مطالب مرتبط:
واکسن کرونا به صورت عادلانه بین کشورها توزیع می شود
واکسن روسی کرونا کی توزیع می شود؟
هیچ چیزی در مورد واکسن کرونا قطعی نیست
معرفی 4 واکسن احتمالی کرونا
چهار واکسن احتمالی کرونا را بشناسید
-209 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 13 مرداد 1399 ساعت 16:002020-08-03بين الملل

واکسن کرونا به صورت عادلانه بین کشورها توزیع می شود


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازمهر، کریستف هاملمن ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انسان های بسیاری به علت بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند، اظهار کرد: تمهیداتی در سازمان بهداشت جهانی برای نجات جان انسان ها اندیشیده شده اما هنوز دنیا درگیر این اپیدمی است.

وی بابیان اینکه بعد از چین یکی از کشورهایی که ابتلاء در آن بالا بود ایران است و همزمان ایتالیا و کره جنوبی نیز درگیر بودند و فازهای مختلفی را در این کشورها تجربه کردیم، گفت: برای رعایت اصول بهداشتی در این کشورها تلاش های زیادی انجام شد.

نماینده سازمان بهداشت جهانی با یادآوری اینکه جمهوری اسلامی ایران از اولین کشورهایی بود که کرونا را تجربه کرد و به همین دلیل اقدامات زیادی در این کشور برای مقابله با کرونا انجام شده است، افزود: کشورهای مختلف در راستای مقابله با کرونا از یکدیگر یاد می گیرند و تجربیات بسیاری را می توان از ایران آموخت.

ابعاد کنترلی این بیماری توسط سازمان جهانی بهداشت ارائه، تدوین و عملیاتی شده است هاملمن با بیان اینکه ابعاد کنترلی این بیماری توسط سازمان جهانی بهداشت ارائه، تدوین و عملیاتی شده است به طوری که خیلی از این تمهیدات با تکیه بر تجربیات ایران بود، گفت: یکی از کارهای مهم افزایش ظرفیت تشخیص و گسترش فعالیت آزمایشگاه ها در این کشور بوده است.

وی یکی از تجربیات خوب ایران را اقدامات اولیه بهداشتی برشمرد و با بیان اینکه در سطوح مختلف بیماریابی صورت گرفت و بیماران برای دریافت خدمات به بیمارستان ها ارجاع شدند، گفت: معرفی اصول فاصله گذاری اجتماعی در مکان ها و مشاغل مختلف از جمله تجربیاتی بود که در سازمان بهداشت جهانی به کار گرفته شد.

وی با بیان اینکه آموختیم که چگونه یک سیستم بهداشتی مقاوم می تواند در برابر این اپیدمی مقاوم باشد، عنوان کرد: ایران در سال های قبل تجربیات خوبی در ساخت دارو داشت و تولید دارو یکی از توانایی های مهم این کشور است.

هاملمن در ادامه با بیان اینکه دانشگاه های علوم پزشکی از جمله دانشگاه علوم پزشکی همدان تحقیقات متعددی در زمینه تولید اقلام پزشکی انجام داده اند، یادآور شد: تأمین تجهیزات حفاظت شخصی و فردی از تمهیدات خوب ایران به شمار می رفت که خیلی زود تولید داخلی آن آغاز شد و از تولیدات بومی خود در مقابله با کرونا استفاده کرد.

وی کمبود تجهیزات حفاظت فردی را یکی از مشکلات پرستاران و پزشکان در ابتدای کار عنوان کرد و با بیان اینکه خوشبختانه بخش عمده ای از این مشکل رفع شده است، گفت: پس از شش ماه از آغاز کرونا، کادر درمان خسته شده که باید برای رفع این مشکل تمهیداتی اندیشیده شود.

وی در خصوص ارائه خدمات روانی به کادر بهداشت و درمان نیز اظهار کرد: جایگزین کردن بیمارستان های دیگر برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا و به کارگیری نیروهای دیگر می تواند به روند مقابله به کرونا کمک کند.

