مطالب مرتبط:
ساکنان بخش غربی «پلدختر» در بیم سیلاب آینده/ لزوم امتداد دیواره محافظ شهر
بخش کوچکی از تاب آوری شهری به کالبد شهر و ساختمان های آن مرتبط است
پیشرفت 35 درصدی چهار خطه کردن مسیر دره شهر - پلدختر
بخش کوچکی از تاب آوری شهری به کالبد شهر و ساختمان های آن مرتبط است
بخش کوچکی از تاب آوری شهری به کالبد شهر و ساختمان های آن مرتبط است
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 13 خرداد 1399 ساعت 04:102020-06-01حوادث

ساکنان بخش غربی«پلدختر» در بیم سیلاب/لزوم امتداد دیواره محافظ شهر


پلدختر- پس از وقوع سیلاب 98، بستر رودخانه کشکان به مناطق غرب پلدختر نزدیک تر شده و عدم امتداد دیواره ساحلی تا این بخش از شهر، - پلدختر- پس از وقوع سیلاب 98، بستر رودخانه کشکان به مناطق غرب پلدختر نزدیک تر شده و عدم امتداد دیواره ساحلی تا این بخش از شهر، ساکنان آن را با بیم تکرار خسارات سیل در آینده مواجه کرده است.

خبرگزاری مهر" گروه استان ها: رودخانه وحشی کشکان با گذر از وسط شهر پلدختر، خروجی تمام آب های سطحی در بالا دست و استان لرستان است و این امر در فروردین ماه 98 باعث نفوذ حجم بسیار زیادی از سیلاب از هر طرف به این شهر شد.

غرب پلدختر همچنان در خطر سیلاب بخش غربی شهر پلدختر در این سیلاب ویرانگر و مخرب بیشترین خسارت و آسیب ها را متحمل شد و حجم بالایی از سیلاب در پایین دست به درون شهر نفوذ کرد و این در حالیست که عدم احداث دیواره حفاظتی در این نقاط، علی رغم عریض تر شدن بستر رودخانه موجب نگرانی ساکنان این منطقه از شهر شده است.

یکی از شهروندان ساکن خیابان رسالت شهر پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: دیواره ساحلی شهر پلدختر به شکل کارشناسی شده، مهندسی و علمی تا 300 متر پایین تر از پل شهدای دولت و در بخش شرقی توسط شرکت مجری طرح احداث شده است.

حسین حسنوند، افزود: اما متأسفانه از این نقطه به بعد رها شده و با این وجود ساکنان منطقه سازمانی ها هنوز در خطر سیلاب قرار دارند، از طرفی سیل فروردین 98 با آن حجم وحشتناک باعث تغییر مسیر رودخانه کشکان و عریض شدن آن شده و آب، بسیار بیشتر از گذشته به منازل مسکونی ما نزدیک است که این موضوع برای ما و خانواده هایمان نگران کننده تر از گذشته است.

نزدیک شدن بستر رودخانه کشکان به مناطق مسکونی غرب پلدختر یکی دیگر از شهروندان ساکن منطقه سازمانی های پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: زمان وقوع سیل ویرانگر در شهر پلدختر حجم زیادی از آب از پایین دست رودخانه به بخش غربی شهر وارد شد و همه چیز را با خودش برد و باعث تخریب 100 درصدی منازل مسکونی شد.

بهزاد سیفی، افزود: اکنون نیز عدم امتداد دیوار حفاظتی در منطقه سازمانی ها و خیابان های رسالت بخش غربی شهر پلدختر، علی رغم نزدیک شدن بیشتر آب و بستر رودخانه به منازل مسکونی، ساکنان را در زمان بارندگی ها نگران می سازد و در واقع همچنان این بخش از شهر نا امن تر از گذشته در خطر نفوذ سیلاب است.

یکی دیگر از شهروندان پلدختری ساکن در بخش غربی شهر در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: تکمیل دیواره ساحلی شهر پلدختر در مناطق فعلی هیچ سودی به حال ما ساکنان پایین دست بخش غربی این شهر ندارد، کما اینکه با نفوذ آب از پایین دست کل بخش غربی در خطر سیل قرار می گیرد.

