مطالب مرتبط:
جزییات طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری/ برخی جزاهای نقدی به خدمات عمومی رایگان تبدیل می شود
تمدید اجرای طرح تست رایگان کرونا در ایستگاه های مترو
خدمات آموزشی،درمانی وتوزیع اقلام ازاقدامات گروه جهادی کریم اهل بیت
برگزاری نمایشگاه های عمومی ممنوع شد
ممنوعیت برگزاری نمایشگاه های عمومی
-109 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 08:452021-01-24سياسي

برخی جزاهای نقدی به خدمات عمومی رایگان تبدیل می شود


در بخشی از طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری مقرر شده برخی جزا های نقدی به خدمات عمومی رایگان تبدیل شود.

- طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری با امضای 29 نماینده مجلس تقدیم هیات رییسه شده و دارای جزییاتی است.

مقدمه (دلایل توجیهی): بنا به جهات ذیل طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 4 /12/ 1392 تقدیم میشود: 1 -کاهش اطاله دادرسی: به موجب قانون آیین دادرسی کیفری محاکم تجدیدنظر در بسیاری از پرونده ها مکلف به تشکیل جلسه رسیدگی و دعوت از اصحاب دعوا میباشد در حالی که ممکن است برحسب محتویات پرونده نیازی به تشکیل جلسه رسیدگی نبوده و دادگاه میتواند به صورت فوق العاده به آن پروندهها رسیدگی کند.

سلب اختیار از دادگاه در چنین مواردی از قانون موجب افزایش اوقات رسیدگی در محاکم و اطاله دادرسی در محاکم تجدیدنظر شده است که با اصلاح قانون در مواردی که ضرورتی به تشکیل جلسه رسیدگی در محاکم تجدیدنظر نمی باشد از اطاله دادرسی جلوگیری میشود.

2- به لحاظ ابهامی که در ماده(242) قانون آیین دادرسی در خصوص مدت زمان بازداشت متهمان با قرار تأمین وجود دارد موجبات اختلاف رویه در مراجع قضایی شده است که با اصلاح ماده مربوط وحدت رویه در این خصوص ایجاد میشود.

3 -ساماندهی و قانونمند کردن بازرسی اشخاص و خودروها در گلوگاهها و محل استقرار پایگاههای ایست و بازرسی 4 -رفع چالش ناشی از تعیین وکیل از میان وکلای مورد تأیید رییس قوه قضاییه در جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور و جرائم سازمان یافته 5 -تعیین تکلیف نحوه رسیدگی به جرائم درجه هفت و هشت در مواردی که توأم با سایر جرائم از درجات بالاتر هستند و ایجاد رویه واحد در مراجع قضایی 6 -ضابطه مند کردن نحوه تبدیل محکومان به حبس در مواردی که محکومٌ علیه مریض بوده و اجرای مجازات موجب شدت بیماری محکومٌ علیه شده و امیدی به بهبودی بیمار نباشد.

7- تعیین تکلیف نحوه جبران خسارت معنوی افراد متضرر از جرائم اسامی نمایندگان امضا کننده این طرح به شرح ذیل است: حسن نوروزی - سیدجواد حسینی کیا - موسی احمدی - سیدناصر موسوی لارگانی - احمدحسین فلاحی - موسی غضنفرآبادی - احسان ارکانی - علیرضا سلیمی - جلال محمودزاده - بهروز محبی نجم آبادی - محمد صفری ملک میان - سیدغنی نظری خانقاه - احمد مرادی - عباس گلرو - اسماعیل حسین زهی - حسن همتی - رضا آریان پور - علیرضا عباسی - سیدنظام الدین موسوی - سیدعلی یزدی خواه - رضا تقی پورانوری - علی خضریان - حسینعلی حاجی دلیگانی - اصغر سلیمی - محمدحسین فرهنگی - غلامحسین رضوانی - جعفر قادری - جواد نیک بین - محمدتقی نقدعلی عنوان طرح: طرح اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری ماده 1 - یک تبصره به ماده (15) قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 4 /12 /1392 به شرح زیر الحاق می شود: تبصره - در تمام جرائمی که موضوع آنها مال است، دادگاه ضمن رسیدگی به امر کیفری، در مورد مطالبه اصل مال موضوع جرم یا تحصیل شده از آن رسیدگی میکند و پس از أخذ دفاعیات مرتکب، در صورت وجود شرایط قانونی، او را به رد عین مال و در صورت موجود نبودن آن حسب مورد به رد مثل یا پرداخت قیمت آن محکوم می کند.

