مطالب مرتبط:
توصیه های تغذیه ای برای بهبودیافتگان کرونا
توصیه های تغذیه ای برای بهبودیافتگان کرونا
تغذیه های توصیه شده برای بهبودیافتگان کرونا
توصیه های تغذیه ای برای بهبودیافتگان کرونا
توصیه های تغذیه ای برای بهبودیافتگان کرونا
-38 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 14 مرداد 1399 ساعت 22:402020-08-04پزشكي

توصیه های تغذیه ای برای بهبودیافتگان کرونا


به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، توصیه می شود برای ارزیابی بهترین مسیر در بازیابی توانایی بدن، با یک متخصص تغذیه معتبر مشورت کنید.

اگر فرد به دلیل این بیماری در بیمارستان بستری شده باشد، - متخصصان رژیم غذایی در بیمارستان به تهیه برنامه غذایی برای وی کمک می کنند.

یکی از اولین مراحل بهبودی، ارزیابی کامل از تغذیه است.

این ارزیابی ممکن است یک بررسی از داده های بیوشیمیایی و تکمیل ارزیابی فیزیکی محور از مواد مغذی برای شناسایی کمبودهای احتمالی مواد مغذی باشد.

متخصص رژیم غذایی، برنامه هایی را برای تغذیه شخصی تهیه می کند که اطمینان حاصل کند که یک فرد از غذای کافی برای کمک به بدن طی دوره بازیابی برخوردار است یا خیر.

این برنامه ها علاوه بر تاکید بر تراکم مواد مغذی، منابع غذایی، وضعیت سلامتی و دسترسی به مواد غذایی را نیز موردتوجه قرار می دهند.

برخی از درمان های توصیه شده هنگام بهبودی از کووید-19 ممکن است شامل تقویت مواد غذایی با مواد مغذی باشد به گونه ای که هر وعده غذایی حاوی مواد مغذی متراکم باشد یا استفاده از یک مکمل غذایی خوراکی برای افزایش مصرف غذایی ارائه می شود.

تغذیه برای حفظ ماهیچه ها و جلوگیری از ایجاد اختلال در سوخت وساز بدن بسیار حیاتی است و هنگامی که بیماران حدود دو هفته را در بخش مراقبت های ویژه می گذرانند ، این موارد می توانند به موارد بسیار جدی تبدیل شوند.

مشکلات تنفسی پیچیدگی بیشتری ایجاد کرده و مانع از آن می شود که بیماران به طور موثر غذا بخورند.

بخش عظیمی از بیماران نیازمند به دستگاه تنفسی دارند، استفاده از مکمل های غذایی و خوراکی برای این افراد به دلیل دستگاه دشوار است.

این بدان معنی است که تغذیه باید به بخش مهمی از بهبودی بیماران کووید-19 تبدیل شود.

در حال حاضر، تمرکز اغلب روی کمک به بیماران است که آیا در مرحله حاد بیماری بحرانی قرار دارند یا خیر و برای متخصصان مراقبت های بهداشتی و همچنین بیمار و خانواده بیمار ترخیص از بیمارستان بسیار تسکین بخش است.

تاثیر طولانی مدت بستری آنها در مراقبت های ویژه گاهی اوقات دست کم گرفته می شود و ممکن است بر چگونگی درک نیازهای توان بخشی تاثیرگذار باشد.

می دانیم برای بیماران در بخش مراقبت های ویژه مصرف خوراکی از طریق دهان می تواند پس از خارج کردن دستگاه از دهان ناکافی باشد.

ممکن است افراد نتوانند طی دوره بهبودی غذای کافی بخورند تا بتوانند نیازهای غذایی خود را برآورده کنند و این مورد، باعث از بین رفتن بیشتر ماهیچه ها و لاغری می شود و ممکن است روزانه حداکثر یک کیلو کاهش وزن را تجربه کنند.

تضعیف ماهیچه شایع ترین عارضه بیماری کووید-19 است که در 50 درصد بیماران رخ می دهد و می تواند به طورجدی زمان بهبودی را کاهش دهد، ایمنی را مختل کند، خطر عفونت را افزایش داده و باعث ایجاد جراحت و زخم شود و حتی در برخی موارد موجب مرگ ومیر شود.