اعظم کایید، افزود: ما در سال گذشته تمام زندگی خود را از دست دادیم و اگر قرار باشد در بارندگی های آینده نیز به علت عدم احداث دیواره ساحلی در پایین دست، همان نگرانی های گذشته چه بسا بدتر را داشته باشیم نه تنها زندگی ما به خطر می افتد بلکه زحمات، خدمات و هزینه های گذشته مردم و دولت نیز هدر می رود.

وی، اضافه کرد: بنابراین از مسئولان و متولیان امر درخواست می شود تا شرکت مجری طرح دیواره ساحلی پلدختر هنوز روی کار است، استمرار دیواره ساحلی در پایین دست را با این شرکت تخصیص قرار داد و تأمین اعتبار کنند.

زندگی همراه با ترس در کنار رودخانه کشکان یک شهروند ساکن کوی سازمانی های شهر پلدختر، گفت: ساکن خیابان ساحلی معلم 11 هستم که سیلاب سال گذشته تمام وسایل منزلم را با خود برد و خانه ام تخریب شد.

نجات پروین در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: هم اکنون خانوار زیادی در حاشیه رودخانه کشکان و دیواره ساحلی هستیم که در فصل بارندگی هنوز به دلیل عدم استمرار دیواره ساحلی در پایین دست، نگران این مسئله هستیم که نکند سیل مجدد زندگی ما را با مشکل مواجه سازد.

یک شهروند پلدختری که خود را فرهنگی ساکن منطقه سازمانی ها معرفی کرد، گفت: عدم استمرار دیواره ساحلی در پایین دست، مهم ترین مشکل ساکنان منطقه سازمانی های پلدختر است که هنگام سیلاب و بارندگی مردم را دوباره خانه به دوش می سازد.

هاجر چراغی در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: هنگام بارندگی به دلیل اینکه دیواره ساحلی بخش غربی شهر پلدختر نیمه کاره است مردم این منطقه با رعب و وحشت اسباب و اثاثیه خود را جابجا می کنند و کسانی که سن بالاتری دارند و توان این کار را ندارند در معرض خطر جانی بیشتری هستند اما کسی پاسخگوی مردم نیست.

وی از مسئولان خواست هر چه سریع تر نسبت به استمرار و تکمیل دیواره ساحلی پلدختر در بخش غربی این شهر برای جلوگیری از فاجعه ای دوباره اقدام کنند.

پروژه دیواره ساحلی تا غرب شهر استمرار یابد یک ساکنان منطقه سازمانی های شهر پلدختر، گفت: منطقه سازمانی ها جزو مناطق قدیم شهر پلدختر است که سیلاب سال گذشته بیشترین خسارات را به این منطقه وارد کرد و منازل مسکونی به طور کامل تخریب شد.

بهنام بازوند در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: اواخر سال 98 که از سوی هواشناسی استان هشدار سیل در پلدختر داده شد به خاطر تکمیل نشدن دیواره ساحلی ساکنان زخم خورده کوی سازمانی های این شهر خانه به دوش و آواره روستاهای اطراف شدند و همچنان به ویژه در فصل بارندگی با استرس و اضطراب سیل زندگی می کنند.

وی از مسئولان خواست برای رفع این رعب و وحشت همیشگی در مردم این منطقه و جابجا نکردن اسباب و اثاثیه خود در هر بارندگی که کار بسیار سختی است و ایجاد آسایش و آرامش آنها با احداث دیواره ساحلی شهر پلدختر در پایین دست این مشکل را برای همیشه برطرف کنند.

امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر در نقاط پایین دست برای همیشه شهر پلدختر را از خطر سیلاب مصون می دارد شهردار پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: شرکت سامان محیط پروژه احداث دیواره ساحلی این شهر را تا 300 متر پایین تر از پل شهدای دولت عهده دار بوده که احداث آن با روند مطلوبی در حال تکمیل شدن است اما به دلیل به هم خوردن سیستم بستر رودخانه کشکان پس از سیلاب و عریض شدن آن تا هزار متر پایین تر از این نقطه نیز، همچنان منازل مسکونی مردم در خطر نفوذ سیلاب مجدد قرار دارند.

