مطالب مرتبط:
تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران
تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران
امضای تفاهم نامه بیمه ایران و کمیسیون ملی یونسکو
اختلال موقت برخی از سامانه های بانکداری مدرن بانک ایران زمین
امضای تفاهم نامه احداث شاخص ترین خط ریلی کشور با حضور مدیر عامل فولاد مبارکه
-66 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 14 تیر 1399 ساعت 22:152020-07-04فناوري

تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران


مراسم امضاتفاهم نامه مرکز نوآوری بانک ایران زمین با سازمان فناوری اطلاعات با حضور مدیرعامل بانک ایران زمین، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری ایران، - مدیران مرکز نوآوری و اصحاب رسانه با هدف اتصال استارت آپ های طرح نوآفرین به خدمات بانک ایران زمین و رونمایی از بسته خدمات بانکداری باز این بانک برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی، مرکز نوآوری بانک ایران زمین با هدف حمایت از زیست بوم کسب وکارهای نوپای کشور قصد دارد با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران بسته خدمات بانکی و ارتباطی رایگان به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان ارائه کند.

وحید محمودیان مدیرعامل مرکز نوآوری ایران زمین در ابتدای این مراسم با اشاره به اقدمات انجام گرفته در این مرکز برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها اظهار داشت: هدف از امضای تفاهم نامه همکاری بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران این است که بتوانیم مجموعه ای از خدمات را به استارت آپ ها و طرح های نوآفرین ارائه و از کسب وکارها حمایت کنیم.

به گفته محمودیان؛ هدف مرکز نوآوری بانک ایران زمین ارائه زیرساخت های مناسب به کسب و کارها به جای سرمایه و سرمایه گذاری است.

فرزاد غصنفری، مدیر توسعه تجاری آرین تل نیز با اشاره به همگرایی بانک ایران زمین و مجموعه های درون بانک بیان داشت: استراتژی شرکت رفتن به اقیانوس آبی است و استارتاپ هایی انتخاب شده که بازار ساز هستند، پلتفرم بانک ایران زمین سیستم بانکداری باز در اختیار استارتاپ ها جهت رشد آن ها قرار می دهد ، هدف این است که خدماتی همچون تراکنش های مالی، احراز هویت و صدها مورد دیگر به آن ها ارائه شود.

در ادامه مراسم فرهاد اینالویی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین در خصوص شاخص هایی که می توان ازطریق آن پی به دیجیتالی شدن یک سازمان برد، اشاره کرد و اظهار داشت: اولین شاخص میزان تراکنش های غیرحضوری یک سازمان است؛ 97 درصد از تراکنش های بانک ایران زمین به صورت غیرحضوری و بیرون از شعبه انجام می شوند.

شاخص دیگر بحث داده های دیجیتایزشده است و مهم است که داده ها قبل از دیجیتالی شدن، دیجیتایز شوند.

همچنین تعداد سرویس ها در یک پلتفرم باز نیز یک شاخص محسوب می شود؛ ما در مرکز نوآوری ایران زمین بیش از 200 سرویس بانکی بانک ایران زمین را قرار داده ایم.

علاوه بر این، تعداد کانال های ارائه خدمت نیز مهم است؛ اینکه یک سازمان از چند کانال برای ارائه سرویس های خود به مشتری استفاده می کند.

اینالویی موضوع کاهش هزینه ها را نیز در این راستا بسیار مهم دانست و گفت: برخی از بانک ها و سازمان ها می گویند که حرکت به سمت دیجیتالی شدن هزینه دارد ولی باید توجه کرد که اگر سازمانی به سمت تحول دیجیتال حرکت کرد و حداقل 30 درصد از هزینه های عملیاتی آن کاسته نشد، مسیر را اشتباه انتخاب کرده است.

انجام یک تراکنش در شعبه بانک بیش از 100 برابر یک تراکنش آنلاین هزینه دارد، در نتیجه هر چه به سمت دیجیتالی شدن حرکت می کنیم باید هزینه هایمان نیز کاهش پیدا کند.

معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین شاخص مهم بعدی را موضوع نوآوری باز اعلام کرد و توضیح داد: ما در بانک ها مدت ها است به این نتیجه رسیده ایم که نوآوری در داخل سازمان رخ نمی دهد و باید نوآوری را از بیرون به داخل سازمان تزریق کرد چراکه بانک می تواند در سال حدود دو الی سه محصول جدید ارائه کند ولی وقتی سازمانی در فضای اکوسیستم نوآوری باز قرار می گیرد، تمام استارت آپ ها و فین تک ها گسترش دهنده محصول آن خواهند شد و تنها کافی است که آن سازمان پلتفرم را در اختیار استارت آپ قرار دهد.

