مطالب مرتبط:
اینترنت شاد رایگان است؛ اگر کسی با مشکلی مواجه شد اعلام کند/ ظرف یکی دو هفته ی آینده اشکالات شبکه شاد رفع می شود/ ارائه ی سیم کارت های دانش آموزی (شاد) به دلیل محدودیت تعداد شماره ها منتفی شد/ بسته های اینترنتی ایمن در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد
رایگان شدن اینترنت شبکه شاد؛ 20 درصد دانش آموزان در سایر شبکه های اجتماعی هستند
اینترنت «شاد» بالاخره رایگان است یا نیست؟ | علت قطع و وصلی های مکرر شبکه شاد | اتباع خارجی هم می توانند وارد شاد شوند؟
رایگان شدن اینترنت شبکه شاد؛ 20 درصد دانش آموزان در سایر شبکه های اجتماعی هستند
اینترنت شبکه شاد رایگان است/ توزیع سیمکارت های دانش آموزی منتفی شد
-209 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 8 مهر 1399 ساعت 00:202020-09-28اجتماعي

اینترنت شبکه شاد رایگان است


- اکوفارس: مسئول شبکه شاد با اشاره به اینکه اینترنت شاد برای معلمان و دانش آموزان کاملاً رایگان است، گفت: 20 درصد دانش آموزان از شبکه های اجتماعی دیگر استفاده می کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم، سید حسن الحسینی مسئول شبکه شاد وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: برنامه شاد یک برنامه تعلیم و تربیتی است که توانسته به میزان زیادی خود را از پیام رسان صرف به یک پلتفرم کامل آموزشی ارتقا دهد و اکنون شاد بزرگترین اپلیکیشن آموزشی کشور است و توانسته امکانات آموزش تعاملی را تا حدودی فراهم آورد.

وی دربار اینکه آیا شاد موفقیت آمیز بوده است، افزود: موفقیت کامل به هیچ عنوان، ولی موفقیت نسبی داشته ایم و الان حدود 11 میلیون و 200 هزار دانش آموز در شبکه شاد احراز هویت شده اند که 9 میلیون و 200 هزار نفر به شکل همزمان آموزش می بینند و جریان تعلیم و تربیت تعاملی در آموزش و پرورش ادامه دارد دقیقاً کلاس های فیزیکی، رابطه معلم و دانش آموز و رابطه ملعم و دانش آموز با مدرسه در فضای مجازی ساماندهی شده است.

الحسینی با اشاره به اینکه 14 میلیون و 700 هزار دانش آموز در کل کشور داریم و بیش از 11 میلیون عضو شاد هستند، گفت: امسال آموزش و پرورش آموزش ترکیبی را اجرا می کند که آمیزه ای از آموزش مجازی، تلویزیونی، مکتوب با بسته های آموزشی و در مناطقی که اجازه داد شود آموزش حضوری است بنابراین ترکیبی است که پوشش تحصیلی تمام دانش آموزان کشور را تضمین می کند.

3.

5 میلیون باقی مانده به دلایلی چون عدم پوشش کامل اینترنت و عدم دسترسی به ابزار هوشمند به شبکه شاد دسترسی ندارند که البته این آمار برای ما رنج آور است و در عین حال نباید از تحصیل محروم باشند و از طریق تلویزیون آموزش را دریافت می کنند همچنین از طریق معلم و مدارس راهنمایی شده بسته آموزشی تقدیم آنها می شود.

9 میلیون و 200 هزار دانش آموز آموزش مجازی را از شاد دریافت می کنند مسئول شبکه شاد درباره اینکه در روز 9 میلیون نفر از شاد استفاده می کنند یا اینکه از شبکه های اجتماعی دیگر استفاده می شود، عنوان کرد: از 11 میلیون و 200 هزار نفر که در فضای مجازی فعال هستند 20 درصد از شبکه های دیگر استفاده می کنند و 9 میلیون و 200 هزار از شبکه شاد استفاده می کنند و از کلاس لایو، تمرین، تکلیف و کار در بیرون از شبکه شاد بهره مند می شوند و در مجموع تعلیم و تربیت را از شبکه شاد تغذیه می شوند.

