مطالب مرتبط:
درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است
جای پارک را چند می خری؟
خودکشی کارگردان معروف تئاتر در مقابل وزارت فرهنگ اردن
​سهامداران «سیمان صوفیان» سود سهام خود را در شعب بانک صادرات ایران دریافت کنند
حکم جایگزین برای شکارچی متخلف / تعمیر وسایل نقلیه به جای چهار ماه حبس
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 مهر 1399 ساعت 08:102020-09-22سياسي

درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است


محمدرضا غریب زاده با طرح این پرسش که «کسی نمی تواند به این سوال پاسخ دهد که چه تعداد تماشاگر تئاتر در تهران داریم؟» می گوید: مدیران ارشد فرهنگی، - محمدرضا غریب زاده با طرح این پرسش که کسی نمی تواند به این سوال پاسخ دهد که چه تعداد تماشاگر تئاتر در تهران داریم؟ می گوید: مدیران ارشد فرهنگی، با وجود بودجه و شرایط، نتوانسته اند آماری از جامعه مخاطبان تئاتر در سالن های خصوصی و دولتی تئاتر احصا کنند و بخشی به نام پژوهش و توسعه وجود ندارد.

درصورتی که یکی از کارهای دراماتورژها، بررسی و آسیب شناسی تئاتر و نظارت کیفی است.

نه اینکه عده ای بازنشسته صداوسیمایی را به حوزه نظارت کیفی تئاتر بیاوریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، در روزهایی که بسیاری احتمال می دهند کرونا آینده بسیاری از فعالیت های جمعی را دچار تغییرات بنیادین کند، تئاتر با چنگ و دندان به حیاتش ادامه می دهد و در تلاش است تا اعتماد از دست رفته مخاطبان را به فضای بسته سالن ها برگرداند.

محمدرضا غریب زاده (نمایشنامه نویس، کارگردان و پژوهشگر) در گفتگو با ایلنا، با اشاره به شرایط جدید، از ضرورت اتخاذ راهکارهایی دائمی برای مخاطب شناسی و شناسایی تهدیدها و ظرفیت های تئاتر برای مواجهه با هر نوع بحران احتمالی می گوید.

اجرای تئاتر در دوره کرونا با شرایطی که هنوز مخاطب به اندازه کافی به فضای تئاتر اعتماد نکرده است، دشواری های خود را دارد.

در چنین شرایطی نقش خوانان اسفیکسیا با ماسک روی صحنه آمدند.

فکر می کنید تئاتر باید خود را با شرایط جدیدش هم خوان کند؟ خانم مینوی اسفیکسیا را 8 سال پیش نوشته که البته به شکلی نبود که اکنون خوانش شد؛ با پژوهشی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که روی ابعاد روحی و روانی انسان معاصر کار کنیم و در ادامه چهار نماینده از چهار قشر آسیب پذیر جامعه را انتخاب کردیم؛ یک انسان معتاد به الکل، معتاد به مواد مخدر، یک سارق و یک قاتل که دچار اتفاقات و دگرگیسی ذهنی می شوند.

نام کار به معنای فلج مغزی است و این افراد قسمت درک و درایت مغزشان را از دست داده اند؛ قوه تشخیص کار خوب و بد را از دست داده و نمی دانند کاری که انجام می دهند اشتباه است.

منتها وجه دیگری را هم از این ماجرا نشان می دهیم که این قشر از آدم ها از دیگران تنها تر و آسیب پذیر ترند گرچه خودشان با حضورشان به جامعه آسیب زده اند اما از همه بیشتر خودشان آسیب دیده اند؛ نباید فکر کنیم یک قاتل یا فرد الکلی، آدم متفاوتی است.

نه، او از همین جامعه است که قوه تشخیص خود را از دست داده و باعث شده این اتفاقات برای او رخ دهد.

از سویی این نمایشنامه، گریزی به دوره کودکی این آدم ها دارد که این ها در زیر لایه های متن کاملاً مشخص است.

بخش عمده ای از دیالوگ های خود را به صورت تصویری و در سکوت و خفا و تنها با کارهایشان بیان می کنند.

این ها در مکانی قرار دارند که گازهای گلخانه ای وجود دارد و به دلیل حاصل خیز بودن زمین آنجا هستند بنابراین ماسک به صورت دارند که هم بتواند در این فضا زندگی کنند و هم کسی مانند آدم عادی یا پلیس کاری به کارشان نداشته باشد.

بازیگران این اثر فارغ التحصیلان آکادمی پانیذ هستند که سال ها کار کرده اند و همگی بین 19 تا 22 سال سن دارند.

از طرفی، مواجهه من با مخاطب تئاتر اینطور است که فکر می کنم هر کاری یک زمانی دارد.

یعنی باید در زمانی که مختص آن است تمرین و به اجرا برسد و ربطی به کرونا ندارد.

فکر می کنم ما برای اینکه نخواهیم در مسیر فرهنگ قرار بگیریم همیشه توجیهات و بهانه هایی داشته ایم که الان این بهانه، کروناست.

می توانستیم راه ها و ایده های تازه را امتحان کنیم و با شناسایی ذائقه مخاطب در شرایط عادی و بحرانی، نیازسنجی کنیم.

برای این کار می توانیم از طریق سایت های فروش بلیت و مانند آن نظرسنجی کنیم.

شاید خیلی ها که در شرایط عادی با حضورشان در سالن های تئاتر از آن حمایت و سرمایه گذاری می کردند از ترس بیماری، دیگر نیستند اما قشر دیگری مثل نوجوان ها الان بیشتر از قبل در سالن ها حضور دارند.

یعنی معتقدید کرونا تاثیری بر حضور مخاطب در سالن تئاتر نداشته؟ به نظر من کرونا هیچ تاثیری روی شکل یا ذائقه مخاطب نگذاشته است.

از میان گروه تئاتربین های حرفه ای، ممکن است برخی در ابتدا گارد داشته باشند که شاید پروتکل های بهداشتی در سالن ها رعایت نشود اما در ادامه به عنوان یک مخاطب، برای حضور در سالن های تئاتر احساس نیاز می کنند.

هرچند که بر اساس تجربه شخصی ام می گویم رده سنی مخاطب عمده نمایش ها زیر بیست سال است؛ نسل جدید مخاطب، خیلی جسورتر از مخاطبانی است که وارد دوره جوانی یا حتی میانسالی شده اند و بیشتر هم از آثار روی صحنه استقبال می کنند.

از طرفی، مقوله بیماری برای ما که تجربه شکل سنتی تر زندگی را داشته ایم جدی تر از متولدان دهه های 70 و 80 است.

از سوی دیگر، نگاه این نسل نسبت به مقوله فرهنگ و هنر متفاوت تر است.

متفاوت یعنی جدی؟ جدی بودن و عدم توقف برای دیدن یک اثر هنری؛ هنر می تواند برایشان یک غذای روح باشد.

پس علت کاهش چشم گیر میانگین مخاطبان تئاتر در دوره کرونا، چیست؟ به نظر من بخش عمده این مشکل به عدم مدیریت و درایت سالن داران برمی گردد که انگار رغبتی برای تبلیغات بیشتر ندارند و به روشن بودن چراغ سالن بسنده می کنند و برای همین در یک تغییر رویه، به تعامل با گروه ها رسیده اند.

راهکارهایی در این فضا به ذهنم می رسد که یکی از آنها تعداد اجراست.

من با مدیران سالن های مختلف و با کارشناسان و هنرمندان درباره این مساله صحبت کرده ام و معتقدم تعداد اجرای سی شبه می تواند آسیب زننده باشد.

چون گروه ها تلاش می کنند تمام سی شب را اجرا کنند؛ نفس گروه ها بسته به نفس تماشاگر است و اگر شبی تماشاگری به سالن نیاید (که بهترین آثار هم می توانند دچارش شوند) کار دچار افول می شود.

