موضوعات داغ: - تيم فوتبال استقلال - بازيكنان استقلال - باشگاه بارسلونا - ليگ برتر فوتبال - فوتبال استقلال - تيم ملي فوتبال - سرمربي ايراني - بازگشت آرامش - بعد از پيروزي استقلال - استان بوشهر - سياره مريخ - گلاسكو - شاهزاده ميلياردر سعودي - بدبيني - يخدان ميرفتاح - الحاق كرانه باختري - تمهيدات ترافيكي - وضعيت پزشكي محمدرضا شجريان - دي ان اي - كاپيتان شهرخودرو - انقلاب فرهنگي چين - ايفلا - بنزين يورو 4 و 5

مطالب مرتبط:
صرفه جویی 2.5 میلیارد دلاری در مصرف بنزین/کرونا یارانه سوخت مترو را قطع کرد
معاون فرماندار بروجرد: قطع زنجیره انتقال کرونا با همراهی مردم تحقق می یابد
اصناف اصفهان شامل طرح تعطیلی کرونا نمی شود
چهره های مشهور ایرانی که به بیماری کرونا مبتلا شدند
توضیحات روحانی پس از زدن واکسن کرونا در روسیه+فیلم
-109 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 6 آبان 1399 ساعت 07:352020-10-27اقتصادي

کرونا یارانه سوخت مترو را قطع کرد


طبق آمار منتشر شده به ازای هر سفر با مترو 7/0 لیتر صرفه جویی درمصرف بنزین انجام می شود که با احتساب تحقق بیش از9 میلیارد جابه جایی متوسط متروی تهران تاکنون بیش از 2.

- :وضعیت در متروی تهران خوب نیست.

دولت به وظایف قانونی خود عمل نکرده و با کم شدن مسافر به دلیل شیوع کرونا دیگری پولی از یارانه نفت نمی دهد.

متروی برای توسعه و خرید واگن نیازمند اعتبارات است اما تامین منابع کار سختی است و حتی امکان دارد ساخت 12 ایستگاه مترو تا پایان سال هم دچار مشکل شود.

با لیلا موسوی مدیر شرکت سرمایه گذاری مترو تهران و حومه در این باره به گفت و گو نشستیم.

چند درصد سفرهای درون شهری با حمل و نقل عمومی انجام می شود؟چندایستگاه فعال داریم.

در حال حاضر در شهر بزرگی مثل تهران نزدیک به 51 درصد (مترو 14 درصد، اتوبوسرانی 16 درصد، تاکسیرانی 21 درصد) سفرهای درون شهریاز طریق حمل و نقل همگانی صورت می گیرد.

در این راستا متروی تهران بهعنوان یکی از گزینه های حمل و نقل عمومی با افزایش سهم خود از سفرهایدرون شهری، تا حد زیادی هزینه جابجایی مسافران را نسبت به سایر وسایط حمل و نقل همگانی کاهش می دهد.

126 ایستگاه فعال و 234 کیلومتر خطوط ریلی داریم هم اکنون متروی پایتخت با 234 کیلومتر طول خطوط ریلی و 126 ایستگاهفعال در حال خدمت رسانی به شهروندان پایتخت و استان البرز است.

مترویتهران امروز با جابه جایی تعداد زیادی مسافر در روز، سهم مهمی در کاهشآلودگی های زیست محیطی و زمان سفرهای درون شهری دارد که خود بهافزایش بهره وری و بالندگی اقتصاد تهران و جلوگیری از هدر رفت سرمایه های کلان انسانی و مالی در سطح ملی می انجامد.

در حال حاضر سهم جابه جایی مسافر با مترو 15 درصد است چه برنامه ای برای افزایش این سهم دارید؟ افزایش 3 درصد سهم جابه جایی مسافر تا 3 سال آینده ما متعهدیم تا براساس پیش بینی شهرداری تهران، تا سال 1402 به سهم 18 درصد از سرانه حمل و نقل عمومی در تهران دست پیدا کرده و این روند راهمچنان در راستای تحقق کامل چشم انداز ادامه دهیم.

هر سفر مترو چقدر در کاهش مصرف سوخت تاثیر دارد؟ 0/7 لیتر صرفه جویی در مصرف سوخت با هر سفر مترو /صرفه جویی 2.

