مطالب مرتبط:
ظرفیت رامسر برای معرفی به هاب فرودگاه های شمال کشور
9 کشور عربی خواستار موضع جهانی chr(034)موثرchr(034) علیه طرح الحاق شدند
فرودگاه های شمال کشور از وابستگی به ایرلاین ها رها می شوند
فرودگاه های شمال کشور از وابستگی به ایرلاین ها رها می شوند
9 کشور عربی خواستار موضع جهانی chr(034)موثرchr(034) علیه طرح الحاق شدند
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 18 تیر 1399 ساعت 04:152020-07-07اقتصادي

ظرفیت رامسر برای معرفی به chr(034)هابchr(034) فرودگاه های شمال کشور


ایسنا/مازندران در نخستین سمینار تخصصی هوانوردی عمومی که با اهداف آموزشی، اطلاع رسانی و تبیین مفاهیم کلی صنعت هوانوردی کشور با معرفی فرودگاه رامسر به عنوان پایلوت اجرای طرح هوانوردی عمومی در این شهرستان برگزار شد، - از ظرفیت رامسر برای معرفی به هاب فرودگاه های شمال کشور سخن به میان آمد.

در ابتدای این سمینار که با حضور مدیران فرودگاه های شمال کشور، معاونین و کارشناسان عملیات و اعضای کمیته هوانوردی عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و نیز مسئولین شهری و شهرستانی رامسر با هدف رونمایی از طرح های ملی توسعه صنعت هوانوردی عمومی کشور در مجتمع هتل قدیم پارسیان تشکیل شد، مدیرکل فرودگاه های استان مازندران با بیان اینکه صنعت هوانوردی عمومی نیاز حتمی فرودگاه های کشور است خاطرنشان کرد: این ظرفیت وجود دارد که بتوان از پتانسیل تمامی فرودگاه های کشور برای این صنعت استفاده کرد و نمی توان تنها به هواپیماهای پهن پیکر در هوانوردی تکیه کرد.

سعدالله وطن خواه استفاده از هوانوردی عمومی را موثر در توسعه بخش های دیگر از جمله کشاورزی و گردشگری و اقتصاد دانست و اظهار کرد: ضریب امنیتی بالا و حل معضل ترافیک از دیگر مزایای این طرح است و از آنجا که فرودگاه رامسر رتبه نخست پروازهای آموزشی و تفریحی را داراست ظرفیت ارزنده ای محسوب شده که با اجرای طرح هوانوردی عمومی می تواند به توسعه بیشتر این مجموعه منجر شود.

در ادامه نشست آرمان بیات، مشاور مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور با تبیین صنعت هوانوردی عمومی گفت: این طرح به هر فعالیت پروازی غیر از ایرلاین ها اتلاق شده و حمل و نقل هوایی کشور نباید متکی بر ایرلاین ها باشد، به بیان بهتر صنعت هوانوردی عمومی به دنبال شخصی کردن پروازها در سطح فرودگاه های کشور است.

بیات، مزیت عمده صنعت هوانوردی عمومی را گردش سرمایه بهتر و جامع تر عنوان و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت هواپیماهای کوچک و سبک با ظرفیت های 19 صندلی در جابه جایی سریعتر افراد و سرمایه گذاران و همچنین توسعه صنعت گردشگری با استفاده از پروازهای تفریحی با هواپیماهای سبک از دیگر مزایای این طرح است.

در ادامه این مراسم عبدالرحیم کاشف علیپور، سرپرست مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی کشور، اجرای طرح هوانوردی عمومی را بر محوریت پروازهای غیربرنامه ای اعلام و تاکید کرد: رامسر با داشتن 5 شعبه اصلی در فرودگاه های اصلی کشور، ظرفیت دارد که به عنوان هاب فرودگاه های شمال کشور در این زمینه شناخته شده و با جذب سرمایه گذاری و نیروی متخصص فراوان کشور، بستر توسعه اقتصادی و اشتغال مناسب را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه صنعت هوانوردی عمومی در کشورهای درحال توسعه سهم مهمی در تولید ناخالص داخلی دارد، اظهار کرد: به عنوان مثال هوانوردی عمومی در برزیل سهم یک درصدی از GDP این کشور را به خود اختصاص داده که این توان در کشور ما نیز وجود داشته و می تواند به فعلیت برسد.

