موضوعات داغ: - باشگاه پرسپوليس - شجاع خليل زاده - جمهوري آذربايجان - سرپرست باشگاه پرسپوليس - يحيي گل محمدي - تصويربرداري - شبكه هاي اجتماعي - تيم فوتبال پرسپوليس - ويروس كرونا - هواداران پرسپوليس - مبلمان خانگي - اداره كل حفاظت محيط زيست خوزستان - بيماري واگيردار - سرم سازي رازي - سرلشگر جعفري - آبطويل - سگ هاي آنست - پارچه قاچاق - مراسم مذهبي - حراج آنلاين - شماره بازيكنان - عليرضا نقي زاده - تيم ملي فوتبال مصر

مطالب مرتبط:
هیچ صدای مردم پسندی از بهارستان به گوش نمی رسد/مجلس یازدهم هم برای حل مشکلات مردم کاری نکرد/نماینده فارس: مردم انتظار معجزه نداشته باشند
نماینده مردم هرمزگان در مجلس: به نیروهای بومی در زمینه استخدام در صنایع استان ظلم می شود
ادامه روند درمان نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری
نماینده مردم بستان آباد: مجلس از طرح اقدام ملی مسکن حمایت می کند
همزمان با اربعین حسینی، موکب های فارس در چهار قالب به مردم خدمت رسانی می کنند
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 شهریور 1399 ساعت 08:502020-09-21اقتصادي

هیچ صدای مردم پسندی از بهارستان به گوش نمی رسد/مجلس یازدهم هم برای حل مشکلات مردم کاری نکرد/نماینده فارس: مردم انتظار معجزه نداشته باشند


حدود 4ماه از آغاز عمر مجلس یازدهم می گذرد و هنوز خبری از طرح یا برنامه ای که نشانگر ورود جدی پارلمان به مناسبات اقتصادی سیاسی کشور باشد، مشاهده نمی شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا طنز ماجرا نیز آنجاست که از روز تشکیل مجلسی که شعاراصلی نمایندگانش بهبود وضعیت اقتصادی کشور بود، شاخص های اقتصادی روز به روز با نزول و سقوط بیشتری همراه بوده و بهای ارز، طلا، مسکن، خودرو و حتی سبد خانوار خانواده ها با تورمی افسارگسیخته در حال رکوردزنی است.

اما بهارستان نشینان در این 113 روز چه اقداماتی انجام داده اند و چرا تنها صدایی که از مجلس  به گوش نمی رسد، پژواک شعارهای ساکنان پارلمان در ایام انتخابات و مطالبات بر زمین مانده شهروندان است؟ آن طور که انصاری، سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس می گوید: در حدود 4 ماهی که از عمر مجلس می گذرد موضوعات متعددی مانند تایید اعتبار نامه های نمایندگان، تشکیل کمیسیون ها، انتخابات هیئت رییسه و .

وقت زیادی را از مجلس گرفت.

وی با بیان اینکه بخشی از دستورکارهای فعلی مجلس در ادوار گذشته هم بوده، می گوید: متاسفانه بعضی از این دستورکارها در شورای نگهبان رد شده است و نباید فراموش کرد که نمایندگان موظفند طبق آیین نامه مجلس اولویت ها را رعایت کنند.

موضوعات بیرون با درون مجلس متفاوت است مجید انصاری در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه افرادی که از بیرون به فعالیت های مجلس توجه می کنند باید این نکته را مد نظر داشته باشند که موضوعات بیرون با واقعیت های داخل مجلس متفاوت است می افزاید: الزاماتی که نمایندگان موظف به رعایت هستند باعث کند شدن برخی از حرکت های نمایندگان می شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه با وجود مشکلاتی که مجلس یازدهم با آن مواجه بود نمایندگان توانستند بر اساس نیاز جامعه و موضوعات معیشتی و مسکن طرح های دو  الی سه فوریتی را مطرح کنند ادامه می دهد: نمایندگان جهت بررسی موضوعات در بخش ها و حوزه های مختلف در مرحله نخست باید به بررسی نکات و مشکلات وزارتخانه ها بپردازند تا بتوانند در جریان امور قرار بگیرند.

آمار بالای جلسات مجلس ایران نسبت به پارلمان های دنیا نماینده ممسنی و رستم در مجلس با اشاره به اینکه با بررسی از پارلمان های دنیا متوجه می شوید که مجلس شورای اسلامی ایران بیشترین جلسات را نسبت به دیگر کشورها برگزار می کند می گوید: این در حالی است که جلسه های نمایندگان از یک شنبه صبح آغاز می شود و تا شامگاه چهارشنبه ادامه دارد و نمایندگان مرتبا با حضور در جلسات مختلف، فراکسیون ها ، کمیسیون ها، سفر های استانی، دیدار با وزرا و .

در حال فعالیت هستند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس می افزاید: فاصله زیاد نهاد های مدنی و حلقه های واسط مانند شورای شهر ها و روستا به جایگاه واقعی خود باعث شده که فشار بر روی افراد و نمایندگان تشدید شود.

وی با بیان اینکه مشکلات متعدد و فراوان کشور باعث شده که مردم به مجلس امید داشته باشند که این مهم سبب افزایش حجم کار مجلس شده است می گوید: اگرچه نمایندگان علاقمندند که جهت برطرف کردن مشکلات به بعضی از بخش ها و به صورت تخصصی تمرکز کنند اما شرایط و اتفاقاتی که خواسته یا ناخواسته رخ می دهد باعث می شود که این اتفاق با سرعت کند پیش رود.

انصاری می گوید: شروع به کار خوب نمایندگان، شادابی نمایندگان جوان، و تجربه بسیار بالای نمایندگان، انقلابی و دینی بودن نمایندگان دور یازدهم بیانگر این موضوع است که می توان به این مجلس امیدوار بود.

مردم در 113 روز انتظار معجزه نداشته باشند نماینده ممسنی ورستم با اشاره به اینکه نباید انتظارات افراد را به گونه ای بالا ببریم که مردم و جامعه انتظار ایجاد معجزه در صد روز داشته باشند تصریح می کند: اما می توان اقداماتی انجام داد که به تبع آن مردم از مجلس انقلابی انتظار ریل گذاری های مناسب و برداشتن گام های مناسب داشته باشند.

نمایندگان از بوروکراسی های اداری ناراضی اند انصاری با اشاره به اینکه نمایندگان هم از وضعیت بوروکراسی های اداری و حجم زیاد حواشی تحمیل شده و جلسات مختلف هم ناراضی اند می گوید: با توجه به اینکه آهنگ آیین نامه داخلی مجلس چندان به گوش بعضی افراد خوش نمی نوازد  اما معتقدم مجلس یازدهم در مسیر مناسبی گام بر می دارد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به اینکه بخش عمده کار به قوه مجریه ارتباط دارد می گوید: تجمعاتی که اصناف و تشکل ها برای مطالبه گری در مقابل مجلس برگزار می کنند بیانگر این موضوع است که مردم از نمایندگان مجلس انتظار رفع مشکلات را دارند این در حالی است که مخاطب اصلی این افراد دولتی ها و قوه مجریه است.

موضع مجلس انتقادی است نماینده ممسنی و رستم می افزاید: با بررسی فعالیت نمایندگان در نطق ها و دعوت وزرا و .

متوجه می شویم که موضع مجلس نسبت به گرانی های لجام گسیختگی و مشکلات کشور، انتقادی است.

وی با اشاره به اینکه باید بپذیریم که مجلس و  نمایندگان به هیچ وجه نمی توانند پیگیر امور اجرایی باشند، می افزاید: نمایندگان به عنوان ناظر باید به دقت مشکلات را نظارت کنند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به اینکه فعالیت نمایندگان فارس در مجلس با شیب مثبت در حال جریان است ادامه می دهد: اگرچه در اوایل فعالیت مجلس یازدهم نمایندگان فارس به دلیل عدم شناخت از یکدیگر، نگاه بخشی نگری، نداشتن نگاه متشکل و واحد به استان پهناور فارس و.

انسجام مناسبی نداشتند اما در حال حاضر و در یک ماه گذشته آهنگ فعالیت اتحاد نمایندگان استان به خوبی پیش می رود و اگرچه هنوز فاصله زیادی تا نقطه ایده آل داریم اما روند این بخش رو به بهبودی است.

