مطالب مرتبط:
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با احتساب همسان سازی به این رقم می رسد
افزایش واریزی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی
افزایش واریزی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی
آغاز واریز حقوق تیرماه و مابه التفاوت های فروردین و اردیبهشت مستمری بگیران تامین اجتماعی
افزایش واریزی حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی
-50 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 تیر 1399 ساعت 14:102020-07-13اقتصادي

زمان قطعی اجرای همسان سازی حقوق بازنشسگان تامین اجتماعی اعلام شد


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه باید از لحاظ ساختاری از بنگاه داری خارج شویم و به سمت شرکت داری حرکت کنیم گفت: قصد ما فروش سهام و صرف آن برای امور جاری نیست، - بلکه جایی که سهام بالا داریم باید بفروشیم و در جای دیگری سهام خوب بخریم که البته به معنی بنگاه داری نباشد.

سهام متفرقه را می فروشیم و سهامی می خریم که بازده سودش بالاتر است.

مصطفی سالاری در هفته تامین اجتماعی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و برنامه های این سازمان، به سوالاتی پیرامون همسان سازی حقوق بازنشستگان و .

پاسخ داد.

سالاری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه باید از لحاظ ساختاری از بنگاه داری خارج شویم تا بتوانیم به وظایف اصلی خود به درستی عمل کنیم گفت: باید به سمت شرکت داری حرکت کنیم و هرکسی مدیرعامل تامین اجتماعی می شود دغدغه کارخانه داری و بنگاه داری نداشته باشد.

این بنگاه داری ما را از وظایف اصلی بازمی دارد.

وی افزود: هم الزام قانون برنامه ششم توسعه و تاکید رییس جمهور و وزیر رفاه است و هم عقل حکم می کند که این کار را انجام دهیم.

قصد ما فروش سهام و صرف آن برای امور جاری نیست، بلکه جایی که سهام بالا داریم باید بفروشیم و در جای دیگری سهام خوب بخریم که البته به معنی بنگاه داری نباشد.

سهام متفرقه را می فروشیم و سهامی می خریم که بازده سودش بالاتر است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به مطالبه شرکای اجتماعی و حرکت به سمت سه جانبه گرایی و اقدامات انجام شده در این زمینه اشاره کرد و گفت: یک موضوع مهم آن است که نسبت به 45 میلیون نفر بیمه شده و مستمری بگیر چه خدماتی را باید انجام دهیم و چه خدماتی را کیفیت ببخشیم؟.

حقوق ماهانه پرداختی تامین اجتماعی به مستمری بگیران بعد از اجرای همسان سازی مشکلی برای تامین منابع نداریم سالاری افزود: مجموع درآمد و هزینه ما در سال گذشته 134 هزار میلیارد بوده که برای سال 99 روی 179 هزار میلیارد بسته شده است.

هزینه کرد ماهانه سازمان تامین اجتماعی سال گذشته 9600 میلیارد بوده که امسال به 14500 میلیارد تومان رسیده است.

امسال با احتساب متناسب سازی، ماهانه 10 هزار و 600 میلیارد تومان باید حقوق بپردازیم که درسال 98 حدود 6700 میلیارد تومان بوده است.

اجرای همسان سازی از اول مرداد ؛ دولت سهام های خوبی به تامین اجتماعی داده وی با بیان اینکه به بیمه شدگان اطمینان می دهیم که برای تامین منابع مشکلی در سال جاری نخواهیم داشت گفت: از اول مرداد عملا همسان سازی را اعمال و پرداخت می کنیم.

محل تامین منابع آن، از سوی دولت و در راستای تادیه بدهی دولت بود که 32 هزار میلیارد سهام خوب به تامین اجتماعی داده شد.

مطالبات درمانی بخش دولتی تسویه شد ؛ پرداخت معوقات فروردین ماه بخش خصوصی در هفته جاری وی افزود: سال گذشته در همین زمان بنابر اعلام وزارت بهداشت، حدود 10 هزار میلیارد تومان به بخش های درمانی و دانشگاهی دولتی بدهکار بودیم و پرداخت ما 18 ماه عقب بود.

به بخش خصوصی هم 6000 میلیارد تومان بدهکار بودیم که مطالبات بخش دولتی تسویه شده و اکنون یک ریال بدهی معوق رسیدگی نشده نداریم.

معوقات فروردین ماه بخش خصوصی را هم این هفته می پردازیم.

استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه ها سالاری به تحول دیجیتال به عنوان هدف گذاری امسال تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: برنامه گسترده ای را آغاز و هدف گذاری کردهایم تا بهمن 99 مراجعات ما تا 75 درصد کاهش یافته باشد.

تا 40 درصد این هدف محقق شده که بخش عمده ای به عدم مراجعه حضوری برای تمدید اعتبار دفترچههای بیمه درمان برمی گردد.

شیوه هایی برای استعلام غیرحضوری اعتبار دفترچه ها بکارگرفته و اعلام شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: گام دوم، نسخه نویسی الکترونیک و حذف کامل دفترچه ها است که در حال کار بر روی آن هستیم.

این اقدام با قاعده مند شدن تجویزها هم صرفه جویی و هم پرداخت های بروز اسناد پزشکی را به همراه دارد.

طرح پیشنهادی تامین اجتماعی برای کاهش شکایات مردم از سازمان وی به طرح کاهش شکایات در دیوان عدالت اداری اشاره کرد و گفت: ابهاماتی وجود دارد که باعث می شود افراد برای طرح شکایت مراجعه کنند.

تا 40 درصد می توانیم تعداد پرونده ها را با انصراف به نفع فرد شاکی کاهش دهیم که مقدماتش فراهم و به دولت پیشنهاد شده است.

تجمیع و تنقیح بخشنامه های تامین اجتماعی نیز می تواند کمک کننده باشد.

قصد داریم تعداد بخشنامه ها را تجمیع کرده و کاهش دهیم.

کار مجریان بخشنامه ها ساده تر و ابهامات ناشی از تعدد بخشنامه ها کاهش می یابد.

 با اجرای همسان سازی حداقل حقوق دریافتی بازنشستگان چقدر می شود؟ وی در پاسخ به اینکه با همسان سازی حداقل حقوق بازنشستگان چقدر خواهد شد؟ اظهار کرد: در قانون بودجه، رسیدن کف حقوق به 2 میلیون و 800 هزار تومان راجع به بازنشستگان کشوری و لشکری است اما درباره تامین اجتماعی الزام قانونی نیامده اما رافع مسئولیت ما نیست.

وی ادامه داد: حداقل حقوق برای افراد دارای 30 سال سابقه یک میلیون و 580 هزار تومان بود که با متناسب سازی و افزایش 26 درصدی سنواتی به دو میلیون و 750 هزار تومان می رسد.

برای 35 سال سابقه خدمتی ها به سه میلیون می رسد.

وی در پاسخ به اینکه آیا همسان سازی شامل چهار ماه اول سال هم خواهد شد یا خیر؟ گفت: ابتدا قرار بود همسان سازی اول مهر اجرا شود، اما بنا به پیشنهاد نمایندگان کانون های بازنشستگان از اول مرداد اجرا و شامل همه بازنشستگان می شود و رقم آن به حقوق زمان بازنشستگی، حق بیمه پرداختی و سنوات خدمت بستگی دارد و الزاما آنطور نیست که پایین ترین حقوق ها بالاترین میزان افزایش را شامل شوند.

به گفته سالاری از اول مرداد ماه حقوق ها با اعمال همسان سازی ها و درصد افزایش یافته پرداخت می شود.

وی درباره اینکه اجرای همسان سازی تا چه زمانی ادامه می یابد؟ اظهار کرد: مذاکرات ما با دولت مبنی بر تامین سه ساله منابع همسان سازی از محل مطالبات ما از دولت بود که این منابع پایدار هم باشد.

حدود 200 هزار میلیارد مطالبه دیگر از دولت داریم و اگر آنها محقق شود همسان سازی در سال های آتی می تواند ادامه داشته باشد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزایش سنواتی حقوق ها از ابتدای فروردین ماه اعمال شده و معوقات اردیبهشت و خرداد ناشی از این محل نیز تا پایان ماه جاری پرداخت می شود؛ البته این افزایش سنوات جدای از همسان سازی حقوق هاست.

میزان دقیق بدهی های دولت به تامین اجتماعی وی درباره میزان دقیق بدهی های دولت به تامین اجتماعی اظهار کرد: امسال دولت حق بیمه اصنافی که باید طبق قانون بپردازد به حدود 40 هزار میلیارد تومان می رسد.

اگر دولت هرسال تعهدش را بپردازد مشکلی در تامین منابع پیدا نمی کنیم.

