مطالب مرتبط:
پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد
پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد
سازمان ملل خواستار انجام تحقیقات شفاف درباره حمله رژیم صهیونیستی به کودکان فلسطینی شد
تصویب قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل
سازمان ملل متحد 5 قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرد
-127 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 13 آذر 1399 ساعت 07:452020-12-03بين الملل

پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل


مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب پنج قطعنامه بر حق مردم فلسطین و حاکمیت سوریه بر بلندی های جولان اشغالی تاکید کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتابناک به نقل از ایرنا، هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شامگاه چهارشنبه چهار قطعنامه درباره فلسطین و یک قطعنامه در نفی سلطه رژیم صهیونیستی بر بلندی های اشغالی جولان سوریه تصویب کرد.

در قطعنامه "کمیته اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین" عمیقا ابراز تاسف شده که با گذشت 53 سال از آغاز اشغال اسراییل و بیش از 73 سال از تصویب قطعنامه 18 در 29 نوامبر 1947، پیشرفت ملموسی برای دستیابی به یک راه حل صلح آمیز به دست نیامده است.

این قطعنامه از اجرایی نشدن مفاد قطعنامه 18 که بر نیاز فوری به تلاش برای معکوس کردن روندهای منفی در زمین و بازگرداندن افق سیاسی برای پیشبرد و تسریع مذاکرات معنادار با هدف دستیابی به صلح که به معنای پایان کامل اشغال اسراییل از آنچه که از سال 1967 آغاز شده است، ابراز تاسف شده است.

در این قطعنامه از اجرایی نشدن قطعنامه وضعیت نهایی هم ابراز تاسف شده است که به زعم آن، منجر به یک راه حل صلح آمیز، عادلانه، پایدار و جامع برای مساله فلسطین می شود.

قطعنامه 75/L.

35 با تاکید دوباره بر اینکه سازمان ملل متحد "مسئولیت دائمی" در قبال مساله فلسطین دارد تا زمانی که این مساله در تمام جنبه های آن مطابق با قوانین بین المللی به طرز رضایت بخشی حل و فصل شود، همه دولت ها و سازمان ها را دعوت می کند تا همکاری و پشتیبانی خود را از کمیته در انجام وظایف خود گسترش دهند.

همچنین خواستار پشتیبانی و کمک به مردم فلسطین در تحقق هرچه زودتر تعیین سرنوشت خود از جمله ایجاد دولت مستقل فلسطین شده است.

از نکات دیگر این قطعنامه، درخواست از کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد است تا هزینه های اقتصادی را که اشغال رژیم صهیونیستی بر مناطق فلسطینی ایجاد کرده است، به مجمع عمومی گزارش دهد.

این قطعنامه از کمیته خواسته است تا تلاش خود را برای پایان دادن به اشغالگری اسراییل که از 1967 شروع شده است، به کار گیرد و با دولت ها، نهادهای سازمان ملل، سازمان های بین دولتی و مردم نهاد با هدف افزایش آگاهی بین المللی و بسیج تلاش های دیپلماتیک برای شروع مذاکرات معتبر با هدف دستیابی بدون تاخیر به یک راه حل عادلانه، پایدار، جامع و صلح آمیز در همه جنبه های مساله فلسطین، همکاری کند.

قطعنامه دوم با عنوان "بخش حقوق فلسطینیان در دبیرخانه سازمان ملل" هم به تصویب مجمع عمومی رسید.

در این قطعنامه از دبیرکل سازمان ملل متحد می خواهد منابع لازم را به بخش حقوق فلسطینیان دبیرخانه ادامه دهد و اطمینان حاصل کند که برنامه خود را به طور مفصل در قطعنامه های قبلی مربوط، با مشورت با کمیته و تحت هدایت آن، به طور موثر انجام می دهد.

این قطعنامه از بخش حقوق فلسطینیان دبیرخانه سازمان ملل خواسته است تا در روز 29 نوامبر به عنوان روز همبستگی جهانی با مردم فلسطین، نمایشگاه سالانه حقوق فلسطینیان یا یک رویداد فرهنگی دیگر برگزار کند و کشورهای عضو را تشویق می کند به پشتیبانی هرچه بیشتر این رویداد برای بزرگداشت همبستگی بپردازند.

سومین قطعنامه تصویب شده، " حل مسالمت آمیز مساله فلسطین" نام داشت که در آن بار دیگر بر مسئولیت دائمی سازمان ملل متحد در قبال مساله فلسطین تا زمانی که در همه جنبه های آن مطابق با قوانین بین المللی و قطعنامه های مربوطه حل و فصل شود، تاکید شده است.

