مطالب مرتبط:
چطور برای خود بیشتر ارزش قائل شویم؟
ارزش سهام عدالت یک میلیونی و 500 هزار تومانی در سامانه استعلام| امروز یکشنبه 28 دی 99
مدرسه صالحیه قزوین پایگاهی برای ارزش های دینی + فیلم
دکه پارس فوتبال ؛ شوت ؛ با قهرمانی پنجم ابدی می شویم !
دکه پارس فوتبال ؛ شوت ؛ با قهرمانی پنجم ابدی می شویم !
-109 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 دی 1399 ساعت 08:252021-01-18اقتصادي

چطور برای خود بیشتر ارزش قائل شویم؟


با برخی از روش ها به راحتی می توان برای خود، ارزش بیشتری قائل شد و زندگی شادتری را تجربه کرد.

- بهای شخصی و ارزش شخصی در زندگی روزمره هر فردی نقش جدایی ناپذیری دارند و به همین خاطر باید یاد بگیرید که چگونه از طریق گفتار و کردار خود برای ارزش دادن به خود استفاده کنید.

ایده بهای شخصی به این احساس برمی گردد که شما فرد خوبی هستید که لیاقت برخورد با احترام را دارید و اگر برای خود ارزش قائل باشید، ذاتاً احساس می کنید مهربان، دلسوز و محترم هستید و در ازای آن شایسته همان چیزها و دریافت همان رفتارهای قبل احترام هستید.

همسو شدن با بهای شخصی خود به ما این امکان را می دهد که به مراحل عملی تری برویم که این ارزش را رشد و پرورش دهند و این کار از طریق ارزش گذاری شخصی انجام می شود.

ارزش شخصی چیست؟ در حالی که بهای شخصی احساسی است، ارزش شخصی اخلاقی است و اینجاست که ما اساس احساسات خود را می گذاریم و آن را عملی می کنیم.

به طور مثال؛ ارزش شخصی وسیله نقلیه رانندگی است که به ما امکان می دهد پیاده روی را طی کنیم و به گونه ای عمل کنیم که با آنچه برای آن ارزش قائل هستیم، همسو باشد.

این در نحوه صحبت ما با مردم یا در گام هایی که برای بیان حقیقت خود برمی داریم، نشان داده می شود و بهای شخصی و ارزش شخصی هر دو از یکدیگر تغذیه می کنند، اما ذکر تفاوت های ظریف آن ها بسیار مفید است.

بها و ارزش شخصی چه تفاوتی با هم دارند؟ بهای شخصی در هسته اصلی وجود ماست، بدین معنا که چگونه گام برداشتن در زندگی و هدفمان و چگونه لیاقت خود را به عنوان انسان رشد دادن از نشانه های آن است و ما همچنین می توانیم استدلال کنیم که احساس سالم ارزشمندی شخصی در قبال تصمیماتی که می گیریم، روابطی که برقرار می کنیم و مسیرهای زندگی که انتخاب می کنیم، نقش بسزایی دارند.

از طرف دیگر، این نکته مهم را در نظر بگیرید که اگر برای خود ارزش قائل نشوید، این موضوع می تواند منجر به شاخه هایی از خود انتقادی تهاجمی و تخریب چهره از خود شود.

ارزش شخصی عملی است که ما را با آن بهای شخصی همسو می کند و ما همچنین می توانیم ارزش خود را به عنوان عنصر تغذیه ای دیگر و در اصطلاح، چتر بزرگتر و ارزشی خود بدانیم که ارزش گذاری، خود به روش های عملی نشان داده می شود که بسیاری از آن ها در این مطلب زیر بیان شده است.

هنگامی که یاد می گیریم چگونه برای خود ارزش قائل شویم، نه تنها ارزش شخصی خود را پرورش می دهیم، بلکه این انرژی را به جوامع خود و افراد موجود در آن ها نیز انتقال می دهیم.

چگونه برای خودمان ارزش قائل شویم؟ منتقد درونی خود را بپذیرید همه ما آن صدای بلند درونی را داریم که همیشه مهربان نیست.

هنگامی که ایده ها و پروژه هایی در دست داریم، این صدا مداخله می کند و اغلب، ما را ترغیب می کند که به خودمان ایمان نداشته باشیم و در صورت عدم کنترل، منتقد درونی می تواند تأثیرات مخربی بر عزت نفس ما بگذارد.

این جایی برای رشد ارزش شخصی ما نیست و درگیر شدن با این منتقد اغلب یک سفر مادام العمر است.

اما اولین قدم خوب تصدیق آن است.

