موضوعات داغ: - ايران خودرو - انصارالله يمن - نماينده مجلس - شوراهاي اسلامي - معافيت تحريمي - محصولات ايران خودرو - ستاد ملي مقابله با كرونا - نفتكش ايراني - جام باشگاه هاي جهان - راهنمايي و رانندگي - رودخانه هاي رشت - روزه - تست اعتياد - افراد بلندقد - نشاط و سلامتي - محمدمهدي برومندي - جشنواره فيلم كودك - سازمان برنامه بودجه - پوست دور چشم - سردترين روستاي جهان - روزجهاني معلولين - ارائه برنامه هايش - خباز

مطالب مرتبط:
آزمون ارشد پزشکی 99 تکمیل ظرفیت ندارد
بی توجهی به ظرفیت روستاها حلقه مفقوده توسعه در کهگیلویه و بویراحمد؛ وقتی فقر و بیکاری در بهشت سرمایه گذاری بیداد می کند
دستگاه ها در طرح ترافیکی زمستانی بطور کامل هماهنگ باشند
150 هکتار از اراضی حلقه دره جنگل کاری می شوند
توزیع بیش از 21هزار حلقه لاستیک میان ناوگان حمل و نقل کرمانشاه
-207 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 5 آذر 1399 ساعت 17:002020-11-25اجتماعي

تکمیل حلقه های ترافیکی


استفاده از سیستم حمل ونقل برقی و دوچرخه های اشتراکی با توجه به آلودگی هوا ازجمله چالش های حوزه حمل ونقل و ترافیک کلان شهرهای کشور به ویژه کلانشهر مشهد با 3.

- ترابر نیوز: تین نیوز در گزارش صفحه شهری شماره 277 هفته نامه حمل ونقل منتشر شده 3 آذر ماه 99 می خوانید: وجود گره های ترافیکی و لزوم احداث تقاطع های غیر هم سطح و بزرگراه ها، فرسودگی ناوگان حمل ونقل عمومی و نوسازی این ناوگان، احداث خطوط مترویی، تقویت پیاده محوری و توسعه حمل ونقل پاک ازجمله استفاده از سیستم حمل ونقل برقی و دوچرخه های اشتراکی با توجه به آلودگی هوا ازجمله چالش های حوزه حمل ونقل و ترافیک کلان شهرهای کشور به ویژه کلانشهر مشهد با 3.

5 میلیون نفر جمعیت درکنارحضور سالانه حدود 30 میلیون نفر زائراست.

با توجه به اهمیت این موضوع برای اطلاع از اقدامات و سیاست های مدیریت شهری مشهد در حوزه حمل ونقل گفتگویی با معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری کلانشهرمشهد انجام شد.

خلیل الله کاظمی، در این خصوص می گوید: شهر مشهد با توجه به وجود مرقد مطهر حضرت رضا (ع) و حضور سالانه حدود 30 میلیون زائر از ویژگی خاصی برخورداراست و این در حالی است که کلانشهر مشهد در کنار پذیرایی از این تعداد زائر دارای بیش از3.

5 میلیون نفر جمعیت است، لذا مباحث ترافیکی و حمل ونقل عمومی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

او می افزاید: بر این اساس در چندین سال گذشته به ویژه سه سال اخیر توسعه سیستم حمل ونقل به خصوص احداث خطوط مترویی، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی، بهره گیری از سیستم های حمل ونقل برقی به ویژه متورسیکلت و اتوبوس برقی در کنار اجرای پروژه های عمرانی ترافیکی مانند پل ها و تقاطع های غیر هم سطح، بازگشایی معابر و احداث بزرگراه ها در دستورکار مدیریت شهری مشهد قرارگرفته و بخش زیادی از آن اجرایی شده و یا درحال اجرا است.

توسعه خطوط مترو او اظهار می کند: با توجه به توسعه شهر و گره های ترافیکی به همراه افزایش آلودگی هوا احداث چهار خط مترویی در طرح جامع حمل ونقل مشهد تعریف شد که از این میان خط یک مترو مشهد از فرودگاه تا پارک وکیل آباد به طول 24 کیلومتر و با 24 ایستگاه احداث و اکنون نیز فعال است.