ما تجربه بسیار خوبی در این زمینه داشتیم و همراه بانک ایران زمین محصول این همکاری است.

وی افزود: در نهایت نیز سازمان باید در حین دیجیتالی شدن تغییر رفتار مشتری را حس کند.

باید براساس داده ای که از مشتری دارد، تجربه مناسبی را برای او ایجاد کند.

اگر مشتری از سازمان و سرویس هایی که ارائه می دهد راضی باشد، می توانیم بگوییم که در مسیر دیجیتالی شدن درست قرار دارد.

اینالویی در پایان سخنان خود از رونمایی پایلوت بانکداری دیجیتال کشور در پاییز 99 در بانک ایران زمین خبر داد.

سعید روشنی، مشاور رییس سازمان نوآوری نوآفرین با اشاره به این موضوع که نوآفرین بزرگترین درگاه ارائه خدمات دولتی به اکوسیستم استارتاپی ایران گفت: در ابتدا تلاش این سامانه ارائه خدمات دولتی در یک پلتفرم واحد و یکپارچه به اکوسیستم نوآفرینی ارائه دهد.

پس از گذشت زمان و پس از آن که ما توانستیم بزرگترین پایگاه داده اکوسیستم استراتاپی ایران را تولید کنیم و آن را در اختیار خود مجریان اکوسیستم قرار دادیم.

اردیبهشت 97، طرح نوآفرین تصویب شده است و یکسال از این فرایند می گذرد.

روشنی اظهار داشت: در این یکسال ما توانسته ایم، 2548 کسب و کار نوپا ، 130 سرمایه گذار ، 222مرکز رشد، شتابدهنده و فضای کار اشتراکی ، 1924تیم نوپا، 630 شرکت بزرگ رشدیافته، 255علاقمند به حوزه کارآفرینی در به این سامانه اضافه کنیم.

ما 13 سامانه دولتی چه در قالب وب سرویس چه در قالب ارائه خدمات به اکوسیستم نوآرفرینی معرفی کردیم که منجر به ایجاد یک پلتفرم کسب و کار بوم واره به اکوسیستم معرفی کنیم که از یک ماه پیش فعالیت خود را شروع کرد که در حال حاضر 24 سرویس روی این پلتفرم ارائه خدمات دادند.

تاکنون 750 سرویس از پلتفرم بوم واره استفاده کردند که این یکی از بزرگترین دستاوردهایی که یک بخش دولتی می تواند در اکوسیستم نوآوری کشور رقم زند.

وی گفت: برنامه ما برای یکسال آینده در هر ماه یک سرویس جدید را به اکوسیستم نوآفرینی کشور اضافه خواهیم کرد قرار است هر ماه یک سرویس ارائه شود که مهمترین آن بوم سرمایه است که سرمایه گذاران را به کسب و کارها متصل می کند.

امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات نیز در این مراسم با اشاره به این موضوع که تکنولوژی و صنعت دیجیتال زندگی ما را دچار تغییرات اساسی کرده است، گفت: ده سال پیش درباره آینده بانکداری پیش بینی های انجام شده که امروزه شاید عجیب به نظر برسد.

سه حوزه وجود داشتند که در بانکداری با هم به تعارض رسیدند؛ بانک ها به عنوان بازیگران سنتی بحث پولی بانکی، اپراتورها بودندکه یکسری از کشورها جایگزین بانک ها شدند و حوزه سوم فین تک ها که هیچکدوم از این دسته ها نبودند ولی کیف پول های خود را ارائه دهند.

وی گفت: امروز همچنان این تعارض وجود دارد و مراکز نوآوری به غیر از کارکرد متعارف خودشان ، باید این سه را بهم نزدیک کنند، اپراتورها می توان فراگیری مالی رو بالا ببرند.

در ادامه این مراسم عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین نیز با بیان این که حدود سه سال و نیم است که بانک ایران زمین در مسیر تحول دیجیتال در حرکت است، گفت: بانک ایران زمین باور دارد که باید با ایجاد پلتفرم باز و ارائه API به استارت آپ ها و فین تک ها امکان ارائه سرویس ها و خدمات جدید و متفاوت را به مشتریان فراهم کند.

