مطالب مرتبط:
جزییات آموزش و امتحانات مجازی دانشجویان در ترم پاییز
جزییات تیراندازی به سرپرست آموزش و پرورش قرچک به زودی اعلام می شود/فرد خاطی شناسایی شده است
جزییات تیراندازی در آموزش و پرورش قرچک
جزییات تیراندازی در آموزش و پرورش قرچک به زودی اعلام می شود
آموزش های مجازی ترافیک در منطقه 3
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 آذر 1399 ساعت 03:202020-11-23پزشكي

جزییات آموزش و امتحانات مجازی دانشجویان در ترم پاییز


مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن ارایه گزارشی از عملکرد آموزش مجازی دانشکده از ابتدای شیوع کرونا، از تبدیل مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به یک مرکز معتبر آموزشی در وزارت بهداشت خبر داد.

-   دکتر حجت الله عباس زاده در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه آموزش مجازی به شکل سازمان یافته از اواخر بهمن و از همان روزهای اول شیوع کرونا در این دانشگاه آغاز شد، گفت: البته زیرساخت های آموزش مجازی تا حدودی وجود داشت ولی کامل نبود و با شیوع کرونا به دلیل ضرورت کار سرعت بیشتری گرفت.

وی درخصوص راه اندازی سیستم های مدیریت یادگیری (LMS) در دانشکده پزشکی، اظهار داشت: سیستم های مدیریت یادگیری یا LMS زیرساخت کلیدی و ضروری برای استقرار و توسعه یادگیری الکترونیکی محسوب می شوند .

این سیستم های نرم افزاری امور مربوط به ثبت نام، مدیریت، پیگیری، ارزشیابی، ارائه برنامه ها و نیز برقراری تعامل بین فراگیران، اساتید و محتوای برنامه ها را انجام می دهند و از آنجاکه یکی از الزامات توسعه آموزش مجازی در علوم پزشکی راه اندازی LMS بود با مساعدت دانشگاه و وزارتخانه سامانه ای تحت عنوان نوید راه اندازی و فعالیت  آن در دانشکده پزشکی از اسفند 98 با تعریف کلمه کاربری و رمز عبور برای اساتید و دانشجویان و امکان دسترسی به دروس، محتواهای آموزشی و منابع بارگذاری شده آغاز شد.

راه اندازی سامانه نوید با قابلیت بارگذاری فایل Pdf،  صوتی و تصویری وی با بیان اینکه در سامانه نوید قابلیت بارگذاری فایل در قالب های مختلف Pdf،  صوتی و تصویری وجود دارد، گفت: در سامانه نوید نرم افزارهای مختلفی پیش بینی شده که استفاده و اتصال  به ادوب کانکت با امکان برگزاری کلاس های آنلاین و تعاملی برای دانشجویان و اساتید برخی از آنهاست.

مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی درخصوص حل مشکلات و مسائل به وجود آمده حین کار با سامانه بیان نمود: ما یک تیم پشتیبانی برای کاربران در سامانه نوید ایجاد کردیم که مقر اصلی آن در دانشکده آموزش دانشگاه است و ادمین هایی دارد که به صورت 24 ساعت فعالیت های سامانه را رصد و اصلاح می کنند.

علاوه بر آن یک سری گروه های واتساپی تشکیل شد که به صورت 24 ساعته تمام مشکلات ایجاد شده برای دانشجویان و اساتید حین کار با سامانه را دریافت کرده و به ادمین ها اطلاع می داد تا اقدامات اصلاحی انجام شود.

خود سامانه نوید نیز دوبار به روز رسانی و خیلی از باگ های آن رفع شد.

برگزاری کلاس ها به صورت پاورپوینت های صدادار و مولتی مدیا عباس زاده با بیان اینکه در دانشکده پزشکی فازهای مختلف آموزشی از جمله علوم پایه، فیزیوپات، استیجری و اینترنی وجود دارد، گفت: دروس تئوری علوم پایه و فیزیوپات از همان ابتدا به صورت مجازی بارگذاری شد و دروس تئوری فاز استیجری نیز به صورت مجازی و برخی کلاس های عملی در بیمارستان ها ارایه شد، در همین راستا برخی دروس به صورت پاورپوینت های صدادار و سایر ابزار مولتی مدیا در سامانه بارگذاری می شود.

مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه در برخی دروس علوم پزشکی نیازمند برگزاری کلاس های عملی حضوری هستیم، گفت: شرایط برگزاری این کلاس ها نیز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برای دانشجویان فراهم شده است، به عبارت دیگر به استثنای بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، آموزش ها در سایر بیمارستان ها و بخش ها با گروه بندی دانشجویان ادامه دارد.

ر مورد انترن ها، رزیدنت ها و دستیاران با توجه به اینکه این گروه خدمات درمانی ارائه می دهند لازم است در بیمارستان ها حضور کامل داشته باشند.

ارتقای رتبه دانشگاه در حوزه آموزش مجازی دکتر عباس زاده با اشاره به ارتقای رتبه دانشگاه در حوزه آموزش مجازی، عنوان کرد: بر اساس آمار،  در اسفند ماه تعداد کل دانشجویان فعال در دروس مختلف 1855 بود که این رقم در تیرماه به 42451 نفر، تعداد کل دروس فعال در اسفندماه 471 و در تیرماه به 1772، تعداد محتوا و منابع شامل کتاب و مولتی مدیا در اسفندماه 741 و در تیرماه به 13593، تعداد تکلیف در اسفندماه 128 و در تیرماه به 4370 مورد افزایش پیدا کرده است.

  وی ادامه داد: همچنین تعداد بازخوردهای ارسالی برای هر تکلیف از 74 عدد در اسفند ماه به 24079 عدد در تیرماه، تعداد آزمون های بین ترمی از 18 مورد در اسفند به 312 در تیر، تعداد گفت وگوها از 19 مورد در اسفند 780 در تیر ماه، تعداد نظرات دانشجویان از 12 به 4257 عدد در تیر ماه، تعداد پیام های دریافتی نشان دهنده تعامل بین دانشجویان و اساتید از صفر مورد در اسفند ماه به 8413 پیام در تیر ماه افزایش یافت.

این مقام مسئول با اشاره به تعداد بالای دانشجویان دانشکده پزشکی و به تبع آن فعالیت های بالای مجازی در این حوزه، عنوان کرد: بر این اساس 327 درس، 2534 محتوا و منابع  بارگذاری شده، 792 تکلیف، 2625 بازخورد ارسالی، 32 آزمون، 98 گفتگو و 382 نظرات دانشجویان در بخش های علوم پایه، فیزیوپات و استیجری نشان دهنده فعایت های گسترده دانشکده در طول ترم گذشته بوده است.

جزییات برنامه های آموزشی دانشگاه در ترم پاییز دکتر عباس زاده با اشاره به برنامه های آموزشی دانشگاه در ترم پاییز، اظهار کرد: برای ترم پاییز دو گروه دانشجو شامل دانشجویان قبلی دانشگاه و دانشجویان جدیدالورود را داریم که برنامه های متنوع آموزشی برای آنان تدارک دیده شده است.

به عنوان نمونه با همکاری دانشکده آموزش مجازی و دانشکده های مختلف، جهت آشنایی دانشجویان جدیدالورود با قسمت های مختلف دانشگاه، تورهای مجازی برگزار می شود، همچنین راهنما و دستورالعمل هایی جهت استفاده از امکانات مجازی و نرم افزارهای مورد نیاز در سایت دانشکده بارگذاری شده است.

ارتقای آموزش های عملی دانشجویان این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه جهت ارتقای آموزش های عملی دانشجویان تمهیدات خاصی اندیشیده شده است، گفت: به عنوان مثال دروس آناتومی و تشریح به صورت ویدئو برای دانشجویان آماده شده و در سایت دانشکده و سامانه نوید قابل دسترسی است.

در همین راستا ضمن برقراری ارتباط با نمایندگان دانشجویان در ورودی مختلف اطلاعات لازم در اختیار دانشجویان قرار گرفته و بازخوردها نیز دریافت می شود.

البته در صورت بهتر شدن شرایط کرونا، برخی کلاس های عملی به صورت حضوری برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین با همکاری دانشکده آموزش پزشکی جهت اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ژورنال کلاب مجازی و وبینارهای جهت آشنایی بیشتر و تقویت آموزش های مجازی انجام گرفت.

