مطالب مرتبط:
نخست وزیر عراق مسئولان رده بالای امنیتی را برکنار کرد
نخست وزیر عراق مسئولان رده بالای امنیتی را برکنار کرد
نخست وزیر عراق در پی انفجارهای بغداد، تغییراتی در سرویس های امنیتی ایجاد کرد
نخست وزیر عراق پس از انفجارهای بغداد تغییراتی در دستگاه های امنیتی ایجاد کرد
نخست وزیر عراق بر تداوم مبارزه با تروریسم تاکید کرد
-209 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 01:002021-01-21سياسي

نخست وزیر عراق مسئولان رده بالای امنیتی را برکنار کرد


- اکوفارس: آخرین خبر های مربوط به لایحه بودجه 1400 در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما بررسی شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازباشگاه خبرنگاران، الیاس نادران رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 و محمد رشیدی عضو هیئت رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 امشب دوم بهمن ماه با حضور در برنامه گفت وگوی ویژه خبری به بررسی آخرین خبر های لایحه بودجه 1400 پرداختند.

الیاس نادران رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به اینکه زمانی که لایحه بودجه 1400 دولت به مجلس تقدیم شد وحشت کردیم گفت: ما در لایحه بودجه، اصلاح ساختار و اصلاح روش کردیم لذا بودجه دو سقفی دیده شده تا در شش ماه اشکالات مشخص شود.

او با اشاره به اینکه بودجه ای نوشتیم که با ارز 10 تا 25 هزار تومان قابل اجرا باشد، ادامه داد: سازمان ها برای افزایش حقوق کارمندان رقابت دارند.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به اینکه کمیسیون کار فوق العاده ای انجام داد یعنی علنی کردن و افشا کردن اطلاعاتی که راجع به بودجه بود افزود: بسیاری از ارقامی که امروز به ارقام پیشنهادی دولت افزوده شده ارقام ناشی از شفاف سازی است که دولت پشت آن ها در تبصره ها، ردیف ها و جا های مختلف ارقامی را پنهان کرده بود و خیلی آشکار نبود.

نادران تصریح کرد: ما اصلاح ساختار انجام داده ایم و حتی به صورت علنی آنجایی که اتکا به درآمد های نفتی زیاد بود با همراهی نمایندگان دولت آن ها را به اوراق مالی انتقال دادیم.

او با اشاره به اینکه درآمد های نفتی را به صورت حداقلی پیش بینی کرده ایم، عنوان کرد: بودجه دو سقفی و دو زمانی دیده شد یعنی در شش ماه اول باید اطمینان کافی نسبت به تحقق درآمد ها پیدا کنیم تا درآمد ها واقعی باشد.

نادران افزود: نظام مالیات بندی را به نفع طبقات پایین، نسبت به لایحه دولت تغییر داده ایم، کسانی که دریافتی آن ها 4 میلیون تومان باشد، معاف از مالیات در نظر گرفته شده اند.

نادران تاکید کرد: بر اساس آنچه در لایحه بودجه سال 1400 تنظیم شده، این لایحه بودجه کشوری در حال جنگ اقتصادی و برای دفاع از منافع ملی نیست، به همین دلیل مکلفیم تمام ساختار ها و آنچه که در این بودجه محل تردید، شبهه، پنهان کاری و متاسفانه غیرشفاف بودن منابع است را مورد بررسی قرار دهیم و افشا کنیم، هرچند سقف بودجه از 841 هزار میلیارد تومان به هزار و 500 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

او ادامه داد: ناعادلانه بودن پرداختی ها از کار هایی است که در سال 1399 اتفاق افتاد، به همین دلیل بنای ما بر این است که بودجه سال 98 که مصوبه مجلس و تاییدیه شورای نگهبان را دارد، مبنای تغییرات سال 1400 باشد.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 اظهار کرد: کسانی که حقوق کمتری می گیرند از مالیات معاف می شوند، لایحه، افزایش 25 درصدی حقوق را در نظر گرفته است، اما ما تا سقف حدود 5 میلیون تومان را از مالیات معاف کردیم و تا 10 میلیون تومان 10 درصد مالیات در نظر گرفته شده است، حقوق هایی که بالای 30 میلیون تومان هستند آن ها باید بیشتر این مالیات را پرداخت کنند، عمده حقوق بگیران ما در حد ظرفیت حقوق های متوسط و پایین است.

نادران تاکید کرد: بر اساس آنچه در لایحه بودجه سال 1400 تنظیم شده، این لایحه بودجه کشوری در حال جنگ اقتصادی و برای دفاع از منافع ملی نیست، به همین دلیل مکلفیم تمام ساختار ها و آنچه که در این بودجه محل تردید، شبهه، پنهان کاری و متاسفانه غیرشفاف بودن منابع است را مورد بررسی قرار دهیم و افشا کنیم، هرچند سقف بودجه از 841 هزار میلیارد تومان به هزار و 500 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

او با اشاره به اینکه در کمیسیون تلفیق، افراد همدل، متخصص و با تجربه وجود دارد افزود: نماینده های دولت هم نهایت همدلی را با اعضای کمیسیون داشتند و اطلاعات تخصصی و کارشناس را در اختیار آن ها گذاشتند.

نادران از مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات و دیگر کارشناسان نیز تشکر کرد و گفت: مجلس در ابتدا می خواست کلیات بودجه را رد کند، زیرا آشوب و به هم ریختگی در ارقام و اعداد بودجه، بسیار زیاد بود.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به اینکه این کمیسیون، ساختار و روش لایحه بودجه را اصلاح کرد افزود: در آن جا هایی که اتکای به درآمد های نفتی، بسیار زیاد بود با همراهی نمایندگان دولت تلاش کردیم آن ها را به اوراق مالی و به شیوه های دیگر تامین مالی بودجه، انتقال دهیم.

نادران خاطرنشان کرد: به همین علت درآمد های نفتی را در حداقل وضع قابل اعتماد و شدنی بستیم و مازاد بر آن را به سقف دوم موکول کردیم که اگر این درآمد ها محقق شد دولت اختیار داشته باشد آن را در سرفصل های تنظیم شده است.

رییس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با اشاره به اینکه سال جدید یارانه به شکل کارت اعتباری یا همان نقدی خواهد بود اظهار کرد: یارانه در سال جدید با دو رقم متفاوت پرداخت می شود، قرار است به کسانی که یارانه بنزین دریافت نمی کنند 15 لیتر بنزین تعلق بگیرد.

محمد رشیدی عضو هیئت رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به اینکه شیبی از مالیات را به پرداختی ها و حقوق های نجومی در نظر گرفته ایم ادامه داد: تبعیض و بی عدالتی موجب بدبینی می شود، بازنشستگان در عین حال که افزایش حقوق دارند، اما آن مواردی که مورد تبعیض واقع شده در احکام برطرف شده است.

او با اشاره به اینکه یک ماه است که کمیسیون تلفیق به صورت سه شیفته در حال کار و فعالیت است عنوان کرد: ما 7 محور را در کمیسیون در دست بررسی داریم که شامل حفظ قدرت خرید مردم، حمایت از اقشار ضعیف، رونق تولید و اشتغال، محرومیت زدایی بحث حذف رانت و کاهش تبعیض است.

رشیدی بیان کرد: ارز 4200 تومانی به جیب عده ای خاص رفته است و ما از این موضوع جلوگیری کرده ایم لذا این پول باید به مردم برود.

عضو هیئت رییسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 با اشاره به اینکه عده ای با دلالی سود ارز 4200 تومانی را می برند افزود: این ارز به جیب مردم نرفت و در جا های دیگر صرف شد.

او با اشاره به اینکه جمعیت ما امروز رو به کاهش است گفت: باید به سلامت مردم و همچنین بحث فرهنگ، خانواده و فرزندآوری که مورد تاکید مقام معظم رهبری است توجه ویژه ای شود، همچنین تقویت انضباط مالی و اصلاح ساختاری بودجه نیز در لایحه بودجه سال آینده مورد توجه قرار گرفته است.

رشیدی با اشاره به اینکه رانت در بحث ارز کالا های اساسی بسیار جدی بود اظهار داشت: ما به مصرف کننده و تولیدکننده یارانه می دهیم، لذا یارانه باید مستقیم به دست مصرف کننده و تولیدکننده برسد تا دچار تشویش نشود یعنی فضا را به گونه ای ایجاد کرده ایم که مردم برای مایحتاج روزانه خودشان نگران نباشند.