کنترل حضور دانش آموز هر هفت دقیقه یکبار الحسینی درباره اجباری بودن نصب و استفاده از شبکه شاد و حضور و غیاب روزانه معلم گفت: دانش آموزی که ثبت نام کرده و در شاد احراز هویت شده و مدرسه در فضای مجازی شاد اجرا می شود در این شبکه حضور و غیاب شده و سیستم حضور و غیاب هر هفت دقیقه یک بار کنترل می کند که آیا دانش آموز سرکلاس است یا خیر.

بعد از اینکه معلم احراز کرد دانش آمو حتماً در کلاس است در این حالت نمرات مستمر دانش آموز نیز بر اساس انجام تکالیف لحاظ می شود و معلم مرجعیت ارزیابی کامل را دارد .

معلم بر اساس آزمون ها و امتحاناتی که در قالب میان ترم و پایانی برگزار می شود همچنین بر اساس فعالیت دانش آموز نمره می دهد و این فعالیت ها را در فایل دانش آموز دیده و کنترل می کند.

آموزش مجازی 2 میلیون و 300 هزار دانش آموز در سایر شبکه های اجتماعی مسئول شبکه شاد یکی از دلایل استفاده از سایر شبکه های اجتماعی را عدم آشنایی با شکبه شاد و نقص آموزش در اینباره دانست و ادامه داد: برخی مدارس از شبکه های دیگر در کنار شاد یا به صورت مستقل از شبکه های اجتماعی دیگر استفاده می کنند و حدود 2 میلیون و 300 هزار نفردانش آموزانی هستند که از سایر شبکه های اجتماعی استفاده می کنند اما ما نمی خواهیم هیچ انحصاری برای شاد ایجاد کنیم و اجباری نکرده ایم.

فضای آموزش های رسمی و پایه، رایگان و با کیفیت عملاً در شاد برقرار است و برای همه دانش آموزان ارائه می شود.

الحسینی درباره اینکه وزارت آموزش و پرورش می داند برخی معلمان از سامانه شاد استفاده نمی کنند، پس نظارت بر آموزش آنها چگونه است؟ اظهار کرد: ما از سوی دولت موظف شدیم که خدمات پایه اصلی را در شبکه شاد ارائه دهیم و به همه مدارس توصیه کردیم وارد شبکه شاد شوند و از آن استفاده کنند به این دلیل که نظارت آموزش و پرورش بر نظام آموزشی کشور مستقر و مستدام باشد.

حتی آنها که از اپلیکیشن های دیگر استفاده می کنند باید در شاد احراز هویت بشوند و از اپلیکیشن های دیگر هم استفاده کنند.

به زودی خدمات ارزش افزوده را نیز تعریف می کنیم ضمن اینکه نمی خواهیم انحصاری ایجاد شود در عین حال قصد داریم از همه پتانسیل های کشور استفاده کنیم و امکان پایش و نظارت آموزش و پرورش هم از بین نرود.

وی مطرح کرد: شاد توانسته داشبوردهایی را برای تمام مدیران در تمام سطوح از مدیر مدرسه تا مدیر منطقه و استان و وزیر و معاونان تعریف کند و همه می توانند از آن استفاده کنند و آگاه هستند کلاس ها چگونه تشکیل شده اند و نظارت را اعمال می کنند.

اینترنت شاد رایگان است مسئول شبکه شاد در پاسخ به اینکه دیروز وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه ای اعلام کرد که هنوز اینترنت شبکه شاد رایگان نشده است، بالاخره اینترت استفاده شده در شاد رایگان است یا خیر؟ گفت: وزیر این حرف را مطرح نکرده اند و استنباطی از صحبت او بوده است، بنده این خبر را مطالعه کردم؛ وزیر نگفته که رایگان نشده است خبرنگار پرسیده چرا اینترنت رایگان نشده است و وزیر گفت "دستور رییس جمهور و مصوبه دولت است که حتما باید رایگان باشد، اما اگر شکایتی وجود داشته باشد قابل پیگیری است".

الحسینی ادامه داد: تمام فعالیت برای معلمان و دانش آموزان باید رایگان باشد اینترنت شاد کاملاً رایگان است و هزینه ای از جیب کاربران مصرف نمی کند و هزینه را جای دیگری تأمین می کند.

توضیح درباره اشکالات شاد وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر قطع و وصلی زیاد شبکه شاد، سرعت پایین و دیر باز شدن برخی ویدیوها و دشواری در ارسال تکالیف برای معلم اظهار کرد: دو دسته مشکلات در شاد می توانیم احصاء کنیم؛ نخست اشکالات خود شاد که در حداقل ممکن است و به عنوان دارایی نظام تعلیم و تربیت طراحی شده است و دوم مشکلات انتقالی به شاد است.

وقتی مدیرمدرسه در ورود اطلاعات معلم خطایی دارد این خطا به شاد منتقل می شود و نمی تواند احراز هویت کند.

مسئول شبکه شاد افزود: یکی از افتخارات شاد این است که بر پایه داده های سامانه سناد که اطلاعات معلمان و دانش آموزان در آنجاست، طراحی شده است و اگر اطلاعات دقیق در سناد ثبت شود فرد در احراز هویت دچار نشکل نمی شود اما اگر اشتباهی در سامانه سناد رخ داده باشد، احراز هویت در شبکه شاد هم دچار خطا می شود.

برای این موضوع یک پشتیبانی قدرتمند ایجاد کرده ایم و حداقل 600 نفر به طور همزمان در مرکز پاسخگویی تلفنی حاضر به پاسخگویی هستند.

وی بیان کرد: البته قبول داریم که در ساعات بسیار پرترافیک مانند 10 تا یک بعدازظهر تداخل وجود دارد و دانش آموزان ما را اذیت کرده است.

برای کاهش این مشکل ساعات آموزش را به چهار بخش تقسیم کردیم.

به نحوی که در صبح متوسطه اول و دوم و در بعدازظهر دانش آموزان ابتدایی در شاد کلاس دارند.

نحوه ورود دانش آموزان افغانستانی به شبکه شاد الحسینی درپاسخ به اینکه آیا کودکان افغانستانی به علت نداشتن سیمکارت نمی توانند عضو شبکه شاد بشوند؟ گفت: داشتن سیمکارت یا نداشتن سیمکارت مطرح نیست.

از آموزش همه دانش آموزان اتباع استقبال می کنیم و همانطور که در مدارس ما ثبت نام می شوند با کد اتباع می توانند وارد شبکه شاد شوند و مشکلی در این باره نداریم.

مسئول شبکه شاد درباره دانش آموزان استثنایی مطرح کرد: هنوز شرمنده آنها هستیم و کار خاصی نتوانستیم تا کنون برایشان انجام دهیم.

کانال های خاصی ایجاد شده است اما به زودی شادنما برای آموزش استثنایی برای کم شنوایان و ناشنوایان راه اندازی می شود.

برای نابینایان هم برنامه ای داریم که تا یک یا دوماه آینده ارائه می شود.


کلید واژه ها: دانش آموز - شبکه شاد - آموزش - تعلیم و تربیت - آموزش و پرورش - دانش آموزان - شبکه - موفقیت - وزارت آموزش و پرورش - دانش - شبکه های اجتماعی - اینترنت - آموزشی - میلیون - برنامه - رایگان - تربیت - تعلیم - پرورش - ادامه دارد - احراز هویت - پیام رسان - هزار - حدود - اپلیکیشن - معلم - بزرگترین - امکانات - اجتماعی - استفاده

آخرین اخبار سرویس:
ازمیغان نگینی در دل کویر

بزرگترین باغ انار یکپارچه کشور

افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهر های صنعتی

اعطای کارت طلایی و هوشمند درمان به بیمه شدگان و بازنشستگان گیلانی صحت ندارد

محوطه باستانی عباس آباد بهشهر

تالاب های استان اردبیل، میزبان پرندگان مهاجر

افزایش 3.5 درصدی تردد در جاده های کشور

تکه بی صاحب اصفهان

هوای کلانشهر اصفهان ناسالم برای گروه های حساس

هوای آخر هفته در آذربایجان غربی همراه با وزش باد است

طبیعت پاییزی راین

تمدید محدودیت های کرونایی تا آخر هفته آینده در آذربایجان غربی

مریخ نورد ناسا نیمی از راه را طی کرد

افزون بر 2 هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان ساخته می شود

آغاز ثبت نام آزمون استخدامی ایران خودرو + جزییات ثبت نام ایران خودرو

هشدار تأمین اجتماعی/ تکذیب وعده اعطای کارت طلایی و هوشمند

ترافیک نیمه سنگین در ورودی پایتخت

جوی آرام و پایدار در آسمان استان قزوین

بلا هایی که هوای آلوده سرمان می آورد

بلاتکلیفی حقوق و امنیت شغلی معلمان حق التدریس

ارتباط وارونگی هوا در فصل سرما و سرعت انتشار کرونا

احیای روستای کویری در ورامین با تولیدات محلی

آلودگی هوا، ویروس کرونا را تشدید می کند

کتاب «طراحی سازه های فولادی» جهاد دانشگاهی اردبیل منتشر شد

پارک ها فضایی برای اتحاد در شهرهای تفکیک شده

اجرای طرح یکپارچه کشت انار در شهرستان نجف آباد

کوی راه حق فرزند ناخوانده شهر اصفهان در انتظار توجه مسئولان

سیستان وبلوچستان؛ اینجا باید برای تامین آب آشامیدنی با حیوانات هماهنگ شد (عکس)

شرایط جوی مناسب برای برداشت مرکبات

ببینید | بلاهایی که هوای آلوده سرمان می آورد

هوای امروز پایتخت قابل قبول است

احیای تالاب اله آباد جزو برنامه های جدی محیط زیست استان است

تعهد مدیران مدارس عامل قضاوت نسبت به عملکرد آموزش و پرورش است

ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور ارشد در دانشگاه علم و صنعت آغاز شد

جاده های ورودی تهران ترافیک دارند

رزمایش مقابله با بیماری دامی در بیرجند برگزار شد

اینفوگرافیک | بلاهایی که هوای آلوده سرمان می‎آورد

پیوند وارونگی هوا در فصل سرما و سرعت انتشار کرونا

زیرساخت های تشرف به حرم در معابر پیرامون بارگاه رضوی ارتقاء می یابد

کیفیت هوای امروز تهران قابل قبول است

مسئولان شهری به تخریب فضای سبز حساس باشند

کیفیت هوای تهران قابل قبول شد

تعهد مدیران مدارس عامل قضاوت جامعه نسبت به عملکرد آموزش و پرورش است

رنگش کبود و دلش پر غصه از نبودِ هوای پاک

تشییع پیکر شهید راستگو در ساری

تاثیر کرونا بر ادامه تحصیل دانشجویان در خارج از کشور

فرماندارگناوه: دوراندیشی در طرح پویش پازل همدلی نهفته است

حفظ هویت تاریخی 9 روستای جنگل نشین ورزقان

جاده های ورودی تهران ترافیک دارند

دیوارهای اثر تاریخی چارتاقی نیاسر مخدوش شد

پیش بینی موسسه تحقیقات آب: پاییز بی بارش در راه

آخرین وضعیت مناطق زلزله زده سراب و میانه

مسابقات کشوری قرآن کریم اوقاف برگزار می شود

طرح جامع پدافند شهری ایلام با پیشرفت 60 درصدی در حال تدوین است

سهم هر یک از منابع آلاینده هوای تهران چقدر است؟

ترافیک نیمه سنگین در ورودی پایتخت

ازسرگیری عمره مفرده برای خارجی ها از 11 آبان/ عربستان امنیت زوار ایرانی را تضمین می کند

آغاز برنامه های هفته وحدت در کانون های پرورشی لرستان

تشییع و خاکسپاری پیکر پاک و مطهر شهید راستگو در ساری

ورودی پایتخت با ترافیک نیمه سنگین رو به رو است

آزمون اصلح معلمان ماده 28 مجازی برگزار می شود

هشدارهای سازمان هواشناسی به کشاورزان تا 11 آبان ماه

ضرورت اجرای آموزه های مهدوی در آموزش و پرورش

دمای هوا در خراسان رضوی گرم می شود

کاهش آلودگی ناشی از تردد ناوگان حمل بار از اهداف برنامه اصفهان 1405

تبریز بیش از 5 میلیون اصله درخت کم دارد/ باغات تبریز عمدا خشکانده می شود

5 ردیف از کاشی های سقاخانه چهارراه نقاشی به سرقت رفت

تقویم نجومی آبان ماه منتشر شد/ رصد درخشان ترین ستاره

محدودیت ترافیکی در جاده های مازندران اعمال نمی شود

مسیر ییلاقات شهرستان مهریز مسدود است

توضیحات بهزیستی درباره زندگی یک مادر با نوزاد 10روزه در کمربندی سبزوار

کاهش غبار داخلی و مهاجرت خوزستانی ها

اشتغال بیش از هزار 700 نفر مددجو بهزیستی فارس

آخرین وضعیت ترافیکی جاده های کشور/ پنجشنبه هشتم آبان ماه

حفظ ارزش مکانی و هویت تاریخی میراثی 9 روستای جنگل نشین ورزقان

خلاقیت یک سرباز معلم خوش ذوق در هامون

عضویت 100 هزار دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی در بسیج دانش آموزی

وزش باد همراه با افزایش دما در خراسان رضوی

افزایش 3.5 درصدی تردد در جاده های کشور/محدودیت ترافیکی در محورهای شمالی تا شنبه آینده

کیفیت هوای امروز تهران قابل قبول است

هویت تاریخی 9 روستای جنگلی ورزقان باید حفظ شود

وجود بیش از 600 پروژه فعال در حوزه فضاهای آموزشی در سیستان و بلوچستان

افزایش غلظت آلاینده های جوی در شهر های صنعتی/میناب گرمترین نقطه کشور

امضای تفاهم نامه میان میراث فرهنگی تهران با معاون اجتماعی فاتب

جاده های ورودی تهران ترافیک دارند؛ در جاده های شمالی تردد روان است

هویت تاریخی 9 روستای جنگلی ورزقان باید حفظ شود

مسیرهای منتهی به گلزار شهدای پلدختر بسته شد

ورودی پایتخت با ترافیک نیمه سنگین رو به روست

آخرین وضعیت راه های کشور| ترافیک روان در محور های شمالی

50 درصد دانش آموزان روستایی تربت حیدریه تلفن همراه ندارند

تشدید نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تاکسی های مشکین دشت

بیش از 22 هزار نوآموز مازندرانی مورد سنجش سلامت و غربالگری قرار گرفتند

کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در اردبیل به صورت عملیاتی پیگیری می شود

با کلام وحی؛ نور آسمان ها و زمین

مشکلات خیابان دارایی سوم با همکاری پلیس راهور تبریز برطرف می شود

یکهزار بانوی سیستان و بلوچستانی آموزش مهارتی را فراگرفتند

افزایش دما در شمال کشور

تداوم جوی پایدار تا اوایل هفته آینده در استان

جاده های ورودی تهران ترافیک دارند؛ در جاده های شمالی تردد روان است

کیفیت هوای اصفهان همچنان ناسالم برای گروه های حساس / شاخص کیفی هوا 130

اینترنت شبکه شاد رایگان است

اینترنت شبکه شاد رایگان است