رسیدگی به این امر منوط به تقدیم دادخواست و پرداخت هزینه دادرسی نیست.

ماده 2 - تبصره ماده (48) قانون به شرح زیر اصلاح می شود: تبصره - در جرائم سازمان یافته که مجازات آنها مشمول بندهای الف ، ب و ت ماده (302) این قانون است و همچنین جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی، جرائم تروریستی موضوع قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم و جرائم اقتصادی با میزان مال موضوع جرم ده میلیارد (10.

000.

000.

000) ریال و بیشتر، در مرحله تحقیقات مقدماتی چنانچه قاضی پرونده ملاقات وکیل با متهم را با ضرورت کشف حقیقت منافی بداند می تواند حداکثر به مدت بیست روز از شروع تحت نظر متهم را از ملاقات با وکیل ممنوع نماید.

پس از این مدت نیز چنانچه اطلاعات محرمانه ای در پرونده وجود داشته باشد ملاقات متهم با وکیل تحت نظارت مقام قضایی صورت میگیرد.

حکم این ماده در رسیدگی های در صلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز جاری است.

ماده 3 - ماده (55) قانون اصلاح و دو تبصره به شرح زیر به آن الحاق میشود: ماده 55 - بازرسی اشخاص و اشیاء در جرائم غیرمشهود و به طورکلی ورود به منازل، اماکن تعطیل و بسته و تفتیش آنها با اجازه موردی مقام قضایی است، هر چند وی اجرای تحقیقات را به طور کلی به ضابط ارجاع داده باشد.

تبصره 1 - بازرسی اشخاص و اشیاء در تصرف آنها از قبیل خودرو در جرائم غیرمشهود که حسب قرائن موجود مظنون به ارتکاب جرائم سازمان یافته، جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی، قاچاق انسان، قاچاق کالا و ارز و سلاح و مهمات، قاچاق مواد مخدر و روانگردان، قتل، آدم ربایی و سرقت می باشند، به شرح زیر انجام می پذیرد: الف- در پایگاه های ایست و بازرسی ثابت مرزی و داخل کشور با إذن کلی دادستان مرکز استان مربوط؛ ب- در ایست و بازرسی های موقت با إذنکلی دادستان حوزه قضایی مربوط در مدت معین، حداکثر تا چهل و هشت ساعت؛ پ- در غیر از موارد بندهای الف و ب ، چنانچه دسترسی به مقامات قضایی مقدور نباشد و قرائن قوی بر ارتکاب هر یک از جرائم مذکور وجود داشته باشد، ضابطان دادگستری در موارد ضروری میتوانند نسبت به بازرسی اقدام و به طور فوری مراتب را به مقام قضایی صالح گزارش کنند.

تبصره 2 -تعیین محل استقرار پایگاه های ایست و بازرسی ثابت با مصوبه شورایعالی امنیت ملی و در مورد ایست و بازرسی های موقت با مصوبه شورای تأمین استان است.

ماده 4 - ماده (150) قانون به شرح زیر اصلاح و تبصره های آن ابقاء می شود: ماده 150 - کنترل ارتباطات مخابراتی افراد ممنوع است، مگر در مواردی که به امنیت داخلی و خارجی کشور مربوط باشد یا برای کشف جرائم موضوع بندهای الف ، ب ، پ و ت ماده (302) این قانون لازم تشخیص داده شود.

در این صورت با موافقت رییس کل دادگستری استان و با تعیین مدت و دفعات کنترل، اقدام می شود.

