مطالب مرتبط:
ساکنان بخش غربی «پلدختر» در بیم سیلاب آینده/ لزوم امتداد دیواره محافظ شهر
بخش کوچکی از تاب آوری شهری به کالبد شهر و ساختمان های آن مرتبط است
پیشرفت 35 درصدی چهار خطه کردن مسیر دره شهر - پلدختر
بخش کوچکی از تاب آوری شهری به کالبد شهر و ساختمان های آن مرتبط است
بخش کوچکی از تاب آوری شهری به کالبد شهر و ساختمان های آن مرتبط است
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 13 خرداد 1399 ساعت 04:102020-06-01حوادث

ساکنان بخش غربی«پلدختر» در بیم سیلاب/لزوم امتداد دیواره محافظ شهر


پلدختر- پس از وقوع سیلاب 98، بستر رودخانه کشکان به مناطق غرب پلدختر نزدیک تر شده و عدم امتداد دیواره ساحلی تا این بخش از شهر، - پلدختر- پس از وقوع سیلاب 98، بستر رودخانه کشکان به مناطق غرب پلدختر نزدیک تر شده و عدم امتداد دیواره ساحلی تا این بخش از شهر، ساکنان آن را با بیم تکرار خسارات سیل در آینده مواجه کرده است.

خبرگزاری مهر" گروه استان ها: رودخانه وحشی کشکان با گذر از وسط شهر پلدختر، خروجی تمام آب های سطحی در بالا دست و استان لرستان است و این امر در فروردین ماه 98 باعث نفوذ حجم بسیار زیادی از سیلاب از هر طرف به این شهر شد.

غرب پلدختر همچنان در خطر سیلاب بخش غربی شهر پلدختر در این سیلاب ویرانگر و مخرب بیشترین خسارت و آسیب ها را متحمل شد و حجم بالایی از سیلاب در پایین دست به درون شهر نفوذ کرد و این در حالیست که عدم احداث دیواره حفاظتی در این نقاط، علی رغم عریض تر شدن بستر رودخانه موجب نگرانی ساکنان این منطقه از شهر شده است.

یکی از شهروندان ساکن خیابان رسالت شهر پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: دیواره ساحلی شهر پلدختر به شکل کارشناسی شده، مهندسی و علمی تا 300 متر پایین تر از پل شهدای دولت و در بخش شرقی توسط شرکت مجری طرح احداث شده است.

حسین حسنوند، افزود: اما متأسفانه از این نقطه به بعد رها شده و با این وجود ساکنان منطقه سازمانی ها هنوز در خطر سیلاب قرار دارند، از طرفی سیل فروردین 98 با آن حجم وحشتناک باعث تغییر مسیر رودخانه کشکان و عریض شدن آن شده و آب، بسیار بیشتر از گذشته به منازل مسکونی ما نزدیک است که این موضوع برای ما و خانواده هایمان نگران کننده تر از گذشته است.

نزدیک شدن بستر رودخانه کشکان به مناطق مسکونی غرب پلدختر یکی دیگر از شهروندان ساکن منطقه سازمانی های پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: زمان وقوع سیل ویرانگر در شهر پلدختر حجم زیادی از آب از پایین دست رودخانه به بخش غربی شهر وارد شد و همه چیز را با خودش برد و باعث تخریب 100 درصدی منازل مسکونی شد.

بهزاد سیفی، افزود: اکنون نیز عدم امتداد دیوار حفاظتی در منطقه سازمانی ها و خیابان های رسالت بخش غربی شهر پلدختر، علی رغم نزدیک شدن بیشتر آب و بستر رودخانه به منازل مسکونی، ساکنان را در زمان بارندگی ها نگران می سازد و در واقع همچنان این بخش از شهر نا امن تر از گذشته در خطر نفوذ سیلاب است.

یکی دیگر از شهروندان پلدختری ساکن در بخش غربی شهر در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: تکمیل دیواره ساحلی شهر پلدختر در مناطق فعلی هیچ سودی به حال ما ساکنان پایین دست بخش غربی این شهر ندارد، کما اینکه با نفوذ آب از پایین دست کل بخش غربی در خطر سیل قرار می گیرد.