صمد چراغی پور، افزود: امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر در نقاط پایین دست برای همیشه شهر پلدختر را از خطر سیلاب مصون می دارد در غیر این صورت با هر بارندگی آب به خیابان ها و خانه های مسکونی مردم نفوذ پیدا می کند.

وی، تصریح کرد: بستر رودخانه کشکان پس از سیلاب فروردین ماه سال گذشته تا 10 الی 15 متری خانه های مسکونی مردم در انتهای خیابان های رسالت 15 و 14 رسیده و همچنین در منطقه حوالی جهاد کشاورزی سیلاب در حال نزدیک شدن به شهر است که این موضوع موجب نگرانی و دغدغه مردم شده و از نظر کارشناسی و علمی نیز جلوگیری از نفوذ سیلاب از این منطقه به بخش غربی احداث استمرار و امتداد دیواره ساحلی را می طلبد.

شهردار پلدختر، گفت: مردم و مدیریت شهری پلدختر برای ایمن ماندن شهر از نفوذ سیلاب برای همیشه از مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی انتظار دارند تا شرکت مجری طرح یعنی بنیاد مسکن پای کاراست اعتبار لازم برای استمرار و امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر در پایین دست لحاظ شود تا شهر از گزند سیلاب در امان بماند.

لزوم پیگیری برای اختصاص اعتبار امتداد دیواره ساحلی مدیر عامل شرکت مجری احداث دیواره ساحلی پلدختر نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: امتداد و استمرار دیواره حفاظتی شهر پلدختر در منطقه سازمانی ها که از محل های اصلی نفوذ سیلاب به بخش غربی در سیل گذشته بود جزو قرارداد این شرکت نیست.

هاشم سعیدی، اظهار داشت: شرکت سامان محیط عملیات اجرایی دیواره ساحلی شهر پلدختر را بر اساس قرارداد از خرداد ماه سال 98 آغاز و اکنون با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی کار و در حال تکمیل شدن است.

وی، افزود: برای تکمیل دیواره ساحلی شهر پلدختر و امتداد و استمرار آن تا پایان منطقه سازمانی ها و خیابان های رسالت نیاز است تخصیص قرارداد و تأمین اعتبار آن در مرکز استان پیگیری شود.

امتداد دیواره ساحلی مطالبه مردم است فرماندار پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: امتداد و استمرار دیواره ساحلی شهر پلدختر در منطقه سازمانی ها ضروری، مطالبه و دغدغه مردم به ویژه ساکنان بخش غربی این شهر است که این موضوع با مسئولان کشوری و استانی رایزنی شده است.

حسن رضاییان، اظهار داشت: احداث امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر برای رفع نگرانی مردم و جلوگیری از ورود مجدد سیلاب ها در آینده به بخش غربی این شهر ضروری است که امید است این پروژه تأمین اعتبار و در دستور کار قرار گیرد.

وی، افزود: شرکت سامان محیط بر اساس قرارداد دیواره حفاظتی شهر پلدختر را احداث کرده اما با توجه به خطر نفوذ سیلاب در منطقه پایین دست بخش جنوب غربی شهر پلدختر در بارندگی های آینده رایزنی ها و مکاتبات زیادی با مدیران استانی در رابطه با استمرار این دیواره صورت گرفته است.


کلید واژه ها: پلدختر - سیلاب - رودخانه کشکان - بستر رودخانه - دیواره ساحلی - رودخانه - شهر پلدختر - کشکان - استان لرستان - نزدیک - مناطق - استان - آب های سطحی - ساحلی - خسارات سیل - نفوذ - غربی - بستر - خبرگزاری - درون شهر - بیشترین - آسیب ها - حفاظتی - بالایی - لرستان - خسارات - آینده - احداث - محافظ - خسارت

