مطالب مرتبط:
تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران
امضای تفاهم نامه بیمه ایران و کمیسیون ملی یونسکو
انعقاد تفاهم نامه شهرداری تهران با سازمان نظام دامپزشکی | عقیم سازی حیوانات شهری بی صاحب
امضای هزار و 201 تفاهم نامه در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی در خراسان رضوی
امضای تفاهم نامه احداث شاخص ترین خط ریلی کشور با حضور مدیر عامل فولاد مبارکه
-141 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 14 تیر 1399 ساعت 16:152020-07-04فناوري

تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران


مراسم امضاتفاهم نامه مرکز نوآوری بانک ایران زمین با سازمان فناوری اطلاعات با حضور مدیرعامل بانک ایران زمین، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری ایران، - مدیران مرکز نوآوری و اصحاب رسانه با هدف اتصال استارت آپ های طرح نوآفرین به خدمات بانک ایران زمین و رونمایی از بسته خدمات بانکداری باز این بانک برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه خبری تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی، مرکز نوآوری بانک ایران زمین با هدف حمایت از زیست بوم کسب وکارهای نوپای کشور قصد دارد با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران بسته خدمات بانکی و ارتباطی رایگان به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان ارائه کند.

وحید محمودیان مدیرعامل مرکز نوآوری ایران زمین در ابتدای این مراسم با اشاره به اقدمات انجام گرفته در این مرکز برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها اظهار داشت: هدف از امضای تفاهم نامه همکاری بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران این است که بتوانیم مجموعه ای از خدمات را به استارت آپ ها و طرح های نوآفرین ارائه و از کسب وکارها حمایت کنیم.

به گفته محمودیان؛ هدف مرکز نوآوری بانک ایران زمین ارائه زیرساخت های مناسب به کسب و کارها به جای سرمایه و سرمایه گذاری است.

فرزاد غصنفری، مدیر توسعه تجاری آرین تل نیز با اشاره به همگرایی بانک ایران زمین و مجموعه های درون بانک بیان داشت: استراتژی شرکت رفتن به اقیانوس آبی است و استارتاپ هایی انتخاب شده که بازار ساز هستند، پلتفرم بانک ایران زمین سیستم بانکداری باز در اختیار استارتاپ ها جهت رشد آن ها قرار می دهد ، هدف این است که خدماتی همچون تراکنش های مالی، احراز هویت و صدها مورد دیگر به آن ها ارائه شود.

در ادامه مراسم فرهاد اینالویی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین در خصوص شاخص هایی که می توان ازطریق آن پی به دیجیتالی شدن یک سازمان برد، اشاره کرد و اظهار داشت: اولین شاخص میزان تراکنش های غیرحضوری یک سازمان است؛ 97 درصد از تراکنش های بانک ایران زمین به صورت غیرحضوری و بیرون از شعبه انجام می شوند.

شاخص دیگر بحث داده های دیجیتایزشده است و مهم است که داده ها قبل از دیجیتالی شدن، دیجیتایز شوند.

همچنین تعداد سرویس ها در یک پلتفرم باز نیز یک شاخص محسوب می شود؛ ما در مرکز نوآوری ایران زمین بیش از 200 سرویس بانکی بانک ایران زمین را قرار داده ایم.

علاوه بر این، تعداد کانال های ارائه خدمت نیز مهم است؛ اینکه یک سازمان از چند کانال برای ارائه سرویس های خود به مشتری استفاده می کند.

اینالویی موضوع کاهش هزینه ها را نیز در این راستا بسیار مهم دانست و گفت: برخی از بانک ها و سازمان ها می گویند که حرکت به سمت دیجیتالی شدن هزینه دارد ولی باید توجه کرد که اگر سازمانی به سمت تحول دیجیتال حرکت کرد و حداقل 30 درصد از هزینه های عملیاتی آن کاسته نشد، مسیر را اشتباه انتخاب کرده است.

انجام یک تراکنش در شعبه بانک بیش از 100 برابر یک تراکنش آنلاین هزینه دارد، در نتیجه هر چه به سمت دیجیتالی شدن حرکت می کنیم باید هزینه هایمان نیز کاهش پیدا کند.

معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین شاخص مهم بعدی را موضوع نوآوری باز اعلام کرد و توضیح داد: ما در بانک ها مدت ها است به این نتیجه رسیده ایم که نوآوری در داخل سازمان رخ نمی دهد و باید نوآوری را از بیرون به داخل سازمان تزریق کرد چراکه بانک می تواند در سال حدود دو الی سه محصول جدید ارائه کند ولی وقتی سازمانی در فضای اکوسیستم نوآوری باز قرار می گیرد، تمام استارت آپ ها و فین تک ها گسترش دهنده محصول آن خواهند شد و تنها کافی است که آن سازمان پلتفرم را در اختیار استارت آپ قرار دهد.

ما تجربه بسیار خوبی در این زمینه داشتیم و همراه بانک ایران زمین محصول این همکاری است.

وی افزود: در نهایت نیز سازمان باید در حین دیجیتالی شدن تغییر رفتار مشتری را حس کند.

باید براساس داده ای که از مشتری دارد، تجربه مناسبی را برای او ایجاد کند.

اگر مشتری از سازمان و سرویس هایی که ارائه می دهد راضی باشد، می توانیم بگوییم که در مسیر دیجیتالی شدن درست قرار دارد.

اینالویی در پایان سخنان خود از رونمایی پایلوت بانکداری دیجیتال کشور در پاییز 99 در بانک ایران زمین خبر داد.

سعید روشنی، مشاور رییس سازمان نوآوری نوآفرین با اشاره به این موضوع که نوآفرین بزرگترین درگاه ارائه خدمات دولتی به اکوسیستم استارتاپی ایران گفت: در ابتدا تلاش این سامانه ارائه خدمات دولتی در یک پلتفرم واحد و یکپارچه به اکوسیستم نوآفرینی ارائه دهد.

پس از گذشت زمان و پس از آن که ما توانستیم بزرگترین پایگاه داده اکوسیستم استراتاپی ایران را تولید کنیم و آن را در اختیار خود مجریان اکوسیستم قرار دادیم.

اردیبهشت 97، طرح نوآفرین تصویب شده است و یکسال از این فرایند می گذرد.

روشنی اظهار داشت: در این یکسال ما توانسته ایم، 2548 کسب و کار نوپا ، 130 سرمایه گذار ، 222مرکز رشد، شتابدهنده و فضای کار اشتراکی ، 1924تیم نوپا، 630 شرکت بزرگ رشدیافته، 255علاقمند به حوزه کارآفرینی در به این سامانه اضافه کنیم.

ما 13 سامانه دولتی چه در قالب وب سرویس چه در قالب ارائه خدمات به اکوسیستم نوآرفرینی معرفی کردیم که منجر به ایجاد یک پلتفرم کسب و کار بوم واره به اکوسیستم معرفی کنیم که از یک ماه پیش فعالیت خود را شروع کرد که در حال حاضر 24 سرویس روی این پلتفرم ارائه خدمات دادند.

تاکنون 750 سرویس از پلتفرم بوم واره استفاده کردند که این یکی از بزرگترین دستاوردهایی که یک بخش دولتی می تواند در اکوسیستم نوآوری کشور رقم زند.

وی گفت: برنامه ما برای یکسال آینده در هر ماه یک سرویس جدید را به اکوسیستم نوآفرینی کشور اضافه خواهیم کرد قرار است هر ماه یک سرویس ارائه شود که مهمترین آن بوم سرمایه است که سرمایه گذاران را به کسب و کارها متصل می کند.

امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات نیز در این مراسم با اشاره به این موضوع که تکنولوژی و صنعت دیجیتال زندگی ما را دچار تغییرات اساسی کرده است، گفت: ده سال پیش درباره آینده بانکداری پیش بینی های انجام شده که امروزه شاید عجیب به نظر برسد.

سه حوزه وجود داشتند که در بانکداری با هم به تعارض رسیدند؛ بانک ها به عنوان بازیگران سنتی بحث پولی بانکی، اپراتورها بودندکه یکسری از کشورها جایگزین بانک ها شدند و حوزه سوم فین تک ها که هیچکدوم از این دسته ها نبودند ولی کیف پول های خود را ارائه دهند.

وی گفت: امروز همچنان این تعارض وجود دارد و مراکز نوآوری به غیر از کارکرد متعارف خودشان ، باید این سه را بهم نزدیک کنند، اپراتورها می توان فراگیری مالی رو بالا ببرند.

در ادامه این مراسم عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین نیز با بیان این که حدود سه سال و نیم است که بانک ایران زمین در مسیر تحول دیجیتال در حرکت است، گفت: بانک ایران زمین باور دارد که باید با ایجاد پلتفرم باز و ارائه API به استارت آپ ها و فین تک ها امکان ارائه سرویس ها و خدمات جدید و متفاوت را به مشتریان فراهم کند.

به عقیده او، سازمان هایی که سریع تر و زودتر بتوانند در این مسیر گام بردارند، موفق تر خواهند بود.

وی با بیان این که توسعه بانکداری دیجیتال در بانک ایران زمین با سرعتی مناسب در حال اجراست، اظهار داشت: حمایت از کسب و کارهای نوین و نیز استفاده از ایده های نو در مرکز نوآوری ایران زمین می تواند تحولی مناسب در بانکداری دیجیتال ایجاد کند.

از این رو بانک با تاسیس مرکز نوآوری تلاش کرده تا با حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها به اقتصاد دیجیتالی کشور نیز کمک موثری کند.

مدیر عامل بانک ایران زمین ضمن ابراز خرسندی از همکاری مرکز نوآوری ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران بیان داشت: این تعاملات و همکاری های می تواند ضمن سرعت بخشی اقدامات در این زمینه موجب توسعه و رشد اقتصادی کشور با حمایت از کسب و کارهای نوین شود.

در پایان این مراسم در حضور مدیرعامل بانک ایران زمین و معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران تفاهم نامه همکاری میان مرکز نوآوری ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات به نمایندگی فرهاد اینالویی معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین و شهلا ناصری معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران امضا شد.


کلید واژه ها: بانک ایران زمین - سازمان فناوری اطلاعات - ایران زمین - سازمان فناوری اطلاعات ایران - ایران - مرکز نوآوری - فناوری اطلاعات - شرکت های دانش بنیان - بانک - نوآوری - فناوری - سازمان - زمین - اطلاعات - خدمات - تفاهم نامه - دانش بنیان - معاون وزیر ارتباطات - استارتاپ - مدیرعامل - امضای تفاهم نامه - وزیر ارتباطات - خدمات بانکی - اصحاب رسانه - رییس سازمان - طرح نوآفرین - پایگاه خبری - بنیان - مراسم - حمایت

آخرین اخبار سرویس:
اضافه شدن مردعنکبوتی به عنوان Marvelchr(8217)s Avengers

فیلم/ خطرات ضدعفونی کردن موبایل با الکل

گرو گذاشتن کارت ملی ممنوع + جزییات

پل ارتباطی شهروندان با معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز استان خوزستان راه اندازی شد

جریمه 80 میلیون دلاری بانک آمریکایی به علت نشت داده های کاربران

پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت چیست؟!

آموزش گام به گام ورد قسمت هشتم

پشت پرده هیاهوی وزیر ارتباطات در مورد بسته های اینترنت چیست؟!

عدم پایبندی «لایکی» به محدودیت سنی کاربران خطرآفرین است

استخدام کارشناس BPMS (مهندس نرم افزار) در تهران

با شماره گیری کد مربوطه صورتحساب تلفن ثابت خود را دریافت کنید

فناوری تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

تاریخچه ای مختصر از گوشی های ساده

چگونه فونت موبایل را عوض کنیم؟

رونمایی فدرال رزرو از سیستم پرداخت آنیِ جایگزین ارزدیجیتال فیس بوک

دانلود Discord – Chat for Gamers 34.4 – برنامه چت اختصاصی گیمرها

‍ صدور بیمه نامه شخص ثالث بیمه سامان، امن و آنلاین

اعتراض خبرنگاران به هدیه اینترنتی دولت و وزارت ارتباطات

اعتراض خبرنگاران به هدیه اینترنتی دولت و وزارت ارتباطات

انجام 30 درصد حملات سایبری با سوءاستفاده از نرم افزارهای روزمره

وزارت ارتباطات در زمینه توسعه زیرساخت ها اهمال کرده است/ توسعه زیرساخت ها نیاز اصلی فضای مجازی در کشور

