مطالب مرتبط:
تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است/ منابع ناشی از قبوض پرداختی مردم برای مدیریت اوج بار و سرمایه گذاری در شبکه هزینه می شود
شبکه سازی ضامن حیات استارتاپ ها است/برگزاری 350 جلسه سرمایه گذاری در اینوتکس 2020
قاضی خطاب به متهم صمیمی: از مطلب کذب گفتن ابایی ندارید/ در شرکت های زیادی سرمایه گذاری کردید که ناشی از تغییر و فروش ارز است
قاضی خطاب به متهم صمیمی: از مطلب کذب گفتن ابایی ندارید/ در شرکت های زیادی سرمایه گذاری کردید که ناشی از تغییر و فروش ارز است
توانستم در اوج تحریم های اقتصادی، تابستان امسال را بدون خاموشی بگذرانیم
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 25 مرداد 1399 ساعت 22:002020-08-15اقتصادي

تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است/ منابع ناشی از قبوض پرداختی مردم برای مدیریت اوج بار و سرمایه گذاری در شبکه هزینه می شود


امروز جشن ما در 25 مرداد 99 از این نظر جشن مهم و باشکوهی است که ما در آستانه تثبیت یک وضع مطلوب در صنعت برق کشور هستیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا از وزارت نیرو، - وزیر نیرو گفت: امروز جشن ما در 25 مرداد 99 از این نظر جشن مهم و باشکوهی است که ما در آستانه تثبیت یک وضع مطلوب در صنعت برق کشور هستیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا از وزارت نیرو، رضا اردکانیان عصر روز شنبه هم زمان با شانزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، در آیین جشن تحقق برنامه عبور موفق از دوره اوج مصرف برق تابستان 1399 (برنامه 099) که در قالب پروژه های ساز و کاری   برگزار شد، با یادآوری سیلاب های وسیع اواخر سال 97 و اوایل سال 98 در حدود 25 استان کشور بویژه خورستان گفت: در این عرصه هم تلاش، فعالیت، تخصص، همت بالا و مسئولیت پذیری همه دست اندرکاران عرصه مدیریت منابع آب و بویژه استانداران فراموش نشدنی است.

وی تصریح کرد: ما تحریم های سخت و گسترده ای را تجربه می کنیم و طبیعتا همه تلاش کرده ایم که با تدارک لازم، افزایش تاب آوری جامعه را در برابر این تحریم های ظالمانه فراهم کنیم؛ هم در عرصه برق و هم آب، وزارت نیرو و دستگاه های همراه در سازمان دولت و در بخش خصوصی و مردم، نقش مهم و تاثیرگذاری داشتند.

وی با اشاره به خشکسالی گسترده در سال آبی 97-96 که موجب کاهش منابع آب در مخازن سدهای چند منظوره بویژه در استان خوزستان شد، اظهار داشت: ما به یک باره در تابستان 97 با کاهش حدود 5 هزار مگاوات ظرفیت تولید برق آبی مواجه بودیم.

اردکانیان افزود: مدیریت آن سال آبی از سختی ها و ویژگی های خاصی برخوردار بود که جز با فرهنگ تدبیر، همت والا، تلاش شبانه روزی و درک صحیح عرصه مدیریت منابع آب به عنوان یک عرصه میان بخش عملی نبود که نزدیکی و فعالیت مستمر همکاران ما در وزارت کشور و استانداری ها بسیار حائز اهمیت بود و استانداران به عنوان نمایندگان عالی دولت در استان ها مانند یک همکار نزدیک، دوشادوش وزیر نیرو و مدیران ارشد صنعت آب و برق در تب و تاب خشک ترین سال نیم قرن اخیر بودند.

وزیر نیرو گفت: بلافاصله بعد از سال آبی 97-96، در سال آبی 98-97 ما با یکی از پرآب ترین سال ها در 50 سال اخیر مواجه بودیم .

اردکانیان گفت: بر اساس آمار ثبت شده، آن سال یکی از سه سالی بود که پرآب ترین و پربارش ترین سال ها را در تاریخ 50 ساله نشان می داد.