در اوایل بیماری همه گیر، حال بسیاری از بیماران به سرعت وخیم می شد، به این معنی که به دستگاه تنفس نیاز داشتند.

بنابراین ، اکثر افراد به محض بستری در بیمارستان، غذا خوردن را متوقف کردند و همچنین قادر به تحمل ورود مواد غذایی از دهان نبودند.

ازآنجاکه همه گیری پیشرفت کرده است، ما به طور فزاینده شاهد بیماران بسیار مسن و کسانی هستیم که از شرایط اساسی بهداشتی مانند چاقی و دیابت رنج می برند.

برای این گروه های بیمار، تغذیه بسیار پیچیده است.

نگهداری از این بیماران در شرایط پایدار دشوار است و آنچه باعث ایجاد اختلاف در این تعادل می شود، حمایت مناسب و به موقع تغذیه است.

چگونه تغذیه مناسب می تواند بهبودی را تسریع کند؟ مرخص شدن از بخش مراقبت های ویژه فقط شروع بهبودی است و تغذیه پزشکی در هنگام ادغام در برنامه های بهبودی بیمار می تواند بر نتایج بهبودی و همچنین کیفیت زندگی بیماران تاثیر داشته باشد.

ما در حال حاضر می دانیم که تغذیه پزشکی می تواند با نتایج و بیماری های مختلف به نتایج بالینی کمک کند.

متاسفانه، آگاهی حرفه ای از مراقبت های بهداشتی و نقش تغذیه در پزشکی هنوز کمرنگ است.

در زمان بهبودی کووید-19 راهنمای بالینی عملی اندکی برای مراقبت های تغذیه ای وجود دارد و این مورد می تواند بر زمان بهبودی و توانایی افراد در بازگشت به انجام کارهای گذشته تاثیر داشته باشد.

چالش هایی در ادغام تغذیه در برنامه های درمانی و بهبودی در بیشتر بیماری ها وجود دارد اما متاسفانه، هنوز هم در محیط بیمارستان تغذیه کاملا موردتوجه قرار نمی گیرد.

به طورکلی، ادغام مواد غذایی در یک برنامه بهبودی بسیار ساده است.

بر اساس تجربیات به دست آمده تاکنون ویروس به طور نامتناسب روی سالمندان و افراد دارای اضافه وزن یا چاق و مبتلابه دیابت و فشارخون تاثیر دارد.

این دو گروه ازنظر جمعیتی بسیار متفاوت هستند، اما آنچه آن ها را به هم پیوند می دهد، نیاز به مداخله تغذیه ای است.

برای کسانی که مدت زمان قابل توجهی را در بخش مراقبت های ویژه (ICU) و با کمک دستگاه های تنفس می گذرانند، می توانیم نتایج مثبت را زمانی مشاهده کنیم که تغذیه بخشی از برنامه درمانی و بهبودی بیمار باشد.

آنچه ما تجربه کرده ایم این است که وقتی پشتیبانی تغذیه ای در مراحل اولیه هرگونه بیماری پاتولوژی ازجمله کووید-19 انجام شود، می تواند یک تفاوت واقعی در زمان بهبودی بیمار ایجاد کند.

تغذیه برای حفظ ماهیچه ها و جلوگیری از اختلال در سوخت وساز بدن بسیار حیاتی است.

وقتی بیماران حدود دو هفته را در بخش مراقبت های ویژه می گذرانند، می توانند به مشکلات جدی تبدیل شود چون مشکلات تنفسی مانع از آن می شود که بیماران به طور موثر غذا بخورند.

این مهم است، افرادی که از عفونت های کووید-19 غیر شدید بهبود یافتند، استراحت کنند و خوب غذا بخورند، به این معنی که آگاه باشند که خوردن کافی بخشی از بهبودی آنان است و نباید نادیده گرفته شود.

یکی از محققان توان بخشی در بیمارستان مراقبت از مبتلایان به کرونا توصیه می کند برای بهبود پنج راهبرد ذیل را رعایت کنید: حرکت کنید هر چه بیشتر حرکت کنید زودتر بهبود می یابید، اما هر فعالیت بدنی باید بر اساس علائم و سطح عملکرد فعلی باشد.

خستگی، تنگی نفس و سرگیجه باعث توقف ورزش می شود.

حرکات استقامتی انجام دهید هنگام ادغام حرکت در روال بازیابی، تمرین های مبتنی بر استقامت را که بزرگترین گروه های عضلانی بدن شما را به چالش می کشد در اولویت قرار دهید.

وی می گوید: تکمیل سه تمرین 15 دقیقه ای در هفته، شروع بسیار خوبی است و بیماران با پیشرفت بهبودی می توانند تکرار و مدت زمان را افزایش دهند.

توجه ویژه ای بر روی باسن، ران، همچنین کمر و شانه ها داشته باشید، زیرا این گروه های عضلانی بیشترین قدرت را در بیماران کووید-19 از دست می دهند و تاثیرات گسترده ای بر توانایی ایستادن دارند.

پیاده روی کنید و کارهای روزمره را انجام دهید.

برای تقویت قسمت تحتانی بدن ، تمریناتی مانند اسکوات، پل گلوت و موارد دیگر را امتحان کنید.

برای قسمت بالای بدن، نیز ورزش های بازو و شانه انجام دهید.

برای وزن بدن، دمبل های سبک و نوارهای مقاومت بسیار عالی عمل می کنند.

پروتیین را در اولویت قرار دهید پروتیین برای ساخت، ترمیم و حفظ ماهیچه ها و همچنین برای حمایت از تولید آنتی بادی ها و سلول های سیستم ایمنی بدن لازم است.

متاسفانه، میزان دریافت پروتیین معمولا در بیماران کووید-19 پایین تر است.

وی می گوید: درحالی که بیماری می تواند اشتها را کاهش دهد، بسیاری از افراد مسن که در معرض خطر ابتلا به از بین رفتن ماهیچه ها و عوارض جانبی آن هستند، دستورالعمل فعلی فدرال را برای دریافت پروتیین روزانه رعایت نمی کنند.

در صورت امکان 25 تا 30 گرم پروتیین در هر وعده غذایی را با خوردن گوشت، تخم مرغ و لوبیا یا استفاده از یک مکمل غذایی خوراکی تامین کنید.

البته موارد دیگری نیز برای تامین پروتیین وجود دارد.

مصرف ویتامین و مواد معدنی را افزایش دهید ویتامین A ،C ،D و E و روی برای عملکرد سیستم ایمنی بسیار مهم هستند، آن ها هم در سلامتی عضلات و هم در انرژی نقش دارند.

وی توصیه می کند: شیر، ماهی های چرب، میوه ها، سبزی ها، آجیل و لوبیا را در رژیم بهبودی خود قرار دهید.

اگر در آشپزی در خانه مشکل دارید، سعی کنید از خدمات تحویل غذای سالم برای کمک در دریافت طیف گسترده ای از مواد مغذی استفاده کنید.

حتی با بهترین تلاش ها در مورد غذاهای کامل، ممکن است برخی از افراد در حفظ بهینه سطح تغذیه دچار مشکل شوند.

این امر به ویژه در مورد ویتامین D که پوست از طریق نور خورشید جذب می کند، صادق است.

با گروه پزشکی خود مشورت کنید بیماران کووید-19 که مدت طولانی در بیمارستان یا بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان بستری بوده اند ، گروه های درمانی را برای کمک به آنها اختصاص داده اند.

این گروه ها متخصصان مختلفی را تشکیل دادند که منابع بسیار خوبی هستند که بیماران باید برای طی مراحل بهبودی از آنها استفاده کنند.

همکاری مکرر بیمار و پزشک مهم است.

در مورد نگرانی های خود برای حفظ سلامتی ماهیچه ها با آنان صحبت کنید و برای رفع مشکلات خود کمک بگیرید.

این که آیا شما درگرفتن مواد مغذی موردنیاز خود و یا دردی که باعث محدود شدن تمرینات شما شود، دچار مشکل می شوید را باید با آنان در میان بگذارید.

محققان تحقیق، برایان مونی ، فیزیوتراپ گروه توان بخشی تغذیه ای و جسمی بیماران کووید-19 در بیمارستان، سوزته پریرا، محقق سلامت شرکت جهانی مراقبت از سلامتی و دکتر ریکاردو کاکالیانزا، مدیر واحد رژیم غذایی و تغذیه بالینی بیمارستان تحقیقاتی ایتالیا هستند.

