مطالب مرتبط:
واکنش ها به سیلی آقای نماینده بر گوش سرباز قانون/ این قضیه هم با عذرخواهی تمام می شود؟
واکنش عباس عبدی به سیلی زدن آقای نماینده به یک سرباز: انتظار دارید فردا از وطن هم دفاع کند؟
واکنش عباس عبدی به سیلی زدن آقای نماینده به یک سرباز: انتظار دارید فردا از وطن هم دفاع کند؟
واکنش ها به جنجال آقای نماینده و سیلی زدن به صورت سرباز راهور
واکنش نایب رییس مجلس به سیلی زدن نماینده مجلس به سرباز راهور: همه مقابل قانون برابرند
-28 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 07:002021-01-24سياسي

واکنش ها به سیلی آقای نماینده بر گوش سرباز قانون/ این قضیه هم با عذرخواهی تمام می شود؟


بد رفتاری با سربازانگار این روزها دارد کم کم عادی می شود؛ تازه یک ماه است از بدرفتاری قاضی با سرباز بابلی می گذرد که خبر نواختن سیلی بر گوش سرباز راهور صدرنشین اخبار شده؛ - اگرصحت این خبر هم تایید شود یک سوال پیش می آید؛آیا این پرونده هم با یک عذرخواهی تمام می شود؟ فیلمی را که در گوشی تلفن همراهش هست نشانم می دهد و می گوید: صورت این سرباز را ببینید؛مگر چند سال دارد؛ انگار همین الان از پشت نیمکت درس و مدرسه بلند شده و آمده به سربازی؛ گناهش چه بوده که یکی آمده و سیلی به صورتش زده؛ چشم و پدر مادرش را دور دیده اند؟ مزد سرباز با غیرتی که به سربازی آمده، سیلی نیست! حالا که یکی هم غیرت داشته و به سربازی آمده ، می آیند و می زنند در گوشش! این مزدش نیست؟ یک سیلی؛ آن هم از کسی که به قول خودش نماینده قانون است! مرد عصبانی است؛ ادامه می دهد و می گوید: پسر من هم سرباز است، آن هم در مشهد.

با خون دل بزرگش کرده ام، اگر قرار باشد به این راحتی به سرباز مملکت اهانت و توهین کنند که دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود.

مرد نفسی چاق می کند و همانگونه که عکس پسرش را در لباس سربازی به من نشان می دهد می گوید: خانم؛ اگر همان موقع که آن قاضی بر گوش سرباز سیلی زده بود قضیه با یک عذرخواهی تمام نمی شد حالا دوباره این اتفاق نمی افتاد؛ بعضی ها فکر می کنند سرباز بی کس وکار است که هر جور دل شان می خواهد با او رفتار می کنند.

از شما می پرسم سرباز کیست،از کره دیگر آمده که این رفتارها را می کنند؛ مگر نه اینکه سرباز یا پسر من است یا برادر شما یا پسر همسایه توی این کوچه یا آن خیابان بالایی؟ این که نمی شود من پدر که فرزندم را به سربازی فرستادم نگران باشم که با پسرم چه رفتاری می شود تازه حال و روز مادرها به کنار.

مرد ادامه می دهد: سر جریان بدرفتاری با سرباز بابلی، زندگی مان بهم ریخت.

زنم آرام و قرار نداشت.

پشت سر هم گریه می کرد.

حالش آنقدر بد شد که کارش به بیمارستان کشید و شب تا صبح زیر سرم بود.

از بد شانسی ما پسرم دو سه روز بود که تماس نگرفته بود آخر سر هم وقتی دیدیم آرام نمی شود با هواپیما فرستادیمش مشهد تا پسرمان را ببیند.

با این قیمت بلیط و اوضاع بد اقتصادی و ممنوعیت تردد مجبور شدیم.

خدا کند این بار پسرم هر چه زودتر زنگ بزند و بگوید که حالش خوبست و کسی او را نزده است! مگر سرباز چقدر حقوق می گیرد که باید بی احترامی را هم تحمل کند حرف مرد تمام نشده است که یک پسر جوان که این طرف تر ایستاده می گوید: خانم، مگر یک سرباز چقدر حقوق می گیرد که بی احترامی را هم باید تحمل کند.

خود من سرباز وظیفه هستم مثلا دانشگاه هم درس خوانده ام ، حدود 400 هزار تومان حقوق می گیرم، بقیه مخارجم را هم برادر بزرگم تامین می کند چون بابایم یک کارگرساختمانی روزمزد بوده که حالا از کار افتاده است.