اگر هر نمایشی که به صحنه می رود، بروکراسی اداری اش کوتاه تر شود و بتواند حداکثر در یک ماه مجوز اجرا بگیرد و بعد هر تئاتر بین 5 تا 7 نوبت اجرا برود و از یک ماه قبل پیش فروش بلیتش را آغاز کرده و سولد آوت شود، همان تعداد اجرا می تواند برایش کافی باشد.

تئاتری در تماشاخانه ای خصوصی 30 اجرا رفت که تنها چهار، پنج شب آن تماشاگر داشت، در صورتی که در دوره کرونا می توانست یک هفته روی صحنه باشد تا تماشاگرانش در همین مدت به سالن بیایند و طبق این زمان بندی و برنامه منسجم، سالن پر می شد و اداره کل هنرهای نمایشی هم می توانست فضا و شرایط بهتری برای هنرمندان نوظهور فراهم کند و از طرفی با توجه به تعطیلی چند ماهه سالن ها از اسفند تا تیر، تعداد بیشتری از آثار فرصت اجرا پیدا می کردند.

الان بسیاری از هنرمندان چون احساس می کنند کرونا ادامه دار است، اجرای تئاتر را جزو ضروریات تلقی نمی کنند و به طور مثال برای اجرای بهمن ماه از الان دچار اضطراب و تحت فشارند و نوبت اجرایشان را کنسل می کنند.

به طوری که در همین چند ماه، شاهد بودیم که تنها در یک تماشاخانه، هفت گروه از اجرا انصراف دادند.

اما تعداد آثار روی صحنه هم به طور چشم گیری کاهش یافته است.

خب به همان نسبت تعداد مخاطب هم کاهش می یابد.

برای همین، کاهش تعداد روزهای اجرا هم به سود سالن است و هم گروه اجرایی.

این یکی از راه هایی است که از طریق آن می توانیم مخاطبان را با ذائقه های گوناگون به سالن بیاوریم تا گروه ها هم رغبت بیشتری برای تولید دوباره آثارشان پیدا کنند.

برای تولید یک اپرا با آن حجم از تعداد نوازنده و بازیگر، شش ماه تمرین می کنند و اثر را سه شب اجرا می کنند اما با تکمیل تمام ظرفیت سالن.

سوای این، ما هیچ مرجع و منبعی برای ساماندهی مخاطبان و همچنین هنرمندان تئاتر نداریم.

کسی نمی تواند به این سوال پاسخ دهد که چه تعداد تماشاگر تئاتر در تهران داریم؟ مدیران ارشد فرهنگی، با وجود بودجه و شرایط، نتوانسته اند آماری از جامعه مخاطبان تئاتر در سالن های خصوصی و دولتی تئاتر احصا کنند تا بتوانیم انواع نمایش ها را در سالن ها بر اساس نوع مخاطبی که دارند دسته بندی کنیم.

در نهایت، از این مدل راهکارها زیاد است اما چون افراد به شکل اتوبوسی وارد حوزه کاری خود می شوند و علاقه ای به ایجاد تغییرات اساسی و اصلاح جریاناتی در راستای مخاطب شناسی و تولید آثار ندارند، کار به همان منوال است و بخشی به نام پژوهش و توسعه وجود ندارد.

یکی از کارهای دراماتورژها، بررسی و آسیب شناسی تئاتر به عنوان یک بسته هنری است؛ کسی که می تواند کارشناس سالن، منتقد و تحلیل گر، تهیه کننده هنری و ایده پردازی و ناظر کیفی باشد.

نه اینکه عده ای بازنشسته صداوسیمایی را به حوزه نظارت کیفی تئاتر بیاوریم که با وجود اینکه احترام شان واجب است، اغلب دیدگاه های گسترده ای نسبت به تئاتر نسل جوان ندارند.

نقش ناظر نباید صرفا به این محدود شود که به جزییاتی در نمایش گیر بدهد، بلکه باید ایده های پیش برنده به یک تئاتر بدهد.

یک کلونی ساخته اند که همان ها هم بر کار کودک و نوجوان نظارت می کنند و هم بازبینی آثار تئاتر تجربی و کلاسیک را انجام می دهند.