نوشته توصیه های تغذیه ای برای بهبودیافتگان کرونا اولین بار در روز نو پدیدار شد.


کلید واژه ها: ارزیابی - مواد مغذی - غذای - تغذیه - رژیم غذایی - برنامه - بیمارستان - برنامه ها - مواد - توصیه - متخصص - بهبودیافتگان - برنامه غذایی - مواد غذایی - رژیم - برخوردار - اطمینان - شناسایی - متخصصان - دسترسی - سلامتی - بیماری - بهترین - یکی از - گزارش - تراکم - منابع - تکمیل - مشورت - وضعیت

آخرین اخبار سرویس:
پاییز و موج سوم شیوع کرونا در کیش/ ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی

کرونا در فارس/81 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند

آموکسی سیلین و هر آنچه باید در مورد آموکسی سیلین بدانید

81 مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت ویژه استان فارس بستری هستند

آبریزش بینی از علائم کرونا نیست

ویدیو| سخنگوی سازمان غذا و دارو: توزیع واکسن آنفلوآنزا در شبکه بهداشتی کشور آغاز شده است

وزارت بهداشت: 5 سرطان شایع در بین ایرانی ها/ می توان نیمی از سرطان ها را بهبود بخشید

عکس| نجات یک بیمار از خطر انفجار معده!

همه چیز راجع به خراش قرنیه

ماسک زرهی در برابر کرونا

استخدام بازاریاب با حقوق ثابت، بیمه و پورسانت در البرز

هشدار دادگستری آذربایجان شرقی به سوءاستفاده کنندگان در مورد واکسن آنفلوآنزا

خواننده ماکان بند به کرونا مبتلا شد

آخرین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در کرمان در سوم مهر

استفاده از فناوری چاپ سه بعدی برای بازسازی غضروف های مفصلی

شهرستان باشت همچنان در وضعیت قرمز کرونایی

استخدام مهندس الکترونیک با حقوق ثابت و بیمه در تهران

هشدار فرماندار بویراحمد به اصناف پرخطر

آیا نوشیدن قهوه برای کودکان و نوجوانان ضرر دارد؟

نماز جمعه تبریز برگزار نمی شود

واکسن کووید-19 روی کودکان آزمایش شود

نجات یک بیمار از خطر انفجار معده!

آزمایش خون کشندگی کرونا را نشان می دهد

موارد ابتلا به کرونا در استان بوشهر از 12 هزار نفر گذشت

رشد 2.5 برابری کرونا در استان

توضیح وزارت بهداشت درباره تحویل 1500 دوز واکسن آنفلوآنزا برای نمایندگان مجلس

مادران باردار مصرف اسید فولیک و ید را جدی بگیرند

اسکالُپ مرغ ایتالیایی

توضیح وزارت بهداشت درباره تحویل واکسن آنفلوآنزا برای نمایندگان مجلس

ممنوعیت جراحی های غیر ضرور در گلپایگان

موارد ابتلا به کرونا در استان بوشهر از 12 هزار نفر گذشت

ببینید | نجات یک بیمار از خطر انفجار معده!

5 خوراکی خطرناک جهان را بشناسید

زینک ماده موثر در سرماخوردگی و کووید-19

کودکان ناقلان خطرناک تری هستند!

هشدارهای کرونایی

چگونه از ماسک استفاده کنیم

برنامه پزشکی خانواده با کمک بیمه سلامت به ثمر می نشیند

مادران باردار مصرف اسید فولیک را جدی بگیرند

شرایط کشور می طلبد به دوراپزشکی بیشتر اهمیت بدهیم

فوت 175 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته

عینک مانع از انتقال کرونا می شود

کرونا و کاشان در شبانه روز اخیر

توزیع واکسن آنفلوآنزا

توضیح وزارت بهداشت درباره تحویل 1500 دوز واکسن آنفلوآنزا برای نمایندگان مجلس

خطرات مرگ آور تخم مرغ که نمی دانستید

بهترین روش خشک کردن پسته تازه

23 نفر به آمار بیماران کرونایی در زنجان اضافه شد

توصیه های مهم برای استفاده صحیح از ماسک

بهترین زمان مصرف ویتامین های مورد نیاز بدن

تفاهم وزارت بهداشت و بیمه سلامت درباره برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع روستاییان

