مطالب مرتبط:
زاکانی: 70 درصد سپرده های بانکی برای یک درصد جامعه است/ مجلس می خواهد مانع ضایع شدن حق مردم شود
آخرین وضعیت جسمانی «انصاریان»/ مردم کرونا را جدی بگیرند
حماسه 2 بهمن نماد ایستادگی مردم ارومیه در برابر رژیم طاغوت است
خدمات نظام در ایام دهه فجر هنرمندانه برای مردم بازگو شود
نزاع؛ رتبه نخست تماس مردم با 110
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 2 بهمن 1399 ساعت 23:402021-01-21سياسي

زاکانی: باید ثروت را به سمت عموم مردم هدایت کنیم


باید ثروت را به سمت عموم مردم هدایت کنیم به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا زاکانی رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در ششمین کنگره سراسری کانون تربیت اسلامی با ارسال ویدئویی اظهار کرد: - حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان"، علیرضا زاکانی رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در ششمین کنگره سراسری کانون تربیت اسلامی با ارسال ویدئویی اظهار کرد: مفتخریم در مجلس یازدهم خدمتتان هستیم و در مجلس یازدهم در شرایطی مجلس را آغار کردیم که با یک بی تدبیری و بی دقتی دولت و مجلس در گذشته، شرایط به سمتی رفته بود که ارزش پول ملی روز به روز کاهش پیدا می کرد و تورم در جامعه موج می زد، دلار افزایش قیمت پیدا کرده بود و بی ثباتی در جامعه به شدت نوسانات، آسیب زننده بود و علتش به این برمی گشت که بودجه سال 98 و 99 را دولت بیش انگاری کرده بود و مجلس هم آن را تصویب کرده بود.

** 332 هزار میلیارد تومان؛ کسری بودجه خوش بینانه سال آینده وی ادامه داد: به عبارت دیگر در سال 98 به واسطه تحریمی که ترامپ کرده بود برای اینکه پاسخی به او بدهند یک کاری انجام دادند که ظاهرا کار تبلیغی بود و یک نیم میلیون بشکه نفت با بشکه ای 50 دلار بسته شد، مجلس هم تصویب کرد، اما می دانستند که نمی توانند آن را در سال 98 بفروشند، اما مابه ازایش هزینه تراشیدند و این هزینه تراشیدن باعث شد که ما 167 هزار میلیارد تومان کسر بودجه بیاوریم.

زاکانی افزود: سال 99 درس عبرت نگرفتند مجدد همین کار را کردند و 273 هزار میلیارد تومان کسر بودجه آوردند و برای سال 1400 هم جوری طراحی کردند که همین اتفاق بیفتد و در حالت خوشبینانه 332 هزار میلیارد تومان کسری بودجه را در محاسباتمان داشتیم که به کشور تحمیل می کند و البته در حالت بدبینانه که بدتر بود.

رییس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه مجلس که وارد شد یک نسبتی را با دولت و دستگاه قضایی برقرار کرد، ادامه داد: مجلس باور داشت که رأس امور است و بعد هم به عنوان برادر برای دو قوه دیگر است و به عنوان یک برادر بزرگتر باید عمل کند و تلاش هم این بود با تخاصم شروع نکند و با برادری شروع کند، اما به صورت شفاف از چیزی که صیانت می کند، حقوق ملت و منافع انقلاب، مصلحت جامعه و منفعت مردم باشد و بتوانیم از آن دفاع کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس اضافه کرد:، چون اولویت و فوریتمان، اقتصاد و فرهنگ بود توجهمان به این شد که باید یک خطوط راهنمایی داشته باشیم و طبق خطوط راهنما عمل کنیم.

عرض کردم در کشور بی ثباتی بود، نوسانات دلار، کاهش ارزش پول ملی، تورم افسارگسیخته بود، چون هر 10 هزار میلیارد تومانی که دولت پول پرقدرت تولید می کند برای اینکه کسری بودجه خودش را تأمین کند 2.