بنابراین، بسیاری از مردم با این صدا عمر خود را می گذرانند و هرگز نمی دانند که این منتقد درونی یک دیکتاتور و به نوعی افسارگسیخته شده است و هنگامی که می توانید مکث کنید و تصدیق کنید که شما هم دارای منتقد درونی هستید، می توانید قدرت و ارزش خود را پس بگیرید.

دریافت کردن تعریف و تمجید دفعه بعدی که شخصی از شما تعریف کرد، متوجه شوید که آیا آن تعارف را به سرعت به عقب می فرستید یا دست خود را با اهانت تکان می دهید تا جلب توجه نکند.

ما آنقدر از بی نیاز شدن می ترسیم که به سختی کلمات خوبی که کسی برای ما ارسال می کند را دریافت می کنیم و واقعاً، مقصر واقعی در اینجا این است که ما غالباً باور نداریم که لیاقت تعریف را داریم! حقیقت زیبا در اینجا این است که ما اغلب خودمان را به همان روشی که دیگران ما را می بینند، نمی بینیم.

بنابراین، دفعه بعدی که شخصی حرف خوبی درباره شما زد، آن ها را باور کنید و سخنان آن ها را کاملاً دریافت کنید.

برای تلاش ها قدردان باشید همیشه نشان دادن زندگی آسان نیست و ما همیشه متوقف نمی شویم تا ببینیم که چقدر در زندگی روزمره تلاش می کنیم و یکی از راه های بالا بردن ارزش خودتان این است که از همه کارهایی که انجام می دهید، سپاسگزار باشید.

انتقادپذیری آسان است، اما شما همیشه بهترین تلاش خود را می کنید و این کار را ادامه دهید و پیشرفت کوچک را جشن بگیرید که با این کار، تمام وجود شما ده برابر سپاسگزار شما خواهد بود.

خودتان را ببخشید وقتی همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود، بخشش را تمرین کنید.

وقتی مردم به شما آسیب می رسانند، گذشت را تمرین کنید و نگه داشتن کینه، چه از جانب دیگران و چه از طرف خودتان، مانند این است که عمداً خود را با بارهایی روبه رو کنید که نیازی به حمل آن ها نیست.

بخشش، درمانی رایگان است که می تواند وقتی که تلخی را تحمل می کنیم، بسیاری از رنج های ما را تسکین دهد و شایسته است که آن را در زندگی روزمره مان پیاده کنیم، اما این بدان معنا نیست که برخی از افراد، از بخشش های مداوم ما سوءاستفاده کنند.

تأیید کردن را جلوی آینه تمرین کنید کلمات، قدرت بالایی دارند و کلمات مثبت مانند معجزات کوچکی هستند که منتظر جوانه زدن هستند و از آنجا که چشم ها آینه روح هستند، تمرین اظهارات گفتاری در آینه حتی بیشتر قدرتمند است.

وقتی می توانیم نگاه خود را بگیریم و فضای خود را با کلمات مثبت پر کنیم، آن انرژی را به اعماق روان خود می فرستیم.

به رویاهای خود توجه کنید خواه بخواهید آن ها را در دفترچه یادداشت خود بنویسید یا یک صفحه بینایی درست کنید، توجه به رویاهایتان یک چرخه ارزش و در حقیقت، یک ارزش بی پایان است و رویاهای شما عمیق ترین آرزوهای شما هستند.

وقتی به آن ها شکل نوری می تابید، روح و قلب خود را به شکلی روحانی و عاطفی برآورده می کنید.

شما همچنین در حال آموزش دادن و تقویت خود هستید که باور کنید لیاقت این آرزوها را دارید.

خودتان را مقایسه نکنید شما به اندازه یک دانه برف منحصر به فرد هستید و هیچکس دیگری مثل شما وجود ندارد و همه ما می دانیم که "مقایسه دزد شادی است" و آسان است که خودمان را با دیگران مقایسه کنیم و فکر کنیم که به نوعی عقب هستیم یا فقدان آن را داریم اما در حقیقت، این درست نیست.

شما دقیقاً همان جایی هستید که باید در بازه زمانی زندگی خود باشید و اعتماد و اعتقاد داشته باشید که هرکس در زمان مناسب و الهی مسیر خود را طی می کند.

به جای تمرکز بر آنچه دیگران بر شما دارند، بر سفر منحصر به فرد خود تمرکز کنید و از فرصت های پیش رو هیجان زده شوید.

راه های خدمت به دیگران را پیدا کنید هنگامی که ما به خدمات روی می آوریم، به طور همزمان بها و ارزش شخصی خود را تغذیه می کنیم و بخشش به دیگران چیزی فراتر از داوطلب شدن است و این چیزی از خودمان ارائه می دهد که کاملاً گرانبها و متعلق به خود ماست.