این قطعنامه دستیابی به حل و فصل عادلانه، پایدار و جامع مساله فلسطین را برای حل هسته اصلی درگیری اعراب و اسراییل و صلح و ثبات جامع و پایدار در خاورمیانه ضروری دانست و بر اصل تساوی حقوق و تعیین سرنوشت مردم به عنوان اهداف و اصولی منشور ملل متحد تاکید شد.

همچنین در این قطعنامه بر اصل ناپذیرفتنی بودن تصرف سرزمین با زور و همچنین ضرورت احترام و حفظ یکپارچگی سرزمینی و وحدت سرزمین فلسطین اشغالی از جمله قدس شرقی تاکید شده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در این قطعنامه، شهرک سازی صهیونیستی و سایر اقدامات یکجانبه را با هدف تغییر ترکیب جمعیتی، شخصیت و وضعیت قدس و به طور کلی سرزمین اشغالی فلسطین از جمله ساخت دیوار غیرقانونی دانسته و خواستار توقف فوری آن شده است.

این قطعنامه با تاکید بر ضرورت پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی که از سال 1967 میلادی آغاز شده است، بر حق همه کشورهای منطقه برای زندگی صلح آمیز در مرزهای امن و شناخته شده بین المللی اصرار ورزید.

در این قطعنامه خواستار توقف فوری مصادره زمین و تخریب خانه های فلسطینیان، پاسخگویی و آزادی زندانیان و پایان دستگیری ها و بازداشت های خودسرانه تاکید شده است.

"برنامه اطلاع رسانی ویژه در مورد مساله فلسطین در دپارتمان ارتباطات جهانی دبیرخانه" عنوان چهارمین قطعنامه ای است که در مجمع عمومی هفتاد و پنجم سازمان ملل تصویب شد.

این قطعنامه خواستار آن است تا با همکاری و هماهنگی کامل با کمیته اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین: الف) انتشار اطلاعات مربوط به کلیه فعالیت های سازمان ملل متحد در رابطه با مساله فلسطین و تلاش های صلح از جمله گزارش های انجام شده توسط نهادهای مربوطه سازمان ملل و همچنین تلاش های دبیرکل و فرستاده ویژه وی با هدف صلح.

ب) برای ادامه انتشار، به روزرسانی و مدرنیزه کردن مطالب سمعی و بصری و آنلاین در مورد جنبه های مختلف مساله فلسطین در همه زمینه ها از جمله مطالب مربوط به تحولات اخیر به ویژه تلاش برای دستیابی به حل و فصل مسالمت آمیز مساله فلسطین ج) گسترش مجموعه مطالب سمعی و بصری درباره مساله فلسطین، ادامه تولید و حفظ چنین مطالبی و به روزرسانی آن، به صورت دوره ای ، نمایشگاه عمومی در مورد مساله فلسطین در ساختمان های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک و همچنین ژنو و وین.

اقدام کنند.

"قطعنامه جولان سوریه" دیگر قطعنامه ای که برخلاف فشار صهیونیست ها و آمریکا به تصویب رسید، تاکید بر حاکمیت سوریه بر بلندی های اشغالی جولان بود.

در این قطعنامه با توجه به ناپذیرفتنی بودن الحاق سرزمین با زور بر اساس منشور ملل متحد، تداوم اشغالگری رژیم صهیونیستی بر بلندی جولان سوریه که از 1967 تاکنون ادامه دارد، نقض قطعنامه شورای امنیت دانسته شده است.

این قطعنامه همچنین هرگونه فعالیت ساخت وساز این رژیم در بلندی جولان را غیرقانونی می داند و می افزاید اسراییل در اجرای قعطنامه 497 (1981) کوتاهی ورزیده است.

این قطعنامه اعمال قوانین و صلاحیت اسراییل بر این منطقه را باطل و نامعتبر دانسته و بر لغو آن مطابق قطعنامه 497 شورای امنیت تاکید کرده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر تعیین می کند که اشغال مداوم جولان سوریه و الحاق آن به طور واقعی مانعی در راه دستیابی به صلح عادلانه، جامع و پایدار در منطقه است و از اسراییل می خواهد تا مذاکرات با سوریه و لبنان را از سر بگیرد و به تعهداتی که در مذاکرات قبلی داده است، احترام بگذارد.

این قطعنامه بار دیگر خواستار خروج اسراییل از تمام جولان اشغالی سوریه به خط 4 ژوئن 1967 در اجرای قطعنامه های شورای امنیت شده است و از دبیرکل سازمان ملل متحد هم خواسته است تا در هفتاد و ششمین مجمع عمومی، در مورد اجرای قطعنامه حاضر گزارش دهد.