رفع مشکلات دانشجویانی که به اینترنت و امکانات دسترسی ندارند مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از مشکلات دانشجویان در آموزش مجازی را عدم آشنایی کامل با سامانه و به دنبال آن عدم دسترسی دانشجویان به اینترنت و کلاس های آنلاین عنوان کرد و گفت:  برای رفع این مشکل راهکارهایی در نظر گرفته شده، به عنوان نمونه تسهیلاتی برای حضور دانشجویانی که به اینترنت و سایر امکانات دسترسی نداشتند، با رعایت پروتکل ها در دانشکده فراهم شد، همچنین در زمان امتحانات اگر مشکل قطعی اینترنت برای دانشجویان ایجاد می شد، با بررسی مشکل، فرصت مجدد در امتحان برای فرد درنظر گرفته می شد تا به دلیل قطعی اینترنت و مشکلاتی از این قبیل در تحصیل دانشجو اخلالی ایجاد نشود.

وی همچنین در رابطه با عدم دسترسی برخی دانشجویان به خصوص دانشجویان جدیدالورود به امکانات آموزش مجازی از قبیل کامپیوتر، لپ تاپ یا اینترنت، اظهار کرد: تعاملی با وزارت ارتباطات انجام شده و سهم مشخصی از اینترنت به اساتید اختصاص داده شده تا بتوانند فایل های خود را در سامانه بارگذاری کنند، احتمالا این سهم برای دانشجویان نیز در نظر گرفته شده است.

البته طبق روال ترم گذشته اگر دانشجویی به امکانات دسترسی نداشته باشد، امکان استفاده از امکانات با رعایت کامل پروتکل ها در دانشکده فراهم شده است.

  جزییات آموزش نودانشجویان وی با بیان اینکه ترم تحصیلی نودانشجویان از آبان شروع شده است، گفت: تمام مراحل پیش ثبت نام و ثبت نام به صورت اینترنتی انجام شده و از آنجا که کلیه دروس ترم اول به صورت علوم پایه است، کلیه دروس در سامانه نوید وارد شده و در اختیار دانشجویان قرار دارد.

زمان و نحوه برگزاری آزمون های پایان ترم عباس زاده با اشاره به نحوه برگزاری آزمون ها نیز، تصریح کرد: بر اساس طرح آموزشی ریفورم آزمون هر دستگاه و ارگان بدن، پس از اتمام آموزش آن بخش در طول ترم برگزار می شود و برای استیجرها هم با پایان هر بخش با هماهنگی اداره آموزش و مدیر گروه، زمان امتحان مشخصی تعیین شده و از طریق سامانه مجازی آزمون، برگزار خواهد شد، در همین راستا امتحانات پایان ترم نیز در بهمن ماه صورت می گیرد.

مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی درخصوص برگزاری امتحانات مجازی خاطرنشان کرد: در مبحث امتحانات، یک سری پیش آزمون در سامانه نوید تعریف شده بود که اساتید می توانستند برای امتحانات میان ترم از آنها استفاده کنند .

برای امتحانات پایان ترم، سامانه ای تحت عنوان سامانه فرادید را با همکاری مرکز انفورماتیک دانشکده راه اندازی کردیم که سامانه ای تخصصی برای امتحانات است و برای درک و تفهیم بیشتر، فایل ویدیویی تهیه شد و طی آن دانشجویان و اساتید می توانستند فضای فرادید را ببینند و برای امتحانات نهایی از آن استفاده کنند.

وی افزود: یک سری امتحانات آزمایشی را قبل از آغاز امتحانات نهایی دانشجویان در سامانه فرادید تعریف کردیم که دانشجویان می توانند قبل از شروع امتحانات اصلی، خود را تست کنند و با فضای سامانه و چگونگی برگزاری امتحانات آشنا شوند.

علاوه بر این برای سامانه فرادید پشتیبان در نظر گرفته شد که در زمان برگزاری امتحانات موارد یا اتفاقاتی که احتیاج بود استاد یا دانشجو همان موقع در جریان آن قرار گیرد را اطلاع دهد و محل پشتیبانی در مرکز انفورماتیک دانشکده پزشکی است.