فکر نمی کنم در هیچ کجای دنیا نهاد یا بخشی با عنوان نظارت و ارزشیابی بر تئاتر در دولت وجود داشته باشد؛ اگر هم چنین وظیفه ای باشد به خود سالن نمایشی واگذار شده است.

دراماتورژ در سالن، می تواند بازبینی کیفی اثر را به عهده بگیرد و در صورت تایید او، مجوز اجرا در سالن صادر شود.

اما در ایران، دولت چنین نقشی را از سالن گرفته است؛ نسبت به سالن دار بی اعتماد است، به هنرمند بی اعتماد است و نیت خوانی می کند، از آن سو با سخت گیری و نبود ایده پیش برنده کیفیت آثار را تنزل می دهد، بعد ما باید کلاه مان را از شادی بالا هم بیاندازیم! فکر می کنم با این شرایط، تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است.

 برای خروج از این وضعیت که به یک بحران هم خلاصه نمی شود، چه باید کرد؟ همه این ماجراها بهم مرتبط اند و روی هم تاثیر مستقیم دارند و باید سازوکاری کوتاه مدت و پر بازخورد را برای آن در نظر بگیریم؛ یکی از روش ها این است که فضای اشتراکی مان را در اجراها از مثلا یک کارگردان در هر ماه به 4 برسانیم.

دوم اینکه بحث اجرای آنلاین را جدی تر دنبال کنیم؛ در برخی کشورها، تئاتر زنده اجرا می شود و هم زمان پخش آنلاین هم دارد.

چرا کمپانی های تئاتر اروپا تعطیل نشد؟ چون دولت یا نهادی این اختیار را به آنها داده که با کمک ایده پردازان برای روزهای بدتر از این هم برنامه ریزی کنند که اینطور دچار آسیب نشوند.

ضرورت دارد مرجعی برای مخاطبان و برای هنرمندان داشته باشیم تا فضایی برای تعامل و صحبت و همکاری شکل بگیرد.

در چنین شرایطی است که می توان چراغ تئاتر را به درستی روشن نگه داشت.


کلید واژه ها: تئاتر - مدیران ارشد - صداوسیما - بازنشسته - محمدرضا - تماشاگر - مدیران - تهران - نظارت - آسیب شناسی - غریب - ارشد - زاده - پرسش - پاسخ - سوال - تغییرات - خبرنگار - مخاطبان - فعالیت - احتمال - یکی از - توسعه - جامعه - گزارش - خصوصی - دولتی - آینده - بررسی - همیشه

آخرین اخبار سرویس:
فیلم| تفحص پیکر پاک 10 شهید دوران دفاع مقدس در «چنگوله»

واکاوی مهمترین راهکار وحدت اسلامی و مبارزه با کرونا

فرمان خدا به زودی فرا می ‏رسد

راهیان نور بستری برای گسترش فرهنگ شهادت است

انتقاد علی مطهری از فرقه گرایی جدید مسلمانان

30 هزار ابتلا به کرونا و 700 مرگ | ماشین کشتار جمعی در همایش های انتخاباتی ترامپ

اعمال محدودیت برای مشاغل سه و چهار در 25 مرکز استان اعلام شده

آمادگی برای محدودیت های سختگیرانه کرونایی

چه اتفاقاتی در روز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روزهای بعد رخ می دهد؟| زمان بندی رای گیری، شمارش آرا و اعلام نتایج

آب کدر مربوط به اتفاقات شبکه آب است

13 سؤال بورسی مجلس از وزیر اقتصاد

قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش در دادسرای تهران تشکیل می شود

برنامه هایی برای آشنایی با اسلام به زبان های مختلف برگزار شود / بهترین فرصت همگرایی و همبستگی اسلامی فراهم شده است

کاندیدای معروف انتخابات 1400: اداره کشور مثل آب خوردن است / اصلا به جناح اعتقاد ندارم / احتیاجی به ستاد ندارم

وزیر بهداشت: اپیدمی کرونا با خواهش و تمنا رفع نمی شود

دیدار سفیر ایران با رییس جمهور منتخب بولیوی

خدا را باید شاکر باشیم که فرصت برادری و مدارا با انسانها را به ما عنایت کرده

راهیان نور بستری برای گسترش فرهنگ شهادت است

دفاع از ساحت مقدس پیامبر اعظم رسالت اصلی حوزه است/ لزوم پاسخ دندان شکن به گستاخی های سران استکبار

