مطالب مرتبط:
افزایش اختیارات ستاد پایتخت لازم است/ پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای تهران/ خطر کمبود نیروی انسانی ماهر در بیمارستان ها
پیشنهاد ستاد کرونای تهران برای تعطیلی یک هفته ای تهران
پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای تهران
پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای تهران | فعالیت 50 درصدی ادارات اضطراری است | خطر کمبود تخت بیمارستانی | نفی برخی مصوبات ستاد تهران در ستاد ملی
پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای تهران و کاهش 50 درصدی حضور کارمندان در ادارات
-209 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 19 تیر 1399 ساعت 00:402020-07-08پزشكي

پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای تهران


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازصدا و سیما، دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات ستاد مدیریت مقابله با کرونای کلان شهر تهران در جلسه اضطراری این ستاد با حضور وزیر بهداشت در محل این وزارتخانه، افزود: مناطق شرق و جنوب شرق تهران بیشتر به بیماری کرونا آلوده اند و تعداد فوتی ها در مناطق 4، 2، 14 و 15 تهران بیشتر از سایر مناطق است.

وی خواهان توجه بیشتر ستاد ملی مقابله با کرونا به نظرات و پیشنهادات ستاد مقابله با کرونای استان تهران شد و گفت: تقاضای ما تعطیلی یک هفته ای تهران و حداقل کاهش 50 درصدی کارمندان در هفته آینده است.

وی افزود: تعلیق امتحانات هفته آینده در تهران نیز از دیگر پیشنهاد های ماست.

وی با بیان اینکه متاسفانه به سبب یک اشتباه تهران در شرایط قرمز قرار نمی گیرد گفت: حتی تعطیلی طبقه های 3 و 4 جدول مقابله با کرونا نیز در تهران ابلاغ نشده است و آنچه ابلاغ شده به هیچ وجه کافی نیست.

دکتر زالی گفت: کادر سلامت خسته است و تاکنون 4 هزار و 400 نفرشان در تهران مبتلا شده اند.

وی خواهان کنترل بیشتر در تهران به سبب کاهش مراجعه بستری و مرگ و میر در تهران شد.

دکتر زالی با ارائه گزارشی در خصوص نظرسنجی از مردم در خصوص بازگشت محدودیت ها در تهران، گفت: درباره لغو طرح ترافیک 13.

7 دهم مردم مترو را جایگزین وسیله سفر درون شهری اعلام کردند و 18 درصد گفتند که از تاکسی های بر خط و 7.

8 درصد از اتوبوس به عنوان وسیله حمل و نقل استفاده خواهند کرد.

فرمانده عملیات ستاد مدیریت مقاببله با کرونای کلان شهر تهران گفت: در این بررسی ها درباره علت خروج مردم از منزل مشخص شد، 44.

7 درصد مردم به دلیل عزیمت به محل کار از خانه خارج می شوند و 25.

2 درصد به علت خرید از منزل خارج می شوند.

وی افزود: اگر ساز و کار حضور کارمندان در مراکز کاری و همچنین موضوع خرید های اینترنتی چاره اندیشی و ساماندهی شود بخشی از این موضوع قابل حل خواهد بود.

دکتر زالی همچنین افزایش اختیارات ستاد عملیات مقابله با کرونای کلان شهر تهران و توجه جدی ستاد ملی به تصمیمات این ستاد را خواستار شد.

مخالفت ناجا با پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای تهران فرمانده انتظامی تهران بزرگ در این جلسه با پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای تهران مخالفت کرد و گفت: تعطیلی تهران به سبب مشکلات اقتصادی قابل قبول نیست.

سردار رحیمی از تلاش های نیروی انتظامی درمقابله با کرونا گزارشی ارائه کرد و گفت: به عنوان نمونه پلیس مترو در 126 ایستگاه مترو ناظر بر رعایت شیوه نامه های ستاد مقابله با کرونا است.