کنترل مکالمات تلفنی اشخاص و مقامات موضوع ماده (307) این قانون منوط به تأیید رییس قوه قضاییه است که می تواند آن را به معاون اول خود تفویض کند.

ماده 5 -ماده (151) قانون به شرح زیر اصلاح می شود: ماده 151 -بازپرس می تواند در موارد ضروری، برای کشف جرم و یا دستیابی به ادله وقوع جرم، حساب های اشخاص نزد بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری را کنترل کند.

ماده 6 -یک تبصره به ماده (152) قانون به عنوان تبصره (2) به شرح زیر الحاق می شود: تبصره 2 -هر یک از مأموران فرودگاه، پست، زندان و سایر افرادی که در هر یک از اماکن، به موجب مقررات مسؤول بازرسی یا دریافت اشیاء، مرسولات و محمولات هستند، با اقلامی که برای عملیات تروریستی یا جرائم امنیتی به کار گرفته می شوند مانند مواد سمی، میکروبی و خطرناک، مواد منفجره یا اسلحه گرم، مواجه شوند، نسبت به توقیف آن و تنظیم صورت مجلس اقدام میکنند و حسب مورد مراتب به دادستان یا ضابط مربوط اطلاع داده می شود.

ماده 7 -ماده (188) قانون، اصلاح و یک تبصره به شرح زیر به آن الحاق میشود: ماده 188 -تا هنگامی که به متهم دسترسی حاصل نشده، بازپرس می تواند با توجه به اهمیت و ادله وقوع جرم، دستور منع خروج او را از کشور و یا توقف ارائه خدمات مبتنی بر کارت ملی را صادر کند.

مدت اعتبار این دستور، شش ماه و قابل تمدید است.

در صورت حضور متهم در بازپرسی و یا صدور قرار موقوفی، ترک و یا منع تعقیب، ممنوعیت خروج یا توقف ارائه خدمات منتفی و مراتب بلافاصله به مراجع مربوط اطلاع داده میشود.

در صورتی که مدت مندرج در دستور مذکور منقضی شود این دستور خودبه خود منتفی است و مراجع مربوط نمی توانند مانع از خروج یا ارائه خدمات شوند.

تبصره- مفاد این ماده در مورد توقف ارائه خدمات مبتنی بر کارت ملی، با رعایت مقررات ماده (509) این قانون در مرحله اجرای احکام نیز جاری است.

ماده 8 -یک تبصره به ماده (190) قانون به عنوان تبصره (4) به شرح زیر الحاق میشود: تبصره 4 - چنانچه وکیل دادگستری یا همسر یا فرزند او با بازپرس رسیدگی کننده رابطه نسبی یا سببی تا درجه سوم از طبقه دوم داشته باشد، وکالت وی پذیرفته نمیشود.

حکم این تبصره در مورد سایر مقامات قضایی رسیدگی کننده نیز جاری است.

شرایط و نحوه صدور قرار عدم پذیرش وکیل مطابق مقررات رد دادرس میباشد.

ماده 9 -یک تبصره به ماده (192) قانون به شرح زیر الحاق میشود: تبصره - ارجاع امر به میانجیگری در تمام جرائم قابل گذشت و جنبه خصوصی جرائم غیرقابل گذشت پس از موافقت کتبی طرفین، رأساً توسط بازپرس انجام میشود.

این امر تأثیری در تداوم تحقیقات مقدماتی ندارد و در مورد جرائم درجه شش، هفت و هشت مطابق ماده (82 (این قانون اقدام می شود.

در جرائم غیرقابل گذشت در صورت حصول صلح و سازش در مرحله تحقیقات مقدماتی، علاوه بر برخورداری مرتکب از سایر تخفیفاتی که در این مورد مقرر شده است، مجازات قانونی جرم ارتکابی به یک درجه پایینتر و در جرائم درجه هشت به جزای نقدی تبدیل می شود.

ماده 10 -تبصره (3) ماده (217) به شرح زیر اصلاح می شود: تبصره 3 -در جرائم ناشی از تخلفات رانندگی به جز در موارد رانندگی در حالت مستی یا بی ارادگی ناشی از استعمال مواد مخدر یا روانگردان یا فرار راننده و نیز در جرائم غیرعمدی منتهی به سلب حیات، چنانچه مقصر حادثه دارای بیمه نامه متناسب بوده یا خسارت از طریق دیگر قابل جبران باشد، صدور قرار کفالت یا وثیقه ممنوع است.

