مطالب مرتبط:
برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در کهگیلویه وبویراحمد
جهش تولید در یک کارخانه با کمک بنیاد برکت +فیلم
«خط فرضی» آماده حضور در جشنواره تورنتو می شود/ رونمایی از پژمان جمشیدی در فیلم
برگزاری جشنواره قرآنی در لنده
معرفی فیلم های جشنواره لغوشده هنگ کنگ
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 مرداد 1399 ساعت 11:202020-08-14فرهنگي

افزایش بودجه تولید «فیلم کوتاه»/شرط برگزاری آنلاین جشنواره چیست؟


مدیرعامل انجمن سینمای جوانان با اشاره به اینکه در شرایط فعلی احتمال برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران به شیوه های مختلف وجود دارد، - مدیرعامل انجمن سینمای جوانان با اشاره به اینکه در شرایط فعلی احتمال برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران به شیوه های مختلف وجود دارد، برگزاری آنلاین آن را مشروط به کسب رضایت صاحبان آثار دانست.

سیدصادق موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در گفتگو با خبرنگار مهر" با اشاره به فعالیت های دفاتر این انجمن در سراسر کشور با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: انجمن سینمای جوانان ایران و دفاتر آن در سراسر کشور، بعد از شیوع ویروس کرونا در اولین نوبت، با ایجاد موج پویش کرونا را شکست می دهیم به فعالیت های خود ادامه داد و بر همین اساس تعداد زیادی فیلم کوتاه از سراسر کشور به دفاتر انجمن ارسال شد، که البته بخشی از این آثار تولید انجمن و بوده که آمار آن پیش از این اعلام شده است.

وی بیان کرد: در همین راستا بیش از 315 فیلم کوتاه از سراسر کشور برای ما ارسال شد که در نهایت بهترین ها انتخاب و جوایزی به آنها اهدا شد.

همچنین برگزیدگان این پویش در اکانت انجمن سینمای جوانان ایران در سایت آپارات نیز منتشر شده که شامل 50 فیلم کوتاه می شود.

کلاس ها و جلساتی که با کرونا تعطیل نشد این مدیر سینمایی تاکید کرد: بعد از فروکش اولیه کرونا، جریان تولید در دفاتر انجمن دوباره آغاز و همه جلسات مانند روال سابق برگزار شد، البته این را باید بگویم که اکثر جلسات پیچینگ در سراسر کشور به شکل آنلاین برگزار شد تا سلامتی فیلمسازان و داوران حفظ شود.

وی با اشاره به ادامه پیدا کردن شیوع ویروس کرونا، گفت: با توجه به شرایط فعلی پذیرفته ایم که باید با این مساله کنار بیاییم به همین دلیل جریان تولید در سراسر کشور ادامه پیدا کرد.

انجمن نیز در حال حاضر نسبت به بررسی آثار، عقد و پرداخت قراردادها و اقساط مانند گذشته به کار خود ادامه می دهد.

موسوی توضیح داد: در عین حال برگزاری کلاس ها به دلیل تراکم جمعیت و البته ویروس کرونا، به کلاس های آموزش آنلاین تبدیل شدند و بر همین اساس توانستیم از طریق اینستاگرام به صورت زنده ویدیوها و کارگاه های تخصصی بسیار زیادی در سراسر کشور برگزار کنیم که البته بسیاری از این کارگاه ها توسط دفاتر مستقل از ستاد مرکزی تهران برگزار شد و مورد استقبال قرار گرفت.

شرط برگزاری آنلاین جشنواره فیلم کوتاه تهران وی با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ادامه داد: شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم کوتاه تهران توسط سازمان سینمایی منصوب شد و کارهای برگزاری جشنواره نیز آغاز شده است.

در حال حاضر تمام فعالیت های خود را براساس برگزاری یک جشنواره متعارف مانند دوره های گذشته ادامه می دهیم اما اگر به هر دلیلی در ایام آبان ماه که جشنواره در آن برگزار می شود، شرایط فعلی بهبود پیدا نکند و اجتماعات همچنان محدود باشند این جشنواره به شیوه های دیگری برگزار می شود.

اگر قرار باشد جشنواره به صورت آنلاین برگزار شود با رضایت فیلمسازان گرفته شود، چرا که اگر آثار روی بستر اینترنت بیاید به معنا انتشار فیلم است و امنیت آن را نمی توان تضمین کرد.

به همین دلیل باید رضایت صاحبان آثار گرفته شود مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران توضیح داد: البته این را باید بگویم که ستاد برگزاری جشنواره در حال مطالعه است که بتواند بهترین راه برای برگزاری جشنواره را پیدا کند.

تاکید می کنم که برای برگزاری آنلاین این جشنواره تصمیمی گرفته نشده و این امر در فراخوان جشنواره نیز اعلام نشده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد: در واقع اگر قرار باشد این جشنواره به صورت آنلاین برگزار شود باید رضایت فیلمسازان گرفته شود، چرا که اگر آثار روی بستر اینترنت بیاید، به معنای انتشار فیلم است و امنیت آن را نمی توان تضمین کرد.

به همین دلیل باید رضایت صاحبان آثار گرفته شود.

موسوی در پاسخ به این پرسش که اگر صاحبان فیلم ها تمایلی به نمایش اینترنتی فیلم های خود نداشته باشند، شورای سیاست گذاری چه تصمیمی می گیرد، ادامه داد: باید در شورای سیاستگذاری جشنواره این مساله مورد توجه قرار گیرد که اگر صاحبان آثار هیچ تمایلی به نمایش اینترنتی فیلم های خود نداشته باشند، چگونه جشنواره را برگزار کنیم به همین دلیل و با توجه به اینکه این مساله در شورای سیاستگذاری جشنواره هنوز مطرح نشده نمی توانم نظری در این زمینه بدهم.

وی توضیح داد: در شرایط فعلی هر اتفاقی می تواند رخ دهد و به فراخور این اتفاقات شورای سیاست گذاری تصمیم نهایی را برای برگزاری جشنواره می گیرد.

این مدیر سینمایی بیان کرد: در شرایط فعلی و تا زمانی که تصمیم نهایی برای چگونه برگزار شدن این جشنواره گرفته نشود، ستاد برگزاری مانند دوره های قبل عمل می کند و سعی می شود تا جریان فیلمسازی، فعالیت های خلاقانه هنری و استعدادیابی جوانان در قالب فعالیت های انجمن سینمای جوان آسیب نبیند.

وی درباره ساخت فیلم با موضوع کرونا توضیح داد: بحث ما در حوزه ثبت رشادت های کادر درمانی کشور همچنان پابرجاست و در این زمینه آثاری در سراسر کشور تولید می شود.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران تاکید کرد که این انجمن در سراسر کشور همه تلاش خود را می کند که فعالیت های هنری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ادامه پیدا کند.

انتشار هفتگی فیلم های کوتاه در اینترنت وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر رضایت صاحبان فیلم ها برای نمایش اینترنتی، بیان کرد: واقعیت امر این است که انجمن سینمای جوانان تولیدکننده نیست و در واقع حامی تولید است و این صاحبان آثار هستند که باید نسبت به انتشار فیلم ها رضایت داشته باشند، در حال حاضر نزدیک به 2 هفته است که موجی را در انجمن شروع کرده ایم که بر اساس آن تولیدات انجمن را هر پنجشنبه به صورت یک بسته فیلم کوتاه شامل 4 فیلم، رونمایی می کنیم تا مردم بتوانند در شرایط فعلی فیلم های کوتاه را ببینند.

این بسته فیلم ها هر هفته در دو سایت ودیو و هاشور منتشر می شود.

بودجه تولید سال جاری انجمن سینمای جوانان افزایش پیدا کرده است و در مجموع 8 میلیارد تومان بودجه برای تولید فیلم کوتاه در نظر گرفته شده است.

رقم های تولید تمام دفاتر در سراسر کشور مشخص است و از ابتدای سال هر استانی بودجه خود را دریافت کرده است موسوی تاکید کرد: در همین راستا اگر تولیداتی با موضوع کرونا وجود داشته باشد که صاحبان آن راضی به انتشار فیلم در فضای مجازی باشند در این بسته قرار می گیرند.

افزایش بودجه داشتیم مدیرعامل انجمن سینمای جوان درباره تخصیص بودجه و حمایت سازمان سینمایی از این انجمن گفت: خوشبختانه سازمان سینمایی مانند گذشته از انجمن سینمای جوانان ایران حمایت کرده و بودجه مناسبی را برای فعالیت های انجمن در نظر گرفته است و ما نیز با توجه به حمایتی که از ما می شود، سیاست های انجمن و سازمان سینمایی را از جمله تمرکززدایی، توجه به استعدادهای استانی و مسئولیت سپردن به هنرمندان شهرستانی که در سال گذشته نیز دنبال می شود، ادامه می دهیم.

وی ادامه داد: بودجه تولید سال جاری انجمن سینمای جوانان افزایش پیدا کرده است و در مجموع 8 میلیارد تومان بودجه برای تولید فیلم کوتاه در نظر گرفته شده است.

رقم های تولید تمام دفاتر در سراسر کشور مشخص است و از ابتدای سال هر استانی بودجه خود را دریافت کرده است.

از جمله اولویت های تولیدی که از سوی انجمن و سازمان سینمایی ارائه شده شامل خانواده، حقوق کودک، افزایش نشاط اجتماعی، افزایش همبستگی ملی است که البته مقوله کرونا نیز در همه این اولویت ها می تواند در نظر گرفته شود.

موسوی در پایان درباره برگزاری جشنواره های استانی گفت: امسال در نظر داشتیم که جشنواره های استانی بعد از برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران و در 4 ماه پایان سال برگزار شود و همچنان این تصمیم برای برگزاری این جشنواره ها پابرجاست و امیدواریم در 4 ماه آخر سال، شرایط کرونا تغییر کرده باشد و ما بتوانیم جشنواره های منطقه ای را مانند گذشته برگزار کنیم.


کلید واژه ها: انجمن سینمای جوانان - انجمن سینمای جوانان ایران - جشنواره فیلم کوتاه تهران - فیلم کوتاه - انجمن - جشنواره فیلم کوتاه - شیوع ویروس کرونا - فیلم کوتاه تهران - برگزاری - جوانان - مدیرعامل - جشنواره فیلم - جشنواره - ویروس کرونا - کوتاه - فیلم - کرونا - کشور - آنلاین - فعالیت - احتمال - تهران - تولید - ویروس - شرایط - مختلف - ایران - شیوه - شیوع - آثار

آخرین اخبار سرویس:
2 کتاب با موضوع ادبیات پایداری در گیلان رونمایی شد

جدیدترین رمان بارگاس یوسا به فارسی منتشر شد

به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد؛ تاریخ تشیع در ایران بر مبنای سکه شناسی از آغاز تا تأسیس صفویه

فیلم| طبیعت زیبای رودبار قصران

2 کتاب با موضوع ادبیات پایداری در گیلان رونمایی شد

لباس های سنتی ایران در جشنواره ی بلغارستان

فیلمهای سینمایی دفاع مقدس تا چه حد واقعیت را منعکس کرده است؟

فیلم/گل اول قوچان نژاد برای زووله از روی نقطه پنالتی

«آتلانتیس» از سوی اوکراین به اسکار 2021 می رود

زندگینامه تک تک بانوان سلحشور دفاع مقدس باید فیلم و سریال شود

آثار اولین کارگاه مجازی نمایشنامه نویسی رضوی معرفی شدند

امروز پلمب، فردا باز + فیلم

عکس منتخب هفته 29 شهریور تا 4 مهرماه 99

تیپ جلف مریم معصومی لب دریا+عکس

حیدری خلیلی: جشنواره بین المللی فیلم مقاومت محل تجلی «ما می توانیم» است

آثار اولین کارگاه مجازی نمایشنامه نویسی رضوی معرفی شدند

آثار نخستین کارگاه مجازی نمایشنامه نویسی رضوی معرفی شدند

سوپرگل سردار آزمون مقابل یوفا+ فیلم

«روزگار سخت» یوسا در کتابفروشی ها

آخرین اثر انتشار یافته از «محمدرضا پورجعفری» رونمایی شد

جشنواره مجازی انگور . شیرین سو

اعتلای نقاشی قهوه خانه ای با سبک و سیاق عباس بلوکی فر

اجرای نمایش سرداران شهید مقاومت در سوریه

ویدیو| گل دوم برایتون به منچستریونایتد با پاس گل جهانبخش

آثار اولین کارگاه مجازی نمایشنامه نویسی رضوی معرفی شدند

میکاپ غلیظ نسیم ادبی با ماسک خفن+عکس

تازه ترین داستان سیدمهدی شجاعی از زبان حضرت سلیمان

باور «ما می توانیم» در جشنواره فیلم مقاومت تجلی دارد

انتشار کتاب «ایران و القرآن» در الجزایر

وزیر فرهنگ : سرود ایران قوی؛ نمایه ای از چهلمین سالگرد دفاع مقدس است

از پارسا پیروزفر تا پریناز ایزدیار، داوران جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا

فیلم/دبل سردار آزمون مقابل یوفا

مشاغل خانگی، مسیری کوتاه، اما مطمئن برای ایجاد اشتغال + فیلم

توسعه فرهنگ سرای معراج در کاشان

اخبار تئاتر| فراخوان رویداد نمایشنامه نویسی «نخل سرخ» منتشر شد/ تجلیل از «راویان مقاومت»

فیلم/خطای پنالتی روی سردار آزمون و ثبت گل دوم زنیت توسط دزوبا

پل بعثت ، شاهکار مهندسی در عملیات والفجر 8+ فیلم

ویدیو| صمد مرفاوی: گل هایی که به الجزایر زدم فراموش شدنی نیست

فیلم | ظهور بی سابقه شاعران جوان آیینی در روزگار ما

مشهد الحسین حلب میزبان هنرمندان ایرانی و سوری

عکس منتخب هفته 29 تا 4 مهرماه 99

داستان ایرانی در گفت وگو با قاسم کشکولی

شور و شوق رزمندگان پیش از عزیمت به عملیات شکست حصر آبادان

هنرمندان بوشهری برای دریافت هنر کارت اقدام کنند

روایت مقاومت مدافعان شهر در شبکه پنج سیما

ویدیو| گل دوم برایتون به منچستریونایتد با پاس گل علیرضا جهانبخش

«مادر چشم به راه شهید 17ساله بسیجی» تجلیل می شود

نمایش سرداران شهید مقاومت در حلب اجرا می شود

فیلم| نکات بهداشتی هنگام استفاده از ماسک

فیلم | از قصه پر غصه موزه ملی قرآن تا بررسی سینمای دفاع مقدس

جلد هفتم تاریخ فلسفه با ترجمه خرمشاهی

ویدیو| گل اول زنیت به اوفا توسط سردار آزمون

درآمدی بر ادبیات تطبیقی در 9 بخش

72 اثر هنری سینمای جوانان استان بوشهر رونمایی شد

بازدید معاون توسعه سازمان سینمایی از جشنواره فیلم مقاومت

مهلت نام نویسی برای صدور هنرکارت در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد 

چرا مصطفی زمانی، اکبر عبدی را دوست دارد؟

انتشار تازه ترین اثر داستانی سیدمهدی شجاعی

درباره ادعای عجیب بهروز افخمی: ساخت فیلم «1917» از روی فیلم «دیده بان» حاتمی کیا + ویدئو

انتشار تازه ترین اثر داستانی سیدمهدی شجاعی

عکس جنجالی تبسم هاشمی در استخر

فیلم/خطای پنالتی روی سردار آزمون و ثبت گل دوم زنیت توسط دزوبا

چرا مصطفی زمانی، اکبر عبدی را دوست دارد؟

باور «ما می توانیم» در جشنواره فیلم مقاومت تجلی دارد

باور «ما می توانیم» در جشنواره فیلم مقاومت تجلی دارد

تجلیل از هشت هنرمند عرصه تئاتر دفاع مقدس

«آتلانتیس» از سوی اوکراین به اسکار می رود

انتقاد تند مصطفی زمانی از سلبریتی ها

2 نشریه و یک پایگاه خبری در جنوب کرمان مجوز دریافت کردند

فیلم/سوپرگل سردار آزمون مقابل یوفا

آموزشگاه موسیقی خوب را چگونه انتخاب کنیم؟

داوران نهمین جشنواره فیلم های ایرانیِ استرالیا معرفی شدند

تلاش معاونت مطبوعاتی برای کاهش شایعات در بحران کرونا/روایت علی نصیریان از «بوی پیراهن یوسف»

استایل های خاص عمار تفتی و همسرش+عکس

«آتلانتیس» از سوی اوکراین به اسکار 2021 می رود

چرا مصطفی زمانی، اکبر عبدی را دوست دارد؟

آغاز فراخوان متقاضیان خانه های مسافر در چهارمحال و بختیاری

اخراج یک کارگردان از جشنواره سن سباستین

کریستف رضاعی در تدارک ساخت موسیقی یک فیلم

با انتخاب مخاطبان؛ سریال «لحظه گرگ و میش» به آی فیلم2 راه یافت

فراخوان نمایشنامه نویسی «نخل سرخ»

پارسا پیروزفر، پریناز ایزدیار، هایده صفی یاری و... داوران یک رویداد

عکس نوجوانی کوروش سلیمانی تفنگ به دست

تجلیل از هشت هنرمند عرصه تئاتر دفاع مقدس

فیلم| کروناهایی از جنس ماسک و دستکش

«کجا می روی آیدا؟» در راه اسکار/ نماینده بوسنی معرفی شد

/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

«آتلانتیس» از سوی اوکراین به اسکار 2021 می رود

کریستف رضایی در تدارک ساخت موسیقی یک فیلم

«کجا می روی آیدا؟» در راه اسکار/ نماینده بوسنی معرفی شد

ترجمه ی فارسی جدیدترین رمان ماریو بارگاس یوسا منتشر شد

از پارسا پیروزفر تا پریناز ایزدیار، داوران جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا

پایان ناخوش دل؛ مجوز خودکشی در فیلم ها و سریال ها را چه کسی می دهد؟!

اخراج یک کارگردان از جشنواره سن سباستین/ عدم استفاده از ماسک

کریستف رضایی در تدارک ساخت موسیقی یک فیلم

انتشار فراخوان رویداد نمایشنامه نویسی «نخل سرخ»

«مرفی» اواسط مهر به صحنه می رود/ اقتباس از رمان ساموئل بکت

اعلام برنامه های جشنواره تئاتر صاحبدلان

نمایش لباس های سنتی ایران در جشنواره لباس های سنتی ملل بلغارستان

«وایکینگ های وحشی»به بازار نشر آمدند/شانزدهمین عنوان تاریخ ترسناک

افزایش بودجه تولید «فیلم کوتاه»/شرط برگزاری آنلاین جشنواره چیست؟

افزایش بودجه تولید «فیلم کوتاه»/شرط برگزاری آنلاین جشنواره چیست؟