نمایندگان دور یازدهم نمی توانند اقدامات خاصی را انجام دهند اکبری نماینده دور دهم شیراز در مجلس هم با اشاره به اینکه دو سوم نمایندگان دور یازدهم تجربه حضور در مجلس را ندارند می گوید: این مهم از نکات مهم تاثیر گذار بر فعالیت و اقدامات مجلس محسوب می شود.

علی اکبری در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه آشنایی نمایندگان جدید با چارچوب و فعالیت ها  زمان بر است می افزاید: بی شک با توجه به شرایط موجود کشور نمایندگان دور یازدهم نمی توانند اقدامات خاصی را در کوتاه مدت انجام دهند.

وی بیان می کند: اگرچه نمایندگان در دوره انتخابات و برای ورود به مجلس شعارهایی را سر دادند اما معتقدم که بیشتر حرف ها و شعارها نادرست بود به طوری که در حال حاضر و با گذشت حدود 4 ماه از عمر مجلس شاهدیم که قیمت ارز، منزل، طلا و.

افزایش یافت به طوری که وجود بحران پشت سر بحرانی دیگر جامعه را با مشکلات متعددی مواجه کرده است.

این نماینده دور دهم در ادامه با اشاره به اینکه نمایندگان دور یازدهم تاکنون اقدام خاصی انجام نداده اند می افزاید: معتقدم که با توجه به شرایط موجود کشور انجام کار و فعالیت بسیار سخت است.

اکبری با بیان اینکه متاسفانه در زمان فعالیت دور دهم مجلس صدا و سیما علیه مجلس فعالیت می کرد،می گوید: اگرچه اصلاح طلبان با داشتن حدود 85 کرسی در مجلس یازدهم اکثریت مجلس را در اختیار نداشتند اما صدا و سیما تنها با داشتن حدود 20 نفر از نمایندگان در آن دوره،  از نظرات آنها استفاده می کرد.

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما مدام در حال تخریب مجلس بود می گوید: متاسفانه صدا و سیما در دور قبل  متعلق به نظام نبود بلکه به جناح خاص تعلق داشت.

این نماینده دور دهم با اشاره به اینکه صدا و سیما در حال حاضر هم با استفاده از نظرات نمایندگان دور یازدهم در حال تخریب دولت است می افزاید: بی شک چنین رفتارهایی هیچ تاثیری در نتیجه گیری ندارد.

نظارت نمایندگان در حد گفتمان است وی با اشاره به اینکه متاسفانه نمایندگان دور یازدهم در بخش نظارتی هم موفق عمل نکردند ادامه می دهد: اگرچه نظارت در بخش های متفاوتی انجام می شود اما تاکنون تاثیری رخ نداده است و نظارت نمایندگان در شرایط فعلی تنها در حد گفتمان است.

وی درباره انتخابات آینده ریاست جمهوری هم می گوید: در حال حاضر تمام شرایط به نفع طیف حاکم بر کشور است اما هنوز پیش بینی برای انتخابات 1400 زود است ونتیجه ها در حد گمانه زنی است.

 
کلید واژه ها: مجمع نمایندگان استان فارس - مجلس یازدهم - اقتصادی - بهبود وضعیت اقتصادی - نمایندگان - بهارستان - مجلس - شاخص های اقتصادی - مناسبات اقتصادی - پارلمان - مجمع نمایندگان - حل مشکلات مردم - وضعیت اقتصادی - یازدهم - مردم - افسارگسیخته - استان فارس - خانواده ها - سبد خانوار - حل مشکلات - صدای مردم - کشور - حدود - انتخابات - فارس - شهروندان - مناسبات - خبرنگار - خانواده - مطالبات

آخرین اخبار سرویس:
تنوع برنج در جهان

چگونه اقتصاد هلند گل کاشت/ ایران 50 گروه باغبانی دارد هلند یک گروه!

افتخار قیچی این ربان نصیب چه کسی شد؟

رکورد قیمت بیت کوین با اعلام خبر پیوستن این رمز ارز به پی پال

آخرین وضعیت زاینده رود و دریاچه ارومیه

مقایسه رنو تالیسمان با تویوتا پریوس + مشخصات فنی

ارتقای بهره وری در دستگاههای اجرایی با رویکرد پایین به بالا/اولویت بهره وری در فعالیتهای کلیدی وزارت کار

طرح هی نیمه تمام در بودجه هست در اراده دولتی ها نه! / مراودات بانکی بارزترین مشکل صادرکنندگان

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در قلهک

تاثیر مهم انتخابات آمریکا بر وضعیت بازار سرمایه

جزییات واردات 113 میلیون دلاری انسولین/ ترخیص فوری با حداقل اسناد

جزییات واردات 113 میلیون دلاری انسولین/ ترخیص فوری با حداقل اسناد

صبح پر آرامش شبنم قلی خانی و خواهرش /عکس

رکورد جدید آمار مبتلایان به کرونا در اتریش

عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا/ تهران؛ پل ارتباطی به خلیج فارس

حال و روز ناخوش یکی از کارخانجات نساجی گیلان

سرمایه گذاری در مسیر طلا و ارز به اقتصاد آسیب وارد می کند

ایران در مهر ماه کم بارش بود/وضعیت بارش ها در آبان و آذر

ماجرای مرد فقیری که یکی از بزرگترین طراحان مد جهان شد!

پرداخت 1000 یورو به خانواده های فرانسوی در صورت داشتن فرزند سوم!

کاسبی ایرلاین ها به بهانه انتشار کرونا/ نقش نهاد های نظارتی در زمان گرانفروشی در بازار ها چیست؟

سایه گرانی بر سر اقلام اساسی خانوار/ بازار محصولات پروتیینی به کدام سو می رود؟

ایران در مهر ماه کم بارش بود/وضعیت بارش ها در آبان و آذر

لزوم حمایت صنایع کرمان از کشتی

اصلاح ساختار بودجه، از پیشنهادات 62 گانه بذرپاش تا وعده نوبخت

بازار داغ ازهای دیجیتال: بیت کوین اوج گرفت/ اتریوم پرواز کرد+ جدول

قیمت انواع محصولات پروتیینی، میوه و صیفی جات

معرفی انواع مختلف برنج

رکورد جدید آمار مبتلایان و قربانیان روزانه کرونا در ایتالیا

قیمت جدید انواع دمبل چقدر است؟

قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک زیر 20 میلیون است

قیمت جدید انواع خرما در میادین میوه و تره بار چقدر است؟

43 نفر از اخلالگران بازار ارز در اصفهان دستگیر شدند

جلوگیری سامانه جامع انبارها از احتکار وقاچاق کالا

قیمت مسکن در تهران منهای منطقه یک زیر 20 میلیون است

آخرین قیمت ها در بازار خودرو/ 207 اتوماتیک 500 میلیونی شد

توضیحات شرکت پالایش نفت آبادان درباره یک فیلم

سیگنال کاهش نرخ ارز پس از انتخابات آمریکا

کشف مرگبارترین خطر واکسن کرونا

تداوم تعطیلی تالارهای پذیرایی/افزایش 5درصدی پلمب ها

آخرین وضعیت زاینده رود و دریاچه ارومیه

افزایش واردات انسولین در 7 ماه نخست امسال/انسولین وارداتی، محصول کدام کشورها هستند؟

افتخار قیچی این ربان نصیب چه کسی شد؟

مهریه همسر آذری جهرمی چقدر است؟

صید ترال در سواحل مکران متوقف شد

آلودگی هوا ریسک آلزایمر و پارکینسون را افزایش می دهد

قیمت خودروهای داخلی در مقایسه با هفته گذشته

استیضاح وزیر اقتصاد کلید خورد/ناکامی بورس پاشنه آشیل وزارت اقتصاد؟

اخبار کوتاه خبرگزاری فارس آذربایجان غربی در 24 ساعت گذشته

چراغ سبز بورس در انتظار انتخابات آمریکا است؟

معاون وزیر نیرو: سد نرماب در همین دولت تکمیل می شود

پوشش ساده لاله مرزبان/ عکس

پرداخت 600 میلیارد تسهیلات برای اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی

کاهش شدید خرید خانه در آمریکا توسط چینی ها

واکاوی تداوم بلاتکلیفی رسوب خوراک دام در بنادر/نتیجه سفر تیم مدیران ارشد دولتی به بندر عباس چه بود؟

چالش های تسهیلات دهی به بنگاه های اقتصادی

صعود دلار مقابل یورو و پوند

متغیر امنیت انرژی؛ مانعی بر سر بازگشت آمریکا به برجام

قیمت انواع محصولات پروتیینی، میوه و صیفی جات

کاهش شدید خرید خانه در آمریکا توسط چینی ها

تخصیص 3450 میلیارد تومانی برای پرداخت پاداش بازنشستگان/پاداش پایان خدمت سال 98 هر دستگاه چه قدر بود؟+سند

شناسایی 10 هزار واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن در لرستان

جزییات طرح اقدام ملی مسکن در لرستان/ 10 هزار نفر واجد شرایط شدند

فیلم /ایزدخواه:در بورس به دلالان خودرو نمی فروشیم!