ماده 11 -ماده (242) قانون، اصلاح و یک تبصره به عنوان تبصره (3) به شرح زیر به آن الحاق میشود: ماده 242 -هرگاه در جرائم موضوع بندهای الف ، ب ، پ و ت ماده (302) این قانون تا چهار ماه و در سایر جرائم تا یک ماه به علت صدور قرار تأمین، متهم در بازداشت بماند و پرونده اتهامی او منتهی به تصمیم نهایی در دادسرا نشود، بازپرس مکلف به فک و تخفیف قرار تأمین است.

اگر علل موجهی برای بقای قرار وجود داشته باشد، با ذکر علل مزبور، قرار، ابقاء و مراتب به متهم ابلاغ میشود.

متهم میتواند ظرف مدت ده روز از تاریخ ابلاغ، از این تصمیم به دادگاه صالح اعتراض کند.

فک و تخفیف قرار بدون نیاز به موافقت دادستان انجام میشود و ابقای تأمین باید به تأیید دادستان برسد و در صورت مخالفت دادستان، نظر دادستان لازم الاتباع است.

فک و تخفیف یا ابقای بازداشت موقت، باید به تأیید دادستان برسد و در صورت مخالفت دادستان با ابقای قرار بازداشت، نظر دادستان لازم الاتباع است و در صورت مخالفت دادستان با فک و تخفیف، حل اختلاف با دادگاه صالح است.

هرگاه بازداشت متهم ادامه یابد مقررات این ماده، حسب مورد، هر یکماه یا هر چهار ماه اعمال میشود.

به هر حال، مدت بازداشت متهم نباید از حداقل مجازات حبس مقرر در قانون برای آن جرم تجاوز کند و در هر صورت در جرائم موجب مجازات سلب حیات و حبس ابد، از دو سال و در سایر جرائم از یک سال تجاوز نمیکند.

پس از پایان مدت بازداشت، متهم با قرار خفیفتر، به نحوی که موجبات آزادی وی فراهم گردد، آزاد میشود.

مگر اینکه متهم خود قرار خفیفتر را نپذیرد یا اقدامی در جهت تأمین آن به عمل نیاورد.

تبصره 3 -قرار بازداشت صادره در مرحله تعقیب، تحقیق و دادرسی در جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی، جرائم تروریستی موضوع قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم و جرائم اقتصادی با موضوع ده میلیارد (10.

000.

000.

000) ریال و بیشتر و نیز در جرائم موجب سلب حیات و حبس ابد، نصاب حداکثر مدت بازداشت موقت، در مرحله تعقیب و تحقیق، در صورت ضرورت با پیشنهاد بازپرس و تقاضای دادستان و تأیید رییس دادگستری شهرستان و در هنگام رسیدگی در دادگاه با تقاضای قاضی رسیدگی کننده و تأیید رییس دادگستری شهرستان و در مرحله تجدیدنظر با تأیید رییس کل دادگستری استان تا دو برابر نصابهای مقرر در این ماده اضافه میشود.

در صورتی که پرونده در دیوان عالی کشور مطرح باشد، اعمال این تبصره برعهده شعبه دیوان عالی کشور است.

ماده 12 -ماده (244) قانون به شرح زیر اصلاح و تبصره های آن ابقاء میشود: ماده 244 -دادستان در جریان تحقیقات مقدماتی تا پیش از تنظیم کیفرخواست میتواند تشدید یا تخفیف تأمین را از بازپرس درخواست کند.

در صورت مخالفت بازپرس با تخفیف قرار تأمین، نظر دادستان لازم الاتباع است و چنانچه، بازپرس با تشدید قرار تأمین مخالف باشد، پرونده برای رفع اختلاف به دادگاه ارسال میشود و بازپرس طبق نظر دادگاه اقدام میکند.

پس از تنظیم کیفرخواست نیز دادستان میتواند حسب مورد، از دادگاهی که پرونده در آن مطرح است، درخواست تشدید یا تخفیف تأمین کند.

متهم نیز میتواند تخفیف تأمین را درخواست کند.

تقاضای فرجام خواهی نسبت به حکم، مانع از آن نیست که دادگاه صادرکننده حکم، به این درخواست رسیدگی کند.

در صورت رد درخواست، مراتب رد در پرونده ثبت می شود.

تصمیم دادگاه در این موارد قطعی است.

ماده 13 -تبصره ماده (306) قانون به شرح زیر اصلاح میشود: تبصره- منظور از جرائم منافی عفت در این قانون، جرائم جنسی مستوجب حد، همچنین جرائم رابطه نامشروع تعزیری مانند تقبیل و مضاجعه یا برقراری ارتباط از طریق ارسال عامدانه محتویات مبتذل یا مستهجن به هر وسیله اعم از سامانههای رایانه ای مخابراتی و یا حامله ای داده است.

ماده 14 -دو تبصره به ماده (340) قانون به شرح زیر الحاق میشود: تبصره 1 -چنانچه اتهامات متعدد متهم مشتمل بر جرائمی با مجازاتهای تعزیری درجه هفت یا هشت و درجات بالاتر باشد، از شمول حکم این ماده مستثنی بوده و تحقیقات مقدماتی تمامی این جرائم در دادسرا انجام می شود.

تبصره 2 -جرائم در صلاحیت سازمان قضایی نیروهای مسلح از شمول مقررات این ماده خارج است.

ماده 15 -یک تبصره به ماده (426) قانون به شرح زیر الحاق می شود: تبصره-در صورت ضرورت با تشخیص رییس قوه قضاییه شعبه یا شعبی از دادگاه تجدیدنظر استان، در شهرستانهای غیرمرکز استان مستقر می شود.

ماده 16 -یک تبصره به عنوان تبصره (3) به ماده (427) قانون به شرح زیر الحاق می شود: تبصره 3 -آرایی که پس از صدور رأی قطعی با رسیدگی مجدد در دادگاه های بدوی صادر می شود نیز مشمول مقررات این ماده است.

ماده 17 -ماده (450) قانون و بند ث آن به شرح زیر اصلاح می شود: ماده 450 -دادگاه تجدیدنظر استان پس از مطالعه و تهیه گزارش پرونده به شرح زیر اتخاذ تصمیم میکند: ث- در غیر از موارد مذکور در بندهای فوق، هرگاه جرم از جرائم موجب حبس تعزیری درجه چهار باشد و در سایر جرائم در صورت اقتضاء، دادگاه تجدیدنظر با صدور دستور تعیین وقت رسیدگی، طرفین و اشخاصی را که حضورشان ضروری است احضار می کند.

طرفین می توانند شخصاً حاضر شوند یا وکیل معرفی کنند.

در هر حال عدم حضور یا عدم معرفی وکیل مانع از رسیدگی نیست.

ماده 18 -ماده (529) قانون و تبصره (2) آن به شرح زیر اصلاح می شود: ماده 529 -هر کس به موجب حکم قطعی دادگاه به پرداخت جزای نقدی محکوم گردد و آن را نپردازد، اموال وی به وسیله مرجع اجرای حکم، شناسایی، توقیف و با رعایت مقررات راجع به مستثنیات دین از محل فروش آنها نسبت به اجرای حکم اقدام میشود.

در صورت فقدان مال یا عدم شناسایی آن، مرجع اجرای حکم میتواند با توقیف بخشی از حقوق طبق قانون اجرای احکام مدنی و یا تمام یا بخشی از سایر درآمدهای محکومٌ علیه برای وصول جزای نقدی اقدام مقتضی به عمل آورد.

در صورت تقاضای تقسیط از جانب محکومٌ علیه و احراز قدرت وی به پرداخت اقساط، قاضی اجرای حکم با موافقت دادستان می تواند با أخذ تضمین مناسب دستور به تقسیط دهد.