5 میلیارد دلاری در مصرف سوخت طبق آمار منتشر شده به ازای هر سفر با مترو 7/0 لیتر صرفه جویی درمصرف بنزین انجام می شود که با احتساب تحقق بیش از9 میلیارد جابه جایی متوسط متروی تهران تاکنون بیش از 2.

5میلیارد دلار صرفه جویی در مصرف بنزین داشته ایم.

در حال حاضر وضعیت اجرایی شدن ظرفیت ماده 12 در مترو تهران چگونهاست؟(استفاده از منابع نفتی در قبال صرفه جویی سوخت در مترو) شورای اقتصاد در تاریخ 1/3/96 مطابق با درخواست وزارت نفت، طرحتوسعه حمل و نقل مسافر با قطار شهری در تهران و 8 کلان شهر کشور را باموضوع سرمایه گذاری از محل ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیرتصویب کرد.

مبلغ 9.

8 سنت دلار به عنوان معادل مبلغ صرفه جویی سوخت تا مدت 10 سال براساس این طرح به ازای هر سفر جدید ایجاد شده در خطوط مترو باناوگان جدید به نسبت دوره مبنای مندرج در مصوبه، مبلغ 9.

8 سنت دلار بهعنوان معادل مبلغ صرفه جویی سوخت تا مدت 10 سال به مترو تعلق خواهدگرفت.

تاکنون چقدر از این منابع را دریافت کرده اید؟ 1650 میلیارد ریال از دولت یارانه سوخت گرفته ایم مترو تهران تاکنون موفق به دریافت نزدیک 1650میلیارد ریال از محل منابعماده 12 شده است و با توجه به پیش بینی های انجام شده و برآوردهایجابجایی مسافر، به صورت میانگین دریافت مبلغ 400 میلیارد ریال به صورتماهیانه از محل منابع ماده 12 متصور هستیم.

پولی که در این زمینه سال گذشته گرفتید صرف چه کاری شد.

در این باره توضیح می دهید.

بخش عمده ای از مبلغ بازپرداخت ماده 12 در سال 98 به مترو تهران، صرفتکمیل پایانه قطارهای مترو تهران در شهرک اکباتان شد.

توسعه پایانه هایقطارهای مترو از مهمترین اولویت های زیرساختی مترو است که موجبافزایش ضریب بهره وری قطارها و در نتیجه استفاده بهینه تر از ناوگان مترومی شود.

همچنین بخش دیگر مبالغ دریافتی از محل ماده 12 صرف خرید 2 رام قطارجدید شامل 17 واگن از شرکت واگن سازی تهران شده است.

مزایای تسهیلات ماده 12 در مترو تهران چیست؟ علاوه بر توسعه زیرساختها همچون ساخت پایانه ها و خرید ناوگان وتجهیزات، با توجه به عملیاتی شدن پرداخت های ماده 12 در مترو تهران درسال 98، طرح های توسعه زیرساخت های مترو برای سرمایه گذاران، بانکها وموسسات مالی و اعتباری و بازار سرمایه بسیار جذاب شده و تبدیل به یکنقطه قابل اتکا جهت بازپرداخت مبالغ سرمایه گذاری و تضمین سوددهی اینطرح ها شده است.

همچنین این تسهیلات امکان فعال سازی ظرفیت هایقانون بودجه کشور همچون تبصره 18 و 19 قانون بودجه را برای طرحهایتوسعه ممترو فراهم کرده است.

افزایش سهم داخلی سازی واگن های جدید مترو در شرکت واگن سازی تهران اولین و مهمترین اولویت متروی تهران تامین واگن های جدید برای خطوط فعلیمی باشد.

در حال حاضر فقط برای خطوط ساخته شده موجود، 1500 واگن کمبود وجود دارد که شرکت مترو در تلاش است با استفاده از منابع مختلفاین کمبود را جبران کند.

عدم تعمیرات به موقع باعث استهلاک سریع تر ناوگان می شود پرداخت های ماده 12 در سال 98 مهمترین بخش از منابع مالی در جهتافزایش ظرفیت داخلی سازی شرکت واگن سازی تهران برای تولید واگن هایجدید بوده است.

همچنین بخشی از این بازپرداخت ها به تعمیرات اساسیقطارهای در سیر مترو تخصیص یافته که در نتیجه منجر به افزایش ضریبآماده به کاری ناوگان مترو تهران شده است.

عدم انجام تعمیرات اساسیناوگان باعث می شود ناوگان زودتر از موعد مقرر مستهلک شده و هزینه ای بهمراتب بالاتر از هزینه تعمیرات اساسی جهت جایگزینی تحمیل شود.

توجیه پذیر کردن مدل اقتصادی پروژه های خرید ناوگان به منظور استفاده ازتبصره 18 و 19 قانون بودجه کشور به کجا رسید؟ مدیران گله مند هستند که استفاده از این ظرفیت سخت است.

توافقات اولیه با سازمان برنامه و بودجه برای تامین ناوگان حمل و نقل عمومی تبصره 18 و 19 قانون بودجه سنواتی کشور دو ظرفیت قانونی در بودجههستند که در تبصره 18 به طرحهای اشتغالزا توسط دویلت تسهیلاتی اعطامی شود و در تبصره 19 طرحهایی که با مشارکت بخش خصوصی در قالبمشارکت عمومی خصوص انجام می شوند شامل اعطای تسهیلات دولتیخواهند شد متروی تهران مذاکرات گسترده ای را با سازمان برنامه و بودجه کشور بهمنظور استفاده از تسهیلات تبصره 18 و 19 قانون بودجه کشور به منظورتامین ناوگان متروی تهران آغاز کرده و در حال حاضر در مبحث تبصره 18 توافقات اولیه لازم با سازمان برنامه و بودجه انجام شده و پیش نویس اولیهتفاهم نامه جهت تبادل نزد سازمان برنامه و بودجه می باشد.

در خصوص تبصره 19 نیز مذاکره با سازمان برنامه و بودجه انجام شده و درحال مذاکره با سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت تامین ناوگان مترو بااستفاده از این ظرفیت قانونی هستیم.

درآمدهای طرح توجیهی تامین ناوگان شامل درآمد فروش بلیت، تبلیغات محیطی و تسهیلات ماده 12 است وضعیت در این بخش با توجه به شرایط کرونا چطور است؟ بازده پایین اقتصادی تامین ناوگان با قیمت پایین بلیت مترو تامین ناوگان مترو به دلیل هزینه سرمایه گذاری بسیار بالا و بازده کم به دلیلقیمت پایین درآمد بلیت از توجیه اقتصادی کمی برخوردار است و تنها بااضافه شدن درآمد تسهیلات ماده 12 امکان بازگشت سرمایه در طرح هایتوسعه ای مترو وجود خواهد داشت.

اگر تسهیلات ماده 12 به ناوگان مترواختصاص نیابد طرح جذابیت بسیار پایینی دارد و بانک ها و مؤسسات مالیعاملیت پرداخت تسهیلات در تبصره 18 و 19 قانون بودجه کشور رانمی پذیرند.

درآمد ماده 12 در توجیه پذیری خرید ناوگان خطوط مترو، نقشی حیاتی راایفا می کند.

صدور ضمانت پرداخت تسهیلات ماده 12 چگونه انجام می شود؟با توجه به شرایط اقتصادی سرمایه گذاران تمایلی به مشارکت دارند.

با توجه به تلاش های شرکت مترو در جذب سرمایه گذاران بخش خصوصیبرای طرح های توسعه ای مترو، یکی از مهمترین درخواست های بخشخصوصی، ارائه ضمانت های معتبر جهت تضمین درآمدهای محاسبه شده درطرح های توجیهی مترو است.

از آنجا که در متن قانون ماده 12 به ارائهتضامین لازم از سوی وزارت نفت در خصوص پرداخت تسهیلات ماده 12 اشاره شده است، با همکاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت امکانصدور تضمین پرداخت تسهیلات ماده 12 برای سرمایه گذاران در ابتدایپروژه فراهم شده و این مهم نقش بسیار حیاتی در تشویق سرمایه گذارانجهت ورود به پروژه های توسعه ای مترو خواهد داشت.

مذاکره با سرمایه گذاران بخش خصوصی شرکت متروی تهران با توجه به چالش های تامین مالی در سال های اخیر بهدنبال جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی بوده و بدین منظور در چارت سازمانی خود اقدام به ایجاد تشکیلات مدیریت سرمایه گذاری کرده است.

مدیریت سرمایه گذاری از ابتدای فعالیت خود، طرح های توجیهی را به منظورسرمایه گذاری بخش خصوصی در دو بخش توسعه خطوط و تامین ناوگانتدوین نموده است.

در تمامی طرح های تدوین شده بازپرداخت طرح های سرمایه گذاری از محل ماده 12، اساس و بنیاد درآمدهای طرح ها بوده وهمانطور که در بندهای بالا نیز بدان اشاره شد بدون درآمدهای ماده 12 طرحها دارای توجیه پذیری بسیار پایینی هستند و در نتیجه امکان مشارکتبخش خصوصی در آنها وجود ندارد.

در همین راستا و با استفاده از مدل های مالی بازطراحی شده توسعهزیرساخت های مترو با در نظر گرفتن مبالغ بازپرداخت ماده 12، در حالحاضر مترو تهران در حال حاضر آمادهعقد تفاهمنامه های همکاری باپیمانکاران و سرمایه گذاران بخش خصوصی در فاز شمالی خط 3، فاز شرقیخط 4 و مشارکت عمومی خصوصی در خط 10 مترو تهران است.

قرار بود اوراق صرفه جویی بر اساس ظرفیت حاصل از منابع ماده 12 طراحی شود کار به کجا رسید؟ طراحی اوراق صرفه جویی در بورس انرژی/سررسید حداقل 3 ساله برای اوراق سازمان بورس برای اولین بار اقدام به طراحی اوراق صرفه جویی در بورسانرژی کرده است.

از آنجایی که استفاده از این منابع مالی برای شرکت مترواز اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، لذا مدیریت سرمایه گذاری مترو باتمرکز ویژه بر این پروژه در تلاش است تا با همکاری سازمان بورس هر چهسریع تر از این ظرفیت تامین مالی استفاده کند.

این اوراق بر مبنای میزانصرفه جویی انرژی محقق شده در نتیجه فعالیت های مشخص یک پروژهمنتشر می شود و در این طرح با توجه به مطالعات و محاسبات صورت گرفتهدوره سررسید حداقل 3 ساله برای اوراق در نظر گرفته شده است.

مبنای اصلی تضمین پرداخت اصل و سود اوراق صرفه جویی انرژی از محلمنابع پیش بینی شده ماده 12 در مترو تهران است.

هنوز ابهاماتی در خصوص ماده 12 وجود دارد در این باره توضیح می دهید؟ ببینید! به این موضوع می توان اسم یارانه را گذاشت.

هر صنعت و دستگاهاجرایی می تواند کار سرمایه گذاری انجام دهد که منجر به صرفه جوییسوخت شود و دولت در قالب ماده 12 تا سقف معین برای آن صنعتبازپرداختی هایی دارد.

برای ماده 12 مصوبات مختلف از جمله مصوبات شورای اقتصاد وجود دارد.

ما اگر واگن خریداری کنیم و این واگن ها حرکتکنند و به ازای هر مسافر ، اگر بیشتر از خط مبنای مورد نظرمسافر جابجاکنیم، به ازای هر مسافر 9.

8 سنت داده می شود.

برای اینکه بتوانیم در واقعسرمایه گذاری لازم برای خرید واگن را انجام دهیم، این یارانه به ما کمک شایانی می کند.

خط مبنا چقدر است؟ در چه صورت مشمول دریافت یارانه می شوید.

باید روزانه یک میلیون و 800 هزار مسافر جابه جا کنیم تا مشمول یارانه سوخت شویم خط مبنا در سه ماه است؛ یعنی ما بایدبه صورتروزانه تقریبا یک میلیون و800 هزار مسافر را جابجا کنیم.

اگر عملکرد ترددی ما بیشتر از یک میلیون و800 هزار نفر باشد، شامل یارانه سوخت دولتی خواهیم شد، اما اگریک میلیون و 800 هزار مسافر و یا یک مسافر از یک میلیون و 800 هزار همکمتر جابجا کنیم مشمول ماده 12 نخواهیم شد.

این قانون در سال های گذشته به درستی اجرایی شده است؟ قانون ماده 12 در سال 93 و 94 تصویب شده است و مصوبه شورای اقتصاد در سال 96 را دارد.

البته دو سالی مصوبه نداشت و ما بنا به دلایل مختلف، از مزایای قانون بهره مند نشدیم، اما در سال 96 و سال 97 باهمکاری وزارت نفت و همچنین شرکت بهینه سازی مصرف سوخت توانستیمطی هماهنگی هایی از این قانون بهره مند شویم و برای اولین بار توانستیممبلغی را به عنوان یارانه سوخت دریافت کنیم، چرا که روزانه بیش از 2 میلیونمسافر را جابجا می کردیم.

واگن ها را هم تأمین کرده بودیم و مشمول قانونشده بودیم.

اولین پرداختی در آذر سال گذشته بوده و حدود 156 میلیاردتومان از دولت در این زمینه دریافت کرده ایم.

نکته مهم این است که برایاولین بار این پول دریافت شد و توانستیم اقداماتی برای توسعه انجام دهیم.

خرید 2 رام قطار با یارانه سوخت به عنوان مثال؛ آخرین رام قطار که در اردیبهشت امسال تحویل داده شد، ازپول یارانه سوخت بود که توانستیم 2 رام قطار خریداری کنیم.

ببینید ما مشکلاتی در مسیر استفاده از تبصره 18 و 19 داشتیم هر زمان که می خواستیم از ظرفیت قانونی تبصره 18 و 19 استفاده کنیم و طرح هایتوجیهی را به سازمان برنامه و بودجه و بانک ها ارائه می دادیم رد می کردند ومعتقد بودند که قیمت واگن زیاد است و قیمت بلیط کم است، اما از زمانی کهتوانستیم از ماده 12 استفاده کنیم، موارد دیگر برای ما صرفه اقتصادی پیداکرد و توانستیم برای طرح هایی که قبلاً اعلام می شد توجیه اقتصادی نداردراهی باز کنیم و سرمایه گذار در این زمینه ورود کند.

تبصره 12 پول نفتاست، مصوبه دارد و اقدامات صورت گرفته در این زمینه توجیه پذیر است.

با وجود کرونا و کم شدن مسافر ایا می توانید از ماده 12 استفاده کنید؟ توقف پرداختی های ماده 12 با کرونا/عملا با کرونا یک سال را از دست می دهیم/دولت خط مبنا را تغییر دهد کل مصوبه ده ساله است، قطعا ما یک سال آن را از دست می دهیم و معلومنیست بعداً چه خواهد شد.

درخواست ما از سازمان برنامه و بودجه این استکه در بازه زمانی کرونا، خط مبنای استفاده از ماده 12 را تغییر دهند.

ببینیدعملکرد مسافر ما نصف شده است، اما ما تمام سرویس دهی ها را در متروانجام می دهیم.

سرفاصله ها را کم نکرده ایم.

هزینه تأمین و نگهداری ماپابرجاست، اما دیگر به دلیل کاهش مسافر نمی توانیم از قانون 12 استفادهکنیم.

درآمدهایمان هم کم شده است تقریبا تمام کارها را از دست داده ایم ومعلوم نیست چه زمان شرایط ما به حالت عادی بازگردد.

من همین جا ازدولتی ها می خواهم تخفیف دهند و خط مبنا را با شرایط کرونا تغییر دهند تاما بتوانیم قدری هزینه های خود را تأمین کنیم.

قرارداد خرید 104 واگن بسته شد؟ قرارداد آماده انعقاد است اما مشکلاتی در زمینه تامین مالی داریم قبلایارانه سوخت می گرفتیم کارها را پیش می بردیم ما باید تأمین مالی داشته باشیم.

قبلا از طریق ماده 12 می توانستیم تسهیلات بگیریم اما در حال حاضر تقریبا به در بسته خورده ایم.

در خصوص آخرین وضعیت واگن سازی توضیح می دهید؟ واگن سازی فقط تعمیرات دارد نه تولید آخرین قرارداد واگن سازی همان دو رام قطاری بود که تحویل دادند.

در حال حاضر کار ساخت در خط تولید ندارند و تنها کار تعمیرات قطار انجاممی شود.

به دلیل مشکلات نقدینگی نمی توانیم سفارش قطعه بدهیم.

مشکلات تحریم ها هم اضافه شده است.

هر واگن قطار هجده ماه طول می کشد تاساخته شود.

با توجه به شرایط فعلی هم سفارشی نداشته ایم.

به خاطر تحریم ها نمی توانیم پول بفرستیم ما اگر همین امروز هم اراده کنیم هجده ماه پروسه کاری طول می کشد تاسفارش قطعه و ساخت بدهیم.

به خاطر تحریم ها نمی توانیم پول بفرستیم.

ماباید چندین برابر قیمت واقعی هزینه کنیم و همین امر باعث بروز مشکل شده است.


کلید واژه ها: مترو - متروی تهران - تهران - درصد - درون شهری - حمل و نقل - ایستگاه - دلیل شیوع کرونا - حمل و نقل عمومی - یارانه - ایستگاه مترو - سرمایه گذاری - یارانه سوخت - اتوبوسرانی - کرونا - مترو تهران - تاکسیرانی - صرفه جویی - جابه جایی - شهری - اعتبارات - درون - کار سختی - گفت و گو - نیازمند - میلیارد - سرمایه - قانونی - همگانی - مسافر

آخرین اخبار سرویس:
کارایی واکسن روسی کرونا در دومین کارآزمایی بالینی 95 درصد تایید شد

اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به شرایط قبل کرونا

«لیلا بلوکات» در جشن تولد 39 سالگی اش/ عکس

هزینه وام متاهلین به 34 میلیون تومان رسید

مددجویان نهادهای حمایتی مشمول وام یک میلیونی و بسته معیشتی هستند؟

سامانه اطلاعات قیمت مسکن در کل کشور به زودی رونمایی می شود

اتمام هفته خوش فولادی های بورس

تفاهم نامه 25 ساله با چین؛ فرصت ها و چالش ها در تجارت خارجی ایران

کشت زعفران در فارس و حمایت دولت از خرید این محصول

مفهوم درصد تحقق سود در بورس

از لاکپشت دریایی تا گیتار ماهی؛ تنوع آبزیان خلیج فارس

نحوه سهامداری عدالت در روش غیرمستقیم

واکنش تعزیرات به گرانفروشی میوه در تهران

افتتاح ویدئو کنفرانسی راه آهن خواف-هرات تا دو هفته آینده

راه اندازی بازارچه های میوه و تره بار در همه شهرستان های سمنان تا پایان سال

شمار بیکاران در آمریکا باز هم افزایش یافت

نقدشوندگی سهام بورس چگونه بهتر می شود؟

شمار بیکاران در آمریکا باز هم افزایش یافت

شاخص بورس 9 هزار واحد رشد کرد

اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به شرایط قبل کرونا

اعمال محدودیت سفر هوایی در فرودگاه شیراز

وعده های پوچ دولت و بازار بی رونق پوشاک

سازمان ملل: خسارت محاصره غزه 16.7 میلیارد دلار براورد شده است

سازمان ملل: خسارت محاصره غزه 16.7 میلیارد دلار براورد شده است

اقتصاد دیجیتال چین از 5 تریلیون دلار فراتر رفت

پربارش ترین و کم بارش ترین استان های کشور

کاهش قیمت مرغ و گوجه فرنگی در روز های آینده

ایجاد بنگاه مسکن در شهر پردیس متوقف شد/ برخورد حقوقی با برخی مالکان مسکن مهر

حذف بوی سه ایستگاه پمپاژ فاضلاب با روش بیولوژیکی محققان کشور

تولید روزانه گاز کشور به 900 میلیون مترمکعب رسید

مقایسه واکنش متفاوت اروپا و آسیا در برابر کرونا

کمک معیشتی و وام یک میلیونی فقط برای خانوارهای بدون درآمد

جایزه نجومی اولین مبارزه تایسون

سلفی بازیگر «بچه مهندس» و پسر بانمکش

گران ترین کیف دستی زنانه جهان +عکس

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در ستارخان

واردات خودرو بدون انتقال ارز و صادرات خودرو و قطعه به شرط امکان، بازار را متعادل خواهد کرد

تسمه تایم خودرو هر چند وقت یک بار باید تعویض شود؟

50 درصد نمونه گیری های کرونا در شهرستان گناوه مثبت اعلام شد

انعقاد تفاهم نامه ای بین پست و بانک پارسیان برای انجام خدمات بانکی نیابتی توسط پست

خداحافظی با چک های حامل

تصحیح سیاست ها و رعایت انصاف کسبه

ترکش قبض و بسط سیاست ها بر قیمت ها

مرغ 5 نرخی شد

50 درصد نمونه گیری های کرونا در شهرستان گناوه مثبت اعلام شد

توصیه هایی که قبل از خرید گوشی حتما باید به آنها توجه کنید

تایید کارایی 95 درصدی واکسن روسی کرونا در دومین کارآزمایی بالینی

اکثر سیگنال فروشی ها در بورس پشتوانه تحلیلی ندارند

گابریل باتیستوتا در غم درگذشت مارادونا+عکس

ریزش بورس ها در آمریکا و اروپا

پاسخ گمرک ایران به گلایه های همتی

ریزش بورس ها در آمریکا و اروپا

راهنمایی هایی برای خرید بهترین گوشی

ترمز بیتکوین کشیده شد

ریزش بورس ها در آمریکا و اروپا

زایمان در 9 آذر 99 با قیمت نجومی+ عکس

واردات خودرو بدون انتقال ارز و صادرات خودرو و قطعه به شرط امکان، بازار را متعادل خواهد کرد

تصاویری از نخستین هتل طلایی جهان

پربارش ترین و کم بارش ترین استان های کشور

اقتصاد آمریکا در حال بازگشت به شرایط قبل کرونا

راه اندازی بازارچه های میوه و تره بار در همه شهرستان های سمنان تا پایان سال

افتتاح ویدئو کنفرانسی راه آهن خواف-هرات تا دو هفته آینده

قرنطینه چه خسارتی به اقتصاد آمریکا زد؟

قیمت جدید انواع کاپشن زنانه در بازار

بازدید میدانی رییس دادگستری چاروسا به دهستان جاورده رسید/تصاویر

قرنطینه چه خسارتی به اقتصاد آمریکا زد؟

نحوه سهامداری عدالت در روش غیرمستقیم / امکان فروش سهام سرمایه گذاری استانی فراهم شد

افزایش خانه های هلال احمر در مناطق کم برخوردار و محروم

ترمز بیتکوین کشیده شد

بازدید از نمایشگاه های هنری با تعیین وقت قبلی

ایران و اجلاس 180 اوپک

بازدید از نمایشگاه های هنری با تعیین وقت قبلی

بازدید میدانی رییس دادگستری چاروسا به دهستان جاورده رسید

وضعیت قرمز، سبز شد!

فروش «بوعلی» به بیش از 80 هزار میلیارد ریال رسید

بسیج و اجرای بیش از 8 هزار طرح محرومیت زدایی

از بلاتکلیفی متقاضیان وام ودیعه مسکن تا جریمه خودروهای غیربومی در قم

مشارکت خوب خوزستانی ها در شب پنجم اجرای محدودیت های کرونایی +فیلم

آثار کسری بودجه در سفره مردم+جدول

وعده های پوچ دولت و بازار بی رونق پوشاک/ درب کارگاه ها تخته شد

نحوه سهامداری عدالت در روش غیرمستقیم / امکان فروش سهام سرمایه گذاری استانی فراهم شد

قیمت ست ساعت زنانه و مردانه

قیمت روز گوشی موبایل در 6 آذر

تا دیروز می گفتید جمعه بازار، الان شد بلک فرایدی؟

قراردادی ارزشمند به بهای یک شاخه نبات+فیلم

راهکارهای جدید برای ریشه کنی کارت بازرگانی یکبار مصرف

کفه سنگین گرانی مسکن/ سند دخل و خرج 1400 در راه مجلس/ رونق قطعه سازی شرط افزایش تولید خودرو

خط فقر در تهران 10 میلیون تومان شد

ثبت رکورد مصرف روزانه 810 میلیون مترمکعب گاز در کشور

خبر خوش برای دانشجویان دانشگاه خواجه نصیر

شاخص بورس 9 هزار واحد رشد کرد

قیمت لوازم یدکی سمند در بازار چقدر است؟

ترامپ خرابکار برای پکن بهتر بود تا بایدن/ تراژدی ایرانی؛ محدودیت صادرات در برابر افزایش قیمت فولاد و مس

ماستنگ مک-ایی؛ اسب وحشی از نوع الکتریکی!/ مقایسه برد حرکتی با مطرح ترین محصولات برقی روز (+عکس)

شناسایی گلوگاه های سیلابی گلستان

پوتین قانون افزایش مالیات بر درآمد روسیه را امضا کرد

دی و بهمن کم بارشی خواهیم داشت

دستکاری جوش ها در مثلث خطر صورت ممنوع!

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/09/05

قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه 99/09/06 + تغییرات

کرونا یارانه سوخت مترو را قطع کرد

کرونا یارانه سوخت مترو را قطع کرد