مطالب مرتبط:
سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟
اعتراض پرسپولیس به اقدام عجیب AFC/ چرا مهاجم قطری بخشیده شد؟
اعتراض پرسپولیس به اقدام عجیب AFC/ چرا مهاجم قطری بخشیده شد؟
درج نام مادر روی کارت های ملی منوط به اصلاح آیین نامه مصوب هیأت وزیران
فرار مالیاتی 190 هزار میلیارد تومانی معادن، چرا دولت ساکت است؟
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 مهر 1399 ساعت 08:302020-09-22سياسي

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟


با گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون کار، ماده 7 قانون کار، همواره زمینه ساز مجادلات فراوان بین کارگران، کارفرمایان و دولت بوده است.

پژوهشگران، - کارشناسان کار و فعالان کارگری معتقدند در سه دهه اخیر، یک بخش مهم از حقوق کارگران که در این ماده و دو تبصره الحاقی آن مندرج است، هنوز از کارفرمایان استیفا نشده و هیچیک از دولت ها نیز در این زمینه به مطالبه کارگران توجه نکرده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، با گذشت نه ماه از ابلاغ آیین نامه هیات وزیران درباره تبصره یک ماده هفت قانون کار، هنوز خبری از اجرای این آیین نامه و نظارت بر اجرای آن نیست.

این موضوع شائبه تبلیغاتی و نمایشی بودن این ابلاغ را ازسوی تشکل های کارگری و نمایندگان کارگران برانگیخته است.

از سوی دیگر، کارگران درخصوص تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز مطالبات بر زمین مانده، قانونی و صریحی دارند.

مطالبه کارگران در خصوص هر دو تبصره نشان می دهد که امروز با افزایش افسارگسیخته میزان موقتی سازی کارگران در اقتصاد کشور، موضوع القای قانونی و واقعی موقتی سازی کارگران به کانون مطالبات کارگران و تشکل های کارگری در کشور تبدیل شده است.

اما این پدیده که امروز به یک بحران کارگری در کشور بدل شده، از کجا آغاز شد تا به وضع امروز کشید؟ شش خط قانون بحث ­برانگیز با گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون کار در کشور، ماده 7 قانون کار، همواره زمینه ساز مجادلات فراوان بین نیروهای کار، کارفرمایان و دولت بوده است.

پژوهشگران، کارشناسان کار و فعالان کارگری معتقدند در سه دهه اخیر، یک بخش مهم از حقوق کارگران که در این ماده و دو تبصره الحاقی آن مندرج است، هنوز از کارفرمایان استیفا نشده است و تمام دولت ها در این زمینه به مطالبه کارگران توجه نکرده اند.

ماده 7 قانون کار چیست و چه می گوید؟ طبق ماده 7 قانون کار، قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد.

اما این ماده، دو تبصره مهم نیز دارد که بیشتر دردسرها و مشکلات شغلی و معیشتی کارگران، از عدم اجرا درباره تبصره اولی و تفسیر نادرست درباره تبصره دومی نشات می گیرد.

اما این دو تبصره چه می گویند: تبصره یک: حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیرمستمر دارد، توسط وزارت کار و امور اجتماعی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

تبصره دو: در کارهایی که طبع آنها جنبه مستمر دارد، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد دائمی تلقی می شود.

طبق تبصره یک ماده هفت قانون کار که در سال 1369 به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید، مقرر شده است که دولت آیین نامه ای را درباره تعیین وضعیت کارگران با قراردادهای موقت یعنی کارگرانی که در مشاغل غیرمستمر و پروژه ای کار می کنند، صادر کند.

تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز به ضرورت دائمی شدن قرارداد کارگران در مشاغلی که ماهیت مستمر دارند، اشاره می کند.

 اما بر سر این شش خط قانون و نیز کم و کیف اجرای آن، سه دهه است که کارگران و کارشناسان کار کشور در حال تلاش، مباحثه، مطالبه و اعتراض هستند.

با این حال، هنوز خبری از اجرای تبصره یک و اصلاح تفسیر تبصره دو نیست.

فوریت اجرایی: آیین نامه تبصره یک پس از تصویب قانون کار در جریان مجادلات طولانی در دهه شصت، از همان ابتدا مسئله تبصره یک این ماده یعنی تاخیر مکرر دولت ها در ابلاغ آیین نامه اجرایی آن منشا مناقشات فراوان شد به طوری که 29 سال طول کشید تا آیین نامه ای که قرار بود چندماه پس از تصویب قانون کار و درسال 1369 ابلاغ شود، نهایتا دست کم روی کاغذ در بهمن ماه سال 1398 ابلاغ شود.

یعنی کارگران نزدیک به سه دهه برای ابلاغ یک آیین نامه قانونی، تلاش، مطالبه و صبر کردند.

حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار) در خصوص دلیل این تاخیر تقریبا سی ساله در ابلاغ یک آیین نامه ساده ولی مهم از سوی هیات وزیران به ایلنا می گوید: دلیل اصلی این تاخیر و پشت گوش اندازی دولت ها در تصویب و ابلاغ این آیین نامه در سه دهه اخیر، آن است که اگر این آیین نامه صادر می شد، آن وقت ابهام و گنگی در خصوص تمایز بین مشاغل مستمر و غیرمستمر تا حد زیادی از بین می رفت یعنی مشخص می شد که بالاخره چه شغلی مستمر است و چه شغلی غیرمستمر.

در نتیجه تکلیف کارگران و رابطه حقوقی آنها با کارفرمایان تا حد زیادی مشخص تر می شد.

کارفرمایان چون همیشه به دنبال استثمار کارگران بوده اند، در برابر ابلاغ این آیین نامه مقاومت می کنند و دولت ها نیز با آنها همراه هستند با این حال از اوایل دوره دوم روی کار آمدن دولت دوازدهم و با فشارهای روزافزون کارگران و افکار عموم، بحث تصویب آیین نامه مربوط به تبصره یک ماده هفت قانون کار در افواه و افکار عمومی می چرخید.

آنطور که گزارش ها نشان می دهد، در دوره وزیر کار سابق توافقی ضمنی بین نمایندگان رسمی کارگری و وزیر کار، در خصوص شروع ابلاغ این آیین نامه صورت می گیرد.

حبیبی در خصوص این توافق یا معامله با علی ربیعی می گوید: آقای ربیعی به ما قول داد که کمیته ای برای تصویب، ابلاغ و اجرای تبصره یک ماده هفت قانون کار، تشکیل شود.

بعد از روی کار آمدن دولت، این کمیته تشکیل شد که در آن، خود من و آقای علی خدایی به عنوان نماینده کارگران، آقای آهنی ها به عنوان نماینده کارفرمایان و نیز مسئولان وزارت کار حضور داشتند.

نهایتا این آیین نامه تهیه و به دولت ارائه شد.

سقف حداکثری که ما برای قرارداد موقت در مشاغل با ماهیت غیرمستمر در آن آیین نامه تعیین کرده بودیم، سه سال بود اما وقتی به دولت و هیات وزیران رفت، دولت آن را به چهار سال تغییر داد.

نهایتا ما نیز چون می خواستیم کار پیش برود، مخالفتی نکردیم اما نهایتا در دوره وزیر کار بعدی، یعنی آقای شریعتمداری، تقریبا همان آیین نامه ابلاغ شد.

هرچند هنوز انگار با اجرای آن فاصله داریم.

اما آیین نامه تصویب شده در خصوص تبصره یک چه می گوید؟ طبق این آیین نامه، از این پس در همه مشاغلی که ماهیت غیرمستمر دارند، اگر مدت زمان کار کارگر در آن واحد به چهارسال برسد، پس از آن، کارگر دائمی محسوب خواهد شد و باید مطابق با شرایط یک نیروی کار دائمی، با او برخورد کرد و از مزایای نیروی کار دائمی مندرج در قانون کار ازجمله بیمه بیکاری و غیره بهره مند خواهد شد.

آن طور که از نص این آیین نامه، اظهارات کارشناسان کار و نمایندگان مختلف کارگری برمی آید، از این پس کارگران شاغل در کارهایی از قبیل راهسازی، سدسازی و ساخت کارخانه پس از چهار سال کار، باید کارگر دائمی تلقی شوند.

اما حتی ابلاغ آیین نامه مربوط به تبصره یک ماده هفت قانون کار در زمستان 1398 هم نتوانست تاثیری روی اجرا و نظارت بر اجرای آن بگذارد، زیرا به نظر نمی رسد دولت و نهادهای نظارتی روابط کار، چندان تمایل و عزمی برای اجرای این آیین نامه داشته باشند.