حقوق 400 هزار تومانی کفاف هزینه رفت و آمدم را هم نمی دهد.

دیر به دیر مرخصی می روم.

غذای پادگان هرچه باشد می خورم تا خرج تراشی نکنم.

تا انجا که می شود فقط سعی می کنم شارژ گوشی بخرم.

جلوی این و آن هم سر خم می کنم تا دوره خدمت سربازی به خوبی و خوشی تمام شود؛ اما حالا می بینم که اگر وظیفه مان را هم درست انجام بدهیم نتیجه اش می شود همین؛ یکی از راه می رسدو می زند در گوش مان.

پسر ادامه داده و می گوید: خانم یک سوال؛ اگر همان سرباز به گوش نماینده مجلس سیلی می زد جریان چه می شد؟ آن موقع با سرباز چه می کردند؟ یکی دیگر می گوید:خانم تو رو به خدا بنویسید که با بچه مردم درست رفتار کنند.

شاید هم خیلی ها حق دارند که به سربازی نمی روند نه حقوق درست و حسابی دارد و نه احترام؛ این روزها هم که مد شده هر از گاهی این و آن سربازان را به باد کتک می گیرند.

دیگر صدا به صدا نمی رسد؛همه از سرباز و مظلومیت او صحبت می کنند تا اینکه یکی ازآن طرف می گوید نماینده مجلس حق داشت که سیلی به گوش سرباز راهور بزند.

سکوت حاکم می شود همه نگاه ها به سمت آن مرد خیره می شود؛حتی برخی ها با چشمان غضبناک منتظرند ببینند که منظور این مرد از این جمله چه بوده است؟ فردی که این جمله را گفته خودش را جمع و جور می کند و می گوید آرام باشید، بگذارید حرفم را بزنم به هر حال آن نماینده هم حق دارد.

باید فرقی بین یک سرباز و امثال بچه من با آقا و آقازاده ها باشد؛حتماً این سرباز بیچاره هم از قشر ما بوده که اولاً به سربازی آمده و ثانیاً سربازی اش افتاده پاس دادن سر چهارراه! باید آن سرباز تعظیم هم می کرد و می گذاشت ماشین آقا برود.

حالا متوجه شدید که منظورم چه بوده؛ آقای نماینده حتماً از ما بهتران بوده که به خودش اجازه داده به گوش سرباز سیلی بزند! *** باد، باران، برف و سرما واژه های بی معنی برای ماموران راهور سرباز، مأمور وظیفه پلیس راهور است.

در این سرمای طاقت فرسا و در آلودگی معابر پایتخت روزی هفت تاهشت ساعت باید شیفت بدهد.

محل خدمتش خط ویژه است.

ساعت ها روی پا می ایستد نه جایی برای نشستن دارد و نه مکانی برای استراحت، باد و باران و برف را هم نمی شناسند! وظیفه اش ایستادن جلوی ورودی خط ویژه است؛ باید مانع از تردد غیرمجاز آنهایی شود که می خواهند بی دلیل و بدون مجوز وارد خط ویژه شوند چرا که خط ویژه مختص عبور اتوبوس و خودروهای انتظامی و امدادی است؛ اگر قرار باشد هر کسی وارد خط ویژه شود پس چرا خط ویژه را تعیین کرده اند زن جمله اش را تمام می کند و می گوید: البته درست است که هنوز بررسی ها در حال انجام است و صحت و سقم موضوع در حال پیگیری است اما سرباز، سرباز است و به نظر من هیچ کس اجازه توهین، بدرفتاری، اهانت و بی احترامی به مجری قانون در هنگام انجام وظیفه را ندارد.

*** چرا نماینده مجلس به گوش سرباز سیلی زد؟ پیرمرد از من می خواهد فیلم بارگذاری شده در فضای مجازی را ببینم.

می گویم فیلم را دیده ام اما اصرارش را که می بینم تسلیم می شوم.

صدا را زیاد کرده و هر جمله سرباز جوان را تکرار می کند.

می گوید: ببینید پسرک چطور حرف می زند.

چشمانش را ببینید.

حامد اکبری هستم.

سر شیفتم در دروازه دولت ایستاده بودم که این خودرو می خواست عبور کند.

چون مجوز نداشت مانع شدم اما راننده عصبانی شد و به من توهین کرد.

بعد از آن هم آقایی که نماینده مجلس بود از خودرو پیاده شد و یک سیلی بر گوشم نواخت! اینجا همه هم شاهد هستند حتی آن دوربینی که آن جلوتر هم هست حتماً صحنه را فیلمبرداری کرده است.

