مطالب مرتبط:
گزارش وزارت نیرو از 10 رکورد برقی ظرف یک سال
گزارش وزارت نیرو از 10 رکورد برقی ظرف یک سال
250 طرح وزارت نیرو طی سال جاری به بهره برداری می رسد
تقدیر رییس جمهور از گزارش «اولین های برقی» وزیر نیرو
250 طرح وزارت نیرو طی سال جاری به بهره برداری می رسد
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 14 خرداد 1399 ساعت 14:352020-06-03اقتصادي

گزارش وزارت نیرو از 10 رکورد برقی ظرف یک سال


گزارش «اولین های برقی» وزارت نیرو، 10 دستاورد مهم صنعت برق ایران که برای نخستین بار در طول عمر این صنعت در کشورمان تنها در خلال سال 1398 کسب شده است را بازگو می کند.

- گزارش اولین های برقی وزارت نیرو، 10 دستاورد مهم صنعت برق ایران که برای نخستین بار در طول عمر این صنعت در کشورمان تنها در خلال سال 1398 کسب شده است را بازگو می کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، جایگاه امروز صنعت برق، در شرایطی رقم خورده که باوجود مشکلات موجود ضمن حفظ پایداری صنعت، استمرار روند خدمت رسانی و تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز بخش های مختلف اقتصادی و تولیدی کشور به ثبت رسیده است.

در گزارش پیش رو، مهم ترین دستاوردهایی که در سال 1398 برای اولین بار در طول عمر صنعت برق کشور حاصل شده، مورد اشاره قرار گرفته است.

تقلیل رشد اوج بار به یک درصد، مانایی شبکه برق کشور در بازه فرکانس 0.

1 – 50 هرتز، تک رقمی شدن تلفات شبکه توزیع نیروی برق کشور، دستیبابی به قدرت سرانه نصب شده 1000وات به ازای هر نفر، دسترسی به ماکزیمم راندمان واحدهای حرارتی، تولید بیش از یک چهارم برق کشور بدون استفاده از سوخت فسیلی، ساخت سیستم های کنترل پیشرفته نیروگاهی، سنکرون سازی شبکه برق ایران و عراق، حذف قبوض برق کاغذی در شبکه توزیع بر، طراحی نیروگاه ملی ساخت داخل با راندمان 60 درصد، برنامه های ویژه صنعت برق در سال 1399 است.

تقلیل رشد اوج بار به 1درصد در تامین برق پایدار اوج توان مصرفی برق که دارای رشد میانگین 10 ساله بالای 5 درصدبود.

در سال 1397 نسبت به سال قبل به 2.

98 درصدکاهش یافت و با اجرای برنامه 098 (تامین برق با خاموشی صفر در تابستان 98) و گسترش برنامه ها و اقدامات مدیریت مصرف در سال 1398 رشد اوج توان مصرفی برای اولین بار به یک درصد رسید.

این موضوع بیانگر آن بود که تداوم سیاست مدیریت مصرف و تقاضای برق، گسترش اقدامات فنی و اجتماعی و به خصوص ارتقای مشارکت مردم، آثار و پیامدهای مطلوبی را در پایداری فنی و اقتصادی صنعت برق دارد.

 منحنی بار مصرفی شبکه سراسری در یکی از روزهای اوج بار بیانگر این است که 3874 مگاوات مدیریت مصرف در سمت مصرف تحقق یافته که برابر با احداث بیش از 5000 مگاوات نیروگاه در سمت تولید است.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                              مانایی شبکه برق کشور در بازه فرکانس به خاطر قابل ذخیره نبودن، انرژی الکتریکی در مقیاس شبکه های بزرگ باید به صورت لحظه ای تولید و مصرف شود.

لذا برقراری توازن لحظه ای مابین برق تولید شده (شامل تولید کلیه نیروگاه های کشور) و برق مصرف شده (شامل کلیه مصارف برق کشور)، یکی از حساس ترین، پیچیده ترین و پیشرفته ترین عملیاتی است که توسط متخصصین شبکه برق هر کشور انجام می شود.

به نحوی که این عدم توازن می تواند موجب ناپایداری و حتی وقوع خاموشی گسترده (black-out)  در شبکه کمتر باشد، نشان دهنده سطح بالای عملکرد حرفه ای و دانش مهندسی همکاران شبکه برق کشور است.

با تنظیمات سیستم های کنترل نیروگاهی، بهره برداری دقیق و توازن لحظه ای بین تولید و مصرف توسط متخصصین دیسپاچینگ ملی کشور، سطح کیفی مدیریت شبکه برق در سال 1398 در رده بالاترین سطوح جهانی قرار گرفته است.

به گونه ای که برای اولین بار 99.

92 درصد از کارکرد شبکه قدرت کشور در بازه فرکانس 0.

1 – 50 هرتز بوده است.

این آمار نشان می دهد شبکه برق کشور از حیث پایداری و کنترل شبکه های قدرت در زمره بهترین شبکه های جهان قرار دارد.

تک رقمی شدن تلفات تلفات انرژی الکتریکی همواره یکی از دغدغه های صنعت برق در دنیا است.

فرسودگی تاسیسات، طول و گستردگی شبکه، انشعابات غیرمجاز، خطاهای قرائت لوازم اندازه گیری و طراحی ضعیف از جمله عوامل مهم در به وجود آمدن این هدررفت انرژی الکتریکی است.

با برنامه ریزی و اقدامات صورت گرفته در سال 1398 برای اولین بار در تاریخ صنعت برق ایران تلفات انرژی در بخش توزیع تک رقمی شد و به 9.

76 درصدرسید.

این کاهش 0.

7 درصدی نسبت به سال قبل منجر به صرفه جویی بیش از 500 میلیون مترمکعب در گاز مصرفی نیروگاه ها و جلوگیری از انتشار بیش از یک میلیون تن دی اکسید کربن در هوا و همچنین صرفه جویی حدود 240 میلیون یورو در احداث نیروگاه ها شده است.

در حال حاضر درصد تلفات در بخش توزیع برق کشور از بسیاری از کشورهای مطرح دنیا از جمله برزیل، ترکیه، مکزیک، مجارستان، کرواسی، هند و پاکستان کمتر شده است.

این اقدامات که به منظور کاهش تلفات با جدیت در کشور شروع شده است در سال های آینده همچنان ادامه خواهد داشت.

به علاوه، نتایج حاصل قبل از موعد پیش بینی شده در برنامه دولت دوازدهم محقق شده است.

دستیابی به قدرت سرانه نصب شده 1000 وات به ازای هر نفر با به مدار درآوردن 2850 مگاوات نیروگاه جدید شامل نیروگاه های حرارتی، برق آبی، تولید پراکنده و تجدیدپذیر در سال 1398 و رساندن ظرفیت نیروگاه های جدید کشور به 83350 مگاوات در پایان سال، قدرت سرانه نصب شده به ازای هر ایرانی برای اولین بار به 1000 وات رسید که شاخص بسیار ملموسی در رشد، توسعه و رفاه اجتماعی مردم کشور است.

باوجود تحریم های ظالمانه و شرایط دشوار بین المللی، با توجه به قابلیت ها و توانمندی های متخصصین صنعت برق در ساخت داخل واحدهای نیروگاه های کشور حتی در سال 1398 بیشترین ظرفیت جدید نیروگاه های حرارتی طی دولت های یازدهم و دوازدهم به میزان 2251 مگاوات احداث شده که در طی سال های گذشته بی سابقه بوده، همچنین ببیشترین ظرفیت تولید نیز به میزان 3348 مگاوات در سال 1398 حاصل شده است.

دسترسی به حداکثر راندمان واحدهای حرارتی اضافه شدن سالیانه بخش بخار واحدهای سیکل ترکیبی نیروگاه ها (علیرغم عدم تخصیص های لازم در بودجه های سالیانه) و برنامه ریزی های دقیق و توامان بخش تولید برق و دیسپاچینگ ملی در انتخاب آرایش واحدهای نیروگاهی و بهره برداری بهینه و برنامه ریزی زمان تعمیرات واحدها (به طوری که در اکثر اوقات واحدهای سیکل ترکیبی و با حداکثر راندمان داخل مدار باشند) موجب شد.

  در سال 1398 راندمان سالانه نیروگاه های حرارتی کشور به بیشترین مقدار در طول تاریخ صنعت برق و برای اولین بار به میزان 38.

56 درصدارتقاء یابد.

راندمان نیروگاه های حرارتی کشور در سطح مناسبی در مقایسه با سایر کشورهای جهان قرار دارد.

جهت افزایش بیشتر راندمان نیروگاه های حرارتی، ضرورت تبدیل واحدهای گازی باقی مانده به سیکل ترکیبی با تامین بودجه های لازم بیش از هر زمانی وجود دارد.

تولید بیش از یک چهارم برق کشور بدون استفاده از سوخت فسیلی برای اولین بار، بیش از 25درصد از برق تولید شده توسط نیروگاعه های کشور در سال 1398 توسط بخش بخار واحدهای سیکل ترکیبی، نیروگاه های برق آبی، اتمی و انرژی های نو بدون استفاده از سوخت و یا سوخت اضافی فسیلی انجام گرفته است.

از 312.

658 میلیارد کیلووات ساعت برق تولیدی در سال 1398، 79.

459معادل  میلیارد کیلووات ساعت آن بدون استفاده از سوخت یا سوخت اضافی فسیلی بوده است.

مقادیر سال 1398 نیز نشان می دهد که از 79.

459 میلیارد کیلووات ساعت انرژی، 41.

94 میلیارد کیلووات ساعت آن با تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی و بدون استفاده از سوخت اضافی تولید شده است و این به آن معناست که نزدیک به 11 میلیارد مترمکعب گاز در سال 1398 صرفه جویی شده است.

در حال حاضر نیز ظرفیت قابل تبدیل به سیکل ترکیبی 7500 مگاوات است که در قالب قراردادهای بیع متقابل در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد که با انجام این امر باز هم سالانه 12 میلیارد مترمکعب گاز صرفه جویی خواهد شد و راندمان ظرفیت نیروگاه های حرارتی کشور به بیش از 42درصد خواهد رسید و همچنین از انتشار حدود 43 میلیون تن گازهای گلخانه ای در سال نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

جهت تسریع در امر مهم فوق، ضرورت دارد مطابق قانون مربوطه سوخت صرفه جویی شده حاصل از احداث بخش بخار نیروگاه های سیکل ترکیبی به سرمایه گذاران تحویل شود که در این مورد نیاز به همکاری وزارت نفت است.

ساخت داخل سیستم های پیشرفته نیروگاهی و استفاده در نیروگاه های جدید برای اولین بار در سال 1398 طراحی و ساخت سیستم های کنترل پیشرفته نیروگاه ها در داخل کشور انجام شد و روی دو واحد نیروگاهی (غرب کارون 1 و 2) نصب و این واحدها با سیستم های کنترل با دانش فنی ایرانی به شبکه سراسری متصل شدند.

از این پس، نیروگاه های ساخت داخل با سیستم های کنترل پیشرفته ایرانی به مدار خواهند آمد.

سنکرون سازی شبکه برق ایران و عراق سنکرون سازی شبکه های برق ایران و عراق براساس توافقات به عمل آمده سال 1397بین وزارتخانه های نیروی جمهوری اسلامی ایران و برق جمهوری عراق در ساعت 11:28 مورخ دهم آبان سال 1398 با اتصال خط تبادلی العماره – کرخه آغاز و در ادامه با در مدار قرار گرفتن خط دوم تبادلی بصره – خرمشهر، به صورت موفق انجام شد.

با توجه به اهمیت انجام مطالعات جامع پیش از آغاز فرآیند سنکرون سازی و فراهم کردن تمهیدات لازم در مواجهه با رخدادهای احتمالی در حین فرآیند سنکرون سازی، مجموعه اقدامات گسترده ای در حوزه های مطالعات امنیت و پایداری شبکه، برنامه ریزی تولید و تعمیرات بهره برداری، مخابرات، تله متری و اسکادا صورت گرفت که تحقق موفقیت آمیز این امر را میسر کرد.

حذف قبوض کاغذی در شبکه توزیع برق طرح ملی قبض سبز با هدف حذف قبوض کاغذی و تسهیل در ارائه ی خدمات غیرحضوری به مشترکین در سال 1398 اجرا شد.

شماره تماس های نزدیک به 36 میلیون مشترک معادل 98 درصد از کل مشترکین جمع آوری شد که در ارائه قبوض پیامکی و ایجاد ارتباط دوسویه با مشترکین مورد استفاده قرار می گیرد.

ایجاد هاب متمرکز قبض سبز و ایجاد بستر رویت و پرداخت صورت حساب های برق به صورت مجازی از اهم اقدامات انجام شده در طرح ملی قبض سبز است روش های مشاهده و پرداخت غیرحضوری قبوض برق شامل استفاده از وب سایت شرکت های توزیع، اپلیکیشن های تلفن همراه، مشارکت 12 سامانه پرداخت الکترونیک (PSP)، سامانه تلفنی 1521، دستگاه های ATM بانک ها و POS فروشگاه ها و نیز دفاتر پیشخوان دولت و ICT روستایی بوده که همچنان در حال توسعه و ارتقاء سطح خدمات است.

مجموع اقدامات صورت گرفته به رشد درصد پرداخت های غیرحضوری تا 98.

4 درصد منجر شده است.

مهم ترین دستاوردهای طرح قبض سبز شامل حذف 1100 تن کاغذ، بهبود شاخص های عملکردی مثل قرائت، وصول مطالبات، تسهیل ارتباط با مشترک و ایجاد فرصت ارتباط دوسویه با مشترک می شود.

طراحی نیروگاه ملی ساخت داخل با راندمان 60 درصد در سال 1398 طرح نیروگاه ملی با واحدهای پیشرفته ساخت داخل منطبق با شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشور و با اهداف افزایش توان، افزایش راندمان، انطباق با شرایط زیست محیطی و کاهش مصرف آب، کنترل آلاینده ها، کاهش هزینه های احداث و بهبود بازه های تعمیرات، طی مطالعات و بررسی های علمی و کارشناسی و طرح های ابتکاری (مانند طرح HAS) تهیه شده و اولین نمونه آن نیز با استفاده از واحد پیشرفته ساخت داخل MGT75  با راندمان 60 درصد خواهد بود که قرار است در سال 1399 اجرای آن در یکی از نیروگاه های کشور آغاز شود.

20 برنامه ویژه صنعت برق در سال 1399 20 برنامه ویژه صنعت برق در سال 1399 در قالب پویش # هر هفته – الف – ب – ایران؛ ساخت وسازها و سازوکارها شامل اجرای کامل برنامه 99، (خاموشی صفر در تابستان 1399)، به مدار آوردن دیسپاچینگ پیشرفته ملی کشو،   استفاده از میعانات گازی برای سوخت توربین گاز،   ادامه کاهش تلفات در بخش توزیع و رساندن آن به 9.

2 درصد، ادامه افزایش راندمان متوسط سالیانه در نیروگاه های حرارتی و رساندن آن به بیش از 39 درصد، شروع فعالیت اجرایی نیروگاه سیریک هرمزگا،   شروع فعالیت اجرایی اولین نیروگاه ملی با راندمان 60 درصد،   اتمام خط سوم 400 کیلوولت ایران – ارمنستان، به مدار آوردن اولین نیروگاه زمین گرمایی کشور،   توسط فیبرنوری در بستر شبکه برق با استفاده از ظرفیت شرکت های فناوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،   افزایش صادرات برق به کشورهای همسایه، تکمیل مطالعه سنکرون سازی شبکه های برق ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان، توسعه دفاع سایبری در حوزه زیرساخت های شبکه برق ایران می شود.

همچنین برنامه ریزی بهینه و زمان واقعی توان راکتیو در شبکه برق کشور (برای اولین بار مابین کشورهای منطقه)، راندمان بازار میان روزی (intra-day market) در شبکه برق،   بومی سازی سامانه های راهبری شبکه برق (EMS/SCADA)، گسترش ایستگاه های شارژ برقی و جایگزینی 50000 موتورسیکلت بنزینی با موتورهای برقی، تحول دیجیتال در بخش توزیع برق براساس یکپارچه سازی سامانه های فنی و غیرفنی، افزایش سهم ظرفیت انرژی های تجدیدپذیر به حداقل دو درصد از ظرفیت کل نیروگاه های کشور و حمایت کامل از ساخت کولرهای گازی با راندمان بالا در کشور، تدوین استاندارد و اجرایی نمودن استاندارد انرژی دستگاه های کولرگازی با همکاری وزارت صمت از دیگر برنامه های وزارت نیرو است.

انتهای پیام
کلید واژه ها: صنعت برق - وزارت نیرو - صنعت - صنعت برق ایران - گزارش - کشور - دستاورد - طول عمر - نیرو - وزارت - اولین - کشورمان - انرژی الکتریکی - نخستین - برقی - ایران - شبکه توزیع - خدمت رسانی - نیروی برق - مورد - شبکه - الکتریکی - مهم ترین - شبکه برق - پایداری - اقتصادی - فرکانس - مشکلات - تولیدی - تامین

آخرین اخبار سرویس:
شمارش معکوس برای بهره برداری از جاده دسترسی بیمارستان بروجن

توضیح وزارت میراث فرهنگی درباره حمایت از بخش خصوصی

550 نمونه خون بند ناف از ابتدای سال در خراسان جنوبی ذخیره شده است

کاهش مصرف 26 درصدی بنزین در اصفهان طی بهار 99

تخریب 81 خانه روستایی بر اثر سیل در مراغه/ خسارت به 217 واحد روستایی

سقوط ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

تولید 30.4 هزار تن گوشت در خردادماه

نظارت بر توزیع کالاهای اساسی در قزوین تشدید شود

تولید گوشت مرغ در کشور پس از انقلاب 50 برابر رشد کرده است

قرارداد همکاری جهاددانشگاهی و ایران خودرو امضا شد

بانک مرکزی فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی را منتشر کرد

چرخش چرخ زندگی با چرخ خای خیاطی

بیمارستان ولی عصر بروجن با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه بهره برداری شد

ارزش روز دارا یکم چقدر است؟

طرف هایی در داخل درصدد شکست دولت هستند

از دستفروشان و منابع نامشخص ماسک نخرید

تثبیت شاخص در کانال 1میلیون و 800هزار واحدی

افزایش 100 هزار تومانی قیمت سکه در روز رکوردشکنی بازار

همکاری جهاددانشگاهی در تولید خودروهای برقی

بخش خبری 14 نیمروزی شبکه یک سیما 24 تیر

سازمان آب و برق مکلف به تخلیه ی زهکش WMD است/ضرورت نظارت فرمانداران بر الگوی کشت کشاورزان خوزستان

700 هزار واحد صنفی در معرض خطر جدی کرونا هستند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/24

اجرای 15 طرح مسکن و اشتغالزا برای مددجویان دلگانی

33 طرح در کهگیلویه و بویراحمد وارد مدار تولید می شود

کرونا همچنان در کرمانشاه قربانی می گیرد

وزیر نفت: افزایش قیمت گازوییل یک دروغ بزرگ است

20 میلیون نفر در بافت های فرسوده زندگی می کنند

نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

کرونا طلا را بالای 1800 دلار نگه داشته است

امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران ترانسفو و شرکت پارس سوییچ

انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی

بازگشت محدودیت های کرونایی در تهران

7900 میلیارد تومان اوراق بدهی دولت فروخته شد

راه اندازی اولین مرکز تخصصی طلا و جواهر فنی و حرفه ای در مشهد

سهامداران عدالت در روش غیر مستقیم چقدر سهم دارند؟

تاثیر خودارضایی بر قد، کوتاه می مونم؟

با ارزان ترین خودروی برقی دنیا آشنا شوید

زندگی 20 میلیون نفر در بافت های فرسوده

افزایش 90 درصدی بارگیری کالای اساسی در بندر امام(ره)

کتابخانه ملی 10روز تعطیل شد

فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما منتشر شد

اجرای طرح یاوران تولید در راستای تحقق جهش تولید

33 طرح در کهگیلویه و بویراحمد وارد مدار تولید می شود

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

واردات خوراک دام و طیور عملا ممنوع شد

با تسهیل در ترخیص کالا از گمرک به داد واحد های تولیدی برسید

سیاره ای که شاید یک سیاهچاله کهن باشد

هیات خبرگان بانکی استان سمنان تشکیل شد

پیشرفت 67 درصدی تقاطع chr(034)سپهبد شهید سلیمانیchr(034)/ افتتاح تقاطع؛ تا پایان سال

احداث مجتمع پتروشیمی در مازندران کلید خورد

سازمان آب و برق مکلف به تخلیه ی زهکش WMD است/ضرورت نظارت فرمانداران بر الگوی کشت کشاورزان خوزستان

کمبود آب شرب محلات تبریز

رشد 30 درصدی خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان

ماجرای فروش ماسک های بازیافتی صحت دارد؟

48 درصد مردم آستارا بیمه تامین اجتماعی هستند

دارندگان سهام عدالت چه زمانی پول خود را دریافت می کنند؟

افزایش کمک های خیرین اردبیلی به ایتام در سالجاری

به چه افرادی ارز نیمایی و دولتی تعلق می گیرد؟

پرواز قیمت مسکن در خراسان جنوبی

عملیات اجرایی جاده دسترسی و پل روگذر بیمارستان ولی عصر بروجن آغاز شد

ماجرای خانه های 25 متری به شورا نرسید

فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شد

خوزستان بر مدار نوسان دما

بهینه سازی تامین و انتقال برق در جنوب شرق شیراز با 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری

بخش خبری 9 بامدادی شبکه یک سیما 24 تیر

نیجریه پایبندی خود به توافق کاهش تولید را افزایش می دهد

کلنگ احداث جاده دسترسی بیمارستان بروجن بر زمین خورد

علت کمبود خوابگاه متاهلی دانشجویی چیست؟

اعلام نحوه استفاده فعالان فرهنگی و رسانه ای از تسهیلات کرونا

پرداخت 360 میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان قطور خوی

پرداخت 360 میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان chr(034)قطورchr(034) خوی

35 درصد نخود کشور در کرمانشاه تولید می شود

تازه ترین فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و نیمایی

تخریب 81 خانه روستایی براثر سیل در مراغه / خسارت به 217 واحد روستایی

نگهبانی که 107 میلیون تومان را به صاحبش برگرداند

بهره برداری از ترانس قدرت در نیروگاه آب و نیروی ماهتاب کیش

رفع تصرف از  215 هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان گناباد

پارسال تولید نفت در جهان به 75 میلیون بشکه کاهش یافت

رشد 22 هزار و 777 واحدی شاخص بورس تهران/ 31.7 هزار میلیارد تومان امروز در بازار سرمایه معامله شد

تفاهم نامه همکاری بین گروه صنعتی ایران ترانسفو و شرکت پارس سوییچ امضا شد

جلوگیری از ضایعات 35 هزار تن شلتوک برنج در گیلان

توضیحات زنگنه در کمیسیون انرژی مجلس درباره قراردادهای جدید صنعت نفت

چینی ها در رامسر شبه جزیره تفریحی می سازند

سکه در تعقیب بورس

واردات خوراک دام و طیور عملا ممنوع شد

اشتباهاتی که صاحبین کسب و کار ها در حوزه های مالی و مالیاتی مرتکب می شوند

20 میلیون نفر در بافت های فرسوده زندگی می کنند/ تقویت اعتبار بازآفرینی در بودجه 1400

بهزیستی آستارا برای 20 معتاد بهبودیافته شغل ایجاد کرد

زمین 9 هکتاری آموزشکده دولتی ملاصدرا تحویل فرودگاه رامسر شد

مهندس خودروسازی دستگاه ویروس کش ساخت

رشد منفی 14 درصدی در کمین اقتصاد انگلیس

31 تیرماه ؛ حراج جدید اوراق بدهی دولتی/فروش 79 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولت

50 درصد کاربران آزادراهی عوارض ندادند/احتمال برگشت به پرداخت نقدی

نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید اعلام شد

ویروس کرونا نرخ بیکاری در خراسان شمالی را به 12 درصد رساند

جزییات پرداخت وام کرونایی به رانندگان حمل و نقل عمومی

عکس ؛ خودروی لاکچری ستاره رئال

اختصاص 70 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل تونل زره چهارمحال و بختیاری

پیشرفت 67 درصدی تقاطع سپهبد شهید سلیمانی / افتتاح تقاطع؛ تا پایان سال

گزارش وزارت نیرو از 10 رکورد برقی ظرف یک سال

گزارش وزارت نیرو از 10 رکورد برقی ظرف یک سال