هاملمن با بیان اینکه این راهکار علاوه بر کمک به پرستاران و پزشکان، توانایی و ظرفیت دیگر بیمارستان ها در برابر این بیماری را افزایش می دهد، عنوان کرد: راهکار دیگری که برای جلوگیری از خستگی کارکنان باید به کار گرفته شود، جایگزین کردن کارکنان بخش های مختلف بیمارستان است.

وی ادامه داد: مشکل دیگر در این اپیدمی آن است که بین بیماران کرونا و دیگر بیماران تفاوت و تبعیض ایجاد و انگ اجتماعی به آنها وارد می شود که این روند نیز قابل اصلاح است.

خانواده های افراد مبتلا به کرونا به ویژه کادر درمان از آنها ترس دارند نماینده سازمان بهداشت جهانی با بیان اینکه خانواده های افراد مبتلا به کرونا به ویژه کادر درمان از آنها ترس دارند، گفت: وظیفه ما این است که با حمایت خود و عشق ورزی و ارتباط دوستانه با این افراد، بار روانی را از روی دوش آنها برداریم چون ارتباط با کسی که مبتلاست و اصول بهداشتی را رعایت می کند، هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

وی در ادامه یادآور شد: وقتی می گوییم کارکنان بخش بهداشت و درمان قهرمان این مبارزه هستند باید در عمل نیز آن را به اثبات برسانیم و وقتی در محیط خارج از بیمارستان هستند، آنها را بپذیریم و از این افراد نترسیم.

هاملمن با بیان اینکه باید آگاه باشیم که کرونا پایان نیافته و وضعیت عادی نشده است، اظهار کرد: باید اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همچنان رعایت شود.

وی افزود: در شرایط تحریم و وضعیت اقتصادی فعلی که مشاغل در حال بازگشایی هستند بسیار مهم است که همه پروتکل های بهداشتی را در فعالیت های خود رعایت کنند.

نماینده سازمان بهداشت جهانی گفت: همانطور که رییس جمهور اعلام کرد نباید ترس و وحشت داشته باشیم و از طرفی در گروه افرادی نیز نباشیم که وضعیت را عادی می پندارند و اصول را رعایت نمی کنند.

هاملمن با بیان اینکه یکی از وظایف رسانه ها این است که ترس نابجا ایجاد نکنند، گفت: مطبوعات با اطلاع رسانی درست از جامعه و به ویژه افراد مبتلا حمایت روانی داشته باشند.

وی در خصوص اخبار ساخت واکسن کرونا نیز گفت: سازمان بهداشت جهانی از تحقیقات در خصوص ساخت واکسن کرونا حمایت می کند و تلاش بر این است که واکسن ساخته و در بین کشورهای عضو سازمان ملل متحد به صورت عادلانه توزیع شود.

وی با اشاره به انجام تحقیقات ساخت واکسن در ژنو سوییس، اظهار کرد: از کشورها خواسته شده که در این پلتفرم تسهیلات ساخت واکسن عضو شوند و از ساخت واکسن حمایت کنند.

واکسن بر اساس اولویت توزیع خواهد شد به طوری که در ابتدا کارکنان بهداشت و درمان و سپس افراد دارای بیماری زمینه ای در اولویت قرار دارند نماینده سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد: واکسن بر اساس اولویت توزیع خواهد شد به طوری که در ابتدا کارکنان بهداشت و درمان و سپس افراد دارای بیماری زمینه ای در اولویت قرار دارند.

هاملمن همچنین بابیان اینکه ایران نیز در این پلتفرم عضو شده و می تواند از آن استفاده کند؛ گفت: وزارت بهداشت از این موضوع حمایت می کند و ارتباطات بسیار درون سازمانی و برون سازمانی شکل گرفته که باید فراتر از تحریم های اقتصادی باشد.

وی با بیان اینکه مشکلی که در ارائه آمار و ارقام وجود دارد این است که آمار تعداد افرادی است که تأیید آزمایشگاهی دارند، یادآور شد: آمار بستگی به این دارد که آزمایشگاه ها تا چه اندازه مجهز هستند و خوشبختانه مشکلات تشخیص که در ابتدای کار به دلیل کمبود کیت وجود داشت، برطرف شده است.