وی ادامه داد: ما بعد از پشت سر گذاشتن این دو تجربه که بویژه در سال های تحریم که به معنای حداکثر سازی استفاده از ظرفیت های موجود قلمداد می شد، برنامه خاموشی صفر 98 را در تابستان 98 در دستور کار داشتیم.

وزیر نیرو افزود: طبق آمار، دست کم در یک دهه قبل از سال 97، هر سال در تابستان با افزایش اوج بار یا پیک تابستان به میزان حدود 5 درصد مواجه بودیم؛ یعنی علاوه بر پاسخگویی به تمام نیازها در همه بخش ها در طول سال، سالانه حدود دو تا سه هزار مگاوات و بلکه بیشتر صرفا برای پاسخگویی به اوج بار تابستان و افزایش نسبت به سال قبل ظرفیت سازی کرده، نیروگاه احداث و سرمایه گذاری کنیم تا تابستان را بدون خاموشی پشت سر بگذاریم.

مدیریت مصرف در دستور کار این دوره مدیریت وزارت نیرو مقدمه ای بر مدیریت تقاضاست وزیر نیرو گفت: آنچه به عنوان مدیریت مصرف در دستور کار این دوره مدیریت وزارت نیرو است، مقدمه ای بر مدیریت تقاضاست.

وی افزود: طبیعتا در تابستان سال های 97، 98 و امسال اگر قرار بود در بر همان پاشنه بچرخد باید در هر تابستان علاوه بر سایر نیازها صرفا برای عبور موفق بدون خاموشی از پیک چندین هزار مگاوات نیروگاه بیشتر سرمایه گذاری می کردیم.

وزیر نیرو افزود: فارغ از تحریم، این روند، روند قابل ادامه و پایداری نبوده، نیست و نخواهد بود.

اردکانیان با بیان اینکه با جمعیت رو به رشدی مواجه هستیم، گفت: مدیریت مصرف به معنای صرفه جویی نیست، بلکه عمدتا ناظر بر اصلاح روش های مصرفی است و مدیریت تقاضا هم عرصه توسعه یافته تری نسبت به میدان و عرصه مدیریت مصرف است.

اردکانیان گفت: ما در این سال ها و دوره فشارهای حداکثری، حداکثر استعدادهای خودمان را هم به کار گرفتیم و در هر دو عرصه مدیریت مصرف و تقاضا داریم کار می کنیم؛ به نوعی جبران مافات نسبت به سال هایی است که در تابستان ها پیک مصرف بالایی داشتیم.

وی  افزود: ما به این نتیجه رسیدیم که یکی از موجبات تفاخر ما این است که بدون خاموشی و پاسخگویی به تقاضاهای انرژی پیک کمتری هم داشتیم و این توسعه یافتگی واقعی در عرصه مدیریت انرژی در کشور است.

وی ادامه داد: ما در تابستان 97 توانستیم در اولین راند برنامه مدیریت مصرف با همکاری بویژه استانداران و سایر بخش ها و شروع یک برنامه جامع با رسانه ملی و رسانه های مختلف رشد 5.

2 درصدی سالیانه اوج بار را به 2.

98 درصد کاهش دهیم.

اردکانیان گفت: این امر موجب شد که با اعتماد به نفس،  برنامه صفر 98 را عرضه کنیم و از تقریبا مرداد 97 آغاز شد و تابستان 98 را بدون خاموشی برنامه ریزی شده پشت سر گذاشتیم در حالی که تعهداتمان به صادرات انرژی را هم پاسخگویی کرده بودیم و رشد اوج بار ما به نسبت به سال قبل از آن از 2.

98 درصد هم کمتر شد و به یک درصد رسید.

وی افزود: به این نتیجه رسیدیم که ما این توان بالقوه را در کشور نه تنها در وزارت نیرو که در دستگاه های همکار در سطح مدیران ارشد، پل های مطمئن ارتباطی اعم از رسانه ملی و دستگاه های ارتباط جمعی و از همه مهمتر در سطح افکار عمومی و مردم داریم که رشد اوج بار 5.

2 درصدی را فراموش و بر روی رشد بار حدود یک درصد برنامه ریزی کنیم.

وزیر نیرو گفت: این اتفاق بزرگی است که امسال هم رقم زده شد و طبق گزارش ها تابستان امسال را هم توانستیم با رشد اوج بار حدود یک درصد پشت سر بگذاریم.

اردکانیان با بیان این که مشخصات یک وضع و مدیریت مطلوب در صنعت برق شامل سه خصوصیت است توضیح داد: خصوصیت اول این که در زمان اوج بار، کمبود تولید نداشته باشیم و به مصرف کنندگان خاموشی برنامه ریزی شده ندهیم.

وی گفت: این اتفاق در تابستان امسال محقق شد.

ما یکی دو اتفاق فنی ناشی از خرابی دستگاه ها و اشکالاتی در عرضه برق در برخی نقاط معدود کشور برای مدت کوتاه داشتیم که به هیچ وجه به معنای کمبود تولید و خاموشی برنامه ریزی شده نیست و به استناد آنچه اتفاق افتاده و عملکرد ثبت شده ما تابستان 99 و اوج بار را بدون خاموشی پشت سر گذاشتیم.

اردکانیان اظهار داشت: خصوصیت دوم این که در عین حال نداشتن خاموشی برنامه ریزی شده و کمبود تولید، توانسته باشیم به تقاضاهای انرژی پاسخ دهیم.

وی گفت: این موضوع بویژه در شرایط تحریمی بویژه در سالی که به نام جهش تولید مزین است  شرط و قید فوق العاده مهمی است.

در ماه های اخیر بویژه فروردین امسال بنا به آمار گزارش شده جهانی ، تعداد قابل توجهی از کشورهای صنعتی دنیا به دلیل بیماری کووید 19 و رکود اقتصادی ناشی از آن و قرنطینه های اجباری بین 5 تا 25 درصد کاهش تقاضای انرژی داشتند.

کشور ما در شرایط تحریمی در سال جهش تولید با افتخار اعلام می کند در این مدت به نسبت زمان مشابه پارسال به بخش صنایع بزرگ خود 11 درصد و به بخش کشاورزی حدود 4.

5 درصد انرژی بیشتر عرضه کرده است و به طور متوسط در کشور 4.

35 درصد عرضه انرژی ما هم بیشتر بوده است.

تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است وزیر نیرو گفت: ما تعهداتی هم به همسایگان خود برای صادرات انرژی داریم که تمام و کمال این تعهدات در تابستان امسال هم ایفا شده و به انجام رسیده است.

اردکانیان گفت: خصوصیت سوم وضعیت مطلوب در مدیریت انرژی،  این است که ما در عین حالی که خاموشی نداریم، به تقاضاهای روزافزون و منطقی پاسخ می دهیم که سالی حدود یک میلیون مشترک بیشتر داریم و تقاضا در بخش های تولید رو به گسترش است ، ناچار به سرمایه گذاری غیر ضروری نباشیم.

وزیر نیرو گفت: این که بتوانیم مانع از این شویم که سالانه هزاران میلیارد تومان از پول مردم را صرف ساخت نیروگاه یا نیروگاه هایی کنیم بخواهند حدود 150 تا 200 هزار مگاوات ساعت اوج بار ما را در تابستان پاسخگویی کنند و نتوانیم این سرمایه ارزشمند را در سایر بخش های کشور در صنعت برق به کار گیریم.

