مطالب مرتبط:
بانک توسعه صادرات: امکان جابجایی ارز صادرکنندگان از هر مبدا به هر مقصدی را داریم
آمادگی بانک توسعه صادرات برای خرید اسکناس ارز صادرکنندگان
آمادگی بانک توسعه صادرات برای خرید اسکناس ارز صادرکنندگان
بسته حمایت از توسعه صادرات غیرنفتی به استان مرکزی ابلاغ شد
شرط کاهش نرخ سود تسهیلات بانک توسعه صادرات
-66 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 تیر 1399 ساعت 16:352020-07-11اقتصادي

تشریح بسته حمایت از صادرکنندگان در شرایط تحریم و کرونا از سوی مدیرعامل بانک توسعه صادرات


بانک توسعه صادرات، برنامه مراقبت از مشتریان در شرایط تحریم و کرونا را در دستور کار خود قرار داده که بر این اساس اختیارات شعب افزایش و شرایط بازپرداخت تسهیلات آسان تر شده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آریا ، دکتر علی صالح آبادی در نشست مطبوعاتی خود که به مناسبت بیست و نهمین سالگرد تاسیس بانک توسعه صادرات ایران برگزار شد، گفت: بانک توسعه صادرات ایران قریب به سه دهه خدمت به اقتصاد کشور، توانسته حمایت مطلوبی از حوزه صادرات کشور داشته باشد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات تصریح کرد: در شرایط تحریم و کاهش درآمد نفتی، با ارز حاصل از صادرات غیر نفتی می توان کشور را اداره کرد.

وی با تاکید بر اینکه اداره کشور بدون ارز نفتی در گرو مدیریت واردات و برگشت ارز حاصل از صادرات است، گفت: یکی از مبادی اصلی تامین ارز کشور، صادرات غیر نفتی است.

بنابراین اهمیت ماموریت بانک توسعه صادرات یعنی حمایت از صادرات غیر نفتی دو چندان می شود.

صالح آبادی با اشاره به اینکه بانک توسعه صادرات در اجرای پروژه های مختلف کشور سهیم بوده، گفت: در شرایطی که نفت نیز صادر می شد، صادرات غیر نفتی ما تقریبا معادل صادرات نفتی و حتی بیشتر بوده است.

مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران اظهار داشت: این بانک با 1100 نیروی مختصص که عمدتا تحصیلات لیسانس به بالا دارند، خدمات خود را با کیفیت و سرعت مطلوب به مشتریان ارائه می کند.

بانک توسعه صادرات؛ هیچگونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته وی در ادامه با ذکر این نکته که بانک توسعه صادرات هیچگونه اضافه برداشتی از بانک مرکزی نداشته، گفت: صورت های مالی بانک در شرایط مطلوب قرار داشته و در بازار بین بانکی عملکرد خوبی از خود نشان داده ایم به طوریکه عمدتا بانکی سپرده گذار بوده است تا سپرده پذیر.

صالح آبادی در خصوص اموال مازاد بانک گفت: اموال مازاد چندانی در بانک توسعه صادرات نداریم و از این منظر بین سیستم بانکی در وضعیت مناسبی به سر می بریم.

اقدامات حمایتی بانک توسعه صادرات در شرایط تحریم و کرونا به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اگزیم نیوز، بانک توسعه صادرات در سال های اخیر تمرکز ویژه ای بر حمایت از صادرات دانش بنیان داشته و بسته حمایتی ویژه برای این حوزه تعریف کرده است، صالح آبادی در این زمینه گفت: بانک توسعه صادرات در حوزه دانش بنیان های صادراتی برنامه مفصلی را اجرا کرده است.

صالح آبادی با تاکید بر اجرای بسته مراقبتی حمایت از مشتریان در شرایط تحریم و بحران کرونا در بانک توسعه صادرات اظهار داشت: در سیاست های تعریف شده در سال گذشته و همچنین سال جاری، مراقبت از مشتریان در اولویت بوده و به شعب این اختیار داده شده تا شرایط بازپرداخت را برای مشتریانی که از کرونا آسیب دیده اند، تسهیل کنند.

نرخ تسهیلات بانک توسعه صادرات برای شرکتهای دانش بنیان 12% است مدیر عامل بانک توسعه صادرات در این نشست از تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی صادراتی، ارائه تسهیلات با میانگین نرخ سود 14.

5_14 درصد از محل منابع بانک و منابع صندوق توسعه ملی، ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان صادراتی با نرخ سود 12 درصد برای سرمایه در گردش و طرح خبر داد و گفت: 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای حمایت از صادرات دانش بنیان در نظر گرفته شده که به دنبال توافق انجام شده با صندوق نوآوری و شکوفایی و تخفیف 30 درصدی در نرخ کارمزد ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان، تسهیلات با نرخ سود 12 درصدی ، به شرکت هایی که دانش بنیان بودنشان از سوی معاونت علمی ریاست جمهوری محرز شود، پرداخت می شود.

آمادگی برای خرید اسکناس ارزی صادرکنندگان وی اعلام کرد: طبق توافق با بانک مرکزی هر گونه ارز صادراتی به صورت اسکناس بدون محدودیت توسط شرکت صرافی توسعه صادرات، خریداری و همان روز معادل ریالی آن پرداخت می شود؛ صرافی توسعه صادرات در راستای تسهیل مبادلات ارزی صادرکنندگان، حوالجات ارزی را با نرخ نیما و اسکناس را به نرخ سنا بدون محدودیت در حداقل زمان ممکن خریداری می کند.

لازم به ذکر است صرافی توسعه صادرات این توانمندی را دارد تا ارز صادرکنندگان را از هر مبدایی به هر مقصدی جابجا نماید و در این زمینه سقفی در نظر گرفته نشده است.

وی در ادامه یادآور شد:علی رغم اینکه عمده تسهیلات بانک ارزی بوده است و با توجه به نوسانات نرخ ارز، نسبت معوقات بانک توسعه صادرات 11 درصد است که رقم مناسبی محسوب می شود.

بانک توسعه صادرات 15هزار میلیارد ریال اوراق گام صادر می کند وی از دیگر برنامه های اساسی بانک توسعه صادرات ایران را صدور اوراق گام اعلام کرد و گفت: اخذ مجوز صدور پانزده هزار میلیارد ریال اوراق گام از بانک مرکزی و ده ها برنامه دیگر برای حمایت صادرات کشور در دستور کار بانک توسعه صادرات ایران است.

توجه به بانکداری باز در بانک توسعه صادرات صالح آبادی با تاکید بر اینکه بانکداری دیحیتال از جمله مقوله هایی است که بانک توسعه صادرات دنبال می کند و زیر ساخت های آن را از سال گذشته فراهم کرده است گفت: بانکداری باز در دستور کار این بانک قرار دارد تا مشتریان شرکتی به راحتی به عملیات بانکی مانند شعبه دسترسی داشته باشند.

وی بیان داشت: بانک توسعه صادرات اختیارات شعب بانک را برای ارائه تسهیلات به مشتریان بانکداری شرکتی افزایش داده است؛ امسال 110 شرکت مشتری بانک وارد سامانه بانکداری شرکتی شده اند و می توانند از تخفیف 30درصدی نرخ کارمزد استفاده کنند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اگزیم نیوز، مدیرعامل بانک توسعه صادرات در نشست خبری خود از حمایت ویژه از صنایع کوچک و متوسط خبر داد و گفت: با توجه به نقش sme ها در ایجاد اشتغال و رشد اقتصاد کشور، ضمن تفاهمی که با صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به امضا رسانده ایم، با ضمانت این صندوق آمادگی داریم تا به این شرکت ها تسهیلات ارائه کنیم.

گزارشی آماری از اقدامات بانک توسعه صادرات به گفته صالح آبادی تسهیلات اعطایی در سال 97، بالغ بر 62 هزار میلیارد ریال بوده که در سال 98 به 84 هزار میلیارد ریال رسیده که رشد 35 درصدی را نشان می دهد؛ در حوزه دانش بنیان نیز بانک توسعه صادرات در سال 97، معادل1514 میلیارد ریال پرداخت کرده است که در سال 98، به رقم 1851 میلیارد ریال رسیده که نشان از رشد 22 درصدی دارد.

همچنین بانک توسعه صادرات، طی یک سال گذشته بالغ بر 2.

7 میلیارد دلار، پروژه های مهم صادراتی کشور را تامین مالی کرده که عمده آنها در 6 ماه اخیر به بهره برداری رسیده است و حدود 1.

2 میلیارد دلار نیز پروژه در دست اجرا دارد.

عرضه شرکت تامین سرمایه تمدن و بانک مشترک ایران و ونزوئلا در بازار سهام مدیر عامل بانک توسعه صادرات از عرضه 25 درصد از سهام شرکت تامین سرمایه تمدن و نیز 17 درصد از سهام بانک مشترک ایران و ونزوئلا در بورس خبر داد و گفت: تا پایان تابستان امسال، با موافقت بانک مرکزی سهام این شرکت ها در بورس عرضه خواهد شد و منابع کسب شده از این کار، صرف اعطای تسهیلات به مشتریان بانک خواهد شد.

پیشنهاد به مجلس برای افزایش سرمایه بدون تزریق منابع جدید دکتر علی صالح آبادی به جلسه مشترک با رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اشاره کرد و گفت: در دیدار با دکتر پورابراهیمی پیشنهادهایی در خصوص افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ارائه شد که پیش بینی می شود با عملیاتی شدن ساز و کار پیشنهاد شده، حداقل یک میلیارد دلار به بنیه مالی بانک توسعه صادرات اضافه خواهد شد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات اظهار داشت: با اجرای پیشنهاد یادشده با یک حکم قانونی، بدون تزریق پول جدید، از محل منابعی که در حال حاضر در اختیار بانک قرار دارد، سرمایه بانک افزایش خواهد یافت.

تفکیک مقررات حاکم بر بانک های تجاری و تخصصی از دیگر مطالباتی است که بانک توسعه صادرات از رییس کمیسیون اقتصادی مجلس دارد، وی در اینباره گفت: مقررات و ساختار بانک های توسعه ای بنا بر ماموریتی که دارند با بانک های تجاری متفاوت است و یکسان بودن این مقررات مشکلاتی را برای آنها ایجاد می کند که امیدواریم برای رفع این چالش پیشنهاد تفکیک مقررات مورد توجه قرار بگیرد.


کلید واژه ها: بانک توسعه صادرات - توسعه صادرات - صادرات - بانک توسعه - صادرات غیر نفتی - توسعه - صادرات ایران - کشور - شرایط - بانک - نفتی - مدیرعامل - تحریم - علی صالح آبادی - برگزار - صادرکنندگان - اداره - حمایت - ایران - کرونا - صالح آبادی - بازپرداخت - دستور کار - تامین ارز - توان - خبرگزاری - اختیارات - تسهیلات - مشتریان - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
ثروت زاکربرگ از 100 میلیارد دلار گذشت!

بانک ها موظف به پاسخگویی درباره سهام عدالت شدند

فرودگاه مهرآباد دوباره شلوغ شد

اعلام برنامه های مدرس خیابانی برای وزارت صمت

البرز| قطعی آب ماهدشت صدای اهالی را درآورد؛ آیا رشد جمعیت منطقه دلیل بروز مشکلات است؟

فرودگاه مهرآباد دوباره شلوغ شد

آغاز فاز اجرایی آزادسازی سهام عدالت مشمولان غیرمستقیم

ارزش بازار برترین خودروسازان جهان+ عکس

واکنش یک اقتصاددان به وعده گشایش اقتصادی روحانی: خدا به خیر کند!

