مطالب مرتبط:
12 مکمل ضد پیری!
آشنایی با 12 مکمل ضد پیری!
آشنایی با 12 مکمل ضد پیری!
آشنایی با 12 مکمل ضد پیری!
آشنایی با 12 مکمل ضد پیری!
-38 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 17 خرداد 1399 ساعت 23:402020-06-06پزشكي

12 مکمل ضد پیری!


پیری که می تواند به عنوان زوال مرتبط با گذشت زمان عملکردهای فیزیولوژیکی ضروری برای بقا و باروری تعریف شود، روندی است که بیشتر مردم خواهان کند کردن سرعت آن هستند.

- به نقل از هلث لاین ، برخی از دلایل اصلی پیری شامل آسیب سلولی انباشته شده ناشی از فعالیت مولکول های واکنشی به نام رادیکال های آزاد و کوتاه شدن تلومر، ساختارهایی در انتهای کروموزوم ها که نقش مهمی در تقسیم سلولی ایفا می کنند، هستند.

در شرایطی که پیری امری اجتناب ناپذیر است، افزایش طول عمر انسان و کند کردن روند پیری برای دهه ها در کانون توجه پژوهش های علمی بوده است.

طی این پژوهش ها، دانشمندان تعداد زیادی از مواد دارای خاصیت ضد پیری را شناسایی کرده اند که بسیاری از آنها به شکل مکمل قابل مصرف هستند و افرادی که در پی روش های طبیعی برای کند کردن روند پیری و پیشگیری از بیماری های مرتبط با افزایش سن هستند می توانند از آنها استفاده کنند.

در ادامه با 12 مکمل دارای خواص ضد پیری بیشتر آشنا می شویم.

کورکومین کورکومین، ترکیب فعال موجود در زردچوبه، نشان داده است که از خواص ضد پیری قدرتمند سود می برد که به پتانسیل آنتی اکسیدانی قوی آن نسبت داده می شود.

پیری سلولی زمانی رخ می دهد که تقسیم سلولی متوقف می شود.

با افزایش سن، سلول های پیر انباشته می شوند که باور بر این است پیری و پیشرفت بیماری را تسریع می کنند.

پژوهش ها نشان داده اند که کورکومین پروتیین هایی خاص، از جمله سیرتوین ها (Sirtuin) و پروتیین کیناز فعال شده با AMP (AMPK) را فعال می کند که به تاخیر در پیری سلول و افزایش طول عمر کمک می کنند.

افزون بر این، کورکومین نشان داده است که با آسیب سلولی مقابله کرده و در آزمایش هایی با سوژه های حیوانی به طور قابل توجهی طول عمر مگس های میوه، کرم های گرد و موش ها را افزایش داده است.

این ترکیب نشان داده است که بیماری های مرتبط با افزایش سن را به تاخیر انداخته و علائم مرتبط با افزایش سن را نیز کاهش می دهد.

این ممکن است چرایی ارتباط مصرف زردچوبه با کاهش خطر زوال روانی مرتبط با افزایش سن در انسان را توضیح دهد.

شما می توانید مصرف کورکومین خود را با استفاده از زردچوبه در دستورالعمل های غذایی مختلف یا مصرف مکمل های کورکومین افزایش دهید.

اپی گالوکاتچین گالات اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) یک ترکیب پلی فنولی شناخته شده است که به میزان زیاد در چای سبز وجود دارد.

این ترکیب فواید سلامت جالب توجهی را ارائه می کند و پژوهش ها نشان داده اند استفاده از آن خطر برخی انواع سرطان و همچنین مشکلات سلامت دیگر مانند بیماری قلبی را کاهش می دهد.

اپی گالوکاتچین گالات ممکن است پیری را با بازیابی عملکرد میتوکندری در سلول ها و عمل روی مسیرهای درگیر در پیری از جمله مسیر سیگنالینگ پروتیین کیناز فعال شده با AMP کند سازد.

همچنین، این ترکیب اتوفاژی، فرآیندی که در آن بدن مواد سلولی آسیب دیده را از بین می برد، را تحریک می کند.

نوشیدن چای سبز با کاهش خطر دلایل مختلف مرگ و میر، مرگ ناشی از دیابت، سکته مغزی و بیماری قلبی مرتبط بوده است.

افزون بر این، مطالعات با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که این نوشیدنی می تواند در برابر پیری پوست و بروز چین و چروک ناشی از قرار گرفتن در معرض نور فرابنفش پیشگیری کند.

اپی گالوکاتچین گالات را می توانید با مصرف چای سبز یا مکمل های این ترکیب دریافت کنید.

کلاژن کلاژن به واسطه پتانسیل خود در حفظ شادابی و سلامت پوست با افزایش سن به عنوان یک ماده مغذی کلیدی برای حفظ جوانی شناخته می شود.

کلاژن یکی از اجزاء جداناپذیر پوست است که به حفظ ساختار آن کمک می کند.

با افزایش سن، تولید کلاژن کاهش می یابد و به از دست رفتن کلاژن منجر می شود که بروز نشانه های پیری مانند چین و چروک ها را تسریع می کند.

به عنوان مثال، مطالعه ای در سال 2019 با حضور 72 شرکت کننده زن نشان داد که مصرف روزانه مکمل حاوی 2.

5 گرم کلاژن همراه با چند ماده مغذی دیگر از جمله بیوتین برای 12 هفته به طور قابل توجهی هیدراتاسیون، زبری و انعطاف پذیری پوست را بهبود بخشیده است.

مطالعه ای دیگر با حضور 114 شرکت کننده زن نیز نشان داد که درمان با 2.

5 گرم پپتیدهای کلاژن برای 8 هفته به طور قابل توجهی موجب کاهش چین و چروک های اطراف چشم و افزایش سطوح کلاژن در پوست شده است.

مکمل های کلاژن در اشکال مختلف از جمله پودر و کپسول در دسترس هستند.

کوآنزیم کیو10 کوآنزیم کیو10 (CoQ10) یک آنتی اکسیدان است که در بدن تولید می شود.

این آنتی اکسیدان نقشی اساسی در تولید انرژی و محافظت در برابر آسیب سلولی ایفا می کند.

پژوهش ها نشان داده اند که سطوح کوآنزیم کیو10 در بدن با افزایش سن کاهش می یابد و استفاده از مکمل ها بهبود برخی جنبه های سلامت در افراد مسن را نشان داده است.

به عنوان مثال، مطالعه ای با حضور 443 فرد مسن نشان داد که مصرف مکمل کوآنزیم کیو10 و سلنیم طی بیش از 4 سال کیفیت زندگی کلی افراد را بهبود بخشیده، تعداد مراجعه آنها به بیمارستان را کاهش داده و زوال عملکرد جسمی و روانی را کند کرده است.

مکمل های کوآنزیم کیو10 به کاهش استرس اکسیداتیو، شرایطی که به واسطه انباشت رادیکال های آزاد و دیگر مولکول های واکنشی در بدن که روند پیری و بروز بیماری های مرتبط با افزایش سن را تسریع می کنند، تعریف می شود.

اگرچه کوآنزیم کیو10 نتایج امیدوارکننده ای به عنوان یک مکمل ضد پیری نشان داده است، پیش از این که بتوان آن را به عنوان روشی طبیعی برای به تاخیر انداختن پیری توصیه کرد، به مطالعات و شواهد بیشتر در این زمینه نیاز است.

پیش از آغاز مصرف این مکمل یا هر مکمل دیگری با پزشک خود مشورت کنید.

نیکوتین آمید ریبوزید و نیکوتین آمید مونونوکلئوتید نیکوتین آمید ریبوزید و نیکوتین آمید مونونوکلئوتید پیش سازهایی برای نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید هستند.

نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید ترکیبی است که در هر سلول بدن انسان وجود دارد و در فرآیندهای مهمی از جمله متابولیسم انرژی، ترمیم دی ان ای، و بیان ژن نقش دارد.

سطوح نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید با افزایش سن کاهش می یابد و تصور می شود این کاهش با تسریع زوال جسمی و ظهور بیماری های مرتبط با افزایش سن مانند آلزایمر مرتبط است.

مطالعات با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که مصرف مکمل های حاوی پیش سازهای نیکوتین آمید ریبوزید و نیکوتین آمید مونونوکلئوتید به بازیابی سطوح نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید و پیشگیری از زوال جسمی کمک می کند.

برخی مطالعات با حضور سوژه های حیوانی و انسانی نتایج مثبت مرتبط با استفاده از مکمل های نیکوتین آمید ریبوزید و نیکوتین آمید مونونوکلئوتید را نشان داده اند، با این وجود، پیش از نتیجه گیری قطعی درباره آثار ضد پیری این دو ترکیب به پژوهش های بیشتر با حضور سوژه های انسانی نیاز است.

کروسین کروسین یک رنگدانه کاروتنوییدی زرد در زعفران است.

مطالعات با حضور سوژه های حیوانی و انسانی نشان داده اند که کروسین فواید سلامت مختلفی از جمله آثار ضد سرطان، ضد التهاب، ضد اضطراب، و ضد دیابت را ارائه می کند.

جدا از خواص بالا، کروسین به واسطه پتانسیل عمل به عنوان یک ترکیب ضد پیری و محافظت در برابر زوال روانی مرتبط با افزایش سن مورد مطالعه قرار گرفته است.

مطالعات آزمایشگاهی و با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که کروسین به پیشگیری از آسیب عصبی مرتبط با افزایش سن با مهار تولید محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته (AGEs) و گونه های فعال اکسیژن (ROS) که در روند پیری نقش دارند، کمک می کند.

همچنین، کروسین نشان داده است با کاهش التهاب و محافظت در برابر آسیب سلولی ناشی از مواجهه با نور فرابنفش به پیشگیری از پیری در سلول های پوست انسان کمک می کند.

از آنجایی که زعفران یکی از گران ترین ادویه های جهان است، مصرف یک مکمل زعفران تغلیظ شده روشی مقرون به صرفه تر برای افزایش دریافت کروسین است.

مکمل های ضد پیری دیگر جدا از مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، مکمل های زیر نیز پتانسیل ضد پیری چشمگیری دارند: تیانین.

ال-تیانین یک اسید آمینه است که به میزان زیاد در برخی انواع چای از جمله چای سبز وجود دارد.

این ترکیب ممکن است به محافظت در برابر زوال روانی کمک کند و طی یک مطالعه افزایش طول عمر کرم های گرد تا حدود 5 درصد را نشان داد.

رودولیا.

این گیاه دارویی دارای خواص ضد التهاب و ضد پیری قوی است.

یک مطالعه روی مگس های میوه نشان داد که درمان با پودر رودولیا طول عمر سوژه ها را به طور میانگین 17 درصد افزایش داده است.

سیر.

سیر از خواص ضد التهاب و آنتی اکسیدانی قوی برخوردار است.

مطالعات آزمایشگاهی و با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که مصرف مکمل سیر ممکن است از پیری پوست ناشی از مواجهه با نور فرابنفش و بروز چین و چروک پیشگیری کند.

آستراگالوس.

آستراگالوس ممبراناسوس یک گیاه دارویی کاهنده استرس است که در پزشکی سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد.

این گیاه ممکن است با کاهش استرس اکسیداتیو، افزایش عملکرد ایمنی، و پیشگیری از آسیب سلولی به مبارزه با پیری کمک کند.

فیستین.

فیستین یک ترکیب فلاونوییدی است که می تواند به نابودی سلول های پیر و آسیب دیده کمک کند.

مطالعات با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که این ترکیب ممکن است تعداد سلول های پیر در بافت ها را کاهش داده و طول عمر را افزایش دهد.

رزوراترول.

رزوراترول یک پلی فنول است که در مواد غذایی مانند انگور، توت ها و بادام زمینی وجود دارد که ممکن است با فعال کردن برخی ژن های خاص به نام سیرتوین ها به افزایش طول عمر کمک کند.

این ترکیب توانایی خود در افزایش طول عمر مگس های میوه، مخمرها و نماتدها را نشان داده است.

اگرچه این نتایج امیدوارکننده هستند اما به پژوهش های بیشتر با حضور سوژه های انسانی برای درک کامل چگونگی استفاده از این مکمل ها برای افزایش طول عمر و مقابله با پیری نیاز است.


کلید واژه ها: پیری - ضد پیری - افزایش طول عمر - مکمل - روند - افزایش - سلولی - مرتبط - پژوهش - دانشمندان - افزایش سن - کروموزوم - شناسایی - پیشگیری - استفاده - طول عمر - مولکول - باروری - فعالیت - بیماری - ضروری - طبیعی - خاصیت - ادامه - انسان - کانون - کوتاه - لاین - آزاد - مواد

آخرین اخبار سرویس:
طرح تحول سلامت، نجاتگر اصفهان در مبارزه با کرونا شد

وزیر علوم: کنکور سال 99 در زمان مقرر برگزار می شود

هنرمندان ایرانی چگونه گرفتار کرونا شدند؟

شیوع کرونا در شرق گلستان به اوج رسید/ احتمال استقرار بیمارستان صحرایی در گنبدکاووس

خطر جهش کووید19در پاییز

در این استان ایران بوی مرگ به مشام می رسد /ایجاد بیمارستان صحرایی برای کرونایی ها

تیم جراحی بیمارستان صحنه مانع از قطع دست جوان 22 ساله شد

تندگویان: کرونا ازدواج جوانان را به تاخیر انداخت

وزیر علوم: کنکور سال 99 در زمان مقرر برگزار می شود

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در استان + فیلم

جان باختن 3 کودک در تربت جام بر اثر کرونا/ برای درمان بیماران با کمبود تجهیزات مواجهیم

وزیر بهداشت: سالم ترین شیوه برگزاری کنکور را اعلام می کنیم

تشخیص کرونا 9 روز قبل از بروز علائم

جان باختن 3 کودک در تربت جام بر اثر کرونا/ برای درمان بیماران با کمبود تجهیزات مواجهیم

تغییر رفتار ویروس کرونا به چه معناست؟

کرونا همین جاست؛ اینجوری بنزین نزن!

آخرین وضعیت برگزاری کنکورهای سراسری

تیم جراحی بیمارستان صحنه مانع از قطع دست جوان 22 ساله شد

نمکی: کرونا امتحانی برای معلم های دانشگاه های کشور است

کرونا ازدواج جوانان را به تاخیر انداخت

پاسخگویی اجتماعی رکن اول آموزش پزشکی/ توسعه کمی را فراموش کنیم

علائم کووید-19 تا چند هفته پس از بهبودی باقی می ماند؟

آخرین وضعیت برگزاری کنکور از زبانِ وزیر بهداشت

تندگویان: کرونا، ازدواج جوانان را به تاخیر انداخت

سهم ما در شیوع کرونا

آخرین وضعیت برگزاری آزمون های سراسری از زبان وزیر بهداشت

صدور اولین chr(034)گذرنامه کروناchr(034) در دانمارک

پیشنهادهای نظام پزشکی به وزیر بهداشت برای کاهش انتقال کرونا

اسرار ویتامین D

موج دوم کرونا در روسیه بزودی از راه می رسد

فوت دکتر سید محمد موسوی بر اثر ابتلا به کرونا در اصفهان

آخرین وضعیت برگزاری کنکور از زبانِ وزیر بهداشت

21 واکسن ضد کرونا به مرحله آزمایش بالینی روی انسان رسیدند

پاسخگویی اجتماعی رکن اول آموزش پزشکی/ عینک توسعه کمی را از چشم برداریم

دکتر سید محمد موسوی دومین شهید سلامت اصفهان شد

کرونا روی مو هم زنده می ماند؟

علت سردرد + درمان

تعداد مبتلایان به کرونا در افغانستان از 34 هزار نفر گذشت

آخرین وضعیت برگزاری کنکور ها از زبان وزیر بهداشت

تعداد فوتی های مبتلا به کرونا در این استان رکورد زد

وزیر بهداشت: سالم ترین شیوه برای برگزاری کنکور اتخاذ خواهد شد

آخرین وضعیت برگزاری کنکورها از زبانِ وزیر بهداشت

کرونا ازدواج جوانان را به تاخیر انداخت

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان به پویشchr(034)من_ماسک_می زنمchr(034) پیوست+ببینید

آمار کرونا تا 20 تیر

اولین و مهم ترین تجویز و نسخه درمانی برای موارد مثبت کرونا

کرونا دو قربانی دیگر در کهگیلویه و بویراحمد گرفت/ ثبت 33 فوتی

باید دانشجوی پزشکی جامعه محور و درد آشنا تربیت کنیم

آخرین وضعیت برگزاری کنکورها از زبان وزیر بهداشت

کرونا در هرمزگان 10 قربانی دیگر گرفت

آنچه به بیمار خدمات می دهد، انسان عاشق است

افزایش شانس زنده ماندن کرونایی ها با لیپوساکشن و سلول بنیادی

وزیر بهداشت: سالم ترین شیوه برگزاری کنکور را اعلام می کنیم

وزیر بهداشت: تکلیف کنکور را مشخص می کنیم

چه کسانی «ناقلان بدون علامت» کرونا هستند؟

وزیر بهداشت: سالم ترین شیوه برگزاری کنکور را اعلام می کنیم

آخرین وضعیت برگزاری کنکورها از زبان وزیر بهداشت

ظهور بیماری جدید این بار در قزاقستان

335 واحد حوزه سلامت آسیب دیده از کرونا تسهیلات می گیرند

اسلامشهر در وضعیت بحرانی و هشدار قرار گرفت/ تعطیلی یک هفته ای اصناف و مشاغل پرخطر

دکتر موسوی به جمع شهدای مدافع سلامت پیوست

بهزیستی در جست وجوی جلوگیری از عود بیماری و افزایش پاکی معتادین بهبودیافته

وزیر بهداشت: سالم ترین شیوه برگزاری کنکور را اعلام می کنیم

علائم جدید کرونا که شاید تاکنون نشنیده باشید

وزیر بهداشت: سالم ترین شیوه برگزاری کنکور را اعلام می کنیم

فرآیندهای برگزیده سیزدهمین جشنواره کشوری شهید مطهری معرفی شدند

80 درصد از جوانان آلوده به کروناویروس جدید از ناقلان خاموش بیماری

رکوردشکنی کرونایی در بابل ادامه دارد

نمودار مبتلایان به کرونا در خوزستان در حال نزول است

گرمای هوا و احتمال هجوم پشه های ناقل chr(034)ویروس زیکاchr(034)

جوادی: 85 درصد از مبتلایان کرونا دارای هیچ علامتی نیستند

رکوردشکنی کرونایی در بابل ادامه دارد

برنامه عصر جدید تعطیل شد

آنچه به بیمار خدمات می دهد، انسان عاشق است

اوغات فراغت در روزهای کرونا + عکس

تشخیص کرونا 9 روز قبل از بروز علائم

کرونا کودکان را فراموش نمی کند

پیشنهادهای کرونایی نظام پزشکی به وزارت بهداشت

دیدگاه روسای دانشگاه ها در نشست مجازی با وزیر علوم

علائم کووید-19 تا چند هفته پس از بهبودی ادامه دارد

دکتر سید محمد موسوی به جمع شهدای مدافع سلامت اصفهان پیوست

بدون ماسک از منزل خارج نشوید/ مهم ترین علامت کرونا

جولان مرگبار کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد

کودکان هم باید ماسک بزنند

938 بیمار کرونایی در مازندران بستری هستند

تجهیزات پزشکی ایران به اروپا صادر می شود

بیش از 102 هزار راس دام علیه شاربن در بوکان واکسینه شدند

کووید 19 با کودکان هم شوخی ندارد/ نگرانی پزشکان در روزهای کرونایی |

کرونا سلامت روان را تهدید می کند

آشنایی با علائم جدید کرونا+عکس

علت درد پا + درمان

فناوری به کمک تشخیص کووید-19 درست 9 روز پیش از بروز علائم آن می آید

تهران و البرز در اعمال طرح های ضربتی مقابله با کرونا، از هم جدا نیست

ارائه خدمات به شهروندان منوط به زدن ماسک

تنها راه کنترل کرونا رعایت اصول بهداشتی است

5فوتی دیگر در کرمانشاه بر اثر کوید19 ثبت شد

زن ایده آل از نظر مردان در سن های مختلف!

آلوده شدن 104 مرکز بهزیستی به کرونا/ شناسایی 1333 بیمار

افزایش تعداد بیماران کرونایی در سمنان/ لغو مراسم های غیرضروری تا اطلاع ثانوی

امضای تفاهم نامه احداث شهرک دارویی و تجهیزات پزشکی در کیش

12 مکمل ضد پیری!

12 مکمل ضد پیری!