او ادامه داد: اگر بازار را آزاد کنیم در بازار رقابتی در کف بازار رقابت ممکن است به گونه ای باشد که سبب تعدیل قیمت ها شود لذا مردم نگران نباشند ما دغدغه مردم را در تبصره 14 دیده ایم.


کلید واژه ها: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 - لایحه بودجه 1400 - لایحه بودجه - بودجه 1400 - کمیسیون تلفیق - بودجه - لایحه - کمیسیون - رییس کمیسیون - گفت وگوی ویژه خبری - الیاس نادران - نادران رییس - تلفیق - افزایش حقوق کارمندان - رییس - اشاره - حقوق کارمندان - نادران - اصلاح ساختار - افزایش حقوق - اصلاح - الیاس - بررسی - آخرین - هیئت رییسه - فوق العاده - محمد رشیدی - سازمان ها - خبری - ویژه

آخرین اخبار سرویس:
رویکرد کشور در قرن جدید به سوی ساخت تمدن نوین اسلامی معطوف شده/ برای ساخت یک تمدن نیازمند به رهبری و یک لیدر شیپ هستیم نه مدیریت

یک روانشناس: برای رفع مشکل احمدی نژاد در خدمتم!

فیلترینگ فضای مجازی همانقدر موفق است که مقابله با ماهواره موفق بود

126 واحد غیرمجاز در اراضی کشاورزی کردستان تخریب شد

کاندیداهای 1400؛ دو قطعی و یک لشگر احتمالی!

تقویم و اوقات شرعی سه شنبه دوازدهم اسفند ماه

به یک کارگر جهت کار در کافه نیازمندیم

استخدام راسته دوز شلوار اسلش

عضو اصولگرای مجمع تشخیص: FATF به احتمال زیاد تصویب می شود

واکنش عضو شورای عالی سیاسی یمن به کنفرانس «کمک یمن»

ببینید | حملات جدید ترامپ به بایدن با تداوم تئوری تقلب در انتخابات!

علت تاکید امام بر زیارت امام رضا(ع) چه بود؟

آغاز جلسات شورای عالی کار با دستور کار دستمزد 1400 از فردا

واکسن به نوبت، لطفا صف را رعایت کنید

جزییات چگونگی سفرهای نوروز 1400 در شرایط کرونا

فارس من| دانشکده علوم پزشکی نیشابور شرایط لازم برای ارتقا را دارد

عطریانفر:چه بسا نیروهای مسلح بدون اذن فرماندهی در انتخابات ورور می کنند و جریانی را تضعیف یا تقویت می کنند

مخاطرات «نه» به دیپلماسی

آیا مدیر ساختمان می تواند حق الزحمه بگیرد؟

تخریب بهارستان از کانال پاستور/نبض گرانی تند می زند/پیشخوان

یک امام جمعه: 3 بار کرونا گرفتم اما با این دارو خوب شدم!

واکنش به نامه سیدمحمدخاتمی به رهبرانقلاب/ به جای این کار،به تقلب نشدن در انتخابات88 اعتراف کنید

مأرب به زودی از چنگال عربستان و داعش خارج می شود/ سعودی ها اموال مردم یمن را غارت می کنند

استخدام پیراپزشک خانم

واکسیناسیون 8 میلیون سالمند کشور علیه کرونا

واکنش روزنامه اصولگرا به کاندیداتوری سیدحسن خمینی:چه تجربه ای در کار اجرایی دارید جز تولیت حرم امام که آنجا هم سوء مدیریت هست؟

جوان ترین شهید مدافع حرم ارتش جمهوری اسلامی ایران کیست؟

سخنان واعظی مهر تایید بر نظر کارشناسان اقتصادی بود/ دولت برای جبران کسری بودجه دست در جیب مردم کرد

صفحه اول روزنامه های سه شنبه 12 اسفند99

فارس من| استقرار تاسیسات مناسب برای سیستم دفع بهداشتی فاضلاب در نور

9 اختلاف مهم زناشویی که منجر به طلاق می شود

به یک خانم جهت کار در خدمات کامپیوتری نیازمندیم

به تعدادی بازاریاب نیازمندیم

منشی خانم حقوق

چرا در قیامت ندا می دهند این الرجبیون ؟/علت اینکه در استغفار ماه رجب، کلمه ربی نیامده چیست؟

تروییکای اروپایی پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی را به شورای حکام ارائه دادند

آمریکا هزینه خروج یک طرفه خود از برجام را بپردازد

به تعدادی نیروی خانم جهت کار نیازمندیم

مشاور و کارشناس املاک

رنگ ولایت،احیاوتراپی کارحرفه ای

خانم مهندس عمران یا معماری طراح سازه

استخدام در سالن غذا خوری

نمایندگی بیمه

صندوق دار کافه و رستوران

استخدام نگهبان با ضامن

برگزاری نخستین نمایشگاه «جشنواره صنایع روستادوست»

اعتراف دیرهنگام خبرگزاری اصولگرا به دیکتاتوری و ریاکاری احمدی نژاد

نکات مهم خانه تکانی سریع برای زنان شاغل

آیا کیمیای جاودانگی کشف می شود؟

خانم منشی موسسه

دعوت به همکاری بانوان

طراح با تجربه و باتسلط در امور چاپ

بکارگیری نیروی صندوق مسلط به هلو

مشاور آقا و خانم

خنده های از ته دل الهام پاوه نژاد /عکس

حاج احمدآقا، افراد دفتر امام را چگونه انتخاب می کرد؟

پیش‌نویس قطعنامه آژانس انرژی اتمی تا انتخابات ۱۴۰۰ و افزایش جانباختگان کرونای انگلیسی

استخدام ....

نیاز بتعدادی کارگر خانم و آقا جهت خدمات

فرصت شغلی بازیگری

شریک برای شرکت خدمات نظافتی

استخدام نیرو جهت کار در فروشگاه مواد غذایی

استخدام راننده پایه یک - بندرعباس - ماشین شخصی

آثار تخریبی کرونا در تهران متفاوت از سایر نقاط کشور است

از شیروان تا حلب با شهید مدافع حرم ارتش مرتضی زرهرن

جذب همکار دربیمه پاسارگاد دفتر مرکزی

جذب نیروی پیتزاخونه

کارگر گچساز

جذب نیروی جوان خانم و آقا

عمل در مقابل عمل؛ تصمیم جمهوری اسلامی در قبال برجام

لکه های سرسخت را چطور از بین ببریم؟

نیروی خدماتی

استخدام خانم خیاط مزون دوز ماهر

جذب نیرو به صورت سراسری

شاگرد جهت نصب کاغذ دیواری

استخدام قصاب حرفه ای

به یک منشی خانم نیازمندیم

حدیث روز | توصیه ای کاربردی از خدای متعال به داوود نبی (ص)

فارس من/مردم: ضرورت جمع وری سگ های ولگرد سنندج/شهرداری: براساس قانون حق اتلاف سگ های ولگرد را نداریم

نیازمند نیرو در پارچه سرا

دایرکتر اینستا کاردرمنزل /تبلیغ در اینستا/استخدام

دستیار در سالن زیبایی

استخدام نیروی خانم پشتیبانی شیفت شب

استخدام مشاور خانم وآقا شهرری

نحوه خواندن نماز جعفر طیار

آمریکا نمی تواند در جلسات برجام حاضر شود

پوشش خاص و متفاوت حمید فرخ نژاد /عکس

ترور از قبل هماهنگ شده احمدی نژاد؟!/عباس عبدی در اعتماد: فیلترینگ مساله مردم نیست/ایران و آمریکا بر لبه تیغ

جامع اضداد بودن أمیرالمؤمنین (ع) به چه معناست؟

(تصاویر) سفر هیات ویژه مجلس به سراوان

شرح و تفسیر نامه سی و یکم جلسه 17 نهج البلاغه

راه اخذ اجازه خروج زنان از کشور از نگاه یک کارشناس مسائل حقوقی

نتورک مارکتینگ

استخدام نیمه وقت

استخدام نیروی حسابدار

هشدار شورای شهر به ترمیم گود های پرخطر در پایتخت/ نگران مردم هستیم

ایران خواستار توقف حمایت تسلیحاتی در جنگ یمن شد

لحظه جالب عبور شهاب سنگ از آسمان انگلیس+فیلم

چگونه استیکر واتساپ بسازیم؟

راننده خانم /اقا

نخست وزیر عراق مسئولان رده بالای امنیتی را برکنار کرد

نخست وزیر عراق مسئولان رده بالای امنیتی را برکنار کرد