6 طرح صنعتی بوشهر با 727میلیارد تومان سرمایه گذاری افتتاح می شود

مهرآباد دوباره شلوغ شد

6 طرح بزرگ صنعتی استان بوشهر امسال به بهره برداری می رسد

بانک ها موظف به پاسخگویی درباره سهام عدالت شدند

تشکیل شورای اقتصادی سفارت خانه های ایران در کشورهای حاشیه دریای خزر

واریزی پول سهام عدالت به کجا رسید؟

قیمت جدید انواع مرسدس بنز و ب ام و

توسعه ی راه های روستایی ، اولویت مسئولان

5 سناریو درباره وعده گشایش اقتصادی روحانی

6 طرح بزرگ صنعتی استان بوشهر امسال به بهره برداری می رسد

جریمه اپراتورها اینترنت را ارزان می کند؟

اختلال سامانه بازار آتی از هسته معاملات نبود/ هیچ معامله ای ابطال نشد

توزیع احسان و نذری در سرتاسر استان اردبیل

گمانه زنی ها درباره وعده اقتصادی روحانی | پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

رییس سازمان برنامه و بودجه: امکان توزیع الکترونیکی کالای اساسی برای همه وجود ندارد

خودرو جدید ناسا برای کاوش مریخ و دیگر خبرها

آیا انفجار بیروت، چرنوبیل لبنان است؟

فرودگاه مهرآباد دوباره شلوغ شد

بانک ها موظف به پاسخگویی درباره سهام عدالت شدند

عید غدیری متفاوت در روستاهای اطراف شیراز

آیا بازار سرمایه ایران رشد می کند؟

جمع آوری بیش از 185 میلیارد ریال نذورات مردمی در عید قربان

فرودگاه مهرآباد دوباره شلوغ شد

توزیع 5 هزار پرس غذای گرم در نقاط کم برخوردار شیراز

آغاز عملیات مرمت سراهای بازار تاریخی زنجان

عید غدیری متفاوت در روستاهای اطراف شیراز

توزیع احسان و نذری به مناسبت عید غدیر خم

همزمان با روز عید غدیر خم اردبیل سراسر احسان بود و نذری

بانک ها موظف به پاسخگویی درباره سهام عدالت شدند

لزوم اصلاح طرح جامع مسکن پس از 8 سال

کاهش قیمت انس جهانی و طلا در ایران / تداوم روند نزولی دلار

دریافت سهمیه سوخت آژانس های تاکسی تلفنی بر اساس پیمایش

جولان کرونا در ساحل ارومیه

برای خرید موتورسیکلت چقدر باید هزینه کنیم؟

کاشمری: با اقتصاد ضعیف در هر مذاکره ای بازنده ایم

گمانه زنی ها درباره وعده اقتصادی روحانی | پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

بانک ها موظف به پاسخگویی درباره سهام عدالت شدند

فرودگاه مهرآباد شلوغ شد/ آمار جابجایی مسافر زیاد شد

فرودگاه مهرآباد مثل قبل از کرونا شلوغ شد

ببینید | تصاویری وحشتناک از بیمارستان بیروت لحظه وقوع انفجار مهیب

کرونا | کاهش قدرت خرید خانوار دلیل ورشکستگی بازار آبزیان

شله زرد نذری

قیمت طلا اصلاح می شود

محمدرضا فربود پخت و توزیع 6 هزار پرس غذا در مناطق محروم شیراز

گزارش| اداره امور مالیاتی زنجان چه برنامه ای برای کمک به مشاغل آسیب دیده استان دارد؟

بورس با قیمت ها در بازار مسکن، طلا و ارز چه کرد؟

آغاز فعالیت گشت های تشدید نظارت بر بازار شیراز

جشن ملی مترجمان برگزار نمی شود

بازار اردبیل حال و روز خوشی ندارد؛ وقتی نقدِ برکت جای خود را به نسیه تجمل و مصرف می دهد+تصاویر

افتتاح طرح های بهداشتی و درمانی در ملکان

وزارت راه و شهرسازی| سهم آورده متقاضی در مسکن مهر پرند از سوی دولت پرداخت می شود

افتتاح مسجد صاحب الزمان (عج) بندر کوهستک

سه خدمت جدید تامین اجتماعی برای جلوگیری از شیوع کرونا

کاهش شدید قیمت خرید گاز از کشورهای تولیدکننده به دلیل شیوع کرونا

پرداخت سهم آورده متقاضیان مسکن مهر پرند توسط دولت

مدرس خیابانی: تا پایان امسال 200 طرح صنعتی پیشران افتتاح می شود

بورس در این هفته غوغا می کند

گره خوردن دو چترباز تهرانی روی کابل های فشار قوی

بازگشت پیک مصرف برق به زیر 50 هزار مگاوات بعد از 2 ماه

فناوری ماهواره ای تضمین کننده امنیت غذایی در آینده

طرح ضیافت علوی در مبارکه اصفهان

کدام مشمولان سهام عدالت کارت اعتباری می گیرند؟

بورس با قیمت ها در بازار مسکن، طلا و ارز چه کرد؟

بانک ها موظف به پاسخگویی درباره سهام عدالت شدند

بورس در این هفته غوغا می کند

فرودگاه مهرآباد به قبل از دوران کرونا بازگشت

فرودگاه مهرآباد به قبل از دوران کرونا بازگشت.

پوست اندازی جنجالی در فورد | معرفی مدیرعامل جدید

شناسایی پیکر سها رضانژاد از زبان وکیل خانواده

توزیع هزار بسته کمک های مومنانه در خوروبیابانک

امسال 20 شرکت بنیاد مستضعفان وارد بازار سرمایه می شود

ببینید | عصبانیت مجری آمریکایی از ولخرجی ترامپ

«شراز» 2 هزار و 610 ریال سود ساخت

صفر تا 100 داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

اهدای جهیزیه و بسته های معیشتی به زوج های جوان و نیازمندان شوشتر

آیا خودرو های برقی جای خودرو های بنزینی را می گیرند؟ /مزایا و معایب تولید خودروی برقی در کشور

کاهش شدید قیمت خرید گاز از کشورهای تولیدکننده به دلیل شیوع کرونا

18درصد داوطلبان ارشد، کارت نگرفتند

فرودگاه مهرآباد دوباره شلوغ شد

مدرس خیابانی: تا پایان امسال 200 طرح صنعتی پیشران افتتاح می شود

برنامه های 5 کمیسیون اقتصادی و صنعتی مجلس در هفته جدید

بانک ها موظف به پاسخگویی درباره سهام عدالت شدند

شهرداران شش منطقه توسط شهردار مشهد مقدس منصوب شدند

بهره برداری 345 کیلومتر آسفالت گرم در استان اصفهان

املاک بنیاد مستضعفان در بورس املاک عرضه می شود

توقف 6 ماهه پروژه کنارگذر ایوان

چند درصد ارشد ها کارت ورود به جلسه دریافت کردند؟

بازگشت پیک مصرف برق به زیر 50 هزار مگاوات بعد از 2 ماه

از فروش 16 هزار میلیارد تومان سهام تا رشد 20 درصدی درآمد مالیاتی

بازگشت پیک مصرف برق به زیر 50 هزار مگاوات بعد از 2 ماه

زمان واریز یارانه نقدی مرداد ماه 99 اعلام شد

تشریح بسته حمایت از صادرکنندگان در شرایط تحریم و کرونا از سوی مدیرعامل بانک توسعه صادرات

تشریح بسته حمایت از صادرکنندگان در شرایط تحریم و کرونا از سوی مدیرعامل بانک توسعه صادرات