الزام دولت به مقابله با سفته بازی در بازار مسکن| ضرورت اعمال مالیات بر عایدی سرمایه

«اصل 44، زشت یا زیبا؟»|واکاوی محدوده فعالیت نهادهای عمومی در اقتصاد ایران/ارائه لایحه جدید برای شفافیت سهم بازار موسسات عمومی

آمادگی برای دورکاری کارمندان در دروان کرونایی/ سفر نروید

جای خالی تکنولوژی های نوین در حوزه صنایع معدنی/ چرا سرمایه گذاری در معدن کم فروغ است؟

فیلم | بی مهری به یک تولیدکننده مبل در بجنورد/ فاصله زیاد حرف تا عمل!

استیضاح وزیر اقتصاد کلید خورد/ناکامی بورس پاشنه آشیل وزارت اقتصاد؟

ریزش مجدد لیر

سلاح ورزی:ادعای وجود 70 کارتن خوابِ ارز برنگرداندهِ همتی بررسی شود! +متن نامه

نرخ بیکاری نروژ رکورد زد

حاجی میرزایی: ساخت بیش از 43 هزار مسکن برای فرهنگیان آغاز شد

خرید از کارتخوان های سیار خیابانی ممنوع

عضویت تهران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا/ ایران؛ پل ارتباطی به خلیج فارس

ادعای وجود 70 کارتن خوابِ ارز برنگرداندهِ همتی بررسی شود! +متن نامه

سفر وزیر ورزش و جوانان به زنجان

خشت گذاری 43 هزار مسکن برای فرهنگیان

عددی که اطلاعات بانکی شما را لو می دهد

وزیر آموزش و پرورش: ساخت 43 هزار مسکن برای فرهنگیان آغاز شد

مهریه همسر وزیر ارتباطات چقدر است؟

قیمت خودروهای داخلی در مقایسه با هفته گذشته

کاهش قیمت سهام نماد فملی در بورس دستوری است؟

ریزش قیمت خودرو دو روز بیشتر دوام نیاورد/ پراید دوباره گران شد

خشت گذاری 43 هزار مسکن برای فرهنگیان

مهریه همسر آذری جهرمی چقدر است؟

واکنش وزیر گردشگری به افزایش نرخ بلیت هواپیما: این رویه را متوقف کنید

خشت گذاری 43 هزار مسکن برای فرهنگیان

مجرمان خطرناک شامل دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان نمی شوند

آذری جهرمی: رجیستری عامل گرانی تلفن همراه نیست

آسیب های ناشی اجتماعی از کرونا در کرج رصد می شود

آغاز عملیات اجرایی 120 هزار مسکن ملی در شهر های جدید

توضیحات شرکت پالایش نفت آبادان درباره یک فیلم

228 کیلومتر از رودخانه های گلستان لایروبی شد

خلع ید 220 هزار متر زمین وقفی در برخوار

حاجی میرزایی: ساخت بیش از 43 هزارمسکن برای فرهنگیان آغازشد

مسیر سبز برای توسعه صادرات

کودکان مناطق کمتر برخوردار در جشنواره امسال سهیم شدند

افتتاح بزرگراه تبریز-سهند پایان آبان با حضور وزیر راه و شهرسازی

هیچ صدای مردم پسندی از بهارستان به گوش نمی رسد/مجلس یازدهم هم برای حل مشکلات مردم کاری نکرد/نماینده فارس: مردم انتظار معجزه نداشته باشند

هیچ صدای مردم پسندی از بهارستان به گوش نمی رسد/مجلس یازدهم هم برای حل مشکلات مردم کاری نکرد/نماینده فارس: مردم انتظار معجزه نداشته باشند