تاکید بر لزوم افزایش اختیارات ستاد مقابله با کرونای پایتخت فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران با ابراز نگرانی از افزایش موارد ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در تهران، افزایش اختیارات ستاد کرونا استان تهران را خواستار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما، دکتر علیرضا زالی در جلسه اضطراری ستاد کرونا پایتخت که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، در تشریح وضعیت بروز و فوتی کووید-19 در تهران گفت: از هشتم تیر ماه به تدریج آمار مراجعان به مراکز درمانی تغییر کرد؛ به طوری که ابتلا و بستری در بخش ها و همچنین بستری در آی سی یو همچنان در حال افزایش و ترخیص بیماران در حال تقلیل است.

وی عمده فوتی های کرونا در تهران را مربوط به مناطق 4، 2، 14 و 15 اعلام کرد و گفت: بالاترین تراکم جمعیتی را در منطقه دو و چهار داریم.

لزوم افزایش اختیارات ستاد کرونا تهران زالی درباره مشکلات، نگرانی ها و درخواست های ستاد کرونا پایتخت از وزیر بهداشت و ستاد ملی، گفت: از فرمانده مبارزه با کرونا در عرصه ملی می خواهیم، هر آنچه که می توانید در افزایش اختیارات بیشتر ستادی استان تهران با توجه به پیچیدگی ها، ابرام بورزید؛ چراکه در تهران شرایط متفاوت داریم.

استاندار تهران و مسوولان ستاد تهران باید با فراغ بال، آزادی عمل، چابکی و چالاکی بیشتری بتوانند مصوبات را اجرایی کنند.

گلایه از نفی برخی مصوبات ستاد تهران در ستاد ملی وی افزود: در طول مدت اخیر، مهم ترین آسیب شناسی، تعارض و بعضا نفی بسیاری از مصوبات استان تهران در عرصه ستاد ملی بوده و این موضوع گلایه مشترک اعضای ستاد فرماندهی استان تهران است.

اگر قرار است مدیریت این بیماری در تهران به دست دوستان ما انجام شود، حتما به اختیارات بیشتر از قبل نیاز داریم.

از طرفی هم در روز های اخیر به شدت تعارض حضوردستگاه های ملی و استانی را حس کردیم.

ابتلای 4400 تن از پرسنل بهداشتی درمانی تهران تا کنون زالی با اشاره به حجم کار پرسنل مراکز درمانی، ادامه داد: قریب بیش از چهار ماه پرسنل عرصه مدافع سلامت شبانه روزی تلاش می کنند.

تعداد زیادی از این پرسنل خسته شدند و در راند دوم بررسی ها نشان می دهد تعداد زیادی از همکاران ما مجددا در معرض ابتلا قرار گرفتند.

عددی که ما از دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی و بقیه الله (دانشگاه های علوم پزشکی در تهران) گرفتیم حاکی از آن است که تا کنون 4400 نفر از پرسنل بهداشتی درمانی دانشگاه ها در تهران مبتلا شده اند.

خطر کمبود نیروی انسانی ماهر در بیمارستان ها وی ادامه داد: تنها طی امروز 250 نفر از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران مرخصی استعلاجی گرفته اند؛ بنابراین در آینده نزدیک در معرض خطر جدی کاهش نیروی انسانی که تجربه خوبی هم در ماه های اخیر پیدا کردند، خواهیم بود؛ بنابراین جایگزینی نیروی انسانی و به خصوص جذب نیروی پرستار، نیرو های تخصصی در حوزه بهداشت به خصوص بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای لازم است.

وی افزود: همچنین ارتقا و تغییر وضعیت پیمانی و رسمی و به خصوص استفاده بهینه از ظرفیت کسانی که در قالب های قرارداد معین یا 89 روزه ارایه خدمت کردند، نیازی مبرم، جدی و راهبردی است.