سخنران پایانی سمینار، رییس فرودگاه رامسر بود که با ارائه طرح توسعه ای فرودگاه با محوریت صنعت هوانوردی عمومی و تشریح نقشه پایلوت مجتمع آموزش و تفریحی هواپیماهای سبک و فوق سبک اظهار کرد: حدود 9 ماه پیش با فعالیت کارکنان و پرسنل فرودگاه طرح ارتقای سطح ارائه خدمات هوانوردی عمومی آغاز شد.

ارشاد حاتمی، از ثبت رکورد 2570 پرواز رفت و برگشت تفریحی و آموزشی در سال 98 خبر داد و افزود: در طرح توسعه ای فرودگاه تمامی ملزومات هوانوردی عمومی از جمله مباحث تاسیساتی، دفاتر آموزش خلبانی، آشیانه های هواپیماهای سبک و فوق سبک، سوییت های رفاهی، کتابخانه و سالن کنفرانس برای دانشجویان خلبانی در مساحتی حدود 8 هزار مترمربع در نظر گرفته شده است.

حاتمی، به تعداد 2263 پرواز در سال 97 اشاره کرد و با بیان اینکه سه ماهه دوم سال گذشته اوج پروازهای تفریحی و آموزشی فرودگاه به ثبت رسید، خاطرنشان کرد: برآورد مالی پروژه توسعه فرودگاه رامسر با نقشه نخست حدود 16 میلیارد تومان بوده که توسط بخش خصوصی تامین خواهد شد و مدت زمان بازگشت سرمایه نیز در طرح اولیه 8 سال درنظر گرفته شده است که انتظار داریم با مشارکت و فعالیت بدون وقفه تا 4 سال نیز تقلیل یابد.

در حاشیه این مراسم رامین کاشف آذر، دبیر کمیته توسعه هوانوردی کشور، در گفت وگو با ایسنا در بیان علل اجرای طرح هوانوردی عمومی، تصریح کرد: از آنجا که سیستم هوانوردی کشور در اختیار ایرلاین هاست، این طرح برای توسعه صنعت حمل و نقل هوایی و پرکردن خلاءهای موجود در این صنعت اجرایی شده تا ضعف های موجود هوانوردی کشور برطرف شود.

کاشف آذر با ذکر مثالی به تبیین نقش هوانوردی عمومی در صنعت حمل و نقل هوایی کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: اگر خطوط هوایی کشور را به مثابه ناوگان حمل و نقل عمومی در نظر بگیریم، همانند این است که شما فقط از اتوبوس ها یا همان ایرلاین ها بهره مند هستید و هیچ ناوگان کوچکی نظیر اتوبوس، ون، تاکسی و یا خودروی شخصی نداشته باشید، بر این اساس، اجرای طرح هوانوردی عمومی برای تسهیل در حمل و نقل هوایی ضروری است.

دبیر کمیته توسعه هوانوردی کشور با بیان اینکه هوانوردی عمومی در دنیا بسیار گسترده شده و در اکثر کشورهای توسعه یافته برای پر کردن ضعف های حمل و نقل هوایی اجرا و تکمیل شده است، تصریح کرد: طرح هوانوردی عمومی به عنوان ابزاری در جهت توسعه برای تسهیل دسترسی افراد و سرمایه گذاران به فرصت های سرمایه گذاری کاربرد داشته و می تواند به توسعه مناطق کمک شایانی کند.