اعظم کایید، افزود: ما در سال گذشته تمام زندگی خود را از دست دادیم و اگر قرار باشد در بارندگی های آینده نیز به علت عدم احداث دیواره ساحلی در پایین دست، همان نگرانی های گذشته چه بسا بدتر را داشته باشیم نه تنها زندگی ما به خطر می افتد بلکه زحمات، خدمات و هزینه های گذشته مردم و دولت نیز هدر می رود.

وی، اضافه کرد: بنابراین از مسئولان و متولیان امر درخواست می شود تا شرکت مجری طرح دیواره ساحلی پلدختر هنوز روی کار است، استمرار دیواره ساحلی در پایین دست را با این شرکت تخصیص قرار داد و تأمین اعتبار کنند.

زندگی همراه با ترس در کنار رودخانه کشکان یک شهروند ساکن کوی سازمانی های شهر پلدختر، گفت: ساکن خیابان ساحلی معلم 11 هستم که سیلاب سال گذشته تمام وسایل منزلم را با خود برد و خانه ام تخریب شد.

نجات پروین در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: هم اکنون خانوار زیادی در حاشیه رودخانه کشکان و دیواره ساحلی هستیم که در فصل بارندگی هنوز به دلیل عدم استمرار دیواره ساحلی در پایین دست، نگران این مسئله هستیم که نکند سیل مجدد زندگی ما را با مشکل مواجه سازد.

یک شهروند پلدختری که خود را فرهنگی ساکن منطقه سازمانی ها معرفی کرد، گفت: عدم استمرار دیواره ساحلی در پایین دست، مهم ترین مشکل ساکنان منطقه سازمانی های پلدختر است که هنگام سیلاب و بارندگی مردم را دوباره خانه به دوش می سازد.

هاجر چراغی در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: هنگام بارندگی به دلیل اینکه دیواره ساحلی بخش غربی شهر پلدختر نیمه کاره است مردم این منطقه با رعب و وحشت اسباب و اثاثیه خود را جابجا می کنند و کسانی که سن بالاتری دارند و توان این کار را ندارند در معرض خطر جانی بیشتری هستند اما کسی پاسخگوی مردم نیست.

وی از مسئولان خواست هر چه سریع تر نسبت به استمرار و تکمیل دیواره ساحلی پلدختر در بخش غربی این شهر برای جلوگیری از فاجعه ای دوباره اقدام کنند.

پروژه دیواره ساحلی تا غرب شهر استمرار یابد یک ساکنان منطقه سازمانی های شهر پلدختر، گفت: منطقه سازمانی ها جزو مناطق قدیم شهر پلدختر است که سیلاب سال گذشته بیشترین خسارات را به این منطقه وارد کرد و منازل مسکونی به طور کامل تخریب شد.

بهنام بازوند در گفت و گو با خبرنگار مهر"، اظهار داشت: اواخر سال 98 که از سوی هواشناسی استان هشدار سیل در پلدختر داده شد به خاطر تکمیل نشدن دیواره ساحلی ساکنان زخم خورده کوی سازمانی های این شهر خانه به دوش و آواره روستاهای اطراف شدند و همچنان به ویژه در فصل بارندگی با استرس و اضطراب سیل زندگی می کنند.

وی از مسئولان خواست برای رفع این رعب و وحشت همیشگی در مردم این منطقه و جابجا نکردن اسباب و اثاثیه خود در هر بارندگی که کار بسیار سختی است و ایجاد آسایش و آرامش آنها با احداث دیواره ساحلی شهر پلدختر در پایین دست این مشکل را برای همیشه برطرف کنند.

امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر در نقاط پایین دست برای همیشه شهر پلدختر را از خطر سیلاب مصون می دارد شهردار پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: شرکت سامان محیط پروژه احداث دیواره ساحلی این شهر را تا 300 متر پایین تر از پل شهدای دولت عهده دار بوده که احداث آن با روند مطلوبی در حال تکمیل شدن است اما به دلیل به هم خوردن سیستم بستر رودخانه کشکان پس از سیلاب و عریض شدن آن تا هزار متر پایین تر از این نقطه نیز، همچنان منازل مسکونی مردم در خطر نفوذ سیلاب مجدد قرار دارند.

