مطالب مرتبط:
مرد سال زادگاه گلف کشور مشخص شد
تحویل کلبجر پس از 27 سال به جمهوری آذربایجان
بهترین بازیکن سال فیفا چه کسی می شود+اسامی
تورم چندبرابریِ قیمت پرتقال در یک سال
پس لرزه های عکس جنجالی میرحسین موسوی و ترامپ /کواکبیان: حصر دیگر بس است؛ 10 سال شد
-109 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 آذر 1399 ساعت 19:552020-11-25سياسي

16 سال حبس برای سوزاندن یک پرچم


سؤالی که با مشاهده این نمونه برخورد ها بانقض به اصطلاح آزادی بیان مطرح می شود، این است که چرا کشور های غربی در چارچوب مأموریت ادعایی خود در حفاظت از آزادی بیان، - : سؤالی که با مشاهده این نمونه برخورد ها با نقض به اصطلاح آزادی بیان مطرح می شود، این است که چرا کشور های غربی در چارچوب مأموریت ادعایی خود در حفاظت از آزادی بیان، تاکنون کسی را به جرم توهین به پیامبر گرانقدر اسلام (ص)، آتش زدن قرآن، هتک حرمت مساجد و قتل و آزار مسلمانان دستگیر نکرده و به دادگاه نکشانده اند؟ کشور های غربی در مورد آزادی بیان دروغ های زیادی بافته اند.

یکی از موارد همین دروغ آزادی بیان را که در زرورق پیچیده اند، در ماجرای محکومیت یک مرد امریکایی اهل ایالت آیووا می توان دید.

این فرد به دلیل آتش زدن پرچم همجنسگرایان به 16 سال زندان محکوم شد.

طنز ماجرا این جاست که توجیه قاضی دادگاه ایالتی در صدور این حکم، نفرت پراکنی و عدم پیروی از آزادی بیان بود! از جمله مصادیق مهم آزادی بیان را در شبکه های اجتماعی غربی هم می توان به وفور دید.

اقدام جدید شبکه اجتماعی اینستاگرام در مسدود کردن صفحه فرانسوی زبان مقام معظم رهبری در این رسانه را می توان مصداق بارزی از یک بام و دو هوای آزادی بیان به سبک غربی دانست.

علت این اقدام اینستاگرام، انتشار پستی در صفحه مذکور با درخواست از جوانان فرانسوی مبنی بر پرسش از مکرون در مورد آزادی بیان بود.

حق و حقوق کفرگویی آزادی بیان، عبارتی که در هفته های اخیر به کرات در توجیه اقدامات اسلام هراسانه و اسلام ستیزانه غرب و به ویژه فرانسه شنیده می شود، ایده ای موهوم در این گستره جغرافیایی و فلسفی است که به عنوان ابزاری برای به سکوت واداشتن دیگری ، مورد استفاده قرار می گیرد.

پس از انتشار تصویری موهن از پیامبر اسلام در نشریه هتاک شارلی ابدو برای دومین بار پس از سال 2015، فرانسه و دیگر کشور های غربی از این اقدام به عنوان نمایشی آشکار از آزادی بیان در کشور های غربی یاد و حمایت کردند.

امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه، در واکنش به ماجرای مذکور، به رغم وجود مفاد قانونی مبنی بر غیرقانونی بودن نفرت پراکنی و در نظر گرفتن مجازات برای تحریک یا چشم پوشی از تروریسم در فرانسه، ضمن اجتناب از محکومیت اقدام نشریه شارلی ابدو، مدعی آزادی بیان و حتی حق کفرگویی در این کشور شد.

این اظهارنظر در ادامه با حمایت شماری دیگر از کشور های غربی دنبال شد.

اما آنچه در میان این ادعا های پرطمطراق، به صورت عمد مورد غفلت واقع شد، محکومیت توهین به اعتقادات ادیان و اقوام بر اساس اسناد بین المللی است؛ اسنادی که غرب همواره با تأکید بر تصویب آن تلاش دارد تا چهره ای پیشگام در رعایت حقوق به ویژه حقوق بشر از خود ارائه کند.

پرچم همجنسگرایان در کلیسا! یکی از موارد مهم ناقض ادعا های فریبنده غرب در مورد آزادی بیان را می توان در ماجرای محکومیت یک مرد امریکایی اهل ایالت آیووا دید که به دلیل آتش زدن پرچم همجنسگرایان به 16 سال زندان محکوم شد.

طنز ماجرا این جاست که توجیه دادگاه در صدور این حکم، نفرت پراکنی و عدم پیروی از آزادی بیان بود! آدولفو مارتینز از ایالت آیووای امریکا در ماه گذشته میلادی در شهر آمِس به اتهام جرایم نفرت محور و همچنین آزاد و اذیت و استفاده بی ملاحظه از آتش! محکوم شد.

به گفته پلیس، این شخص به کلیسای متحد مسیح در شهر آمس نزدیک شده، پرچم را از کلیسا برداشته و سپس آن را مقابل یک استریپ کلاب مردانه به آتش کشیده است.

پلیس گفت مارتینز پذیرفت که پرچم را از کلیسا دزدیده و سپس آتش زده است.

وی از ماده آتش زا و فندک معمولی استفاده کرده است.

اراجیف گویی دادستان امریکایی اتهام جرائم نفرت محور از سوی جسیکا رینالدز ، دادستان استوری کانتی به اتهامات مارتینز اضافه شد.

دادستان گفت دلیل انتخاب مکان وقوع جرم، ضدیت با گرایش های جنسی و همچنین کارکرد آن مکان بوده است.

این فرد به جرم جنایت نفرت محور! و ایجاد حریق عمدی به 15 سال زندان و به دلیل استفاده بی ملاحظه از آتش به یک سال زندان محکوم شد.

وی باید 30 روز را نیز به جرم آزار و اذیت در حبس بگذراند.

دادستان شهر استوری کانتی به روزنامه یو اس ای تودی گفت مارتینز نخستین فرد در این بخش است که به دلیل جرایم نفرت محور محکوم شده است.

به آتش کشیدن پرچم دگرباشان تنها چند هفته پیش از پنجاهمین سالگرد شورش استون وال روی داد؛ شورشی که به عنوان نقطه آغاز جنبش دگرباشان در ایالات متحده شناخته می شود.

البته این مورد تنها اقدام غرب بر اساس استاندارد های دوگانه در مورد آزادی بیان نیست.

یکی از شناخته شده ترین نمونه های اخیر در این زمینه، حمله سازماندهی شده و خشونت بار پلیس فرانسه به خبرنگاران، عکاسان و روزنامه نگارانی است که اخبار و تحولات مربوط به اعتراض های ضد دولتی این کشور موسوم به جلیقه زردها را پوشش می دادند.

انفعال و سکوت در برابر جنایت سربرنیتسا از این دست تناقض گویی ها در غرب به کرات پیدا می شود؛ برخورد به اصطلاح مدافعان آزادی بیان با جولیان آسانژ ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس ، برکناری کاریکاتوریست شارلی ابدو به دلیل انتشار مطلبی طنزگونه در مورد پسر نیکولا سارکوزی ، نخست وزیر وقت فرانسه در سال 2009، انفعال و سکوت در برابر جنایت سربرنیتسا ، مسدود کردن شبکه های اجتماعی خبرگزاری های ایرانی و.

تنها گوشه ای از رویکرد دوگانه غرب در مورد آزادی بیان است.

سؤالی که با مشاهده این نمونه برخورد ها با نقض به اصطلاح آزادی بیان مطرح می شود، این است که چرا کشور های غربی در چارچوب مأموریت ادعایی خود در حفاظت از آزادی بیان، تاکنون کسی را به جرم توهین به پیامبر گرانقدر اسلام (ص)، آتش زدن قرآن، هتک حرمت مساجد و قتل و آزار مسلمانان دستگیر نکرده و به دادگاه نکشانده اند؟ دبیر ستاد حقوق بشر کشور هم به تازگی در نامه ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل، از عملکرد دوگانه حقوق بشری کشور های اروپایی علیه ایران، انتقاد کرد.

علی باقری کنی دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در نامه ای خطاب به آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل، ضمن انتقاد از عملکرد دوگانه حقوق بشری کشور های اروپایی علیه ایران، اظهار داشت: برخورد سیاست زده، غیرمنصفانه، ناعادلانه، تبعیض آمیز و غیرحرفه ای دولت های غربی با مفاهیم و مسائل حقوق بشری، نه تن ها هیچ گره ای را از مشکلات باز نمی کند، بلکه حقوق بشر را به ابزاری برای پیشبرد اهداف نامشروع قدرت های بزرگ تبدیل می کند.

بزرگ ترین ناقضان حقوق مردم ایران وی با اشاره به تلاش برخی دولت های مدعی حقوق بشر غربی برای تصویب قطعنامه حقوق بشری در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل علیه کشورمان، تصریح کرد: قطعنامه ای که قرار است در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شود، مبتنی بر واقعیت های حقوق بشری ایران نیست.

کانادا که بانی قطعنامه حقوق بشری علیه ملت ایران است به طور سیستماتیک ناقض حقوق بشر است چراکه صاحبان اصلی این سرزمین را از حقوق اولیه و بدیهی خود محروم کرده و مهاجران اروپایی را بر آن ها مسلط کرده است.

دبیر ستاد حقوق بشر یادآور شد: امریکا، فرانسه، آلمان، انگلیس، کانادا و سوئد که بیشترین هجمه های حقوق بشری را در سطح بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته اند، با وضع یا اجرای تحریم های ظالمانه، غیرقانونی و جنایت بار، بزرگ ترین ناقضان حقوق مردم ایران و همچنین ملت های منطقه هستند.

بی توجهی دبیر کل سازمان ملل نسبت به نقض حقوق ملت ایران به واسطه تحریم های رژیم امریکا که از سوی دولت های غربی اجرا می شود و نیز آثار و پیامد های آن بر وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم ایران هیچ منطقی ندارد.

آبروی سازمان ملل دستخوش مقاصد سیاسی وی در ادامه تأکید کرد: بی طرفی، استقلال، انصاف و عدالت اقتضا می کند که گزارش جنابعالی از وضعیت حقوق بشر در ایران در کنار ذکر ادعا ها و اتهام های گروه های تروریستی و معاند ملت ایران، نگاهی نیز به واقعیت های حقوق بشری ایران داشته باشد و تدابیر و اقدام های زمینه ساز یا منتهی به صیانت از حقوق بشر و نیز تعبیه و ایجاد سازوکار ها و ساختار های ارتقابخش وضعیت حقوق بشر را ارائه دهد، اما در کمال تأسف و تعجب گزارش نهایی به طور کامل چشم خود را روی واقعیت های حقوق بشری ایران می بندد.

دبیر ستاد حقوق بشر در نهایت ضمن اعلام آمادگی برای همکاری حقوق بشری با سازمان ملل به دور از هرگونه سیاست زدگی، تصریح کرد: انتظار می رود که جنابعالی به عنوان عالی ترین مقام سازمان ملل متحد، تدابیر و اقدام های لازم در خصوص اصلاح و بازنگری فرآیند مخرّب و غیرسازنده و سیاست زده برخورد با مقوله حقوق بشر را به عمل آورید تا بیش از این حیثیت و آبروی بزرگ ترین سازمان بین المللی دستخوش اهداف و مقاصد سیاسی چند قدرت زیاده خواه و خودبرتربین قرار نگیرد.

گفتنی است با وجود اینکه در پیش نویس گزارش دبیرکل، موضوع تأثیر تحریم های رژیم امریکا و دولت های غربی بر وضعیت معیشتی مردم ایران و مبارزه با بیماری کرونا آمده بود ولی متأسفانه در گزارش نهایی حذف شده که مورد تعجب و تأسف کارشناسان منصف قرار گرفته است.


کلید واژه ها: آزادی بیان - آزادی - بیان - آتش زدن - کشور - دادگاه - غربی - برخورد - همجنسگرایان - محکوم - نمونه - حفاظت - ماجرا - مسلمانان - امریکایی - پرچم - دروغ - هتک حرمت - سوزاندن - محکومیت - پیامبر - دستگیر - یکی از - آیووا - مساجد - اسلام - توهین - زندان - قاضی - نفرت

آخرین اخبار سرویس:
باز شدن گره از کار بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه با ورود دستگاه قضایی/ «سبلان پارچه» به مالک اصلی بازگشت

اقدام تاثیرگذار پلیس ایرانی در برف شدید

ابراهیم رییسی؛ نامزدی برای اجماع اصولگرایان

بارانداز ریلی اردبیل و جمهوری آذربایجان به مرحله عملیاتی نزدیک شد

ایمن سازی جاده امین آباد به خشکبیجار پس از مناقصه

تماس تلفنی موسوی و رهنورد با همسر آیت الله هاشمی

عکس/ هر استانی به چه غذایی معروف است؟

تندروها آشفته شده اند؛آیا این یک پیام به ایران است؟

2001/ شهید حجت الله ایوتوند: ادامه دهنده راه شهیدان باشید

پیشگیری از وقوع جرم در لایحه حمایت از زنان مغفول مانده است

برقراری خط جدید پروازی گرگان به تهران

حمایت آیت الله رییسی از کارفرمایان و کارکنان کارگاه های تولیدی و صنعتی شاهرود

رویداد های خبری دوشنبه 6 بهمن 99؛ مرکز لرستان

تقویم تاریخ؛ از حمله به هزار سنگر تا پیروزی حماس در انتخابات

تعیین سبد معیشت خانوار در دستور کار

استخدام پشتیبان پایانه های فروشگاهی در یاس ارغوانی در گرمسار

استخدام مهندس معماری در مهندسین مشاور گیتی پسند ایرانیان در تهران

استخدام مسئول دفتر با حقوق ثابت و بیمه در دفتر معتبر فنی حقوقی در تهران

تماس تلفنی موسوی و رهنورد با همسر هاشمی

دستگاه قضا در رسیدگی به پرونده های کلان استان با جسارت عمل کند

آموزش مالیاتی بیش از 3000 متقاضی کارت پیله وری در آذربایجان غربی

روزنامه های دوشنبه 6 بهمن 1399

مجری «عصر جدید» پدر شد+عکس

زلاتان از چهره جدید خود رونمایی کرد+عکس

مقایسه قیمت لباس همسران ترامپ و بایدن + عکس

زیباترین چشمان در میان جانوران + عکس

سالار عقیلی و خانواده اش در خارج از کشور + عکس

بلایی که طوفان بر سر ماشین ها آورد + عکس

کلیشه در خدمت ایدئولوژی

ظریف:کاندیدای ریاست جمهوری نمی شوم، چون نمی خواهم باعث اختلاف در کشور شوم/ سیاسی کردن بودجه،سم مهلک است

چرا بایدن فرمان اجرایی بازگشت به برجام را صادر نکرد؟

خدمات مطلوب دولت در فریدونشهر و ضرورت ادامه آن در آینده

مسئول حمایت از حقوق شهروندی کیست؟

قوه قضاییه جسارت بیشتری نسبت به حل پرونده های کلان داشته باشد

108 عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در استان زنجان برگزار می شود

انتظارات برجامی دولتمردان و نمایندگان مجلس از بایدن

پروتکل شکنان به کشور خیانت می کنند/ابزار مقابله دست ما نیست

33 باند و شبکه های ترانزیت مواد مخدر در استان بوشهر متلاشی شد

اسحاق جهانگیری کیست؟

استخدام نماینده فروش با پورسانت و پاداش عالی در دانشنامه پینفوپدیا در تهران

استخدام معلم و دبیر خانم در مجتمع آموزشی بین الملل نیکو در تهران

کم لطفی به بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی برطرف می شود؟

غسال آیت الله مصباح یزدی ابَربدهکار بانکی است /او پیکر روحانیون سرشناس را به خانه می برد و غسل می دهد! /40 میلیارد تومان خمس را از کجا آورده است؟

همه چیزهایی که باید در باره توییتر بدانیم / چه ساعت هایی توییت ها بهتر دیده می شوند؟

چتر خدمات پزشکان جهادی روی سر مردم شهید پرورترین نقطه کشور

حماسه های شهدا بقای نظام اسلامی را تضمین کرد

آصفری: گفتار و رفتار دولتمردان آمریکایی متناقض است

استاندار: تغییر فرمانداران فارس اقدامی معمول و معقول بوده است

صادق زیباکلام بازی را باخت، آنهم مجانی!