کاشف آذر، در پاسخ به این پرسش که آیا زیرساخت های لازم در کشور در این موضوع وجود دارد، گفت: حدود 90 درصد پروازهای کشور تنها در 15 فرودگاه اصلی صورت گرفته و از این حیث فرودگاه ها و ترمینال های خالی متعددی وجود دارد که می تواند به کار گرفته شود.

وی تنها مشکل موجود را ایجاد ناوگان و چگونگی راه اندازی آن ها دانست و تصریح کرد: این طرح باید سال ها قبل اجرایی می شد چرا که ظرفیت و فضای کشور آماده و مهیا بود، بنابراین لازم است طرح هوانوردی عمومی حتی با خرید انفرادی ناوگان ها توسط اشخاص توسعه یابد تا بتوانیم صنعت حمل و نقل هوایی کشور را ارتقاء بخشیم.

در پایان سمینار تخصصی هوانوردی عمومی، فرماندار رامسر در پاسخ به این پرسش که اگر توسعه شهرستان با محور فرودگاه محقق شود، وضعیت کد ارتفاع پروازی شهر رامسر چگونه خواهد بود، گفت: یکی از آیتم های توسعه شهرستان و مهم ترین آن، بر پایه فرودگاه بنا نهاده شده که در این زمینه محدوده های مجاز و شرایط ویژه ای وجود دارد.

محمد آزاد در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه پس از بهره برداری از باند جدید فرودگاه، پروازهای متعدد و بسیاری به شهرهای مختلف انجام گرفته و حتی به دنبال توسعه مقاصد پروازی هستیم اذعان کرد: شرایط ارتفاع پرواز وابسته به مقررات و قوانین خاصی است که در این زمینه تصمیمات و اقداماتی انجام گرفته و تمام تلاش ها برای کاهش محدودیت ها تا حد امکان به کار گرفته شده است.

آزاد تاکید کرد: هدف ما وارد کردن کمترین آسیب به شهروندان بوده و این بسته به شرایطی است که محدوده و ارتفاع پروازی اجازه می دهد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: هوانوردی عمومی - فرودگاه - هوانوردی - صنعت هوانوردی - فرودگاه های کشور - کشور - شمال کشور - عمومی - رامسر - صنعت - مازندران - معرفی - ظرفیت - شرکت فرودگاه ها - شهرستان - استان مازندران - فرودگاه رامسر - سمینار - شمال - اطلاع رسانی - طرح های ملی - کارشناسان - شهرستانی - پتانسیل - پارسیان - مسئولین - رونمایی - نخستین - برگزار - مفاهیم

آخرین اخبار سرویس:
اجرای نزدیک به 90 کیلومتر آسفالت راههای روستایی ارومیه

استخدام حسابدار خانم حقوق اداره کار و بیمه در اصفهان

استخدام پشتیبان فروش خانم در یک شرکت معتبر در اصفهان

حل مشکل آب شرب 18 روستای غیزانیه خوزستان تا 10 روز آینده

استخدام کارمند فروش آقا در یک شرکت معتبر در تهران

اجرای 10 هزار و 670 پروژه عمرانی در سیستان و بلوچستان

نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری «اینوتکس 2020» به کار خود پایان داد

استخدام کارشناس نصب و راه اندازی لینک وایرلس و DSL در تهران

قیمت روز آهن آلات در بازار (99/05/25) + جدول

ارزانترین گوشی های شیائومی را چند بخریم؟

نحوه و قیمت  دریافت مالیات از خریداران سکه

چالش کمبود کود اوره همچنان ادامه دارد

یکهزار و 520 میلیارد ریال تجهیزات برای بیمارستان تامین اجتماعی دزفول تهیه شد

لغو طرح ترافیک خودروهابه مراکز معاینه فنی تاثیرخاصی داشته؟

معاون امور اقتصادی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی : شفافیت راه هرگونه فساد را مسدود می کند

یکهزار و 520 میلیارد ریال تجهیزات برای بیمارستان تامین اجتماعی دزفول تهیه شد

سالاری: ورود شرکتها به بورس و رقابتی شدن استخدام و انتصابات بهترین راه افزایش شفافیت در سازمان تامین اجتماعی است

استخدام سرپرست برنامه ریزی خرید و تامین با مزایا در اصفهان

قیمت انواع موتورسیکلت در 25 مرداد

افزایش قیمت لوازم خانگی در آذربایجان شرقی

لغو طرح ترافیک تأثیری در مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی داشته است؟

آیا حمایت وزارت ارشاد از نشر باید همپای تورم پیش رود؟

سنگ اندازی پیش پای صادرات لوازم التحریر بومی

درآمد 90 هزار میلیارد تومانی دولت از دارا دوم

آغاز فاز دوم طرح رهگیری سیگار از ابتدای شهریور

جانمایی شهر امیرکبیر اراک برای طرح اقدام ملی مسکن قم مناسب نیست

افزایش سقف سن بنا از 15 به 20 سال برای وام مسکن به شعب ابلاغ شد

تاکید استاندار هرمزگان بر استفاده از مکانیزم تهاتر برای تکمیل پروژه های عمرانی

اجرای آزمایشی سامان بازار برای ساماندهی دستفروشان

آغاز طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی مشهد

رییس کل دادگستری کرمان: ورودی پرونده ها به دادگاه جیرفت 15 درصد کاهش یافت

ورود سرمایه گذار به صنعت توام با علم و مطالعه باشد

خروج ارزهای دولتی توسط کاسبان خشکسالی/ ثبت شرکت های صوری در خارج از کشور/ ارز 4200 تومانی قلع و قمع شد/ ارسال ارزها به کشورهای ثالث و انتقال آن به کانادا

آئودی S3 2021 تازه واردی جذاب در کلاس کامپکت های اسپرت معرفی شد

مسیر تردد خودرو های سوخت رسان امن تر شود

تعهد کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ایجاد 3600 فرصت شغلی است

اولتیماتوم جدید به صاحبان ماینرها برای ثبت اطلاعات و پرداخت حقوق دولتی

بورس پس از اصلاح، دوباره به مدار رشد باز می گردد

18هزار نفر از اتباع خارجی آسیب پذیر در خراسان رضوی زیر پوشش بیمه هستند

خبر مهم درباره فروش سهام عدالت

استخدام بازاریاب حضوری و تلفنی با حقوق و مزایا در اصفهان

چه سناریوهایی برای بورس محتمل است؟

جانمایی شهر امیرکبیر اراک برای طرح اقدام ملی مسکن قم مناسب نیست

گرانترین ماسک دنیا

مدیران متخلف بانک ها برکنار شدند/ جزییات طرح تغییر سهمیه بندی بنزین از خودرو به خانوار

رشد 6 برابری چهار ماهه امسال صادرات مواد غذایی نسبت به کل سال 98

ادامه اعتراضات صنفی کارگران هفت تپه

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین بانک توسعه تعاون فارس و شرکت شایان دیزل صنعت پارس/ مبلغ 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان شرکت شایان دیزل پرداخت خواهد شد

تنها 10 درصد ظرفیت مسافرخانه های شیراز اشغال شده است

شهردار : زیرساخت های امدادی کرج تقویت می شود

هفتمین جشنواره ملی پسته ایران ـ دامغان به کار خود پایان داد

تلاش برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی + فیلم

سهمیه بندی بنزین در مسیر بازبینی/ریزش 72 هزار واحدی شاخص در اولین روز هفته/ چرا فولاد گران شد؟

سرپرست وزارت صمت از آلمان آمد!+سوابق

معرفی 80 هزار متقاضی وام اجاره به بانک

کاهش دوباره شمار دکل های نفتی آمریکا

استخدام کارشناس مکانیک با مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام فروشنده آقا با بیمه و حقوق ثابت در تهران