زالی ادامه داد: از طرفی تا کنون به دلیل مشکلات پرداخت کارانه ای و کاهش جدی درآمد های اختصاصی بیمارستان های دانشگاهی در تهران و سایر نهادها، پرسنل هنوز شیرینی مشوق های مالی قول داده شده را نچشیده اند و نارضایتی پنهان از عدم تحقق و تحصیل واقعی مشوق های مالی در مجموعه محیطی وجود دارد که لازم است در اسرع وقت با حمایت شما و کمک دولت بتوانیم پرداخت های به موقع که که قبلا قول داده شد و برخی ها هنوز محقق نشده را انجام دهیم این می تواند برخی مشکلات را حل کند.

خطر کمبود تخت بیمارستانی در تهران رییس ستاد کرونا پایتخت گفت: در تهران درآمد اختصاصی بیمارستان ها در تناسب با مشارکت در درمان کرونا، تقریبا بین 30 تا 75 درصد کاهش داشته است.

از طرف دیگر اگرچه که با رشادت تیم های پزشکی و مسوولان دانشگاه ها و سایر نهاد ها تا کنون توانستیم مشکلی تحت عنوان کمبود تخت ویژه یا کمبود تخت عادی در کرونا نداشته باشیم، اما به نظر می رسد با ادامه این مسیر، تلورانس در حوزه تخت های بیمارستانی مورد چالش قرار گیرد.

تاخیر در فراهم کردن بسته های حمایتی اقشار فرودست زالی با بیان اینکه بسیاری از بسته های حمایتی ویژه اقشار فرودست و بسته های مورد لزومی که در تهران درخواست داشتیم تا انجام شود، تقریبا با کندی قابل توجهی انجام می شود؛ از جمله بیمه بیکاری و پرداخت تسهیلات برای برخی مشاغل، موجب شده رگه های نگران کننده در برخی مشاغل باشد و دیگر شاید آن تمکین پذیری نسبت به فرامین ستاد را در تهران با مقاومت روبرو شویم.

درخواستم این است که در این زمینه های اقتصادی و اجتماعی شتاب بیشتری را داشته باشیم.

فرمانده ستاد کرونا در تهران گفت: آنچه که تا کنون به عنوان بند های شش گانه قبلی در نظر گرفته بودیم و آنچه که از ستاد ملی بیرون آمد، مطلقا در انطباق با خواسته های ما نبود و یک چیز حداقلی بود و حتی از آنجا که متاسفانه به دلیل یک اشتباه راهبردی تهران هیچ وقت قرمز تلقی نشده، حتی محدودیت های گروه های سه و چهار هم در تهران محقق نمی شود؛ بنابراین آن چیزی که از کمیته وزارت کشور به ما ابلاغ شد، فقط بستن باشگاه های پربرخورد مثل کشتی و کاراته، بستن استخر های سرپوشیده و لغو نماز جمعه و مواردی این چنینی بود که طبیعتا خیلی در شرایط فعلی تاثیرگذار نیست.

فعالیت 50 درصدی ادارات اضطراری است فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران افزود: ما درخواست مشخصمان در دو فاز است.

فاز اول اینکه همانطور که در آمار نظرسنجی خدمتتان نشان دادم باید به شدت پروفایل اجرایی در تهران تغییر کند که درخواستمان از استاندار این بود که حداکثر 50 درصد ظرفیت کاری در ادارات دولتی و خصوصی تعریف شود که این واقعا اضطراری است و درخواست می کنم هر طور که هست این مصوبه در ستاد ملی خارج شود و از شنبه بتوانیم این مصوبه را اعمال کنیم و برای یک هفته حداقل این بار سنگین مراجعات بیمارستانی را بتوانیم مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: نکته دوم اینکه خوشبختانه اقای حناچی در توییتی اعلام کرد آمادگی دارند اجرای طرح ترافیک را در تهران فعلا ملغی کنند.

همینطور با توجه به جایگاه ممتاز شهرداری تهران و زحمت بسیار فراوانی که می کشند، اما آن چیزی که در ستاد ملی برای شهرداری تهران به عنوان بودجه کمکی در نظر گرفته شده، تقریبا در نظر گرفته نشده است و متاسفانه آثار منفیِ کندیِ مصوبات ستاد ملی را می بینیم.

