مطالب مرتبط:
قطعه سوم راه آهن خواف – هرات، فرصتی ارزشمند برای اقتصاد ایران و افغانستان
بهره وری هوشمندانه از صنعت حمل ونقل ریلی ایران و افغانستان/ افتتاح قطعه سوم راه آهن خواف – هرات فرصت اقتصادی برای دو کشور
شکوفایی شرق کشور با بهره برداری از راه آهن خواف-هرات
افتتاح راه آهن خواف - هرات؛ بزودی/ افزایش میزان ترانزیت کالا از ایران به افغانستان
راه آهن خواف – هرات، فرصتی برای توسعه بیشتر شرق
-200 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 4 آبان 1399 ساعت 14:102020-10-25اقتصادي

افتتاح قطعه سوم راه آهن خواف – هرات فرصتی ارزشمند برای اقتصاد دو کشور


معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: افتتاح قطعه سوم راه آهن خواف – هرات فرصت های ارزشمند اقتصادی برای کشورهای ایران و افغانستان فراهم می آورد.

- وی افزود: خاستگاه تاریخی مطرح شدن چنین پروژه ای، ریشه در نقش تاریخی ایران و افغانستان با توجه به موقعیت جغرافیایی منحصربه فرد دو کشور از دیرباز، به عنوان پل ارتباطی و چهارراه تلاقی تجارت شرق و غرب و شمال و جنوب از چین تا اروپا و افتخار تاریخی عبور راه ابریشم و شاخه ها و انشعابات آن از این سرزمین ها دارد.

به نحوی که بهره برداری از آن، خاطرات کهن دو کشور را در نزد ملت ها زنده خواهد کرد.

همان گونه که در حال حاضر، کلیه بازیگران عرصه تجارت دو کشور، حتی فراتر از آن، ذینفعان دیگر کشورها، چشم امید به بهره برداری و توسعه مراحل آتی این پروژه در دل افغانستان دارند.

پیگیری احداث قطعه چهارم از سوی مسئولان افغانستانمعاون حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه خط آهن خواف تا هرات مشتمل بر چهار قطعه، به تفکیک دو قطعه در داخل ایران و دو قطعه در خاک افغانستان بوده که قطعات اول، دوم و سوم در تعهد ایران و قطعه چهارم در تعهد طرف افغانستانی است، خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی صورت پذیرفته در آغاز عملیات اجرایی، پیش بینی شده بود این خط طی سه سال احداث شود، لیکن به دلیل پاره ای مشکلات بعضاً غیر فنی و غیرمالی در احداث قطعه سوم، این پروژه با تأخیر روبرو شد.

به صورت مرسوم عملیات احداث تا بهره برداری باید به صورت همزمان از سوی دو کشور اجرا می شد، اما افغانستان مشکلاتی در تأمین سرمایه قطعه چهارم داشت؛ بنابراین بنا بر اعلام ایشان، تأمین بودجه و سرمایه گذاری موردنیاز این قطعه، در دست پیگیری است.

پروژه ریلی خواف-هرات؛ بخشی از برنامه وسیع تر این کشور در توسعه خط آهنآدم نژاد اهمیت راه اندازی شبکه ریلی خواف هرات از منظر توسعه حمل ونقل ریلی کشورمان را یادآور شد و گفت: یقیناً توسعه همه جانبه شبکه و حمل ونقل ریلی که یکی از برنامه های اولویت دار کشور است، مستلزم برقراری اتصال ریلی در مرز مشترک با همسایگان و تلاش حداکثری برای عمق بخشی به این اتصالات در شبکه ریلی داخلی این کشور ها و فراتر از آن، کشور های ثالث است.

به نحوی که امکان حمل ونقل بین المللی و ترانزیت ریلی، به شکلی مؤثر فراهم شود.

پروژه ریلی خواف-هرات که قطعات آن در خاک افغانستان است، بخشی از برنامه وسیع تر این کشور در توسعه خط آهن می باشد که درنهایت تکمیل کننده بخشی از اتصال تمام ریلی چین، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، ایران و سپس خلیج فارس و اروپا از مسیر کشورمان است.

افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور با راه اندازی خط ریلیمعاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسیر ریلی خواف هرات باعث افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور ایران و افغانستان می شود، افزود: این خط آهن، امکان حمل مقرون به صرفه اقتصادی کالا های سنگین و حجیم را از مبادی داخلی سراسر کشور، همچنین از مبادی ورودی نظیر مرز با کشور های همسایه به ویژه همسایگان شمالی و غربی، بنادر شمالی و جنوبی علی الخصوص چابهار و شهیدرجایی به افغانستان و بالعکس، در چارچوب عملیات صادرات، واردات و ترانزیت از خاک کشورمان فراهم می سازد.

وی در ادامه گفت: وجود سنگ آهن هم در ایران و هم افغانستان و امکان صادرات و واردات آن، برنامه توسعه صادرات نفتی و غیرنفتی و تنوع بخشی به کالا های صادراتی کشور به ویژه میوه و تره بار، موادغذایی، الیاف و منسوجات، کالا های صنعتی و ساختمانی به افغانستان، موافقت نامه چابهار و امکان ترانزیت کالای هندی به ویژه گندم و شکر به مقصد افغانستان و ترانزیت کالای افغانستانی به ویژه مواد معدنی، خشکبار و میوه به مقصد هندوستان، ترانزیت کالا از مبدأ ترکیه و عراق به افغانستان و بالعکس، همچنین توسعه تبادلات تجاری کشورمان با کشور های آسیای میانه از طریق ترانزیت کالا از سرزمین افغانستان، منظر لجستیک و زنجیره تأمین، عوامل پیشران افزایش مبادلات تجاری دو کشور محسوب می شوند که باید به نحو مطلوبی از آن ها بهره گیری کرد.

آدم نژاد تصریح کرد: یادآور می شوم رسیدن به این اهداف، مستلزم به اجرای اقدامات مشترک نرم افزاری نظیر روان سازی، الکترونیکی و دیجیتالیزه کردن و مدرنیزه کردن فرآیند های مرزی است که به موازات توسعه زیرساخت های اتصالی دو کشور، در دستور کار بخش ها و دستگاه های ذی ربط، از جمله وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

فرصت های سرمایه گذاری ویژه بخش خصوصی دو کشور ایران و افغانستانمعاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی فرصت های سرمایه گذاری موجود در این مسیر ملی و ترانزیتی را برای بخش خصوصی دو کشور ایران و افغانستان برشمرد و عنوان کرد: اساس و منطق جذب مشارکت بخش خصوصی در پروژه های حمل ونقل و لجستیکی، شناسایی ریسک های پروژه و تقسیم مناسب آن ها بین دولت و بخش خصوصی است.

خوشبختانه با توجه به ظرفیت های قانونی موجود، نظیر قانون احداث پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشارکت بانک ها و سایر منابع پولی کشور و آیین نامه اجرایی آن، قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی و همچنین تمهیداتی که در بودجه های سنواتی و برنامه های پنج ساله اتخاذ شده، سازوکار مشخصی برای حمایت از بخش خصوصی و پوشش ریسک ها در بخش حمل ونقل فراهم است.

آدم نژاد یادآور شد: در این زمینه، در سال های اخیر روند رو به رشدی را تجربه کرده ایم.

هم در زمینه بهره برداری از خط ریلی خواف-هرات، تأمین ناوگان و ارائه خدمات و هم در بحث احداث و بهره برداری از زیرساخت های لجستیکی تحت تأثیر این پروژه، نظیر مراکز لجستیک و تجهیزات به ویژه تجهیزات حمل ونقل ترکیبی، آمادگی جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی، علی الخصوص بخش خصوصی کشور افغانستان وجود دارد.

به گفته وی قطعه سوم خط ریلی خواف-هرات به عنوان یکی از پروژه های برون مرزی در حوزه ریلی محسوب می شود که تجربه های ارزشمندی از آن، برای مجموعه دست اندرکاران، اعم از دولت و مشاورین و پیمانکاران حاصل شده است.

آدم نژاد بیان کرد: این پروژه یقیناً با حمایت سایر بخش ها و دستگاه های، از جمله دستگاه دیپلماسی کشورمان، بدین نحو مطلوب ساخته و مورد بهره برداری قرار نمی گرفت؛ بنابراین در این جا لازم می دانم از کلیه عزیزانی که طی سالیان گذشته در این راستا تلاش کردند، سپاسگزاری کنم.

از حیث فنی، به پشتوانه تجربیاتی که در ساخت و توسعه شبکه راه آهن در اختیار داریم، مباحث فنی در قطعات مورد تعهد ایران، همچون سایر طرح ها و با استاندارد های بالا مد نظر قرار گرفته و اجرا شده اند.

