مطالب مرتبط:
تسهیلات جدید برای رونق بخش مسکن
ثبت نام 3 نفر از 12هزار بهره بردار بخش کشاورزی برای تسهیلات کرونا
نسخه اثر بخش برای افزایش شیر مادر
شریعتمداری: مشارکت جوانان در عرصه مدیریت کارآمدی و شفافیت را افزایش داده است
شریعتمداری: مشارکت جوانان در عرصه مدیریت کارآمدی و شفافیت را افزایش داده است
-66 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 مرداد 1399 ساعت 11:552020-08-14اقتصادي

بهبود تسهیلات برای رونق بخش مسکن / افزایش سقف تسهیلات حساب صندوق مسکن جوانان


مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس، از پیش بینی تسهیلات جدید و بهبود شرایط تسهیلات صندوق یکم، افزایش سقف تسهیلات صندوق مسکن جوانان، - خبرگزاری آریا- مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس، از پیش بینی تسهیلات جدید و بهبود شرایط تسهیلات صندوق یکم، افزایش سقف تسهیلات صندوق مسکن جوانان، تمدید زمان تقسیط تسهیلات مسکن مهر، گسترش طرح تضمین معاملات و .

به عنوان اقدامات انگیزیشی در راستای رونق صنعت ساختمان و فراهم شدن امکانی برای خانه دار شدن شهروندان، خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازآریا از شیراز،مجید امیری عصر دیروز در یک کنفرانس خبری، با اشاره به افزایش حداکثر عمر ساختمان ها در موضوع پرداخت تسهیلات صندوق یکم، گفت: براساس دستورالعمل جدید عمر ساختمان های مورد قبول بانک در موضوع تسهیلات صندوق مسکن یکم از 15 به 20 سال افزایش یافته و این عامل مهمی در ترغیب متقاضیان این نوع تسهیلات برای خرید مسکن است.

وی در خصوص شرایط جدید تضمین معاملات، گفت: این طرح که حدود 6 سال قبل رونمایی شد، برای متقاضیانی بود که قصد پرداخت بخشی از هزینه خرید ملک به شکل اقساط را داشتند و فروشنده در قبال آن تقاضای تضمین می کرد.

امیری ادامه داد: قبل از این بانک مسکن تا 150 میلیون تومان تضمین معاملات را انجام می داد، آنهم تنها برای ساختمانهای نوساز دست اول، اما در دستورالعمل جدید، سقف تسهیلات به 300 میلیون تومان افزایش یافته و از آن مهمتر، شرط نوساز و دست اول بودن هم برداشته شده است.

وی با بیان اینکه بانک در ازای تضمین معاملات، نیم درصد کارمزد از خریدار دریافت و پرداخت اقساط را به فروشنده تضمین می کند؛ خریدار نیز باید اقساط را در یک بازه زمانی 5 ساله با اضافه شدن نیم درصد کارمزد به بانک بپردازد.

امیری گفت: با این حساب، علاوه بر تسهیلات خرید مسکن، خریداران می توانند از امکان طرح تضمین معاملات هم بهره مند شوند.

این اقدام منافع مالی برای بانک در پی ندارد و تنها یک اقدام تسهیلگرانه برای رونق بازار مسکن و صنعت ساختمان محسوب می شود.

صندوق یکم حقوقی مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس در ادامه از رونمایی صندوق یکم حقوقی نیز خبر داد و گفت: سازندگان حرفه ای این امکان را خواهند داشت که به ازای تعداد واحدهای ساخته شده، حساب صندوق یکم را نزد بانک باز کنند و از تسهیلات 8 یا 6 درصدی متناسب با محل قرار گرفتن پروژه، بهره مند شوند.

قبل از این چنین امکانی برای سازندگان حرفه ای که در بافت فرسوده اقدام به ساخت می کردند، فراهم شده بود و اکنون به تمام نقاط شهر تعمیم یافته است.

اقدام ملی مسکن امیری با اشاره به اجرایی شدن طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور و استان فارس، گفت: کسانیکه در این طرح ثبت نام و پیامک گشایش حساب دریافت کرده اند، می توانند در اسرع وقت با مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن، به میزان 30 تا 40 میلیون تومان افتتاح حساب داشته باشند.

البته تاکنون در استان فارس متقاضیان 732 میلیارد ریال افتتاح حساب داشته اند.

او با یادآوری اینکه دارندگان حساب صندوق یکم امکان بهره مندی از امتیازات این صندوق را در طرح اقدام ملی مسکن خواهند داشت، گفت: در این طرح بابت ساخت به متقاضیان تا 100 میلیون تومان تسهیلات تعلق می گیرد، نرخ تعیین شده همان 18 درصد است اگرچه احتمال کاهش این نرخ و پرداخت سوبسید از سوی دولت هم وجود دارد.

متقاضیان مسکن مهر در تقسط تسهیلات تعجیل کنند مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس با یادآوری اینکه هنوز هم 7148 واحد مسکن مهر تحت پوشش این بانک در فارس، باقیمانده و به متقاضیان تحویل نشده است، گفت: برای 5181 واحدی که پیشرفت فیزیکی آنها 80 درصد و بیشتر بوده یا پروژه هایی که به بهره برداری رسیده است، امکان تقسیط تسهیلات یارانه ای و افزایش سقف تسهیلات از 30 به 45 میلیون تومان، براساس ضوابط قانونی، وجود دارد.

امیری خاطرنشان کرد که با توجه به تصمیم دولت، امکان حفظ یارانه تسهیلات برای پروژه هایی که کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، وجود نخواهد داشت.

او در خصوص افزایش 15 میلیون تومانی سقف تسهیلات مسکن مهر، توضیح داد: این امکان برای واحدهایی که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت وجود هزینه باقیمانده، وجود دارد که سقف تسهیلات از 30 میلیون به 45 میلیون تومان افزایش یابد.

افزایش تسهیلات نوسازی بافت فرسوده مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس، افزایش تسهیلات نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری را گامی برای احیاء این محدوده ی شهری دانست و گفت: افزایش این تسهیلات می تواند بخشی عمده ای از دغدغه متقاضیان ساخت و ساز در این بافت را کاهش دهد.

بر این اساس، شخصی سازها تا سقف 80 میلیون تومان، سازندگان حرفه ای تا سقف 180 میلیون و سازندگان حرفه ای که از فناوری نوین در ساخت و ساز استفاده می کنند تا سقف 230 میلیون تومان به ازای هر واحد تسهیلات ساخت دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: نرخ سود این تسهیلات از محل قرارداد عاملیت که با راه و شهرسازی و ستاد بازآفرینی شهری منعقد شده 9 درصد، از محل بدون سپرده 18 و از محل اوراق 16 درصد است.

امیری گفت: در شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت هم رقم تسهیلات مذکور برای شخصی سازها 60 میلیون تومان، برای سازندگان حرفه ای 140 میلیون تومان و برای سازندگان حرفه ای که از فناوری نوین استفاده می کنند نیز تا سقف 180 میلیون تومان خواهد بود؛ سود این تسهیلات نیز از محل حساب مسکن صندوق یکم 6 درصد، از محل عاملیت 9 درصد و از محل اوراق 16 درصد خواهد بود.

مدیر امور شعب بانک مسکن فارس همچنین گفت: متقاضیان حساب صندوق مسکن یکم چنانچه قبلا نیز تسهیلات مسکن دریافت کرده باشند و فرم جیم آنها قرمز باشد در صورتی که بخواهد در بافت فرسوده اقدام به خرید مسکن با نرخ 8 درصد کنند، این محدودیت برای آنها برداشته خواهد شد و قرمز بودن فرم جیم آنها مانعی برای دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

وی افزود: افراد می توانند به شکل انفرادی با سپرده گذاری 30 میلیون تومان و یا به شکل 2 نفره (یک زوج) هر یک جداگانه سپرده گذاری 30 میلیون تومان یک ساله، تا سقف 80 یا 120 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن با نرخ هشت درصد و در بافت فرسوده با نرخ سود 6 درصد دریافت کنند.

افزایش تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس، با اشاره به افزایش تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق گفت: از حدود 2 هفته قبل با مجوز بانک مرکزی مبلغ تسهیلات از محل اوراق در کلانشهر شیراز به شکل انفرادی از 50 به 80 میلیون تومان و زوجین از 100 به 160 میلیون تومان افزایش یافت و مبلغ وام تعمیرات مسکن نیز از 20 میلیون به 40 میلیون افزایش پیدا کرد.

امیری با بیان اینکه در سایر شهرها نیز رقم این تسهیلات به شکل انفرادی 60 میلیون تومان و زوجین 120 میلیون تومان با بازپرداخت 12 ساله است، گفت: نرخ سود این تسهیلات نیز در بافت فرسوده 16 درصد و در سایر مناطق شهری 17 و نیم درصد است.

وی همچنین گفت: بانک مسکن برای خروج مسکن از رکود به متقاضیانی که قبلا از هر نوع تسهیلات خرید مسکن دریافت کرده اند، منوط به اینکه 2 سال از دریافت تسهیلات قبلی گذشته باشد برای خرید ملک جدید مجددا تسهیلات پرداخت خواهد کرد.

افزایش سقف تسهیلات حساب صندوق مسکن جوانان وی، با اشاره به افزایش سقف تسهیلات حساب صندوق مسکن جوانان گفت: در این مورد امکان سپرده گذاری به شکل یکجا، ماهانه و سالانه وجود دارد که سقف تسهیلات برای مدت زمان 15 سال سپرده گذاری و افتتاح حساب در سال 98 در شیراز 210 میلیون تومان و در شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت 184 میلیون تومان در نظر گرفته شده است و چنانچه دوره سپرده گذاری از 15 سال به 20 سال برسد سقف تسهیلات نیز در شیراز به 252 میلیون تومان و شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت به 220 میلیون تومان با نرخ سود 9 درصد و بازپرداخت 20 ساله افزایش می یابد.

حساب 2 و یک امیری گفت: بانک مسکن با هدف پرداخت تسهیلات، به آن دسته از سپرده گذارانی که نسب به افتتاح حساب 2 و 1 اقدام کنند، به میزان 85 درصد مبلغ سپرده، بلافاصله تسهیلات با سود یک درصد و بازپرداخت سه ساله پرداخت خواهد کرد و به سپرده گذاری آنها نیز 2 درصد سود خواهد داد.

پرداخت 85 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک مسکن مدیر امور شعب بانک مسکن فارس، با اشاره منابع 62 هزار میلیارد ریالی این بانک در استان گفت: این در حالی است که این بانک تاکنون یک 1.

4 برابر منابع یعنی 86 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

وی افزود: بانک مسکن در استان فارس در سال جاری در بخش مسکن حدود 3 هزار و 955 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

امیری، با اشاره به تعهد بانک مسکن مبنی بر تامین و پرداخت 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تکمیل پروژه آزادراه شیراز – اصفهان گفت: امسال یک هزار میلیارد ریال از این تسهیلات پرداخت خواهد شد.


کلید واژه ها: تسهیلات - مدیر امور شعب بانک مسکن - صندوق - مسکن - مسکن جوانان - افزایش - مدیر امور شعب - ساختمان - جوانان - بانک مسکن - پیش بینی - بهبود - شعب بانک - پرداخت تسهیلات - بانک - جدید - تسهیلات مسکن - صنعت ساختمان - خانه دار شدن - شرایط - استان - موضوع - دستورالعمل - عامل - بینی - مدیر - رونق - متقاضیان - آریا - خبرگزاری

آخرین اخبار سرویس:
ویروس کرونا 300 میلیارد ریال به شرکت علیصدر همدان ضرر مالی وارد کرد

پیش بینی بورس در فردا یکشنبه 30 شهریور / بازار فردا برمی گردد؟

آغاز طرح ملی کنترل وزن دانش آموزان

عناوین شغلی بیمه شدگان تامین اجتماعی به روزرسانی شد

منطقه آزاد انزلی به مرکز ثقل مراودات بین المللی تبدیل می شود

اکثر مشاغل از دست رفته ناشی از شیوع کرونا در فارس احیا شده است

ببینید | با یک دلار در کشورهای مختلف دنیا چه می توان کرد؟

48درصد شبکه فاضلاب اهواز فرسوده است

کاهش مهاجرت نخبگان/بازگشت 1800 نخبه به کشور

تعداد مبتلایان کرونا در آذربایجان شرقی نگران کننده است

قیمت مرغ 19 هزار تومان شد

ایران خودرو: رانا پلاس مهرماه امسال به بازار می آید (+عکس و مشخصات فنی جدید)

با اجرای طرح برق رایگان وزارت نیرو متضرر می شود؟

تداوم فعالیت غار علیصدر در پذیرش گردشگران و مسافران از سراسر کشور

عرضه اولیه سهام گروه مالی سپهر صادرات در فرابورس معرفی شد

احداث پردیس سینمایی در نجف آباد

شناور بودن قیمت ها و لغو قرادادهای پیمانکاران در پروژه های دولتی

منطقه آزاد انزلی به مرکز ثقل مراودات بین المللی تبدیل می شود

دستورالعمل ثبت تبدیل انواع شرکت های تجاری اجرایی نمی شود

بسیج صدای مردم را می رساند/1.5 میلیون عضویت در صندوق های قرض الحسنه

کشاورزی های نوین محور سرمایه گذاری ها

هوشمندسازی جایگاههای سی ان جی

روحانی یک قانون بورسی را ابلاغ کرد

چالش تویوتا و هند علنی شد

واکسن کرونا برای ایرانی ها چقدر آب می خورد؟

گزارش بورس امروز شنبه 29 شهریور

آخرین قیمت ها در بازار خودرو/206 تیپ2 به 195 میلیون تومان رسید

سرخط فارس| غصه پسته

آن طرف خط 4030 چه می گذرد؟

معاون اشتغال وزارت کار از دو واحد تولیدی استان تهران بازدید کرد

رییس جمهور قانون افزایش سرمایه شرکت های بورسی را ابلاغ کرد

سومین مرکز شبیه ساز تیراندازی کشور در ملایر راه اندازی می شود

رقم قرارداد فوتبالیست های ایرانی زیاد نیست !

علت نوسان قیمت تخم مرغ در بازار

توزیع 75 پکیج خورشیدی بین عشایر آذربایجانغربی

رعایت ضوابط بهداشتی در فرودگاه کیش

کارگران حداقل بگیر باید 3 میلیون و 11 هزار تومان دریافتی داشته باشند/ امکان شکایت به ادارات کار در صورت پرداخت کمتر

میزان ورودی فاضلاب به کارون کاهش می یابد

اختصاص 31 درصد از اعتبارات بودجه به سیستان و بلوچستان

ربات کمک رسان به مسافران در فرودگاه + فیلم

ارزش واقعی هر سهم وسپهر چقدر است؟

نرخ تسعیر ارز چیست؟

کاهش 42 درصدی معاملات مسکن در یزد/ قیمت ساختمان 93 درصد افزایش یافت

بازار مسکن | نقدینگی های سرگردان در جامعه باعت التهاب دربازار شده است

300 سایت تلفن همراه در مازندران نصب می شود

افزایش 100 هکتاری سطح زیر کشت زعفران در استان یزد

دستگاه های اجرایی استان 92 درصد از اعتبارات اسناد خزانه اسلامی را جذب کرده اند

مالکان دیروز مستاجران امروز؛ اجاره نشینی دیگر خوش نشینی نیست!؟

سد «نعمت آباد» اسدآباد آماده بهره برداری

توسعه صنعت خودروسازی در گرو تولید صادرات محور

دستگاه های برتر در اردبیل تجلیل شدند

7 شرکت هواپیمایی در 9 مسیر پروازی فرودگاه گیلان فعالیت می کنند

درخواست نظارت بر تبانی در قیمت محصولات واحدهای پتروشیمی

کسب و کار خانگی با تولید وپرورش کاکتوس

معاون رییس جمهور: آموزش دانشگاه ها باید به تولید منجر شود

گزارش بورس روز شنبه 29 شهریور

خدمات پنجره واحد سرمایه گذاری در آذربایجان شرقی افزایش یافت

افزایش 20 درصدی تولید لوبیا در چهارمحال و بختیاری

استفاده شخصی برخی از مسوولان از آمبولانس های اورژانس تهران

قیمت هر کیلو مرغ 23 هزار تومان می شود؟

استعلام وضعیت اعتباری چک صیادی، از طریق ارسال شناسه استعلام 16 رقمی مندرج در چک های صیادی

بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه در خاورمیانه اول شد/ پاسارگاد تنها بانک ایرانی بانک های برتر دنیا

برای خودکفایی در بخش کشاورزی و سلامت غذایی برنامه های ویژه ای را آغاز کرده ایم

10 پیشنهاد برای توزیع واکسن آنفلوآنزا

گزارش بورس روز شنبه 29 شهریور

قیمت جدید محصولات ام وی ام و چری شهریور 99

بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه در خاورمیانه اول شد

10 پیشنهاد برای توزیع واکسن آنفلوآنزا

حدود 100 میلیون دلار، درآمد ارزی پگاه برای اقتصاد ایران

حمله نفتی به بورس تهران | چرا شاخص در روز شنبه عقب نشینی کرد؟

تولید ناخالص داخلی ایتالیا بیش از 10 درصد کاهش می یابد

افزایش معاملات برق در بورس و قراردادهای دوطرفه

قیمت طلا قیمت سکه قیمت ارز قیمت دلار امروز شنبه 29 شهریور 99 + جدول

افزایش 13 برابری تعداد صندوق های خرد زنان روستایی زابل

معاون رییس جمهوری:مهاجرت نخبگان رو به کاهش و 1800 نخبه نیز به کشور بازگشته اند

عرضه برنج تنظیم بازار (طرح نذورات) ویژه هیئات مذهبی در قرچک

واریز حقوق بازنشستگان کشوری تا عصر امروز

در رادیو ایران 20 بشنوید: داستان ماشین ها در خاور دور

مهلت شرکت در آزمون استخدامی دولت تمدید نمی شود

تسریع برای معرفی وزیر صمت کلید حل مشکلات خودروسازی

افزایش 13 برابری تعداد صندوق های خرد زنان روستایی شهرستان زابل

ببینید | پسری شجاع که جان کودکی را نجات داد

ادامه کمک های مومنانه در سمنان

100 هزار سواری فرسوده منبع بزرگ آلودگی هوای تهران است

وضعیت شرکت های بورسی سهام عدالت در 29 شهریور

دو رشته صنایع دستی در استان بوشهر احیا می شود

ثبت سند مالیکت برای 78 رقبه در کاشان

کشف 30 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در همدان

محکومیت هفت میلیاردی قاچاقچیان پارچه در اصفهان

معاون رییس جمهوری:مهاجرت نخبگان با توجه به بازگشت 1800 نخبه رو به کاهش است

بیش از 900 هزار متر مکعب آب کشاورزی در تایباد ذخیره شده است

علت افزایش نرخ بلیت ترکیه مشخص شد

اقتصاد پکن باوجود تهدیدهای خارجی همچنان مقاوم است

اجرای عملیات اصلاح شبکه آب در 16 روستای ایجرود

امکان استعلام وضعیت اعتباری صادرکننده چک فراهم شد

بازار تخم مرغ به زودی متعادل می شود

انگار میشه غصه ما رو یه لحظه تنها بذاره!/ از سادگی راجر واترز تا انسانیت بلوچ ها

کسب وکاری پررونق با تولید نایلون ونایلکس

دهک های بالا جامعه نیز به نوعی قدرت خرید مسکن را از دست داده اند

عوامل مختلف سرقت تجهیزات برقی در هرمزگان

بهبود تسهیلات برای رونق بخش مسکن / افزایش سقف تسهیلات حساب صندوق مسکن جوانان

بهبود تسهیلات برای رونق بخش مسکن / افزایش سقف تسهیلات حساب صندوق مسکن جوانان