مطالب مرتبط:
رییس سازمان جهاددانشگاهی یزد: آینده جهاددانشگاهی یزد بسیار درخشان است
کلنگ زنی نخستین هنرستان شهرستان دلفان با حضور رییس سازمان نوسازی کشور
سبقه فرهنگی جهاددانشگاهی در خدمت پاسخ به نیازهای جامعه و کادرسازی / نگاهی به مأموریت‎های سازمان قرآنی دانشگاهیان
سبقه فرهنگی جهاددانشگاهی در خدمت پاسخ به نیازهای جامعه و کادرسازی / نگاهی به مأموریت‎های سازمان قرآنی دانشگاهیان
رییس سازمان اورژانس کشور روز خبرنگار را تبریک گفت
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 مرداد 1399 ساعت 19:102020-08-06دانش

رییس سازمان جهاددانشگاهی یزد: آینده جهاددانشگاهی یزد بسیار درخشان است


ایسنا/یزد رییس سازمان جهاددانشگاهی استان یزد با تشریح عملکرد این نهاد انقلابی که به گفته وی، سبد خدماتی کاملی در بخش های مختلفی دارد، - گفت: آینده جهاددانشگاهی استان با توجه به زیرساخت‎های خوب فراه شده در بخش های مختلف بسیار درخشان است.

مهدی باصولی به مناسبت چهل سالگی جهاددانشگاهی در گفت وگو با ایسنا ضمن اشاره به تشکیل جهاددانشگاهی یزد در سال 1373 و راه اندازی موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی یزد در سال 1375، اظهار کرد: با توجه به این که عمده فعالیت های جهاددانشگاهی تا سال 1392 متمرکز بر توسعه آموزش عالی بود، خیلی از افراد جهاددانشگاهی را به عنوان دانشگاه جهاددانشگاهی می شناختند.

وی افزود:در این برهه به رغم تلاش هایی که روسای گذشته جهاددانشگاهی یزد برای معرفی ظرفیت های این نهاد داشتند ولی توسعه آموزش عالی بر سایر فعالیت ها جهاددانشگاهی غلبه داشت در حالی که معتقدیم  سبد خدمات جهاددانشگاهی یک سبد کامل است.

باصولی با تاکید بر این که جهاددانشگاهی یزد در تمام حوزه های خدمات، نوآوری و فناوری حرف برای گفتن دارد، گفت: به همین دلیل نیز رشد پویای جهاددانشگاهی را همواره در سطح کشور داشته ایم و هر جا کاری به روی زمین مانده، جهاددانشگاهی به آن ورود کرده است.

وی در ادامه با اشاره به این که جهاددانشگاهی در چهار حوزه آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تجاری سازی فعالیت می کند، خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی در حوزه آموزش، در دو سطح آموزش عالی در قالب دانشگاه علم و هنر و آموزش های کوتاه مدت خدمات ارائه می کند.

وی افزود: دانشگاه علم و هنر به عنوان بزرگترین دانشگاه غیرانتفاعی استان هم اکنون بیش از 6000 دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را تحت آموزش دارد.

باصولی در ادامه عنوان کرد: جهادانشگاهی استان یزد در حوزه آموزش های کوتاه مدت با وجود مشکلات و دشواری های موجود طی بیش از یک دهه گذشته، خدمات و اقدامات توسعه ای قابل توجهی داشته است به طوری که تنها در سال های 97 و 98 از نظر تعداد فراگیر نسبت به جمعیت استان در بین واحدهای جهاددانشگاهی کشور رتبه برتر را کسب کرده است.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی استان یزد در سال گذشته نیز به لحاط تعداد قراردادهای اموزشی در بین سایر واحدهای کشور جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.

به گفته وی، علاوه بر این سعی شد تا خدمات آموزشی را در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم تری مانند آزادشهر، امام شهر و بلوار دهه فجر که کمتر بخش خصوصی به آنها وارد شده بود، به شهروندان این مناطق ارائه دهیم که خوشبختانه مورد استقبال خوبی از سوی فراگیران در این مناطق مواجه شدیم.

رییس سازمان جهاددانشگاهی استان بیان کرد: هم‎اکنون 200 رشته آموزشی در قالب آموزش های کوتاه مدت ارائه می شود که از این تعداد 100 رشته آموزشی به دنبال شیوع کرونا در بستر آنلاین در حال ارائه به متقاضیان است.

وی یکی دیگر اقدامات جهاددانشگاهی از سال 1392 تاکنون در راستای معرفی سایر ظرفیت های این سازمان در استان یزد را توسعه خدمات تخصصی و همچنین انجام پژوهش‎های بنیادی با توجه حرکت همیشگی جهاددانشگاهی در مرزهای دانش، ذکر کرد.

باصولی عنوان کرد: جهاددانشگاهی یزد در حوزه پژوهش های بنیادی با توجه به سابقه فعالیت در حوزه سرامیک های صنعتی داشت، از همان سال تلاش کرد تا به ساختار منظمی دست یابد تا توسعه در این بخش را شاهد باشد.

وی در همین رابطه گفت: با اضافه شدن دو گروه علمی بیو مواد و نانو مواد سرامیکی به گروه سرامیک‎های صنعتی، در سال 1396 پژوهشکده مواد نوین سرامیکی در جهاددانشگاهی استان یزد راه اندازی شد و هم اکنون طرح های خوبی را در دست اقدام دارد.

وی با اشاره به جهت گیری طرح های پژوهشی به سمت ایجاد دانشی که بتواند متتج به ثروت شود، اظهار کرد: طرح تولید جرم های منولیتی(نسوز) جهادانشگاهی استان یزد یکی از طرح‎های مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با انجام این حمایت ها به یک واحد تولیدی جرم‎های نسوز مستقر در شهرک صنعتی یزد  منتج شد.

وی در این رابطه به طرح ساخت آتل های کامپوزیتی ارائه شده توسط گروه تحقیقاتی بیو مواد سرامیکی این سازمان نیز اشاره کرد و با اشاره به شکل و کارکرد متفاوت این آتل ها، خاطرنشان کرد: این طرح هم‎اکنون تولید در مقیاس آزمایشگاهی را با موفقیت سپری کرده و با توجه به کسب مجوزهای مروبطه با وزارت بهداشت، آماده تولید به صورت پایلوت است که مذاکراتی نیز برای جلب سرمایه گذار در این بخش انجام گرفته است.

وی از دیگر طرح ها در این بخش را تولید قطعات سرامیکی خاص که دانش بومی محدودی در مورد آنها در کشورمان وجود دارد و برای واحدهای تولیدی کشورمان صرفه اقتصادی دارد، برشمرد و عنوان کرد:  در سال گذشته نیز دو طرح شامل طرح تولید پایه مونولیتی کاتالیست خودرو و طرح تولید زخم پوش به جهاددانشگاهی واگذار شد که بخشی از آنها در داخل استان یزد و بخشی با همکاری واحدها دیگر جهاددانشگاهی در کشور در حال انجام است.

به گفته باصولی، علاوه بر این بخش خدمات تخصصی در سطح دیگری توسط معاونت پژوهشی جهادانشگاهی استان ارائه می شود که سعی شد در این مدت علاوه بر موافقت قطعی دو مرکز خدمات تخصصی خاک و مصالح ساختمانی و مرکز تشخیص طبی، چهار مرکز دیگر نیز شامل مرکز تحقیقات گیاهان دارویی، مرکز مطالعات اجتماعی، مرکز محیط زیست و توسعه پایدار و مرکز تولید قعات سرامیکی نیز در  طی این سالها موافقت قطعی کسب کنند.

وی گفت: خدمات این مراکز که هم اکنون به سازمان و بخش های خصوصی و دولتی در حال ارائه است، به گونه ای بوده که مورد اعتماد کارفرمایان قرار گرفته و با عملکرد خوبی که داشته اند، اعتماد کارفرمایان را کسب کنیم.

وی ضمن ارائه گزارشی از خدمات این مراکز خدمات تخصصی در بخش های مختلف، یکی دیگر از حوزه های فعالیتی جهاددانشگاهی را در قالب معاونت فرهنگی تعریف و تصریح کرد: خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) که در سال 1392 تنها با یک خبرنگار فعالیت داشت هم اکنون با حدود 8 خبرنگار فعالیت دارد و خوشبختانه اعتماد خوبی را در بین بخش ها مختلفی کسب کرده است.

رییس سازمان جهاددانشگاهی استان ایکنا یکی دیگر از خبرگزاری های فعال در ذیل معاونت فرهنگی این سازمان خواند که به رغم حمایت های محدود جزو شعب خوب کشور است.

وی از کسب مجوز فعالیت مرکز انتشارت جهاددانشگاهی در استان نیز خبر داد و گفت: خوشبختانه این مرکز در حال حاضر حداقل دو کتاب که عمدتاً دانشگاهی هستند را در دست چاپ و انتشار دارد.

وی راه اندازی مرکز خدمات فرهنگی را یکی از ابتکارات معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان ذکر کرد و افزود: خوشبختانه حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی استان طی این سالها نه تنها هزینه بر نبوده بلکه در بخش درامدزایی به کمک سازمان آمده است.

باصولی در ادامه طرح‎های مختلفی همچون طرح دانش اموزی نجات آب(داناب) در حوزه فرهنگسازی را که با همکاری آب منطقه ای و اموزش و پرورش استان طی سالهای اخیر برگزار شده را از طرح های برد برد و مورد رضایت در کشور خواند و گفت: این طرح در دو سال گذشته برگزار و امسال له دلیل شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار شد و قرار است در قالب تفاهم نامه ای پنج ساله توسط جهاددانشگاهی استان دنبال شود.

وی از مشارکت جهاددانشگاهی با شهرداری یزد در قالب طرح آموزش شهروندی نیز خبر داد و ابراز امیدواری کرد به زودی مرکز آموزش مجازی شهروندی در استان از طریق این مشارکت راه اندازی شود.

باصولی واگذاری عاملیت توسعه خوشه زیلو به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی یزد با توجه به اقدامات سالهای گذشته این نهاد در زمینه احیای این هنرصنعت در قالب خانه زیلو میبد را نیز یادآور شد و افزود: همکاری خوبی در این راستا بین جهاددانشگاهی استان، شرکت شهرک های صنعتی، فرمانداری و شهرداری میبد برقرار است که در این باره اقدامات خوبی نیز صورت گرفته و در دست انجام است.

وی یکی دیگر از بخش های حوزه فرهنکی جهاددانشگاهی استان که همواره با موفقیت عمل کرده است را نیز مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) برشمرد.

باصولی از جمله اقدامات حوزه تجاری سازی سازمان جهاددانشگاهی استان را راه اندازی یک مرکز رشد خواند و گفت: امیدواریم در این باره نیز با همکاری شهرستان اشکذر شاهد توسعه بیشتر باشیم که در این باره از پارک علم و فناوری یزد خواسته شد تا به عنوان یکی از مراکز اقماری پارک ادامه فعالیت بدهد.

وی از جمله چالش های جهاددانشگاهی استان را بحث منابع درامدی با توجه به بحث خودگردانی این نهاد عنوان کرد و گفت: هر چند فشار زیادی از این بابت به سازمان وارد شد، در همین مدت ساختمان ستادی سازمان با همکاری دانشگاه علم و هنر ساخته شد و علاوه بر ایجاد یک سوله برای واحد تولید قطعات سرامیکی، دو ساختمان برای مباحث آموزشی و خدمات تخصصی خریداری شد و رونق و توسعه خوبی در بحث زیرساختی سازمان ایجاد شد.

رییس جهاددانشگاهی استان یزد در ادامه ابراز کرد: در بحث پرسنلی همواره سعی شده تا رضایت اعضای جهاددانشگاهی به عنوان سرمایه‎های سازمان جهاددانشگاهی استان فراهم شود که از این بابت از همراهی آنها در بحرانها تشکر می کنم.

وی با بیان این که شیوع کرونا باعث دشواری وصول مطالبات و تامین منابع مالی سازمان در سال جاری شده است، گفت: خوشبختانه با توجه به تحت شعاع قرار گرفتن بحث های اموزشی سعی کردیم سازمان را با شرایط موجود وفق بدهیم و در همین راستا زیرساخت خوبی برای برگزاری دوره های آموزش مجازی در سازمان فراهم شده به طوری که 70 درصد دوره های آموزشی سازمان به صورت آنلاین و مابقی با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری در حال برگزاری است.

باصولی در پایان آینده جهاددانشگاهی استان را با توجه به زیرساخت‎های خوب دانشی و نیروی انسانی و هم زیرساخت های فیزیکی و ساختاری فراهم شده بسیار درخشان خواند و ابراز امیدواری کرد که با همراهی و حمایت دفتر مرکزی و مسئولان استان گام های مثبتی در جهت توسعه استان و کشور برداشته شود.

انتهای پیام    
کلید واژه ها: جهاددانشگاهی - دانشگاه - جهاددانشگاهی یزد - آموزش عالی - رییس سازمان - عالی - آموزش - فعالیت - درخشان - سازمان - نهاد انقلابی - توسعه - مختلف - استان - آینده - ایسنا - راه اندازی - استان یزد - چهل سالگی - نهاد - رییس - انقلابی - عالی بر - گفت وگو - عملکرد - مناسبت - خدماتی - معرفی - تشکیل - ظرفیت

آخرین اخبار سرویس:
نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی اعلام شد

انتقاد دانشجویان دانشگاه آزاد اقلید به عدم برگزاری واحد کارآموزی و تکذیب مدیر گروه پرستاری

فراخوان دریافت مقالات جدید همایش بین المللی علوم ورزشی

مردان درصدر برگزیدگان کنکور99/ داوطلبان تهرانی بیشترین رتبه اولی ها

شکایت فارغ التحصیلان متقاضی دریافت گواهی موقت رسیدگی می شود

عضویت استادِبرترِ کشوری در هیات ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی

ضعف در بخش مدیریتی است

رتبه تک رقمی کنکور در خوزستان: معلمی را انتخاب می کنم

حمایت از مراکز رشد دانش بنیان دانشگاه خوارزمی

کسب رتبه تک رقمی کنکور علوم انسانی

تلاش برای جذب 200 عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان

افتتاح مرکز رشد فناوری در پردیس کرج، به زودی

استخدام مسئول ایمنی در کارگاه ها در مشهد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی اعلام شد

باید مشکل اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی برطرف شود

نمایش جدید ترامپ به نام «مکانیزم ماشه»

افزایش پذیرش دانشجومعلمان در دانشگاه رجایی به بیش از 10 هزار نفر

حبیبی: مرکز رشد پردیس البرز دانشگاه خوارزمی به زودی افتتاح می شود

دانشجویان یزدی کمک های مردمی برای زائران اربعین جمع آوری می کنند

یکپارچگی نهاد های دانشگاهی به مرکز فناوری بستگی دارد

مصاحبه آزمون دکتری سال 99 دانشگاه هرمزگان به صورت مجازی برگزار می شود

شرایط برگزاری کلاس ­های حضوری دانشکده هنر تربیت مدرس اعلام شد

حلقه مطالعاتی سند 2030 به همت بسیج دانشگاه فرهنگیان حضرت معصومه(س) قم برگزار می شود

نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی

میزان افزایش شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال تحصیلی 1399-1400 نهایی شد

پذیرفته شدگان دکتری دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان تا 4 مهر برای ارسال مدارک مهلت دارند

نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی اعلام شد

درس ها و عبرت های عاشورا در دفاع مقدس تبیین می شود

متن تبریک موفقیت در آزمون کنکور

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی اعلام شد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی اعلام شد

طهرانچی شناسایی هویت شهید آرمیده در دانشگاه آزاد را تبریک گفت

پیام دکتر طهرانچی در پی شناسایی شهید گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان

از درخواست تمدید شدن مهلت ثبت نام آزمون استخدامی تا گلایه دانشجویان از قطع بودن سیستم دانشگاه آزاد اسلامی

فراخوان دریافت مقالات جدید دوازدهمین همایش بین المللی علوم ورزشی

آزمون پایانی کلاس های آموزش زبان دانشگاه آزاد 4 مهرماه برگزار می شود

آغاز سال تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان+ فیلم

دانشگاه خوارزمی به قطب نوآوری در استان البرز تبدیل می شود

اعلام نتایج آزمون ارشد رشته های پزشکی

بازدید فضانوردان ناسا از قطب جنوب ماه لغو شد

بهره گیری از تحریم ها از سوی آمریکا علیه جهانی سازی، صلح و عدالت است

بسیج دانشجویی دزفول آماده اعزام گروه های درمانی و پزشکی به عراق برای خدمت به زوار حسینی است

اثربخشی گرافن در منسوجات و پارچه های پیشرفته تایید شد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی اعلام شد

پیگیری نحوه محاسبه سنوات حذف ترم

اسامی نفرات برتر کنکور سراسری1399 اعلام شد

نفرات برتر کنکور/ عکس

شوک شیرین کسب رتبه 10 رشته تجربی برای دانش آموز بابلی

نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی

حلقه مفقوده / شماره ششم نشریه دانشجویی «ناقوس» منتشر شد

اختصاص رتبه سوم کشوری به رشته علوم کامپیوتر دانشگاه یزد

تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فارس

توضیح مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی درباره افزایش شهریه ها

اعزام جهادگران تالش به مناطق سیل زده + فیلم

فارغ التحصیلان رشته ای که هیچ وقت با بیکاری روبه رو نمی شوند/ نیاز کشور به متخصصان کامپیوتر

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی اعلام شد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی اعلام شد

نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی اعلام شد

آیین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه جامع امام حسین (ع) ابلاغ شد

اعزام جهادگران تالش به مناطق سیل زده

لزوم زمان بندی دانشگاه ها در آموزش برخط دانشجویان/ برای پوشش 4 مقطع تحصیلی برنامه داریم

نتایج آزمون کارشناسی ارشد رشته های پزشکی اعلام شد

مرکز رشد و نوآوری دانشگاه خوارزمی گشایش یافت

حرکت به سمت کشاورزی مدرن تولید را چندبرابر می کند

لزوم زمان بندی دانشگاه ها در استفاده از اینترنت آموزش برخط/ برای پوشش 4 مقطع تحصیلی برنامه داریم

سهم زنان و مردان از رتبه های برتر کنکور 99/ کدام استان بیشترین تک رقمی را دارد؟

توضیح مدیرکل آموزش عالی غیردولتی درباره افزایش شهریه ها

تلاش برای جذب 200 عضو هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان

نظام زاده عضو هیئت ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی شد

توضیح مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی درباره افزایش شهریه ها

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی اعلام شد

یکی از شهدای گمنام دانشگاه آزاد زاهدان احراز هویت شد

انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه صنعتی بهبهان

آغاز دوره های کارآموزی دانشکده علوم پزشکی آبادان از مهرماه

آزمون دوره های زبان انگلیسی دانشگاه آزاد 4 مهر برگزار می شود

نشست پتانسیل همکاری های علمی ایران با مجارستان برگزار شد

استقامت، رمز موفقیت دارنده رتبه دوم کنکور علوم انسانی

کلید اولیه سوالات و دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد گروه علوم پزشکی منتشر شد

محققان موفق به تصویر برداری از هسته زایی ذرات در مقیاس های کمتر از یک نانومتر شدند

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی اعلام شد/ آغاز انتخاب رشته از 31 شهریور

تداوم آموزش های مجازی در دانشگاه/ از نظر زیرساختی مشکلی نداریم

ابلاغ آیین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین (ع)

دانشجویان لیسانس خارج از کشور ارز دانشجویی می گیرند

امکان انتخاب واحد با تاخیر برای دانشجویان دانشگاه صنعتی بهبهان فراهم شد

گام های مؤثر واحد تهران غرب برای اجرای طرح پایش/ ارائه آموزش نوآورانه اساتید به دانشجویان

افزایش 4،5 برابری پذیرش دانشجو در دولت تدبیر و امید

برگزاری برنامه «کهاد کارآفرینی» در دانشگاه تهران

پیام تبریک رییس دانشگاه شریف به مناسبت آغاز سال تحصیلی

نشست «اسلام و صلح جهانی» برگزار می شود

تصاویر جدید از شکل گیری ابرطوفان در سیاره مشتری

تولید فرمولاسیون محلول افزایش دهنده ماندگاری پسته تر در دامغان

دانشگاه بزرگمهر قائنات فراخوان امریه سربازی منتشر کرد

کنکوری های 99 قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته حتما بخوانند/ فرصت مجدد برای غایبان کنکور و رشته های پزشکی دانشگاه آزاد

برگزاری برنامه «کهاد کارآفرینی» در دانشگاه تهران

الگوی شهرسازی و معماری ایرانی اسلامی ساماندهی می شود

حاجی میرزایی: با هرگونه اجرا شدن سند 2030 مقابله می کنم / جذب و ارتقای اساتید دانشگاه های تربیت دبیر با روش نو باید صورت بگیرد

شهید گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان تشخیص هویت شد

حاجی میرزایی: با هرگونه اجرا شدن سند 2030 مقابله می کنم / لزوم جذب و ارتقای اساتید دانشگاه های تربیت دبیر با روشی نو

امکانات و تجهیزات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی معرفی و اطلاع رسانی شود

سلامت روان دانشجویان دانشگاه های کشور پایش می شود

رییس سازمان جهاددانشگاهی یزد: آینده جهاددانشگاهی یزد بسیار درخشان است

رییس سازمان جهاددانشگاهی یزد: آینده جهاددانشگاهی یزد بسیار درخشان است