آخرین اخبار سرویس:
ماجرای عجیب زنی که دخترش را 26 سال در خانه حبس کرد+ تصاویر

جزییات جدید از نشست گاز کلر در پتروشیمی کارون / 70 کارگر مصدوم شدند

حادثه به قدری سریع بود که افراد نتوانسته بودند هیچ کاری کنند

ماجرای دستفروش تجریش که در انفجار کلینیک اسپایدرمن شد

شهرداری ضابط قضایی نیست که ساختمان را پلمپ کند

ناگفته های دختری که 26 سال توسط مادرش زندانی بود

زلزله آسیبی به بنا های تاریخی شهرستان گمیشان وارد نکرده است

ماجرای دستفروش تجریش که در انفجار کلینیک اسپایدرمن شد

حکم جلب شکارچیان خرگوش در گناوه صادر شد

بازداشت 12 نفر در پی حادثه آتش سوزی کلینیک سینا اطهر

حدود نیم تن مواد مخدر در میرجاوه کشف شد

فوت کارگر 23 ساله به علت حرکت دنده عقب نیسان

تعداد بازداشتی ها پرونده انفجار کلینیک سینا به 12 نفر رسید

تشریح حادثه کلینیک سینا مهر /اتفاق به سرعت رخ داده است

جزییات بیمه و دیه حادثه دیدگان کلینیک سینا

توضیحات حناچی درباره حادثه کلینیک سینا/بیمه اجباری ساختمان ها راهی برای کنترل مقررات

30 درصد آتش سوزی های روزانه تهران جدی است

آمار بازداشتی ها پرونده انفجار تهران به 12 نفر رسید

دنده عقب مرگبار وانت نیسان + تصاویر

آتش سوزی مرگبار در ساختمان ویلایی + تصاویر

تعداد بازداشتی ها پرونده انفجار کلینیک سینا به 12 نفر رسید

خستگی پدر جان کودک 6 ساله را گرفت

تعداد بازداشتی ها پرونده انفجار کلینیک سینا به 12 نفر رسید

اجباری شدن ماسک در سیستان و بلوچستان

شهردار تهران به ساختمان شورای شهر رفت

جزییات حریق در کلینیک سینا اطهر / اخطار قبلی آتش نشانی به کلینیک

خستگی پدر جان کودک 6 ساله را گرفت

اخاذی خواستگار 35 از خانم دندانپزشک 55 ساله

ناپدید شدن نوعروس 20 ساله تهرانی / نرگس محمدی را دیده اید؟ + عکس

دستگیری سه حفار غیرمجاز در شهرستان فیروزه

دخترهای شاهرخ استخری | تصاویری از پناه و نبات استخری مشغول بازی کردن در خانه

کشف 42 هزار عدد ماسک قاچاق در قصرشیرین

بازداشت کلاهبردار سایت دیوار / پلیس کهگیلویه فاش کرد

مهار آتش سوزی کارخانه بعد از یک روز

اعتراف سارقان سابقه دار به 6 فقره سرقت اماکن خصوصی در میانه

رمزگشایی از 17 فقره سرقت در مراغه

سرقت از حساب بانکی مادر در فارس

حدود نیم تن موادمخدر در میرجاوه کشف شد

دستگیری جاعل حرفه ای پس از 12 سال

آزادی چهار زندانی جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستان

ناپدید شدن نوعروس 20 ساله تهرانی / نرگس محمدی را دیده اید؟ + عکس

ماجرای وحشت ساکنان یک محله در مشهد + عکس

مجتمع های پزشکی نباید در بین ساختمان های مسکونی احداث شوند

کشف و ضبط 10 قلم اشیاء تاریخی در چرداول

ناگفته های دختری که 26 سال توسط مادرش زندانی بود

روش های نوین پایش زیست محیطی در استان بوشهر اجرا می شود

اپیدمی بی تفاوتی در مازندران و جولان کرونا

آمریکا/ کشته و زخمی شدن 22 نفر در تیراندازی در شیکاگو

اخاذی خواستگار 35 از خانم دندانپزشک 55 ساله

دستفروشی که در حادثه کلنیک سینا ناجی جان انسان ها شد+عکس

بیمه اجباری راهکار حل معضل ساختمانهای خاص

دستگیری هکر یک بنگاه اقتصادی در یزد

شکایت خانم دکتر 55 ساله از مرد 35 ساله به دلیل انتشار عکس های خصوصی اش

مرگ زن 28 ساله در برخورد با قطار در گرمسار

صفر تا صد عملیات آتش نشانی در کلینیک سینا اطهر

ماجرای قتل نانوای ثروتمند 76 ساله در تهران

مرگ دلخراش زن 28ساله در حادثه برخورد با قطار

گزارش آتشنشانی از حریق درمانگاه سینا مهر: حادثه به قدری سریع بود که افراد نتوانسته بودند هیچ کاری کنند