کاظمی با بیان اینکه خط دو مترو مشهد نیز به طول 14 کیلومتر و با 13 ایستگاه از انتهای رضا شهر تا انتهای بولوار طبرسی شمالی احداث و درحال حاضر مشغول فعالیت است خاطرنشان می کند: خط سه مترو مشهد نیز به طول 28.

5 کیلومتر از شهرک ابوذر تا قاسم آباد با 24 ایستگاه در حال احداث است.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، در ادامه می گوید: درحال حاضر حفر تونل خط سه مترو مشهد با دستگاه حفار در حال انجام است و تاکنون بخش زیادی از تونل حفر شده است.

او با شاره به اینکه قراراست در فاز اول 5.

2 کیلومتر از خط سه تا اوایل سال آینده به بهره برداری برسد می افزاید: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرارداد 1000 میلیارد تومانی برای اجرای سازه های جانبی ایستگاه های خط سه به ویژه میدان شهدا، باب الجواد (ع) و پایانه مسافربری با قرارگاه خاتم الانبیا (ص) منعقد شده است تا بتوانیم با اجرای آن 5.

2 کیلومتر از خط سه قطار شهری را به بهره برداری برسانیم.

او تصریح می کند: درحال حاضر حفر تونل خط سه در این محدوده تکمیل شده و عملیات اجرای سازه های جانبی در سه ایستگاه مذکور آغاز شده است و از حدود 30-35 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

کاظمی با بیان اینکه قرارداد مربوط به تجهیز مسیر 5.

2 کیلومتری خط سه قطار شهری مشهد از میدان شهدا تا پایانه مسافربری امام رضا (ع) به ارزش بیش از 2000 میلیارد تومان منعقد شده است خاطرنشان می کند: امیدواریم در زمان بندی مشخص شده اوایل سال 1400 این فاز از خط سه قطار شهری را به بهره برداری برسانیم.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه می دهد: با بهره برداری از این بخش از خط سه قطار شهری مشهد، اتصال میان خط یک، دو و سه قطار شهری مشهد و حرم مطهر برقرار می شود.

او، همچنین با اشاره به وضعیت خط چهار مترو مشهد اظهار می کند: عملیات اجرایی احداث خط چهار مترو مشهد نیز به طول 14 کیلومتر با 14 ایستگاه از شهرک شهید با هنر تا خواجه ربیع آغاز شده است که امیدوارم بتوانیم تا پایان سال عملیات حفاری خط چهار قطار شهری را آغاز کنیم.

او می افزاید: با اجرای این خط تمامی خطوط قطار شهری برنامه ریزی شده در طرح جامع ترافیکی مشهد اجرا خواهد شد.

نوسازی ناوگان تاکسیرانی کاظمی، در ادامه به نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهرداری مشهد، اشاره می کند و می گوید: یکی دیگر از اقدامات شهرداری مشهد در راستای توسعه و بهبود حمل ونقل عمومی توجه به نوسازی تاکسی های فرسوده بود که برای این کار با حمایت شهردار و شورای شهر مشهد تسهیلات بانکی برای نوسازی 3 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در نظر گرفته شده است که 14 درصد از 18 درصد کارمزد آن را شهرداری پرداخت می کند که بخشی از این تاکسی ها با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده نوسازی شده اند.

نوسازی ناوگان اتوبوسرانی معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، همچنین به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی این کلانشهر نیز اشاره می کند و می افزاید: امسال 100 دستگاه مینی بوس جدید خریداری و وارد ناوگان شد و قرارداد خرید 100 دستگاه دیگر نیز منعقد شده است.

او تصریح می کند: در کنار خرید این 200 دستگاه مینی بوس، قرارداد خرید 100 دستگاه اتوبوس جدید نیز با استاندارد یورو 5 نهایی و در انتظار اخذ ضمانت نامه از سوی فروشنده هستیم.

او با بیان اینکه به دلیل تحریم های ظالمانه قیمت اتوبوس چند برابر شده و حتی اتوبوسی برای خرید وجود ندارد خاطرنشان می کند: بر این اساس طرح بازسازی اتوبوس های فرسوده ای که قابل استفاده هستند موردتوجه قرار گرفت و اکنون 300 دستگاه اتوبوس در حال بازسازی است.