اینفوگرافی/ از کجا بفهمیم گوشی مان هک شده و تحت کنترل فرد دیگری است؟

چگونه از خطرات وای فای رایگان در امان باشیم

جزییات درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

سرخط فارس| کنترل کودک در فضای مجازی

استخدام برنامه نویس #C در گروه نرم افزاری پیوست در تهران

دانلود آلبوم جدید صادق حیدری بنام تبعیدی

اعتراض توییتری اصحاب رسانه به محدودیت های دریافت هدیه روز خبرنگار

ایده هایی برای استفاده ی بهینه از فضای زیر تخت خواب

اعتراض توییتری اصحاب رسانه به محدودیت های دریافت هدیه روز خبرنگار

دانلود آهنگ جدید بهنام مالک بنام گریه نکن

دانلود آهنگ جدید حسین نصرتی بنام دیوونه جذاب

روند ثبت دامنه های اینترنتی کند شد

جزییات اعطای اینترنت رایگان به خبرنگاران

دانلود آهنگ جدید عباس رستمی کیا بنام دیوونه کیه

چگونه در بازی های آنلاین ایمن بمانیم؟

استخدام کارشناس پشتیبانی نرم افزار در شرکت ورجاوند در تهران

روند ثبت دامنه های اینترنتی کند شد/ ثبت 17 هزار دامنه در 5 ماه

دانلود آهنگ جدید دانیال هروی بنام کجارو بگردم

چگونه در بازی های آنلاین امنیت داشته باشیم

استخدام کارشناس پشتیبانی نرم افزار درشرکت دانش پارسیان درتهران

دانلود آهنگ جدید خشایار تاج بنام چای خالی

دانلود آهنگ جدید کیارش راد بنام جانا

امضا کردن سند پی دی اف در گوشی های آیفون، آیپد و مک

ابراز تمایل ایرانسل و همراه اول برای ارائه بسته اینترنت خبرنگاران

چگونه در بازی های آنلاین امنیت داشته باشیم

ابراز تمایل ایرانسل و همراه اول برای بسته اینترنت خبرنگاران

دانلود آهنگ جدید امیر ناجی بنام سیاره قلب تو

عدم پایبندی «لایکی» به محدودیت سنی کاربران خطرآفرین است

دانلود آهنگ جدید پیوند بنام گنجشک زخمی

دانلود آهنگ جدید ارسلان شرفیان بنام قفلته دلم

دانلود آهنگ جدید رادوکیان بنام یار قدیمی

جشنواره تابستانی خدمات و پشتیبانی محصولات هوآوی آغاز شد

دانلود آهنگ جدید علی جانی پور بنام سو تفاهم

اخراج پیرمرد ازجزیره ای که 31سال تنها ساکن آن بود

ماجرای حذف بسته های اینترنت بلندمدت اپراتورها و واکنش وزیر ارتباطات

دانلود آهنگ جدید صادق رضایی بنام بی قرارم

دانلود آهنگ جدید رسول علیشاهی بنام ای عشق

دانلود Voice Recorder 2.3 – برنامه ضبط صوت حرفه ای

استخدام اپراتور تلفن خانم در یک شرکت معتبر در تهران

فناوری تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

دانلود آهنگ جدید علی یاکان و علی معروف بنام سئو نمدیم

دانلود SmartNews: Local Breaking News 8.2.0 – اپلیکیشن نمایش اخبار مهم

چگونه در بازی های آنلاین امنیت داشته باشیم

جاسوسی از ترافیک اینترنت ماهواره ای با تلویزیون های عادی

دانلود آهنگ جدید هومان بنام فقط برو

کشف چندین آسیب پذیری در چیپ های اسنپدراگون کوالکام

سجاد طلوعی افتتاح بزرگترین رصدخانه خورشیدی تهران

ایرانسل برنده جایزه سال تحول دیجیتال ایران شد

ایده هایی برای استفاده ی بهینه از فضای زیر تخت خواب

سهام اسنپ به فروش می رسد

باران رایتلی در تابستان 99 / گرمای تابستان امسال را با جشنواره تابستانی رایتل، پرخاطره کنید

استقبال بیش از 5 هزار خبرنگار از هدیه ویژه روز خبرنگار

نحوه تغییر شماره واتساپ در اندروید، ضمن حفظ اکانت قدیمی

اینترنت رایگان خبرنگاران فقط از طریق رایتل!

دانلود آهنگ جدید پویان جناتی بنام حرف دل

استقبال بیش از 5 هزار خبرنگار از هدیه ویژه روز خبرنگار

فناوری تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

بهترین شبکه اجتماعی ایرانی جایگزین اینستاگرام

چگونه فونت موبایل را عوض کنیم؟

درگیری مسلحانه در داخل اتوبوس پر از مسافر!/ قیمت روز گوشی موبایل در 19 مرداد/ غافلگیری گاوباز اسپانیایی توسط یک گاو!

بیش از 5 هزار خبرنگار هدیه خود را دریافت کردند

بیش از 5 هزار خبرنگار هدیه خود را دریافت کردند

باران رایتلی در تابستان 99 / گرمای تابستان امسال را با جشنواره تابستانی رایتل، پرخاطره کنید

آئودی آر اس 7 با طراحی خاص بدنه +تصاویر

سود آور شدن رایتل برای اولین بار از آغاز فعالیت این شرکت

تصویری که شاهرخ استخری به مناسبت تولد دخترش به اشتراک گذاشت/ بازیگر معروف و مجریان صدا و سیما در لباس اصیل کردی

سخنگوی وزارت ارتباطات اعلام کرد: جزییات اعطای اینترنت رایگان به خبرنگاران

برای ارتقای امنیت تلفن همراه خود چه کنیم؟

فناوری تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

فناوری تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

سود آور شدن رایتل برای اولین بار از آغاز فعالیت این شرکت

تنها پس از 16 ساعت از اعلام هدیه روز خبرنگار، بیش از 5 هزار خبرنگار هدیه خود را دریافت کردند

صدور بیمه نامه شخص ثالث بیمه سامان، امن و آنلاین

فناوری تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

تنها پس از 16 ساعت از اعلام هدیه روز خبرنگار؛ بیش از 5 هزار خبرنگار هدیه خود را دریافت کردند

فناوری تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

وای فای رایگان | ضریب امنیت بسیار پایین و تبعات منفی

نحوه پنهان سازی شماره تلفن در اسنپ

استقبال بیش از 5 هزار خبرنگار از هدیه ویژه روز خبرنگار

تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران

تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران