مطالب مرتبط:
مقامات صهیونیست: اسراییل در هیچ جبهه ای آماده جنگ با حزب الله نیست
اعمال تدابیر شدید امنیتی توسط هند در کشمیر از بیم اعتراضات مردمی
گسترش اعتراضات در سرزمین های اشغالی / آیا نتانیاهو به سرنوشت «رابین» دچار خواهد شد؟
سخن گوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خبر داد: ارسال گزارش درباره حادثه نطنز به مقامات ارشد نظام
تظاهرات مردم اتریش علیه اقدامات غیر قانونی رژیم صهیونیست در فلسطین
-109 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 14 مرداد 1399 ساعت 14:352020-08-04بين الملل

گسترش اعتراضات مردمی خواب خوش مقامات صهیونیست را از چشمانشان ربوده است


شیوع کرونا و فساد مالی نخست وزیر رژیم صهیونیستی موجب شکل گیری موجی از اعتراضات در سرزمین های اشغالی شده است.

- در توضیح زورگویی های سران رژیم صهیونیستی تنها گفتن این مسئله که مقامات آن بی توجه به سکونتگاه قانونی فلسطینی ها آنها را از حق طبیعی شان محروم می کنند، کافی است تا میزان استبداد آنها را نشان دهد.

این اقدامات در کرانه باختری به زورِ تجهیزات نظامی انجام می شود و در شرق قدس اشغالی نیز ترکیبی از دستورات نظامی و اجرایی برای آن در نظر گرفته می شود.

همین رویکرد در غزه نیز مشهود است.

در واقع می توانیم رویکرد مقامات صهیونیست نسبت به مردم مظلوم فلسطین را به دو بخش تقسیم کنیم و بگوییم سیاست همیشگی آنها بر بدست آوردن بیشترین اراضی با کمترین فلسطینی و متمرکز کردن بیشترین فلسطینی در کمترین اراضی خلاصه می شود.

اما در چند ماه اخیر شیوع ویروس کرونا بحران اقتصادی در سرزمین های اشغالی را تشدید کرده و فساد مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز جرقه شعله ور شدن آتش زیر خاکستر نارضایتی داخلی از این رژیم را زده است.

بنابراین در این گزارش در ابتدا مروری بر دلایل شکل گیری اعتراضات چندهفته اخیر اراضی اشغالی داشته و سپس حواشی آن را بررسی خواهیم کرد.

شیوع کرونا و ناکارآمدی رژیم صهیونیستی در ماه های اولیه شیوع کرونا در سرزمین های اشغالی، مقامات این منطقه مدعی مهار این ویروس، قرنطینه سفت و سخت، شمار کم مبتلایان و رقم پایین مرگ و میر بودند، اما دیری نپایید که ورق برگشت و در جهان ناکارآمدی و سوء مدیریت اسراییلی ها در کرونا زبانزد عام و خاص شد.

به عبارت دیگر اندکی بعد از شیوع ویروس کرونا در سرزمین های اشغالی، این منطقه به سرمشقی برای کشور های مختلف تبدیل شد تا روی آن مطالعه کنند و به سرنوشت اسراییل دچار نشوند.

در ابتدا آمار روزانه مبتلایان به کرونا از میان 9 میلیون صهیونیست، 10 نفر اعلام می شد، اما اکنون این میزان به حدود دو هزار نفر رسیده است.

در واقع شمار بالای مبتلایان به قدری وضعیت شیوع کرونا در این بخش را وخیم کرده است که بسیاری از مقامات آن به خارج شدن وضعیت از کنترلشان اذعان داشته اند.

به طور مثال روزنامه صهیونیستی هاآرتص ماه گذشته در گزارشی نوشت: اسراییل کنترل بحران کرونا را از دست داده است .

در زمان نگارش این گزارش پروفسور سیگال سادتسکی رییس اداره بهداشت عمومی وزارت بهداشت اسراییل نیز استعفا کرده بود؛ به همین دلیل این نگارنده در این باره می گوید: او فردی است که موجب شکست اسراییل در مدیریت مقابله با شیوع ویروس کرونا شده است.

مشکل با سادتسکی شروع نشد و با رفتن او پایان نمی یابد.