شاید حدود دو ماه و اندی قبل بود که بودجه ای نحیف و ترد و شکننده به شهرداری، تحمیلی شد که دوستان بتوانند در ناوگان اتوبوسرانی 500 اتوبوس تهیه کنند که تا اکنون حتی یک اتوبوس هم نتوانسته ایم به ناوگان اتوبوسرانی تهران اضافه کنیم.

لزوم لحاظ جایگاه متفاوت سوبسیدی برای شهرداری تهران وی ادامه داد: در زمینه حمل و نقل عمومی هیچ بودجه و سوبسیدی برای شهرداری تهران در نظر گرفته نشده و طبیعتا درآمد اختصاصی شهرداری به شدت کاهش پیدا کرده و به شدت نیاز است برای توان ادامه مسیر در شهر تهران برای شهرداری؛ ستاد ملی جایگاه متفاوت سوبسیدی برای شهرداری تهران تعریف کند تا بتوانند ادامه کار دهند.

زالی گفت: با دستور اقای حناچی خوشبختانه از 48 ساعت گذشته ما یک جریان جهادی را در زمینه ضدعفونی کردن اماکن عمومی و نظارت بیشتر در پایانه ها را شاهد بودیم و از امروز یک حرکت نمادین برای توزیع ماسک متحدالشکل در بین رانندگان تاکسی بود که کار بسیار خوبی بود و بازتاب مثبتی در بین رانندگان تاکسی داشت.

نگرانی از آزمون های سراسری؛ تهران شرایط میزبانی آزمون ها را ندارد فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران اظهار کرد: مساله بعدی لغو آزمون های هفته آینده است که نگرانی زائدالوصفی را ایجاد کرده که 23 هزار نفر قرار است آزمون سواد آموزی شرکت کنند.

عدد قابل توجهی قرار است در آزمون های دانشگاه آزاد شرکت کنند و نزدیک چهار هزار نفر قرار است هفته آینده در آزمون های phd وزارت بهداشت شرکت کنند که برخی از آن ها ممکن است تا سه روز آزمون هایشان به طول انجامد.

در مجموع در این شرایط تهران نمی تواند میزبان این افراد به خصوص از استان های قرمز باشد.

نظرمان با استاندار تهران بر این است که فعلا این آزمون ها تعلیق شوند.

تعلیق تمامی تجمعات در تهران برای یک هفته وی ادامه داد: تمام تجمعات باید برای یک هفته در تهران به طور کامل تعلیق شود.

دوستان در نیروی انتظامی در بحث تالارها، عروسی ها و مراسم عزاداری کمک می کنند.

اما باید دامنه آن فراتر برود و تمام مجامع و نمایشگاه ها به طور مطلق تعطیل شوند.

پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای تهران زالی خطاب به وزیر بهداشت گفت: آخرین پیشنهاد ما قرنطیه تهران به مدت یک هفته است که به عنوان گزینه بعدی ما مطرح است که به مدت یک هفته قرنطینه را در تهران اعمال کنیم.


کلید واژه ها: مقابله با کرونا - تهران - کرونا - مقابله - ستاد ملی مقابله با کرونا - پیشنهاد - هفته آینده - تعطیلی - هفته - ستاد - مناطق - دکتر علیرضا زالی - بیماری کرونا - وزیر بهداشت - علیرضا زالی - استان تهران - آینده - ابلاغ - شهر تهران - مناطق شرق - شرق تهران - دکتر زالی - زالی - امتحانات - کارمندان - دکتر - کلان شهر - اضطراری - فرمانده - علیرضا

آخرین اخبار سرویس:
رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری آزمون های سراسری

رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری آزمون های سراسری

کارکرد انواع تست های کرونا را بشناسید

رسیدگی به کوآلا های باغ وحش - سیدنی

علائم گوارشی و تنفسی مهمترین علامت های بیماران کرونایی

حذف وعده های اصلی مانع سوخت و ساز بدن خواهد شد

جزیره ای که ساکنانش به کرونا مبتلا نمی شوند

25 حقیقت درباره رابطه جنسی

کارکرد انواع تست های کرونا را بشناسید

منشا اصلی نیمی از کلسیم جهان کشف شد

حکایت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی خواند

4300 بهبودیافته کرونا پلاسما اهدا کرده اند/ هموطنان نذر خون را فراموش نکنند

رضایت 91 درصد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد از رعایت اصول بهداشتی

چرا بهتر است نوزادان از شیر مادر تغذیه کنند؟

هیچ کمبود دارویی برای بیماران واقعی کرونا نداریم

20نکته برای یک خواب خوب

رژیم غذایی موثر برای بیماران تب دار

منشا اصلی نیمی از کلسیم جهان کشف شد

عکس جدید کیت میدلتون | عکس جدید کیت میدلتون با ماسک برای اولین بار

نیلوفر رخشان توزیع 3000 بسته مواد غذایی در دهستان های شهرستان کوهرنگ

چرا باید قوطی کنسرو ماهی را جوشاند؟

پزشک ایرانی مقیم ترکیه از روشهای موفق کنترل ویروس کرونا می گوید

آخرین آمار جهانی کرونا، شمار مبتلایان از 19 میلیون نفر گذشت

وزارت بهداشت از رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکور خبر داد

پزشک ایرانی مقیم ترکیه از روشهای موفق کنترل ویروس کرونا می گوید

وزارت بهداشت از رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکور خبر داد

طبع میوه اختری سرد است یا گرم؟

174 بیمار کرونایی دیگر جان باختند / مجموع جان باختگان به 17976 نفر رسید / 26 استان در وضعیت قرمز یا هشدار

ابتلای یک هزار و 900 نفر از نیروهای اورژانس به کرونا

انفجار بیروت هم طراز با شهادت سردار سلیمانی شد

کارساز نبودن دارو های ایرانی کرونا شایعه است/ رمدسیویر تولید داخل کورتون ندارد

استفاده از روبات برای پاکیزه کردن شهر از کووید-19

مدیرعامل سازمان انتقال خون: 4300 بهبود یافته کرونا تاکنون پلاسما اهدا کرده اند

هشدار استاندار کرمان نسبت به تعطیلی های مجدد برای کاهش کرونا

سفرها به مقصد آخرت آغاز شد

مدیرعامل سازمان انتقال خون: 4300 بهبود یافته کرونا تاکنون پلاسما اهدا کرده اند

ابتلای یک هزار و 900 نفر از نیروهای اورژانس به کرونا

گجت همراهی که تزریق انسولین را با نیاز لحظه بیمار تنظیم می کند/ جایگاه ایران در تولید زیست حسگرها چیست؟

پذیرش 64 بیمار جدید با علایم کرونا در قزوین

رییس سازمان غذا و دارو: رمدسیویر ایرانی هنوز وارد چرخه مصرف نشده است

دامپزشکی خراسان رضوی نسبت به شیوع بیماری تب سه روزه گاوی هشدار داد

دامپزشکی خراسان رضوی نسبت به شیوع بیماری تب سه روزه گاوی هشدار داد

علت زردی پوست و رنگ پریدگی چهره ام چیست؟ همیشه انگار مریضم!

رییس سازمان غذا و دارو: رمدسیویر ایرانی هنوز وارد چرخه مصرف نشده است

علت زردی پوست و رنگ پریدگی چهره ام چیست؟ همیشه انگار مریضم!

ایران تنها خط تولید داروهای ضد ویروسی را در منطقه دارد

تنها خط تولید داروهای ضد ویروسی منطقه در ایران/وضعیت واکسن روسی کرونا

کلرزنی فاضلاب خروجی از غسالخانه های خوزستان الزامی است

بایدها و نبایدهایی در زمان رسیدگی به یک زخم

قدردانی لبنان از کمک رسانی سریع ایران

هشدار درباره افزایش شیوع کرونا در آمریکا

پنج ورزش برای برای بهبود قدرت دست

هشدار به افزایش شیوع کرونا در آمریکا

خبر مهم رییس سازمان اداری و استخدامی درباره استخدام های جدید

جوانان کردستانی کرونا را دست کم نگیرند

نقش خبرنگاران اسفراین در جذب کمک 12 میلیارد ریالی خیران سلامت

بازدید وزیر بهداشت لبنان از بیمارستان صحرایی هلال احمر ایران

پنج ورزش برای برای بهبود قدرت دست

مژده برای کسانی که غذاهای چرب دوست دارند! + توییتر

طرز تهیه کیک آجیلی

مدیریت شعب البرز بانک رفاه در تجهیز مراکز درمانی استان مشارکت کرد

این مواد غذایی را حتما خام مصرف کنید!

خواهر نیکول کیدمن مشغول کشاورزی +عکس

مسئول بخش کرونا بیمارستان بروجرد به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست

ساخت داروی گیاهی برای لاغری

نخستین شهید مدافع سلامت لرستان آسمانی شد

ماست بخوردی تا افسردگی نگیرید

نمکی : خبرنگاران ارتقای آگاهی و سواد رسانه سلامت مردم را نشانه رفته اند

انجام دو هزار مورد سی تی اسکن از ابتدای شیوع ویروس کرونا

سرپرستار بخش کرونای بیمارستان آیت الله بروجردی آسمانی شد

انتقال غیرقابل پیش بینی ویروس کرونا از طریق هوا

سرپرستار بخش کرونای بیمارستان آیت الله بروجردی آسمانی شد

علت اصلی ریزش مو در زنان

جدیدترین آمار کرونا| تعداد موارد ابتلا طی شبانه روز گذشته در مازندران به کمتر از 250 نفر رسید

نمکی : خبرنگاران ارتقای آگاهی و سواد رسانه سلامت مردم را نشانه رفته اند

آمار صعودی مبتلایان به ویروس کرونا در بوسنی و هرزگوین

تلاش خبرنگاران در مصاف با کرونا قابل تقدیر است

مسئول بخش کرونا بیمارستان بروجرد به جمع شهدای سلامت پیوست

536 بیمار کرونایی در البرز بستری هستند

وضعیت نگران کننده کرونا در شهرستان بویراحمد

مسئول بخش کرونا بیمارستان بروجرد به جمع شهدای سلامت پیوست

536 بیمار کرونایی در البرز بستری هستند

اولین عکس حدیث میرامینی با فرز ند تازه متولد شده اش + عکس

نشانه های کبد سمی چیست؟

انتقال بافت پیوندی جوان 19ساله گیلانی توسط اورژانس هوایی به تهران

معاون درمان وزارت بهداشت: 8000 تخت تا پایان سال به بیمارستان ها اضافه می شود

قدردانی لبنان از کمک رسانی سریع ایران

چگونه از چروک شدن پوست صورت پیشگیری کنیم؟

هرآنچه که باید در مورد ضدعفونی کننده دست بدانید

تقدیر وزیر بهداشت لبنان از ایران

آسان ترین راهکار برای درمان شب ادراری

جایگاه خدمات الکترونیک در زندگی ما

برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان رویداد رسانه ای تبریز

در 30 ثانیه از سلامت بدن خود باخبر شوید!

روند صعودی کرونا در عراق/3047 مورد ابتلا و 67 فوتی طی 24 ساعت گذشته

6 راز کلی زنانی که پوست خوب و شفاف دارند

ابتلای 108 نفر از کارکنان حوزه سلامت خراسان جنوبی به کرونا

بهترین ویتامین برای پوست

خبرنگاران از اولین دقایق ورود کرونا به کشور در کنار ما بودند

کدام داروها به درمان کووید 19 کمک می کنند؟

پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای تهران

پیشنهاد تعطیلی یک هفته ای تهران