دکتر عباس زاده در پایان ضمن تشکر از همکاری و مساعدت مسوولان آموزشی دانشگاه و دانشکده با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از نظر رنکینگ آموزشی جزو دانشگاه های برتر است، گفت:  اساتید به صورت ماهانه و ترم به ترم فایل های درسی را آپدیت می کنند و بهترین اتفاقی که در حال حاضر در مورد آموزش مجازی صورت گرفته این است که اطلاع رسانی لازم برای این نوع آموزش انجام شده و روز به روز پیشرفته تر خواهد شد و پیش بینی می شود در ترم پیش رو خدمات مناسب تری در حوزه ارزشیابی آموزش ارائه شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: آموزش مجازی - علوم پزشکی شهید بهشتی - آموزش - مجازی - دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - امتحانات مجازی دانشجویان - زیرساخت های آموزش مجازی - دانشکده - یادگیری - پزشکی - علوم پزشکی - شهید بهشتی - مدیریت - یادگیری الکترونیکی - دانشگاه علوم پزشکی - سیستم - کرونا - دانشگاه - زیرساخت - امتحانات مجازی - شیوع - وزارت بهداشت - سازمان یافته - الکترونیکی - بهشتی - راه اندازی - دانشجویان - عباس زاده - امتحانات - شهید

آخرین اخبار سرویس:
کرونا با کودکان شوخی ندارد

مشاهده یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه

ابلاغ پنج موضوع سیاستگذاری حوزه کرونا به دانشگاه ها

تولید مکمل بهبود سندروم متابولیک در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

پیشگیری و درمان انواع سرطان با چای سیب + طرز تهیه

ماندگاری بالای کرونا در غذاهای چرب

تشخیص و درمان بدخیمی ها را از ترس کرونا به تعویق نیندازید

جانوری که به راحتی تغییر جنسیت می دهد/ عکس

آنفلوانزای H1N1 باعث بستری شدن تعدادی از هموطنان شد

کرونا جان 3 البرزی دیگر را گرفت

بستری شدن تعدادی از شهروندان به علت ابتلای آنفلوانزای H1N1

درمان آکنه با ماسک هویج + طرز تهیه

چه عواملی کرونا را تشدید می کند؟

نگرانی از خطر نو ترکبیی ویروس آنفلوانزای پرندگان با آنفلوانزای انسانی در جامعه

کرونا چگونه از موادغذایی منتقل می شود

کرونا جان 3 البرز دیگر را گرفت

کرونا در این غذاها ماندگاری بیشتری دارد

کرونا چگونه از موادغذایی منتقل می شود؟

بازگشایی مساجد و مدارس به معنای عادی شدن کرونا نیست

بستری بودن 56 بیمار بدحال کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ‎های اردبیل

خوردن آجیل در 40 سالگی، کاهش خطر زوال عقل در پیری

43000 خانوار آسیب پذیر خراسان رضوی از خدمات طرح شهید سلیمانی برخوردار شدند

کویت از خرید واکسن کرونا از از شرکت مدرنا خودداری کرد

آمار مبتلایان به کرونا در لرستان افزایش یافته است

سرطان باعث پیری قلب می شود

آنفلوانزای H1N1 باعث بستری شدن تعدادی از هموطنان شد

آلودگی هوا موجب نابینایی می شود

جذب فالوئر از کنار تخت بیمار!/ درباره عکسی که از میناوند در وضعیت کما منتشر شده است

آخرین وضعیت درمانی مهرداد میناوند در 7 بهمن 1399 / فیلم

به بهانه روز جهانی حمایت از بیماران جذامی | این خانه، دیگر سیاه نیست

آخرین آمار کرونا در اردبیل| بستری شدن 31 مبتلای جدید/ 56 بیمار بدحال تحت مراقبت ویژه هستند

نگرانی از شیوع آنفلوانزای H1N1 در ساوه

عباس صفاری در پی ابتلا به کرونا درگذشت

نحوه درست کردن نان قندی قزوینی خوشمزه خانگی

بستری 148 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های یزد

اخبار خوب از وارد کردن واکسن کرونا در روزهای آینده

نظر آیت الله سیستانی درباره تزریق واکسن کرونا

خیزش مجدد کرونا با سفر به شهر های آفتابی

تعداد مبتلایان به کرونا در البرز از مرز 30 هزار نفر گذشت

اجازه ندهیم بیماری از شهری به شهر دیگر منتقل و سرایت شود

آمار جهانی ابتلا به کرونا از 100 میلیون نفر گذشت | یک چهارم مبتلایان متعلق به یک کشورند