از 10 سامانه شفافیت شستا رونمایی شد

وضعیت کرونایی استان تهران نسبت به میانگین کشوری بهتر است

استخدام کارشناس تولید محتوا با مزایا در تهران

خروج ارزهای دولتی توسط کاسبان خشکسالی/ ثبت شرکت های صوری در خارج از کشور/ ارز 4200 تومانی قلع و قمع شد/ ارسال ارزها به کشورهای ثالث و انتقال آن به کانادا

مهم ترین خبر های جامعه که در 25 مرداد رخ داد

تجربه برگزاری آنلاین نمایشگاه اینوتکس قابل بسط به دیگر نمایشگاه های بزرگ کشور

افزایش اشتغال زایی و ارزآوری در دستور کار بنیاد برکت

تشریح اقدامات بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی

از 10 سامانه شفافیت شستا رونمایی شد

رییس سازمان مدیریت :424میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی به استان کرمان تخصیص یافت

تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است/ منابع ناشی از قبوض پرداختی مردم برای مدیریت اوج بار و سرمایه گذاری در شبکه هزینه می شود

از 10 سامانه شفافیت شستا رونمایی شد

استخدام کارشناس فروش و مسئول دفتر در یک شرکت معتبر در تهران

چرا نمی توان با رمز ارزهای مجازی خریدو فروش های کلان کرد؟

صادرات برق چقدر افزایش داشت؟

رییس سازمان مدیریت :424میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی به استان کرمان تخصیص یافت

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین بانک توسعه تعاون فارس و شرکت شایان دیزل صنعت پارس/ مبلغ 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان شرکت شایان دیزل پرداخت خواهد شد

تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است/ منابع ناشی از قبوض پرداختی مردم برای مدیریت اوج بار و سرمایه گذاری در شبکه هزینه می شود

از 10 سامانه شفافیت شستا رونمایی شد

دیدگاه علما و مراجع تقلید درباره برگزاری آیین های محرم در شرایط کرونا

متن لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

ویدئو: گل نخست صنعت نفت به شاهین توسط آل کثیر

یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری آمریکا را ببینید !+ عکس

شناسایی موانع اجتماعی احیای منابع زیرزمینی آب

استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام کارشناس فروش (رشته شیمی - مکانیک) در تهران

فرآیند سرمایه گذاری در آذربایجان غربی تسریع یابد

وضعیت سهام عدالت چه کسانی بلاتکلیف است؟

استخدام کارمند بازرگانی خارجی خانم در یک شرکت معتبر در تهران

گل دوم گل گهر سیرجان به پرسپولیس توسط موسوی+ فیلم

احتمال کاهش 190 تا 380 هزار واحدی شاخص کل بورس/ گشایش اقتصادی دولت عرضه اوراق سلف نفتی نیست

گل اول استقلال به پیکان توسط علی کریمی+ فیلم

ایجاد 3126 شغل در صنعت گردشگری قم

بازار طلا به استقبال محرم رفت

هفته دولت 2 کارگاه کارآفرینی بانوان راه اندازی می شود

از نبود شبکه گازرسانی در روستای چم شاهی تا قیمت گذاری خودروی دنا پلاس اتومات

نرخ بیکاری درسال گذشته 9.1درصد بود

اجرای طرح «بایدو» دوچرخه ایست برای شهروندان مشهدی

ایجاد سه هزار شغل در صنعت گردشگری قم

ایجاد سه هزار شغل در صنعت گردشگری قم

استخدام کارشناس فروش خانم در یک شرکت معتبر در تهران

طلا در هفته ای که گذشت چقدر ارزان شد؟

ظرفیت رامسر برای معرفی به chr(034)هابchr(034) فرودگاه های شمال کشور

ظرفیت رامسر برای معرفی به chr(034)هابchr(034) فرودگاه های شمال کشور