به عقیده او، سازمان هایی که سریع تر و زودتر بتوانند در این مسیر گام بردارند، موفق تر خواهند بود.

وی با بیان این که توسعه بانکداری دیجیتال در بانک ایران زمین با سرعتی مناسب در حال اجراست، اظهار داشت: حمایت از کسب و کارهای نوین و نیز استفاده از ایده های نو در مرکز نوآوری ایران زمین می تواند تحولی مناسب در بانکداری دیجیتال ایجاد کند.

از این رو بانک با تاسیس مرکز نوآوری تلاش کرده تا با حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها به اقتصاد دیجیتالی کشور نیز کمک موثری کند.

مدیر عامل بانک ایران زمین ضمن ابراز خرسندی از همکاری مرکز نوآوری ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران بیان داشت: این تعاملات و همکاری های می تواند ضمن سرعت بخشی اقدامات در این زمینه موجب توسعه و رشد اقتصادی کشور با حمایت از کسب و کارهای نوین شود.

در پایان این مراسم در حضور مدیرعامل بانک ایران زمین و معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران تفاهم نامه همکاری میان مرکز نوآوری ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات به نمایندگی فرهاد اینالویی معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین و شهلا ناصری معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران امضا شد.


کلید واژه ها: بانک ایران زمین - سازمان فناوری اطلاعات - ایران زمین - سازمان فناوری اطلاعات ایران - ایران - مرکز نوآوری - فناوری اطلاعات - شرکت های دانش بنیان - بانک - نوآوری - فناوری - سازمان - زمین - اطلاعات - خدمات - تفاهم نامه - دانش بنیان - معاون وزیر ارتباطات - استارتاپ - مدیرعامل - امضای تفاهم نامه - وزیر ارتباطات - برگزار - خدمات بانکی - اصحاب رسانه - رییس سازمان - طرح نوآفرین - بنیان - مراسم - حمایت

آخرین اخبار سرویس:
نرم افزار اکسل عامل تغییر نام ژن ها!

نرم افزار اکسل عامل تغییر نام ژن ها!

قیمت گوشی سامسونگ امروز یکشنبه 19 مرداد ماه 99

پاسخ آذری جهرمی درباره احتمال رفع فیلتر توییتر

ماهواره استارلینک به همراه 2 ماهواره دیگر به فضا رفت

درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

جاسوسی از ترافیک اینترنت ماهواره ای با تلویزیون های عادی

کلاهبرداری با گوشی های چینی «BLU»

دانلود ES File Explorer File Manager 4.2.3.0.2 بهترین و قدرتمندترین فایل منیجر

روش ثبت نام اینترنت رایگان خبرنگاری

وزیر ارتباطات از درخواست برای رفع فیلتر توییتر خبر داد

رفع فیلتر توییتر به درخواست وزارت ارتباطات

بسته های اینترنت ارزان شد؟ / پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت

درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

درخواست وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

همکاری تراشه ساز تایوانی با هواوی چین پایان یافت

همکاری تراشه ساز تایوانی با هواوی چین پایان یافت

رفع فیلتر توییتر تاکنون در دستور کار نبوده است

درخواست وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

خطر بزرگ وای فای رایگان و عمومی در کمین کاربران

درخواست وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت چیست؟!

MI11 PRO جدیدترین محصول شیاومی در راه بازار

خطر بزرگ اینترنت وای فای رایگان

درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت چیست؟!

«انحصار» یا «تلافی اعتراض به گرانفروشی»؛ چرا تنها اپراتور رایتل متولی اهداء اینترنت رایگان خبرنگاری شد؟

اظهارات آذری جهرمی درباره درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

رفع فیلتر توییتر تاکنون در دستور کار نبوده است

در صورت سرقت اطلاعات کارت بانکی چه کنیم؟

درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

آموزش طراحی سایت و آنالیز سئو وبسایت

خطر بزرگ وای فای رایگان

خطر بزرگ وای فای رایگان

خطر بزرگ وای فای رایگان

نحوه ثبت نام اینترنت رایگان خبرنگاری

«سندرم گردن پیامکی» چیست؟

اپل واچ با تشخیص سقوط کاربر، داده های سلامتی را به سرویس های اورژانس ارسال می کند