5 درصد افزایش تورم ایجاد می کند و این 2.

5 درصد پدر مردم را درمی آورد، اما متأسفانه بی توجهی دولت و بی دقتی او بیداد می کرد.

وی تصریح کرد: 5 خط تلاش را در نظر گرفتیم؛ در حوزه اقتصاد، خط تلاش اولمان این بود مشکل کشور از کسری بودجه جبران نشده دولت، حل شود.

رهبر مقام معظم رهبری فرمودند از ام الخبائث کسری بودجه است که، چون نمی توانند جبران کنند یا اوراق می فروشند یا شرکت ها را واگذار می کنند یا بدتر بلند می شوند و از صندوق توسعه، شبکه بانکی و بانک مرکزی قرض می کنند و پول پرقدرت می شود در جامعه می تواند تورم افسارگسیخته ای را ایجاد کند برای 1400 هم این را در نظر گرفته بودند.

زاکانی افزود: پس خط تلاش اول این بود که ثبات اقتصادی و جبران کسری بودجه دولت را از مسیر درست داشته باشیم؛ خط تلاش دوم مان این بود که بتوانیم توزیع مناسب ثروت را در کشور به سمت و سویی داشته باشیم که متفاوت از گذشته به سمت عموم مردم باشد.

خط تلاش سوم این بود که نیاز های پایه مردم را شامل سلامت، امنیت، آموزش، معیشت و مسکن را تأمین کنیم.

رییس مرکز پژوهش های مجلس ادامه داد: خط چهارم ما این بود که بتوانیم جلوی بد سیاست گذاری های دولت را بگیریم و جلوی مفاسد اقتصادی بایستیم و خط پنجم ما هم این بود که سنگ جلوی پای تولید و صادرات را برداریم.

اگر عرضه نداریم دست تولیدکننده و صادر کننده را بگیریم دیگر همتمان معطوف این نباشد که پایشان را بگیریم تا با سر زمین بخورند بلکه بتوانیم شرایط منطقی را در کشور ایجاد کنیم.

** 5 خط تلاش مجلس برای حل مشکلات اقتصادی نماینده مردم قم در مجلس افزود: برای خط تلاش اولمان که این 5 خط تلاش در حوزه اقتصادی معنا پیدا می کرد و در زندگی مردم خودش را نشان می داد تلاش بر این شد در اصلاح ساختار بودجه به ویژه در بودجه 1400 بتوانیم یک کار جدی انجام بدهیم که مانع از آسیب های جدی و بعدی شود و بتوانیم در همین بودجه اگر کارکردی را داریم در این اصلاح ساختار بتوانیم اعمال کنیم و بتوانیم کشور را به سمت و سویی ببریم که به یک ثبات مناسب کشور را برسانیم از این تلاطم خارج کنیم.

وی ادامه داد: خط تلاش دوم ما که در خصوص توزیع مناسب ثروت بود.

پول در کشور هست، امکان در کشور هست.

حدود 6.

5 درصد دنیا در کشور ما در کنار هم جمع شده و حیف است که ما همچنین شرایطی را برای زندگی مردم توسط برخی از عناصر و مسؤولان کشور تحمیل شود.

** 70 درصد سپرده های بانکی برای یک درصد جامعه است زاکانی افزود: 70 درصد سپرده های بانکی برای یک درصد جامعه است و 90 درصد سپرده های بانکی برای 4 درصد جامعه است.