فوریت قضایی:  اصلاح تفسیر تبصره دو با این حال مشکلات کارگران فقط به تبصره یک ماده هفت قانون کار و تاخیر در ابلاغ آیین نامه هیات وزیران و عدم اجرا و نظارت بر آن محدود نمی شود.

کارگران درباره تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز مطالبات و بحث های فراوانی دارند.

ریشه تاریخی مشکلات کارگران در خصوص تبصره دو نیز به دهه هفتاد شمسی برمی گردد.

ماجرا از آنجا شروع شد که در سال 1372 بخشنامه ای به شماره 35723 توسط وزارت کار صادر و به ادارات کار سراسر کشور ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است که در صورت تمدید مدت قراردادهای کار مدت معین برای مدت معین دیگر، قرارداد کار نامحدود یا مستمر نخواهد بود.

 در واقع، معنای این بخشنامه جنجالی سال 1372 آن بود که تمدید یک قرارداد موقت در مشاغل مستمر، به معنای دائمی شدن آن قرارداد نیست.

در همان سال، ابلاغ این بخشنامه، منجر به اعتراضات گسترده کارگران و کارشناسان و پژوهشگران روابط کار شد؛ اما در کمال شگفتی، در نهایت دیوان عدالت اداری در سال 1375، دادنامه 179 را صادر کرد؛ این دادنامه مستفاد از مفهوم مخالف تبصره 2 ماده 7 قانون کار، تصریح می کند که در صورت ذکر مدت در قرارداد، قرارداد موقت تلقی می شود و غیردائم خواهد بود.

از زمان ابلاغ این دادنامه تاکنون که نزدیک به 25 سال می گذرد، کارگران و نمایندگان کارگری همواره به نحوه تفسیر این رای توسط دیوان عدالت اداری معترض بوده اند.

آنها معتقدند این رای به وضوح کل قانون کار را از حیز انتفاع خارج کرده و اجازه موقتی سازی همه کارگران را صادر ساخته است.

در واقع به دلیل همین دادنامه 179، آرایش و شکل روابط کار در کشور طی کمتر از سه دهه کاملا عوض شد؛ به طوری که در اوایل دهه هفتاد، میزان قراردادهای موقت در کل کشور کمتر از 15 درصد بود و میزان قراردادهای دائمی تقریبا 85 درصد بود اما در عرض کمتر از سه دهه با همین دادنامه به ظاهر ساده، روابط کار در کشور زیر و رو شد؛ به طوری که طبق آمارهای رسمی هم اکنون 95 درصد قراردهای کار موقت است و چیزی کمتر از 5 درصد قراردادهای کار با گارگران، به طور دائمی بسته می شود.

به عبارت دیگر، این دادنامه 179، انقلابی در روابط کار به سود کارفرمایان و به زیان کارگران ایجاد کرد.

 اعتراضات کارگران و کارشناسان کار طی این 25 سال به ابلاغ و اجرای این دادنامه همواره تداوم داشته است تا سرانجام در اسفندماه سال 1398 نامه ای از سوی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران به ریاست جدید قوه قضاییه نوشته شد.

طبق این نامه، کارگران از ریاست قوه قضاییه خواستار اعمال ماده 91 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 در خصوص دادنامه شماره 179 سال 1375 این دیوان شدند.

رییس قوه قضاییه نیز در همکاری با این نامه کارگران، موضوع را به دیوان عدالت اداری برای رسیدگی ارجاع داده اند.

با ای حال هنوز دیوان عدالت اداری به این موضوع مورد مطالبه کارگران، رسیدگی نکرده است.

(تصویر این نامه در ذیل موجود است) اکنون اگر دیوان عدالت اداری در این خصوص به استیفای حقوق کارگران طبق قانون کار رای دهد، می توان گفت پس از 25 سال، کارگران به بخش کوچک اما مهمی از حقوق قانونی خود دست خواهند یافت.

به نظر می رسد مطالبه کارگران در خصوص بازنگری دیوان عدالت اداری درخصوص دادنامه 179 بر حق و قانونی است؛ زیرا اگر قرائت مفهوم مخالف درست باشد، آنگاه تبصره دو با تبصره یک در تناقض قرار خواهد گرفت.