جهاددانشگاهی تهران خدمات آموزش مجازی به مدارس ارائه می دهد

اتصال 100 درصدی مدارس شهری ایلام به شبکه ملی اطلاعات

قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز 19 مرداد 99+جدول

ساخت دستگاهی برای ضدعفونی کردن ماسک N95

آموزش اجرای اپلیکیشن گوشی های سامسونگ روی ویندوز 10 ازطریق Your Phone

ترافیک خروجی بین الملل در سال 99 چقدر است؟

توییتر شبکه اجتماعی تیک تاک را می خرد

مجوز 21 دفتر پیشخوان و خدمات ارتباطی روستایی صادر شد

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در خراسان رضوی

ضوابط ارائه اینترنت ماهواره ای در ایران تصویب شد

ابراز تمایل ایرانسل و همراه اول برای بسته خبرنگاران

مجری چگونه از تلویزیون حذف شد؟/ طباطبایی:امروز کسی به دنبال اعلام برنامه ها نیست

استفاده زیاد از تلفن همراه باعث سندرم گردن پیامکی می شود

پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت چیست؟!

پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت چیست؟!

روایت دردناک یک پرستار از پایان شیفت کاری در بخش کرونا +عکس

روایت دردناک یک پرستار از پایان شیفت کاری در بخش کرونا +عکس

آسیب شرکت های حوزه سخت افزار از کرونا

انتقال فایل از واتس اپ به کامپیوتر با چند روش ساده + تصاویر

قیمت روز گوشی موبایل در 19 مرداد

قیمت روز گوشی موبایل در 19 مرداد

دانلود Light Sensation Icon Pack 3.0.2 – آیکون پک لایت سنسیشن

جذاب ترین تصاویر پس زمینه (19 مرداد)

سردرگمی کاربران مجازی در مواجهه با شایعات داغ/راهکار هایی که با آن صداقت اخبار را محک می زنید

تصاویری از متفاوت ترین فروشگاه اپل

سامانه 2020 مخابرات تمامی خدمات تلفن ثابت را به مردم می دهد

استفاده زیاد از تلفن همراه باعث «سندرم گردن پیامکی» می شود

استفاده زیاد از تلفن همراه باعث سندرم گردن پیامکی می شود

آموزش گام به گام ورد قسمت هفتم

سیم کارتتان را بدون سند زدن، واگذار نکنید

نحوه دریافت اینترنت هدیه خبرنگاران اعلام شد

کارمندان فیس بوک تا یک سال آینده دورکار شدند

پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت چیست؟!

سیم کارتتان را بدون سند زدن، واگذار نکنید

سیم کارتتان را بدون سند زدن، واگذار نکنید

پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت چیست؟!

نحوه دریافت اینترنت هدیه خبرنگاران اعلام شد

طرز تهیه شربت خاکشیر به سبک سنتی

کلاهبرداری با بدست آوردن رمزهای کاربری شبکه های اجتماعی

هدیه ی امسال رییس جمهور به خبرنگاران توزیع شد

هدیه اینترنت خبرنگاری فقط برای رایتلی ها نیست

5 باور اشتباه درباره باتری تلفن هوشمند

نحوه دریافت اینترنت هدیه خبرنگاران اعلام شد

نحوه دریافت اینترنت هدیه خبرنگاران اعلام شد

شهروندان، ویرایشگران رسانه ها و رسانه ها ویرایشگران جوامع

شهروندان، ویرایشگران رسانه ها و رسانه ها ویرایشگران جوامع

پیش بینی بیل گیتس از زمان پایان همه گیری کرونا

تصاویر جدیدی از Surface Duo مایکروسافت فاش شده است

مراقب عواقب واگذاری سیم کارت بدون سند زدن باشید

حذف موقت اکانت تلگرام چگونه تلگرام را به صورت موقت پاک کنیم؟

دانلود KineMaster 4.14.4.16740.GP – کین مستر ویرایشگر قدرتمند ویدئو

دانلود آهنگ جدید مصطفی مهری بنام گله دارم

آذری جهرمی: اینترنت هدیه روز خبرنگار امشب توزیع می شود

دانلود آهنگ جدید اشکان قرایی بنام آرزوی من

فهرست 10 تراشه برتر نیمه اول 2020 منتشر شد/ افزایش سهم هوش مصنوعی در اقتصاد جهانی تا سال 2030

کارمندان فیس بوک تا یک سال آینده دورکار شدند

مصرف اینترنت و مکالمه رایگان در روز عید سعید غدیر خم

تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران

تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران