مطالب مرتبط:
قرنطینه اجباری مردم مازندران در ترافیک سنگین مسافران
قرنطینه اجباری مردم مازندران در ترافیک سنگین مسافران
قرنطینه اجباری مردم مازندران در ترافیک سنگین مسافران
قرنطینه اجباری مردم مازندران در ترافیک سنگین مسافران
ترافیک در جاده های اصلی منتهی به مازندران سنگین است
-141 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 14 خرداد 1399 ساعت 12:502020-06-03اقتصادي

قرنطینه اجباری مردم مازندران در ترافیک سنگین مسافران


- ، مدیران و مسئولان بهداشتی استان تبدیل شده است، وضعیتی که به وضوح در جاده های مازندران پشت ترافیک سنگین چند هزاری خودرویی مسافرانی که قصد دریا و جنگل را کردند می توان دید.

  ترافیک سنگینی خودروهایی برخلاف گذشته برای مردم مازندران بیشتر از خبر منافع اقتصادی و رونق کسب وکار، نگرانی از شیوع و اوج گیری دوباره ویروس کرونا و خسارت را ایجاد کرده است.

جاده های مازندران در روزهای اخیر بار دیگر شاهد ترافیک سنگین مسافران و به اصطلاح گردشگران است، ترافیکی که حدود یک هفته پیش نیز به دلیل تعطیلی چندروزه عید فطر هم قابل مشاهده بود.

جدا از اینکه ورود مسافران نوید خروج کسب وکارهای گردشگرانه از رکود کرونایی و همچنین پایان دوران پیک رکود اقتصادی را می دهد، اما به موازات آن نگرانی در زمینه اوج گیری دوباره شیوع ویروس کرونا نیز هراس در دل بخشی از مردم انداخته است.

  برخی از شهروندان مازندرانی می گویند که این روزها به دلیل ناتوانی در جلوگیری از ورود مسافران به خود قرنطینگی روی آورده اند.

در این میان مردم شهرهای ساحلی و شهرهایی که مسیر ارتباطی مازندران با استان های دیگر هستند از این وضعیت نگرانی بیشتری احساس می کنند.

سبحان یکی از شهروندان آمل اظهار کرد: در 2 هفته اخیر حضور غیربومیان، مسافران و به خصوص پایتخت نشینان در آمل زیاد شده است و فقط محدود به جاده هراز نمی شود.

  وی افزود: مثل اینکه برنامه ها و توصیه ها پزشکی بی فایده بوده و تعداد بالای مسافرت به مازندران نسان می دهد که مردم نسبت به ویروس کرونا بی تفاوت شده اند.

  باین شهروند آملی گفت: خودم و تعدادی از اعضای خانواده ام مجبور هستیم خودمان را در خانه حبس کنیم تا مسافران از استان خارج شوند.

محمد شهروند محمودآبادی که از شهرهای ساحلی و گردشگر پذیر مازندران است گفت: هفته پیش در تعطیلات عید فطر هم مجبور شدیم در خانه حبس شویم و این هفته نیز قصه همان است.

  او افزود: حضور مسافران در محمودآباد به شرایط عادی بازگشته است، از فاصله گذاری اجتماعی فقط یک اسم باقی مانده است و اگر به ساحل دریا بروید می بینید مردم بدون رعایت هرگونه فاصله گذاری در حال گردش هستند.

  این شهروند گفت: کسبه و تاسیسات خدماتی تقریبا دستورات بهداشتی را رعایت می کنند، یکی از نگرانی های ما کاهش عملیات ضد عفونی در زمان حضور مسافران و پس از پایان تعطیلات است.

  البته طبق دستورالعمل های پیشین ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا ضدعفونی اماکن عمومی باید طبق برنامه ریزی به صورت مداوم انجام شود و عدم رعایت چنین دستورالعملی نیازمند بررسی است.

  هلیا نیز از اهالی شهر بابلسر ضمن اظهار مطالبی مانند شهروندان دیگر مناطق استان، گفت: مردم در دوگانگی توصیه های مسئولان بهداشتی و شرایط عمومی جامعه سرگردانند زیرا باوجوداینکه مسئولان نسبت به اوج گیری دوباره ویروس کرونا هشدار می دهند، اما با نگاه به واقعیت خیابان ها اینطور به نظر می رسد که کرونا تمام شده است.

  وی افزود : اگر واقعا ویروس کرونا دوباره اوج بگیرد مردم مازندران به واسطه تعداد مسافرانی که در هفته های اخیر وارد استان شدند بیشترین ضربه را خواهند دید.

  حضور میلیونی مسافران در تعطیلات فطر معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی" مازندران نیز با آمار و اعداد به حضور پرتعداد گردشگران شاره کرد و گفت: در 10 روز نخست خردادماه حدود 2 میلیون مسافر وارد مازندران شدند.

  مهران حسنی افزود: بیشتر این تعداد مسافر در تعطیلات چندروزه عید فطر به مازندران سفر کردند، البته مسافرت امسال نسبت به ایام عید فطر سال گذشته کاهش محسوس داشت.

  وی گفت: حضور مسافران برای خروج گردشگری مازندران از بحران کرونا ضروری است، طبیعتا نگرانی هایی نیز وجود دارد که هم مردم و هم تاسیسات گردشگری را درگیر کرده است.

معاون گردشگری مازندران با اشاره به زیان چند هزار میلیارد تومانی صنعت توریست مازندران از شیوع ویروس کرونا تأکید کرد که تکرار دوباره اوج گیری ویروس کرونا می تواند بسیار خطرناک تر باشد.

  به گفته حسنی به دلیل اینکه تعطیلی ها نیز بیشتر از این نمی توانست طولانی شود، تمامی تصمیمات باید با دقت و قدم به قدم برداشته شود.

  وی با تأکید بر این که پروتکل های بهداشتی در تاسیسات گردشگری به صورت سختگیرانه رعایت و بازرسی می شود، گفت: بیشترین نگرانی ما حضور مسافران و مردم در اماکن عمومی است که نظارت در این بخش بسیار سخت است.

  بودن یا نبودن  حضور میلیونی مسافران به مازندران در حالی است که در یک هفته اخیر بارها دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمانی و مدیران استان بارها از حضور گردشگران در مازندران هشدار دادند و مازندران را آماده سفر ندانستند.

  چندی پیش عضو کمیته مشورتی علمی مبارزه کرونا در قطب آموزشی منطقه یک کشور گفت : با وجود روند نزولی بیماری کرونا در مازندران همانند اکثر استان های کشور، ولی ما همچنان در زمره استان های با درگیری بیشتر با این ویروس قرار داریم.

دکتر فرهنگ بابا محمودی افزود: اگرچه برداشتن محدودیت های تردد و سفر یک تصمیم ملی از سوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اتخاذشده، ولی این به معنای شکست کرونا و رفع این بیماری نبوده و همچنان باید نگران ابتلا به این ویروس در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی باشیم.

وی اظهار کرد: هر رفتاری خارج از پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی از سوی مردم می تواند بار دیگر چراغ قرمز این بیماری را برای کشور روشن و مشکلات ما را نسبت به روزهای اول شیوع این بیماری دوچندان کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران نیز هفته گذشته اظهار کرد: استان ما یکی از استان های دارای بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارد و همچنان ما آمادگی پذیرایی از مسافران را همانند گذشته نداریم.

دکتر سید عباس موسوی افزود : مسافران به استان مازندران در تعطیلات مناسبی دو گروه تشکیل می دهند، یک گروه بومیان پایتخت نشین هستند که این ها برای دیدوبازدید وارد استان خودشان می شوند و به نظر می رسد این افراد به دلیل ارتباطی گیری زیادی که با خانواده ها و فامیلانشان دارند، بیشتر می توانند یا ناقل باشند یا این که این بیماری از  دیگران بگیرد و مبتلا شوند.

وی اضافه کرد: توصیه ما به بومیان پایتخت نشین و سایر استان های خارج از مازندران این است که پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را بیش از گذشته رعایت کنند و از هر رفتاری که می تواند سلامت خودشان و سایر افراد را در معرض خطر قرار دهد پرهیز کنند و تا حد امکان نیز از دیدوبازدیدها پرهیز داشته باشند.

وی دسته دوم مسافران تعطیلات مناسبتی چون عید فطر در استان را پایتخت نشینانی که ویلای شخصی یا اماکن اقامتی دارند را اعلام کرد و اظهار کرد: این افراد اگرچه بیشتر وقت خودشان را ویلاهای شخصی و در کنار خانواده شان می گذرانند، ولی باید فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

دکتر موسوی اظهار کرد: درهرصورت ما همچنان نگران سفرهای غیر ضرور و با عادی سازی رفتارها تا پایان شکست نهایی و مهار ویروس کرونا در سطح استان هستیم، ولی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی می تواند در راستای کاهش انتقال این ویروس عمل کرد.

در زمان نگارش این گزارش نیز طبق اطلاعات مرکز مدیریت راه راهداری مازندران ترافیک در سه محور هراز، کندوان و فیروزکوه به عنوان اصلی ترین مسیرهای ورود به استان با ترافیک سنگین مواجه است.

  بر اساس گزارش مرکز مدیریت راه ترافیک در جاده هراز تقریبا در مسیر جنوب به شمال در اغلب محدوده ها سنگین و پرحجم است.

  این در حالی است که بر اساس آخرین آمار در سطح کشور مجموع بیماران کرونایی از ابتدای شیوع تا 13 خردادماه پس از حدود 100 روزبه 157 هزار و 562نفر رسید که در همین مدت بیش از 123 هزار و 77 نفر پس از بهبودی از بیمارستان ها مرخص شدند.

در این مدت حدود 7 هزار و 942 بیمار کرونایی نیز در سطح کشور جان خود را از دست دادند.

همچنین ظرف 24 ساعت گذشته تعداد 46 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

ظرف همین مدت تعداد 63 نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

هم اکنون 234 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.


کلید واژه ها: ترافیک سنگین - مازندران - جاده های مازندران - ترافیک - مسافران - ویروس کرونا - سنگین - گردشگران - شیوع ویروس کرونا - مدیران و مسئولان - کرونا - اقتصادی - نگرانی - مردم - رکود اقتصادی - ویروس - جاده - شیوع - گیری - شاهد - شهروندان - رکود - کرونایی - بهداشتی - مسئولان - ترافیکی - عید فطر - تعطیلی - موازات - مدیران

آخرین اخبار سرویس:
سیل کرونا صنعت هتلداری را با خود برد

تعهدات معوق ایران خودرو تا شهریور ماه به روز شد

پرداخت 42 میلیارد تومان از مطالبات مراکز درمانی گیلان

طرز تهیه تن ماهی در خانه

مغازه دارانِ بدون ماسک منتظر پلمب مغازه باشند

تولید 9 خودروی سبک 4 ستاره و 19 خودروی سبک سواری و وانت 3 ستاره کیفی

فاز دوم ساماندهی بلاد شاپور دهدشت آغاز می شود

سقف انتقال وجه به سایر حساب ها، از طریق بانکداری مجازی بانک پاسارگاد افزایش یافت

فقط نیمی از واحدهای معدنی استان قزوین فعال هستند

1.6 میلیون نفر سهام عدالت خود را فروختند

عبور منابع بانک تجارت از 2000 هزار میلیارد ریال

223 واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی قزوین واگذار شده است

