مطالب مرتبط:
تسهیلات جدید برای رونق بخش مسکن
ثبت نام 3 نفر از 12هزار بهره بردار بخش کشاورزی برای تسهیلات کرونا
نسخه اثر بخش برای افزایش شیر مادر
شریعتمداری: مشارکت جوانان در عرصه مدیریت کارآمدی و شفافیت را افزایش داده است
شریعتمداری: مشارکت جوانان در عرصه مدیریت کارآمدی و شفافیت را افزایش داده است
-66 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 مرداد 1399 ساعت 10:552020-08-14اقتصادي

بهبود تسهیلات برای رونق بخش مسکن / افزایش سقف تسهیلات حساب صندوق مسکن جوانان


مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس، از پیش بینی تسهیلات جدید و بهبود شرایط تسهیلات صندوق یکم، افزایش سقف تسهیلات صندوق مسکن جوانان، - خبرگزاری آریا- مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس، از پیش بینی تسهیلات جدید و بهبود شرایط تسهیلات صندوق یکم، افزایش سقف تسهیلات صندوق مسکن جوانان، تمدید زمان تقسیط تسهیلات مسکن مهر، گسترش طرح تضمین معاملات و .

به عنوان اقدامات انگیزیشی در راستای رونق صنعت ساختمان و فراهم شدن امکانی برای خانه دار شدن شهروندان، خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازآریا از شیراز،مجید امیری عصر دیروز در یک کنفرانس خبری، با اشاره به افزایش حداکثر عمر ساختمان ها در موضوع پرداخت تسهیلات صندوق یکم، گفت: براساس دستورالعمل جدید عمر ساختمان های مورد قبول بانک در موضوع تسهیلات صندوق مسکن یکم از 15 به 20 سال افزایش یافته و این عامل مهمی در ترغیب متقاضیان این نوع تسهیلات برای خرید مسکن است.

وی در خصوص شرایط جدید تضمین معاملات، گفت: این طرح که حدود 6 سال قبل رونمایی شد، برای متقاضیانی بود که قصد پرداخت بخشی از هزینه خرید ملک به شکل اقساط را داشتند و فروشنده در قبال آن تقاضای تضمین می کرد.

امیری ادامه داد: قبل از این بانک مسکن تا 150 میلیون تومان تضمین معاملات را انجام می داد، آنهم تنها برای ساختمانهای نوساز دست اول، اما در دستورالعمل جدید، سقف تسهیلات به 300 میلیون تومان افزایش یافته و از آن مهمتر، شرط نوساز و دست اول بودن هم برداشته شده است.

وی با بیان اینکه بانک در ازای تضمین معاملات، نیم درصد کارمزد از خریدار دریافت و پرداخت اقساط را به فروشنده تضمین می کند؛ خریدار نیز باید اقساط را در یک بازه زمانی 5 ساله با اضافه شدن نیم درصد کارمزد به بانک بپردازد.

امیری گفت: با این حساب، علاوه بر تسهیلات خرید مسکن، خریداران می توانند از امکان طرح تضمین معاملات هم بهره مند شوند.

این اقدام منافع مالی برای بانک در پی ندارد و تنها یک اقدام تسهیلگرانه برای رونق بازار مسکن و صنعت ساختمان محسوب می شود.

صندوق یکم حقوقی مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس در ادامه از رونمایی صندوق یکم حقوقی نیز خبر داد و گفت: سازندگان حرفه ای این امکان را خواهند داشت که به ازای تعداد واحدهای ساخته شده، حساب صندوق یکم را نزد بانک باز کنند و از تسهیلات 8 یا 6 درصدی متناسب با محل قرار گرفتن پروژه، بهره مند شوند.

قبل از این چنین امکانی برای سازندگان حرفه ای که در بافت فرسوده اقدام به ساخت می کردند، فراهم شده بود و اکنون به تمام نقاط شهر تعمیم یافته است.

اقدام ملی مسکن امیری با اشاره به اجرایی شدن طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور و استان فارس، گفت: کسانیکه در این طرح ثبت نام و پیامک گشایش حساب دریافت کرده اند، می توانند در اسرع وقت با مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن، به میزان 30 تا 40 میلیون تومان افتتاح حساب داشته باشند.

البته تاکنون در استان فارس متقاضیان 732 میلیارد ریال افتتاح حساب داشته اند.

او با یادآوری اینکه دارندگان حساب صندوق یکم امکان بهره مندی از امتیازات این صندوق را در طرح اقدام ملی مسکن خواهند داشت، گفت: در این طرح بابت ساخت به متقاضیان تا 100 میلیون تومان تسهیلات تعلق می گیرد، نرخ تعیین شده همان 18 درصد است اگرچه احتمال کاهش این نرخ و پرداخت سوبسید از سوی دولت هم وجود دارد.

متقاضیان مسکن مهر در تقسط تسهیلات تعجیل کنند مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس با یادآوری اینکه هنوز هم 7148 واحد مسکن مهر تحت پوشش این بانک در فارس، باقیمانده و به متقاضیان تحویل نشده است، گفت: برای 5181 واحدی که پیشرفت فیزیکی آنها 80 درصد و بیشتر بوده یا پروژه هایی که به بهره برداری رسیده است، امکان تقسیط تسهیلات یارانه ای و افزایش سقف تسهیلات از 30 به 45 میلیون تومان، براساس ضوابط قانونی، وجود دارد.

امیری خاطرنشان کرد که با توجه به تصمیم دولت، امکان حفظ یارانه تسهیلات برای پروژه هایی که کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، وجود نخواهد داشت.

او در خصوص افزایش 15 میلیون تومانی سقف تسهیلات مسکن مهر، توضیح داد: این امکان برای واحدهایی که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت وجود هزینه باقیمانده، وجود دارد که سقف تسهیلات از 30 میلیون به 45 میلیون تومان افزایش یابد.

افزایش تسهیلات نوسازی بافت فرسوده مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس، افزایش تسهیلات نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری را گامی برای احیاء این محدوده ی شهری دانست و گفت: افزایش این تسهیلات می تواند بخشی عمده ای از دغدغه متقاضیان ساخت و ساز در این بافت را کاهش دهد.

بر این اساس، شخصی سازها تا سقف 80 میلیون تومان، سازندگان حرفه ای تا سقف 180 میلیون و سازندگان حرفه ای که از فناوری نوین در ساخت و ساز استفاده می کنند تا سقف 230 میلیون تومان به ازای هر واحد تسهیلات ساخت دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: نرخ سود این تسهیلات از محل قرارداد عاملیت که با راه و شهرسازی و ستاد بازآفرینی شهری منعقد شده 9 درصد، از محل بدون سپرده 18 و از محل اوراق 16 درصد است.

امیری گفت: در شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت هم رقم تسهیلات مذکور برای شخصی سازها 60 میلیون تومان، برای سازندگان حرفه ای 140 میلیون تومان و برای سازندگان حرفه ای که از فناوری نوین استفاده می کنند نیز تا سقف 180 میلیون تومان خواهد بود؛ سود این تسهیلات نیز از محل حساب مسکن صندوق یکم 6 درصد، از محل عاملیت 9 درصد و از محل اوراق 16 درصد خواهد بود.

مدیر امور شعب بانک مسکن فارس همچنین گفت: متقاضیان حساب صندوق مسکن یکم چنانچه قبلا نیز تسهیلات مسکن دریافت کرده باشند و فرم جیم آنها قرمز باشد در صورتی که بخواهد در بافت فرسوده اقدام به خرید مسکن با نرخ 8 درصد کنند، این محدودیت برای آنها برداشته خواهد شد و قرمز بودن فرم جیم آنها مانعی برای دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

وی افزود: افراد می توانند به شکل انفرادی با سپرده گذاری 30 میلیون تومان و یا به شکل 2 نفره (یک زوج) هر یک جداگانه سپرده گذاری 30 میلیون تومان یک ساله، تا سقف 80 یا 120 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن با نرخ هشت درصد و در بافت فرسوده با نرخ سود 6 درصد دریافت کنند.

افزایش تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم مدیر امور شعب بانک مسکن استان فارس، با اشاره به افزایش تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق گفت: از حدود 2 هفته قبل با مجوز بانک مرکزی مبلغ تسهیلات از محل اوراق در کلانشهر شیراز به شکل انفرادی از 50 به 80 میلیون تومان و زوجین از 100 به 160 میلیون تومان افزایش یافت و مبلغ وام تعمیرات مسکن نیز از 20 میلیون به 40 میلیون افزایش پیدا کرد.

امیری با بیان اینکه در سایر شهرها نیز رقم این تسهیلات به شکل انفرادی 60 میلیون تومان و زوجین 120 میلیون تومان با بازپرداخت 12 ساله است، گفت: نرخ سود این تسهیلات نیز در بافت فرسوده 16 درصد و در سایر مناطق شهری 17 و نیم درصد است.

وی همچنین گفت: بانک مسکن برای خروج مسکن از رکود به متقاضیانی که قبلا از هر نوع تسهیلات خرید مسکن دریافت کرده اند، منوط به اینکه 2 سال از دریافت تسهیلات قبلی گذشته باشد برای خرید ملک جدید مجددا تسهیلات پرداخت خواهد کرد.

افزایش سقف تسهیلات حساب صندوق مسکن جوانان وی، با اشاره به افزایش سقف تسهیلات حساب صندوق مسکن جوانان گفت: در این مورد امکان سپرده گذاری به شکل یکجا، ماهانه و سالانه وجود دارد که سقف تسهیلات برای مدت زمان 15 سال سپرده گذاری و افتتاح حساب در سال 98 در شیراز 210 میلیون تومان و در شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت 184 میلیون تومان در نظر گرفته شده است و چنانچه دوره سپرده گذاری از 15 سال به 20 سال برسد سقف تسهیلات نیز در شیراز به 252 میلیون تومان و شهرهای زیر 200 هزار نفر جمعیت به 220 میلیون تومان با نرخ سود 9 درصد و بازپرداخت 20 ساله افزایش می یابد.

حساب 2 و یک امیری گفت: بانک مسکن با هدف پرداخت تسهیلات، به آن دسته از سپرده گذارانی که نسب به افتتاح حساب 2 و 1 اقدام کنند، به میزان 85 درصد مبلغ سپرده، بلافاصله تسهیلات با سود یک درصد و بازپرداخت سه ساله پرداخت خواهد کرد و به سپرده گذاری آنها نیز 2 درصد سود خواهد داد.

پرداخت 85 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک مسکن مدیر امور شعب بانک مسکن فارس، با اشاره منابع 62 هزار میلیارد ریالی این بانک در استان گفت: این در حالی است که این بانک تاکنون یک 1.

4 برابر منابع یعنی 86 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

وی افزود: بانک مسکن در استان فارس در سال جاری در بخش مسکن حدود 3 هزار و 955 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

امیری، با اشاره به تعهد بانک مسکن مبنی بر تامین و پرداخت 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای تکمیل پروژه آزادراه شیراز – اصفهان گفت: امسال یک هزار میلیارد ریال از این تسهیلات پرداخت خواهد شد.


کلید واژه ها: تسهیلات - مدیر امور شعب بانک مسکن - صندوق - مسکن - مسکن جوانان - افزایش - مدیر امور شعب - ساختمان - جوانان - بانک مسکن - پیش بینی - بهبود - شعب بانک - پرداخت تسهیلات - بانک - جدید - تسهیلات مسکن - صنعت ساختمان - خانه دار شدن - شرایط - استان - موضوع - دستورالعمل - عامل - بینی - مدیر - رونق - متقاضیان - آریا - خبرگزاری

آخرین اخبار سرویس:
یکی از بندهای مصوبه تعرفه های متفرقه قبوض برق باطل شد

دنده عقب دلار در معاملات خارجی

جولان کرونا در اقتصاد پنهان

دنده عقب دلار در معاملات خارجی

شمار مبتلایان کرونا در اسپانیا 10 هزار و 653 نفر افزایش یافت

سیاست های دولت عامل کاهش صادرات فولاد/ چوب سیاست های داخلی لای چرخ فولادی ها

دنده عقب دلار در معاملات خارجی

طرح اقدام ملی مسکن؛ طرحی با ابهامات متعدد و مردمی ناامید از اجرا

جدایی خلیل زاده از پرسپولیس قطعی شد؟ شجاع می تواند با پرداخت 400 هزار دلار برود

جدایی خلیل زاده از پرسپولیس قطعی شد؟ شجاع می تواند با پرداخت 400 هزار دلار برود

معاملات ارزهای دیجیتالی در اروپا قانونمند می شود

راهکار هایی برای انتخاب رشته رایگان

ریزش شاخص های بورسی در اروپا و آسیا

سقوط 164 میلیارد دلاری ارزش ذخایر نفت روسیه

سقوط 164 میلیارد دلاری ارزش ذخایر نفت روسیه

معاملات ارزهای دیجیتالی در اروپا قانونمند می شود

معاملات ارزهای دیجیتالی در اروپا قانونمند می شود

کاهش بی سابقه ارزش دلار اتفاق می افتد

تقویت لیر با عقب نشینی بانک مرکزی ترکیه

متهم شدن بانک فرانسوی به همدستی در جنایت علیه بشریت در سودان

سقوط 164 میلیارد دلاری ارزش ذخایر نفت روسیه

تقویت لیر با عقب نشینی بانک مرکزی ترکیه

قراردادی عجیب در فدراسیون اتومبیلرانی/ ضمانت 24 میلیونی برای عواید میلیاردی! + سند

تقویت لیر با عقب نشینی بانک مرکزی ترکیه

تولید نفت آمریکا به پیک رسیده است

آینده دلار از دید اقتصاددان آمریکایی

رونمایی از نسل جدید بی ام و M 3 و M 4

چگونه عربستان آینده اوپک را به خطر انداخت؟

تولید نفت آمریکا به پیک رسیده است

تولید نفت آمریکا به پیک رسیده است

آینده دلار از دید اقتصاددان آمریکایی

نگرانی از افزایش دو برابری سرعت انتشار کرونا در فنلاند

حمایت گمرکی از واردکنندگان ماشین آلات سم مهلک صنعت ماشین سازی

خودروهای ثبت نامی چقدر سود دارند؟

آینده دلار از دید اقتصاددان آمریکایی

جزییات یک عرضه جدید در بورس

چقدر ارز صادراتی به کشور بازگشت؟

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در تهرانسر

نظارت الکترونیکی بر معاملات دستگاه ها/ رویکرد بازرسی اردبیل اصلاحی و پیشگیرانه است

قیمت سکه و طلا امروز پنجشنبه 3 مهرماه 99/ قیمت جهانی طلا تا پایین ترین سطح 2 ماهه افت کرد

تعیین قیمت خرید تضمینی با حضور نمایندگان کشاورزان

چند راهکار اساسی برای مقابله خشکی پوست فصل پاییز

رییسی خبر داد: نجات 1200 کارگاه و کارخانه از تعطیلی

عتباتی: روند واگذاری کشت و صنعت مغان شفاف سازی شود

قیمت روز خودروهای میلیاردی +جدول

کرونا بیش از 1 میلیارد شغل را از بین خواهد برد

خبرخوانی هفتگی دیدار: صعود استقلال، پرسپولیس، دلار و کرونا!

روند واگذاری کشت و صنعت مغان شفاف سازی شود

پیامدهای ممنوعیت واردات 29 محصول کشاورزی به عراق

چرا مسکن ارزان نمی شود

4 هزار و 707میلیارد تومان؛ فروش اوراق بدهی

184 درصد؛ افزایش صادرات سیگار

نقش کمرنگ روغن زیتون در سبد خانوار/ وضعیت تولید زیتون در ایران چگونه است؟

پیش بینی هفته آینده بورس

معرفی 10 پروژه گردشگری در قم با اعتبار 122 میلیارد تومان به بانک های استان

آخرین مهلت ثبت نام بیمه قالیبافان تا 5 مهر ماه

آخرین مهلت ثبت نام بیمه قالیبافان تا 5 مهر ماه

مشاغل آسیب دیده کرونایی مرتبط با کشاورزی حمایت شوند

چقدر ارز صادراتی به گشور بازگشت؟

مجلس اصولگرا، مجلس انقلابی

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال+ جدول ارزش هر ارز به تومان

روال واگذاری کشت و صنعت مغان درست نبوده است

واکسن کرونای چین در مراحل پایانی آزمایش بالینی/ خطرناکترین پاییز و زمستان تاریخ

یک خبر خوب و یک خبر بد از کرونا / اقتصاد جهان بعد از کووید19 به کدام سو می رود؟

مشاغل آسیب دیده کرونایی مرتبط با کشاورزی حمایت شوند

سرمایه گذاری 900 میلیارد ریالی سازمان دریانوردی برای توسعه فعالیت های بندری آبادان

معاون استاندار تهران: ادعای واگذاری زمین با اغراض شخصی در اسلامشهر صحت ندارد

درصدی از سهام نیروگاه ها در بورس عرضه می شود

معرفی 10 پروژه گردشگری در قم با اعتبار 122 میلیارد تومان به بانک های استان

بانک مرکزی| رییس کل: معادل یک میلیارد دلار برای مواد اولیه موجود در گمرک، گواهی ارزی صادر شده است

بانک مرکزی| سومین فهرست صادرکنندگان متخلف به قوه قضاییه ارسال شد

طرز تهیه یک نوع کیک خوشمزه

بانک مرکزی| خرید و فروش ارز (اسکناس و حواله) صرفاً در چارچوب مقررات اعلامی بانک مرکزی وتوسط صرافی های مجاز

قیمت محصولات ایران خودرو برای عرضه در پاییز مشخص شد

افزایش آمار مبتلایان و فوتی های بدنبال بی توجهی ها

دستورالعمل اجرایی متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری ابلاغ شد

مقایسه خودرو پروتون GEN2 اتوماتیک و ام وی ام 315

یک خبر خوب و یک خبر بد از کرونا

یارانه جدید کالا برای چه کسانی واریز می شود؟

چگونه سرم مو درست کنیم؟

پاسخ بانک تجارت به سهامداران سبلان پارچه

خراسان رضوی در رتبه اول تولید پنبه قرار دارد

آذربایجان چند بیمار مبتلا به کرونا دارد/افزایش آمار مبتلایان و فوتی های بدنبال بی توجهی ها

قوه قضاییه حامی بخش خصوصی/کارهای تشکیل دادگاه تجاری انجام شده است

بیش از هزار میلیارد ریال خسارت به کشاورزی شیروان وارد شد

پاسخ بانک تجارت به سهامداران سبلان پارچه

صندوق توسعه ملی محدودیتی برای ارائه تسهیلات به طرح های سرمایه گذاری ندارد

پاسخ بانک تجارت به سهامداران سبلان پارچه

صادرات تخم مرغ منوط به مجوز وزارت کشاورزی شد+ سند

صندوق توسعه ملی محدودیتی برای ارائه تسهیلات به طرح های سرمایه گذاری ندارد

90 درصد دام سنگین کشتار شده در لرستان پیر است

دستورالعمل تهیه مقوی ترین غذا برای فصل پاییز

خراسان رضوی در رتبه اول تولید پنبه قرار دارد

ساماندهی بسترهای تاریخی مجموعه تپه حصار دامغان آغاز شد

بهره برداری از آهک هیدراته چرام تا پایان سال 99

90 درصد دام سنگین کشتار شده در لرستان پیر است

رکورد تولید ماهیانه مقدمه ای برای رکورد سالیانه

درماندگی در برخورد با مفسدان پذیرفته نیست!

نیروهای روزمزد و حجمی شهرداری ساری ساماندهی شدند

تو رو خدا به من بیچاره کمک کنید!

بهبود تسهیلات برای رونق بخش مسکن / افزایش سقف تسهیلات حساب صندوق مسکن جوانان

بهبود تسهیلات برای رونق بخش مسکن / افزایش سقف تسهیلات حساب صندوق مسکن جوانان