آمار کرونا در ایران، 3 مهر 99/ شناسایی 3521 بیمار و 175 فوتی جدید/ روش استفاده صحیح از ماسک

مرگ 586 کرمانشاهی بر اثر ابتلا به کرونا/ 12 هزار نفر از ابتدای اپیدمی بستری شده اند

4 نفر به جانباختگان کرونا در استان بوشهر اضافه شد

کرونا در عراق؛ ثبت 4471 مورد ابتلا و مرگ 45 مبتلا در شبانه روز گذشته

تهدید کرونا در کردستان

ابتلای بیش از هزار نفر از کارکنان بهداشت و درمان به کرونا

تاثیر زغال اخته و امگا3 بر هلیکوباکترپیلوری

رایج ترین داروی دیابت موجب کاهش اختلال شناختی می شود

توضیح درباره تحویل 1500 دوز واکسن آنفلوآنزا برای نمایندگان مجلس

عوارض مصرف زیاد پروتیین

مراجعه هزار و 49 بیمار با علائم کرونا به مراکز درمانی استان اصفهان

چگونه از ماسک استفاده کنیم؟

خواص عالی بِه از کاهش وزن تا رفع بوی بد دهان

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: میزان استفاده از ماسک زیر 50 درصد رسیده است/ فوت 11 کرونایی در 24 ساعت

شستن دست: مشاوره تخصصی برای افرادی که بیماری پوستی دارند

توضیح وزارت بهداشت درباره تحویل 1500 دوز واکسن آنفلوآنزا برای نمایندگان مجلس

778 بیمار کرونایی در مراکز درمانی قم بستری هستند

توضیح وزارت بهداشت درباره تحویل 1500 دوز واکسن آنفلوآنزا برای نمایندگان مجلس

برگزار نشدن نماز جمعه اصفهان

توضیح وزارت بهداشت درباره تحویل 1500 دوز واکسن آنفلوآنزا برای نمایندگان مجلس

آخرین وضعیت تکواندوکار المپیکی کشورمان بعد از آسیب دیدگی

دستورالعمل هایی برای کسانی که از حمل ونقل عمومی استفاده می کنند

همزمان با شیوع کرونا، زیر ساخت های درمانی توسعه یافت

افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در ازبکستان

آمار امروزِ کرونا، فوتی ها و مبتلایان

چگونه از ماسک استفاده کنیم

کاهش گودی و سیاهی زیر چشم را با ترک 6 عادت

خطرات مرگ آور تخم مرغ که نمی دانستید

کرونا همچنان جولان می دهد

شمار قربانیان کرونا در ایران از 25 هزار تن گذشت

ارتقای حوزه بهداشت نیازمند نگاه بلند مدت است

نحوه صحیح استفاده از ماسک

زینک ماده موثر در سرماخوردگی و کووید-19

چگونه از ماسک استفاده کنیم

میوه ها و سبزیجات ضد کرونا هستند

شناسایی بیش از سه هزار بیمار مبتلا به کرونا در کشور

تمام فواید و خواص حنا

ببینید | توصیه های وزارت بهداشت برای استفاده صحیح از ماسک جهت جلوگیری از انتشار ویروس کرونا

توضیح وزارت بهداشت درباره تحویل 1500 دوز واکسن آنفلوآنزا برای نمایندگان مجلس

نمازجمعه فردا در اردبیل و مشگین شهر برگزار نمی شود

مراجعه هزار و 49 بیمار با علائم کرونا به مراکز درمانی استان

سبزوار دوباره در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت

توضیح وزارت بهداشت درباره تحویل 1500 دوز واکسن آنفلوآنزا برای نمایندگان مجلس

نخستین آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران برگزار شد

جنگ خروسی که بر عقاب چیره شد!

آمار کرونا در ایران| 175 بیمار فوت کردند/ مجموع جان باختگان از 25 هزار نفر عبور کرد

عمل جراحی عجیب از جوان 32 ساله موجودی شبیه هیولای فضایی ساخت

چهار شهر خراسان جنوبی در وضعیت قرمز شیوع کرونا

افزایش موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا در کرمان

توصیه های تغذیه ای برای بهبودیافتگان کرونا

توصیه های تغذیه ای برای بهبودیافتگان کرونا