4 سرطان شایع در آقایان

4سرطان شایع که سراغ آقایان می آید

راه یافتن ویروس کرونا به مغز باعث ابتلا به نوع شدید بیماری می شود

واکسن کرونای وارداتی به ایران آسترازنکا است

صدا های بدن تان از چه چیزی خبر می دهد؟

آخرین آمار جهانی کرونا امروز سه شنبه 7 بهمن 99

خرید واکسن کرونا از سوئد

تجویز داروهای بی اثر در برخی از مطب های خصوصی

پیشگیری و درمان کرونا با رژیم غذایی و تغذیه مناسب

درگذشت عباس صفاری بر اثر ابتلا به کرونا

ببینید | معاون درمان وزارت بهداشت: از سوئد، واکسن آسترازنکا وارد می کنیم

ویژگی های 3 گونه جدید کرونا که شیوع بیشتری دارند

بیشتر شهرهای آذربایجان شرقی در وضعیت آبی و زرد قرار دارند

نشانه فلج مغزی کودک و راه های پیشگیری

علل بی اختیاری ادرار و راه های جلوگیری از آن

120 روستای مازندران در وضعیت نارنجی قرار دارند

اختلاف کویت و شرکت مدرنا درباره شروط خرید واکسن کرونا

نخستین مورد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خوزستان مشاهده شد

علائم کمبود زینک چیست؟ / بهترین زمان برای مصرف قرص زینک چه زمانی است؟

کرونا در غذاهای چرب ماندگاری بیشتری دارد

کاهش سطح کلسترول با تمرین ورزشی

مشارکت 4 هزار عکاس از 81 کشور در جشنواره عکس سلامت روان

بهبود درد ستون فقرات با فیزیوتراپی/سهم درمان های غیر جراحی

باید در برابر خون شهدا احساس مسئولیت داشت

ابداع دستگاهی برای خون گیری بدون درد

چرا باید آجیل بخوریم؟

کرونا چگونه از موادغذایی منتقل می شود؟ ماندگاری ویروس در شیر

هشدار، کمبود خواب و استرس چه بلایی سر مغزتان می آورد

ساده ترین روش برای کاهش التهاب ماهیچه ها

بعد از مصرف غذاهای کنسروی چه اتفاقی برای بدن می افتد؟

چه عواملی باعث بی اختیاری ادرار می شود؟

بیماران ریوی چه غذاهایی مصرف کنند؟

محققان: هوای آلوده موجب نابینایی می شود!

ویژگی های سه گونه جدید کرونا که شیوع بیشتری دارند

ذهنیت مردم درباره تأثیرات داروهای خارجی نسبت داروهای ایرانی باید تغییر کند

چرا نباید واکسن خارجی کرونا خریداری کنیم؟

محدودیت های سفر لغو شد؟

12 مرکز پزشکی غیرمجاز در سلسله پلمب شد

با این غذاها ریه هایتان را تقویت کنید

خواص شگفت انگیز شلغم

شیوع هپاتیت A به طور گسترده در خوزستان صحت ندارد

اعمال محدودیت های کرونایی در 120 روستای مازندران

پلمب 4 واحد تهیه و توزیع مواد غذایی در مراغه

آیا دود سیگار موجب انتقال ویروس کرونا می شود؟

4 هزار نفر در قزوین، غربالگری سرطان روده بزرگ شدند

اختلالات خلقی با مداخله بهنگام قابل درمان است

چه مراکز و افرادی مجاز به ارایه خدمات پرستاری در منزل هستند؟

نشانه جدید ابتلا به کرونا: استشمام بو های عجیب!

کودکان در معرض خطر کرونای انگلیسی

120 روستای این شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند

کلینیک گفتاردرمانی زاهدان

اعتراف شرکت اپل به خطر گوشی های آیفون 12 برای سلامت جسمی

افزایش آمار ابتلا یک زنگ خطر است / موج چهارم در راه است

تشخیص و درمان بدخیمی ها را از ترس کرونا به تعویق نیندازید

کشف و ضبط 264 کالای قاچاق سلامت محور از عطاری های همدان

بازدید از مدارس با هدف حفظ سلامت دانش آموزان

»عباس صفاری« بر اثر کرونا از دنیا رفت

ذهنیت مردم درباره تأثیرات داروهای خارجی نسبت داروهای ایرانی باید تغییر کند

پیشنهاد به ستاد ملی کرونا برای تصمیم گیری درباره نوروز

جزییات آموزش و امتحانات مجازی دانشجویان در ترم پاییز

جزییات آموزش و امتحانات مجازی دانشجویان در ترم پاییز