مطالب مرتبط:
ترور دانشمند ایرانی بیانگر جنگ طلبی عاملان از سر استیصال است
ورود پهپادهای ترکیه به خط جنگ در جنوب یمن
لیگ برتر والیبال| جنگ مدعیان به سود سپاهان تمام شد
تکیه منافقین به صهیونیست ها و مستکبرین است
مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست از طریق همه راهها
-109 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 10 آذر 1399 ساعت 07:152020-11-30بين الملل

صهیونیست ها تا چه حد آماده یک جنگ تمام عیار هستند؟


رژیم صهیونیستی دارای ضعف های ساختاری متعددی است که همین ضعف ها، سناریوی شکست در یک جنگ احتمالی را برای تل آویو تقویت می کند.

- : این روزها بحث های بسیاری در ارتباط با توان رژیم صهیونیستی برای روبرو شدن با یک جنگ و نبرد نظامی تمام عیار مطرح است.

وقوع یک عملیات تروریستی در ایران علیه یک دانشمند نظامی و هسته ای، انگشت اتهام را باردیگر متوجه صهیونیست ها کرده است، این اتهام علیه تل آویو البته با توجه به سابقه این رژیم در ترور محققان و دانشمندان هسته ای ایران از یک طرف و همچنین اشاره به نام فخری زاده به عنوان دانشمند هسته ای ترور شده از سوی مقامات صهیونیستی طی سال های گذشته صورت گرفته است.

بنیامین نتانیاهو دو سال پیش به نام فخری زاده دانشمند هسته ای ایران اشاره کرده بود و پیش از آن نیز ایهود اولمرت نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی نام این دانشمند هسته‎ ای ایرانی را مورد تاکید قرار داده بود.

در این شرایط پس از انجام اقدام تروریستی اخیر علیه دانشمند ایرانی، رد پای صهیونیست ها به خوبی در این خرابکاری مشهود و واضح است و در این ارتباط تردیدی وجود ندارد.

با این حال پس از انجام این اقدام تروریستی در ایران، صهیونیست ها به صورت طبیعی سطح هشدار خود را افزایش داده و نگرانی ها در فلسطین اشغالی از وقوع یک درگیری نظامی با ایران بسیار بیشتر از گذشته شده است.

اما تل آویو تا چه میزان برای یک جنگ تمام عیار در برابر ایران آمادگی دارد؟ ترور، نشانه ناتوانی از جنگ است به طور کلی در ارزیابی توان نظامی صهیونیست ها می توان به اقدام تروریستی اخیر آن ها در ایران اشاره کرد و همین اقدام را حاکی از ناتوانی از رویارویی در یک جنگ تمام عیار با ایران در نظر گرفت.

هدف صهیونیست ها متوقف ساختن برنامه هسته ای ایران است که از آن نگرانی بسیاری دارند.

از طرف دیگر با وجود ادعای مقامات صهیونست از جمله نتانیاهو برای بمباران تاسیسات هسته ای ایران، اما آن ها به خوبی می دانند که توان بمباران و اقدام نظامی علیه تاسیاست هسته ای ایران را ندارند، چون این اقدام می تواند جرقه تبدیل شدن به یک جنگ تمام عیار و فراگیر منطقه ای را نیز بزند.

در واقع ترس از درگیری نظامی با ایران باعث شده تا صهیونیست ها به عملیات ترور روی آورند و از آن جا که تل آویو توان مقابله و به راه انداختن یک جنگ نظامی تمام عیار و یا عملی کردن ادعاهای خود درباره بمباران تاسیسات هسته ای ایران را ندارد، از این رو پروژه ترور هدفند محققان و دانشمندان هسته ای ایرانی را در پیش گرفته است.

پروژه ترور چهره های علمی برنامه هسته ای ایران، پیشتر نیز در مقطعی طی سال های 1388 تا 1390 از سوی صهیونیست ها دنبال شد که با واکنش منفی جهانی و هزینه های سنگین برای آن ها همراه گردید.

با این حال از سرگیری دوباره ترور یک دانشمند هسته ای در ایران نشان دهنده آن است که پروژه قبلی ترورها در ایران نتوانسته اهداف صهیونیست ها برای توقف برنامه و توان هسته ای ایران را به نتیجه برساند و از این رو باردیگر با وجود هزینه سنگین سیاسی، اما تل آویو به عملیات ترور افراد موثر در برنامه صلح آمیز هسته ای ایران روی آورده است.

دشواری های جنگ منطقه ای برای تل آویو در یک جنگ احتمالی، تهدیدات علیه رژیم صهیونیستی فقط از داخل مرزهای ایران نیست، بلکه تل آویو با شبکه ای از گروه های مقاومت در منطقه روبروست که از سواحل یمن در دریای سرخ تا سواحل مجاور فلسطین اشغالی در لبنان تا عمق استراتژیک گروه های مقاومت در عراق و سوریه ادامه خواهد داشت.

حتی با وجود مداخله آمریکا و یا برخی کشورهای غربی به نفع صهیونیست ها در یک جنگ احتمالی، اما شبکه مقاومت منطقه‎ ای متحد با ایران تا بدان اندازه در سراسر منطقه گسترده است که نبرد احتمالی به یک بخش یا نقطه خاص متمرکز نخواهد شد و جبهه های مختلفی علیه فلسطین اشغالی گشوده می شود.

براین اساس شبکه متحدان منطقه ای ایران در یمن، عراق، سوریهف فلسطین و لبنان هرگونه درگیری احتمالی با رژیم صهیونیستی را به یک جنگ منطقه ای تبدیل خواهند کرد و دور از انتظار است که رژیم صهیونیستی که دارای مساحت کم و فاقد عمق استراتژیک است، توان مقابله با جبهه های گوناگون نبرد در منطقه را داشته باشد.

ضعف های ساختاری رژیم صهیونیستی در یک جنگ احتمالی رژیم صهیونیستی همچنین دارای ضعف های ساختاری متعددی است که همین ضعف ها، سناریوی شکست در یک جنگ احتمالی را برای تل آویو تقویت می کند.

طی سال های ابتدایی موجودیت رژیم صهیونستی در فلسطین در دهه 1940 میلادی، ارتش تازه تاسیس آن ارتشی ایدئولوژیک مبتنی بر آموزه های افراطی صهیونیسم به شمار می آمد و همین اعتقادات ایدئولوژیک نقطه قوت صهیونیست ها در نبرد با اعراب شد.

ویژگی ایدئولوژیکی نظامیان صهیونیست طی چند دهه گذشته به تدریج رنگ باخته و نیروهای نظامی این رژیم به طور عمده شامل مهاجران جویای کار و فاقد مدارک هویتی بویژه از آفریقا شده است که به فلسطین اشغالی با اهداف مادی مهاجرت کرده و چندان اعتقادی به آموزه های صهیون ندارند.

در واقع بدنه فعلی نظامیان صهیونیستی بر خلاف سال های نخست آن فاقد تعلقات اعتقادی و ایدئولوژیک است و چندان تمایلی به وارد شدن به یک جنگ تمام عیار را ندارد.

موقعیت جغرافیایی رژیم صهیونیستی نیز از دیگر عوامل ضعف ساختاری این رژیم است.

در مرزهای فلسطین اشغالی گروه های مقاومت در لبنان و نوار غزه تونل هایی را حفر کرده اند که از آن سوی مرز به منظور حمله به نیروهای صهیونیستی به راحتی قابل استفاده است.

صهیونیست ها همواره در جست و جوی تونل های یاد شده بوده و به محض یافتن، آن ها را ویران می کنند، اما همواره تونل های جدید و ناشناس حفر می شوند و صهیونیست ها قادر به شناسایی و نابودی همه این تونل ها نیستند.

از سوی دیگر درباره توان نظامی رژیم صهیونیستی همواره اغراق شده است.

در این ارتباط روزنامه ایندیپندنت چاپ لندن در گزارشی به قلم آمال شحاده که در بهمن ماه 1398 منشتر شده، می گوید: بسیاری از کارشناسان امنیتی، اطمینان به توانایی های دفاعی ارتش اسراییل نداشته و قابلیت های دفاعی اعلام شده از سوی ارتش را یک تبلیغ و نمایش تلقی می کنند.

طبق برخی گزارش های محرمانه، واحد نظامی 319، که مسئولیت جنگ با حزب الله را به عهده دارد، دچار ناتوانی های بسیاری است که قابلیت آن را برای مقابله با تهدیدهای حزب الله، پرسش بر انگیز می کند.

این واحد نظامی با کمبود وسایل نقلیه نظامی، کمبود نیروی انسانی، کمبود خدمات پزشکی و لجستیکی رو به رو است.

افزون بر آن، نیروهای زمینی اسراییل آمادگی و توان لازم را برای مقابله با سناریوی های مختلف جنگی نداشته و با توجه به حضور ایران در نزدیکی مرزهای اسراییل و گسترش سامانه های موشکی حزب الله و سایر گروه های مسلح وفادار به ایران در نوار مرز با اسراییل، ناتوانی ارتش صهیونیستی می تواند امنیت و ثبات آن را دچار چالش کند.

البته ارتش اسراییل همواره سعی داشت تا مانع انتشار گزارش های شود که ناتوانی های ارتش را فاش می کند، اما سرانجام دادگاه این رژیم با نشر این گزارش در روزنامه یدیعوت آهارونوت موافقت کرد و ناتوانی ارتش اسراییل برای همگان هویدا شد.

به ناتوانی های نظامی و ساختاری رژیم صهیونیستی، می توان ضعف سامانه های دفاعی آن نیز افزود.

آن چه بیش از همه، مایه نگرانی در میان صهیونیست ها شده این است که سامانه دفاعی لیزری جدید که میلیون دلار صرف هزینه های آن شده است، توانایی مقابله با موشک ها را به صورت کامل و مناسب ندارد و بهره برداری از این سیستم نمی تواند مانع رسیدن موشک های پیشرفته به داخل خاک فلسطین اشغالی شود، چون برای این که سیستم دفاعی لیزری جدید بتواند یک موشک را هدف قرار دهد، بایستی فاصله کافی از آن داشته باشد در حالی که اغلب موشک هایی که صهیونیست ها را تهدید می کند در مجاورت مرز قرار داشته و فاصله چندانی با سامانه های دفاعی لیزری جدید ندارد و در نتیجه، خطر موشک های حزب الله و سایر گروه های مقاومت در سوریه و نوار غزه همچنان رژیم صهیونیستی را تهدید خواهد کرد
کلید واژه ها: صهیونیست - رژیم صهیونیستی - صهیونیستی - دانشمند - دانشمند هسته ای - هسته ای - صهیونیست ها - هسته - ایران - رژیم - دانشمندان هسته ای - بنیامین نتانیاهو - عملیات تروریستی - تل آویو - ترور - ایهود اولمرت - نظامی - اتهام - دانشمندان - نخست وزیر - نتانیاهو - زاده - علیه - تروریستی - در ایران - بنیامین - محققان - مقامات - ایرانی - ارتباط

آخرین اخبار سرویس:
اولین سفر خارجی بایدن به انگلیس خواهد بود

شمار قربانیان کووید -19 در اراضی اشغالی از مرز 4 هزار تن گذشت

شرایط امنیتی واشنگتن، یادآور منطقه الخضراء در بغداد است

آمریکای بدون ماسک؛ واشنگتن یا الخضراء بغداد

ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می کند

استقرار نیروهای اتیوپی در مرز سودان

تظاهرات مسلحانه طرفداران ترامپ در اوهایو/ کشف یک چمدان در نزدیکی کنگره

جنگ 40تن با شمشیر در غرب لندن

وزارت خارجه آمریکا خواستار آزادی فوری «آلکسی ناوالنی» شد

اردوغان در پی تشکیل «ارتش توران»!

بن بست سیاسی پس از تروریستی خواندن «انصارالله»

بازداشت مخالف سرشناس پوتین حین ورود به روسیه/ دستگیری حامیان در فرودگاه (+عکس)

ناوالنی هنگام بازگشت به روسیه در فرودگاه بازداشت شد

ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می کند

بی اعتمادی به گارد ملی، سوابق نیروهای حاضر درتحلیف بایدن بررسی می شود

باج دقیقه 90 ترامپ به تل آویو

جلسه رییس موساد و پومپئو در یک رستوران ایتالیایی: ماجرا به ایران ارتباط دارد؟

صفحه نخست روزنامه های کشور - دوشنبه 29 دی 1399

روندهایی ثابت در جهانی بی ثبات

پادشاه مغرب برای سفر خود به سرزمین های اشغالی شرط کذاشت

روزنامه های صبح کشور دوشنبه 29 دی 1399

بررسی سوابق نیروهای گارد ملی آمریکا در مراسم تحلیف بایدن

آتش زدن پرچم رژیم صهیونیستی در تظاهرات سودان

دفاع قاطع کیهان از هواداران معترض ترامپ (تصویر)

جلسه رییس موساد و پمپئو در یک رستوران ایتالیایی: ماجرا به ایران ارتباط دارد؟

عکس/ تدبیر انگلیسی برای فرار از کرونا

صفحه اول روزنامه های اقتصادی 29 دی 1399

دومین پرواز بمب افکن بی-52 آمریکا در سال 2021 در خاورمیانه

کارگر ساده و فنی

تمدید بسته ماندن درهای حرم ابراهیمی به بهانه کرونا

شکست سوم رژیم صهیونیستی/ چگونه اسطوره شکست ناپذیری تحقیر شد؟

واکنش بانک مرکزی به ادعای مقامِ آلمانی

العربیه: انحلال شبکه بزرگ قاچاق سلاح در فرانسه

وضعیت واشنگتن شبیه آرامش قبل از طوفان است

اتحادیه اروپا طی بیانیه ای اقدام رژیم صهیونیستی را محکوم کرد

سایه سنگین دلار بر سر بورس / سخنرانی به زبان دنیا / واشنگتن جنگ زده در تدارک تحلیف

اعتراض وزیر جنگ اسراییل به دخالت نتانیاهو

پادشاه مغرب سفر خود به فلسطین اشغالی را مشروط دانست

استخدام صندوقدار

تاکتیک چندضلعی دموکرات ها در قبال پیونگ یانگ

 تلفات کرونا در آمریکا از 407 هزار نفر فراتر رفت

صفحه اول روزنامه های دوشنبه 29 دی 99

هریس امروز کرسی خود در سنا را ترک می کند

افشای هویت فرد مسلحی که در واشنگتن بازداشت شد

پنتاگون آخرین درخواست رییس جمهور دیوانه اش را رد کرد

وزارت خارجه آمریکا خواستار آزادی فوری «آلکسی ناوالنی» شد

شهردار واشنگتن دی سی: نگران وقوع حملات در مناطق مختلف پایتخت آمریکا هستم

جیِک سالیوان: ناوالنی باید فورآ آزاد شود

واکنش بانک مرکزی به ادعای آلمانی ها درباره اینستکس

مادران و کودکان غزه، مظلوم ترین مردم دنیا | ایستادگی مردم غزه، میزان قدرت مقاومت ملت ها را نشان داد

ائتلاف سعودی استان الحدیده یمن را گلوله باران کرد

کاسبی میلیون دلاری اطرافیان ترامپ با اختیار عفو مجرمان

اعتراض گانتس به مداخلات نتانیاهو در امور ارتش صهیونیستی

خانم جهت نظافت

نابودی اسناد دولتی از سوی ترامپ

حمایت آمریکا از تروریسم و وصله نچسب پمپئو به ایران

مسدود شدن خیابان های منتهی به کنگره و کاخ سفید

اعتراض روسیه به نقض آزادی بیان در آمریکا

مزدوران سعودی مناطقی از حدیده را گلوله باران کردند

سفر مقام اطلاعاتی مصر به رام الله

دستگیری یک مقام دولتی به اتهام مشارکت در حمله به کنگره آمریکا

روسای سازمان های اطاعات مصر و اردن با محمود عباس دیدار کردند

استخدام فروشنده خانم با روابط عمومی بالا و ظاهری آراسته فوری

هشدار شهردار واشنگتن دی سی درباره وقوع حملات

بازداشت ناوالنی در فرودگاه مسکو

اتحادیه اروپا مجددا خواستار توقف شهرک سازی رژیم صهیونیستی شد  

رییس شورای اروپا خواستار آزادی «الکسی ناوالنی» شد

آمریکایی ها بیش از هر زمان دیگری خواستار برکناری ترامپ هستند

بازداشت یکی از مقامات نیومکزیکو در واشنگتن

استخدام ارایشگر جوان

استخدام کارگر ساده رستوران

شمار فوتی ها، یادآور شکست آمریکا در مهار کرونا است

ترامپ در زمره نامحبوب ترین رؤسای جمهور آمریکا

ردپای پلیس آمریکا در همکاری با حمله کنندگان به کنگره

زاخاروا: مقامات غربی بهتر است بر حل مشکلات داخلی خود تمرکز کنند

آسوشیتدپرس: ترامپ اسناد مهم دولت را نابود می کرد

کمک نصاب کابینت و کمد دیواری

نظافتچی بازنشسته

استخدام منشی خانوم با روابط عمومی بالا در ابتدای رحمانیه

پیشنهاد کمیساریای انتخابات عراق درباره تعویق برگزاری انتخابات

روزهای پایانی دولت ترامپ و بمب ساعتی درون آمریکا

تاریخچه چاپ اسکناس در ایران

تظاهرات مسلحانه هواداران ترامپ در اوهایو

ترامپ با کمترین میزان محبوبیت کاخ سفید را ترک می کند

پلیس روسیه «الکسی ناوالنی» را بازداشت کرد

تحریم های آمریکا تاثیری بر فولاد مبارکه ندارد

فعال آمریکایی: سخن پومپئو در باره ایران طنز بزرگ است!

اروپا هم از دلار آمریکا فاصله گرفت

اعتراض روسیه به نقض «آزادی بیان» در آمریکا

تشکیل جلسه رییس جمهورتونس با فرماندهان امنیتی درباره ناآرامی های کشورش

حکومت نظامی در قلب آمریکا/ تحریم آستان قدس رضوی اهانت به اسلام است/ بازار ها در گرگ و میش

افزایش آمار قربانیان کرونا در آمریکا طی ماه آینده میلادی

تلفات کرونا در آمریکا تا اواخر ماه آینده از 500 هزار نفر عبور می کند

 اتحادیه اروپا: شهرک سازی های اسراییل مغایر با قوانین بین المللی است

عناوین روزنامه های سیاسی 29 دی 99/ واشنگتن جنگ زده در تدارک تحلیف +تصاویر

پرواز بمب افکن های استراتژیک آمریکایی در خاورمیانه و واکنش وزیر خارجه ایران / ظریف : از حامیان صدام بپرسید!

اذعان محقق اسراییلی به پیشرفت علمی ایران

ترامپ بدترین خلافکار حکومتی تاریخ آمریکاست

ثبت آمار جدید مبتلایان به کرونا در فرانسه

اتحادیه اروپا خواستارتوقف شهرک سازی درکرانه باختری شد

صهیونیست ها تا چه حد آماده یک جنگ تمام عیار هستند؟

صهیونیست ها تا چه حد آماده یک جنگ تمام عیار هستند؟