وزیر نیرو با اشاره به ارائه گزارش این وزارت خانه در خصوص دستاوردهای صنعت برق به مقام معظم رهبری در تابستان امسال که همگی برای نخستین بار در سال 98 با عنوان اولین های برقی محقق شده بود اظهار داشت: با اظهار لطف کریمانه معظم له و قدردانی که از همه همکاران و دست اندرکاران صنعت برق داشتند و تاکیدشان بر ادامه این فعالیت ها به درستی بر یکی از نقاط نیاز ما اشاره کردند و انگشت گذاشتند و آن هم موضوع فرسودگی شبکه های انتقال و توزیع است و هشدار دادند که حواستان به این بخش باشد، احداث نیروگاه و ایجاد ظرفیت های جدید بسیار کار لازمی است اما بسیار مهم است که سرمایه گذاری لازم برای بازسازی و نوسازی شبکه های انتقال و توزیع هم داشته باشیم که در یک برف سنگین در شمال کشور هموطنان با مشکلات جدی ناشی از اختلال مواجه نشوند.

وی گفت: طول شبکه های انتقال و توزیع ما در کشور حدود 900 هزار کیلومتر است ، حدود 500 پست برق احداث شده داریم که برای نگهداری و تعمیرات نیاز به منابع دارند ، حدود 90 نیروگاه بزرگ ما مشغول فعالیت هستند که برای افزایش راندمان، بازسازی های ضروری و نگهداری ها نیاز به منابع دارند.

وی گفت: این که ما بتوانیم سرمایه گذاری غیر ضروری در بخش نیروگاهی صرفا برای یک اوج بار فزاینده نداشته باشیم این یکی از شاخصه های اصلی مدیریت مطلوب است که با این تثبیت افزایش فقط یک درصد به این مهم هم دست یافتیم و از فردا همکاران برنامه ریزی خود را برای برنامه صفر صفر صفر ، خاموشی صفر در آخرین سال این قرن که تابستان 1400 است آغاز کنند تا بتوانیم افزایش اوج بار در این تابستان را در حد همین یک درصد نگه داریم و با تکرار این دستاورد در سه سال متوالی به تعبیری این دستاورد به نام صنعت برق ایران سند زده شود.

اردکانیان ادامه داد: ما قطعا با استمرار این حرکت و کاهش هزینه ها و با سایر برنامه های ساز و کاری که در پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال 99 تدارک دیدیم دست مریزاد واقعی را به مردم خواهیم گفت.

وی گفت: امروز ما از وعده 250 پروژه با سرمایه گذاری 50 هزار میلیارد تومان که 200 پروژه آن ساخت و سازی و 50 پروژه ساز و کاری است موفق شدیم 51 پروژه ساخت و سازی شامل سدها ، شبکه ها، تصفیه خانه ها و نیروگاه را افتتاح کنیم و چهار پروژه ساز و کاری شامل همین پروژه امروز با سرمایه گذاری مجموع 16 هزار میلیارد تومان به ثمر رسیده است و وعده ما تا پایان امسال برای تکمیل و افتتاح 195 پروژه دیگر در چارچوب این پویش با سرمایه گذاری حدود 34 هزار میلیارد تومان باقی می ماند.

اردکانیان گفت: امید است با همکاری همه بخش های فعال دست اندرکار این ها به ثمر برسد و سال آینده توفیق داشته باشیم در ماه های و هفته های پایانی فعالیت دولت تدبیر و امید برای سومین بار متوالی تابستان بدون خاموشی و توام با عرضه و صادرات انرژی بیشتر و سرمایه گذاری بهینه در عرصه هایی که نیاز واقعی صنعت برق است را به اتفاق همه شما، استانداران و همکارانمان در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت، معدن و خدمات کشور جشن بگیریم و تا آن زمان اثری هم از بیماری کووید 19 در کشور ما و در دنیا نباشد و همکاران بخش سلامت هم در آسایش به سر ببرند.

همانگونه که امسال سعی کردیم از ناحیه آب و برق اختلالی در عرصه خدمات درمانی و عرضه این خدمات ایجاد نشود در ایام پیش رو هم مسیر خدمت باز باشد .

وی در جمع خبرنگاران نیز اظهار داشت: شهرهای زیادی در کشور وجود دارند که نیازمند کابل های خودنگهدار هستند تا با استقرار این کابل ها بتوان از خاموشی های ناشی از اتفاق ها کاست و علاوه بر زیبایی بیشتر محیط شهری، با محیط زیست هم از حیث عدم قطع درختان سازگاری بیشتری داشته باشیم، همچنین در مجموع پاسخ مثبتی به توصیه اخیر مقام معظم رهبری داده باشیم که فرمودند حواستان به شبکه های توزیع و انتقال باشد، که این ها نیازمند سرمایه گذاری است.

وی گفت: ما به کمک مردم بویژه مصرف کنندگان عمده و بخش های تولیدی کشور و 295 هزار موافقت نامه ای که از آغاز امسال تا قبل از شروع فصل گرم با بخش های مختلف صنعت و کشاورزی به امضا رساندند توانسته ایم مصرف این بخش ها در زمان اوج بار تابستان را از ساعاتی به ساعات دیگر منتقل کنیم و پیک اوج بار را کاهش دهیم.

وی گفت: این موجب شده که مصارف وقت شب که عمدتا خانگی است و شکل عادی خود را دارد به عنوان اوج بار خود را نشان دهد، به این معنا که ما کاهش در مصارف شب نداشتیم و کاهش اصلی را در روز داشتیم که امسال اوج بار ما در روز 31 تیر در هنگام شب به ثبت رسید.

وزیر نیرو افزود: مردم پاسخ مثبت تری به درخواست هایی دادند که از آن ها خواسته شده بود در ظهر تابستان دمای کولر گازی منازلشان را به جای 18 یا 17 روی 24 بیاورند و دور آن را کند کنند و در بخش خانگی و نیز  تولیدی پیک سایی کنیم.

اردکانیان درباره حذف قبوض کاغذی در حوزه آب هم گفت: در خصوص قبض آب هم همکاران شروع کرده اند و طبق گزارش وصولی در آستانه اجرای این طرح هستند .

امیدواریم از قِبل حتی شرایط کرونایی هم که عدم مراجعه حضوری مردم را ضروری تر می کند بتوانیم یک نوع رفتار هوشمند در بخش ارباب رجوع صنعت آب را هم توسعه دهیم.

اردکانیان درباره گذر از پیک مصرف آب هم گفت: وضعیت آب به نسبت سال های خشکی که پشت سر گذاشته ایم و در فاصله نزدیک به ما هم هست، شرایط نسبتا مناسب تری است.

اکنون درصد قابل توجهی از مخازن سدها آب دارند و برنامه ریزی ها این گونه است که در بخش شرب و بهداشت بویژه در شرایط کرونایی با مشکل جدی مواجه نشویم، بتوانیم نیازهای بخش کشاورزی را پاسخگو باشیم، در سال جهش تولید،  موضوع امنیت غذایی و خاطرجمعی از تولید کالاهای اساسی در کشور تا درصد بالاتری فراهم شود، به نیاز بخش صنعت پاسخ دهیم و خدمات مربوط به جمع آوری و تصفیه فاضلاب را به گونه ای که اعلام وعده کردیم انجام دهیم.

وی گفت: ما اکنون، مدت قابل ملاحظه ای است که تقریبا هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب را در کشور وارد مدار بهره برداری می کنیم، هر 50 روز یک بار یک سد مخزنی از محل اعتبارات ملی افتتاح می شود، ده ها هزار هکتار شبکه های اصلی آبیاری و زهکشی توسط ما و شبکه های فرعی توسط بخش کشاورزی و طرح های آبرسانی روستایی وارد مدار می شود.

اردکانیان گفت: امسال بنا داریم در سایه یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی و تجمیع امکانات اعم از مالی، فنی و نیروی انسانی سرعت بیشتری به آبرسانی روستایی داده شود و طبق وعده تا پایان دولت 10 میلیون نفر جمعیت روستایی کشور از نعمت شبکه آب پایدار بهره مند شوند.

وی گفت: برای بخش آب مانند برق، زمان حاضر زمان خاصی برای اوج مصرف نیست، امید است با کاهش دما و عدم استمرار آن در نقاطی که با تنش آبی مواجه هستند، مردم با مشکلات کمتری مواجه شوند.

وزیر نیرو همچنین درباره تاثیرات قانون جدید آب بر منابع آب زیرزمینی گفت: حدود چهل سال از عمر قانون فعلی ما با عنوان قانون توزیع عادلانه آب می گذرد و مربوط به زمانی است که به لحاظ شرایط اقلیمی و جمعیتی و نیازهای کشور دغدغه ما توزیع عادلانه آب بوده است.

یعنی آنقدر آب موجود و تقاضا محدود بوده که رعایت عدالت در توزیع مهم بوده است، اکنون که توزیع آب مسئله کماکان مهمی است، مقولاتی همچون حفاظت از منابع آب، کیفیت آب و تعادل بخشی به کاهش منابع زیرزمینی و سایر بخش هایی که عرصه های جدید مدیریت مصرف آب هستند، مسائل مهم تری به شمار می آیند، به نحوی که قانون جدید بتواند نه تنها پاسخگوی نیازهای یک جامعه بیش از 80 میلیون نفر جمعیت امروز باشد، بلکه نیازهای شرایط پیش رو، سال ها و دهه های بعد را هم پاسخگویی کند؛ اما چون روز به روز ماهیت بین بخشی بودن آب برای همه مشخص می شود و تعداد ذی نفعان این عرصه بیشتر خودشان را نشان می دهند، این حرکت را با یک همکاری نزدیک ابتدا در سازمان دولت شروع کردیم و بعد در فرآیند تدوین لایحه قانونی حتما همه تشکل ها و ذی نفعان را مشارکت می دهیم.

وی یادآوری کرد: اولین جلسه هم اندیشی در خصوص تدوین لایحه جدید قانون جامع بهره برداری پایدار از منابع آب را هفته گذشته با حضور دستگاه های اجرایی در سطح دولت و مجلس، مرکز پژوهش های مجلس و فرهنگستان علوم و سازمان های نظارتی و دانشگاهی کشور تشکیل دادیم.

کارگروه ها شکل گرفتند و به موقع در این رابطه اطلاع رسانی و از نقطه نظرات همه دست اندرکاران موضوع آب استفاده می کنیم که به عنوان یک میراث از این دولت ریل گذاری مناسب برای مدیریت منابع آب را برای سال های پیش رو کرده باشیم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه ما تقدیم هر چه زودتر این لایحه قانونی به مجلس شورای اسلامی است.


کلید واژه ها: صنعت برق - تابستان - رضا اردکانیان - مسئولیت پذیری - کشور - برنامه - نیرو - آستانه - صادرات انرژی - سرمایه گذاری - گزارش - مطلوب - مرداد - وزارت - امروز - اردکانیان - وزیر نیرو - صنعت - هفته - مصرف برق - پرداختی - برگزار - سرمایه - تعهدات - صادرات - مدیریت - هزینه - پروژه - استان - منابع

آخرین اخبار سرویس:
چه زمانی سرمایه گذاری خارجی می تواند برای اقتصاد ایران اثر واقعی داشته باشد؟

سرگردانی مشتریان رامک خودرو پشت درهای دادگاه و گمرک

تورم عربستان در اوج 11 سال اخیر

اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در همدان

سرکنسول ایران در آستراخان: روسیه آماده افزایش مبادلات تجاری با ایران است

استاندار چهارمحال و بختیاری: دیون مانده مرخصی بازنشستگان در سال 97 از فردا پرداخت می شود

کورس قیمت سه نوع ملک

قیمت لباس نوزاد در بازار چقدر است؟

دستگاه های اجرایی املاک و اموال بلااستفاده را در لیست فروش قرار دهند

اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز با محوریت مقابله با خودروهای شوتی

تورم عربستان در اوج 11 سال اخیر

بورس در فاز انتظار/ بازار شاخص دو میلیونی را پس می گیرد؟

رییس ایرانی الاصل زرتشتی شرکت هندی فروشنده واکسن کرونا کیست؟

سرگردانی مشتریان رامک خودرو پشت درهای دادگاه و گمرک

چگونه وضعیت اعتباری صادرکننده چک را استعلام بگیریم؟

احتمال افزایش نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد/آخرین نرخ اشتغال استان 12 درصد است

بسترسازی برای فساد، با قیمت گذاری سلیقه ای مواد اولیه دارویی!

160 هزار واحد خانه خالی در آذربایجان شرقی/ 12 درصد خانه ها خالی است

روز متفاوت بازار ارز/ قیمت دلار فردا چه می شود؟

موش ها سجل احوال مردم را خورده اند!

ببینید | ظریف: اروپا در طول این 40 سال هیچ گاه به ما سلاح نفروخته است

شلوارهای جین خود را برای نجات جهان اینگونه بشویید

مارول اکس؛ کراس اوور لوکس چینی با آخرین فناوری های صنعت خودرو (+عکس)

حراج یک خودروی دوزیست استثنایی از دهه شصت میلادی (+عکس)

آخرین قیمت ها در بازار خودرو

افزایش 13 برابری تعداد صندوق های خرد زنان روستایی شهرستان زابل

داریو پلاس؛ ابزار نوین پرداخت نوین

زنجیره ارزش فرش دستباف به فراموشی سپرده شد

روز متفاوت بازار ارز/قیمت دلار فردا چه می شود؟

ترس بورس از روز یک شنبه 30 شهریور | شاخص از دست خرس فرار می کند؟

ایجاد 2350 نفر اشتغال با احداث کارخانه سیمان تیس چابهار

جذب 92 درصدی اسناد خزانه اسلامی در فارس

بازیگری که 3 میلیارد تومان دستمزد می خواهد!

ببینید | خوابی که آمریکا امشب برای ایران دیده است، ماجرای شنبه و یکشنبه آمریکا در شورای امنیت

اختلاس | بازداشت 8 نفر به دلیل سوءاستفاده مالی از برخی دهیاری های شهرستان ری

با یک دلار در کشورهای مختلف چه می توانیم بخریم؟

حضور سرمایه گذاران اروپایی برای رونق صنعت گردشگری گرگان

10 پیشنهاد برای توزیع واکسن آنفلوآنزا

مشکل آبگرفتگی معابر کرج مرتفع شد

مقایسه خودرو لیفان X50 و تیگو 7

تهیه طرح هادی 98 درصد از روستاهای استان

بازداشت 8 نفر از برخی دهیاری های جنوب تهران

اعلام جزییات واگذاری 5 بزرگراه به بخش خصوصی

آخرین فرصت برای ثبت نام در دومین رویداد کژوال کمپ

این ماسک جدید جلوی ویروس کرونا را می گیرد؟

ترمز قیمت پراید کشیده شد

کاهش قیمت املاک تجاری ساوه با فعالیت شهرک صنوف

پولی سازی کسری بودجه اقتصاد ایران را ونزوئلایی می کند

بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی مشمول قانون کار هستند؟

افزایش معاملات برق در بورس

رییس سازمان مدیریت: افزایش حقوق کارمندان کرمان اعمال شد

تامین مواد اولیه مهم ترین نیاز فولاد مبارکه

ثبت نام بیمه قالیبافان تا پنجم مهر ادامه دارد

بزرگراه زابل – زاهدان تا پنج سال آینده تکمیل می شود

مهار نشت گاز در شعبه بانک رفاه کارگران در اهواز

ساختمان پارک علم و فناوری کرمانشاه امسال به بهره برداری می رسد

دو سوم افرادی که هیچ ارزی به کشور وارد نکرده اند اصلاً کارت بازرگانی ندارند

ببینید | شناسایی پیکر شهید مسیحی پس از 4 دهه

مراجعه بیماران جوان تر و بدحال تر/ نیاز به تخت های ICU

5 راهکار تقویت بازار سرمایه از تسریع در افشای اطلاعات تا بیمه سهام

وابستگی کشور در حوزه کشاورزی بالا است

با یک دلار در کشورهای مختلف دنیا چه می توان کرد؟ + عکس

درخشش ایران میان شرکت های مطرح نفتی دنیا

زرشک کاران خسارت دیده در فهرست مشاغل آسیب دیده از کرونا

ترمز قیمت پراید کشیده شد

آموزش، بهداشت و رفاه سه پایه مهم کشور است

مشکلات واحدهای کوچک تولیدی در خریداری مواد اولیه در بورس

تصاویر | گشتی در دنیای پر رمز و راز پرندگان

چهار و نیم میلیون تن کالای ضروری در گمرک زمین گیر شده است

کاربران خبرآنلاین: چرا «نخریدن» دردی از بازار خودرو حل نکرد؟

بهینه سازی انرژی می تواند فرصت های شغلی و آثار مثبت زیادی داشته باشد

مشروح 20، شنبه 29 شهریور 99

برداشت محصول بادام زمینی و گردو در تالش آغاز شد

دستورالعمل ثبت تبدیل انواع شرکت های تجاری اجرایی نمی شود

نادیده گرفتن سوابق مالیاتی شرکت های ورود یافته به بورس

ساخت و ساز در منطقه حسینی الهاشمی چالشی جدی برای شیراز

پرداخت سالانه دو میلیارد تومان حق بیمه تامین اجتماعی 1200 خانوار مددجوی کمیته امداد سمنان

افزون بر 2 هزار اشتغال با ساخت سیمان تیس سیستان و بلوچستان ایجاد می شود

ماجرای تاخیر در واریز پول سهام عدالت چه شد؟

مشکلات واحدهای کوچک تولیدی در خریداری مواد اولیه در بورس

درخواست نظارت بر تبانی در قیمت محصولات واحد های پتروشیمی

خدمات پنجره واحد سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی افزایش یافت

مبین نت نماینده همراه اول در ارائه خدمات سازمانی شد

پیگیری مشکلات مردم؛ از آب تا گاز

جوجه کُشی با گاز برای فروش سویا با قیمت بازار آزاد تکذیب شد/احتمال تغییر زمان از سرگیری پرواز های ترکیه/واسطه های پرنفوذ در کمین بازار فولاد

بازداشت 8 نفر از برخی دهیاری های جنوب تهران

همه سلطان های کشور در کنار هم! + عکس

بزرگراه زابل – زاهدان تا پنج سال آینده تکمیل می شود

ابلاغ قانون افزایش سرمایه شرکت های بورسی دولتی

استعلام وضعیت اعتبای صادرکننده چک از طریق سایت بانک مرکزی

اشتغال 20 هزار نفر در 500 واحد نساجی در آذربایجان شرقی/ مصرف سالانه یک میلیون تن مواد پتروشیمی

بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه در خاورمیانه اول شد / پاسارگاد تنها بانک ایرانی بانک های برتر دنیا

انعقاد 219 قرارداد پروژه پژوهشی با دانشگاه ها در ایمیدرو و شرکت های تابعه

در آینده ای نه چندان دور با بحران مرغ در کشور روبرو می شویم

اشتغال 20 هزار نفر در 500 واد نساجی در آذربایجان شرقی/ مصرف سالانه یک میلیون تن مواد پتروشیمی

20 روستا در چاراویماق به شبکه گاز متصل شدند

دیون بازنشستگان سال 1397 دستگاه اجرایی چهارمحال وبختیاری پرداخت می شود

افزایش معاملات برق در بورس/ واحد های بیشتر از 5 مگاوات باید برق خود را از بورس تامین کنند

جایگاه نخست ایران در اکتشاف نفت و گاز در شرایطی نابرابر

تصاویر/ برداشت خرما از نخلستان های غزاویه

تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است/ منابع ناشی از قبوض پرداختی مردم برای مدیریت اوج بار و سرمایه گذاری در شبکه هزینه می شود

تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است/ منابع ناشی از قبوض پرداختی مردم برای مدیریت اوج بار و سرمایه گذاری در شبکه هزینه می شود