اگر مهارت خاصی دارید که مایلید آن را به اشتراک بگذارید، این کار را کنید تا وضعیت کنونی مرتب شود و با این کار، جامعه از اشتراک سهم شخصی شما در جهان بهره مند می شود.

خودتان را همان گونه که هستید، بپذیرید زندگی مجدد گذشته هیچ فایده ای ندارد، چراکه تمام شده است و تعجب از آینده فایده ای ندارد، چون هنوز نیامده است و بزرگترین هدیه شما به خود این است که خود را همان طور که الان هستید، قبول کنید.

دنیا کامل تر می شود تا می توانید معتبر ظاهر شوید.

زیرا دنیا این طور است که به دیگران نیز جرأت چنین کاری را می دهد و بدون شک با پیشرفت زندگی خود، تغییر کرده و رشد خواهید کرد، اما در حال حاضر، چگونه می توانید خود واقعی تان را نشان دهید و به این شکل ظاهر شوید؟ به کم قانع نباشید اگر ناراضی هستید، به وجود خود توجه کنید و از خود بپرسید چه چیزی باعث خوشحالی شما می شود؟ شما مجبور نیستید چیزی یا کسی را که برای شما شادی و رضایت ایجاد نمی کند، تحمل کنید.

ما اغلب فکر می کنیم که باید خوشبختی خود را فدای برخی از نکات اساسی کنیم، اما این صحت ندارد.

همیشه انتخاب هایی در زندگی وجود دارد و این شما هستید که باید باور کنید لیاقت بهترین ها را دارید.

وقتی شک دارید، پشتکار خود را به یاد بیاورید اگر موردی وجود دارد که می تواند ارزش خود را کاهش دهد، فکر کردن به این موضوع است که شما کافی نیستید و یا به نوعی شکست خورده اید.

وقتی این اتفاق افتاد، به هدف نهایی یا رویای خود فکر کنید و به یاد داشته باشید که استقامت، تأمین سوخت، بی حد و حصر است و این همیشه در اختیار شماست تا بیشتر به هدف برسید.

نتیجه گیری بهای شخصی اصطلاحی است که نمایانگر وجود اصلی ما و کسانی است که در مرکز انسانیت خود هستیم و مراحلی که ما برای همسویی عملی با آن ارزش انجام می دهیم، تعریف و هدف از ارزش شخصی است.

ممکن است تصور شود که این مراحل پیچیده و زمان بر هستند و یادگیری اینکه برای خود ارزش قائل شوید نیاز به یک تغییر ملایم در دیدگاه نحوه ظاهر شدن در زندگی خود دارد، اما باید بدانید که چنین تغییرات کوچک و در عین حال قوی می تواند همه چیز را برای خودتان و سود بیشتر متفاوت کند و شما را به سمت موفقیت پیش ببرد.


کلید واژه ها: ارزش - شخصی - احساس - احترام - زندگی روزمره - زندگی - همان - احساسات - استفاده - شایسته - برخورد - جدایی - لیاقت - دلسوز - گفتار - پرورش - ایده - توان - اساس - کچید

آخرین اخبار سرویس:
هزینه هدفمندی یارانه ها در حوزه اشتغال/سهم زنجان 400 میلیارد تومان است

تسهیلات با سود بالا تولیدکننده را نابود می کند/ لزوم نگاه حمایتی به کارآفرینان کشور

