مطالب مرتبط:
رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم معارفه شد
آیین انتصاب رییس جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی
آیین انتساب رییس جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی
آیین تکریم و معارفه مسول دفتر کیش خبرگزاری ایرنا
مراسم تودیع و معارفه رییس فدراسیون بدنسازی برگزار شد
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 12 خرداد 1399 ساعت 21:102020-06-01دانش

آیین تکریم و معارفه رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت برگزار شد


آیین تکریم سعدان زکایی و معارفه غلامعلی منتظر رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با حضور منصور غلامی وزیر علوم، - معاونان وی و برخی مسئولان دانشگاه های کشور در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، غلامی در آغاز این آیین ضمن تشکر و قدردانی از مجموع زحمات و تلاش های دکتر زکایی در مدت زمان مسئولیت وی در مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم گفت: قطعاً زحمات ایشان در آموزش عالی کشور فراموش نشدنی است و آثار مثبت آن سال ها، باقی و جاری خواهد بود.

وی همچنین از قبول مسئولیت از سوی دکتر منتظر نیز قدردانی کرد و افزود: امیدواریم مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت و کل بخش های آموزش عالی کشور با نظرات و اقدامات دکتر منتظر و بهره مندی از تجربیات دکتر زکایی بیش از پیش سبب تحقق اهداف این مرکز شود.

وزیر علوم در ادامه سخنان خود با اشاره به شرایط فعلی آموزش عالی کشور مطرح کرد: در حال حاضر آموزش عالی در موقعیتی قرار گرفته که هم نقدهای جدی به آن وارد شده و هم امیدهای قوی نسبت به آن وجود دارد.

انتظار بسیار بالای جامعه و مجموعه علم و فناوری برای راهگشایی و حل مسائل به مراکز آموزش عالی بسته شده است.

وی با بیان اینکه وجود برخی از ضعف ها در هر مجموعه گسترده ای از جمله آموزش عالی بدیهی ا ست، عنوان کرد: به طور کلی بحث نظارت و ارزیابی در هر شرایطی ضرورت دارد اما در برخی شرایط این امر اهمیت بیشتری میابد.

غلامی ادامه داد: در حال حاضر مأموریت رفع اشکالات و برطرف کردن کاستی ها بر عهده مرکز ناتک (مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت) است که قطعاً بدون همکاری مراکز نظارت دانشگاه ها توفیقات لازم حاصل نخواهد شد.

وزیر علوم با تاکید بر لزوم حمایت از مرکز ناتک بیان کرد: ما باید به طور مستمر مرکز را حمایت کنیم و با قدرت پای این امر بایستیم زیرا ساماندهی و آمایش مراکز آموزش عالی، مأموریت گرایی دانشگاه ها، کیفی سازی آموزش عالی و اثرگذاری تحقیقات علمی در مشکلات کشور زمانی می تواند در یک چارچوب مطلوب و مستقل عمل کند که توجه به نظارت ها را به طور جامع داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نظارت به معنای مچ گیری نیست بلکه به معنای هماهنگی در اجرای درست ضوابط، بخش نامه ها و حرکت در مسیر صحیح اهداف و برنامه های آموزش عالی از طریق رفع کاستی ها و شاخص کردن نقاط قوت است، گفت: ارتباط مستمر و محترمانه با مجموعه های علمی بسیار مهم است و قرار نیست در این مرکز نقش ناظم به معنای اخص را ایفا کنیم چراکه ما در واقع کمک کننده بهبود کیفیت در مراکز آموزش عالی جوان هستیم.

غلامی با تأکید بر حفظ جایگاه و شأن رؤسای دانشگاه های کشور افزود: رؤسای دانشگاه ها شخصیت های معتبر علمی کشور هستند و نباید در هیچ بخشی، رفتاری صورت گیرد تا این افراد احساس آزردگی و کم لطفی کنند لذا تأکید داریم که حفظ جایگاه والای این عزیزان همیشه مدنظر قرار داشته باشد.

وزیر علوم با بیان اینکه طبعاً وظیفه سازماندهی و هماهنگی مرکز ارزیابی و نظارت وزارت علوم ایجاب می کند تا مواردی را رؤسای دانشگاه ها منتقل کند، مطرح کرد: اهداف و برنامه های آموزش عالی در برنامه های کلان کشور مشخص است که طبق قانون تا زمانی که برنامه جدیدی جایگزین آن نشده، موظف به اجرای آن هستیم.

وی ادامه داد: در هر دوره چندساله در برنامه کلان توسعه ملی کشور فرصت داریم تا نظرات کارشناسانه آموزش عالی را منتقل کنیم.

از طرفی هم در برنامه های راهبردی دانشگاه ها این فرصت وجود دارد تا اعمال نظر و اصلاحات جدید صورت گیرد و هم در ظرفیت هایی که در بازنگری ضوابط و مقررات آیین نامه ها داریم و جزو اختیارات وزارت علوم است، این امر دیده شده است که ما باید این نظرات را به یک ایده و نظر جمعی و سازمانی تبدیل کنیم تا اثرات خود را به خوبی داشته باشد.

غلامی در بخش دیگری از سخنان خود بر حمایت و قدردانی از مراکز نظارت و ارزیابی استان ها و استفاده از شخصیت های مقبول علمی در مراکز نظارت و ارزیابی نیز تأکید کرد.

وی در پایان گفت: ما در کنار هم تلاش می کنیم تا آموزش عالی کشور با تمامی اهداف خود رشد و بالندگی داشته باشد و قطعاً بدون کار موثر مرکز ناتک این امر محقق نخواهد شد.

امیدواریم روز به روز جایگاه مسئولیت ها طوری تثبیت شود که تغییر مدیران سبب تغییر رویه و انحراف مسیر نشود و در طول زمان آمد و شد مدیران سبب هم افزایی و پیشبرد هرچه بهتر امور شود.

در ادامه این برنامه سعدان زکایی رییس پیشین مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم ضمن شکرگذاری از خداوند به پاس 6 سال و نیم خدمت در مرکز ناتک گفت: خدمت در این مدت توفیقی بود که نصیب بنده شد و از وزیران محترمی که طی این مدت با حسن ظن و بزرگواری از مرکز ناتک حمایت و بحث کیفیت را به یک گفت گوی قالب تبدیل کردند، کمال تشکر و قدردانی را دارم.

وی حضور غلامی را برای مرکز ناتک یک غنیمت دانست و از شورای معاونان و مراکز نظارت و ارزیابی استان ها به دلیل تمامی همیاری ها و تعامل های سازنده قدردانی کرد.

زکایی در ادامه با اشاره به تلاش های مستمر مجموعه ناتک گفت: خوشبختانه مجموعه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، متشکل از نیروهای بسیار متخصص و کارآمد است که خالصانه و دلسوزانه جهت پیشبرد اهداف مرکز تلاش می کنند.

رییس سابق مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بخشی از کار نظارت نشان دادن نقاط قوت و بخش دیگری نیز نشان دادن نقاط ضعف است، اظهارداشت: طی مدت زمان مسئولیت در این مرکز تلاش شد تا عادلانه و منصفانه وظایف خود را به انجام برسانم اما ممکن است برخی اقدامات سهواً سبب آزردگی خاطر تعدادی از دوستان و همکاران شده باشد که بنده از همه این عزیزان طلب حلالیت می کنم.

وی در ادامه با بیان اینکه دکتر منتظر به مدت 2 سال به عنوان مشاور در مرکز ناتک حضور داشتند، گفت: امیدوارم مرکز نظارت و ارزیابی با نیروهای کارآمد خود و با مدیریت دکتر منتظر، گام های موثر و بزرگی را در جهت تحقق اهداف بر دارد.

در ادامه نیز منتظر رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم با اشاره به ویژگی های برجسته اخلاقی و شخصیتی زکایی گفت: بنده از سال 1367 توفیق داشتم تا در بازه های زمانی و حوزه های مختلف با دکتر زکایی همکاری مشترک داشته و از سجایای اخلاقی ایشان بهره مند باشم.

وی افزود: ادب و اخلاق، پایبندی به اصول و صلابت رای مبتنی بر دیدگاه عمیق نسبت به مسائل و خیرخواهی جزیل مهم ترین و برجسته ترین ویژگی های اخلاقی دکتر زکایی است.

در واقع ایشان همیشه یک محبت پدرانه و یک مدیریت حکیمانه نسبت به همه همکاران داشته و دارند.

منتظر در ادامه با اشاره به لزوم داشتن نظام سیاستگذاری موفق تصریح کرد: ما اگر می خواهیم یک نظام سیاستگذاری موفق داشته باشیم باید 3 بخش سیاستگذاری، برنامه ریزی و ارزیابی و نظارت را تقویت کنیم.

تلاش ما در این مرکز این است تا این 3 محور را در امتداد هم و در یک مسیر رو به رشد برای نظام علمی کشور پیش ببریم.

رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم در پایان اظهارداشت: امیدوارم خداوند توفیق خدمت مضاعف به بنده عنایت کند و این راه مسیری باشد تا در انتها تأثیرات مثبت و مطلوبی در مجموعه آموزش عالی کشور گذاشته باشد البته این امر مگر با رهنمودهای دکتر غلامی و مسئولان وزارت علوم و تجربیات دکتر زکایی محقق نخواهد شد.

در ادامه این آیین نیز غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی و خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم ضمن بیان ویژگی های برجسته اخلاقی زکایی از مجموع تلاش های وی برای ارتقای نظام آموزش عالی کشور قدردانی و تشکر کردند.

همچنین در این مراسم علاوه بر اینکه برخی از مسئولان دانشگاه ها نیز ضمن تشکر از زحمات زکایی، نکاتی را در خصوص فعالیت های مراکز نظارت و ارزیابی در دانشگاه ها و ارتباط آن ها با مرکز ناتک مطرح کردند، معاونان و تعدادی از همکاران مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداخته و خاطراتی از دوران طولانی تصدی زکایی در این مرکز بیان نمودند.

هفته گذشته به دنبال درخواست استعفای سعدان زکایی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با آن موافقت و  غلامعلی منتظر را به سمت رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت این وزارتخانه منصوب کرد.


کلید واژه ها: ارزیابی - کیفیت - آموزش عالی - وزارت علوم - وزیر علوم - علوم - دکتر - وزارت - مسئولان دانشگاه - قدردانی - کشور - برگزار - آیین - معارفه - فراموش نشدنی - منصور غلامی - غلامی - تکریم - آموزش - غلامی وزیر - عالی - رییس - وزیر - مدت زمان - دانشگاه - غلامعلی - مسئولان - اقدامات - تحقیقات - تجربیات

آخرین اخبار سرویس:
تولید داروی درمان سالک توسط دانشجویان و اساتید داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان/ کسب رتبه نخست دانشجویان دانشکده داروسازی در آزمون جامع 180 واحدی وزارت بهداشت

تولید داروی درمان سالک توسط دانشجویان و اساتید داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان/ کسب رتبه نخست دانشجویان دانشکده داروسازی در آزمون جامع 180 واحدی وزارت بهداشت

دیدگاه روسای دانشگاه ها در نشست مجازی با وزیر علوم

ارتقای رتبه دانشگاه سمنان در رتبه بندی لایدن 2020

ثبت اولین کشفِ chr(034)ربات دانشمندchr(034)

مهدی دسینه رییس دانشگاه آزاد قشم شد

نشست مجازی سبک زندگی رضوی برگزار می شود

دانشگاهیان باید با شرایط جدید دانشگاه ها خود را تطبیق دهند

وضعیت خوابگاه دانشجویی در ترم آینده

250 نفر زندانی دانشجوی پیام نور و علمی کاربردی در حال برگزاری امتحانات هستند

ببینید | زمان شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه ها مشخص شد

16شرکت دانش بنیان در آستانه ورود به بورس

رییس سازمان امور دانشجویان: حداکثر از 50 درصد ظرفیت خوابگاه ها در ترم آینده می توانیم استفاده کنیم

روسای دانشگاه در نشست با وزیرعلوم: در مورد ارائه اینترنت رایگان مشکل داریم

روسای دانشگاه در نشست با وزیرعلوم: در مورد ارائه اینترنت رایگان مشکل داریم

250 نفر زندانی دانشجوی پیام نور و علمی کاربردی در حال برگزاری امتحانات هستند

23 تیرماه؛ آخرین فرصت تخلیه خوابگاه مفید دانشگاه صنعتی قم است

مبنای سال تحصیلی آینده آموزش مجازی است

50 درصد ظرفیت خوابگاه ها در شرایط کرونا به دانشجویان اختصاص می یابد

حداکثر از 50درصد ظرفیت خوابگاه ها در ترم آینده استفاده می کنیم

حداکثر از50درصد ظرفیت خوابگاه ها در ترم آینده می توانیم استفاده کنیم

اینترنت دانشگاه ها رایگان شود

ارتقای جایگاه دانشگاه سمنان در رتبه بندی لایدن 2020

ترم تابستانه در دانشگاه یاسوج برگزار نمی شود 

250 زندانی دانشجوی پیام نور و علمی کاربردی در حال برگزاری امتحانات هستند

استفاده از دانشجویان ارشد به عنوان کمک دستیار

تهدیدهای زیست محیطی دریاچه ارومیه/ برنامه علمی احیای دریاچه ارومیه تدوین شد

جذب نیروی امریه

دفتر نظارت و بازرسی دانشگاه آزاد اسلامی رویکرد مچ گیری ندارد

دانشگاه بین المللی چابهار در راستای تربیت نیروی انسانی کارآمد در سواحل مکران فعالیت می کند

علاقه مندی دانشجویان بلاروس به زبان و فرهنگ ایران

همایش ملی تجربیات دانشگاه ها در اجرای آموزش مجازی 21 مردادماه برگزار می شود

فعالیت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به مدت یک هفته تعطیل شد

لزوم افزایش پهنای باند برای آموزش مجازی

 تدابیر لازم برای برگزاری امتحان جامع دکتری اتخاذ شد

جذب نیروی امریه

آموزش مجازی، مبنای سال تحصیلی آینده/ حضور مقطعی دانشجویان میتواند مناسب باشد

250 زندانی دانشجوی پیام نور و علمی کاربردی در حال برگزاری امتحانات هستند

250 نفر زندانی دانشجوی پیام نور و علمی کاربردی در حال برگزاری امتحانات هستند

250 نفر زندانی دانشجوی پیام نور و علمی کاربردی در حال برگزاری امتحانات هستند

تعیین تکلیف نهایی زمان برگزاری کنکور

لزوم حفظ تجربیات عملکرد دانشگاه ها در دوران کرونا/ هماهنگی دانشگاه ها با روش های جدید آموزشی

درخواست ضرغامی درباره قرارداد ایران با چین

اعطای مجوز به 4 نشریه دانشگاه تهران

شروع ترم جدید بر پایه آموزش مجازی استاندارد / در مورد ارائه اینترنت رایگان مشکل داریم

حکایت جالب یک استاد از تقلب مجازی شاگردانش+عکس

کمک چین برای پایان پاندمی کرونا

شیمی در لابلای برگ های پاییزی / علمی که دید شما را نسبت به دنیای اطرافتان تغییر می دهد

تمدید مهلت ثبت نام بانوان طلبه در دانشکده هدی تا 30 تیر

شیمی در لابه لای برگ های پاییزی / علمی که دید شما را نسبت به دنیای اطرافتان تغییر می دهد

اینترنت دانشگاه ها رایگان شود

وزیر علوم: مبنای سال تحصیلی آینده آموزش مجازی است

«فرزانه فخریان» معاون فرهنگی و تولید انتشارات سروش شد

دیدگاه رؤسای دانشگاه ها در نشست مجازی با وزیر علوم

نخستین نشست شورای راهبردی پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

مبنای سال تحصیلی آینده آموزش مجازی است

نظر رؤسای دانشگاه ها درباره ترم پاییز

لزوم حفظ تجربیات عملکرد دانشگاه ها در دوران کرونا/ هماهنگی دانشگاه ها با روش های جدید آموزشی