کاظمی اضافه می کند: درمجموع توانایی مالی خرید اتوبوس را داریم اما به دلیل تحریم ها اتوبوسی در سطح کشور برای خرید وجود ندارد.

راه اندازی سیستم جدید دوچرخه اشتراکی ظرف یک ماه آینده معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در ادامه به استفاده از سیستم حمل ونقل پاک اشاره می کند و می گوید: در این راستا به دنبال استفاده از دوچرخه های اشتراکی، و توسعه سیستم حمل ونقل برقی موردتوجه قرار گرفته است.

او می افزاید: در همین راستا مسیرهای ویژه دوچرخه توسعه یافته و درحال راه اندازی سیستم جدید دوچرخه های اشتراکی با استانداردهای روز هستیم که امیدواریم با تحویل گرفتن بخشی از دوچرخه های سفارش داده شده این سیستم را با 200 دوچرخه اشتراکی در فاز اول راه اندازی کنیم.

او در ادامه، با اشاره به اینکه دوچرخه های اشتراکی جدید با استفاده از نرم افزار قابل استفاده است تصریح می کند: سیستم نرم افزار دوچرخه های اشتراکی قابلیت نصب روی گوشی تلفن همراه را داشته و شهروندان می توانند با انجام شارژ طبق تعرفه های مشخص شده از این دوچرخه ها استفاده کنند.

موتورسیکلت و اتوبوس برقی کاظمی، به سیاست شهرداری و شورای شهر مشهد در خصوص استفاده از سیستم حمل ونقل برقی اشاره و اظهارمی کند: در همین راستا برنامه ریزی ها برای تأمین 10000 هزار موتورسیکلت برقی با ارائه تسهیلات جهت استفاده پیک های موتوری و شهروندان انجام و به زودی اجرایی خواهد شد، همچنین طرح جامع مطالعات بهره گیری از اتوبوس و تاکسی برقی در حمل ونقل عمومی مشهد با تأکیدات شهردار مشهد به تصویب شورای شهر رسیده است.

تکمیل حلقه ترافیکی شهر مشهد معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، در ادامه به سیاست های مدیریت شهری و شورای شهر در دوره پنجم اشاره می کند و می گوید: یکی از سیاست های ما در دو سال گذشته تکمیل حلقه ترافیکی رینگ پیرامونی مشهد و اتصال آن به نقاط مختلف شهر در چهارچوب طرح جامع ترافیکی مشهد با اجرای پروژه های مختلف عمرانی بوده است که در این مسیر تعداد زیادی پل و تقاطع غیر هم سطح تعریف شده است.

احداث تقاطع چهار سطحی آزادگان او اضافه می کند: پروژه تقاطع چهار سطحی آزادگان (میدان نمایشگاه) مشهد یکی از بزرگ ترین پروژه های ترافیکی در حال اجرای شرق کشور است که با توجه به مطالبه مردم برای رفع مشکل ترافیک سنگین محور نمایشگاه و بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی احداث می شود.

او با بیان اینکه تقاطع میدان نمایشگاه دارای چهار سطح است که سطح منفی یک آن بولوار نمایشگاه را به بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل خواهد کرد اظهار می کند: سطح صفر این پروژه نیز به صورت میدان اجرا می شود.

کاظمی تصریح می کند: سطح مثبت یک این تقاطع نیز، شرق بزرگراه امام علی (ع) را به غرب این بزرگراه و به سوی چناران متصل می کند.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در ادامه می گوید: همچنین سطح مثبت دو تقاطع غیر هم سطح آزادگان که دارای دو چپگرد است بزرگراه امام علی (ع) را به بولوار نمایشگاه و دیگری غرب بزرگراه امام علی (ع) از سمت چناران را به بولوار آیت الله هاشمی رفسنجانی متصل خواهد کرد.

او با اشاره به اینکه تقاطع چهارسطحی آزادگان با اعتبار حدود 2 هزار میلیارد ریال و طی حدود 2 سال احداث خواهد شد می افزاید: درحال حاضر روند عملیات اجرایی این پروژه بزرگ مناسب است و امیدواریم بخشی از آن را بهمن ماه 99 به بهره برداری برسانیم.

احداث دوربرگردان زیرگذر شهید برونسی او تصریح می کند: یکی دیگر از پروژه های عمرانی ترافیکی مشهد عملیات اجرایی احداث دوربرگردان زیرگذر شهید برونسی است که به عنوان بخشی از طرح ساماندهی ترافیکی انتهای بلوار وکیل آباد اجرا می شود.

او اضافه کرد: دوربرگردان شهید برونسی با فاصله ی حدود 1200 متر از بلوار وکیل آباد، در بزرگراه شهید برونسی و با هدف تأمین دسترسی خودروها از خروجی طرقبه-شاندیز به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی، تأمین دسترسی خودروها خروجی از بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی به بلوار پیروزی و تأمین دسترسی خودروها از شهرک های درحال توسعه این منطقه به بلوارهای پیروزی و وکیل آباد درحال اجرا است که تا 22 بهمن به بهره برداری خواهد رسید.

با اجرای پروژه های عمرانی و توسعه حمل ونقل پاک پروژه بازگشایی مسیر کوشش تا خلج معاون عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، به پروژه بازگشایی مسیر کوشش تا خلج اشاره می کند و می افزاید: بازگشایی مسیر کوشش تا خلج یکی از خواسته های چندین ساله ساکنان این منطقه است که با هدف بازگشایی انتهای کوشش و اتصال آن به شریان اصلی شهر درحال اجرا است.

تقاطع غیر هم سطح ابوطالب او تصریح می کند: یکی دیگر از پروژه های حوزه حمل ونقل و ترافیک مشهد تقاطع غیر هم سطح ابوطالب است که با اعتباری بالغ بر 31 میلیارد تومان و با هدف برقراری ارتباط میان بولوار ابوطالب شمالی با بزرگراه شهید چراغچی و همچنین بخش مرکزی شهر در حال اجرا است و در بهمن ماه آماده بهره برداری خواهد شد.

تقاطع غیر هم سطح مصلی او با بیان اینکه پروژه تقاطع غیر هم سطح مصلی یکی دیگر از پروژه های مهم ترافیکی کلانشهر مشهد است خاطرنشان می کند: اجرای این پروژه نه تنها مسیر دسترسی میان شهرک های اطراف این محل را محیا می کند بلکه این منطقه را از بن بست خارج کرده و با کاهش مسافت کاهش آلودگی هوا و ایمن شدن تردد عابران پیاده را نیز در پی خواهد داشت.

کاظمی، به پروژه های عمرانی که در یک سال گذشته به بهره برداری رسیده نیز اشاره کرده و می گوید: در سال گذشته پروژه اتصال جاده محمدآباد- طرق به 100 متری، چپ گرد غیرمسطح شهید ناصری، دوربرگردان غیر هم سطح ابوطالب و دوربرگردان روگذرشرقی آیت الله هاشمی رفسنجانی مشهد احداث و به بهره برداری رسیده است.

تقاطع غیر هم سطح خلیج فارس معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد در ادامه می افزاید: همچنین در کنار این پروژه ها عملیات اجرایی تقاطع غیر هم سطح خلیج فارس نیز در دو فاز آغاز شده است که در فاز اول زیرگذر به همراه میدان اجرا و در فاز دوم نیز پل روگذر اجرا می شود.

او اضافه می کند: همچنین چپ گرد غیر هم سطح بزرگراه پیامبر اعظم (ص) به بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز یکی دیگر از پروژه های عمرانی حوزه حمل ونقل و ترافیک شهرداری کلانشهر مشهد است که طی هفته های آینده آغاز خواهد شد.

کاظمی، می گوید: در کنار اجرای پروژه های عمرانی و توسعه حمل ونقل عمومی مدیریت شهری مشهد به تقویت پیاده محوری نیز توجه ویژه داشته و در این راستا طرح های متعددی ازجمله بهسازی و مناسب سازی پیاده روها، گذرگاه های عابر پیاده را در دستور کار قرارداده و اجرا کرده است.


کلید واژه ها: حمل ونقل - دوچرخه های اشتراکی - ترافیک - کلان - آلودگی هوا - ترافیکی - کلانشهر - استفاده - حمل ونقل عمومی - آلودگی - میلیون - مشهد - حوزه - دوچرخه - ناوگان - مدیریت شهری - احداث - سیستم - کشور - ویژه - شهری - برقی - نیوز - چالش - فرسودگی - اقدامات - شهرداری - بزرگراه - نوسازی - سالانه

آخرین اخبار سرویس:
باران در راه خوزستان

منشی خانم

لزوم پیشگیری از آغاز پیک جدید کرونا

بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در دشت آزادگان خوزستان

جدول پخش مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7بهمن + جزییات

ترفندهایی طلایی برای قبولی در امتحانات پایان ترم

نیازمند اشپز نیمه ماهر

حقوق سرباز وظیفه بهای آزادی یک زندانی

ماجرای ناپدید شدن دیوار بتنی در منطقه آزاد اروند

اوقات شرعی امروز سه شنبه به افق شهرکرد

گزارش تصویری از مناظر خیره کننده بهترین شهرهای کوچک جهان

ساماندهی 1402 کودک خیابانی و کار در کرمان

رقص نیلوفر در مرداب/سرگذشت بانویی که پس از 9 سال خماری مهندس و کارآفرین شد

تمدید قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان تا پایان بهمن

استفاده از گازوییل در نیروگاه حرارتی قم ممنوع شود

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7 بهمن

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7 بهمن

تقویم روز و اوقات شرعی

روند افزایش دما از سه شنبه تا پایان هفته در سمنان

ساماندهی 1402 کودکان خیابانی و کار در کرمان

10 مشکل اعصاب خرد کن آموزش مجازی/ طفره رفتن دانشجویان از کلاس های تصویری

مدرسه تلویزیونی فردا چه درس هایی آموزش می دهد؟

اوقات شرعی به افق گرگان

خوزستان بارانی می شود

جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش سه شنبه 7 بهمن

فرماندار ویژه خرمشهر: هیچ زائری امکان سفر به کشور عراق و امکان تردد از مرز شلمچه را ندارد

نحوه استخدام در آموزش و پرورش

تولید کاغذ از برگ درختان در اوکراین

برق رایگان روحانی به جیره بندی رسید!

تعامل مستمر دهیاران روستاها با نیروی انتظامی زمینه ساز ارتقای امنیت اجتماعی در جامعه است

آب سالم به 2 آبادی سقز رسید

یخبندان شبانه در سیستان و بلوچستان ادامه دارد

افزایش غلظت آلاینده ها در آذربایجان غربی

به تعدادی همکار خانم جهت کار در تولیدی نیازمندیم

حضور 29.7 درصد دانش آموزان پایه اول چهارمحال و بختیاری در مدرسه

پیدا شدن پیکر 3تن از کولبران در ارتفاعات ترکیه

لحظه شروع فوران یک آتشفشان از نزدیک + فیلم

20 مدرسه با کمک بسیج سازندگی در خوزستان ساخته می شوند

حفظ محیط زیست از واجبات است

تنبیه دانش آموز در قزوین + عکس

تنبیه دانش آموز در قزوین + عکس

احیای مدرسه اوحدی با قدمتی بیش از 70 سال در رفسنجان

برف روبی بنا های تاریخی خراسان شمالی

دلیل بوی نامطبوع جنوب تهران چیست؟/ کلانتری توضیح داد

جدول برنامه های درسی دانش آموزان برای سه شنبه 7 بهمن

آسمانی شدن مادر شهیدان صبور

ضرورت تکمیل بازسازی ورودی چرام به سمت روستای کره شهبازی

هوای اصفهان تا پایان هفته همچنان ناسالم

احیاء مدرسه اوحدی با قدمتی بیش از 70 سال در رفسنجان

تصویری جالب از شکار ماهی توسط پلیکان

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7 بهمن

مدرسه تلویزیونی ایران سه شنبه 7بهمن

برنامه درسی سه شنبه هفتم بهمن مدرسه تلویزیونی

آیا برنج خارجی کنترل و پایش می شود؟

کارگر ساده وماهر (صحافی)و لیزر کار فایبر

نیروی انتظامات

مناطق بکر و زیبای گردشگری دنیا

مشاهده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در یکی روستاهای خوزستان

تهیه 231 تبلت برای دانش آموزان استثنایی لرستان

ببینید | «محدودیت تردد شبانه» در تهران لغو شد؟

نمایی رویایی از برج میلاد و آسمان تمیز تهران

حفظ و تثبیت بستر و کناره رودخانه مرزی ارس برای کاربری آبزی پروری

منطقه هومیان کوهدشت چشم انتظار توجه مسئولان

استخدام راننده با ماشین

استخدام نیروی فنی حرفه ای و یا هنرستان

ادمین اینستاگرام خانم

تفویض اختیار تصمیم گیری سریع در بحران آلودگی هوا به فرمانداران

پیدا شدن پیکر 3تن از کولبران در ارتفاعات ترکیه

نمایی زیبا از برج میلاد و آسمان تمیز تهران

پیگیری وضعیت اماکن در حال تخریب شهرستان مراغه

نقل و انتقال معلمان در چه شرایطی امکان پذیر است؟

کشورهای دنیا برای بازگشایی مدارس چه کردند؟/ روایت مواجهه کشورها با تحصیل کودکان

جزییات استخدام های جدید در آموزش و پرورش/ از جذب 25 هزار خدمتگزار و سرایدار تا تعیین تکلیف مطالبات معلمان

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از پایان هفته

اختصاص پایگاه های رایگان بینایی سنجی در جنوب شهر

پیشرفت عملیات اجرایی مسیرهای دسترسی به شهرک الهیه و خیابان کرمانشاه به مرز 95 درصد رسید

ببینید | نمایی رویایی از برج میلاد و آسمان تمیز تهران

جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 7 بهمن 99/ فهرست برنامه های شبکه آموزش و چهار

دانشگاه ها باید در کنار آموزش، نقش پرورش نیز داشته باشند/ لزوم قانون مداری و اخلاق مداری مدیران و معلمان

درخواست معلم بازنشسته برای نجات پسر دانشجویش از چوبه دار

رامبد جوان ساخت خندوانه جدید را آغاز کرد/تبلیغ تور های گردشگری با پکیج کنسرت خواننده های مشهور/نمایشگاه مجازی کتاب تهران تمدید شد

معاون پرورشی و فرهنگی: 324 مدرسه البرز نمازخانه مستقل ندارند

نمایشگاه مجازی کتاب و لزوم آموزش سواد مالی به کودکان و نوجوانان

مجموعه تاریخی چلبی اوغلوی سلطانیه به بخش خصوصی واگذار می ­شود

جدول پخش مدرسه تلویزیونی 7 بهمن 99 از شبکه آموزش و 4 سیما

رانندگان تاکسی پیشرو در رعایت دستورالعمل های بهداشتی

نخستین دعای ندبه مجازی دانش آموزان بافقی در شبکه شاد

تنبیه دانش آموز پایه سوم ابتدایی یکی از روستاهای استان قزوین / معلم خاطی به کمیته تخلفات معرفی شد

بابت موقوفه مورد نظر اجاره پرداخت شده است/نیاز به رسانه ای شدن موضوع نبود

جدول زمانی مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7 بهمن

معاون پرورشی و فرهنگی:824 مدرسه البرز نمازخانه مستقل ندارند

زنگ خطری که خیز دوباره را هشدار می دهد

تفتو، آبشاری بکر در دل کویر

جدول پخش مدرسه تلویزیونی سه شنبه 7 بهمن

تجمع بازنشستگان کارگری قزوین همزمان با سایر استان ها/ تبعیض میان بازنشستگان برداشته شود

تعمیق فرهنگ نماز نیازمند همپوشانی خانه و مدرسه است

روحانی: محیط زیست سالم از اصول اساسی حقوق شهروندی است

زالی: باید در فرودگاه ها و مدارس غیرانتفاعی سختگیرانه تر رفتار کنیم

فرسودگی 40 درصد از مدارس استان

حضور 35 درصدی دانش آموزان در مدارس چهارمحال وبختیاری

تکمیل حلقه های ترافیکی

تکمیل حلقه های ترافیکی