بین کمترین مصرف و بیشترین مصرف گوشت در سال به صورت میانگین برای هر یک نفر در خانواده های فقیر یک کیلو گوشت در سال و برای خانواده های ثروتمند تا 96 کیلو در سال طبق آمار مصرف وجود دارد، کجا می خواهد این تبعیض جلویش گرفته شود؟ کجا می خواهد جلوی این مشکلات گرفته شود، فقر قابل تحمل است، اما تبعیض قابل تحمل نیست و ویران کننده است؛ لذ ا تلاش ما بر این شد بتوانیم توزیع مناسب ثروت داشته باشیم و جلوی رانت ها را بگیریم مثلا ًاگر رانت ارز 4200 تومانی هست جلوی رانت ارز 4200 تومانی را بگیریم که به سمت و سویی نرود که امسال 9 میلیارد دلار هزینه کالا های اساسی کرده باشیم و قریب 5 میلیارد دلار آن را برای نهاده های دامی داده باشیم بعد مرغی که قرار است 12 هزار تومان به دست مردم برسد به 25 هزار تومان، 30 هزار تومان، 35 هزار تومان برسد.

رییس مرکز پژوهش های مجلس تصریح کرد: تلاشمان در خط کوششی که در جهت دوم می خواستیم انجام بدهیم به این سمت بود پول مملکتی که هست را درست توزیع کنیم و درست مواجه شویم.

مثل مالیات بستن ها بر خانه های خالی، خانه های لوکس، ماشین های لوکس؛ نوع نحوه مالیات بستن ما، نوع نحوه نگاه کردن به مصرف انرژی، بخشی از طبقات جامعه هستند 23 برابر نان مردم استفاده می کنند برای چه آن ها حق دارند اینقدر ولنگارانه با سرمایه های ملی برخورد می کنند.

ما باید به سراغشان برویم و آن ها را تنظیم کنیم که مصرف شان به سمت و سویی باشد که اگر مصرف می کنند پلکانی افزایشی هزینه هایشان را پرداخت کنند و هزینه ها به جامعه پرداخت شود و جامعه از آن بهره مند شود.

** باید ثروت را به سمت عموم مردم سوق دهیم وی افزود: نکته ای که در این مسیر دنبال شد ماحصلش این بود که بتوانیم ثروت را به سمت و سوی عموم مردم سوق دهیم.

خط تلاش سوم ما تامین نیاز های پایه بود، از معیشت شروع کردیم، 30 هزار میلیارد گذاشتیم برای 60 میلیون نفر که بتوانیم معیشتشان را به صورت حداقلی تأمین کنیم؛ 20 میلیون نفر، 120 هزار تومان در ماه برای 6 ماه پایانی سال 99 و 40 میلیون نفر ماهی 60 هزار تومان برای هر نفر و بعد آن را در بودجه نهادینه کنیم و برویم به سمتی که 70 درصد مردم را از آسیب پذیری حفظ کنیم و 30 درصد هم 30 درصدی هستند که اصلا این تلاطمات قیمتی در هزینه هایشان اثری ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: نمی شود در جامعه یک نفر از گرسنگی خوابش نبرد و یک نفر هم از سیری پایش را به زمین بزند و نتواند دور خودش بچرخد، لذا در بحث تأمین معیشت مردم چه در مصوبه ای که داشتیم برای 60 میلیون نفر چه در بودجه امسال تمهیدات بسیار جدی داشتیم.

در بخش مسکن، تلاش های جدی صورت گرفته شد مثل مالیات بر مسکن خالی یا در مسیری که قانون دو فوریتی تصویب شد برای یک میلیون مسکن در سال که الزام شود که دولت این مسیر را دنبال کند و تسهیلات ویژه ای را برای ساخت مسکن در سراسر کشور در اختیار مردم قرار دهد.

زاکانی گفت: برای سلامت دنبال بسته ای هستیم که مردم غیر از درد بیماری درد بی پولی نکشند.

برای امنیت و آموزش هم همچنین؛ خط تلاش چهارم ما ناظر به جلوگیری از سیاست های غلط و مفاسد اقتصادی بود.

شما در واگذاری پتروشیمی باختر که امروز مجلس در حال تحقیق و تفحص است، می بینید در یک واگذاری بالغ بر 200-300 هزار میلیارد تومان امروز می تواند به بیت المال برگردد.

ما نباید بگذاریم این مفسدین اینگونه با بیت المال برخورد کنند.