پیرمرد چشم از صفحه گوشی برمی دارد و با تحکم می گوید:حرف سرباز در آخر فیلم تمام شد اما یک سوال داشت که هیچکس آن را ندید و نشنید؛ سوالی که حتما با بغض در گلویش مانده است .

چرا این آقا بر گوش من سیلی زد؟ *** هنوز یک ماهی از قضیه سرباز بابلی نگذشته است که باز هم بدرفتاری با یک سرباز وظیفه خبرساز شده است.

قضیه سرباز بابلی را یادتان هست؛ یک قاضی، سرباز وظیفه دادگستری را مورد ضرب و شتم قرار داد چرا که سرباز، قاضی مذکور را که از درب ارباب رجوع مراجعه کرده بود نشناخت و او را مانند سایر افراد مورد بازرسی قرار داد؛ بعد از آن قاضی مربوطه سرباز وظیفه را به دفتر خود فرا خواند و با چندین ضربه سیلی، او را مورد عنایت قرار داد.

سربازی که دست هایش با دستبند بسته شده بود! اگرچه در همان هنگام با انتشار این خبر و جوسازی های به وجود آمده، قاضی مربوطه از سرباز و خانواده اش عذرخواهی کرد اما حالا خیلی ها معتقدند که اگر برخورد قاطعی با آن قاضی صورت می گرفت این بار این قضیه تکرار نمی شد.

*** سیلی نماینده مجلس بر گوش مأمور وظیفه پلیس راهور فضای مجازی و حقیقی را پر کرده است.

مردم نگران شده اند به خصوص آنها که فرزند یا یکی از نزدیکانشان در حال گذران خدمت سربازی است؛ در این بین واکنش مسوولان هم ادامه دارد.

تأکید فرمانده ناجا بر پیگیری سیلی نماینده مجلس بر صورت سرباز راهور سردار مهدی حاجیان سخنگوی ناجا در واکنش به انتشار خبری مبنی بر سیلی یکی از نمایندگان مجلس به مامور وظیفه راهور در محدوده خط ویژه دروازه دولت پایتخت و بازتاب آن در فضای مجازی، اظهار داشت: سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی ناجا صادر کرد.

وی با اشاره به اینکه صیانت از حقوق پرسنل ناجا از دستورات اکید فرمانده ناجا است، افزود: اعتقاد و باور سردار اشتری همواره بر این است که سربازان را چون فرزندان خود بدانیم و در صیانت از شخصیت، کرامت و حق و حقوقشان لحظه ای درنگ نکنیم، وی بارها تاکید کرده اند که این جوانان، امانتی در دستان ما هستند بنابر این اجازه نمی دهیم به ساحت مقدس سبزپوشان خدوم ناجا در هر جایگاه و مقامی توهین و تعدی شود.

سخنگوی ناجا تأکید کرد: در صورت احراز تقصیر نماینده مجلس، ناجا از حق کارکنان خود به جدیت دفاع خواهد کرد.

*** دستور بررسی دقیق و برخورد بدون مسامحه در صورت احراز تخلف محمدباقر قالیباف" رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار فیلم برخورد نامناسب یک نماینده مجلس با یک سرباز راهنمایی و رانندگی در صفحه شخصی خود نوشت: در برابر قانون همه مساوی هستند.

مجلس به کسانی که به وظیفه قانونی خود عمل می کنند افتخار می کند و ‎اولین مدافع حقوق آنهاست.

وی افزود: در حادثه اخیر، به محض شنیدن اولین گزارش ها، دستور بررسی دقیق ماوقع صادر شد؛ درصورت احراز تخلف، هیئت نظارت بر نمایندگان بدون مسامحه بررسی وبرخورد قانونی خواهد کرد.

*** درگیری نماینده مجلس با مأمور راهور در حال بررسی است/ برخورد قانونی در صورت احراز تقصیر سیّد امیرحسین قاضی زاده هاشمی، رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس نیز به تشریح نحوه رسیدگی به موضوع برخورد فیزیکی یکی از نمایندگان مجلس با مامور راهنمایی و رانندگی پرداخت.

وی با بیان اینکه حادثه درگیری نماینده مجلس شورای اسلامی با مامور راهور در هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در حال بررسی است، گفت: پس از رسیدن گزارش ها و ادعاهایی مبنی بر درگیری نماینده مجلس و یکی از مامورین پلیس راهور، هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان پیگیری ها را برای بررسی صحت و سقم و چگونگی موضوع آغاز کرد.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: علی رغم پیگیری های چند روزه،گزارش نیروی انتظامی در این باره هنوز به مجلس ارسال نشده است.

رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این هیئت، ادعاهای موجود را بررسی و در صورت صحت و سقم حادثه و چگونگی ماجرا را بررسی و در صورت احراز تقصیر، برخورد قانونی را انجام خواهد داد.

*** سیلی آقای نماینده بر گوش مجری قانون مهم ترین مطلبی است که هم اکنون در شبکه های مجازی یکه تازی می کند چرا که یک سرباز، یک فرزند بی نام و نشان این ملت و فردی که با اراده خود آمده تا دو سال از بهترین روزهای عمرش را در راه استقرار امنیت و آرامش و آسایش مردم فدا کند موردتوهین، اهانت و بدرفتاری قرار گرفته است.

*** حال باید منتظر بررسی ها و پیگیری های تخصصی پیرامون صحت و سقم این موضوع ماند و دید در صورت تایید صحت بدرفتاری،چه سرانجامی در انتظار افرادی است که به خود اجازه بدرفتاری با مدافعان وطن را می دهند؟ باز با یک عذرخواهی قضیه تمام می شود یا نه؛ این بار تصمیمات جدیدی برای پایان دادن به مقوله بدرفتاری با سربازان اتخاذ می شود.

انتهای پیام/ گروه انتظامی خبرگزاری فارس - مریم عرب انصاری
کلید واژه ها: سرباز - سیلی - سربازی - عذرخواهی - نماینده - سرباز بابلی - قانون - گوشی تلفن - صورت - غیرت - بدرفتاری - پرونده - اخبار - مدرسه - ادامه - راهور - تایید - قاضی - الان - سوال - گوشی - تلفن - عادی

آخرین اخبار سرویس:
موافقت وزیر کشور با افزایش سهمیه واکسن کرونا برای خوزستان

استخدام تعدادی نیروی کار جهت کار در فست فود

همکار خانم داخل دفتر

جذب نیرو به تعداد محدود در شرکت بین المللی

استخدام منشی در پیتزافروشی

استخدام راننده با اتوموبیل

واحد امنیت سایبری

حمید مولانا کجاست!؟

فیلم: مروری بر تیتر مهم روزنامه های چهارشنبه اصفهان

باید چه برخوردی با مرد وابسته به مادرش داشته باشیم؟

کار در پارکینگ با حقوق مکفی

بازاریاب تلفنی،منشی و کارشناس فروش

منشی و حسابدار

هرکه کار تایپ میخاد بیاد

به عقب برگردیم قطعا برخی اشتباه ها را تکرار نمی کنیم

قوانین حقوق کودکان در فضای مجازی کشورهای مختلف/مسئولیت محافظت از کودکان در فضای مجازی با چه نهادی است؟

به عقب برگردیم قطعا برخی اشتباه ها را تکرار نمی کنیم

در شرایط فعلی تصویب شدن FATF به صلاح کشور نیست/ اول باید تمام تحریم ها لغو شوند

سه ابهام نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان

آیا امام از مشکلات و گرفتاری های مردم خبر داشتند؟/ماموریت پنهانی حاج احمدآقا چه بود؟

ناطق نوری به صحنه سیاست می آید؟

توزیع 500 بسته معیشتی به نیت شهدای جامعه مهندسی در یزد

استخدام نیروی مجرد و آشنا به کار دفتری

جهت خدمات پرستاری ومنشی اداری

استخدام نیروی بازاریاب حرفه ای

تنها اصولگرایی که اصلاح طلبان در 1400 از او حمایت می کنند

راه درآمدزایی را با پذیرش FATF به دشمن نشان می دهیم

گریم نصفه و نیمه دنیا مدنی /عکس

نباید راه درآمدزایی را با پذیرش FATF به دشمن نشان دهیم

استخدام ویزیتور حضوری در پخش سراسری پگاه شعبه غرب مازندران در رامسر

استخدام خانم و آقا تدوینگر

نیازمند نیروی خانم جهت کار در کلینیک دندانپزشکی

اشپز ایتالیایی. کمک اشپز فست فود. نیروی ساده

استخدام 2 نفر ناخن کار حرفه ای

نیرو بازاریاب

راننده ی خانم/اقا

گریم نصفه و نیمه دنیا مدنی /عکس

آیت الله سید عبدالله شیرازی که بود؟/چرا او نیاز به رفتن به حوزه نجف نداشت؟/ ویژگی های برجسته اخلاقی اش کدامند؟

پرونده کنکورهای 99 آخر هفته بسته می شود/ اجرای پروتکل های جدید در آزمون های کشوری

لزوم به روز کردنِ تفکّر اسلامی به عنوان نرم افزار حکومت اسلامی

استخدام سالن کار و کارگر ساده و پارکبان

منشی خانم 18 تا 25 سال

استخدام تدوینگر حرفه ای ویدئو اینستاگرام - دورکاری

استخدام مشاور مبتدی املاک درمنطقه مرزداران

من می مانم

استخدام مشاور املاک در کیانپارس

تروییکای اروپایی مسئول بسته شدن پنجره دیپلماسی ایران

به چند نیروی کاری جهت نامه رسانی در اداره پست

فشیال کار مسلط و با تجربه skin care

پاسخ به یک سوال پر تکرار در مورد آمبولانس در راه ماموریت

ظرف شویی

استخدام کارمند اداری خانم

حدیث روز | بهترین ازدواج

پیامی به دانشجویان اروپایی

دیدار نخست وزیر سوریه و معاون رییس جمهور ایران

کارگر فانتزی فرکار غرب تهران

پروموتر(فروشنده) خانم

استخدام منشی دفتر بیمه

استخدام برنامه نویس

مهندسین ساختمان فوری

سرناظرمجرب

استخدام نقاش ماهر ساختمان ( خانم و آقا )

عضویت در FATF فقط سیطره اقتصادی استکبار را بر ما بیشتر می کند

چرا باید منتقد جدی حسن روحانی بود؟ /روحانی به واعظی، واعظی به نوبخت و نوبخت به خودش ارجاع داد! /پیشنهاد رسالت برای رییس جمهور آینده؛ سند تحول قوه مجریه!

FATF فقط سیطره اقتصادی استکبار را بر ما بیشتر می کند

گفتگوی نخست وزیر سوریه و معاون رییس جمهور ایران

شرح و تفسیر نامه سی و یکم جلسه 18 نهج البلاغه

بازیگری و گویندگی خانم و اقا مبتدی

به یک نفر منشی خانم جهت امور اداری نیازمندیم.

به یک کمک سر اشپز ترجیحا خانم و (آقا) نیازمند هستیم

استخدام نگهبان ساختمان

دستیار مبتدیه ناخن به شرط آموزش

کارمند اداری آموزشگاه زبان

ایجاد هزار طرح اشتغالزایی در منطقه سی سخت تا دو سال آینده

بسته موضوعی 156: فوت و فن های خانه تکانی آسان

نیروی خدماتی و نظافتی

استخدام پرسنل خانم و آقا

نیازمند مهماندارخانم وکارکنان آقا با سابقه کار

جزییات برگزاری جشن نیکوکاری در آستانه سال جدید

آفت های دین از منظر امام صادق (ع)

کاردرتولیدی پوشاک

جذب 2نیروی آقا در شرکت ساتراپ نوید ایرانیان

دعوت به همکاری کارمند دفتری خانم

شاگرد ( کارگر ) مکانیک مسلط به خودروهای داخلی

استخدام جمعدار انبار و اموال در صدور احرار شرق در تهران

نیروی صندوقدار و چیدمان فروشگاه مواد غذایی

نیروی آیتی خانم گرگان

استخدام خانم پرستار شبانه روزی فوری

کار آموز وکالت خانم ،وکیل پایه یک خانم

فروش

بازیگران ایرانی و همسرانشان+تصاویر

«عُجب» در کلام خاتم النبیین (ص)

استخدام تعدادی مشاوراملاک خانوم و اقا

استخدام نماینده علمی فروش با حقوق ثابت و مزایای عالی در شیراز

ماشین لاکچری مجری مشهور صدا و سیما + عکس

استخدام مسئول دفتر آشنا به حسابداری خانم در نوآوران اندیشه فرتوک در تهران

استخدام خانم با مهارت عکاسی

استخدام یک خانم با حس کارآگاهی قوی

پیتزا زن

سمامی: دستگاه قضایی باید به مبحث ممنوع الخروجی زوجه نگاه جدیدتری کند

واکنش ها به سیلی آقای نماینده بر گوش سرباز قانون/ این قضیه هم با عذرخواهی تمام می شود؟

واکنش ها به سیلی آقای نماینده بر گوش سرباز قانون/ این قضیه هم با عذرخواهی تمام می شود؟