ترم تابستانه در دانشگاه یاسوج برگزار نمی شود

نمکی: تصمیم گیری درباره برگزاری آزمون های سراسری در جلسه عصر امروز

استفاده از دانشجویان ارشد به عنوان کمک دستیار/ اختصاص بودجه ای ویژه برای آموزش غیر حضوری

تقدیر مجمع اسلامی استادان استان تهران از خدمات معاون سابق فرهنگی دانشگاه آزاد/ تبریک به جهان بین

در مورد ارائه اینترنت رایگان مشکل داریم

عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران منصوب شد

پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

علاقه مندی دانشجویان بلاروس به زبان و فرهنگ ایران

دانشگاه ها در دوران کرونا حمایت می شوند

راهنمای شرکت در کنکور دکتری 99 منتشر شد

لزوم حفظ تجربیات دوران کرونا /هماهنگی دانشگاه ها با روش های جدید آموزشی

مبنای سال تحصیلی آینده آموزش مجازی است/ حضور دانشجویان برخی مقاطع

تاریخ برگزاری همایش ملی«کووید-19؛ دستاوردها و تهدیدها» مشخص شد/ مهلت ارسال مقاله تا 3 شهریور

2 انتصاب جدید در دانشگاه آزاد اسلامی شادگان

کشف «دیوار قطب جنوب» در فاصله یک میلیارد سال نوری از زمین

ارزش خبری ندارد/// مدیر کل دفتر بازرسی سمنان با رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان دیدار کرد

دانش بنیان های ایرانی به نمایشگاه واردات چین می روند / مهلت ثبت نام تا پایان تیرماه

جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار می شود

دانشگاه آزاد اسلامی دامغان به مدت 10 روز به روی مردم باز می شود

250 نفر زندانی دانشجوی پیام نور و علمی کاربردی در حال برگزاری امتحانات هستند

کشف «دیوار قطب جنوب» در فاصله یک میلیارد سال نوری از زمین

گام های مؤثر دانشگاه آزاد اسلامی برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

گزینش متقاضیان تدریس قرآن کریم در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد

وزیر علوم: دانشگاهیان باید با شرایط جدید دانشگاه ها خود را تطبیق دهند

کلاس های ترم تابستانه دانشگاه امام خمینی به صورت مجازی برگزار می شود

همایش «سیره علوی با رویکرد سلامت» برگزار می شود

ریل گذاری قانونی برای فرصت سازی و رفع مشکلات کشور / جامعه دانشگاهی عادت های جدید را در سبک زندگی خود ایجاد کند

سیاست های جدید معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

چین برای تمام شدن همه گیری کرونا کمک می کند

پیام پویش «دختران حاج قاسم» از گلزار شهدای کرمان/ماجرای چادری برای «زیارت»+تصاویر

معرفی هیأت داوران مسابقه مطبوعاتی سالیانه انجمن منتقدان تئاتر

امکان حذف آزمون جامع دکتری در دانشگاه خوارزمی فراهم شد

لزوم آشنایی دانشگاهیان با روش های مختلف آموزش مجازی

تفاهم نامه مرکز بازرسی با دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان منعقد شد

لزوم ارتقای شایستگی ها و توانمندی های مدیران در مدارس سما

جهان بین سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد شد

زمان ثبت نام ترم تابستانی دانشگاه شیراز تمدید شد

دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه «نواکشوت» تفاهمنامه منعقد می کند

غلامی: جامعه دانشگاهی عادت های جدید را در زندگی کاری ایجاد کند

انتخابات شبکه مجمع خیران استان فارس برگزار شد

دلواپسان قرارداد با چین همان به به گویان برجام هستند

گفتگویی درباره پایان قرن آمریکایی بر مبنای کتاب «گزینه ما»

آیین تکریم و معارفه رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت برگزار شد

آیین تکریم و معارفه رییس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت برگزار شد