هرگاه اجرای حکم به طرق مذکور ممکن نشود با رعایت مقررات مربوط به مجازاتهای جایگزین حبس به ترتیب زیر عمل میشود: الف- در جزای نقدی تا پانزده میلیون(15.

000.

000) ریال، هر سی هزار(30.

000) ریال به یکساعت انجام خدمات عمومی رایگان تبدیل می شود.

ب- در جزای نقدی بالای پانزده میلیون(15.

000.

000 )ریال، همچنین درصورت عدم شرایط اجرای بند الف این ماده، هر سیصد هزار(300.

000) ریال به یک روز حبس تبدیل میشود.

تبصره 2 -صدور دستور تقسیط جزای نقدی یا حکم دادگاه در تبدیل آن به مجازات دیگر مانع استیفای مابه ازای بخش اجراء نشده آن از اموالی که بعداً از محکومٌ علیه به دست میآید، نیست.

ماده 19 -ماده (651) قانون و تبصرههای آن به شرح زیر اصلاح میشود: ماده 651 - کلیه دستگاههای تابعه قوه قضاییه، نظیر دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان پزشکی قانونی، سازمان قضایی نیروهای مسلح و مراجع ذیربط در عفو و بخشودگی و سجل کیفری، و روزنامه رسمی جمهوری اسلامی، موظفند کلیه اطلاعات خود را در دسترس مرکز ملی تبادل دادههای قوه قضاییه قرار دهند و آنها را روزآمد نگه دارند.

ماده 20 -ماده (652) قانون نسخ میشود.

تبصره 1 -آیین نامه اجرایی نحوه دسترسی به اطلاعات محرمانه و سری در مرکز ملی تبادل دادههای قوه قضاییه توسط آن قوه تهیه میشود و به تصویب رییس قوه قضاییه میرسد.

تبصره 2 -مراجع انتظامی و سایر ضابطان و دستگاهها، هیأتها و کمیسیونهای ذیربط موظفند اطلاعات مرتبط با امور قضایی خود را در دسترس مرکز ملی تبادل دادههای قوه قضاییه قرار دهند و آنها را روزآمد نگه دارند.


کلید واژه ها: قانون آیین دادرسی کیفری - آیین دادرسی کیفری - آیین دادرسی - دادرسی - قانون - طرح اصلاح - رسیدگی - اطاله دادرسی - خدمات عمومی - اصلاح - پرونده - آیین - دادگاه - رایگان - نماینده مجلس - عمومی - تشکیل - تقدیم - خدمات - هیات رییسه - فوق العاده - پرونده ها - نقدی - نماینده - افزایش - اصحاب - هیات - دعوت - صورت - دعوا

آخرین اخبار سرویس:
نمایشگاه بهاره در قزوین برگزار نمی شود

اعضای ستاد انتخابات خرمشهر معرفی شدند

ممنوعیت پرواز 32 کشور خارجی به ایران

وزارت نفت با مصوبه مجلس ملزم به توسعه میادین نفتی و گازی کشور شد

بورس سروسامان می گیرد؟

معاندان با جهت دهی مغرضانه زمینه ساز آشوب در سراوان شدند

از کمک به 1600 دانش آموز بی بضاعت اصفهان تا دغدغه های فضای سبزی

قالیباف: دولت باید برای افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از مجلس مجوز می گرفت

سانتریفیوژهای نسل جدید IR2M و IR6 در تاسیسات فردو نصب می شود

آغاز نشست علنی نوبت سوم مجلس برای بررسی لایحه بودجه سال 1400

فرآیند انتخابات به صورت الکترونیکی برگزاری می شود

اولین گام اصلاح کشور، توبه دسته جمعی

بحرانی شدن وضعیت کرونای بیژن مرتضوی

دولت ملزم به واریز درآمدهای مازاد نفتی و گازی به حساب ذخیره ارزی شد

به دو نفر جهت کار در فروشگاه نیازمندیم

انعقاد تفاهمنامه بین کتابخانه های عمومی و راویان فتح خراسان رضوی

استخدام کارشناس مرکز تماس در شرکت ارتباط گستر نیک آرمان

ضرورت آسیب شناسی انتخابات ادوار گذشته در پیشوا

روایت عمویی از نشست فوق العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس/صالحی: زودتر از موعد به ظرفیت 120 کیلوگرم اورنیوم 20 درصد می رسیم