** روایتی از بی تدبیری دولت در تخصیص ارز ترجیحی رییس مرکز پژوهش های مجلس در نقد سیاستگذاری بد دولت در حوزه اقتصاد، گفت: ما سال 98، 15 میلیارد دلار کالا های ضروری وارد کشور کردیم؛ سال 99 گفتیم این را می کنیم 9 میلیارد دلار، تأمین های ارزی داریم، 125 میلیون تن ما تولید زراعی، باغی و پروتیینی داریم، 109 میلیون تن زراعی و باغی است.

کل هزینه ای که اختصاص داده می شد به کود و سم و بذر اصلاح شده 300 میلیون دلار بود.

با بی تدبیری تمام این 300 میلیون دلار را در آن 6 میلیارد دلاری بردند که قرار بود حذف کنند و ارز را از ترجیحی به نیمایی تبدیل کنند تا قیمت در بازار کود و سم 6 تا 9 برابر شد و آسیب جدی به حوزه کشاورزی زد.

بی دقتی کردند و 300 میلیون دلار را آن ور بردند، اما 2.

4 میلیارد دلار که ناظر به روغن بود و یک مافیایی در آن فعال هستند رها کردند تا به آن ارز ترجیحی داده شود اگر بنا شد با سیاست گذاری های غلط برخورد شود باید جلوی این مفسده ها و رانت ها گرفته شود.

وی ادامه داد: در بودجه سال 1400 ارز ترجیحی درخصوص نهاده ها حذف شد، قرار شد که پول نهاده ها را بدهیم برای اینکه مرغ به دست مردم 12 هزار تومان، 11 هزار و 800 تومان برسد نه اینکه تا 35 هزار تومان بالا برود.

اگر همه نهاده ها آزاد شود طبق معادلات و جلساتی که داشتیم 35 تا 40 هزار تومان هر کیلو مرغ در می آید.

چطور می شود ما 5 میلیارد دلار، 4.

5 میلیارد دلار هزینه می کنیم، اما باز قیمت مرغ افسارگسیخته است و هیچ تضمینی هم برای ادامه وجود ندارد؛ لذا ما به دنبال ثبات، به دنبال ضدیت با این بد سیاست ها و شرایطی بودیم که ما به ازای آن بتوانیم با مفسده ها و سیاست گذاری های غلط در کشور برخورد کنیم.

** سهم ایران از بازار کشور های همسایه فقط 0.

2 درصد است زاکانی افزود: خط تلاش آخرمان هم این بود بتوانیم سنگ جلوی پای تولید و صادرات را برداریم.

کمک کنیم دست مردم و تولید کننده و صادر کننده را بگیریم پایش را نگیریم با سر زمین بخورد.

سال 71، فرش یک میلیارد و 700 میلیون دلار صادرات داشت ما چندین جلسه با صادر کنندگان فرش داشتیم که امسال در 4 ماه اول 14 میلیون دلار صادرات داشتیم که فاجعه است، 1143 میلیارد دلار کشور های 15گانه اطراف ما سال گذشته واردات داشتند سهم ایران 23 میلیارد دلار است یعنی در واقعیت 0.

2 درصد است، فاجعه است.

با بیان اینکه ما در کشور بن بست نداریم، گفت: مشکل، مدیرانی هستند که اراده برای کار ندارند لذا ما باید تلاش کنیم که این مسیر را اصلاح کنیم.

سالانه حدود 16 میلیون گوسفند در کشور ذبح می شود چرمش را سالامبور می کنند و خامش را کار های ابتداییش را انجام می دهند که 45 میلیون دلار صادرات داریم اگر آن تبدیل به چرم شود 800 میلیون دلار تبدیل به محصول شود می شود 2 میلیارد دلار چرا روی این سرمایه های ملی چشم می بندیم و از آن می گذریم.

وی ادامه داد: در حوزه های مختلف ما یک زمینه گسترده جهش برای تولید صادرات داریم، اما متاسفانه مسؤولان کشور خواب هستند.