مستند قدرتمندترین مرد دنیا /

تنها را نجات امت اسلامی بازگشت به سیره پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) است

بازگشت دکتر نوروزی به استقلال؟

روزنامه گل| امیرحسین صادقی: نادری بعد از مشورت با من شماره 2 را پوشید

افتتاح مرکز شبانه روزی رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی در خوزستان

پر شدن ظرفیت سالن تطهیر بهشت زهرا شایعه است/مرگ و میر کرونا در تهران 100 درصد افزایش یافته/نماینده سردشت: مهاجرت بیش از 1000 نفر از سردشت در 5 ماه

جایگاه بانوان مسلمانان در ایجاد تمدن اسلامی

قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریس در تعارض با اسناد بالادستی است

برگزاری نشست «هجو و مواجهه»

کشور ما مشکلی با هیچ دینی ندارد!

پر شدن ظرفیت سالن تطهیر بهشت زهرا شایعه است/مرگ و میر کرونا در تهران 100 درصد افزایش یافته/نماینده سردشت: مهاجرت بیش از 1000 نفر از سردشت در

مالیات بر «خانه خالی» باز هم برگشت خورد

محدودیت های شدید کرونایی در سه شهرستان استان سمنان اعلام شد

تکذیب بازگشت دکتر نوروزی به استقلال

ابتلای دو مقام ترکیه به ویروس کرونا

بیانیه جنبش دانش آموزی استان زنجان در محکومیت اهانت به ساحت پیامبر اسلام(ص)

محدودیت های شدید کرونایی در سه شهرستان استان سمنان اعلام شد

در سالروز ولادت نبی مکرم اسلام آسمان استان تهران نورباران می شود

به دار آویختن نمادین مکرون! + عکس

احکام شرعی | خمس سهام عدالت

اعلام آمادگی سید محمد غرضی برای انتخابات 1400: نامزد انتخاباتم/ احتیاجی به ستاد ندارم!

همدلی مومنانه در لوداب/توزیع لوازم التحریر میان 300 دانش آموز محروم+تصاویر

مشارکت مردم استان تهران در پویش ایران همدل

نورافشانی پایتخت / برگزاری مراسم بدون اجتماع مردمی

تشریح برنامه های هفته پدافند غیرعامل استان تهران

پرچم مزین به نام مقدس رسول الله(ص) در سنندج به اهتزاز درآمد

انصارالله از تبادل جدید اسیران با دولت مستعفی یمن خبر داد

شورای نگهبان به طرح اخذ مالیات از خانه های خالی ایراد گرفت

سخنان حاج قاسم سلیمانی در مورد زنده بودن شهید

مالیات بر «خانه خالی» باز هم برگشت خورد

مدارس علمیه دو شهر اهواز و مسجد سلیمان تعطیل شدند/تغییر در ساعات اداری مدیریت حوزه علمیه خوزستان

خبر 20، دهم آبان 99

مالیات بر «خانه خالی» باز هم برگشت خورد

تاکتیک انتخاباتی دونالد ترامپ

تلاش برای احداث بیمارستان فوق تخصصی کودکان گلستان تا پایان سال

در سالروز ولادت نبی مکرم اسلام آسمان استان تهران نورباران می شود

چرا باید «سه کاهن» را بخوانیم

مانور آمادگی ستاد کرونا و گروه های جهادی پاکدشت برگزار شد

غرب باید چرخه اهانت و خشونت را متوقف کند/ لزوم برخورد با برگزاری تجمعات خطرزا

ارادت اهل سنت به اهل بیت در اشعار «مختومقلی فراغی» بیان شده است/ وهابیت هیچ شناسنامه دینی ندارند

نهمین رزمایش قطع برق در ایلام برگزار شد

نهمین رزمایش قطع برق در ایلام برگزار شد

تصاویر | تعطیلی باغ رستوران های متخلف در شیراز

قرارگاه «مقابله با اراذل و اوباش» تشکیل شد

برگزاری نشست «هجو و مواجهه»

نواب: از جمله وظایف علما در مصائب و بلایا روشنگری و دعوت به تعاون و همیاری است

انتقاد خسروپناه از اظهارات برخی چهره ها درباره بیانیه جامعه مدرسین +صوت

طرح مالیات بر خانه های خالی باز هم رد شد

لزوم انجام غربالگری و تشخیص بیماری کرونا در سطح گسترده/ محل تردد بیماران کرونایی باید کنترل شود

کاندیدای معروف انتخابات 1400: اداره کشور مثل آب خوردن است

تاکید برتوسعه همکاریهای دوجانبه تهران و لاپاز در دیدارسفیر ایران و رییس جمهور بولیوی

دوره تربیت محقق تفسیر برگزار می شود

فراخوان دومین جشنواره نهضت جوانان مسئله محور «نجم»

رییس شورای اخوت افغانستان: امت اسلام تنها در سایه وحدت مقتدر می شود

انتقاد مطهری از فرقه گرایی امروزِ مسلمانان

لزوم افزایش تست گیری کرونایی در پیک سوم

محدودیت های کرونایی در 3 شهرستان استان سمنان تشدید می شود؛ شاهرود همچنان فوق بحرانی است

در دومین عقب نشینیِ بدون عذرخواهی / ماکرون: کشور ما مشکلی با هیچ دینی ندارد!

تشکیل قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش در دادسرای تهران

تاکید برتوسعه همکاریهای دوجانبه تهران و لاپاز در دیدارسفیر ایران و رییس جمهور بولیوی

امام جمعه تبریز: شهید قاضی طباطبایی، مرزبان فقاهت و جهاد بود

اعلام برنامه های اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی/ آثار مکتوب خود سردار رونمایی می شود

تجمع خودرویی مردم مهرگان قزوین در محکومیت اقدامات موهن فرانسه علیه پیامبر(ص) + تصاویر

حساب های کاربری منتسب به رییس قوه قضاییه در توییتر جعلی است

رحمانی فضلی: نظارت کلی کماکان بر عهده وزارت بهداشت و درمان است/ قرارگاه مسئول برخورد قانونی با ضعف ها و کم کاری ها در اجرای مصوبات است

وزیر کشور خبر داد: اجرای طرح غربالگری کرونا به صورت وسیع 

هویت ملی ما تضمین کننده همبستگی و امنیت ملی کشور ماست

داماد مرودشتی به مراجع قضایی معرفی شد

نشست ستاد مهندسی فرهنگی کشور

دادستانی تهران: قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش تشکیل شد

دیدگاه امام جمعه اهل سنت کرمانشاه درباره راه های رفع بلاء و مصائب

جهانگیری: هیچ کس نباید به نام آزادی و دموکراسی به پیامبر اسلام اهانت کند

انتشار دوازدهمین شماره نشریه «مطالعات اسلامی زنان و خانواده»

اجرای پویش شادمانی رسول الله (ص) در کرمانشاه

تنزل جایگاه فرمانداری شاهین‌شهر و میمه به رتبه پنجم استان اصفهان

جمهوری اسلامی ایران مورد هجوم همه جانبه دشمن قرار گرفته است/ بحران کرونا ضعف اندیشه های لیبرالی را عیان ساخت

زندگی بانوانی به قدمت 38 سال

قرارگاه «مقابله با اراذل و اوباش» تشکیل شد

کنایه توییتری مطهری: رفتار علی (ع) با خلفای پیش از خود را مقایسه کنید با فرقه گرایی امروز ما مسلمانان

کنایه توییتری مطهری: رفتار علی (ع) با خلفای پیش از خود را مقایسه کنید با فرقه گرایی امروز ما مسلمانان

جو سازی علیه فولاد مبارکه ممنوع

درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است

درماتورژها باید جای بازنشسته های صداوسیما را در ارزشیابی تئاتر بگیرند/ تئاتر ما همیشه در شعب ابوطالب است