در یک کلام، هرگونه تفاوت بین مشاغل مستمر و غیرمستمر از بین خواهد رفت و در واقع تمامی مشاغل در زمره مشاغل موقتی قرار خواهند گرفت؛ مسئله ای که بیش از دو دهه، منشا بسیاری از مشکلات و مضایق شغلی و معیشتی کارگران  بوده است.

سه دهه نقض حق قانونی کارگران امروز تقریبا تمامی تشکل های کارگری رسمی و غیررسمی، نمایندگان کارگری، کارشناسان روابط کار ، پژوهشگران اجتماعی و کلیت افکار عمومی، بر این دو مطالبه قدیمی، قانونی و همیشگی کارگران متفق القول هستند که اولا درخصوص تبصره یک ماده هفت قانون کار یعنی اجرا و نظارت بر آِیین نامه مشاغل غیرمستمر، باید اراده لازم در دولت و ادارات کار به وجود آید.

ثانیا درخصوص تبصره دو ماده هفت قانون کار، لازم است قوه قضاییه و دیوان عالی کشور بر مطالبه کارگران درخصوص ابطال یا اصلاح دادنامه 179  توجه کند و در رسیدگی به نامه کارگران تسریع ایجاد کند.

این در حالی است که امروز حتی در خصوص آیین نامه دولت در خصوص تبصره یک ماده هفت قانون کار، به رغم ابلاغ این آیین نامه، به لحاظ اجرایی و نظارتی تحول خاصی صورت نگرفته است.

فتح الله بیات (رییس اتحادیه کارگران پیمانی و قراردادی کشور) در این خصوص به ایلنا می گوید: به رغم اعلام وزارت کار، هنوز آیین نامه دائمی شدن کارگران موقت اجرایی نشده است و دوستان ما در هیات های تشخیص و حل اختلاف ابلاغی در این خصوص دریافت نکرده اند.

سوال ما به عنوان نماینده کارگران این است که اگر آیین نامه ای تصویب و ابلاغ شده است، چرا اجرا نمی شود و بر آن نظارت صورت نمی گیرد؟ این درحالی است که حاتم شاکرمی (معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) گفته است: پیش بینی می کنیم بیش از 2 میلیون کارگر غیرمستمر در کشور مشغول باشند که تمامی آنها مشمول این مصوبه جدید هیأت دولت خواهند شد.

اگر این مصوبه به درستی اجرا نشود، تمام هیأت های حل اختلاف کارگری موظف به رسیدگی به شکایات کارگران هستند.

در واقع با این شواهد، به نظر می رسد هنوز تفاوت بین حرف تا عمل مسئولین زیاد است.

به عبارت دیگر، در خصوص اجرای تبصره یک و اصلاح تفسیر تبصره دو، چشم بستن به حرکت از سوی دولت یا دستگاه قضا، بدون پیگیری و مطالبه گری کارگران، کاری از پیش نخواهد برد.

در این خصوص حسین حبیبی نیز می گوید: اگر دولت تصمیم به ابلاغ آیین نامه تبصره یک ماده هفت قانون کار گرفته است، باید آن را رسما در رادیو و تلویزیون و رسانه ها اعلام کند.

مهمتر از این، به هیات های تشخیص و حل اختلاف نیز این مصوبه را ابلاغ کند تا آن را اجرا کنند و خود نیز از طریق ادارات کار بر آن نظارت کند.

به هر حال به نظر می رسد کارگران در مقابل دولت و کارفرمایان تنها مانده اند و تا اطلاع ثانوی، فقط اتحاد کارگران برای تحقق این دو طلب قانونی، شاید بتواند این نهادها را به سمت پذیرش حق قانونی کارگران هدایت کند.

  گزارش: سینا چگینی
کلید واژه ها: کارگران - قانون کار - آیین نامه - قانون - کارفرمایان - ماده - اجرا - آیین - نامه - کارگری - زمین - دولت - حقوق کارگران - تصویب قانون - هیات وزیران - ابلاغ - کارشناسان - نمایندگان - تبلیغاتی - خبرنگار - مطالبات - اعتراض - مطالبه - قانونی - فعالان - نمایشی - تصویب - گزارش - نظارت - موضوع

آخرین اخبار سرویس:
دشمن با هدف تضعیف روحیه مسلمین دست به هتاکی می زند/بصیرت و تقوا تنها راه مقابله

برگزاری نشست «تقریب مذاهب و راهکارهای افزایش وحدت بین مسلمین»

مسابقه برنامه نویسی آنلاین شریف برگزار می شود

تشکیل قرارگاه مردمی برای مقابله با کرونا درچهارمحال و بختیاری

نشست علمی «رسانه، فضای مجازی و وحدت اسلامی» برگزار می شود

حادثه تصادف خودروهای نمایندگان مجلس و منطقه آزاد/حال 3 مصدوم وخیم است

خمس مال فرزند نابالغ/ پاسخ حضرت آیت الله سیستانی

علم الهدی: تعطیلی به خاطر کرونا درست نیست

فرمانده سپاه استان کرمان: منتظر دستورالعمل و تشکیل ستاد در زمان بحران نمی مانیم

برگزاری تورهای راهیان نور نهضت جنگل با مشارکت سپاه گیلان

نماز جمعه در تمام شهرستان های ایلام اقامه نمی شود

بالاترین خیانت ناامید کردن مردم است

برادری بین شیعه و اهل سنت؛ شعار سیاسی یا حکم شرعی؟

مدرسه علاوه بر سنگر علم و دانش، محل بصیرت افزایی است

پروژه آواز معاصر اسامی برگزیدگان نهایی خود را اعلام کرد

نماز جمعه تنها در اردکان با سخت گیرانه ترین ضوابط بهداشتی اقامه می شود

ویدیو| وقتی نواک جوکوویچ مهارت های دفاعی خود را به رخ می کشد

پویایی مخابرات حرکت جهادی کارکنان را می طلبد

کمک به مسلمانان در بلایا، تجلی گر استیلای فضیلت بشری است

هفت هزار کیلومتر از راه های روستایی بهسازی و آسفالت شد

مرکز وکلای قوه قضاییه 30 هزار عضو دارد

سردار جلالی: دشمن با شبکه های اجتماعی به دنبال تضعیف اعتقادات مردم است

امام جمعه بیرجند: آزادی بیان غرب در همان شکنجه و زندان منکران هلوکاست است

حبیب الله بیگناه درگذشت

بسیج دانش آموزی ظرفیتی برای تربیت آینده سازان

استاندار گیلان: کلانشهر رشت نیاز به رسیدگی جدی دارد

امام جمعه جدید شهر پاتاوه معرفی شد + حکم

نمایندگان رهبر معظم انقلاب در استان ها اهانت مکرون به ساحت پیامبر(ص) را محکوم کردند

مرحله سوم کمک مومنانه بسیج آغاز شد

تکذیب تصادف دو نماینده در چابهار

اجرای طرح های توسعه محلات؛ در مدار حمایت از حقوق شهروندی

اگر وزارت بهداشت موفق بود که آمار فوتی ها دوباره رکورد نمی شکست

سردار جلالی: دشمن با شبکه های اجتماعی به دنبال تضعیف اعتقادات مردم است

شهردار شاهین شهر معارفه شد

ارائه خدمات بهداشتی تاکنون به 6500 نفر در طرح آمران سلامت یزد

تمیز کردن هود آشپزخانه در کمترین زمان ممکن!!

علم الهدی: نمی شود بخاطر کرونا همه جا را تعطیل کرد!!

تصادف 2 نماینده مجلس تکذیب شد

استفاده نکردن از نیروهای بومی به ضرر مردم دشت ورامین است

رییس جمهور فرانسه بداند دوران جنگ صلیبی تمام شده است

مردم نباید نگران هزینه درمانی خود باشند

هتک حرمت به پیامبر(ص) نشانگر عصبانیت از موج اسلام گرایی است

تکذیب خبر تصادف خودوری حامل نمایندگان در چابهار

جعفر کوشا، رییس اسکودا شد

پرونده قتل محکوم به قصاص در آذربایجان شرقی به صلح و سازش منجر شد

تکذیب تصادف نمایندگان مجلس در چابهار

سحر گشود آغوش | سید ابوالقاسم حسینی ژرفا

ریحانه پارسا پشت پرده پویان مختاری را فاش کرد + عکس

اختلاف ها، نباید منجر به معطل ماندن ارائه خدمات به شهروندان شود

موسیقی ایرانی روی صحنه جهانی

علی اکبر های این سرزمین

تیزر | آیا طلبه اینستاگرامی مهذّب است؟

ولایتی: ایران مخالف ادامه جنگ در افغانستان است

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اقدام رییس جمهور فرانسه در حمایت از اهانت به پیامبر اسلام را محکوم کرد