آسیبی که در حوزه بورس به امید مردم و به زندگی مردم زدند را شما ببینند بدون اینکه آموزش لازم را بدهند مردم را دعوت کردند، پول ها آمد اقتضائات لازم برای جذب این ها نبود 23 درصد از این پول ها در ابتدای سال به بخش حقیقی بورس رفت و 77 درصد در بازار ثانویه.

چرا ظلم باید به مردم بکنیم.

مجلس می خواهد جلوی این ها بایستند و مانع از این شود که حق مردم ضایع شود.

علاوه بر این ها که مقدمه ای است که ان شاءالله این چند ماه هم بگذرد ما به انتخابات برسیم و واقعاً کشور از یک خودباختگی نجات پیدا کند.

از یک توجه بی خود به خارج از کشور برای رفع مشکلات داخلی کشور نجات پیدا کند.

این نماینده مجلس گفت: 20-15 درصد از مشکلات داخلی مربوط به خارج از کشور است؛ 80 درصد مربوط به بی تدبیری، بی دقتی و بی مسؤولیتی است بنا نیست منِ مسؤولی که شکمم سیر است به فکر شکم و آبروی مردم نباشم؛ لذا همه باید همت کنیم و ببینیم که آنچه که در تراز خواست نظام اسلامی است که در کلمات رهبر فرزانه انقلاب متبلور می شود توجه به او داشته باشیم.

ما جزء تمسک به اسلام، تبعیت از رهبری معظم انقلاب اسلامی که مثل خورشید می درخشد و نوکری و خدمت به مردم رسالتی نداریم که بتوانیم در پس این سه ویژگی هم مصالح انقلاب اسلامی در عرصه جهان، منطقه و داخل کشور دنبال کنیم و هم منفعت ملی مان را تامین کنیم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی - رییس مرکز پژوهش های مجلس - مجلس - مرکز پژوهش های مجلس - کانون تربیت اسلامی - مجلس شورای اسلامی - باشگاه خبرنگاران - علیرضا زاکانی - اسلامی - تربیت اسلامی - شورای اسلامی - مجلس یازدهم - زاکانی - خبرنگاران - یازدهم - باشگاه - علیرضا - سراسری - ارزش پول ملی - افزایش قیمت - جامعه - بودجه سال 98 - شرایط - سیاسی - دولت و مجلس - کنگره - تربیت - شورای - ارسال - پژوهش

آخرین اخبار سرویس:
اختصاص اعتبار به صدا و سیما برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی

صورتحساب عملکرد بودجه 1400 در شهر یور ماه ارسال می شود

بیش از 300 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در کرمانشاه افتتاح شد

پویش ایران مهربان برای ایتام در خوزستان اجرا شد

خبر 60 ثانیه 13 اسفند

احتمالا مجلس فردا جلسه علنی ندارد

شجاعی: در عرصه رقابت زبانان باید هم رای دهنده باشند و هم داوطلب

نیکزاد: مجلس کاهش آلام مردم را در اولویت خود دارد

عربستان، امارات و بحرین توان مقابله با ایران را ندارند

انتقاد علی جنتی از اظهارات رییس پژوهشکده زن و خانواده: پس از سخنان گهربار آقای علم الهدی در مورد صداکردن همسران با اسم کوچک، همفکران ایشان نیز افاضات جدیدی دارند

درخواست 32 نهاد آمریکایی از بایدن برای بازگشت به برجام

دستگاه های اجرایی ملزم به اعلام فهرست افراد تحت پوشش به خزانه داری کل کشور شدند

رتبه سوم کشوری در اجرای طرح شهید سلیمانی به ساوه رسید

چتر کانون های خدمت رضوی بر سر ایران

علیرضا ذاکری طرح| درخت مظهر حیات است

ذوب آهن اصفهان موفق به کسب تندیس مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمانی شد