باید بدانیم مشکل گسترده و عمیق تر است؛ به عبارتی کابینه (نتانیاهو)، غیرمنسجم است، ظرفیت اجرایی ضعیفی دارد و از نظر تاریخی در خصوص اقتصاد خُرد ضعیف است.

در همان زمان الی واکسمن مشاور ارشد علمی نخست وزیر این رژیم نیز اذعان داشت که ما کنترل اپیدمی را از دست داده ایم.

او در توضیح این حرفش با اشاره به آنکه اسراییل با بدترین بحران انسانی تاریخ دست و پنجه نرم می کند و اقتصاد آن ضربه ای بزرگ را متحمل شده، گفت: به دنبال شیوع کرونا بیکاری به 25 درصد رسیده و هزاران شرکت اعلام ورشکستگی کرده اند.

در نتیجه این موارد اسراییل نمی تواند محدودسازی مجدد و کامل فعالیت های اقتصادی را پذیرا باشد .

بنابراین تعجبی ندارد بهترین عملکرد متعلق به کشور هایی نظیر آلمان، کشور های جنوب شرقی آسیا و اکثر کشور های اسکاندیناوی باشد و از این کشورها در زمینه مقابله با بحران شیوع کرونا نیز به عنوان موفق ترین ها یاد شود.

با اشاره به نحوه مدیریت این کشورها می توان اینگونه قلمداد کرد که رسیدگی به بحران کرونا نیازمند نظم و انضباط و دقت است، این بحرانی است که به مدیریت خوب نیاز دارد؛ چیز ی که اسراییل فاقد آن است.

عوامل متعدد ضعف مدیریت رژیم اشغالگر صهیونیستی نکته قابل توجه در سوء مدیریت کرونا در رژیم اشغالگر معطوف به رویکرد زیگزاگی نسبت به این بحران و اعمال محدودیت ها و در کنار آن عدم برخورداری از امکانات لازم برای گرفتن آزمایش و صلاحیت نداشتن آزمایشگاه ها برای تست کرونا، می شود.

به عبارتی هر روز اقدامات جدید و متناقضی از سوی مقامات صهیونیست مطرح می شود، مثلا در ابتدای شیوع کرونا در سرزمین های اشغالی، با کمک امکانات شناسایی کمی از بحران کرونا در منطقه کاسته شده بود، اما با لغو حضور شین بت (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) در شناسایی مبتلایان، آمار ابتلا به شکل فزاینده ای رو به افزایش گذاشت.

همچنین در ابتدا صهیونیست ها به سوءاستفاده از اطلاعاتشان به دست شین بت شک کرده بودند که در دور دوم به طرز فجیعی این گمان تقویت شد.

این ظن شهروندان علاوه بر تجاوز به حریم شخصی بر شناسایی نادرست افراد مبتلا هم معطوف می شود که البته مقامات شین بت نیز به آن واقف بوده و خود گفته بودند در تشخیص جمعی تخصص و تبحر لازم را ندارند.

تمامی موارد ذکر شده در بالا به همراهی ضربه اقتصادی وارد آمده بر رژیم اشغالگر باعث شده که حتی افرادی که از ابتلای خود به کرونا آگاهی دارند تن به قرنطینه ندهند.

در یک نظرسنجی که به تازگی در سرزمین های اشغالی انجام شده است 55 درصد صهیونست ها اذعان داشته اند به رژیم اشغالگر و وعده و وعید هایش اعتمادی ندارند.

همچنین ماه گذشته نتایج یک نظرسنجی در سرزمین های اشغالی نشان می داد اعتماد عمومی به توانایی های بنیامین نتانیاهو در مدیریت مقابله با شیوع کرونا به نقطه ای کمتر از یک سوم از جمعیت ساکن مناطق اشغالی سقوط کرده است.

به استناد این نظرسنجی براساس یافته های یک اندیشکده صهیونیستی به نام موسسه دموکراسی ، تنها 29.

5 درصد از اسراییلی ها به نتانیاهو در مقابله با بحران کرونا ویروس اعتماد دارند و بیش از 70 درصد از مردم سرزمین های اشغالی نگاهی منفی به عملکرد مقامات داشته اند.