تکذیب تصادف دو عضو کمیسیون اقتصادی در چابهار

اظهارات رییس جمهور آذربایجان در دیدار با عراقچی

نقش سردار قاسم سلیمانی در وحدت و امنیت جهان اسلام بررسی می شود

حزب موتلفه اهانت رییس جمهور فرانسه به ساحت پیامبر اکرم را محکوم کرد

تغییر نماینده ایران در فدراسیون جهانی شطرنج

استاندار گیلان بر رفع فوری مشکلات عدیده شهر رشت تأکید کرد

یک سال پس از زلزله/ 50 درصد اماکن دامی مناطق زلزله زده میانه در انتظار

نامه «محمود عباس» به دبیر کل سازمان ملل

وزیر کار به کرونا مبتلا شد + عکس

رویکرد مراکز مثبت زندگی توجه به خانواده محوری است

کاروان افتتاح طرح های وزارت نیرو در ایستگاه های تهران و هرمزگان

پیکر مطهر شهید ارتش در ساری تشییع شد + تصاویر

تصادف ز نجیره ای در چابهار/ تعدادی از نمایندگان مجلس مصدوم شدند + عکس

برخی درک درستی از شرایط سیاسی کشور ندارند

دنیای امروز تشنه معارف اهل بیت (ع) است

حبیب الله بیگناه، ادیب خراسانی درگذشت

ماهاتیر محمد: کرونا نتیجه رفتار غیرعادی ماست

سخنرانی انتخاباتی بایدن در شهر آتلانتا + عکس

جهانگیری درگذشت خواهر شهردار تهران را تسلیت گفت

حبیب الله بیگناه درگذشت

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس: سینماها باید به جای فروش نوسازی شوند

خبر خوش رییس جمهور برای مردم تهران

تصادف زنجیره ای در چابهار/ تعدادی از نمایندگان مجلس مصدوم شدند

تصاویر/ کنفرانس بین المللی آسیب شناسی مطالعات اهل بیت در دوره معاصر

تجمع اعتراضی طلاب مقابل سفارت فرانسه

تکذیب خبر تصادف خودوری حامل نمایندگان در چابهار

واکنش سخنگوی شورا به تغییر نام خیابان نوفل لوشاتو

امت بدون مقاومت سقوط خواهد کرد/ ابتلا گاهی رهایی از عذاب اخروی است

فیلم کامل نشست تحول در حوزه در خبرگزاری حوزه

سامانه پاکاریم برای ساماندهی نیروهای جهادی

شکل گیری ستاد حل مسئله دستگاه ها در مراکز تحقیقاتی بسیج دانشجویی

1950 واحد مسکونی روستاهای زلزله زده میانه بازسازی شد

تغییر نماینده ایران در فدراسیون جهانی شطرنج

غربالگری کرونا تحت پوشش بیمه انجام شود

اعمال محدودیت ها در چهارمحال و بختیاری باید بازدهی بیشتری داشته باشد

تحلیل چرایی توهین به پیامبر (ص) در رادیو

آغاز جشن های هفته وحدت در آستارا با همگرایی علمای شیعه و سنی

اقامه نمازجمعه، فردا در 7 نقطه خراسان جنوبی

دعوت مدیرحوزه های علمیه از طلاب علوم دینی برای امدادرسانی به مردم

سردار سلیمانی: مرحله سوم کمک مؤمنانه «فرزندان ملت» آغاز شد

نایب رییس مجلس: بودجه 1400 را با حضور میدانی در استان ها براساس واقعیت تصویب می کنیم

تصادف زنجیره ای در چابهار/ تعدادی از نمایندگان مجلس مصدوم شدند

شهرداری مهریز خدمات غیر حضوری ارائه می کند

سازمان ملل: تمام جوامع باید به ارزش ها و باورهای دینی احترام بگذارند

اقامه نماز جمعه برای سومین بار متوالی در استان یزد لغو شد

نمایندگان مجلس در تصادف زنجیره ای چابهار آسیب ندیدند

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