لیکن، این پروژه ابعاد دیگری را مشتمل بر ایجاد انسجام و اتحاد بین دستگاهی شامل می شد که با موفقیت به ثمر رسید، که از این بابت، در نوع خود منحصربه فرد می باشد.

انتظار داریم از این تجربیات، در پروژه های مشابه با این اندازه از اهمیت، به ویژه پروژه های ریلی اتصال به دیگر همسایگانمان، استفاده مؤثری بشود.

افغانستان به دنبال همسویی و هماهنگی با استاندارد های منطقه ای و بین المللیمعاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اینکه آیا این مسیر در هرات متوقف می شود یا قرار است به نقاط دیگری از خاک افغانستان نیز منشعب شود؟ گفت: در پاسخ به این پرسش، مناسب است تصویری کلی از وضعیت راه آهن افغانستان و طرح های ریلی در دست اقدام آن کشور را بررسی کنیم.

اداره راه آهن افغانستان در سال 1391 با هدف مدیریت توسعه و بهره برداری از خطوط ریلی موجود و آتی کشور و به منظور بهبود رشد اقتصادی، حمایت از توسعه منطقه ای و ارتقای سیر مسافران افغان تأسیس شد.

راه آهن افغانستان به دنبال مسیر مطمئن و کارآمد منابع، کالا و مسافران در سراسر افغانستان از طریق توسعه خط مشی های پایدار و منسجم و ایجاد همکاری های بین المللی و منطقه ای است و در این مسیر، عضویت این کشور در اتحادیه بین المللی راه آهن ها یا به اختصار UIC در تاریخ 12 سپتامبر 2013 میلادی به تصویب رسید و راه آهن افغانستان رسماً عضو این اتحادیه است.

وی گفت: بنابراین در این چارچوب، افغانستان همچون ایران، به دنبال همسویی و هماهنگی با استاندارد های منطقه ای و بین المللی است.

پیش از آغاز طرح راه آهن ملی، طول کلی خطوط آهن احداث شده در افغانستان 135 کیلومتر بوده که یک بخش آن در بلخ در سطح محدودی بهره برداری می شد، اما بخش دیگر آن در هرات، نیاز به اقداماتی داشته تا قابل استفاده شود.

با این حال، این کشور در سال های اخیر در تلاش است که شبکه ملی خود را سریعاً احداث کرده و به موازات، به شبکه بین المللی راه آهن ها بپیوندد.

آدم نژاد یادآور شد: آهن و مس دو منبع عمده بار برای راه آهن در حال توسعه افغانستان هستند.

طرح راه آهن ملی افغانستان پیش بینی کرده است که بین سال های 2017 تا 2040 میلادی، 75 درصد از ترافیک باری را به این مواد اختصاص دهد.

همچنین برآورد شده است ظرفیتی معادل بیست تا سی میلیون تن بار، در این شبکه فراهم شود.

طول این شبکه طراحی شده که مطالعات آن ها تا پایان سال جاری میلادی به اتمام می رسد، 5550 کیلومتر است که مقرر است در فاز ها و بخش های مختلف تا سال 2027 میلادی احداث و بهره برداری خواهند شد.

وی افزود: خط حیرتان-مزارشریف در شمال افغانستان از پل دوستی بندر حیرتان واقع در مرز با ازبکستان تا نایب آباد و فرودگاه مزار شریف به طول 75 کیلومتر خط اصلی و 6/36 کیلومتر خط فرعی توسط شرکت راه آهن ازبکستان و با تأمین هزینه بانک توسعه اسلامی در سال 2010 میلادی آغاز و در پایان همان سال به اتمام رسید.

از سال 2011 تا این تاریخ، این خط تنها راه آهن فعال افغانستان است و بخش عمده تجارت بین ازبکستان و افغانستان را بر عهده دارد.

آدم نژاد تأکید کرد: لازم به ذکر است، ایستگاه حیرتان، واقع در حیرتان که بندر خشک و رودخانه ای افغانستان است و حدود 50 درصد از کالای ترانزیتی و تجاری افغانستان از این نقطه به کشور وارد می شود، به موازات احداث خط فوق بازسازی و مدرن شده است.

در طرح راه آهن ملی افغانستان، خط حیرتان-مزارشریف بخشی از پروژه بزرگ تری است که از غرب با هرات و سپس ایران، از طریق اتصال به خط خواف-هرات و از شرق با تاجیکستان و از جنوب با پاکستان مرتبط خواهد شد.

دیگر پروژه های ریلی افغانستان؛ در مرحله مطالعات امکان‎ سنجیمعاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: پروژه دیگر که در مرحله مطالعات امکان سنجی است، خط آقنیه-آندخوی-مزارشریف-کندوز- بندرشبرغان است که در چارچوب توافق سال 2013 میلادی بین راه آهن های افغانستان، ترکمنستان و تاجیکستان اجرا خواهد شد.

این خط 400 کیلومتری که 85 کیلومتر آن در خاک ترکمنستان ساخته خواهد شد و از این طریق امکان اتصال به دریای خزر فراهم می شود، از منطقه آتامراد ترکمنستان آغاز و در ولایات شمال افغانستان، به شبرغان در ولایت قندوز و در مرز با تاجیکستان ختم می گردد.

با ساخت این خط، افغانستان از طریق کریدور شمالی خود شبکه بین المللی راه آهن وصل می شود.

وی گفت: در مرز پاکستان، در پروژ ه های در دست ساخت، دو خط عریض یک هزار و 676 میلی متری از مسیر های خطوط ریلی پاکستان به تورخم می رسد.

در سال 2010 میلادی، دو کشور یادداشت تفاهمی برای احداث مسیر های جدید بین دو کشور امضا کردند که طبق آن، قرار است خط ریلی پیش بینی شده از تورخم به جلال آباد و از آن جا به کابل، مجموعاً 212 کیلومتر، متصل شده و از طریق سایر خطوط طراحی شده، افغانستان، پاکستان را به ترکمنستان متصل کند.

این خط آهن در پاکستان تا پیشاور و سپس به دو بندر مهم کراچی و گوادر متصل می شود.

آدم نژاد اظهار کرد: در چشم اندازی دورتر، خط تورخم به کابل می تواند با تکمیل شرق به غرب افغانستان و ساخت خط آهن کابل به هرات، اسلام آباد پایتخت پاکستان را از مسیر بسیار نزدیک تری به شمال کشورمان، تربت حیدریه، متصل نماید.

فرصت های ارزشمند اقتصادی و تاریخی دو کشور در توسعه شبکه ملی و بین المللی راه آهنوی خاطرنشان کرد: همان گونه که اشاره شد، کشور افغانستان طرح مشخصی برای توسعه شبکه ملی و بین المللی راه آهن را دنبال می کند که این طرح، فرصتی ارزشمند اقتصادی و تاریخی برای دو کشور محسوب می شود تا از طریق یکی از کلیدی ترین نقاط شبکه ملی راه آهن افغانستان یعنی هرات و امتداد آن به سمت ایران، کشور های آسیای میانه و چین، نقش آفرینی مؤثری را در ترانزیت و حمل ونقل بین المللی منطقه ایفا کنند.

وی با بیان اینکه این مسیر ریلی می تواند باعث رونق اقتصاد کشور به ویژه در استان های مرزی از جمله استان های خراسان و سیستان و بلوچستان شود، افزود: بدون شک ترانزیت و حمل ونقل بین المللی یکی از مؤلفه های مهم رونق اقتصادی، به ویژه در استان های شرقی کشور است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: استان های شرقی با ویژگی های منحصربه فرد که مجموعه ای از زیرساخت های حمل ونقلی بندری، ریلی و جاده ای را دارا هستند، در صورت بهره گیری مناسب از این خط ریلی، به ویژه در آینده ای نه چندان دور که سایر حلقه های اتصالی آن به شبکه بین المللی راه آهن از طریق کشورمان و افغانستان فراهم می شود، استان های مرزی شرقی تبدیل به کانون های فعال اقتصادی و پیوند دهنده روابط حسنه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با کشور های افغانستان خواهند شد؛ بنابراین صرفاً نباید به این مرحله از پیشرفت زیرساخت ها بسنده شود و سایر بازیگران عرصه تجارت و لجستیک، حضوری فعالانه و هوشمندانه در این مراودات داشته باشند.