70 تشکل بین المللی حوزوی در دنیا فعالیت دارد

کنایه کواکبیان به اصولگرایان: برخی دوستان از انتخابات حداقلی خوشحال می شون

بازداشت یک مدیر دولتی در شهرستان گراش

کتاب «امام علی(ع) و عدالت اجتماعی» منتشر شد

راهکار مجلس برای شفاف سازی تخصیص ارز دولتی برای تامین دارو

بیانیه ساترا در خصوص انتشار کلیپ یکی از خوانندگان غیرمجاز توسط کاربران در روبیکا/ ارجاع روبیکا به کمیته رسیدگی به تخلفات ساترا!

حفظ منابع طبیعی در مقام سیاست گذاری باید اولویت دار شود

توکلی: فکر نمی کنم FATF در تشخیص مصلحت رای بیاورد

معلم ها و ماهی ها پرواز می کنند | کاوه شایسته

دولت مکلف به استخدام رسمی ایثارگران شد

درخواست کنگره آمریکا برای کنار گذاشتن تحریم های بازرگانی دوره ترامپ علیه کوبا

عید نزدیک است/ چگونه دکوراسیون خانه را انجام دهیم؟

دیدار مدیرعامل بانک ملت با رییس کمیته امداد امام خمینی( ره) به مناسبت هفته نیکوکاری

فیلم | طرح «نذر هشتم»؛ حمایت مسجدی ها از زندانیان

ابلاغ معیارهای ثبت آثار تاریخی و فرهنگی غیرمنقول

رییس پارلمان لیبی بر لزوم برگزاری انتخابات در موعد مقرر تاکید کرد

مراعات حقوق شهروندی در قزوین به ارزیابی اداری تقلیل یافت

افزایش مالیات ها، راهکار دولت انگلیس برای جبران بدهی های کرونایی

توزیع 8 هزار اصله نهال میوه در منطقه 15

رسانه ها باید فساد و تبعیض را یک عمل ضد ارزش و ناپسند در جامعه اشاعه و تولید محتوا کنند

انتخات رییس جدید هیأت اسکواش قم

اقدامات پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان ضروری است

استخدام کارشناس ارشد حسابداری در دارویی ویتابیوتیکس فارمد در تهران

آغاز عملیات اجرایی پترو پالایش آناهیتا

استخدام منشی و بازاریاب خانم برای شرکت مهاجرت

ارسال صورتحساب عملکرد بودجه 1400 حداکثر تا پایان شهریور سال بعد

اختصاص اعتبار به صداوسیما برای فرهنگسازی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی 

کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی آغاز به کار کرد

همایش احزاب و انتخابات 1400

پرداخت اعتبارات بنیه دفاعی پس از حقوق و مزایا در اولویت قرار می گیرد

هفته احسان در خوزستان به شکل مجازی برگزار می شود

تکلیف مجلس برای ساماندهی نیروی انسانی و کارکنان دولت

کمک رسانی گروههای جهادی خوزستان به مردم سی سخت+ عکس

ایران و فنلاند وبینار تخصصی مدیریت مصرف منابع آب برگزار کردند

دولت مکلف به استخدام رسمی ایثارگران شد

نشست تخصصی «نقش ایمان و دعا در سلامت جسم و روان» برگزار می شود

دولت مکلف به استخدام رسمی ایثارگران شد

بیانیه پایانی همایش قره باغ 17 ربیع؛ گفتمان برتر

قوه قضاییه: کاندیداهای انتخابات مراقب تبلیغات زودهنگام انتخاباتی باشند

در فارس سپری برای مواجهه با فناوری های نو وجود ندارد

منتظمی: «لاریجانی»گزینه شورای وحدت نیست/ فقط رییسی بیاید حمایت می کنیم

به کمک سران عشایر برای مقابله با کرونا نیازداریم

آیت الله رییسی پنج شنبه به آذربایجان غربی سفر می کند

کتاب سه جلدی «درس های مکاسب(کتاب البیع)» منتشر شد

لایحه ای در کنگره امریکا برای مجازات محمد بن سلمان

رفع مشکلات فرهنگی کرمانشاه نیازمند یاری تمامی مردم است

محمدحسینی: مشارکت مردم چون انتخابات مجلس پایین نباشد

پویش ملی «درخت یاری» با حضور دانشجویان جهادگر

همسان سازی حقوق بازنشستگان به حکم دائم تبدیل شود

کرونا و سفر های غیر ضرور

ابتکار: بودن در فضای مجازی نیاز به آموزش دارد

از روابط عمومی فولاد هرمزگان به دلیل فعالیت های تاثیر گذار در حوزه کرونا تجلیل شد

انتقاد فرماندار لاهیجان از رعایت نشدن دستورالعمل های بهداشتی

درخواست کنگره آمریکا برای ازسرگیری سیاست تنش زدایی در برابر کوبا

نوروز به زنجان سفر نکنید

کثرت احزاب نشانه عقب ماندگی سیاسی است

185 داستان کوتاه به جایزه ادبی « یوسف» در مازندران ارسال شد

گرامیداشت سالگرد عملیات کربلای هفت در ارومیه

تکلیف مجلس به دیوان محاسبات درباره انتشار گزارش اطلاعات مندرج در پایگاه اطلاعات کارکنان نظام اداری

دومین رویداد ایده پردازی «کاریزمن» برگزار می شود

قالیباف: کار های مهمی برای تسهیل ازدواج جوانان در دست اقدام است

پرداخت اعتبارات بنیه دفاعی پس از حقوق و مزایا در اولویت قرار می گیرد

مشاور فعال جهت املاک خانم یا اقا نیازمندیم

استخدام 4 عنوان شغلی در پایاهیدرولیک جم در اصفهان

نظافتچی خانم محجبه پاره وقت

یاسر آریاخواه گام پنجم کمک مؤمنانه سپاه استان تهران

الزام دستگاه های اجرایی به اعلام فهرست افراد تحت پوشش به خزانه

اولین دستگاه خودپرداز ملی رمزارزها رونمایی شد

2 درصد اعتبارات دستگاه های اجرایی باید به پدافند غیرعامل تخصیص یابد

آموزش و پرورش مکلف به استخدام معلمان طرح مهرآفرین و کلیه معلمان قرآنی شد

وجود بیش از 5000 معدن غیرفعال در کشور

کواکبیان: برخی از انتخابات حداقلی خوشحال می شوند

آموزش و پرورش مکلف به استخدام معلمان طرح مهرآفرین و قرآنی شد

مجلس، دولت را مکلف به استخدام رسمی ایثارگران کرد

از سایت های مذهبی حوزوی؛ طرح های محرمانه برای کوچاندن ساکنان غزه/ مخبر: نهضت اشتغال خانگی خانواده طلاب راه اندازی شود/ اطلاعیه دفتر امام جمعه اهواز در مورد استیضاح شهردار

کمک های خارجی تا پایان سال به سی سخت می رسد

«لاریجانی» گزینه شورای وحدت نیست

جرایم و تخلفات مهم انتخابات 1400 تعیین شد

سازمان برنامه و بودجه موظف به ارائه چارچوب مشخص برای مخارج دولتی شد

بهترین راه بسته بندی استاندارد اثاثیه منزل و شرکت چیست؟

دولت مکلف به استخدام رسمی ایثارگران شد

فیلم | گزارشی از افتتاح پروژه های عمرانی حوزه های علمیه خواهران

اختصاص 300 میلیارد تومان برای توسعه اینترنت روستایی

مجلس تفحص از مالیات اپراتور ها را کلید می زند/ سازمان برنامه کم اظهاری وزارت ارتباطات را تایید کرد

زاکانی: باید ثروت را به سمت عموم مردم هدایت کنیم

زاکانی: باید ثروت را به سمت عموم مردم هدایت کنیم