عامل دیگر شکل دهنده اعتراضات چند هفته اخیر در سرزمین های اشغالی، پرونده های فساد مالی نخست وزیر آن است که موجب انتقاد صهیونیست ها شده است.

در بخش بعدی به این مسئله می پردازیم.

فساد نتانیاهو و نارضایتی مردم چندی پیش پرونده قطور فساد مالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، جنجال های بسیاری به پا کرد.

این فساد که پیش از انتخابات سراسری رژیم اشغالگر افشا شده بود صدای بسیاری از صهیونیست ها را درآورد و اخبار مختلف حاکی از نارضایتی مردم و عدم تمایل آنها به روی کار آمدن دوباره رییس حزب لیکود به عنوان نخست وزیر بود.

فساد نخست وزیر صهیونیست ها به قدری گسترده و دامنه دار بود که مقاماتی رژیم اشغالگر نیز بر طولانی بودن زمان محاکمه اذعان داشتند.

به طور مثال، دورا چن کارمند سابق دادستانی رژیم اشغالگر، چندی پیش به خبرنگاران گفته بود ممکن است رسیدگی به این پرونده 4 یا 5 سال زمان ببرد.

پرونده فساد مالی نتانیاهو در ارتباط با اتهامات وارده بر او درباره رشوه، خیانت در امانت و کلاهبرداری بوده و در چهار بخش به شرح زیر عنوان شده است: پرونده موسوم به هزاره شامل 1000 پرونده مربوط به دریافت پول و هدایای گران قیمت از تجار ثروتمند است.

پرونده 2000 درباره تلاش او برای ایجاد یک توافق پنهانی با روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت برای نشان دادن چهره سیاسی بهتری از او در سال 2014 است.

پرونده 3000 به فساد مالی نتانیاهو در قرارداد معامله زیردریایی های رژیم صهیونیستی ارتباط دارد.

پرونده 4000 که خطرناک ترین پرونده علیه نتانیاهوست، درباره تسهیلات مالی است که او به مالک شرکت بزک ارائه کرد تا از حمایت رسانه ای پایگاه خبری والا -وابسته به شرکت بزک- برخوردار شود.

البته شیوع کرونا در سرزمین های اشغالی به نتانیاهو که تمامی این اتهامات را کتمان می کرد کمک کرد تا دادگاه خود را به تعویق بیندازد.

پیش از انتخابات سراسری این رژیم اخبار بسیاری از به تعویق افتادن دادگاه رسیدگی به پرونده این نخست وزیر اعلام می شد.


کلید واژه ها: صهیونیست - رژیم صهیونیستی - فلسطین - نخست وزیر رژیم صهیونیستی - فلسطینی - صهیونیستی - مقامات - اعتراضات - سرزمین های اشغالی - شیوع ویروس کرونا - بیشترین - اعتراضات مردمی - تجهیزات نظامی - کرانه باختری - ویروس کرونا - اراضی - نظامی - کرونا - قدس اشغالی - فلسطینی ها - نخست وزیر - فساد مالی - سکونتگاه - نشان - شیوع - رژیم - مردم - اقدامات - قانونی - طبیعی

آخرین اخبار سرویس:
مقتدی صدر خواستار تشکیل کمیته تحقیق درباره حملات به مراکز دیپلماتیک شد