کلید واژه ها: قطعنامه - مجمع عمومی سازمان ملل متحد - مجمع عمومی سازمان ملل - سازمان ملل - سازمان ملل متحد - رژیم صهیونیستی - اشغال - مجمع عمومی - صهیونیستی - سازمان - فلسطین - تصویب - اسراییل - بلندی های جولان - جولان اشغالی - جولان سوریه - بلندی - عمومی - جولان - سوریه - چهارشنبه - رژیم - مجمع - مردم - مذاکرات - پیشرفت - نوامبر - حاکمیت - تابناک - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
غرق شدن یک کشتی باری روسیه در دریای سیاه

کیک خداحافظی با کرونا در آلمان

استعفای کامالا هریس از سنای آمریکا

وضعیت قرمز و آماده باش نظامی در 50 ایالت آمریکا/ مرگ ناگهانی سفیر روسیه در امارات/ تظاهرات هزاران فرانسوی علیه یک قانون جنجالی/ پیام دوستانه ماکرون به اردوغان پس از یک دوره تنش دیپلماتیک

از تعطیلی واشنگتن تا فروش 17 میلیون اسلحه

پاسخ تند ظریف به بیانیه تروییکای اروپایی و وزیر خارجه فرانسه

از هدایت مذاکرات برجام تا فرد شماره2 وزارت خارجه آمریکا/ وندی شرمن کیست؟+ تصاویر

توضیحات ناسا درباره فرود مریخ نوردِ استقامت

بریتانیا مقصد نخستین سفر خارجی بایدن خواهد بود

شیده لالمی درگذشت +علت مرگ

تحلیلگر ارشد آمریکایی: پامپئو بدترین وزیر خارجه آمریکا بود

عکس/ گشت زنی گارد ملی در خیابان های آمریکا

کاپلان: پامپئو قطعا بدترین وزیر خارجه تاریخ آمریکا است

خاخام اسراییلی: واکسن کرونا افراد را «همجنس باز» می کند+عکس

عمان بار دیگر مرزهای خود را بست

ظریف خطاب به آمریکایی ها: این شما هستید که منطقه ما را بی ثبات می کنید

دو قاضی زن در کابل ترور شدند

وزیر خارجه فرانسه: مناقشات تجاری بین اتحادیه اروپا و آمریکا باید حل شود

 پیام های مخالفت جهانی با تصمیم آمریکا برای تروریستی اعلام کردن انصارالله یمن

یک کشتی باری روسیه در سواحل ترکیه غرق شد

ادامه اقدامات مخرب آمریکا علیه الحشد الشعبی

دفاع پنس از سیاست های ترامپ در قبال ایران و چین

به یک فروشنده اقا نیاز مندیم

کوبا و ونزوئلا دیده بان دو ملیتی تاسیس می کنند

30عضو طالبان در قندهار کشته شدند

ظریف: برجام به خاطر ایران زنده است، نه سه کشور اروپایی

صنعا: کسانی که جنگنده ها را می فرستند از ما انتظار فرستادن کبوتران صلح را نداشته باشند

ظریف: برجام را ایران زنده نگه داشته است نه سه کشور اروپایی

تشدید درگیری میان نیروهای وابسته به امارات در یمن

«حشد شعبی» قدرت های بیگانه ها را به وحشت انداخته است

سفیر روسیه در امارات درگذشت

تشدید بحران پناهجویان در مرزهای آمریکا در آستانه تحلیف بایدن

رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی: آماده تشکیل دولت با حمایت فهرست عربی مشترک هستیم

چین برای بیماران جدید کرونایی 6 بیمارستان ساخت

تردید در تزریق دوز دوم واکسن فایزر در سرزمین های اشغالی

چین برای بیماران کرونایی جدید 6 بیمارستان ساخت

آتش سوزی در منطقه الخرج القدیم عربستان

شیده لالمی، دبیر اجتماعی روزنامه همشهری درگذشت

پاسخ ظریف به سخنان زیاده خواهانه وزیر خارجه فرانسه

تروییکای اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند

وزیر خارجه فرانسه: مناقشات تجاری بین اتحادیه اروپا و آمریکا باید حل شود

کارنگی: مخالفان عربستانی قدرتمندتر شده اند

فیلم/ پرحاشیه ترین مراسم تحلیف رییس جمهور آمریکا در راه است

درخواست دیده بان حقوق بشر از تل آویو جهت تامین واکسن کرونا برای فلسطینی ها

ظریف: برجام را ایران زنده نگه داشته است نه سه کشور اروپایی

واکنش تند ظریف به اظهارات وزیر خارجه فرانسه

فلج شدن صورت 13 صهیونیست بعد از تزریق واکسن فایزر

  درخواست تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل

کرونا در اروپا| از پیش بینی بدتر شدن اوضاع در قاره سبز تا هشدار نروژ درباره عواقب تزریق واکسن فایزر

