مطالب مرتبط:
33 میلیون سقف حقوق در سال 1400 / مالیات 90 درصد کارکنان دولت بین 10 تا 15 درصد
میزان مالیات بر حقوق کارکنان دولت درسال 1400 چقدر است؟
مالیات بر حقوق ها در سال 1400 چقدر است؟
مالیات 90 درصد کارکنان دولت بین 10 تا 15 درصد شد
کاهش 28.5 درصدی «سقف» پرداختی های دولت به نجومی بگیران در سال 1400
-141 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 13:102021-01-22سياسي

33 میلیون سقف حقوق در سال 1400 / مالیات 90 درصد کارکنان دولت بین 10 تا 15 درصد شد


رییس کمیسیون تلفیق با بیان اینکه سقف حقوق در سال 1400 حدود 33 میلیون تومان است گفت: با اقدام کمیسیون تلفیق که بر پایه توسعه عدالت انجام شده، مالیات پرداختی حدود 90 درصد کارکنان دولت، - بین 10 تا 15 درصد شد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: الیاس نادران با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری پنجشنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به اینکه در کمیسیون تلفیق، افراد همدل، متخصص و با تجربه وجود دارد افزود: نماینده های دولت هم نهایت همدلی را با اعضای کمیسیون داشتند و اطلاعات تخصصی و کارشناس را در اختیار آن ها گذاشتند.

وی همچنین از مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات و دیگر کارشناسان نیز تشکر کرد و گفت: مجلس در ابتدا می خواست کلیات بودجه را رد کند، زیرا آشوب و به هم ریختگی در ارقام و اعداد بودجه، بسیار زیاد بود.

نادران افزود: کمیسیون تلفیق کار فوق العاده ای کرد و اطلاعات داخل بودجه را علنی و افشاء کرد و بسیاری از ارقامی که اکنون به ارقام پیشنهادی دولت افزوده شده، ناشی از شفاف سازی ارقامی است که دولت در تبصره ها، ردیف ها و جا های مختلف، پنهان کرده بود.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به اینکه این کمیسیون، ساختار و روش لایحه بودجه را اصلاح کرد افزود: در آن جا هایی که اتکای به درآمد های نفتی، بسیار زیاد بود با همراهی نمایندگان دولت تلاش کردیم آن ها را به اوراق مالی و به شیوه های دیگر تامین مالی بودجه، انتقال دهیم.

وی گفت: به همین علت درآمد های نفتی را در حداقل وضع قابل اعتماد و شدنی بستیم و مازاد بر آن را به سقف دوم موکول کردیم که اگر این درآمد ها محقق شد دولت اختیار داشته باشد آن را در سرفصل های تنظیم شده از جمله حوزه های عمرانی، محرومیت زدایی و اشتغالزایی هزینه کند بنابراین بودجه دو سقفی و دو زمانی دیده شده است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت: مالیات های حقوق را به گونه ای در نظر گرفتیم که به نفع اقشار کم درآمد و حقوق های پایین تر باشد.

محمد رشیدی افزود: تلاش کردیم حقوق و دستمزد در این شرایط خاص تحریمی و کرونایی جبران شود همچنین مالیات های حقوق را به گونه ای در نظر گرفتیم که به نفع اقشار کم درآمد و حقوق های پایین تر باشد و افراد با حقوق پایین تر در مقایسه با افراد با حقوق زیادتر، مالیات کمتری را پرداخت کنند و به این ترتیب، پرداخت ها عادلانه تر شود.

وی با بیان اینکه بر اساس لایحه دولت، میزان افزایش حقوق کارکنان دولت 25 درصد در نظر گرفته شد ادامه داد: تا سقف حقوق 5 میلیون تومان را از مالیات معاف کردیم و حقوق 5 تا 10 میلیون تومان 10 درصد مالیات باید بپردازند و عمده حقوق بگیران، کمترین مالیات را می پردازند.

رشیدی گفت: یکی از اهداف کمیسیون تلفیق، از بین بردن تبعیض ها در بودجه بود و سعی کردیم در نظام پرداخت ها نیز همسان سازی درستی انجام بگیرد، زیرا تبعیض ها و بی عدالتی ها موجب بدبینی می شود.

عضو هیئت رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به اینکه در این بودجه 7 محور را در نظر گرفتیم افزود: حفظ قدرت خرید مردم، حمایت از اقشار ضعیف، رونق تولید و اشتغال، محرومیت زدایی، حذف رانت و کاهش تبعیض، توجه ویژه به سلامت مردم، توجه ویژه به فرهنگ و خانواده و فرزند آوری و مباحث جمعیتی و تقویت انضباط مالی و اصلاح ساختاری بودجه از جمله این محورهاست.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 هم گفت: بین 70 تا 80 درصد افکار خود را درباره اصلاح ساختار بودجه توانستیم انجام دهیم که بخش زیادی از این میزان به علت ظرفیت های اجرایی دولت، موجود بود یعنی ظرفیت های اجرایی دولت هم در نظر گرفته شد.

الیاس نادران افزود: تصمیم نهایی کمیسیون تلفیق بر این شد که افزایش 25 درصدی حقوق برای همه حقوق بگیران دولت در نظر گرفته شود با سقف 15 برابر حداقل حقوق یعنی تا حدود 33 میلیون تومان.

وی با اشاره به اینکه نظام مالیات بندی را هم به نفع طبقات پایین جامعه تغییر دادیم، اضافه کرد: دولت طبقات مالیاتی را به نحوی تنظیم کرده بود که بیشترین فشار بر روی حقوق های پایین بود، اما با اقدام کمیسیون تلفیق، مالیات پرداختی حدود 90 درصد کارکنان دولت، بین 10 تا 15 درصد شد.

نادران با بیان اینکه نظام پرداخت کشور به هم ریخته است گفت: هر کسی که به مرکز قدرت، نزدیک تر بوده است در پی آن بود که امتیازی را بگیرد.

وی ادامه داد: از بهمن سال 98 تاکنون میزان پرداختی های یکی از دستگاه ها از 1680 میلیارد تومان در ماه به 4 هزار و سیصد میلیارد تومان رسید و این حجم تغییر پذیرفتنی نیست.

نادران اضافه کرد: در بخش اعتباری هزینه ای دولت، بیش از 90 درصد پرداخت ها به نوعی پرداخت حقوق و دستمزد به کارکنان است.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت: بنا به اظهارات وزیر نفت، صادرات نفت و میعانات گازی در بودجه سال آینده, 2 و سه دهم میلیون بشکه در روز در نظر گرفته شد و مصرف داخلی هم 2 و دو دهم میلیون بشکه در روز است.

وی افزود: آقای زنگنه گفت اکنون حدود 900 هزار بشکه در روز صادر می کنیم و اگر شرایط سیاسی کشور فراهم شود و خارجی ها اجازه صادرات بدهند و 600 میلیون دلار هم سرمایه گذاری کنیم پس از 3 ماه می توانیم ظرفیت صادراتی کشور را به دو و 3 دهم میلیون بشکه در روز برسانیم.

نادران با اشاره به اینکه این ها اگر ها و پیش شرط های سختی بود افزود: اینکه حاکمیت را تحت فشار قرار دهیم که شرایط سیاسی را به نحوی تغییر دهد که امکان صادرات بیشتری فراهم شود یعنی بودجه را اهرمی برای فشار های سیاسی برای سازش و کوتاه آمدن حاکمیت قرار می دهیم.

وی اضافه کرد: این موضوع را تحمل نکردیم و بودجه را با حداقل وابستگی به نفت بستیم و از ساز و کار های دیگر تامین مالی از جمله اوراق مالی و فروش دارایی ها استفاده می کنیم و اجازه نمی دهیم کشور تحت اینفشار های سیاسی قرار گیرد.

نادران گفت: از آن طرف هم فروش نفت تا سقف پیشنهادی دولت را منع نکردیم به همین علت بودجه را دو سقفی و دو زمانی بستیم.

وی افزود: درآمد نفتی بودجه سال آینده را 261 هزار میلیارد تومان پیش بینی کردیم در حالی که دولت حجم وابستگی به نفت را 394 هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده بود.

نادران با تاکید بر اینکه بودجه، بسیارمنعطف و روان است، اضافه کرد: امسال تلاش کردیم بودجه را به نفع مردم تغییر دهیم و به جای اینکه طبقات خاص و افراد نزدیک به مرکز حاکمیت بتوانند از رانت های مختلف استفاده کنند، عموم مردم بتوانند استفاده کنند تا قدرت خرید مردم نسبت به امسال کمتر نشود.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت: دولت قیمت ارز را در سال آینده بدون احتساب 8 میلیارد دلار کالا های اساسی مبلغ 17 هزار و 500 تومان محاسبه کرده است.

الیاس نادران افزود: دولت درآمد ارزی سال 1400 را از فروش نفت 17 میلیارد و 300 میلیون دلار اعلام کرده است که از این مبلغ 8 میلیارد دلار، ارز 4200 تومانی است و مابقی آن ارز 17500 تومان می باشد و ترکیب وزنی این ها 11500 تومان است.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت:​ مجلس عنوان کرده است دولت با هر نرخی که ارز را در بازار فروخت امکان انعطاف بودجه وجود دارد.

وی درباره طرح رتبه بندی معلمان هم افزود: در بنده (و) تبصره 2 مبلغ 90 هزار میلیارد تومان بطور کلی برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است که در کمیسیون تلفیق تصمیم گرفته شد این موارد را از هم تفکیک کنیم به علت اینکه سهم بخش های مختلف مشخص شود و به مشکل سال 99 درباره اختلال پرداختی به بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی دچار نشویم و این موارد مرتفع شود.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 درباره تکلیف یارانه ها هم گفت: بر اساس ایده اولیه مجلس که هنوز به جمع بندی نرسیده است پیشنهاد شد تا کارت های اعتباری برای خرید مردم در نظر بگیریم که ظرفیت اجرایی آن، با اراده دولت وجود دارد.

وی افزود: با اجرای این طرح، یک اعتباری را برای مردم در نظر می گیریم که در خرید از مراکز خاص بتوانند از یک تخفیف قابل توجهی برخوردار شوند.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 ادامه داد: اگر مجلس نتواند دولت را متقاعد به عملیاتی کردن این روش کند بنابراین مجبوریم با یارانه نقدی جبران کنیم.

نادران گفت: فساد نظام دو نرخی ارز با شرایط موجود کشور به اندازه ای است که مردم از نرخ پایین ارز بهره چندانی نمی برند و بجای اینکه این رانت را توزیع کنیم تلاش می کنیم از تولید کننده داخلی حمایت کنیم و همچنین مصرف کننده، مستقیم خودش مبلغ را دریافت و مدیریت کند.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 افزود: در حال حاضر دولت یارانه 45500 تومانی را به حدود 78 میلیون نفر پرداخت می کند و به تعدادی هم یارانه بنزین و معیشتی که از پارسال شروع شده است پرداخت می کند.

وی تصریح کرد: آنچه که مد نظر مجلس بود این است که با فرض اینکه دولت شناسایی خودش را درست انجام داده باشد این 58 میلیون نفر که در لایحه بودجه 1400 هستند نسبت به شرایط موجود حمایت بیشتری کنیم و یارانه ها را تحت عنوان یک مبلغ در اختیار افراد قرار دهیم و مابقی یارانه بگیران که حدود 20 میلیون نفر هستند دریافتی شان نسبت به شرایط امروز بیشتر و احتمالا تا دو برابر خواهد شد، ولی نسبت به طبقه پایین کمتر دریافت می کنند.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 افزود: در سال آینده فقط یک یارانه داریم البته یک پیشنهاد یارانه بنزین هم ارائه شده است که در آن به خانوار هایی که یک یا دو خودرو دارند از کارت سوخت خود استفاده می کنند و خانوار هایی که اصلاً خودرو ندارند که تعداد آن ها نصف جمعیت کشور است هم پیش بینی شده است هر نفر 15 لیتر در نظر گرفته شود که در یک سامانه امکان خریدو فروش داشته باشند و اگر بین خود مردم خرید و فروش ممکن نشد افراد مازاد بنزین را به دولت بفروشند که در حال حاضر احکام آن نوشته شده است.

محمد رشیدی، عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 در ادامه این برنامه گفت: در موضوع کالا های اساسی و ارز 4200 تومانی با رانت جدی مواجه بودیم که مجلس این ارز را آزاد در لایحه بودجه محاسبه می کند و از طرف دیگر به مصرف کننده و تولید کننده یارانه پرداخت می کند.

وی ادامه داد: شرایط به نحوی برنامه ریزی شده است که مردم برای مایحتاج روزانه نگران نباشند.

عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 افزود: به واردکنندگان دارو هم فرصت می دهیم که مابه التفاوت را از دولت بگیرند و حتی از شرکت های بیمه هم کمک می گیریم و نباید دارو برای مردم دغدغه شود.

رشیدی گفت: در تبصره 14 مبلغ 50 هزار میلیارد تومان را از منابع هدفمندی برای حمایت از بنگاه های متوسط و کوچک در نظر گرفتیم.

وی ادامه داد: احکام بودجه بسیار محکم بسته شده است و 27 هزار میلیارد تومان اوراق برای بخش کشاورزی، آب های مرزی، مراتع، جنگلداری، آبخیزداری، تولید بذر و کود در نظر گرفته شده است.

عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 گفت: احکامی که در لایحه بودجه 1400 نوشته شده است به رونق تولید و بنگاه های تولیدی کمک خواهد کرد.

وی افزود: در تبصره 14 بخشی از پول های یارانه و هدفمندی برای مردم در فضای تولید، سهام و بورس کارسازی خواهد شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 درباره رتبه بندی معلمان هم گفت: موضوع رتبه بندی معلمان به بودجه ارتباطی ندارد و جزء طرح هایی است که باید در صحن بررسی و رای گیری شود و در لایحه بودجه دولت، منبعی برای این موضوع در نظر گرفته نشده است.


کلید واژه ها: کمیسیون تلفیق - کمیسیون - کارکنان دولت - تلفیق - درصد - بودجه - کارشناس - اطلاعات - کارکنان - دیوان محاسبات - میلیون - نادران - مالیات - دولت - مرکز پژوهش ها - الیاس نادران - رییس کمیسیون - سال 1400 - به هم ریختگی - شبکه دو سیما - فوق العاده - کارشناسان - حدود - گفت و گوی - حقوق - پنجشنبه - پرداختی - نماینده - محاسبات - شبکه دو

آخرین اخبار سرویس:
استخدام خدمات و نظافتچی آقا در شرکت شیمیایی بهداش در قزوین

استخدام کارمند اداری خانم در شرکت الماس راه پیام در تهران

استخدام کارگر ساده آقا در درمانگاه دامپزشکان در عظیمیه کرج

استخدام طراح فتوشاپ آقا در یک فروشگاه محصولات فرهنگی و مذهبی در تهران

استخدام سرپرست کارگاه و معاون اجرایی در پیمان ساخت از اصفهان و تهران

استخدام نماینده علمی با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در خراسان رضوی

عیدی برای 83 هزار خانوار مازندرانی

استخدام سرپرست کارگاه و معاون اجرایی آقا از تهران جهت کار در اصفهان

استخدام تراشکار ماهر و فرزکار ماهر در قالبسازی امینی در البرز

استخدام سرپرست کارگاه و معاون اجرایی آقا در پیمان ساخت در اصفهان

استخدام کارشناس مهندسی پزشکی در مدکارا در قزوین

سند تحول قضایی نقشه راه اصلاح نظام قضایی کشور است

روایت کیهان از برخورد صداوسیما با تخلف روبیکا

پیشرفت فیزیکی 62 درصدی باغ موزه دفاع مقدس زنجان

صیانت از هنرصنعت فرش دستباف؛ وظیفه همه دستگاه ها

سندرم عجیبی که در یک شهر خاص رخ می دهد

سهم دولت در پرداخت بیمه خسارت کشاورزی افزایش یافت

مجریان انتخابات باید افراد بی حاشیه، متدین و سالم باشند

ضوابط تبلیغ پلتفرم ها در صدا و سیما ابلاغ شد/ ممنوعیت تبلیغ شبکه های اجتماعی خارجی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی منصوب شد

دولت ملزم به پوشش 90 درصدی هزینه های ناباروری شد

تکذیب خبر فوت محمدعلی اسلامی ندوشن

سردار دهقان اعلام کاندیداتوری کرد

استخدام مسئول دفتر خانم در نیکا چوب راد در تهران

استخدام کارمند مالی اداری خانم در شرکت آنامیس در بندرعباس

استخدام اپراتور دستگاه در شرکت تولیدی گندمکوب بهشهر از گلستان

ادعای جدید امریکا علیه ایران/ ایران به دنبال توانمندی های تحول آفرین است

سلامتی: شاید نامه خاتمی به رهبری تاثیری در وضعیت اصلاح طلبان بگذارد

بازگشت گوایدو به کاراکاس

اقتدار آذربایجان غربی مرهون مقابله با گروه ها و جریان های ضدانقلاب است

رییس قوه قضاییه وارد ارومیه شد

صندوق رأی بهترین راه اصلاح وضعیت کشور است

استخدام حسابدار آقا در یک موسسه حسابرسی در بندر عباس

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: فرهنگ عمومی در استفاده از منابع طبیعی بسیار پایین است

فاز اول باغ موزه دفاع مقدس زنجان تکمیل می شود

پیرمرد مصری از یک عمر صحافی سنتی قرآن و انجیل می گوید

تجلیل از قوی ترین مرد ایران در اراک

راه اندازی سامانه تلفنی تاکسیرانی

جدول برنامه های سیمای فارس 14 اسفند 99

برای رفع مشکلات قضایی آذربایجان غربی تصمیم گیری می شود

افتتاح 150 خانه هلال در جمعیت هلال احمر لرستان

سردار فدوی: طرح «شهید سلیمانی» تلفات کرونا را تا 90 درصد کاهش داد

توزیع 10هزار ماسک میان رانندگان اتوبوسرانی قم

رای گیری از سوییسی ها برای طرح ممنوعیت برقع

اقتدار آذربایجان غربی مرهون مقابله با گروه های و جریان های ضدانقلاب است

مرتضی طاهری دعای ندبه این هفته هیأت رزمندگان را می خواند

قانون اساسی اجازه اعتراض مدنی را داده است

رییس قوه قضاییه وارد آذربایجان غربی شد

ایستادگی در مقابل جریان های ضدانقلاب، افتخار مردم آذربایجان غربی است

اقتدار آذربایجان غربی مرهون تلاش نیروهای مسلح و همراهی مردم است

نماز جمعه فردا در 2 شهر گلستان برگزار نمی شود

آقای روحانی! چه چیزی در شأن ملت ایران است؟

دبیر جدید شورای عالی مناطق آزاد منصوب شد

اهتمام جدی برای کاشت درخت در ایران/ حراست از جنگل ها

نقش گروه های شیعه ستیز در فتنه اعدام شیخ فضل الله نوری

دیگر جواب های رسانه ای کار ساز نخواهد بود!

فارس من| مشکل سیستم روشنایی محله شیخ کلخوران رفع شد

چرا هرکس غیرمتخصص تر است صدایش بلندتر است؟

افتتاح موزه نفت سوز ها در کرمان

کتابخانه بدون تعطیلات

روزنامه های پنجشنبه، 14 اسفند 1399

14 اسفند؛ روز احسان و نیکوکاری

راه اندازی «خانه های هلال» در خوزستان/ ضرورت اعمال مدیریت اجتماع محور برای مبارزه با کرونا

سلامتی: شاید نامه خاتمی به رهبر انقلاب تاثیری در وضعیت اصلاح طلبان بگذارد

ظرفیت های علمی البرز نیازمند نگاه ملی است

مجلس، وزارت ارتباطات را ملزم به اجرای شبکه ملی اطلاعات کرد

آیا ظریف می تواند مقابل تندروها بایستد؟

صفحه اول روزنامه های پنج شنبه 14 اسفند 99

پیگرد قضایی اپلیکیشن روبیکا به خاطر انتشار کلیپ جدید ساسی مانکن

افتتاح 150 خانه هلال در جمعیت هلال احمر لرستان

اصولگرایان برای 1400 کاندیدای موج ساز ندارند

حسن پور: تا زمانی که غرب حسن نیتش را اثبات نکند همکاری در قالب FATF بی معناست

طلاب و دانشجویان بسیجی خوزستان به یاری کادر درمان بشتابند

بررسی مشکلات مردمی و وضعیت قضایی از اولویت های سفرهای استانی است

محل جدید انبار فیلتر کیک های شهرک روی زنجان در سردهات افتتاح شد

برای رفع مشکلات قضایی آذربایجان غربی تصمیم گیری می شود

کف دریاچه ارومیه عمیق شد

قصه ی چشمِ پر آبِ دژ برازجان

رییس قوه قضاییه در بیست و سومین سفر استانی، وارد آذربایجان غربی شد

رجعت پیکر شهید مدافع حرم پس از چهار سال به قم

10 هزار جانباز و ایثارگر خراسان رضوی واکسن کرونا دریافت می کنند

10 هزار جانباز و ایثارگر در خراسان رضوی واکسن کرونا دریافت می کنند

جشن ازدواج 40 زوج در مهریز برگزار شد

انتقاد ازنظام آموزشی تئوری محور / مهارت کشاورزان بیسواد بیشتر از فارغ التحصیلان کشاورزی !

ویروس جهش یافته فضای مجازی

آیا قطار پایتخت کتاب ایران در ایستگاه هفتم به سمنان می رسد؟/ رونمایی از 20 طرح شاخص دبیرخانه پایتخت کتاب

مقاومت در برابرجریان های ضد انقلاب از افتخارات آذربایجان غربی است

پایان مطالعات جامع معدن مس سیستان/ گواهی اکتشاف به زودی صادر می شود

پرداخت هزینه عدم تصویب FATF از جیب مردم؟

تلاوت جزء به جزء قرآن مجید/ صفحه 571

رییس قوه قضاییه وارد آذربایجان غربی شد

حضور نامزدها با مقبولیت مردمی شور انتخابات را بیشتر می کند

چالش های سه نامزد سه طیف اصولگرا

«تکبر» در کلام امام صادق (ع)

دبیر جدید شورای عالی مناطق آزاد منصوب شد

حفظ خانه مومنان قزوین نیازمند تامین بودجه است

رییس قوه قضاییه وارد آذربایجان غربی شد

سرخط مهمترین مهمترین خبر های لرستان در 13 اسفند ماه

رییس عدلیه میهمان آذربایجان غربی

قصه ی چشمِ پر آبِ دژ برازجان

33 میلیون سقف حقوق در سال 1400 / مالیات 90 درصد کارکنان دولت بین 10 تا 15 درصد شد

33 میلیون سقف حقوق در سال 1400 / مالیات 90 درصد کارکنان دولت بین 10 تا 15 درصد شد