مطالب مرتبط:
رحمتی: اهداف و برنامه ما در شهرخودرو بلندمدت است
پیشنهاد نامگذاری یک خیابان ساری به نام امام جمعه سابق
برنامه «شفیعه» از رادیو معارف پخش می شود
برنامه بازی های هفته یازدهم لیگ برتر والیبال | فینال بالای جدول در خانه والیبال
استخدام کارشناس برنامه ریزی در البرز
-207 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 آذر 1399 ساعت 17:102020-11-25اجتماعي

ساماندهی خیابان امام دریک برنامه بلندمدت


قزوین- سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین از اجرای طرح ساماندهی خیابان امام خمینی قزوین در یک برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت خبر داد - ترابر نیوز: تین نیوز سیدمرتضی نصری : شیما زرآبادی پور در گفت وگو با تین نیوز، با اشاره به عملکرد شهرداری قزوین در حوزه ترافیک شهری اظهار کرد: امروزه معضل ترافیک درشهرهای بزرگ برای شهروندان به سبب ایجاد انواع آلودگی های صوتی وتنفسی باعث بروزمشکلات عدیده ای شده است.

وی با بیان اینکه شاید تمرکز بسیاری از مراکز خدمت رسان در هسته مرکزی و خیابان های اصلی شهرها یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد ترافیک باشد، خاطرنشان کرد: افزایش تعداد وسائط نقلیه و نیاز ضروری تردد درزندگی های امروزه نیز مزید برعلت شده است تا با افزایش حجم ترافیک معابر روبه رو شویم سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین گفت: در شهر قزوین نیز مسأله ترافیک به علت تراکم وجود ابنیه تاریخی، مذهبی، مراکز درمانی و خدماتی و استقرار بازار در مرکز شهر چالش برانگیز بوده، اما رفع این مشکل سالهاست که به دغدغه مدیران بدل شده تا جایی که با برنامه ریزی شهرداری قزوین و تدوین طرح جامع ترافیک، در مسیر کاهش بار ترافیکی در شهر قزوین گام برداشته شده است.

زرآبادی پور درباره اقدامات صورت گرفته در کاهش بار ترافیک افزود: هم اکنون در شهر قزوین محورهای خیام، آیت الله مدرس، فردوسی، عدل، میدان آزادی، نادری، شهدا، سعدی و امام خمینی(ره) با بیشترین حجم ترافیک روبه روست، ضمن اینکه در مواقع ظهرگاه بلواراسدآبادی نیز به محورهای یاد شده افزوده می شود و محور آیت الله خامنه ای نیزگاه ترافیک زیادی دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه ساعت اوج ترافیک شامل سه دسته صبحگاهی، ظهرگاهی وعصرگاهی است اضافه کرد: ساعت اوج صبحگاهی 7:30 تا 8:30 و ظهرگاهی 11:30 تا 13:30 است، اما از آنجا که ساعت اوج ترافیک عصرگاهی حتی درهرماه می تواند تغییرکند، اگر بخواهیم میانگین ماه های هر فصل را اعلام کنیم، ساعت اوج ترافیک عصرگاهی دربهار 18 تا 20، تابستان 19 تا 21، پاییز 16 تا 18 وزمستان 17 تا 19 است.

زرآبادی پور بیان کرد: در هسته مرکزی شهر از آنجا که این منطقه دربرگیرنده بافت سنتی و تاریخی است، سیاست کلی و البته بهترین راهکار برای گشایش گره های ترافیکی آن به ویژه در ساعات اوج ترافیک، گسترش حمل ونقل عمومی دردستور کار قرار دارد که این امر در ابعاد نرم افزاری و سخت افزاری حائز اهمیت است و مورد پیگیری قرارمی گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که چه اقدامات سخت افزاری برای کنترل ترافیک در سطح شهر قزوین اندیشیده شده است، تصریح کرد: در مباحث سخت افزاری و فیزیکی اقداماتی از جمله اصلاح هندسی، تنظیم زمانبندی چراغ های راهنمایی، کنترل حمل ونقل عمومی، ایجاد مسیرهای دوچرخه، نصب علائم عمودی وافقی وزیرساخت های مناسب به وسیله شهرداری به انجام رسیده است.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین ادامه داد: با وجود رعایت و ایجاد تمام زیرساخت های مربوطه، به دلایلی مانند کاهش شدید ظرفیت معابر مرکزی، عدم اعمال قانون، اشغال ایستگاه های ناوگان حمل ونقل عمومی به وسیله خودروهای شخصی و همچنین انسداد برخی مسیرهای دوچرخه به وسیله دستفروشان و مغازه داران شاهد بی نظمی و پس زدگی درساعات اوج ترافیک هستیم که با توجه به ایجاد زیرساخت های لازم، انتظام بخشی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی می تواند بسیار راهگشا باشد.

زرآبادی پور اظهار کرد: در مباحث ترافیکی باید بحث روانی ناشی از ترافیک را جدی گرفت به تشویق و ترغیب شهروندان به خودداری ازاستفاده ازخودروی شخصی به ویژه تک سرنشین تاکید کرد وهمچنین استفاده ازحمل و نقل عمومی تاکسی و اتوبوس را مهمترین راه های کاهش بار ترافیکی در مرکز شهرعنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت استفاده از دوچرخه و توسعه این فرهنگ در کاهش بار ترافیکی نیز خاطرنشان کرد: ازآنجا که ازگ ذشته های دور بسیاری از کسبه بازار با استفاده از دوچرخه در محل کسب خود در خیابان امام خمینی(ره) و بازار سنتی قزوین حضورمی یافتند، بستر توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه برای امور آن، توسعه این فرهنگ می تواند در کاهش بار ترافیکی مرکز شهراثرگذارباشد.

تدوین برنامه های بلندمدت، میان مدت ، کوتاه مدت سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین با اشاره به اهمیت و ضرورت ساماندهی ترافیک خیابان امام خمینی گفت: طرح ساماندهی خیابان امام خمینی(ره) یکی از طرح های ترافیکی مرکزشهراست که با درنظرگرفتن مباحث میراثی و واحدهای تجاری آن اجرایی می شود و برای آن برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت درنظرگرفته شده است.

زرآبادی پور افزود: درطرح بلندمدت علاقه به اجرای برنامه هایی مانند احداث تراموا، پیاده راه و طرح ترافیک محدوده تاریخی داریم که درمیان مدت می توان طرح ترافیک ساعتی و خط ویژه شرقی غربی را در آن اجرا کرد و در کوتاه مدت نیز مناسب سازی پیاده روها و افزایش جذابیت پیاده روی از برنامه هایی است که اجرای آن می تواند مفید باشد.

وی با بیان اینکه راهبرد معاونت حمل و نقل و ترافیک برای ساماندهی ترافیک، توسعه متوازن بخش سخت افزاری و نرم افزاری است تصریح کرد: برای ساماندهی ترافیک، توسعه متوازن در بخش سخت افزاری نظیر ایجاد، ساماندهی و ایمن سازی معابرو ناوگان ها و در بخش نرم افزاری همچون توسعه فرهنگ ترافیک است.

زرآبادی پور گفت: در این راستا توسعه حمل ونقل عمومی و گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه به عنوان دو سیاست اصلی مدنظر قراردارد.

وی بیان کرد: توسعه و تجهیز پایانه های مسافربری، هدایت تاکسی های کرایه از دروازه های شهر به سمت پایانه ها، هوشمندسازی چراغ های راهنمایی، تجهیز مرکز کنترل ترافیک و بهبود وضعیت حمل ونقل عمومی از اقدامات مهم این معاونت در راستای ساماندهی ترافیک بوده و اقدامات سخت افزاری لازم دراین زمینه در کنار تلاش برای فرهنگ سازی ترافیک انجام شده است اما واقعیت این است که با وجود تمام این اقدامات، تا زمانی که رعایت قوانین از سوی شهروندان و همچنین اعمال قانون برای متخلفان صورت نگیرد، مشکل ترافیک همچنان پابرجاست.

سرپرست معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری قزوین با بیان اینکه در هسته مرکزی شهر دچار بیشترین مشکلات ترافیکی هستیم، اظهار کرد: قرار داشتن مراکز تجاری همچون بازار بزرگ و بافت تاریخی و سنتی در کنارعرض کم معابر و افزایش روزافزون تعداد خودروها مزید برعلت شده است که به منظور حل این معضلات برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت دردستورکار قرار دارد و برنامه های ترافیکی کارشناسی شده مد نظر است.

زرآبادی پور با بیان اینکه دروازه های ورودی شهر به دلیل عدم همکاری با نهادهای مربوطه درزمینه ساماندهی وسایل نقلیه کرایه ای شهرهای اطراف دارای مشکلات ترافیکی هستند، گفت: وسایل نقلیه کرایه ای باید درپایانه های مربوطه فعالیت کنند که تقاطع 22 بهمن از جمله آنها است و در مجموع در ساماندهی نقاط دارای مشکلات ترافیکی از جمله موارد یاد شده همکاری بیش از پیش پلیس مورد انتظار است.

وی در پایان تصریح کرد: مشکل ترافیک تنها با اقدامات شهرداری یا پلیس حل نمی شود، بلکه نیازمند مشارکت همه دستگاه هاست تا با فرهنگ سازی و تشویق شهروندان به استفاده درست از وسایل نقلیه به ویژه استفاده از دوچرخه و وسائط نقلیه همگانی مانند اتوبوس و تاکسی، عدم استفاده از ماشین های تک سرنشین و عدم پارک در معابر اصلی و خیابان های کم عرض شهر، گره های ترافیکی رفع شده و ریه های شهر هوای تازه ای به خود گرفته و نفسی تازه کند.


کلید واژه ها: ترافیک - شهرداری قزوین - قزوین - شهرداری - خیابان - ساماندهی - خیابان امام خمینی - حمل و نقل - معاونت - سرپرست - برنامه - افزایش - نیوز - ترافیک شهری - وسائط نقلیه - امام خمینی - شهر قزوین - سیدمرتضی - شهروندان - امام - زرآبادی - گفت وگو - آلودگی - عملکرد - یکی از - ضروری - خمینی - تمرکز - تراکم - مرکزی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام بازاریاب آقا

نگاهی به مهم ترین اکتشافات فضایی در سال 2020

باران در راه خوزستان

منشی خانم

لزوم پیشگیری از آغاز پیک جدید کرونا

بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در دشت آزادگان خوزستان

جدول پخش مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7بهمن + جزییات

ترفندهایی طلایی برای قبولی در امتحانات پایان ترم

نیازمند اشپز نیمه ماهر

حقوق سرباز وظیفه بهای آزادی یک زندانی

ماجرای ناپدید شدن دیوار بتنی در منطقه آزاد اروند

اوقات شرعی امروز سه شنبه به افق شهرکرد

گزارش تصویری از مناظر خیره کننده بهترین شهرهای کوچک جهان

ساماندهی 1402 کودک خیابانی و کار در کرمان

رقص نیلوفر در مرداب/سرگذشت بانویی که پس از 9 سال خماری مهندس و کارآفرین شد

تمدید قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان تا پایان بهمن

استفاده از گازوییل در نیروگاه حرارتی قم ممنوع شود

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7 بهمن

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7 بهمن

تقویم روز و اوقات شرعی

روند افزایش دما از سه شنبه تا پایان هفته در سمنان

ساماندهی 1402 کودکان خیابانی و کار در کرمان

10 مشکل اعصاب خرد کن آموزش مجازی/ طفره رفتن دانشجویان از کلاس های تصویری

مدرسه تلویزیونی فردا چه درس هایی آموزش می دهد؟

اوقات شرعی به افق گرگان

خوزستان بارانی می شود

جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش سه شنبه 7 بهمن

فرماندار ویژه خرمشهر: هیچ زائری امکان سفر به کشور عراق و امکان تردد از مرز شلمچه را ندارد

نحوه استخدام در آموزش و پرورش

تولید کاغذ از برگ درختان در اوکراین

برق رایگان روحانی به جیره بندی رسید!

تعامل مستمر دهیاران روستاها با نیروی انتظامی زمینه ساز ارتقای امنیت اجتماعی در جامعه است

آب سالم به 2 آبادی سقز رسید

یخبندان شبانه در سیستان و بلوچستان ادامه دارد

افزایش غلظت آلاینده ها در آذربایجان غربی

به تعدادی همکار خانم جهت کار در تولیدی نیازمندیم

حضور 29.7 درصد دانش آموزان پایه اول چهارمحال و بختیاری در مدرسه

پیدا شدن پیکر 3تن از کولبران در ارتفاعات ترکیه

لحظه شروع فوران یک آتشفشان از نزدیک + فیلم

20 مدرسه با کمک بسیج سازندگی در خوزستان ساخته می شوند

حفظ محیط زیست از واجبات است

تنبیه دانش آموز در قزوین + عکس

تنبیه دانش آموز در قزوین + عکس

احیای مدرسه اوحدی با قدمتی بیش از 70 سال در رفسنجان

برف روبی بنا های تاریخی خراسان شمالی

دلیل بوی نامطبوع جنوب تهران چیست؟/ کلانتری توضیح داد

جدول برنامه های درسی دانش آموزان برای سه شنبه 7 بهمن

آسمانی شدن مادر شهیدان صبور

ضرورت تکمیل بازسازی ورودی چرام به سمت روستای کره شهبازی

هوای اصفهان تا پایان هفته همچنان ناسالم

احیاء مدرسه اوحدی با قدمتی بیش از 70 سال در رفسنجان

تصویری جالب از شکار ماهی توسط پلیکان

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7 بهمن

مدرسه تلویزیونی ایران سه شنبه 7بهمن

برنامه درسی سه شنبه هفتم بهمن مدرسه تلویزیونی

آیا برنج خارجی کنترل و پایش می شود؟

کارگر ساده وماهر (صحافی)و لیزر کار فایبر

نیروی انتظامات

مناطق بکر و زیبای گردشگری دنیا

مشاهده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در یکی روستاهای خوزستان

تهیه 231 تبلت برای دانش آموزان استثنایی لرستان

ببینید | «محدودیت تردد شبانه» در تهران لغو شد؟

نمایی رویایی از برج میلاد و آسمان تمیز تهران

حفظ و تثبیت بستر و کناره رودخانه مرزی ارس برای کاربری آبزی پروری

منطقه هومیان کوهدشت چشم انتظار توجه مسئولان

استخدام راننده با ماشین

استخدام نیروی فنی حرفه ای و یا هنرستان

ادمین اینستاگرام خانم

تفویض اختیار تصمیم گیری سریع در بحران آلودگی هوا به فرمانداران

پیدا شدن پیکر 3تن از کولبران در ارتفاعات ترکیه

نمایی زیبا از برج میلاد و آسمان تمیز تهران

پیگیری وضعیت اماکن در حال تخریب شهرستان مراغه

نقل و انتقال معلمان در چه شرایطی امکان پذیر است؟

کشورهای دنیا برای بازگشایی مدارس چه کردند؟/ روایت مواجهه کشورها با تحصیل کودکان

جزییات استخدام های جدید در آموزش و پرورش/ از جذب 25 هزار خدمتگزار و سرایدار تا تعیین تکلیف مطالبات معلمان

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از پایان هفته

اختصاص پایگاه های رایگان بینایی سنجی در جنوب شهر

پیشرفت عملیات اجرایی مسیرهای دسترسی به شهرک الهیه و خیابان کرمانشاه به مرز 95 درصد رسید

ببینید | نمایی رویایی از برج میلاد و آسمان تمیز تهران

جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 7 بهمن 99/ فهرست برنامه های شبکه آموزش و چهار

دانشگاه ها باید در کنار آموزش، نقش پرورش نیز داشته باشند/ لزوم قانون مداری و اخلاق مداری مدیران و معلمان

درخواست معلم بازنشسته برای نجات پسر دانشجویش از چوبه دار

رامبد جوان ساخت خندوانه جدید را آغاز کرد/تبلیغ تور های گردشگری با پکیج کنسرت خواننده های مشهور/نمایشگاه مجازی کتاب تهران تمدید شد

معاون پرورشی و فرهنگی: 324 مدرسه البرز نمازخانه مستقل ندارند

نمایشگاه مجازی کتاب و لزوم آموزش سواد مالی به کودکان و نوجوانان

مجموعه تاریخی چلبی اوغلوی سلطانیه به بخش خصوصی واگذار می ­شود

جدول پخش مدرسه تلویزیونی 7 بهمن 99 از شبکه آموزش و 4 سیما

رانندگان تاکسی پیشرو در رعایت دستورالعمل های بهداشتی

نخستین دعای ندبه مجازی دانش آموزان بافقی در شبکه شاد

تنبیه دانش آموز پایه سوم ابتدایی یکی از روستاهای استان قزوین / معلم خاطی به کمیته تخلفات معرفی شد

بابت موقوفه مورد نظر اجاره پرداخت شده است/نیاز به رسانه ای شدن موضوع نبود

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7 بهمن

معاون پرورشی و فرهنگی:824 مدرسه البرز نمازخانه مستقل ندارند

زنگ خطری که خیز دوباره را هشدار می دهد

تفتو، آبشاری بکر در دل کویر

جدول پخش مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7 بهمن

تجمع بازنشستگان کارگری قزوین همزمان با سایر استان ها/ تبعیض میان بازنشستگان برداشته شود

تعمیق فرهنگ نماز نیازمند همپوشانی خانه و مدرسه است

روحانی: محیط زیست سالم از اصول اساسی حقوق شهروندی است

زالی: باید در فرودگاه ها و مدارس غیرانتفاعی سختگیرانه تر رفتار کنیم

ساماندهی خیابان امام دریک برنامه بلندمدت

ساماندهی خیابان امام دریک برنامه بلندمدت