صمد چراغی پور، افزود: امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر در نقاط پایین دست برای همیشه شهر پلدختر را از خطر سیلاب مصون می دارد در غیر این صورت با هر بارندگی آب به خیابان ها و خانه های مسکونی مردم نفوذ پیدا می کند.

وی، تصریح کرد: بستر رودخانه کشکان پس از سیلاب فروردین ماه سال گذشته تا 10 الی 15 متری خانه های مسکونی مردم در انتهای خیابان های رسالت 15 و 14 رسیده و همچنین در منطقه حوالی جهاد کشاورزی سیلاب در حال نزدیک شدن به شهر است که این موضوع موجب نگرانی و دغدغه مردم شده و از نظر کارشناسی و علمی نیز جلوگیری از نفوذ سیلاب از این منطقه به بخش غربی احداث استمرار و امتداد دیواره ساحلی را می طلبد.

شهردار پلدختر، گفت: مردم و مدیریت شهری پلدختر برای ایمن ماندن شهر از نفوذ سیلاب برای همیشه از مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی انتظار دارند تا شرکت مجری طرح یعنی بنیاد مسکن پای کاراست اعتبار لازم برای استمرار و امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر در پایین دست لحاظ شود تا شهر از گزند سیلاب در امان بماند.

لزوم پیگیری برای اختصاص اعتبار امتداد دیواره ساحلی مدیر عامل شرکت مجری احداث دیواره ساحلی پلدختر نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: امتداد و استمرار دیواره حفاظتی شهر پلدختر در منطقه سازمانی ها که از محل های اصلی نفوذ سیلاب به بخش غربی در سیل گذشته بود جزو قرارداد این شرکت نیست.

هاشم سعیدی، اظهار داشت: شرکت سامان محیط عملیات اجرایی دیواره ساحلی شهر پلدختر را بر اساس قرارداد از خرداد ماه سال 98 آغاز و اکنون با بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی کار و در حال تکمیل شدن است.

وی، افزود: برای تکمیل دیواره ساحلی شهر پلدختر و امتداد و استمرار آن تا پایان منطقه سازمانی ها و خیابان های رسالت نیاز است تخصیص قرارداد و تأمین اعتبار آن در مرکز استان پیگیری شود.

امتداد دیواره ساحلی مطالبه مردم است فرماندار پلدختر در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: امتداد و استمرار دیواره ساحلی شهر پلدختر در منطقه سازمانی ها ضروری، مطالبه و دغدغه مردم به ویژه ساکنان بخش غربی این شهر است که این موضوع با مسئولان کشوری و استانی رایزنی شده است.

حسن رضاییان، اظهار داشت: احداث امتداد دیواره ساحلی شهر پلدختر برای رفع نگرانی مردم و جلوگیری از ورود مجدد سیلاب ها در آینده به بخش غربی این شهر ضروری است که امید است این پروژه تأمین اعتبار و در دستور کار قرار گیرد.

وی، افزود: شرکت سامان محیط بر اساس قرارداد دیواره حفاظتی شهر پلدختر را احداث کرده اما با توجه به خطر نفوذ سیلاب در منطقه پایین دست بخش جنوب غربی شهر پلدختر در بارندگی های آینده رایزنی ها و مکاتبات زیادی با مدیران استانی در رابطه با استمرار این دیواره صورت گرفته است.