زوایای جدید از 3 قتل در یک خودرو! +عکس

دزد عروسک ها به زندان رفت

دستگیری سارق خودرو کمتر از یک ساعت در دنا

تعداد بازداشتی ها پرونده انفجار کلینیک سینا به 12 نفر رسید

تعلل در ایمن سازی ساختمان های ناایمن/ جان مردم چند؟!

حوادث| دنده عقب مرگبار وانت نیسان در میدان بزرگ میوه و تره بار تهران

شهر تهران از نظر شرایط ایمنی حال خوبی ندارد/کلینیک سینا فقط یک راه پله داشت

مرگ نوجوانی که در رقابت عشقی مرتکب قتل شد

عیادت احسان علیخانی مجری | احسان علیخانی از شرکت کننده آسیب دیده عیادت کرد

ماجرای 3 قتل در یک خودرو!

مدافع زاگرس بر اثر سوختگی شدید در شیراز جان سپرد

مدیرعامل سازمان شهرداری و خدمات ایمنی شهرداری تهران مطرح کرد: تشریح حادثه کلینیک سینا مهر /اتفاق به سرعت رخ داده است

تشریح جزییات عملیات آتش نشانی در کلینیک سینا اطهر

داستان دستفروشی که در آتش سوزی کلینیک سینا اسپایدرمن شد

کشف میلیاردی کالای قاچاق در بوکان

عامل اسیدپاشی خودرو در اسلام آبادغرب به دام پلیس افتاد

بررسی پرونده محیط بان محکوم به اعدام در دیوان عالی کشور

حمله خونین به جوان خرمشهری +عکس

تشریح حادثه کلینیک سینا مهر /اتفاق به سرعت رخ داده است

از گوشه و کنار سیستان و بلوچستان|انهدام باند حرفه ای قاچاق سوخت؛ دلگان دومین شهر گرم کشور شد

‍ پلمپ 4 قلیان سرا در رومشکان

خستگی پدر جان کودک 6 ساله را گرفت

سناریوی انتقام از نانوای ثروتمند رنگ خون گرفت

پیشنهاد حناچی به ناجی حادثه کلینیک سینا: آتش نشان شو!

حمله با چاقو به جوان خرمشهری +عکس 16+

کشف 42 هزار عدد ماسک قاچاق جاساز شده در قصرشیرین

مرگ 2 عابر در سوانح رانندگی همدان

نرگس محمدی دزدیده شد/ او را دیده اید؟ + عکس

70 مصدوم در حادثه پتروشیمی ماهشهر

وانت نیسان تابوت کارگر جوان شد

دستفروش ایثارگر آتش نشان شد

برخورد قضایی با افراد عاملان آتش سوزی در هرمزگان

کشف 30 تنی چوب قاچاق در آستانه اشرفیه

عوامل تیراندازی مراسم فاتحه خوانی شادگان دستگیر شدند

تشریح حادثه کلینیک سینا مهر /اتفاق به سرعت رخ داده است

کشف میلیاردی کالای قاچاق در بوکان

مصدومیت 5نفر در تصادف جاده قم به تهران

جان باختن یکی از معترضان به نژادپرستی در سیاتل

دستگیری 2 سارق حرفه ای با 17 فقره سرقت در مراغه

دستگیری هکر یک بنگاه اقتصادی در یزد

برخورد مرگبار زن 28ساله با قطار

آتش سوزی کارخانه تولید در ضد سرقت در سلماس مهار شد

ساکنان بخش غربی«پلدختر» در بیم سیلاب/لزوم امتداد دیواره محافظ شهر

ساکنان بخش غربی«پلدختر» در بیم سیلاب/لزوم امتداد دیواره محافظ شهر