موضوعات داغ: - بازار سرمايه - باشگاه پرسپوليس - تيم فوتبال استقلال - رعايت پروتكل هاي بهداشتي - فوتبال استقلال - جام باشگاه هاي جهان - پروتكل هاي بهداشتي - رقابت هاي جام باشگاه هاي جهان - حاج قاسم سليماني - وزير خارجه سوريه - قائمي - بنگاه هاي اقتصادي - افغانستان - فرانك چاميزو - خطبه نماز جمعه - باني فيلم - قيمت مرغ - مدير انجمن نجوم آماتوري ايران - خاشقجي - مديريت كسب و كار - الفتح - اينتراخت براونشوايگ - ابوالهول

مطالب مرتبط:
گزارش تسنیم از بودجه دفاعی1400| افزایش در «دفاع» و «امنیت»، کاهش در «تحقیق و توسعه»/ توجه ویژه به سازمان تحت مدیریت شهید فخری زاده
کاهش مناطق دارای وضعیت قرمز کرونا در خراسان رضوی به چهار شهرستان
رابطه تهویه مناسب و کاهش انتقال ویروس کرونا
تردد در جاده های آذربایجان شرقی 39 درصد کاهش یافت
رابطه تهویه مناسب و کاهش انتقال ویروس کرونا
-73 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 13 آذر 1399 ساعت 07:252020-12-03سياسي

کاهش اطاله دادرسی ثمره جذب قضات متخصص


- سایت خبری تحلیلی اندیشه ها: نمایندگان مردم در مجلس با بیان اینکه جذب قضات متخصص راهکاری برای کاهش اطاله دادسی است تاکید کردند: دستگاه قضا می تواند در جریان جذب سالانه 800 قاضی در برنامه ششم نسبت به ارائه آموزش های تخصصی به این افراد اقدام کند.

خبرگزاری خانه ملت- گروه اجتماعی؛ زمزمه های کمبود نیروی انسانی قوه قضاییه از مجلس نهم به گوش می رسید و به عنوان یکی از مهم ترین مسائل این دستگاه خوانده می شد تا اینکه نمایندگان مجلس دهم را بر آن داشت تا در جریان بررسی و تصویب برنامه ششم توسعه مجوز جذب سالانه 800 قاضی جدید و 3200 نفر نیروی اداری و پشتیبانی برای تکمیل پست های اداری و پشتیبانی بلاتصدی خود را صادر کنند.

طبق روال، قانونگذار به قوه قضاییه اجازه داد تا قضات موردنیاز خود را از طریق آزمون استخدامی و در فضای رقابتی از میان استعدادهای برتر دانشگاهی و حوزوی برگزیند اما برخی نمایندگان نسبت به این شیوه جذب نیرو انتقاد دارند و بر این باورند آموزش و جذب قضات از طریق دانشگاه علوم قضایی منجر به ایجاد تبعیض شده است، نمایندگان تاکید دارند حضور دانشجویان علوم قضایی در دوره های کارآموزی و حضور این افراد پیش از شروع کار تخصصی در دادگاه ها ضروری است.

حال علی رغم نوع جذب قضات نمایندگان معتقدند که در جریان جذب سالانه 800 قاضی آموزش های تخصصی نیز باید به این افراد داده شود تا کمبود قضات در حوزه های تخصصی خانواده، حقوقی، کیفری و غیره جبران شود، کاهش اطاله دادرسی نیز مهم ترین ثمره ای است که نمایندگان آن را ماحصل وجود قضات متخصص می دانند.

با توجه به حجم پرونده ها در دستگاه قضا که به گفته یکی از نمایندگان غالب آنها تکراری است تنها با وجود قضات متخصص کاهش پیدا می کند، نمایندگان اذعان دارند که دادگاه های کیفری نیازمند قضات متخصص امور کیفری و باتجربه است، در غیراین صورت افزایش قاضی مشکلات این حوزه را حل نخواهد کرد.

کمالی پور: افزایش قاضی به کاهش پرونده ها کمکی نمی کند یحیی کمالی پور نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ضرورت های آموزش قضات، گفت: دنیای پیشرفته امروزی می طلبد همه کسانی که عهده دار مسئولیتی هستند از تخصص لازم برخوردار باشند، دستگاه قضایی کشور نیز از این موضوع مستثنی نبوده و در حوزه های مختلف کیفری، حقوقی و حتی خانواده و اطفال باید دنبال تربیت قضات متخصص باشد.

یحیی کمالی پور در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت 669100011/9/2016 2:57:51 PMhttp://media.

icana.

ir/Image/2016/11/201611108463618306_Orig.

jpghttp://media.

icana.

ir/Image/2016/11/201611108463618306_Thum.

jpgمجلس شورای اسلامی یحیی کمالی پور در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیین دادرسی کیفری که اخیر تصویب است بنا را بر کار تخصصی قضات گذاشته است، تصریح کرد: تا به امروز به معنای واقعی در حوزه های تخصصی قضات را تربیت نکرده ایم، دادگاه کیفری اطفال ایجاد شده اما قضات سایر دادگاه ها با حفظ سمت موظف به رسیدگی پرونده کیفری اطفال شده اند.

وی افزود: پیشرفت در حوزه قضا راهی جز تربیت قضات تخصصی مربوط به حوزه های مختلف حقوقی و قضایی ندارد، به نظر می رسد آسیب سپردن امور حساس دستگاه قضی به دست افرادی که از تخصص لازم برخوردار نیست به مردم و جامعه وارد می شود، در واقع عدم وجود قضات متخصص موجب اطاله دادرسی شده است هرچند برخی معتقدند افزایش پرونده ها دلیل اطاله دادرسی است.

کمالی پور با اشاره به وجود پرونده های تکراری در مجامع قضایی، گفت: متاسفانه غالب پرونده ها تکراری است، زیرا وقتی افراد به حق خود نمی رسند راه های متعددی را برای رسیدن به حق خود طی می کنند، متاسفانه در حوزه اختلافات خانواده، زنان جهت وصول حق خود باید پرونده نفقه، پرونده مهریه، پرونده طلاق، پرونده حضانت طفل و پرونده سرپرستی را تکمیل و ارائه کنند در صورتی که اگر قاضی در ابتدا به صورت منسجم تصمیم گیری کند نیازی به این تعداد پرونده سازی نیست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این تعداد پرونده به مثابه پرداخت هزینه چند برابر و طولانی شدن رسیدگی به پرونده ها و نهایتا عدم تعیین تکلیف موضوع است، این نوع اقدامات نه تنها آسیب بسیاری به مردم وارد می کند بلکه نوعی بی اعتمادی را هم به وجود می اورد.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه باید قضات متخصص درمیدان عمل تربیت کرد، یادآور شد: دادگاه های کیفری نیازمند قضات متخصص امور کیفری و باتجربه است، در غیراین صورت افزایش قاضی مشکلات این حوزه را حل نخواهد کرد.

بختیار: جذب قضات متخصص موجب کاهش اطاله دادرسی می شود علی بختیار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح یادآوری ماده مصوب برنامه ششم توسعه در صحن علنی مبنی بر جذب سالانه 800 قاضی توسط قوه قضاییه و در توضیح ضرورت های آموزش قضات، گفت: با حکم مجلس شورای اسلامی مجلس اجازه جذب سالانه 800 قاضی را به قوه قضاییه داد از این رو انتظار است دستگاه قضا به دو موضوع مهم تخصصی شدن قضات و کاهش اطاله دادرسی ضمن جذب قضات توجه داشته باشد.

علی بختیار 3406757/10/2016 12:46:08 PMhttp://media.

icana.

ir/Image/2016/07/201607105290824919_Orig.

jpghttp://media.

icana.

ir/Image/2016/07/201607105290824919_Thum.

jpgعلی بختیار علی بختیار نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بکارگیری قضات متخصص به کاهش تعداد پرونده ها و اطاله دادرسی به ویژه در حوزه حقوقی تاثیر بسیار دارد، افزود: با حکم مجلس می توان شاهد ارتقا قوه قضاییه، افزایش توانمندی، اجرای عدالت و حق خواهی بود.

وی ادامه داد: در صورتی که قضات متخصص وکارآمد جذب دستگاه قضا شوند اصل 156 قانون اساسی و احکام این قانون مبنی بر رسیدگی و صدور حکم، احیای حقوق عامه، نظارت بر حسن اجرای قوانین، کشف جرم و تعقیب مجازات و تعزیر مجرمین و اجرای حدود و مقررات مدون جزایی اسلام و اقدامات مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمان دنبال شده و به شکل کامل تری تحقق پیدا می کند.

بختیار معتقد است: آموزش و جذب قضات متخصص در کاهش تعداد پرونده ها نقس اساسی دارد زیرا موجبات کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها را فراهم می آورد، از این رو در برنامه ششم توسعه جدولی اضافه کردیم که زمان رسیدگی به پرونده های قضایی را تسهیل می کند به نوعی که سالانه این مدت زمانی باید کاهش یابد.

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در جدول مذکور پرونده های قضایی در بخش های مختلف تفکیک شده اند به شکلی که برای هر کدام از پرونده های حقوقی، کیفری، خانواده یا غیره مدت زمان بررسی مشخص است، دیوان محاسبات نیز نظارت خود را باید به شکل مستمر داشته باشد و در صوتی که این احکام عملیاتی نشود طبق مقررات و اصول قانون اساسی برخورد می شود.

رحیمی جهان آبادی: لزوم اصلاح جذب قضات/ آموزش وجذب قضات از دانشگاه علوم قضایی تبعیض است جلیل رحیمی جهان آبادی عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری ماده مصوب برنامه ششم توسعه در صحن علنی مبنی بر جذب سالانه 800 قاضی توسط قوه قضاییه و در توضیح ضرورت های آموزش قضات، گفت: نوع جذب قاضی یکی از اموری است که در نوع فعالیت آنها تاثیر خواهد داشت، جذب قضات توانمند با روشی عادلانه از میان گروه های تخصصی از اقداماتی است که باید در دستور قوه قضاییه قرار گیرد.

جلیل رحیمی جهان آبادی 3406751/8/2017 10:44:38 AMhttp://media.

icana.

ir/Image/2017/01/201701100128176159_Orig.

jpghttp://media.

icana.

ir/Image/2017/01/201701100128176159_Thum.

jpg جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تاکنون قوه قضاییه برای جذب نیروی قضایی از دانشگاه علوم قضایی نیروی موردنیاز خود را تامین کرده یا اقدام به جذب از طریق آزمون قضاوت از میان فارغ التحصیلان حقوق، الهیات و فقه و حقوق دانشگاهی و حوزوی می کند که با طی دوران آزمایشی به کادر قضایی افزوده می شوند اما این کار ضعف اساسی دارد.

وی با بیان اینکه جذب و آموزش قضات از طریق دانشگاه علوم قضایی منجر به ایجاد تبعیض شده است، ادامه داد: در واقع به لحاظ علمی دانشگاه هایی چون دانشگاه تهران، شهید بهشتی، اصفهان، فردوسی مشهد و سایر شعب دانشگاه آزاد فارغ التحصیلان حقوقی را تربیت می کنند که به لحاظ علمی زیر نظر اساتید برجسته علم حقوق آموزش دیده اند و به راحتی می توانند به کادر قضایی افزوده شوند بنابراین نباید سد راهی به نام آزمون قضاوت تنها برای این افراد قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تاکنون قوه قضاییه شیوه مذکور را به کار برده است، افزود: در شرایط فعلی که قانونگذار اجازه داده سالانه 800 قاضی به کادر قضایی اضافه شود، انحصاری که به نام دانشگاه علوم قضایی است باید برداشته شود زیرا ضرورتی ندارد، در حقیقت تفاوت علمی و دانشی بین فارغ التحصیلان دانشگاه علوم قضایی با سایر دانشگاه ها هم نیست.

رحیمی جهان آبادی یادآور شد: هم اکنون برای تامین کادر قضایی قوه قضاییه با مجوز برنامه ششم باید انحصار برداشته شود تا رقابت عادلانه بین همه انجام گیرد، اعتباراتی هم که برای دانشگاه علوم قضایی در نظر گرفته شده برای ایجاد دوره عملی تخصصی قضات هزینه شود.

وی با بیان اینکه برخی قضات از تجربه کافی برخوردار نیستند، تصریح کرد: دوره های کارآموزی و حضور این افراد پیش از شروع کار تخصصی در دادگاه ها ضروری است، در واقع باید دوره کارورزی برای همه فارغ التحصیلان رشته حقوق برقرار شود، متاسفانه هم اکنون تنها دانشجویان دانشگاه علوم قضایی از این امکان برخوردارند.

رحیمی با بیان اینکه جذب قضات باید از میان شایسته ترین افراد فارغ التحصیل انجام گیرد، گفت: شیوه گزینش فعلی عادلانه نیست و فرصت حضور را از برخی افراد علاقمند و توانمند گرفته است، قضاوت کار آسانی نیست و این افراد به طور قطع ایثار می کنند که با حقوق اندک مسئولیت سنگینی را بر عهده می گیرند بنابراین ضرورت دارد آموزش به شیوه عادلانه و تخصصی لازم است.

وی ادامه داد: برخی وزارتخانه های دولتی مثل وزارت خارجه و نفت نیز از دانشگاه های تخصصی برخوردارند که اکثر کادر موردنیاز خود را از آن مجموعه تامین می کند در صورتی که دلیل منطقی برای داشتن دانشکده تخصصی برای هر قوه یا وزراتخانه وجود ندارد، دانشگاه های تخصصی و علمی به اندازه کافی در کشور وجود دارد، این نوع اقدامات تنها موجب هدر رفت منابع شده ضمن آنکه در حق برخی از افراد هم ظلم می شود.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: تامین کادر مورد نیاز از دانشکده های خاص سبب عدم آموزش لازم به این افراد می شود، لذا امید است قوه قضاییه برای جذب سالانه 800 قاضی که قانونگذاری اجازه داده رویه جذب خود را تغییر داده و اصلاح کند تا فارغ التحصیلان حقوق دانشگاه ها نیز جذب شوند.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: برای اصلاح نوع جذب قضات می توان از طریق قانونگذاری طرحی را تهیه و تصویب کرد که پس از این هیچ دستگاهی اجازه تاسیس دانشگاه خصوصی نداشته باشد ضمن آنکه دانشگاه های خصوصی هم منحل شود، هرچند این نوع اصلاح از سوی قوه قضاییه هم می تواند انجام گیرد.

/
کلید واژه ها: نمایندگان - قوه قضاییه - برنامه ششم - نمایندگان مجلس دهم - برنامه ششم توسعه - نمایندگان مجلس - آزمون استخدامی - دستگاه - برنامه - سالانه - مجلس - قضات - اطاله دادرسی - نیروی انسانی - اداری - نیروی - متخصص - دستگاه قضا - قانونگذار - قاضی - کاهش - خبرگزاری - استخدامی - مجلس نهم - مجلس دهم - مهم ترین - دادرسی - اندیشه - یکی از - توسعه

آخرین اخبار سرویس:
کارگاه قنادی

کار در رستوران

کارگر ساده آبمیوه بستنی

کمک نمایندگان خوزستان به شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی

مراسم سالگرد شهادت حضرت زهرا (س) با جمعیت محدود در مشهد برپا می شود

امروز پس از گذشت 1400 سال هنوز عشق و محبت ایشان، تربیت کننده سربازان ولایت است

فیلم| مومنانه های فاطمی علویان

قم استان سی و یکم از نظر بستری های کرونا است

عبادت خدا تنها با معرفت به اهل بیت پذیرفته می شود

اعتراض شدید دو مسوول ارشد قوه قضاییه به ادبیات برخی نمایندگان

لزوم تسهیل فضای کسب و کار در خوزستان از سوی دولت

مصحف حضرت فاطمه (س) چیست؟

اختلافات مسلمانان نتیجه پیروی نکردن از مکتب اهل بیت است

دومین شب مراسم عزاداری حضرت زهرا (س) در حضور رهبر انقلاب

فیلم | صلوات خاصه حضرت زهرا سلام الله علیها با نوای ستاد فاطمی نیا

حضرت زهرا(س)، اسوه ای کامل و جامع برای زنان جامعه اسلامی است

اخبار کوتاه از مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد

تکذیب خبر رفع حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

راه شهیدان دفاع مقدس را مقتدرانه ادامه می دهیم

مراسم وداع با شهید گمنام در دانشگاه علم و هنر یزد

تفاهم نامه همکاری میان دو مرکز آموزشی بین المللی المصطفی و دانشگاه اهل بیت(ع) به امضا رسید

امشب؛ واریز دومین یارانه معیشتی اقشار کم درآمد

خطبه فدکیه سراسر اصول علمی و توحیدی و امام شناسی است

استخدام کارآموز عمران و معماری

استخدام مشاور فعال ، خیابان رشید تهرانپارس

استخدام حسابدار در شرکت آسان پیمای عرش در تهران

**نیاز به یک خانم**

پاسخ سازمان انرژی اتمی به بیانیه برجامیِ اروپا

ترور اقتصادی فرمانده جبهه صنعت فولاد کشور توسط ایالات متحده

ناگفته هایی از حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد

صوت | قرائت حدیث شریف کساء

واکنش فرزند موسوی و رهنورد به شایعه رفع حصر

عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه (س) با حضور خانواده سردار دلها در بیت الزهراء کرمان+تصاویر

ضرورت حضور خیرین در فرهنگ سازی اهدای خون

کاروانهای بیت الزهرا (س) حاج قاسم سلیمانی در شهر مشهد به راه افتادند

بزرگداشت فقیه مجاهد و پارسا مرحوم آیت الله مصباح یزدی

واکنش مردم زرند ، کرمان و سرچشمه به فرار شاه از کشور

محل دفن حضرت فاطمه (س) کجا قرار دارد؟

حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است/ بازگشایی تالارها با یک سوم ظرفیت/ برگزاری نمادین راهپیمایی 22 بهمن

واکنش فرزند موسوی و رهنورد به شایعه رفع حصر

شاخ و برگ های رنگارنگ

دومین یارانه 100 و 120هزارتومانی معیشتی اقشار کم درآمد، امشب واریز می شود

مشاور هاشمی رفسنجانی: فرزندان هاشمی باید مثل زنان پیامبر حرمت انتسابشان را رعایت کنند

اشک های حاج قاسم در روضه حضرت زهرا(ع)+ فیلم

تاکید بر اهتمام جدی به رعایت حداکثری و کامل دستورالعمل های بهداشتی

استخدام مشاور خانم و اقا منطقه فلاح

کارگر و نصاب کناف

جذب وکیل پایه یک دادگستری

استخدام راننده پایه دو در شرکت نیروی غرب در کرمانشاه

نیازمند چند نیروی متخصص برای فست فود

فاطمه زهرا، نخستین شهید راه ولایت

زبان قرآن دارای سه رویکرد عشق، عقل و تنبیه است / سستی ادعاهای سروش

حسن رسولی: سیستم یکپارچه جلوی امضاهای طلایی در شهرداری را می گیرد

استقبال و تشییع چهار شهید گمنام در یزد‎

اقدامات آموزش و پرورش زرند زیربنایی است

آیین عزاداری فاطمیه در حسینیه امینی های قزوین به روایت تصاویر

امیرعبداللهیان:اتحادیه اروپا باید حرمت دیپلماسی را محترم شمرد

نقش محوری مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی برای نسل جوان تبیین شود

حال و هوای بیت الزهرای حاج قاسم در شب شهادت حضرت زهرا (س)

30 دی؛تزریق واکسن ایرانی کرونا به گروه چهارم

محمود صادقی: صداوسیما رسانه ای متکی بر سانسور و محدودسازی است/سرلشگر باقری: قصد انجام هیچ تهاجمی را نداریم

زهرا نژاد بهرام: اتهامات به دو شهردار دستگیر شده قطعی نشده است

آمریکا، هدفی جز تامین منافع و فروش تسلیحات خود در منطقه ندارد

مشاور هاشمی: اگر فائزه هاشمی یک نماینده ادوار مجلس بود انقدر صدای او شنیده نمیشد

دریافت بیش از هزار اثر در هشتمین دوره جشنواره ملی رسانه های دیجیتال رضوی

استاندار تهران: هر نوع تجمعی در ایام شهادت حضرت زهرا (س) ممنوع است

آیت الله مصباح یزدی اهل محاسبه گری و مصلحت سنجی نبود

غربت بیت الزهرای حاج قاسم در شب شهادت حضرت زهرا (س) به روایت تصویر

برگزاری ویژه برنامه های «جان نبی» در منطقه 3

80 درصد اعتبارات فرهنگی کشور در پایتخت هزینه می شود

کارمند فروش تمام وقت

استخدام بازاریاب مویرگی در شرکت بازرگانی سپهر رادین شرق در مشهد

استخدام مدیررنج و سرپرست خانم و آقا

نیازمند تعدادی نیرو جهت همکاری در هایپر

تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مراسم عزاداری ام ابیها(س)

حضرت فاطمه زهرا (س) یک بانوی نمونه انقلابی بود

برگزاری کارگاه معجزه بازی از سوی مؤسسه طیبه نور مارلیک

قاضی زاده هاشمی: سازمان بورس اراده کند بورس رشد می کند

حال و هوای حرم رضوی در شب شهادت حضرت زهرا (س) + فیلم

عکس | اجتماع «دختران حاج قاسم» در اهواز

امام جمعه زاهدان: مدیریت ضعیف عامل عمده مشکلات سیستان و بلوچستان است

محورهای مهم فرهنگ فاطمی نیاز به اولویت بندی دارد

ویدئو| ماجرای بیت کورن گفتن واعظی به جای بیت کوین!

عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه (س) در بیت الزهراء کرمان+تصاویر

انهدام ناوهای دشمن فرضی از فاصله 1800کیلومتری/ شلیک موشک های بالستیک سپاه به عمق اقیانوس هند

فیلم| بانوی امتحان داده

دومین یارانه 100 هزار تومانی معیشتی کرونا امشب واریز می شود

تحریم وزیر خارجه سوریه یادآور چهره بی منطق ترامپ است

انتقاد معاون اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری به دوگانه سازی های صداوسیما

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا (س) در حسینیه امام خمینی(ره)

ساخت مسجد در صومعه سرا با همت مردم

پیام سازمان نظام پزشکی در خصوص پیگیری خرید واکسن کرونا

مهمترین مشکل پارک علم و فناوری خوزستان نبود فضای مناسب است

منشی ودستیار

نیرو آقا تزریق پلاستیک

عزاداری شب شهادت حضرت زهرا(س) در حرم امام خمینی(س)

هیچ گونه تجمعی در ایام فاطمیه در استان تهران مجاز نیست

محمود صادقی: پیشنهاد کمیسیون تلفیق برای واگذاری فضای مجازی به صداوسیما غیرقانونی است / صداوسیما اگر توان مدیریت داشت که وضعیت خودش امروز به اینجا کشیده نمی شد

مجازات تولیدکنندگان متخلف باید در جهت تامین منافع ملی باشد

جهانگیری اصلاح مصوبه حق عضویت ایران در مجامع بین المللی را ابلاغ کرد

کاهش اطاله دادرسی ثمره جذب قضات متخصص

کاهش اطاله دادرسی ثمره جذب قضات متخصص