دولت بامهلت استفاده از درجه داران برای تشخیص تخلفات رانندگی موافقت کرد

خدمات رسانی به یزدی ها بعد از کنگره چهار هزار شهید استان ادامه یابد

امام جمعه مشهد: با عملکرد نیروی انتظامی اوباش توان قدرت نمایی ندارند

داشتن حساب کاربری درسامانه ثنا به معنای سابقه کیفری نیست

اصلاح نقاط حادثه خیز محور قزوین -رشت در اولویت قرار گیرد

20 هزار کارت بانکی مرتبط با سایت های قمار مسدود شد

استخدام سرپرست کارگاه اجرایی در مسکن انبوه سازان فردای ماندگار در سیرجان

دوازدهمین جلسه بررسی جزییات لایحه بودجه 1400 آغاز شد

کاهش 30 درصدی بازرسی های آژانس از ایران

بزرگداشت سالروز شهادت امین ولایت، شاهچراغ علیه السلام

بازرسی های آژانس از ایران حدود 30 درصد کاهش می یابد

ببینید | خبری خوب درباره واکسن کرونای انیستیتو پاستور

پربیننده ترین ویدیوهای خبرنیوز/ مادری با پرت کردن کودکانش از پنجره به بیرون، جان آن ها را نجات داد

معافیت مالیاتی قضات تبعیض ناروا و مغایر با قانون اساسی است

تولید 25 کیلوگرم اورانیوم غنی شده 20درصد/ بازرسی های آژانس از ایران حدود 30 درصد کاهش می یابد

نماز سلمان چگونه خوانده می شود؟

تأسیس مهدکودک تا دبیرستان در کنار حوزه های علمیه خواهران

ادعای عجیب سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا؛ ظرفیت واکسیناسیون ماهانه 20 میلیون نفر را داریم

فیلم| انفال و ثروت های عمومی، درآمدی جدید و مغفول مانده است

پیشنهادی برای رقابت عادلانه شهرک های صنعتی

موزه نقشه تهران در یک نگاه

متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را کلید خواهیم زد

اتاق تهران تلاش می کند قانون جامعی در حوزه بانکداری تدوین شود

ثبت بالاترین رکورد سرعت روی شبکه واقعی 5G همراه اول

صالحی: هشدار مکتوب تهران به آژانس درباره قطعنامه احتمالی شورای حکام

معرفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان

تولید واکسن کرونای کووپارس در چه مرحله ای قرار دارد؟ + فیلم

جذب نیروی خانوم بصورت پاره وقت

استخدام مسئول دفتر و کارشناس تبلیغات در شرکت پرتو تجارت رادین در تهران

10 موقعیت خطرناکی که پدران ناجی فرزندانشان شدند/ تلاش نافرجام برای دفن زنده زنده همسر در ساحل!/دیدار حاج قاسم سلیمانی با خانواده شهید ابوحامد + فیلم

پیک موتوری فعال و با انگیزه

استخدام مسئول آبدارخانه و نظافت در شرکت رکسان پارسیان در تهران

انگیزه کافی برای اشتغال در سازمان پزشکی قانونی وجود ندارد

دوازدهمین نشست بررسی بودجه 1400 آغاز شد

بازرسی های آژانس 30درصد کاهش می یابد

فرهنگ ایثار و شهادت مانعی در برابر گسترش چالش ها

مجوز مجلس به وزارت دفاع برای استفاده از سهمیه نفت خام

مردم زلزله زده نباید دغدغه اسکان اضطراری داشته باشند

فتاح تکلیف حضورش در انتخابات 1400 را روشن کرد

اینترنت شاد در سال آینده رایگان شد

واکنش ایران به قطعنامه احتمالی شورای حکام

سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه معرفی شد

جزییات جلسه ظهر امروز کمیسیون امنیت ملی با حضور رییس سازمان انرژی اتمی

در جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح شد؛ بازرسی های آژانس از ایران حدود 30 درصد کاهش می یابد

یک نماینده به واعظی: حرف نزنید، نمی گویند لال هستند! / قصد مطهری از کاندیداتوری چیست؟ / روایت عطریانفر از گزینه های اصلاحات برای ریاست جمهوری / کنایه سنگین مشاور روحانی به نمایندگان مجلس

آغاز دوازدهمین جلسه بودجه ای مجلس

هشدار ایران به آژانس درباره قطعنامه احتمالی شورای حکام

جلسه علنی نوبت شب آغاز شد/ بررسی لایحه بودجه در دستور کار مجلس

امام جمعه تبریز: استفاده از داشته های ادبی و هنری دفاع مقدس ضروری است

صحن علنی مجلس در نوبت شب آغاز به کار کرد

کمالوندی: بازرسی های آژانس از ایران حدود 30 درصد کاهش می یابد

عامل اقتدار ایران توجه به علم و دانش است 

تامین و استانداردسازی سامانه گرمایشی یکصدهزار کلاس درس مدارس با اولویت مناطق محروم روستایی و عشایری

نشست علمی «استهلال با چشم مسلح» با حضور آیت الله فاضل لنکرانی برگزار می شود

استخدام کارشناس پشتیبانی در شرکت برند نویان در یزد

مهم ترین حوادثی که در 10 اسفند ماه رخ داد

وزیر راه: حرکت به سمت بنادر نسل سوم در دستور کار قرار دارد

زنده گیری گرزه مار در دزفول

پیامد پذیرش مادیت نفس، نفی معاد است / پاسخ به منکران تجرد نفس

نمایندگان از تاسیسات هسته ای بازدید می کنند

تبدیل امکانات دستگاه ها به اقامتگاه نوروزی ممنوع شد

دولت ملزم به واریز درآمد های مازاد نفتی به حساب ذخیره ارزی شد

استخدام کارشناس حسابداری در تحلیل گران اطلاعات پویا بین الملل در تهران

استخدام نماینده علمی در شرکت حکیمان طب کار در تهران

استخدام بازاریاب حضوری در شرکت فیلتر سرکان در مازندران

بازرسی های آژانس از ایران حدود  30 درصد کاهش می یابد

استخدام مسئول دفتر خانم با مزایا در یک موسسه پخش کالا در تهران

امضای تفاهمنامه همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی و انجمن راویان فتح خراسان رضوی

وزارت های نفت و کشور مکلف به احداث جایگاه های سوخت گاز مایع برای ناوگان حمل و نقل عمومی شدند

بازدید مدیران شبکه نسیم از پشت صحنه مجموعه نوروزی «دست انداز»

نشست فوق العاده کمسیون امنیت ملی مجلس با حضور علی اکبر صالحی

دریادار خانزادی: گام دوم انقلاب، گام تمدن سازی است

هواپیما های حامل محصولات کشاورزی یارانه سوخت دریافت می کنند

سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه معرفی شد

آخرین وضعیت ملک ریاست جمهوری در جماران | ربیعی: مال دولت بعدی است

نمایندگان مجلس به منظور نظارت بر توقف اجرای پروتکل الحاقی از تاسیسات هسته ای بازدید می کنند

عملکرد نیروی انتظامی سبب شد اراذل و اوباش توان قدرت نمایی برای مردم را نداشته باشند

منطقه آزاد اروند درباره صدور مجوزهای ساخت وساز مواضعی دوگانه دارد

مجوز مجلس به وزارت دفاع برای استفاده و صادرات از سهمیه نفت خام و میعانات گازی

عمویی: بازرسی های آژانس از ایران حدود 30 درصد کاهش می یابد

عملکرد نیروی انتظامی سبب شد اراذل و اوباش توان قدرت نمایی برای مردم نداشته باشند

برخی جزاهای نقدی به خدمات عمومی رایگان تبدیل می شود

برخی جزاهای نقدی به خدمات عمومی رایگان تبدیل می شود