طلب های قبلی هم داریم که اختلاف کارشناسی درباره ارزش گذاری و محاسبه آن وجود دارد که به تعبیر سازمان حسابرسی تا آخر سال 96 این بدهی قطعی شده حدود 130 هزار میلیارد تومان است.

میزان بدهی را از 200 تا 290 هزار میلیارد تومان را بیان می کنند.

وی درباره هزینه کرد منابع حاصل از عرضه سهام شستا در بورس نیز گفت: منابع حاصله را صرف افزایش سرمایه بانک رفاه کردیم.

ثبت نام 680 هزار نفر در فروردین ماه برای بهره مندی از بیمه بیکاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره بیمه بیکاری ناشی از کرونا و وضعیت صندوق بیمه بیکاری نیز بیان کرد: تقریبا غیر از افراد اضافه شده در دوران کرونا ماهی 220 هزار نفر بیمه بیکاری می گرفتند.

با شیوع کرونا وزارت کار اعلام کرد که افراد بیکار شده در سامانه ای ثبت نام کنند که در فروردین 680 هزار نفر اسم نویسی کردند که یک مسئله ملی فراتر از تامین اجتماعی و ناشی از بحران کرونا بود.

وی ادامه داد: نهایتا اینطور تصمیم گیری شد که تا آخر اردیبهشت ضوابط خاص برای پرداخت به افراد بیکار شده ناشی از کرونا پیش بینی شود.

ما کماکان خودمان بیمه بیکاری آن 220 هزار نفر را می پردازیم و برای بیمه شدگان ناشی از کروناها ضوابط خاص بابت آن 80 روز دیده شود.

سالاری با بیان اینکه پرداخت و شرایط پرداخت به این گروه تابع ضوابط خاص است و بخش عمده بیمه بیکاری آن 80 روز را پرداخت کرده ایم گفت: وجه هم به حساب حدود 85 تا 90 درصد این افراد واریز شده و هنوز 10 درصد برای اعلام شماره حساب و .

مشکل دارند.

ادامه مذاکرات تامین اجتماعی با وزارت بهداشت برای نحوه برداشت از صندوق توسعه ملی و هزینه کرد درمان بیماران کرونایی وی درباره هزینه کرد درمان بیماران کرونایی از محل منابع درنظر گرفته شده از صندوق توسعه ملی افزود: هنوز بحث درباره هزینه کرد مبلغی که از صندوق توسعه ملی برداشته شد وجود دارد و در حال کار بر روی آن هستند، اما نظر ما این است که با همه یکسان و مشابه برخورد شود.

درباره اینکه چه طور موضوع بین وزارت بهداشت و تامین اجتماعی راهبری شود در حال مذاکره هستیم.

امکان پرداخت وام قرض الحسنه به 500 هزار نفر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان نیز گفت: امسال 2000 میلیارد تومان برای این کار پیش بینی شده است که طی 6 مرحله پرداخت خواهد شد.

کسانی که مشمول دریافت این وام می شوند باید توسط کانون های بازنشستگان استان خود به بانک های عامل معرفی شوند.

در مجموع به 500 هزار نفر امکان وام دهی داریم.

توقف ساخت میلاد 2 و 3 مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین درباره پروژه های درمانی این سازمان و روند ساخت بیمارستان هایی چون میلاد 2 و 3 اظهار کرد: هشت پروژه بزرگ چندسال قبل تعریف شد و قرار بود یک شرکت اروپایی تامین کننده مالی ساخت آن باشد اما به دلیل مشکلاتی امکان مشارکتشان منتفی و فعلا متوقف شده است.

به دنبال آن هستیم که از ظرفیت بورسی املاک و مستغلات استفاده و احداث مراکز را ادامه دهیم که در مرحله گفت وگوی اولیه است و نتیجه نهایی آن حاصل نشده است.


کلید واژه ها: تامین اجتماعی - داری - همسان سازی حقوق - اجتماعی - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی - بنگاه - همسان سازی حقوق بازنشستگان - تامین - سهام - سازمان تامین اجتماعی - همسان سازی - مدیرعامل - حقوق بازنشستگان - فروش - سالاری - کنیم - سازمان - مصطفی سالاری - اصحاب رسانه - بازنشستگان - نشست خبری - سازی - نشست - شرکت - بیان - حقوق - کارخانه - عملکرد - برنامه - اصحاب

آخرین اخبار سرویس:
راهکارهایی ساده برای کاهش مصرف برق

ایجاد بیش از هزار شغل در پویش مشق احسان

وضعیت کاشت حلزون شنوایی در شرایط کرونا / کمک 37 میلیون تومانی وزارت بهداشت

رونمایی از 100 هزار تومانی جدید +عکس

هلدینگ های صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس عرضه می شود

بهره گیری از انرژی سبز راه حل مبارزه با تغییرات اقلیمی

کشمکش دولت و مجلس پیرامون جاماندگان سهام عدالت / تاخیر در واریز پول سهام عدالت و سردرگمی مردم

مخترع ایلامی موفق به ساخت دستگاه ضد عفونی دست با «آب» شد

اعتبار مورد نیاز طرح های نیمه تمام اولویت دار سقز تامین می شود

قیمت طلا اصلاح می شود

تخصیص 30 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی قنات قصبه گناباد

مهلت واریز وجه خودروهای ایران خودرو تمدید شد

ضرر هنگفت کشاورزان کرمان از کرونا

ببینید | ویدیویی دیگر از قدرت انفجار بیروت!

قیمت سهام بعضی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست

تداوم تعطیلی واحدهای تولید سیگار

دلار 24 هزارتومانی بی ربط و غیر واقعی است

چگونه رانت در اقتصاد ایران نفوذ کرد؟ / ضعف اجرای اصل 44 قانون اساسی ریشه مشکلات

30درصد دوم سهام عدالت چگونه آزادسازی می شود؟

رونمایی از 100 هزار تومانی جدید با 4 صفر کمرنگ (عکس)

نحوه فروش 30 درصد دوم سهام عدالت مشخص شد

امکان فروش سی درصد دوم سهام عدالت

آغاز مبارزه با نسل سوم کرم سیب در فارس

آیا چین در نبرد اقتصادی با آمریکا پیروز می شود؟

54 درصد راه های روستایی خراسان رضوی آسفالت شد

تداوم تعطیلی واحدهای تولید سیگار

قیمت طلا اصلاح می شود

الزام تولیدکنندگان فولاد به رعایت کف عرضه در بورس

تصاویر | رونمایی از ایران چک جدید 100 هزار تومانی | چهار صفر حذف شده؟

علت افزایش صادرات نفت کوره روسیه به آمریکا

اظهارات مهم نوبخت درباره چگونگی حقوق کارمندان و همسان سازی بازنشستگان | جزییات درآمد دولت از واگذاری سهام | بی اطلاعی از بسته اقتصادی مجلس

افزایش 82 دلاری انس جهانی، بازار را آشفته نکرد/تقاضای خرید سکه کاهش یافت

تولید پژو 207 با سقف جدید آغاز شد (عکس)

نفت برنت به پایین 45 دلار برگشت

تصاویر | رونمایی از ایران چک جدید 100 هزار تومانی | چهار صفر حذف شده؟

54 درصد راه های روستایی خراسان رضوی آسفالت شد

کسب ارزش افزوده بیشتر با تولید سالانه 5 میلیون تن پروپیلن

اصابت ترکش ممنوعیت وی چت به آیفون

آغاز برداشت گوجه فرنگی از 600 هکتار کشتزار غرب خراسان شمالی

دغدغه های بی پایان نخلداران بوشهری؛ در حسرت آب و در غم نان

قیمت سهام بعضی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست

آغاز برداشت گوجه فرنگی از 600 هکتار کشتزار غرب خراسان شمالی

بال بسته بوقلمون خراسان رضوی برای پرواز در آسمان تولید

رشد سه برابری آموزشگاه های موسیقی در گیلان

کسب ارزش افزوده بیشتر با تولید سالانه 5 میلیون تن پروپیلن

ببینید | پشت صحنه هایی جالب و دیدنی از خبرنگاران حین تهیه گزارش

بازار سرمایه صرفا نوعی جذابیت برای سرمایه گذاران است

قیمت سهام بعضی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست

قیمت نفت خام بیش از 1 درصد سقوط کرد

وعده همتی درباره نرخ ارز

فقدان بیمه مشکل قالیبافان؛ هنری که با بی مهری روبرو شد

قیمت سهام بعضی شرکتها متناسب با ارزش ذاتی آن نیست

گرانترین قارچ جهان در گینس +عکس

فصل شکفتن جاده ها

چالش امروز، بحران فردا / آب در استان ایلام کم است، لطفا رعایت کنید

فصل شکفتن جاده ها

تپه اشرف، هویت تاریخی شهر اصفهان

امکان «سرخطی» زدن سیستمی وجود ندارد/ معامله گری آفلاین کارگزاری ها امتیازاتی ایجاد می کند

یک بام و دو هوای بازار مسکن؛ سیاست های دولت متهم ردیف اول

اعتماد مردم به نظام پولی کشور برمی گردد؟/ ضرورت کنترل شدید رابطه بانک مرکزی و دولت در راستای چاپ پول

اتمام عملیات ساختمانی 93 درصد واحد های سیل زده

گرانترین قارچ جهان در گینس +عکس

از «ورود آرمیتاژ اسمیت برای اداره مالیه» تا «نرخ بیکاری کشورهای اروپایی در پایین ترین سطح تاریخ»

تبعیض در همه چیز؛ از غذا تا سرویس بهداشتی/ تفاوت کارگران نظر کرده با آنها که بچه سر راهی هستند، در چیست؟

واردکنندگان نهاده های دامی خواستار رفع اشکالات بازارگاه شدند |

تداوم تعطیلی واحدهای تولید سیگار

واردکنندگان نهاده های دامی خواستار رفع اشکالات بازارگاه شدند

قیمت نفت خام بیش از 1 درصد سقوط کرد

الزام تولیدکنندگان فولاد به رعایت کف عرضه در بورس

تداوم تعطیلی واحدهای تولید سیگار

زندانیان غیر عمد با 50 میلیارد تومان آزاد شدند/ بدهکاران مهریه هم زندانی غیرعمد هستند

احیاء و تعادل بخشی راه نجات سفره های زیرزمینی کویر

رییس صمت کرمان: تقویت واحدهای خرد صنعتی پیش زمینه توسعه پایدار است

تبعیض در همه چیز؛ از غذا تا سرویس بهداشتی/ تفاوت کارگران نظر کرده با آنها که بچه سر راهی هستند، در چیست؟

تداوم تعطیلی واحدهای تولید سیگار

اجرای برنامه سازمان بهزیستی برای آماده سازی شغلی زنان سرپرست خانوار

اجرای برنامه سازمان بهزیستی برای آماده سازی شغلی زنان سرپرست خانوار

رونمایی از شاسی بلند جدید سایپا/ تصاویر

رییس صمت کرمان: تقویت واحدهای خرد صنعتی پیش زمینه توسعه پایدار است

تفاوت میزان با سوادی میان مردان و زنان به 2.8 درصد رسید

اتومبیل فوق العاده iNext برای اولین بار دیده شد

ببینید | توصیه جدی رییس کل بانک مرکزی به مدیران بانک ها برای ارائه وام به مردم

مصرف این مواد غذا یی باعث مرگ می شود

قصابانی که بخاطر کرونا کاسبی شان مختل شد/ اعراب، مشتاق گوشت بره و ترکیه و ایتالیا خواهان پوست دام ایرانی

علت افزایش صادرات نفت کوره روسیه به آمریکا

قیمت طلا اصلاح می شود

علت افزایش صادرات نفت کوره روسیه به آمریکا

خرید تضمینی گندم از 7 میلیون و 200 هزار تن گذشت

علت افزایش صادرات نفت کوره روسیه به آمریکا

قیمت طلا اصلاح می شود

ضرب الاجل مدیریت باغ های مازندران از گزند آفت مگس مدیترانه/ یک آفت با چندین میزبان

قیمت طلا اصلاح می شود

پیش بینی افزایش دما در اصفهان/ اصفهان گرمتر می شود

رشد 104 درصدی جابجایی مرسولات پستی در لرستان

عکس | رونمایی از 100 هزار تومانی جدید

کاهش 50 درصدی استفاده ازسموم شیمیایی تا سال 2030

رشد 104 درصدی جابجایی مرسولات پستی در لرستان

چیپس سبزیجات؛ بازاری پایدار و رو به رشد/ افزایش تقاضا برای تنقلات بدون گلوتن

همتی: دلار 24 هزار تومانی غیر واقعی است

دلالی مجوز معدن را متوقف کنید/ ضرورت حرکت از معادن زودبازه شن و ماسه به معادن استراتژیک

زمان قطعی اجرای همسان سازی حقوق بازنشسگان تامین اجتماعی اعلام شد

زمان قطعی اجرای همسان سازی حقوق بازنشسگان تامین اجتماعی اعلام شد