ببینید | زودتر ازدواج کنید تا وام بیشتری بگیرید

استخدام کارشناس وصول مطالبات (رشته حقوق) در پارسی تک در تهران

مسئول حمایت از حقوق شهروندی کیست؟

بایدن برای قدرت های آسیایی تشکیل جلسه داد

طرح محله محور بهزیستی در سکونتگاه های غیررسمی اصفهان اجرایی می شود

مواضع مخالفان FATF در حال تغییر است؟

استخدام کارشناس روابط عمومی و اداری و کارشناس طراحی در تهران

جهان در دوره پساترامپ نفس راحتی می کشد/ بایدن روابط آمریکا و جهان را اصلاح می کند/تحریم ها علیه ایران به تدریج لغو می شود

مصالحه در بیش از 14 هزار پرونده با تلاش شورا های حل اختلاف استان کرمان

5 کاندیدایی که برای 1400 در حال فعالیت رسمی و غیر رسمی اند

اولین استوری مجری عصر جدید پس از پدر شدنش+عکس

کیهان: اصلاح طلبان فضا را علیه دولت روحانی،تند می کنند

«سطح بندی خدمات درمانی» تامین اجتماعی برای مقابله با فشارهای سیاسی چه برنامه ای دارد؟

41 کابین دادرسی الکترونیک در زندانهای خراسان رضوی راه اندازی شد

6 بهمن؛ سالروز حماسه افتخار آفرین مردم غیور آمل

لزوم اولویت بندی فرصت ها و تهدیدها بر اساس گفتمان و قدرت نرم

برنامه های سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری

چرا بایدن فرمان اجرایی بازگشت به برجام را صادر نکرد؟

توافق بر سر بودجه در یک چارچوب تفاهمی

مشکل از برجام نیست؛ مشکل از نگاه ما به رابطه با جهان است/ خطر اصلی تقابل با نظام بین المللی است

سیلی قانونگذار به حقوق شهروندی

ظرفیت اشتغال زایی در صنعت احداث نصف شد/ 88 هزار طرح نیمه تمام

ماجرای شهادت یک دانشجوی دندانپزشکی

رییس جمهور مکزیک به کرونا مبتلا شد

نگاه مذاکره با ترامپ در لایه هایی از دولت وجود داشت

احتمال همه گیری مجدد ویروس کرونا/تیم نظام سلامت باید حمایت شود

بایدها و نبایدهای گزارشگری درباره خودکشی/ با دقت گزارش کنید اما...

صفحه اول روزنامه های دو شنبه 6 بهمن 99

زندگینامه: میخاییل گورباچف (1931-)

علی ربیعی:فیلترینگ اینستاگرام یعنی بیکاری و فقر یک میلیون نفر/ مگر توانستیم ماهواره را جمع کنیم که ...؟

اجاره مدارس در ساعات غیر رسمی

لاریجانی، ظریف و فتاح از گزینه های مطرح در انتخابات ریاست جمهوری

معاون سیاسی سپاه: نگاه مذاکره با ترامپ در لایه هایی از دولت وجود داشت

10 میلیارد تومان برای ساماندهی مزار شهدای لرستان نیاز است

اجاره مدارس در ساعات غیر رسمی

هشدار جدی عارف نسبت به بحران مشروعیت

اطلاعات در مورد قانون جدید چک

تلاوت حسین پورکویر از سوره «قصص»

استخدام کارآموز وکالت خانم در دفتر وکالت کرمی در تهران

استخدام مدیر تبلیغات در کترینگ خوشخوراک در تهران

انتقاد روزنامه اطلاعات از کمیسیون تلفیق بودجه:چرا قضات و پزشکان و اساتید دانشگاه را از بعضی مالیاتها معاف کردید؟

ابَربدهکار بانکی غسال پیکر روحانیون سرشناس!

اعطای تسهیلات به شرکت های حامی نخبگان قزوینی/ بیشترین جامعه نخبگانی استان را دانش آموختگان برتر دانشگاهی تشکیل می دهند

دفاع سخنگوی دولت از آذری جهرمی پس از احضار به دادستانی

یک بام و دو هوای پرداخت بیمه بیکاری کرونا/ یکسال برای پرداخت مقرری بیکاری بس نیست؟

آقای نماینده! شهامت این است که از سرباز سیلی خورده عذرخواهی کنی،نه اینکه بر سر منتقدان فریاد بکشی

دولت، مردم، اینستاگرام

حماسه آمل چه بود که امام چندین بار حتی در وصیتنامه شان به آن اشاره کردند؟

توییت 4 سال پیش و شب گذشته نماینده سیلی زن !

اجرای طرح کاداستر در 90 درصد از اراضی ملی و منابع طبیعی استان خراسان شمالی

نبود ثبات مدیریتی موجب عدم توسعه یافتگی خراسان شمالی شده است

16 سال حبس برای سوزاندن یک پرچم

16 سال حبس برای سوزاندن یک پرچم