عکس/ رشوه های میلیاردی بدهکاران ارزی

تعداد واحدهای تولیدی زیرپوشش استاندارد کردستان به 354 واحد رسید

موانع قانونی پیش روی معادن خراسان جنوبی/ انباشت مشکلات زیرساختی

20 درصد لوازم یدکی خودرو در بازار تقلبی است

کسب رتبه نخست البرز برای کشفیات و ظن به قاچاق در استان

تشدید مجازات تخلف حذف پارکینگ در بیرجند

عبور منابع بانک تجارت از 2000 هزار میلیارد ریال

واردات واکسن آنفلوانزا در سال جاری افزایش یافت

هشدار به صاحبان خانه های خالی / اخذ مالیات در راه است

منطقه آزاد انزلی معبری برای تجارت، ترانزیت و صدور کالاهای ایرانی به کشورهای حوزه خزر و اوراسیا است

بومی سازی کلیدهای برق قدرت کوره های قوس الکتریکی و پاتیلی‏

کرونا استان به استان می تازد | اعمال محدودیت ها در استان های قرمز

فرزندان خواننده های مشهور | تصاویری از فرزندان خواننده های مشهور ایرانی

بهره برداری از 46 هزار هکتار پارک آبخیز در کشور

خرید و فروش نهاد های دامی در سامانه بازارگاه+ فیلم

تعداد واحدهای تولیدی زیرپوشش استاندارد کردستان به 354 واحد رسید

ادامه پیک کرونا تا پایان تیرماه

فرماندار: آب مهم ترین مشکل اردستان برای جذب سرمایه است

گلایه مرغداران و خودداری از فروش مرغ

پیش بینی تولید بیش از هفت هزار تن عسل

جریمه شرکت های متخلف تامین نهاده های دامی

گام های بلند بانک تجارت در رشد تراز عملیاتی

تعادل در بازار مسکن با سه مؤلفه زمین ، مصالح و تسهیلات ارزان

نکاتی که برای سفر و اجاره ویلا در ایام کرونا باید رعایت کنیم |

رشد 26 درصدی شاخص فلاکت/نرخ اشتغال 10.6 درصد رسید

قرارداد طرح توسعه میدان نفتی یاران امضا شد

چه خبر از نتایج ثبت نام مرحله دوم مسکن ملی

خطرات زیمباوه ای شدن بورس ایران/ اثرات تورمی شاخص دو میلیونی نگران کننده است

اردکانیان:سال پایانی دولت، سال کاهش فعالیت ها نیست

آغاز فاز دوم «نخ ریسی سنتی» در نهاوند

بانک امانات تجهیزات پزشکی در سبزوار راه اندازی شد

تشکیل کمیته مشترک ساماندهی فعالیت های بورس و اوراق بهادار

مشکل 72 میلیارد تومانی همگروه سپاهان برای خرید مایکون

ذخایر خونی استان فارس به شدت کاهش یافت

افزایش سرریز مستأجران از تهران به کرج  

40 درصد طرح خوشه های صنایع دستی خراسان جنوبی اجرایی شد

قیمت سکه ، طلا و دلار امروز شنبه 21 تیر

تداوم پیشرفت بانک با بهینه سازی منابع، کاهش نرخ هزینه پول و رشد بیش از 2000 هزار میلیارد ریالی منابع

توضیحات وزیر نفت در خصوص اختلاف گازی ایران و ترکمنستان/ جریمه ترکمن گاز از بدهی ایران کسر می شود

کاهش 30 درصدی تردد در راه های ارتباطی سیستان و بلوچستان

9 هزار خودرو از فروش فوق العاده ایران خودرو تحویل شد

فقط 7 ساعت سرکار بمانید!

اردبیل در یک قدمی وضعیت قرمز کرونا

قیمت آجیل و خشکبار در 21 تیر 1399

گام های بلند بانک تجارت در رشد تراز عملیاتی

رد بازنگری مجدد دستمزد کارگران در نیمه دوم سال

گامهای بلند بانک تجارت در رشد تراز عملیاتی

مسوولیت های حرفه ای کارشناسان

فقط 7 ساعت سرکار بمانید!

90 درصد از مراجعین بیمارستان های قم غیرحضوری نوبت می گیرند

بیش از 41 هزار تُن فرآورده دامی از مرز بازرگان ترانزیت شد

همه میادین مشارک نفت و گاز کشور تا پایان این دولت به سامان می رسد/ در هیچ شرایطی تسلیم نمی شویم

گذشت 344 میلیونی شکات بیرجندی برای آزادی 8 زندانی غیر عمد

دولت هیولای بازار را به جان مردم انداخت/ تهدید سلامت کارگران با افزایش قیمت کالاهای اساسی

بازی دولت در زمین ارز به قیمت نابودی تولید/ انحصار، منشاء گرانی در تولید

تاکتیک فولادی ها برای بقای محیط زیست

کرونا در روسیه/188 قربانی و نزدیک به 7 هزار مبتلا

اولین تیزر از خودرو K132 ایران خودرو

اجاره آیفون با کارت ملی و معرف شبی 2 میلیون تومان!

احتمال بازگشت قرنطینه کامل در جهان

9 هزار ایلامی در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند

عرضه سهام بانک مشترک ایران و ونزوئلا در بورس

تشکیل 6545 پرونده در خصوص طرح نظارتی مقابله با کرونا/59 عنوان تخلف به روز رسانی می شود

بانک ها و دستگاه های اجرایی در جذب تسهیلات کرونایی عقب هستند

صید کیلکای دریای خزر آغاز شد

برنامه جامعی برای مبارزه با قاچاق دام تدوین می شود

بومی سازی کلیدهای برق قدرت کورههای قوس الکتریکی و پاتیلی

آدرس غلط منتقدین در دوگانه سازی بین CNG و LPG/ مقایسه اقتصادی چهار سناریو برای استفاده از LPG

ادارات، صنوف و صنایع اصفهان 20 درصد مصرف آب را کاهش دهند

سنگ تمام ​بانک پاسارگاد برای مقابله با کرونا

برق روستای دیرستان قشم تا 10 روز آینده پایدار می شود

412 طرح عمرانی نیمه تمام آذربایجان غربی امسال خاتمه می یابند

تعیین سود 1007 ریالی هر سهم «گکوثر»

تداوم پیشرفت بانک با بهینه سازی منابع، کاهش نرخ هزینه پول و رشد بیش از 2000 هزار میلیارد ریالی منابع

کیسه های پلاستیکی و نابودی هزاران گونه جانوری از زمین تا دریا

مردم دلفان 11میلیارد ریال زکات پرداخت کردند

پیشنهاد افزایش سرمایه «وبصادر»

ثبت رکوردی تازه در کاهش تولید نفت اوپک در ماه ژوئن

10 درصد زباله های تولیدی در مشهد پلاستیک است

زمان تحویل 9 هزار دستگاه خودروی طرح فروش فوق العاده ایران خودرو

استقبال از دیدگاه صاحبنظران در بانک مرکزی

مشکل 72 میلیارد تومانی همگروه سپاهان برای خرید مایکون

فروش سوالات کنکور 99؛ قیمت از 10 تا 50 میلیون تومان!

26 واحد صنفی قصابی و مرغ فروشی در سرپل ذهاب پلمب شد

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور منصوب شد

دستگاه نشان دهنده درصد وزن مواد جامد در صنایع غذایی ساخته شد

کرونا صادرات از آذربایجان غربی را 99 میلیون دلار کاهش داد

ایجاد 247 هزار فرصت شغلی در روستاها

قرنطینه اجباری مردم مازندران در ترافیک سنگین مسافران

قرنطینه اجباری مردم مازندران در ترافیک سنگین مسافران