مطالب مرتبط:
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات الزامی است/ ادارات تعطیل نمی شوند
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 9 آذر 1399 ساعت 00:502020-11-28اقتصادي

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات الزامی است/ ادارات تعطیل نمی شوند


وزیر کشور از الزام همراه داشتن کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در تشریح نتایج اجرای یک هفته از طرح هوشمند مدیریت کرونا گفت: - وزیر کشور از الزام همراه داشتن کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در تشریح نتایج اجرای یک هفته از طرح هوشمند مدیریت کرونا گفت: بحمدالله یک هفته ای که این طرح اجرایی شده اتفاقات خوبی در کشور رقم خورده است.

اولین آنها اینکه همه دستگاه های اجرایی و متولی این طرح که بیش از 15 دستگاه اجرایی شامل نیروی انتظامی، صداوسیما، وزارت بهداشت و.

هستند، همه یکدیگر را به طور کامل و دقیق پیدا کرده و هماهنگی لازم ایجاد شده از سوی دیگر دستگاه ها با وظایف خود آشنا و هدف به طور کامل مشخص شده و هم افزایی خوبی شکل گرفته که نتایج آن نیز خود را نشان داده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح در ابتدا ارزیابی ای از گذشته باید انجام می شد تا نقاط ضعف و قوت مشخص می شد.

38 جلسه ستاد ملی حدود 350 مورد مصوبه به همراه داشت که همگی مورد بررسی قرار گرفت و گزارش دستگاه ها نیز اخذ و پس از بررسی متناسب با همگی اینها برنامه ریزی انجام شد.

وی ادامه داد: یک قسمت از این طرح محدودیت ها بود و حدود هفت حلقه در این طرح وجود دارد که همه باید با هم اجرا شوند.

همگی این هفت حلقه با هم به پیش رفته البته قوت و ضعف متفاوتی داشته است.

گزارش ها نشان می دهد که حدود 60 شهر مسیر خود را از وضعیت قرمز به نارنجی سوق داده اند و بستری ها نیز در حال کاهش است.

گزارش 160 شهر قرمز روند رو به کاهش را نشان می دهد و در بسیاری از استان ها همانند بوشهر که تقریبا فوتی ها به صفر رسیده نشان دهنده ایجاد شرایط بهتر است.

وزیر کشور با تاکید بر نقش مشارکت و همکاری مردم در اجرای دقیق طرح گفت: درخصوص کنترل تردد از ساعت 21 تا 4 صبح در پیش بینی ها تصور می کردیم در مرحله اول 60 درصد مردم این محدودیت را رعایت می کنند ولی در اجرای آن بیش از 80 درصد مردم خودشان این محدودیت را رعایت کردند و در مورد افرادی که رعایت نکردند بیش از 50 هزار مورد تذکر داده شده است.

در مرحله اول جریمه انجام نشده و تذکر داده شده است.

در محدودیت تردد بین شهری نیز براساس آماری که نیروی انتظامی اعلام کرده است 82 هزار و 892 نفر در اجرای این طرح به کار گرفته شده اند و 3579 نقطه کنترل شده است.

26 هزار و 500 خودرو نیز در شهرهای قرمز جریمه شده اند.

در اصناف نیز هماهنگی بسیار خوبی ایجاد شد.

وی افزود: در شرایط غیرکرونایی و زمانی که مردم آمادگی نداشته باشند و اصناف میل به همکاری نداشته باشند اگر همه نیروی قهریه را نیز به کار بگیریم تنها 10 درصد اصناف را می توان تعطیل کرد اما الان بیش از 80 درصد در حوزه اصناف همکاری داشته اند و این در شرایطی است که تعطیلی آنها هزینه هایی را برایشان در بر دارد که البته این موضوع نیز در دستورکار دولت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از 80 میلیون نفر جمعیتی که در کشور وجود دارد 800 هزار نفر مبتلا شده اند.

حتی اگر این رقم را دو برابر یعنی یک میلیون و 600 هزار نفر در نظر بگیریم تنها دو درصد از جمعیت کشور مبتلا هستند و همه این کارها برای این افراد است و 97 درصد به این بیماری مبتلا نیستند اما اگر این دو درصد را کنترل نکنیم این بیماری تسری پیدا می کند لذا خود مردم باید به صورت دقیق رعایت پروتکل ها را در دستورکار قرار دهند.

به شکلی که نخست مبتلایان با کوچکترین علامت مراجعه کنند و تست بدهند.

خوشبختانه هفته قبل اولین محموله تست های سریع تحویل وزارت بهداشت شد و بین بیمارستان ها و مراکز مختلف توزیع شده است.

وی تاکید کرد: مرحله دوم رعایت سایر مردم است که دستورالعمل های عمومی همانند خودداری از ترددهای غیرضروری و استفاده از ماسک را انجام دهند.

وزیر کشور درخصوص ایجاد ترافیک قبل از اجرای محدودیت تردد از ساعت 21 نیز گفت: نفس تردد در شهر در اجرای این محدودیت خیلی مدنظر نیست.

هرچند که اثر دارد.

تردد شبانه حلقه تکمیلی برای سایر اقدامات بود.

یعنی با تعطیلی اصناف در روز پیش بینی می شد مردم به شب نشینی و دورهمی بروند لذا این محدودیت اجرا شد و آثار خوبی نیز داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر به روسای ادارات این اختیار داده شده است که حتی کمتر از یک سوم نیروها را به کار بگیرند.

در مورد ترافیک اتوبوس و مترو نیز تلاش کردیم اتوبوس های اضافی را از دستگاه های مختلف همچون نیروهای مسلح به اتوبوس های شهری اضافه کنیم و واگن های موجود در گمرک را آزاد کنیم و به ناوگان موجود اضافه کنیم.

در کنار این موارد در این هفته اقدام خوبی انجام شد که مخابرات با همکاری وزارت بهداشت و وزارت راه و شهرسازی در حوزه خرید بلیت اتوبوس، هواپیما و قطار رهگیری الکترونیک را اجرایی کردند که نشان داد عدد بالایی از مراجعات افراد مبتلا به کرونا بودند که ضمن شناسایی آن، از سفرشان نیز جلوگیری شد.

وی تاکید کرد: امروز در ستاد تصویب شد که همه کسانی که به ادارات مراجعه می کنند برای اخذ خدمات باید کارت ملی داشته باشند به این ترتیب ورودی ها کنترل و کسانی که مبتلا هستند به آنها خدمات داده نخواهد شد.

ضمناً به قرنطینه نیز فرستاده خواهند شد.

این موضوع در مورد اتوبوس های شهری نیز اجرایی خواهد شد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر حرکت هوشمندانه رسانه ها ظرف هفته گذشته و تهیه گزارش ها و اطلاع رسانی هوشمندانه در حوزه اجرای طرح جدید محدودیت های کرونایی گفت: تلاش می کنیم اشکالات موجود را رفع کنیم و در این راستا نیز آماده شنیدن پیشنهاد و نظرات آحاد مردم هستیم.

وی درخصوص موضوع تعطیلی ادارات در هفته جاری گفت: در بیان آقای انصاری تعطیلی اعلام شد.

این موضوع در ستاد مطرح شد اما بنای به تعطیلی وجود ندارد.

این اختیار به روسای دستگاه ها داده شد که کمتر از یک سوم نیروها را به کار بگیرند و مقرر شد که این موضوع به صورت عمومی اعلام شود.

اما اینطور نیست که ادارات تعطیل شوند.

همه دستگاه ها باز هستند و رفتن مردم به دستگاه ها دچار اشکال نخواهند شد.

تنها حضور کارمندان در دستگاه ها کم می شود.

موضوع دیگری نیز درخصوص شناور شدن ساعت کار ادارات مطرح شده بود که منظور این نیست بلکه قرار بود که بعد از این دو هفته اختیار دهیم که کارکنان توسط روسای دستگاه ها به صورت شناور در ادارات به کار گرفته شوند.

وزیر کشور درخصوص برخورد با متخلفین اجرای طرح جدید نیز گفت: هر قانونی که داریم همانند عبور از چراغ قرمز در عمل با برخی موارد تخلف مواجه هستیم.

در این طرح این موضوع نیز صادق است.

به صورت روزانه بازدیدهایی داشتیم که بیش از 500 هزار بازدید تنها توسط نیروی انتظامی انجام شد که از این میان 12 هزار و 819 پلمپ داشته اند.

اما همکاری اصناف و اتحادیه ها بسیار خوب بوده و تخلفات نیز حداقل بوده اند اما همین میزان نیز نباید اتفاق بیفتد.

در ادارات نیز هر کجا که متوجه شدیم رعایت نشده تذکر و برخورد انجام نشده است.

در این هفته توزیع برخی کالاها موجب ایجاد تجمع و صف شده بود که با این موارد برخورد شد و اعلام کردیم که نباید چنین اتفاقی بیفتد.

اگر شاهد هر نوع تجمعی در شاخص هایی که در طرح داده شده، باشیم برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: در مورد جلسات مجلس شورای اسلامی نیز آقای نمکی نامه ای نوشتند، با دوستان صحبت شد اما اعلام کردند با توجه به اینکه فضای مجلس بزرگ است و سقف بلندی دارد و تهویه مناسبی نیز وجود دارد با به کارگیری سالن هایی که در مجلس است همه موارد رعایت خواهد شد.

وزیر کشور درخصوص ضعف و قوت هفت محور طرح جدید گفت: بحث محلات 40 تا 50 درصد پیش رفته، بی تردید تقسیم گروه ها و محلات کار بسیار گسترده ای بود و هماهنگی بین چند دستگاه مستلزم دستورالعمل های متعددی بود اما در حال حاضر تا حدود 50 درصد کار پیش رفته است.

در مورد قرنطینه نیز وزارت بهداشت و گردشگری هماهنگی های لازم را انجام داده اند.

موضوع توسط دولت تصویب شده و اعلام شده که مشکلی وجود ندارد.

در حوزه اطلاع رسانی در هفته گذشته نیز هفته های قبل فعال تر عمل شده در حوزه انجام تست از 22 هزار تست روزانه به 60 هزار تست رسیده ایم.

در حوزه تردد شبانه و محدودیت ها نیز که محور کار نیروی انتظامی بود، خوب عمل شده است.

در بحث کمک های مردمی به افرادی که نیازمند بودند نیز مقرر شده 100 هزار تومان به هر خانواده پرداخت شود.

وی درخصوص موضوع همراه داشتن کارت ملی برای اخذ خدمات از دستگاه های دولتی نیز گفت: یکی از حلقه های کار در طرح جدید رهگیری مبتلایان بود.

با محوریت مخابرات، وزارت راه و شهرسازی در 10 روز گذشته بسیار خوب عمل شد، بی تردید کنترل این ویروس هدف اصلی ماست و در این مسیر باید ابتدا مبتلایان سریع شناسایی دوم قرنطینه و در نهایت شناسایی شوند.

شناسایی با تست های سریع در حال انجام است.

قرنطینه نیز انجام خواهد شد و کنترل رفت و آمد نیز از طریق نرم افزار در این هفته انجام شد.

براساس بررسی ای که مخابرات انجام داده است 73 درصد مبتلایان کرونا قرنطینه را نقض کرده اند که این کار از طریق کنترل الکترونیک پایش شده است.

19 هزار و 200 یعنی معادل 77 درصد از این افراد به یک استان سفر داشته اند.

البته فردی بوده که به 16 استان سفر کرده است که رانند تریلی بوده که در حمل بار فعالیت می کرده است.

اگر این افراد کنترل نشوند یعنی کنترلی روی ویروس نداریم.

به این افراد پیام داده می شود که قرنطینه را نقض کرده اند و باید به محل قرنطینه خود بازگردد.

رحمانی فضلی درخصوص ادامه محدودیت ها در صورت عدم تغییر وضعیت در شهرهای قرمز گفت: از ابتدایی که این طرح ارائه شد نام آن را طرح هوشمند داشتیم که اصولی بر آن حاکم است.

قطعا اگر این حصول و افراد محقق نشود پس ادام پیدا می کند.

در موج اول برداشت نادرستی در همه مجریان، بیماران و.

به وجود آمد به شکلی که نوعی سطحی نگری و سهل انگاری انجام شد.

هنگامی که کشته ها دو رقمی شد و پایین آمد همه فکر کردند که از موضوع عبور کردیم.

در همین حال پیک دوم و سوم را مشاهده کردیم.

هنگامی که اطمینان پیدا کنید بیش از 90 درصد مبتلایان شناسایی و در قرنطینه در حال درمان هستند می توانی آزادسازی ها را انجام دهیم.

از سوی دیگر امیدواریم واکسن ها عمل کنند و داروهایی که موفقیت آمیز بوده به تدریج افزایش پیدا کند ولی خبرهای تولید واکسن در داخل نیز افزایش پیدا کند تا به این ترتیب با کار ترکیبی بتوانیم موضوع را مدیریت کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: عبدالرضا رحمانی فضلی - همراه داشتن کارت ملی - دستگاه - دستگاه های دولتی - وزیر کشور - کارت ملی - رحمانی فضلی - کشور - دستگاه های اجرایی - عبدالرضا - خدمات - دستگاه اجرایی - کارت - هفته - رحمانی - وزیر - مدیریت - هوشمند - وزارت بهداشت - گزارش - دولتی - همراه - کرونا - هم افزایی - دیگر - فضلی - هماهنگی - استفاده - ادارات - الزامی

آخرین اخبار سرویس:
تعطیلی نیمی از معادن سنگ کشور / آماری شوکه کننده از کاهش تولید در معادن ایران

استخدام نیروی اداری خانم جهت امور تبلیغات

تاکید مرکل بر آثار گسترده اجتماعی و اقتصادی کرونا

تنگی نفس 7 کلانشهر تیتر مهم روزنامه های چهارشنبه اصفهان

پرداخت 5 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان در لرستان

افتتاح و بهره برداری از 66 طرح، ایام دهه فجر در بروجرد

گره مهار آب های سطحی در مازندران/ آب هست، پول نیست

رشد 10 درصدی صدقات در لرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل

استخدام مسئول دفتر در شرکت آران تجارت شریف اروند در تهران

استخدام حسابدار ارشد در شرکت آران تجارت شریف اروند در تهران

استخدام مسئول دفتر و حسابدار ارشد در آران تجارت شریف اروند در تهران

استخدام 5 عنوان شغلی با مزایا در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام کارشناس فروش خانم در شرکت آذران انرژی روشا در تهران

پر کردن 50 چاه غیر مجاز در تویسرکان

500 کودک دوقلو زیرپوشش بهزیستی هستند

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت تولیدی معتبر در تهران

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت کشت و صنعت نیوشا داریان در تهران

استخدام تکنسین مکانیک در شرکت اصفهان شکلات- کامور در شهرک صنعتی مبارکه

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با مزایا در گروه صنعتی انتخاب در قم

استخدام فروشنده تلفنی و فروشنده حضوری در شرکت آران تکتاز آسمان در شیراز

استخدام کارمند فروش آقا با مزایای عالی در فروشگاههای زنجیره ای هفت در ساوه

استخدام حسابدار خانم در شرکت بازرگانی فراگامان هزاره سوم در تهران

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش قطعات یدکی خود در شرکت کهن قطعه در تهران

استخدام منشی مدیریت در صنایع پاکی کار در تهران

استخدام مهندس عمران در شرکت مهندسین توسعه صنعت برق در هرمزگان

استخدام کارشناس تضمین کیفیت (رشته صنایع و مدیریت صنعتی) از بوشهر و فارس

استخدام ویزیتور حضوری در آذربایجان شرقی

استخدام انباردار، کمک انباردار و کارگر خط تولید در تهران

ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان های استان همدان بیشتر از خروجی های آن

مثلث شوم-5| مقایسه مصرف گاز ایران و روسیه/ توسعه بازار صادراتی بحران گاز را حل می کند؟

پیش بینی قیمت طلا امروز 8 بهمن + جزییات

جای خالی پروتکل اخلاقی در مقابله با کرونا

ریزش ارزهای دیجیتالی

فرق سکه امامی و بهار آزادی چیست؟ + ویدیو

ارز مورد نیاز واردات کالاهای اساسی 3 ماه اول 1400 تامین شد

تحریم های آمریکایی، سکانس حذف اپلیکیشن ها از فروشگاه های آنلاین

فناوری هایی که پازل اقتصاد کشور را تکمیل می کنند/ رقابت «نانو» و «بیو» با فروش نفت

درآمدهای نفتی اثرات مثبتی بر اقتصاد شهرهای ایران داشته است

2 برابر کردن یارانه دردی از مردم دوا نمی کند

پیش بینی بورس 8 بهمن ماه / ریزش بازار ادامه دارد؟

یوزپلنگ ایرانی در مسیر توکیو

اعتماد مردم به بورس باز می گردد؟

85 درصد حقوق کارگران صرف مسکن می شود

مجلس ارز 4200 تومانی و فسادزا را حذف کرد

توزیع روغن در بازار به منظور جلوگیری از نابسامانی و التهاب

تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی روغن وجود ندارد

80 درصد زکات جمع آوری شده صرف امور معیشتی شده است

11 اشتباهی که به خودروی شما آسیب وارد می کند

تعطیلی واحدهای تولیدی سودی برای بانک ها ندارد

خاموشی در بخش خانگی اعمال نشد

سرمایه گذاری در فارکس چیست و چگونه ریسک آن را کاهش دهیم؟

پتانسیل ویژه صنعت مس در این کشور

همتی: تعطیلی واحدهای تولیدی سودی برای بانک ها ندارد

نهاده های مرغداران تخمگذار به صورت 100 درصدی تامین می شود

نرخ هر کیلو مرغ 23 هزار و 300 تومان شد

رونمایی از فناوری کنترل خطوط بزرگراه برای خودروهای بدون راننده در انگلیس

از دست رفتن فرصت های تجارت منطقه ای به دلیل دیپلماسی اقتصادی ضعیف

توجه به این نکته در بورس ضروری است!

عیدی کارکنان چقدر است؟

رییس کل بانک مرکزی عازم مسقط می شود

قیمت طلای سرخ در بازار چقدر است؟

گریل کار ماهر در برگر ذغالی سیار

جذب نیروی کار خانم

اجرای کناف.ساده،دکور

نظافت و کار های های منزل

نمایشگاه مجازی جایگزین بُعد فروشگاهی نمایشگاه کتاب شود

دیپلماسی اقتصادی ضعیف دلیل از دست رفتن فرصت های تجارت منطقه ای

مقابله عدلیه با ترک فعل مدیران/ ایست به بازرسان آژانس از اسفند/ جادوی انحصار در بازار گوشت و مرغ

خشم سعودی ها از کُت چند هزاریورویی بن سلمان در بحبوحه بحران اقتصادی

بدری: حباب قیمت را موج روانی تولید مسکن تخلیه می کند

مقصد پنهان پول شویان

کاهش مبتلایان و بستری های ناشی از کرونا در بیمارستان های سمنان

عربستان در آستانه از دست دادن سلطه بر بازار نفت

دردسر طلای قسطی!

خودبیمار انگاری ترسی در روزگار کرونا زده

پیک موتوری کترینگ

کارگر ساده جهت کاردر آبکاری

به یک فروشنده خانم یا آقا در سوپر مارکت نیازمندیم

بارگذاری محصول سایت + تولید محتوا (دورکاری)

مشارکت در فروش

ویدئویی از قایقی که روی خشکی حرکت می کند

آخرین قیمت انواع پراید

دستور العمل تشکیل شرکت سهامی عام پروژه تصویب شد

رکوردشکنی تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی

مردم صرفا برای استفاده شخصی خودرو بخرند/ ریسک سرمایه گذاری در خودرو بالا رفته است

انعقاد تفاهم نامه همکاری پیشران های شهرستان های جم و عسلویه

نجار ماهر نیمه ماهر

شرکت معتبر خدماتی و نظافتی آسال

صافکار مسلط بهpdr

جذب کارشناس فعال

چه کسانی روغن های دولتی گرفتند؟ + سند

کاهش 60 میلیون مترمکعبی گاز ورودی به نیروگاه ها

راننده با وانت راننده وانت

استخدام کارکر ساده و مرغ خوردکن *ساده و حرفه ای

کار در منزل

نیازمند راننده خانوم

پرستاری از کودک

استخدام راننده با ماشین ساکن کرج

 آموزش تصویری درست کردن لبو شکم پر؛ یک دسر خوشمزه و خاص

وزارت صمت خود را متولی جایگاه های سی ان جی نمی داند| قیمت ال پی جی در صادرات دو برابر بنزین

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات الزامی است/ ادارات تعطیل نمی شوند

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات الزامی است/ ادارات تعطیل نمی شوند