ابتلای بیش از 117 میلیون نفر به کرونا در جهان

تشنگانِ لب دریا سیراب می شوند؟ / صدای مردم به وزیر نیرو رسید! + فیلم

پازل کشتیرانی خزر تکمیل شد/ بندر فریدونکنار در راه جهانی شدن

بررسی و رفع ایراد روشن نشدن چراغ دنده عقب خودرو

فیلم: مروری بر تیتر مهم روزنامه های یکشنبه اصفهان

جریمه 5 میلیارد ریالی محتکران لاستیک خودرو در همدان

برای تغییر نام وصول کننده چک چه باید کرد؟

ایران همچنان چشم انتظار واکسن کرونا/ چه زمانی زندگی به حالت عادی بازمی گردد؟

آغاز واکسیناسیون عمومی از خرداد 1400/چرایی تولید واکسن کرونا

قیمت بیت کوین، امروز 99/12/17

خانم جهت رانندگی و امور شرکتی

دورکاری بادرآمد ماهی 5 میلیون به بالا از س

استخدام راننده پایه دو

ثبت نام رایگان موتور

فرصت سرمایه گذاری با سود دهی یا شراکت

وضعیت قرمز معیشت دستفروشان

حضور شرکت های عضو اتحادیه اوراسیا در نمایشگاه تهران

پیش بینی بورس 17 اسفند / بازار سرمایه یک گام تا سبز شدند

مهندس صنایع غذایی و یا شیمی جهت آزمایشگاه

جذب سرمایه گذار فرشته جهت شرکت استارتاپی

صافکار ماهر به صورت درصدی نیازمندیم

فروشنده عینک در مطب بینایی سنجی

فروشنده حرفه ای .با سود بالا

صندوقدار،فروشنده،قفسه چین

آغاز طرح فروش فوق العاده اصناف از امروز

فوت و فن های تهیه فرنج تست فرانسوی

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 537 هزار نفر گذشت

کارشناس فروش

استخدام منشی خانم آشنا به زبان انگلیسی و کامپیوتر در تیام نوین در کریمخان

مدیر اشپزخانه.سالندار.فرکارپیتزا.پیک موتوری

مدیر تبلیغات پیج اینستاگرام

کاراموز دیجیتال مارکتینگ

نیروی کار آشنا به برق صنعتی

مردم نگران تأمین مرغ نباشند/ کشتار روزانه 20 تنی مرغ گرم در کاشان

هتل رستوران

نیروی خانم جهت عکاسی صنعتی

استخدام نیروی اداری خانم

نیازمند لوله گاز و جوشکار (با ابزار)

فروشنده آقا جهت قنادی

استخدام سرایدار بدون بچه

استخدام دستیار دندانپزشک مطب ولنجک

استخدام کارمند برای فروش اینترنتی

خنثی کردن تحریم با داخلی سازی پروژه ها

استخدام سئو کار و طراح وبسایت در مهرشهر کرج

بازاریاب با پورسانت بالا

پرستارخانم

راننده با خودرو(پارس،سمند) 96 خارج طرح

شمارش معکوس کشاورزان برای اصلاح نرخ خرید تضمینی گندم

جزییات ساخت بزرگترین بندر کشور با ظرفیت تا 200 میلیون تنی

پر فروش ترین گوشی های هوشمند دنیا کدامند؟

ملک از ما کار از شما

کاردرمنزل با درامد

نیروی آقا در فروشگاه کوروش

کار در منزل ,کار اینترنتی

استخدام باریستا و کمک باریستا

استخدام فروش تلفنی و حضوری

استخدام صندوق دار برای یک هفته

ایران موفق به ساخت کیت تشخیص کرونا بر پایه فناوری نانوذرات مغناطیسی شد

فست فود کار با بیمه

جذب نیرو پاره وقت و تمام وقت

خرید تضمینی محصولات کالای خواب و آشپزخانه

سرمایه گزار.سرمایه گذار.نیازمند سرمایه

استخدام خدمتکار خانم

واگذاری شرکت فعال

آمار مبتلایان کرونا در جهان از 117 میلیون نفر عبور کرد

استخدام مهندس کامپیوتر و صنایع

نیروی نظافتی اشپزی خانوم

مکانیک ماهر دیزل

3نفر کارگر حرفه ای کارواش نیازمندیم

استخدام چرخکار راسته دوز و زیگزال دوز بیمه ومزایا

ثبت نام طلایی اسنپ

مشارکت در فروش کلی اجناس (لباس زنانه)

استخدام پیک موتوری درشرکت تجهیزات پزشکی

استخدام راننده با نیسان یخچال دار یا کامیونت یخچال

جذب(استخدام) نیروهای خانم واقا نظافتی وخدماتی وپذیرایی

تعدادی همکار نیرو آقا جهت تولید و فروش

2 نفر خانم کار در اشپزخانه جوجه کبابی

حسابدار آقا با سابقه کاربالا مسلط ب برنامه پارسیان

کار تایپ هست

کارمند اداری

جذب و استخدام نیرو

سفارش گیر تلفنی-کانترکار- دلیوری غذا

نصاب کاغذ دیواری و پوستر ماهر

برنامه شهرداری تهران برای تأمین اقلام نوروزی نیازمندان

ادمین جهت پیج طلا جواهرات

دعوت به همکاری در شرکت آتیه سازان

کارگر کاشی کار

کاری نیمه وقت با درامد متناسب

خانم مجرد برا بازاریابی

استخدام خانوم

کارگر کارواش نیروی کارواش

بازار میوه کشور جولانگاه دلالان شده است

عکس | رد چرخ های استقامت در مریخ

استخدام آنلاین

برداشت گل گل گاوزبان به صورت شراکتی

سرایدار متاهل جهت باغچه

استخدام شاگرد مکانیک و کاراموز

بازاریابی و فروش

چطور برای خود بیشتر ارزش قائل شویم؟

چطور برای خود بیشتر ارزش قائل شویم؟