هاملمن همچنین عنوان کرد: آمار مربوط به تست هایی است که انجام می شود اما در ایام اخیر تست های آنتی بادی وجود دارد که می تواند تشخیص دهد که فرد پیش از این به کرونا مبتلا شده است.

وی در خصوص مطالعات صورت گرفته در زمینه آنتی بادی در سراسر دنیا روی افراد به ویژه کادر درمان، یادآور شد: نتیجه تحقیقات در بسیاری از کشورها این است که تعداد افرادی که آنتی بادی آنها تأیید شده بسیار بیشتر از تعداد افرادی است که تست آنها مثبت اعلام می شود.

هاملمن افزود: این مطالعات و تست ها اختلاف آمار را توجیه می کند و به هیچ عنوان به این معنا نیست که آمار رسمی درست نیست بلکه تحقیقات در دو روش متفاوت انجام می شود.

وی با بیان اینکه تمام تحقیقات در راستای اطلاع بیشتر در مورد این بیماری صورت می گیرد، اظهار کرد: در نهایت مطالعات به ما در مقابله با کووید 19 کمک می کند.

همدان دو پیک کرونا را پشت سر گذاشته است نماینده سازمان بهداشت جهانی با بیان اینکه همدان دو پیک کرونا را پشت سر گذاشته است، یادآور شد: ظرفیت بیمارستانی همدان در این دو اپیدمی بسیار خوب بوده و در سطح الف با 700 تخت بیمارستانی پاسخگوی نیاز بیماران بوده که می تواند تجربه ای برای دیگر استان ها و حتی دیگر کشورها باشد.

وی با اشاره به اینکه همدان در آمار کرونا به یک وضعیت ثابت رسیده است، اظهار کرد: همدان از پیک عبور کرده و به یک آرامش آماری رسیده است.

هاملمن با بیان اینکه همدان تولید کننده اقلام حفاظتی همچون ماسک و لباس و دستکش است، گفت: در بازدید از مراکز مشاهده شد که خدمات اولیه کووید 19 به افراد ارائه می شود.

نماینده سازمان بهداشت جهانی با تأکید بر اینکه قوانین وزارت بهداشت در کشور باید مورد توجه و عمل قرار بگیرد، ابراز امیدواری کرد شرایط در ایران بهتر شود و افزود: هنوز مناطق قرمز زیادی در کشور وجود دارد و باید مراقبت های لازم صورت بگیرد تا بتوان ویروس را کنترل کردب.

وی ا بیان اینکه هنوز شهرهایی پیک بالای کرونا را تجربه می کنند، یادآور شد: امیدواریم شهرهای دیگر نیز همچون همدان از پیک عبور کنند.


کلید واژه ها: کشورها - سازمان بهداشت جهانی - مقابله با کرونا - کشور - کرونا - بهداشت جهانی - بهداشت - جمهوری اسلامی ایران - انسان ها - ایران - کشورهای مختلف - جمهوری اسلامی - مقابله - سازمان - بیماری کرونا - جهانی - درگیر - مختلف - انسان - خبرنگاران - کره جنوبی - بیان - ایتالیا - بهداشتی - اقدامات - نماینده - تجربیات - بابیان - دوشنبه - اپیدمی

آخرین اخبار سرویس:
بافت شیعه عراق سدی در برابر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی/آمریکایی ها باید با سر و صورت خونی از منطقه اخراج شوند

انتخابات آمریکا به دیوان عالی ایالات متحده کشیده می شود؟

طرح آمریکا برای محدود کردن روادید تحصیلی 59 کشور

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی

طرح آمریکا برای محدود کردن روادید تحصیلی 59 کشور

طرح دولت ترامپ برای محدود کردن روادید دانشجویان خارجی

علی اف: مناقشه ایروان و باکو باید بر اساس تمامیت ارضی آذربایجان حل شود

ماسک زدن به سبک بازیگر «بچه مهندس»/ عکس

ظریف: آمریکا در صورت بازگشت به برجام باید خسارت پرداخت کند

مقام اماراتی با نماینده سازمان ملل در امور سوریه گفتگو کرد

پولیتیکو: کاخ سفید برنامه هایی برای برای خروج احتمالی ترامپ از قدرت آماده کرده است

عربستان سعودی منبع بی ثباتی در منطقه است

مقام اماراتی با نماینده سازمان ملل در امور سوریه گفتگو کرد

جنجال ازدواج زن 35 ساله با پسر 20 ساله شوهرش! +عکس

چگونه عربستان آینده اوپک را به خطر انداخت؟

جریمه شرکت آمریکایی بدلیل نقض تحریم های ضدایرانی

اسیر گرفتن از بعثی ها در سومین روز جنگ

چگونه عربستان آینده اوپک را به خطر انداخت؟

پمپئو: امیدواریم ایران شعار مرگ بر آمریکا و اسراییل سر ندهد

مخالفت الحشدالشعبی با اقدامات غیرقانونی در عراق

اف بی آی چین را به تلاش برای ربودن تحقیقات واکسن کرونا متهم کرد

ابزار «فشار حداکثری» آمریکا علیه ایران کارساز نیست

نتایج یک بررسی جدید در آمریکا: شیوع بیشتر گونه های واگیرتر ویروس کرونا

آوار کرونا و اعتراضات بر سر نتانیاهو؛ رژیم صهیونیستی غرق در بحران

پمپئو، کنسولگری چین در نیویورک را یکی از کانون های جاسوسی خواند

ترسناک ترین جاذبه گردشگری کیش

برادرزاده ترامپ از وی شکایت کرد

وزیر خارجه امارات با فرستاده سازمان ملل در امور سوریه گفت وگو کرد

هو شدن ترامپ در مراسم قاضی فقید دادگاه عالی

حمایت ایران از آغاز مذاکرات بین دولت افغانستان و طالبان

تله آمریکایی ها برای مردم افغانستان

تله آمریکایی ها برای مردم افغانستان

نمایشگاه گربه ها - مسکو

بزرگترین هواپیمای هیدروژنی جهان ساخته می شود

تأسیس بانک مخصوص زنان در عراق

ادامه فعالیت‎های هسته ای مخفی عربستان و سکوت جوامه بین المللی

فیلم/ رصد ناو هواپیمابر آمریکایی به وسیله پهپاد سپاه

آینده / کبیری یگانه: امیرنشین ها موظفند به معامله قرن تن دهند/ هدف از معامله قرن محصور کردن جمهوری اسلامی است

طرح تازه آمریکا برای محدود کردن روادید تحصیلی شهروندان ده ها کشور 

بزرگترین هواپیمای هیدروژنی جهان ساخته می شود

موافقت نتانیاهو با ساخت هزاران واحد مسکونی در کرانه باختری

برادرزاده ترامپ از او شکایت کرد

ماسک زدن به سبک مجری مشهور تلویزیون/ عکس

موافقت نتانیاهو با ساخت هزاران واحد مسکونی در کرانه باختری

عادی سازی و معامله قرن؛ عامل تقریب گروه های فلسطینی

معترضان ترامپ را «هو» کردند

خاطرات اهالی چند محله تهران از روزهای بمباران

خاطرات اهالی چند محله تهران از روزهای بمباران

کاخ سفید: ترامپ نتیجه انتخابات آزاد و عادلانه را می پذیرد

مخالفت الحشدالشعبی با اقدامات غیرقانونی در عراق

چین متعهد شد انتشار کربن خود را تا سال 2060 به صفر برساند

شرکت چینی: واکسن کرونا تا اوائل 2021 برای توزیع جهانی آماده می شود

ویدیو: گل دوم بایرن مونیخ به سویا توسط مارتینز

گل دوم بایرن مونیخ به سویا توسط مارتینز+ویدئو

تحلیل رسانه روس | ابزار «فشار حداکثری» آمریکا علیه ایران کارساز نیست

مخالفت الحشد الشعبی با اقدامات غیرقانونی در عراق

اسبی که به کمک امدادگران به پرواز درآمد +فیلم

عراق همه پروازها به ایران را لغو کرد

پاسخ ایران به نماینده آمریکا در افغانستان

کاخ سفید: ترامپ نتیجه انتخابات آزاد و عادلانه را می پذیرد

ترامپ در صدد کاهش مدت اعتبار روادید تحصیلی برای شهروندان ایران

عراق: ساخت نیروگاه اتمی برای تحقیقات

هشدار نخست وزیر کانادا درباره موج دوم کرونا

ترامپ روادید تحصیلی ایرانیان را کاهش می دهد

تعلیق پرواز های میان عربستان و هند برای جلوگیری از شیوع کرونا 

ترامپ روادید تحصیلی برای شهروندان ایران را به 2 سال کاهش می دهد

واشنگتن مسئول ”فریب کاری“ درباره ویروس کرونا است

نماینده ایران: آمریکا درک دقیقی از تحولات افغانستان ندارد

طرح عادی سازی و آخرین میخ بر تابوت اتحادیه عرب

آمریکا درک دقیقی از تحولات افغانستان ندارد

حماس: معامله قرن باعث تقریب گروه های فلسطینی شده است

رویکرد آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» علیه جمهوری اسلامی ایران

تحلیل رسانه روس | ابزار «فشار حداکثری» آمریکا علیه ایران کارساز نیست

عربستان سعودی منبع بی ثباتی در منطقه است

حجاب نخست وزیر نیوزیلند در میان مسلمانان + عکس

می خواهیم به ایران فشار بیاوریم؛مهم نیست اعضای شورای امنیت چه بگویند

حجاب نخست وزیر نیوزیلند در رونمایی از یادبود شهدای نمازگزار + عکس

آمریکا خواستار گفتگو با ایران درباره افغانستان شد

آمریکا به دنبال مذاکره با ایران در امور افغانستان

مقامات امارات و رژیم صهیونیستی در حوزه سایبری کردند

لاوروف: از درخواست آمریکا برای قطع همکاری با ایران پیروی نمی کنیم

تصادف شدید پژو در خیابان شیخ بهایی + ویدئو

آمریکا خواستار گفتگو با ایران درباره افغانستان شد

تعلیق دو هفته ای همه پروازهای عراق به ایران

اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران به بهانه نقض حقوق بشر

افزایش حملات به کارکنان سوپرمارکت ها در بریتانیا به دلیل قوانین کرونا+فیلم

طرح جدید دولت ترامپ: محدودیت برای تحصیل ایرانیان در آمریکا!

خودکشی دسته جمعی 380 نهنگ به گل نشسته در استرالیا +فیلم

اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران به بهانه نقض حقوق بشر

فیلم | انتشار برای اولین بار| رهگیری و شناسایی ناوگروه نیمیتز آمریکا توسط پهپادهای سپاه

نقشه ترور رهبر کره شمالی فاش شد

فهرست تحریم های جدید آمریکا | 2 فرد و 4 نهاد ایرانی تحریم شدند

جمهوری خواهان اظهارات جنجالی ترامپ را محکوم کردند

نشانه های افول آمریکا از نگاه اساتید دانشگاه تهران

واشنگتن پست: نتانیاهو لباس های کثیفش را به کاخ سفید آورده بود!

آمریکا 2 فرد و 4 نهاد ایرانی را تحریم کرد

آمریکا تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال کرد |زندان وکیل آباد مشهد در لیست تحریم ها

دانلود آهنگ جدید بابک دوامی و رشید شاکری بنام رتبه ی دیوانگی

آمریکا تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال کرد | آمریکا زندان وکیل آباد مشهد را تحریم کرد

فیلم | نتشار برای اولین بار| رهگیری و شناسایی ناوگروه نیمیتز آمریکا توسط پهپادهای سپاه

واکسن کرونا به صورت عادلانه بین کشورها توزیع می شود

واکسن کرونا به صورت عادلانه بین کشورها توزیع می شود