خطر خشونت در روز تحلیف بایدن جدی است

ترور 2 قاضی زن در کابل+ تصاویر

پاسخ ظریف به اظهارات وزیر خارجه فرانسه درباره برجام

لودریان: بازگشت به توافق هسته ای کافی نیست

ظریف: برجام به خاطر ایران زنده است، نه سه کشور اروپایی

درخواست ظریف از حامیان عربستان برای پایان حمایت از جنایات

مهاجران هندوراسی دسته جمعی به سمت مرزهای آمریکا حرکت کردند

شیده لالمی، روزنامه نگار درگذشت

پاسخ ظریف به بیانیه اخیر تروییکای اروپایی

آماده باش نیروهای امنیتی آمریکا برای مقابله با خشونت در ایالت ها

وزیر خارجه انگلیس: مذاکرات تجارت آزاد با ناقضان حقوق بشر متوقف شود

صحبت های عجیب یک روحانی درباره غربالگری جنین/ فیلم

کشتی باری روسیه در سواحل ترکیه غرق شد

یک معرکه جدید علیه ایران

ظریف: رهبران سه کشور اروپایی، هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند

ظریف: برجام را ایران زنده نگه داشته است نه سه کشور اروپایی

وزیر خارجه سابق ترکیه: احتمالا ترکیه پایگاهش را در قطر می بندد

84 هزار بشکه در روز، میانگین صادرات روزانه نفت عراق به امریکا در ماه دسامبر

ظریف: برجام زنده است، نه سه کشور اروپایی

7 کشته و زخمی در انفجار خودروی بمب گذاری شده در حومه حلب سوریه

48 کشته در درگیری های داخلی در سودان

نتیجه آزمایش ویروس کرونا در بستنی مثبت شد

ظریف: برجام را ایران زنده نگه داشته است نه سه کشور اروپایی

ظریف: برجام را ایران زنده نگه داشته است نه سه کشور اروپایی

لبنان با فایزر برای خرید بیش از 2 میلیون واکسن کرونا قرارداد امضا کرد

یک کشتی فله بر روسی در سواحل ترکیه غرق شد

نیروهای عراقی: در عملیات پیشدستانه بر مناطق شمال شرق سوریه متمرکز هستیم

بلومبرگ: رفع تحریم های نفتی ایران اولویت آخر بایدن است

کشتی باری روسیه در دریای سیاه غرق شد

درخواست ظریف از حامیان سعودی برای پایان حمایت از جنایات این رژیم

به یک آقای حسابدار نیازمندیم

ظریف: برجام را ایران زنده نگه داشته است نه سه کشور اروپایی

ظریف: برجام را ایران حفظ کرده است نه اروپا

برجام به خاطر ایران هنوز پابرجاست/اروپایی ها کاری نکردند

ظریف: کشورهای اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند

حماس: پیوستن رژیم صهیونیستی به سنتکام، ثمره پروژه عادی سازی روابط است

12 اقدامی که بایدن روز تحلیف دستور لغو آن را می دهد

واکنش ظریف به بیانیه برجامی تروییکای اروپایی

تلاش غرب برای سیاسی کردن واکسن کرونا

پاسخ ظریف به وزیرخارجه فرانسه: ابتکار مُرده زاده شده مکرون را به یاد دارید؟

ظریف: تروییکای اروپایی هیچ کاری برای حفظ برجام انجام نداده اند

نتیجه آزمایش ویروس کرونا در بستنی مثبت شد

حضور یک خوشه ستاره ای در اطراف ابر ماژلانی کوچک

واکنش ها به ترور دو قاضی زن در کابل

ظریف از حامیان سعودی ها خواست به حمایت از جنایات این رژیم پایان دهند

توضیحات ناسا درباره فرود مریخ نورد استقامت

مقام عراقی: ترامپ باید محاکمه شود

تقویت اپوزیسیون عربستان، زنگ خطری برای بن سلمان

کشتی باری روسیه در دریای سیاه غرق شد

بلومبرگ: روی لغو تحریم صادرات نفت ایران با ریاست جمهوری بایدن حساب نکنید

ایالات متحده به حال آماده باش درآمد/ نگرانی از موج جدید خشونت ها

پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل

پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل