موضوعات داغ: - باشگاه استقلال - احمد سعادتمند - هيئت مديره استقلال - هيات مديره باشگاه استقلال - باشگاه پرسپوليس - فرهاد مجيدي - هيئت مديره باشگاه استقلال - سخنگوي وزارت بهداشت - نهضت سوادآموزي - ليگ قهرمانان - اسامي نامزدها - قضا - ستاد تدبير - ناوا - زندانيان جرايم امنيتي - هديه هاي متفاوت - بازديدكنندگان - دستگاه هاي الكترونيكي - شهرستان سپيدان - شهردار هشترود - صفي خاني - امكانات ورزشي - فدراسيون نجات غريق

مطالب مرتبط:
معنی منفی بودن تست کرونا چیست؟
معنی منفی بودن تست کرونا چیست؟
معنی منفی بودن تست کرونا چیست؟
معنی منفی بودن تست کرونا چیست؟
معنی منفی بودن تست کرونا چیست؟
-38 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 مرداد 1399 ساعت 01:002020-08-09پزشكي

معنی منفی بودن تست کرونا چیست؟


یک متخصص بیماری های داخلی بیمارستان آیت الله طالقانی درباره انواع تست های کرونا توضیحاتی ارائه و تاکید کرد: منفی بودن تست به هیچ عنوان رد کننده ابتلا به بیماری نیست! تسنیم نوشت: - یک متخصص بیماری های داخلی بیمارستان آیت الله طالقانی درباره انواع تست های کرونا توضیحاتی ارائه و تاکید کرد: منفی بودن تست به هیچ عنوان رد کننده ابتلا به بیماری نیست! تسنیم نوشت: یک متخصص بیماری های داخلی بیمارستان آیت الله طالقانی درباره انواع تست های کرونا توضیحاتی ارائه و تاکید کرد: منفی بودن تست به هیچ عنوان رد کننده ابتلا به بیماری نیست! دکتر علی پیرصالحی اظهار کرد: دو نوع تست رایج تشخیصی آزمایشگاهی کرونا در دسترس است؛ تست های PCR که اسید نوکلییک ویروس را مورد بررسی قرار می دهند و سنجش آنتی بادی ها که به بررسی آنتی بادی های IgM و IgGو اخیراً IgA می پردازند.

وی گفت: به طور کلی تست های تشخیصی کرونا کاربردهای مختلفی دارد و علاوه بر تأیید تشخیص، به منظور بررسی های دوره های مختلف بیماری، توسط پزشک درخواست می شود.

پیرصالحی درباره کارکرد تست های PCRتوضیح داد: این تست ها اسید نوکلییک ویروس را شناسایی می کند از طریق سواپ حلق و نازوفارنکس از راه دهان و بینی نمونه گیری انجام می شود.

وی عنوان کرد: علاوه بر روش استاندارد نمونه گیری به وسیله سواپ از حلق و نازوفارنکس، در برخی موارد مشاهده می شود که از روش شستشوی حلق برای نمونه گیری استفاده می شود که این روش با خطای زیاد و نتایج کاذب همراه است.

وی افزود: در روش مولکولی که تحت عنوان تست PCRانجام می شود بسته به کیت مصرفی دو ژن یا سه ژن ویروس مورد بررسی قرار می گیرد که در حال حاضر به دلیل استفاده از کیت های مختلف و همچنین تأیید یا عدم تأیید مجدد گزارش های مشکوک، تفاوت در گزارش ها مشاهده می شود و اهمیت انجام این آزمایش ها با نظر پزشک و در آزمایشگاه های مورد تأیید ارزش بیشتری پیدا می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه عنوان کرد: دقت تست های PCRدر نمونه های تهیه شده از ترشحات ریه توسط نمونه برداری بیش از 90 درصد بوده و در سایر نمونه ها ، دقت آن بسته به نوع نمونه گیری، تیتر ویروس ، نوع کیت مصرفی و .

تحت تأثیر قرار می گیرد.

پیرصالحی، دقیق ترین و ارزشمندترین تست شناسایی کووید 19 را خصوصاً در مراحل ابتدایی، تست های PCRدانست.

وی تست های ارزیابی تیتر آنتی بادی ها با کیت های سریع (Rapid test) را یکی دیگر از تست های در دسترس دانست و توضیح داد: این تست ها به تست های سریع معروف هستند و از طریق خون انجام می شود.

نتیجه این تست ها در عرض چند دقیقه مشخص می شود.

با این وجود این تست ها در مقایسه با تست های PCRو همچنین سنجش تیتر آنتی بادی ها دارای ارزش کمتری هستند و موارد منفی کاذب به دلیل دقت و حساسیت پایین این تست ها بسیار زیاد است ولی با این وجود مثبت بودن تست می تواند به میزان قابل توجهی برای کادر درمان ارزشمند باشد.

متخصص بیماری های داخلی درباره سایر تست های تشخیصی کرونا نیز گفت: یکی از تست های رایج، تست آنتی بادی یا پادتن هایی هستند که علیه ویروس ترشح می شوند که اخیراً به شکل فراگیری رایج شده و این تست ها زمانی که آنتی بادی علیه ویروس ترشح می شود قابل شناسایی است.

پیرصالحی با اشاره به این که با استفاده از تست های آنتی بادی می توان زمان بیماری را پیش بینی کرد اظهار کرد: با این تست ها می توانیم مراحل ابتدایی، حاد و بهبودی بیماری را شناسایی کنیم.

این تست ها به انواع مختلف IgA،igM و IgGتقسیم می شوند.

به گفته این استاد دانشگاه تست های IgMدر واقع آنتی بادی و یا پروتیین هایی هستند که بدن در ابتدای مواجهه با ویروس ترشح می کند و لذا در مرحله ابتدایی افزایش پیدا می کند و بالا بودن سطح آن نشان دهنده مراحل ابتدایی و یا حاد کروناست.

وی افزود: این آنتی بادی معمولاً از روز هفتم شروع به افزایش می کند با این وجود، در بسیاری از افراد علی رغم ابتلا به ویروس این آنتی بادی ها با روش های موجود قابل شناسایی نیست لذا منفی بودن سنجش تیتر آنتی بادی دلیل بر رد گزارش مثبت مولکولی یا نادیده گرفتن علائم بالینی نمی شود و تفسیر این موارد باید توسط پزشک انجام شود.

این متخصص بیماری های داخلی همچنین درباره تست های IgGنیز توضیح داد: به طور معمول از روز 14 بعد از ابتلا به کرونا، بدن علیه این ویروس آنتی بادی به نام IgG ترشح می کند که این آنتی بادی می تواند تا حدودی ایمنی نسبی علیه این ویروس ایجاد کند.

نتیجه این تست ها بستگی به ایمنی دارد که در بدن علیه این ویروس ایجاد می شود، ولی درباره این موضوع که ماندگاری این پادتن ها به چه میزان است هنوز اطلاعات کافی در دسترس نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که میزان دقت تست های شناسایی ویروس کووید19 در مراحل مختلف بیماری چگونه ارزیابی می شود، توضیح داد: مطالعات بر روی تست های IgM و IgGنشان می دهد که این تست ها در هفته اول خیلی کمک کننده نیستند و در هفته اول نهایتاً 30 درصد از بیماران با این تست ها شناسایی می شوند ولی از هفته دوم به بعد تقریباً تا 70 درصد دقت شناسایی بالا رفته و از هفته سوم به بعد، دقت حدود 90درصد، افزایش می یابد لذا در مراحل اولیه بیماری ،انجام تست های IgM و IgGتوصیه نمی شود.

با این وجود در مواردی که تیتر آنتی بادی پایین باشد ممکن است نتیجه منفی گزارش شود.

پیرصالحی درباره مثبت شدن تست های آنتی بادی نیز خاطرنشان کرد: اگر IgG و IgM بالا باشد نشان دهنده این موضوع ست که بیمار در مراحل حاد بیماری قرار دارد، ولی در مواردی که صرفا تست IgGبالا باشد، بیمار وارد فاز بهبودی شده است.

متخصص بیماری های داخلی در بخش دیگری نیز توضیح داد: نتیجه تمامی تست هایی که انجام می شود می تواند مثبت کاذب و یا منفی کاذب شوند ولی این موضوع که این تست ها در چه بازه زمانی درطول بیماری انجام شود در تفسیرها مهم است.

وی یادآور شد: تفسیر چگونگی نتیجه تمامی تست ها با پزشک است و در بعضی از موارد ممکن است فرد دچار بیماری خفیف شده باشد ولی آنتی بادی ها مثبت نشوند، بنابراین تمامی این موارد باید با ملاحضات خاصی انجام شود.

به گفته پیرصالحی به طور کلی تکنیک، زمان ابتلا و فردی که نمونه گیری را انجام می دهد در پاسخ مثبت و منفی کاذب اثر گذار است.

پرهیز از انجام تست های خودسرانه از مهمترین توصیه هایی بود که دکتر پیرصالحی بر ضرورت توجه به آن از سوی مردم تاکید کرد و افزود: ممکن است تفسیر این گزارشات فرد ویا کادر درمان را گمراه کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه انجام آزمایشات خودسرانه تست های کرونا را مورد انتقاد قرار داد و افزود: تست های تشخیصی کرونا صرفا با نظر پزشک متخصص و یا گروه پزشکی باید انجام شود.

وی در توضیح این که از چه زمانی می توان از تست های آنتی بادی استفاده کرد گفت: تست های آنتی بادی باید به صلاحدید پزشک انجام شود.

اگر تست PCRمنفی باشد ولی علائم بیماری وجود داشته باشد برای اطمینان از احتمال ابتلا به کرونا تست ها آنتی بادی می تواند کمک کننده باشد.

این متخصص بیماری های داخلی تاکید کرد: به طور کلی کادر درمان به دلیل نتایج کاذب تست ها صرفا وابسته به نتیجه نهایی تست ها نیستند و از فاکتورهای دیگری نیز بهره می برند به طور مثال تست هایی وجود دارد که ردپای بیماری کرونا را در بیماران علامت دار نشان می دهد.

همچنین تظاهرات سی تی اسکن در خیلی از این بیماران به صورت تیپیک است یعنی با کمک یافته های رادیولوژی می توان وجود بیماری را در افراد تشخیص داد چرا که به صورت بیولوژیک این موارد در پیگیری ها موثر است.

پیرصالحی با اشاره به این که تست ها به میزان قابل توجهی می تواند موثر باشد خاطرنشان کرد: اگر چنانچه تست ها مثبت باشد این مهم می تواند در تأیید تشخیص ها موثرتر واقع شود ولی منفی بودن تست به هیچ عنوان رد کننده ابتلا به بیماری نیست.

این عضو هیئت علمی دانشگاه یکی از مشکلات و چالش های تست ها را، انجام خودسرانه توسط افراد دانست و تاکید کرد: عددها ممکن است عددهای مبهمی باشد و یا فرد علائم داشته باشد ولی تست منفی باشد بنابراین باید تمامی ملاحضات مورد تفسیر قرار گیرد ولی به طور کلی برای بیماران حاد منتظر تست ها نمی مانیم و با علائم کلی و آزمایشات مختلف و به صورت تجمیعی این اقدامات انجام می شود.

نوشته معنی منفی بودن تست کرونا چیست؟ اولین بار در زندگی آنلاین پدیدار شد.


کلید واژه ها: بیمارستان آیت الله طالقانی - آیت الله طالقانی - بیماری - کرونا - بیمارستان - آیت الله - طالقانی - آنتی بادی - منفی - ابتلا - داخلی - انواع - متخصص - الله - آزمایشگاهی - تسنیم - بررسی - تست کرونا - بادی - ویروس - مورد - قرار - اسید - سنجش - دکتر

آخرین اخبار سرویس:
موفقیت ستاد کرونای مازندران در موج دوم کرونا

در سیستان و بلوچستان ، ابتلای 70 هم استانی دیگر به بیماری کرونا

بایدها و نبایدهای طب سنتی برای فصل پاییز + فیلم

کهگیلویه و بویراحمد| دغدغه شناسایی افراد ناقل به کرونا را داریم

میزان بروز کرونا در کهگیلویه و بویراحمد 2 برابر میانگین کشوری است

خوزستان سراسر قرمز شد / پارک ها، موسسات آموزشی و باشگاه ها تعطیل می شوند

نگرانی سیستم بهداشت و درمان از تعطیلات پیش رو

وضع تهران اصلا خوب نیست | در 24 ساعت گذشته چند بیمار کرونا در پایتخت جان باخته اند؟ | حال بیماران کرونا در موج سوم وخیم تر است

اولین مرحله توزیع واکسن آنفلوانزا شامل کدام گروه ها می شود

183 فوتی کرونا در شبانه روز گذشته

معاون درمان ستاد ملی کرونا تهران: وضع تهران اصلاً خوب نیست

حریرچی: ناقضان پروتکل های بهداشتی باید جریمه شوند

میزان بروز کرونا در کهگیلویه و بویراحمد 2 برابر میانگین کشوری است

نگرانی سیستم بهداشت و درمان از تعطیلات پیش رو

امنیت غذایی نقش مهمی در پیشگیری از کرونا دارد

آیا ممکن است همزمان کرونا و آنفلوآنزا گرفت؟

چرا نباید ماسک را به آینه خودرو آویزان کرد؟

پرفشاری خون در کمین مردهایی که همسرشان دیابت دارد

حریرچی: ناقضان پروتکل های بهداشتی باید جریمه شوند

کدوی گریل شده

ارتباط مستقیم افزایش BMI بدن با مرگ و میر در کرونا

221 نفر در مراکز درمانی استان اردبیل بستری هستند

شناسایی 262 مورد مبتلا به کروناویروس در استان مرکزی

ارتباط مستقیم افزایش BMI بدن با مرگ و میر در کرونا

اهدا اعضای جوان مرگ مغزی به بیماران نیازمند

سالمندی در کشور زنانه می شود؟

تازه ترین آمار از مبتلایان و فوتی های کرونا در ایران 9 مهر 99

آیا ماسک می زنید؟

فیلم | آخرین خبرها از توزیع واکسن و کارانه کادر درمان کهگیلویه و بویراحمد

تکذیب انتقال بیمار کرونایی با وانت نیسان

عدم رعایت بهداشت در مدارس حاشیه زاهدان

کرونا در کمین است، خسته نشویم

خواص عصاره گیلاس برای جلوگیری از سکته مغزی

امضای تفاهم نامه واگذاری بیمارستان الغدیر پردیس میان وزارت بهداشت و خیران

ارتباط مستقیم افزایش BMI بدن با مرگ و میر در کرونا

262 مورد جدید ابتلا به کرونا در استان مرکزی شناسایی شد/ فوت 6 نفر

آخرین آمار مبتلایان کرونا در مازندران در 9 مهر

10 نفر کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونا فوت شد

شناسایی 29 بیمار جدید مبتلا به کرونا در زنجان

نوار قلب نرمال، به تنهایی تضمین کننده سلامت قلب نیست

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) چیست + علائم و درمان

رنگی که اشتها را کور می کند!

ارتباط مستقیم افزایش BMI بدن با مرگ و میر در کرونا

سالانه حدود 1800 نوزاد ناشنوا متولد می شود!

آیا کرونا تاثیری روی قد کودکان در دوران رشد دارد ؟

کرونا مدارس، پارک ها و مساجد را در خوزستان تعطیل کرد

آغاز به کار دانشکده سالمندی در آینده نزدیک / سالمندترین استان کشور

جزییات تعطیلی های کرونایی در خوزستان

توصیه های مفید برای افرادی که سرما خورده اند

همه باید واکسن آنفلوآنزا بزنیم؟ / شباهت نجاتبخش کرونا و آنفلوآنزا

احتمال افزایش 2 برابری مرگ و میرهای کرونایی در اصفهان

مرگ میگو ها در گناوه با بیماری لکه سفید

جزییات تعطیلی های کرونایی در خوزستان

حریرچی: با ناقضان پروتکل های بهداشتی برخورد جدی شود

داروی کرونا شناسایی شد

حدود 9.28 درصد از جمعیت کشور سالمند هستند

برخورد جدی با ناقضان پروتکل های بهداشتی

آغاز توزیع واکسن آنفولانزا در گلستان

آیا ممکن است همزمان کرونا و آنفلوآنزا گرفت؟

بازگشت بخشی از محدودیت های های کرونایی به خوزستان

خلأ برخورد با نقض کنندگان پروتکل های بهداشتی در کشور

شناسایی 17 بیمار جدید مبتلا به کرونا در زنجان

فشارخون ایده آل چند است؟

شناسایی 17 بیمار جدید مبتلا به کرونا در زنجان

مرگ میگو ها با بیماری لکه سفید

فشارخون ایده آل چند است؟

تشریح جزییات تعطیلی های کرونایی در استان

جزییات تعطیلی های کرونایی در خوزستان

آخرین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در کرمان در 9 مهر

جولان کرونا در سایه بی توجهی ها

خطر انقراض در کمین 40 درصد از گونه های گیاهیِ جهان

آغاز مرحله اول توزیع واکسن آنفولانزا در اردبیل

فیلم | کهگیلویه و بویراحمد رسما قرمز شد/آمارهای متفاوتی که همه را کلافه کرده است

10 دلیل برای اینکه دیگر حتی یک قطره از آب خیارشور را دور نریزید!

احتمال افزایش 2 برابری مرگ و میرهای کرونایی در اصفهان

همه باید واکسن آنفلوآنزا بزنیم؟ / شباهت نجاتبخش کرونا و آنفلوآنزا

15 شهرستان فارس در وضعیت ویژه و قرمز هستند

جزییات تعطیلی های کرونایی در خوزستان

خطر انقراض در کمین 40 درصد از گونه های گیاهیِ جهان

نوار قلب نرمال، به تنهایی تضمین کننده سلامت قلب نیست

شناسایی 81 بیمار کرونایی در کردستان/یک نفر دیگر جان باخت

عبور انشعابات آب از مسیر فاضلاب در برخی مناطق حاشیه ای خوزستان

16 هزار و 905 سالمند تحت پوشش بهزیستی استان

شمار کرونایی ها در عربستان به 334 هزار و 605 نفر رسید

شناسایی 81 بیمار کرونایی در کردستان/یک نفر دیگر جان باخت

سرپل ذهاب در زمینه مقابله با کرونا موفق عمل کرده است

عبور انشعابات آب از مسیر فاضلاب در برخی مناطق حاشیه ای خوزستان

ویتامین D تاثیری فراگیر در بهبود عملکرد و ارتقاء سلامت انسان دارد/ نزدیک به 80 درصد مردم با کمبود ویتامین D مواجه هستند / لبنیات مهمترین منبع تامین املاحی نظیر کلسیم و فسفر، محسوب می شود

بهره مندی بیشتر از ویتامین D3با استفاده از محصولات لبنی / ویتامین D نیازی مستمر برای ایمنی

تعطیلی فایده ای برای کرونا ندارد | انتقاد تند معاون وزیر بهداشت از مردم به دلیل رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی | دلیل برخوردنکردن با ناقضان

سن ابتلا به بیماری های قلبی در ایران | فشارخون ایده آل چند است

ثبت نام یکهزار و 300 داوطلب در آزمون زبان وزارت بهداشت

خوزستانی ها در معرض باران قرار نگیرند

نسخه های طلایی برای افزایش وزن با طب سنتی

مراجعه غیرضروری به مراکز درمانی خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد

تهیه اثرانگشت غیرقابل جعل با اسکن سیاهرگ ها

احتمال تعطیلی کامل مجموعه های ورزشی تهران وجود دارد

وضعیت کنونی قم ادامه موج دوم کروناست

در هیاهوی کرونا از علائم سکته قلبی غافل نشوید

خوزستانی ها در معرض باران قرار نگیرند

معنی منفی بودن تست کرونا چیست؟

معنی منفی بودن تست کرونا چیست؟