کلید واژه ها: افغانستان - ایران و افغانستان - کشور - بهره برداری - تاریخی - وزیر راه و شهرسازی - ارزشمند - راه آهن - افتتاح - اقتصاد - راه و شهرسازی - قطعه - منحصربه فرد - پروژه - ایران - معاون - تجارت - راه ابریشم - هرات - شرق و غرب - بازیگران - انشعابات - فرصت - خواف - بهره - وزیر راه - حمل ونقل - شهرسازی - مسئولان - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
140 هکتار به عرصه جنگل کاری دماوند افزوده شد

کاهش سرعت رشد قیمت معاملات مسکن تهران در آبان ماه

نخستین واحد پیش ساخته فرآورش نفت کشور در خوزستان افتتاح شد

استخدام 6 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در اصفهان

140 هکتار به عرصه جنگل کاری دماوند افزوده شد

صادرات روزانه 50 کانتینتر مرکبات از مازندران

استخدام کارشناس قطعات و کنترل کیفیت آقا (رشته مکانیک) در اصفهان

قیمت خودرو های سایپا و ایران خودرو امروز پنجشنبه 6 آذر 99 + جدول

چالش های تولید در شهرک صنعتی قرچک بررسی شد

تاسیسات ذخیره سازی و ایستگاه های اندازه گیری میعانات گازی پارس جنوبی افتتاح شد/ سرمایه گذاری 29.2 میلیون یورویی

مظنه صداگیر اتوبان و درپوش فاضلاب چند؟

ویدئو| بی ثباتی قیمت مرغ و سرگردانی مردم

شیوه نامه جدید فولاد جلوی توزیع رانت را می گیرد

صنایع دستی، مهم ترین صنعت بومی دشت آزادگان

وزرای نفت، صمت و کشاورزی سریعتر طرح های جهش تولید را ارائه کنند

بهره برداری از سه طرح ملی وزارت نفت

پروژه ساختمان جدید اتاق بازرگانی اصفهان کلنگ زنی شد

سامانه اطلاعات قیمت مسکن در سراسر کشور به زودی رونمایی می شود

ویدئو + بی ثباتی قیمت مرغ و سرگردانی مردم

اجرای گزینشی محدودیت های کرونایی در بجنورد/ هایپرمارکت های پرنفوذ

استقبال بازار از سهام کوچک

امکان دریافت اوراق تسهیلات مسکن بدون کد سامانه سجام فراهم شد

در صورت تحقق وعده انتخاباتی بایدن، شرکت های آمریکایی مجبور به کاهش کارکنان و خودکارسازی خواهند شد

هفته آینده عرضه اولیه داریم؟

نرخ خرید و فروش دلار در صرافی بانک ها اعلام شد

4روستای هدف صنایع دستی در زنجان معرفی شد

مقصر نوسان قیمت مرغ و گوشت کیست؟

آغاز بهره برداری از سه طرح بزرگ ملی وزارت نفت با حضور رییس جمهور

هزینه های درمانی بیمه سلامت است سمنان 247 میلیارد ریال بود

افزایش 31 ارز در بازار بین بانکی

واکسن کرونا؛ بهترین و ارزان ترین واکسن کدام است؟

آرمان ملی نوشت: وقتی بی تفاوتی در همه سطوح وجود دارد مردم هم بی تفاوت می شوند

کشف حبوبات احتکار شده با ارزش بیش از 2 میلیارد ریال در بندرعباس

افزایش سرمایه گذاری و تولید در استان همدان با وجود تحریم ها

90 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

خسارت کرونا به تجارت با ترکیه جبران شد

کلاهبردارفروش محصولات کشاورزی کرمان در کمند قانون

استخدام جوشکار آرگون آقا در یک شرکت معتبر در البرز

نتفلیکس بودجه تولید محصولات بریتانیایی را 2 برابر کرد

رعایت 95 درصدی پروتکل های بهداشتی توسط اصناف بروجرد

استخدام 6 عنوان شغلی در البرز و تهران

92 پروژه جهش تولید در گیلان اجرا شده است

استخدام کارشناس کنترل پروژه در شرکت تعمیرات نیروی برق اصفهان در اصفهان

درخواست شهرداری برای ورود شرکت های دانش بنیان به ایمنی بازار تهران

روند کند اجرای طرح اقدام ملی مسکن در میبد

گل فروشان زیانده شدند/ پژمردگی فعالان بازار گل و گیاه در پی محدودیت های کرونایی

نرخ رسمی 31 ارز کاهش یافت

قیمت آپارتمان های کوچک در شهر تهران

نحوه سهامداری عدالت در روش غیرمستقیم+ ویدیو

شمارش معکوس برای ارزان تر شدن دلار و سکه

گلستان پایلوت اجرای «طرح مهریار» شد/ جشنواره غذا مجازی برگزار می شود

کاهش 48 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی قم

از کار با چرخ خیاطی امانتی تا خودباوری و کارآفرینی/ ایجاد 100 فرصت شغلی بدون پول و پارتی

با پرداخت 100 هزار دلار تابعیت قرقیزستان بگیرید

احداث 16 واحد مسکونی برای نیازمندان توسط بسیج صنعت آب و برق

استیضاح وزیر کشاورزی کلید خورد

قیمت فولاد به زیر 10 هزار تومان در کیلو می رسد

ارزش سهام عدالت امروز 6 آذر 99 | ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

ماجرای رژ لب روی صورت رونالدو و زلاتان چه بود؟

پاسخ به سئوالات رایج درباره طرح حمایت معیشتی در ایام کرونا

اشتغالزایی برای 100 کارگر در انتظار بازگشایی یک کشتارگاه مرغ

علی عبدلی تعطیلی بازار و مشاغل غیرضروری در زابل

بذرپاشی و کپه کاری در 150 هکتار از مراتع شهرستان بهار

قیمت گوشت مرغ 288 هزار ریال تعیین شد

آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته

همکاری 98 درصد مردم قزوین در اجرای طرح محددیت های کرونایی

استمرار راهبرد تأمین کالا های اساسی کشور از طریق منطقه آزاد انزلی

آغاز بهره برداری از سه طرح بزرگ ملی با حضور رییس جمهور

بیزینس از داخل زندان؟

کم رغبتی کشاورزان آذربایجان شرقی به بیمه محصولات

روند کند طرح اقدام ملی مسکن در میبد

عرضه هر کیلو گوشت مرغ بیش از 24 هزار تومان گرانفروشی است

رفت و آمد زیر سایه کرونا

افزایش تلفات و مبتلایان کرونایی در روسیه

12 پرونده قتل در استان ایلام از ابتدای امسال با صلح و سازش مختومه شده است

زمان دریافت وام کرونایی اعلام شد + نحوه دریافت

بیش از 9 هکتار از اراضی ملی خلخال رفع تصرف شد

»چین« پرشتاب ترین کشور جهان در توسعه اقتصاد دیجیتال

احتکار 27 تن شکر و برنج در پاوه

فاز سوم خط 1 مترو تبریز یک هفته تعطیل است

پلمب 8 واحد خبازی در لرستان

پنج طرح عمرانی در پایگاه چهارم شکاری دزفول بهره برداری شد

روحانی امروز دستور بهره برداری از 3 طرح نفتی و پتروشیمی را می دهد

همکاری 98 درصد مردم قزوین در اجرای طرح محددیت های کرونایی

بختیار صمدی تداوم نهضت کمک مومنانه در کردستان

استخدام کارشناس فروش، کارشناس فنی تولید و کارشناس تضمین کیفیت در البرز

گزارش// تاراج ارضی کشاورزی و ملی با تفسیر غلط از واژه ضرورت

برآورد سود خالص 20 هزار میلیارد تومانی صنایع مس در سال جاری

مدیر فرآورده های نفتی لارستان:جنوب فارس کمبود سوخت زمستانی ندارد

اختصاص 1000 میلیارد ریال برای رفع دغدغه آب شرب سنندجی ها

دلار باز هم ریخت

توسعه منابع انرژی و پروژه های زیربنایی برای ایران و قطر اهمیت بالایی دارد/ نقش پررنگ فناوری در عایدات استخراج و فروش منابع گازی

حجم صادرات قم از 73هزار تن فراتر رفت

استخدام کارشناس فروش در شرکت نوآفرینان امین در اصفهان

سایه کرونا در افزایش چک های برگشتی

آخرین قیمت سکه و دلار پیش از 6 آذر / سد دلار در آستانه شکسته شدن

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 20 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری می کند

دور کشور دیوار نکشیم/ مشکلات اقتصاد کلان مربوط به مدیریت داخلی است/ برجام رشد اقتصادی را مثبت کرد

استخدام مهندس برق خانم در شرکت نیرو کنترل نقش جهان در اصفهان

بررسی عملکرد 6 ماهه بازار بورس

افتتاح قطعه سوم راه آهن خواف – هرات فرصتی ارزشمند برای اقتصاد دو کشور

افتتاح قطعه سوم راه آهن خواف – هرات فرصتی ارزشمند برای اقتصاد دو کشور