اساتید پاکستانی: رویای دوستان جدید اسراییل برای صلح خاورمیانه، خیال واهی است

چهل پرسش درباره جنگ/ کدام کشور آغاز کننده جنگ بود؛ ایران یا عراق؟

پاسخ گردان های حزب الله عراق به تهدیدهای آمریکا

وزیر امور خارجه عراق امروز در تهران

آمریکا به دنبال تعیین انصارالله به عنوان سازمان تروریستی است

تداوم شهرک سازی ها، دروغ سازش کاران با اسراییل را برملا کرد

مقام های شهر پورتلند در تدارک برای مقابله با تجمع راستگرایان حامی ترامپ

آمریکا از مقصر جلوه دادن پکن درباره کرونا دست بردارد

ترامپ ایمی برت را برای دیوان عالی آمریکا نامزد می کند

رییس شورای اروپایی فعال شدن مکانیسم ماشه را رد کرد

اسراییل و پرونده سازی علیه رژیم های عرب

تصاویر/ دیدنی های امروز

چین و ژاپن در مورد مسائل دو جانبه و جهانی همکاری می کنند

برای صلح با اسراییل تحت فشار نیستیم/ موضعمان در قبال فلسطین ثابت است

طوفان بتا در آمریکا

هشدار آمریکا به شهروندان خود در جمهوری آذربایجان

عذرخواهی بی سابقه رهبر کره شمالی از کره جنوبی

روسیه و چین مانع از انتشار گزارش انتقادی سازمان ملل درباره تحریم تسلیحاتی لیبی شدند

روزنامه کویتی: مذاکرات محرمانه نمایندگان مقام اصولگرای ایران و ترامپ در عمان / پیشنهاد امریکا برای حل همه اختلافات / آمادگی ترامپ برای سفر به تهران

این جا هسته اولیه تهران است یا سر گردنه ؟!

از راه حل دو کشوری حمایت می کنیم

شهردار نیویورک از نشست شهرداران «گروه 20» به میزبانی سعودی انصراف داد

مسکو: در صورت تحریم روسیه از سوی سنای آمریکا، تلافی خواهیم کرد

توضیحات مقام روس در مورد برگزاری حضوری نشست آستانه

هیات نظارت بر محتوای فیس بوک از ماه آینده تشکیل می شود

نخست وزیر لبنان استعفا داد

آیا در دوران بایدن، سیاست آمریکا در قبال خاورمیانه تغییر خواهد کرد؟

نخست وزیر لبنان استعفا داد

روحانی: بزودی نظارت ها تشدید می شود

انصراف نخست وزیر مکلف لبنان از تشکیل کابینه

چاووش اوغلو: ظهور پلوسی به عنوان رییس مجلس نمایندگان آمریکا برای دموکراسی این کشور نگران کننده است

احتمال حمله رژیم صهیونیستی به غزه در یک ماه آتی

افزایش نگرانی ها درباره تقلب در انتخابات آمریکا؛ رای دهندگان خواستار تعطیلی شبکه های اجتماعی شدند

اتهام جو بایدن به روسیه درخصوص دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا

العربی الجدید: کمک های اعراب به فلسطینی ها 85 درصد کاهش یافته است

مصطفی ادیب از تشکیل کابینه لبنان انصراف داد

چاووش اوغلو: نانسی پلوسی خطری برای دموکراسی آمریکاست

داورزنی: در ایران عدم رویارویی با ورزشکاران اسراییلی قانون نیست بلکه یک مسئله اعتقادی است

شروط ایران پیش روی «جو بایدن» برای بازگشت آمریکا به برجام/ آمریکا باید «تضمین بدهد» و «غرامت بپردازد»

آمریکایی ها از دست ترامپ عصبانی شده اند

از اتفاقات مرموز و غیرعادی در قلعه جنی کیش چه می دانید؟/عکس

امیدواریم ایران شعار مرگ بر آمریکا و اسراییل سر ندهد

رژیم صهیونیستی پس از یک سال پیکر زن شهید فلسطینی را تحویل داد

بایدن روسیه را به دخالت در انتخابات متهم کرد

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 208 هزار نفر فراتر رفت

آیا اهانت به مسلمانان به بهانه آزادی اندیشه مباح است؟

سهم برجام در رشد اقتصادی کشور چقدر است؟

نخست وزیر لبنان از تشکیل کابینه انصراف داد

محاصره ژئوپلیتیک ایران از سوی صهیونیست ها یک سناریوی تبلیغاتی است/وحشت خائنین به آرمان قدس از پاسخ ابرقدرت منطقه

تحریم ها تهران را برای ادامه مسیر مصمم تر کرده است/ دولت بعدی آمریکا به جای فشار حداکثری راهکار جدیدی اعمال کند

داورزنی: در ایران عدم رویارویی با ورزشکاران اسراییلی قانون نیست بلکه یک مسئله اعتقادی است

خطیب زاده خبر داد: وزیر خارجه عراق امروز در تهران

حزب الله عراق به پمپئو: به زودی مردانی را خواهی دید که بینی سربازانت را با خاک می مالند

چند شایعه رایج درباره واکسن کرونا

واکنش چین به اتهام حقوق بشری آمریکا

افرادی که هنوز کرونا را جدی نمی گیرند +فیلم

دعوت کویت در سازمان ملل از ایران در جهت پایان دادن به تنش ها

نفر اول کنکور افغانستان فرزند یک کارگر معدن است | شمسیه می خواهد پزشک شود

مصطفی ادیب از تشکیل کابینه لبنان استعفا کرد

شرق مدیترانه آرام می گیرد؟

مصطفی ادیب از نخست وزیری لبنان استعفا کرد

قدرت قانونی ترامپ برای بازگرداندن تحریم های ایران، صفر است

قمار «بن سلمان» در موضوع عادی سازی

وزیر امور خارجه عراق؛ امروز در تهران

امارات رسما از آمریکا جنگنده های اف 35 را طلب کرده است

تظاهرات گسترده یمنی ها در صنعاء به مناسبت دو هزارمین روز مقاومت

ضرورت تمرکز زدایی مراکز انتقال خون

چشم انداز کنونی اقتصاد جهانی به اندازه ای که حتی سه ماه پیش انتظار می رفت، تاریک نیست

ایرج؛ بزرگترین قلعه جهان اساطیری

افشای اسناد جنگ تبلیغاتی انگلیس در براندازی دولت سوریه

نخست وزیر لبنان استعفا داد

عکس لحظه فرود هواپیمای مسافربری در پلیس راه اندیمشک

استقبال الکاظمی از درخواست صدر برای یک تحقیق

روسیه و چین مانع از انتشار گزارش انتقادی سازمان ملل درباره تحریم تسلیحاتی لیبی شدند

مرگ آبزیان در کشته رود

اعدام شهروند آمریکایی با تزریق مواد سمی

آیا ایران به خرید تسلیحات و تجهیزات نظامی خارجی نیاز دارد؟

فیلم | شلیک مرگبار پلیس آمریکا به مرد بی خانمان سیاهپوست

آمریکا راه آموزش دانشجویان بین المللی را سد کرد

«مصطفی ادیب» از تشکیل دولت لبنان انصراف داد

توقف همه پروازهای ایران به عراق تا روز اربعین/ عراق زائر خارجی نمی پذیرد

درخواست نخست وزیر کویت از ایران

سرکوب اعتراضات ضد عادی سازی روابط در خارطوم/ انتخاب سخت سودان بین عادی سازی و بقای تحریم ها

کلاشینکف های آمریکایی در شبکه یک

مدیر پروما مشهد: خبر بمب گذاری مجتمع پروما در مشهد شایعه بود + فیلم

اتهام به ایران فرافکنی شاه سعودی برای فرار از شکست در یمن است

تغییر رژیم امکان ندارد، ایران اوکراین نیست

شینزو آبه از دلیل عدم امضای توافقنامه صلح با روسیه گفت

مصطفی ادیب از مأموریت تشکیل دولت لبنان انصراف داد

مرگ ماهیان در کشته رود

سرکوب اعتراضات ضد عادی سازی روابط در خارطوم/ انتخاب سخت سودان بین عادی سازی و بقای تحریم ها

مأمور تشکیل کابینه لبنان از تشکیل دولت انصراف داد

روزنامه گاتزتا| کونته 2

عکس/جلوگیری نظامیان رژیم صهیونیستی از ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی

هشدار درباره جنگ داخلی در آمریکا پس از انتخابات

پولیتیکو: تیم ترامپ برای کناره گیری از قدرت پس از انتخابات آماده می شود

المرت: اسراییل را باند نتانیاهو و همسر و پسرش هدایت می کنند

انتخابات آمریکا؛ نامزد پیشتاز ایالت های رقابتی چه کسی است؟

آغاز برداشت زراعت چوب در 4 شهرستان/ روشی برای کاهش فشار بر هیرکانی

گسترش اعتراضات مردمی خواب خوش مقامات صهیونیست را از چشمانشان ربوده است

گسترش اعتراضات مردمی خواب خوش مقامات صهیونیست را از چشمانشان ربوده است