کلید واژه ها: پلدختر - سیلاب - رودخانه کشکان - بستر رودخانه - دیواره ساحلی - رودخانه - شهر پلدختر - کشکان - استان لرستان - نزدیک - مناطق - استان - آب های سطحی - ساحلی - خسارات سیل - نفوذ - غربی - بستر - خبرگزاری - درون شهر - بیشترین - آسیب ها - حفاظتی - بالایی - لرستان - خسارات - آینده - احداث - محافظ - خسارت

آخرین اخبار سرویس:
طلاق مخفیانه شاخ های مجازی/ اینستاگرام زندگی ما را به اینجا کشاند

کشف 150 کیلوگرم گوشت فاسد در همدان

دستگیری هشت سارق و سه مالخر در نهاوند

وقوع زمین لرزه پنج ریشتری در سین کیانگ چین

تصادف مرگبار تریلی با تیبا + تصاویر

فیروزکوه 9 بار لرزید

خرید آنلاین از سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیکی انجام شود

پرداخت خسارت ناشی از آتش سوزی واحد تجاری    

متلاشی شدن L90 و پرتاب مرگبار راننده به بیرون از خودرو + تصاویر

فیروزکوه دوباره لرزید

شناورهای بی هویت از بندر صیادی پارسیان خارج شوند

قربانیان کرونا در خراسان جنوبی به 74 نفر رسیدند

برادر ستاره تاتنهام به ضرب گلوله کشته شد

همسر بازیگر معروف آمریکایی درگذشت

برادر ستاره تاتنهام به ضرب گلوله کشته شد

کلاهبرداری 58 میلیاردی با فروش غیرقانونی واحدهای مسکونی در اراک

بخش ویژه کرونا در بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک

زلزله 3.8 ریشتری حوالی فیروزکوه در تهران را لرزاند + جزییات

زلزله ای به بزرگی 3/8 ریشتر برازجان را لرزاند

کشف 4 کیلوگرم تریاک از مخفیگاه قاچاقچیان در ارومیه

کبد، یک عضو حیات بخش است

عکس و فیلم| 21 زخمی بر اثر انفجار در ناوشکن آمریکایی؛ آتش سوزی تا روز ها ادامه دارد

جسد دختر 6 ساله در گونی راز وحشتناکی داشت!

فیروزکوه 3.8 ریشتر لرزید

قتل دوست با اسلحه

تیراندازی درباغات دماوند با قتل پسربچه گره خورد

 آغاز بازدیدهای سرزده آتش نشانی از مراکز درمانی و بیمارستان های مشهد

درگیری مسلحانه حین عملیات برخورد با متخلفان قطع و قاچاق درختان بلوط

خواننده سیاهپوست آمریکایی در بزرگراه به قتل رسید

زلزله 3.8 ریشتری فیروزکوه را لرزاند

قتل یک فرد بدست دوست خود در شوش

کشت نهال در خاییر

پروتکل های بهداشتی در کلانتری و پاسگاه ها رصد می شود

پسربچه کرجی زیر آوار جان داد

خسارات بارش باران و جاری شدن سیل در گنجه

کشف سنگین ترین محموله مواد مخدر در جنوب شرق کشور

جزییات کشف جسد یک دختربچه در داخل گونی/ عامل حادثه دستگیر شد

کشف 4 تن مواد افیونی در جنوب شرق کشور

زلزله 3.8 ریشتری حوالی فیروزکوه را لرزاند

دستگیری کلاهبردار تحت تعقیب اینترپل در کرج 

زلزله 3.8 ریشتری فیروزکوه را لرزاند

دستگیری قاچاقچیان پرندگان شکاری در مازندران

گوساله ای که خرس کشت! +عکس

سیل 5 استان را درگیر کرد

زلزله در فیروزکوه

پلیس سمنان 1.4 تن موادمخدر کشف کرد

دستگیری قاچاقچیان پرندگان شکاری در مازندران

گوساله ای که خرس کشت! +عکس

گروگان گیری و درگیری مسلحانه قاچاقچیان درختان بلوط در چهارمحال و بختیاری

زلزله 3.8 ریشتری فیروزکوه را لرزاند

جسد دختر 6 ساله در گونی راز وحشتناکی داشت / پسر 18 ساله پدرش را لو داد / بروجرد

دستگیری قاچاقچیان پرندگان شکاری در مازندران

قتل ناباورانه خواننده جوان پاپ در بزرگراه

زمین لرزه ای به بزرگی 3.8 ریشتر فیروزکوه را لرزاند

زلزله در فیروزکوه

علف زنی درختان شمال شرق پایتخت برای پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی

منطقه محروم «بلوچستان»

جزییات ارائه خدمات ایمنی به مالکان ساختمان های پایتخت

همسر بازیگر جان تراولتا در 57 سالگی تسلیم سرطان شد

وقوع 2 تصادف در پایتخت با 2 کشته

خواننده معروف در بزرگراه به قتل رسید+عکس

انهدام باند قاچاق سلاح به ایران و کشف 200 قبضه اسلحه جنگی در اصفهان

تصاویری از ژیار که به دست نامادری کشته شد

زلزله 3.8 ریشتری فیروزکوه را لرزاند

آتش سوزی در پالایشگاه شهر لونگیان چین

آتش 10 تُن نخود را در بوکان خاکستر کرد

جلوگیری از خروج 30 هزار لیتر سوخت قاچاق در میناب

قاتل پسربچه دماوندی در دام پلیس افتاد

زلزله خوشه ای در شرق تهران

کشف یک تن و 491 کیلوگرم موادمخدر

برخورد قطار با عابر پیاده حادثه آفرید

کشف یک محموله قاچاق تجهیزات پزشکی و لوازم بهداشتی

پسر بچه 5 ساله کرجی زنده زنده دفن شد + جزییات تلخ

واژگونی خودرو پراید

وقوع انفجار قوی در ولایت سمنگان افغانستان 40 زخمی برجا گذاشت

کشته شدن خواننده جوان در سن 27 سالگی

درگیری مسلحانه پلیس با سوداگران مرگ در سمنان / کشف یک تن و 491 کیلو موادمخدر از قاچاقچیان

پسر جوان که قصد سرقت و زورگیری داشت کور شد

پسر بچه 5 ساله کرجی زنده زنده دفن شد + جزییات تلخ

از شایعه تا واقعیت/ هنوز از دختر کوهنورد گمشده اثری نیست

کشف بیش از 1.4 تن مواد مخدر پس از 3 ساعت درگیری مسلحانه

گروگان گیری و درگیری مسلحانه در عملیات برخورد با متخلفین قطع و قاچاق درختان بلوط

گروگان گیری و درگیری مسلحانه حین عملیات برخورد با متخلفین قطع و قاچاق درختان بلوط

خواننده سیاهپوست آمریکایی با گلوله به قتل رسید

پسر 8 ساله بردارش را با چاقو کشت

کارتن خوابی بعد از جنایت توهمی

پسر بچه 5 ساله کرجی زنده زنده دفن شد + جزییات تلخ

آتش سوزی و انفجار در عرشه ناو جنگی آمریکا؛ دست کم 21 نفر زخمی شدند (+ فیلم)

باران همچنان در ژاپن قربانی می گیرد

قاتل: از پدربزرگ و عمویم کینه داشتم

کشف روش هایی برای ردیابی کرونا توسط دانشمندان برزیلی و شیلیایی

و ضعیت قرمز کرونا در گلستان + عکس

جسد دختر 6 ساله در گونی راز وحشتناکی داشت / پسر 18 ساله پدرش را لو داد / بروجرد

مرگ دلخراش پسربچه 5 ساله زیر آوار

ضدعفونی مجدد هواپیماهای مسیر پروازی استان های قرمز/ همه ظرفیت هواپیما را نمی فروشیم

قدردانی از تلاش آتش نشانان در مهار آتش سوزی فضای سبز دانشگاه آزاد اسلامی کرمان

کشف 4 تن مواد افیونی در جنوب شرق کشور

مرگ دلخراش پسربچه 5ساله زیر آوار

مرگ دلخراش پسربچه 5ساله زیر آوار

باند قاچاق سلاح به مرکز ایران منهدم شد

ساکنان بخش غربی«پلدختر» در بیم سیلاب/لزوم امتداد دیواره محافظ شهر

ساکنان بخش غربی«پلدختر» در بیم سیلاب/لزوم امتداد دیواره محافظ شهر