مطالب مرتبط:
شورای نگهبان طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی را تایید کرد
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به قتل فجیع رومینا | شورای نگهبان کوتاهی کرد؟
قتل رومینا اشرفی نابخشودنی است / سخنگوی شورای نگهبان بیان کرد
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به اقدامات ضدبشری پلیس آمریکا
واکنش سخنگوی شورای نگهبان به ادعای بی اعتبار بودن مدارک تحصیلی برخی منتخبان مجلس
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 10 خرداد 1399 ساعت 13:482020-05-30سياسي

واکنش سخنگوی شورای نگهبان درباره قتل رومینا اشرفی/ طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی تایید شد/ امنیت آرای مردم برای ما مهم است


سخنگوی شورای نگهبان گفت: هنوز ابهاماتی درباره لایحه حذف چهار صفر از پول ملی وجود دارد که باید رفع شود و پس از رفع ابهامات اعلام نظر می کنیم.

- عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، امروز(شنبه) در نشست خبری گزارشی از بررسی مصوبات مجلس شورای اسلامی ارائه داد.

وی گفت: ایرادات 9 مصوبه مجلس با توجه به رفت و برگشت هایی که بین شورا و مجلس انجام شده است برطرف شده و عدم مغایرت آن با شرع و قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی اعلام شده است.

لایحه کمک به سامانه پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی، طرح استفساریه بند الف ماده 103 قانون خدمات کشوری، ایرادی با شرع و قانون اساسی ندارد.

طرح استفساریه تفسیری درباره معادل سازی مدرک کارشناسی برای استخدام افراد است.

کدخدایی اضافه کرد: طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مغایرتی با شرع و قانون اساسی نداشت.

وی گفت: طرح دو فوریتی مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهوینستی علیه صلح و امنیت نیز واجد بار مالی نبود و مورد ایراد شورا قرار نگرفت، علاوه بر این لایحه تشویق سرمایه گذاری متقابل بین ایران و عراق و لایحه الحاق ایران به موافقتنامه حمل و نقل مواد غذایی فسادپذیر نیز جهت اجرا به مجلس ابلاغ شد.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از مهر و فارس بخوانید؛ * لایحه موافقتنامه سرویس های هوایی دو جانبه بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کویت و همچنین لایحه حمایت قضایی و بیمه ای از ماموران یگان حفاظت محیط زیست و جنگل بانی مغایرتی با شرع و قانون اساسی نداشت.

علاوه بر این طرح دو فوریتی کاهش حبس تعزیری مورد تایید شورا قرار گرفت.

*{ با تشریح طرح ها و لوایح مغایر با شرع و قانون اساسی}: طرح الحاق یک ماده به قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت زیرا طبق این طرح مقرر شده است ضوابطی برای فعالیت احزاب و گروه های سیاسی در قالب آیین نامه در نظر گرفته شود که شورای نگهبان آن امر را مغایر با اصل 85 قانون اساسی می داند زیرا در رابطه با حقوق افراد و احزاب است و باید در مجلس تصویب شود.

وی با اشاره به بررسی طرح اصلاح قوانین انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در شورای نگهبان، گفت: صرف نظر از ایرادات و ابهامات متعدد در طرح مذکور، فرآیند نظارتی پیش بینی شده به موجب این مصوبه از جهات مختلف از جمله نحوه رسیدگی به اعتراض داوطلبان و تکالیف مراجع نظارتی مربوطه در این مصوبه با تکالیف مندرج در قانون لزوم رسیدگی دقیق به شکایت داوطلبین رد صلاحیت شده در انتخابات و همچنین از حیث نسبت ترتیبات اجرایی مقرر با قوانین موجود انتخاباتی واجد ابهام شناخته شد.

*{ با اشاره به بررسی لایحه حذف چهار صفر در شورای نگهبان}: این لایحه نیز مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت زیرا در تبصره یک این لایحه با توجه به قرار دادن تعهدات کشور در مقابل صندوق بین المللی پول به عنوان یکی از معیارهای محاسبه و تعیین برابری پول های خارجی نسبت به تومان و نرخ خرید و فروش ارز، مصوبه دارای ابهام شناخته شد.

* به دلیل اهمیت این لایحه و پیگیری های دولت از رییس کل بانک مرکزی دعوت شد تا در جلسه شورای نگهبان حضور یابد؛ او بیش از یک ساعت در خصوص ابهامات موجود توضیحاتی ارائه کرد اما بعد از این گفتگو همچنان ایرادات فنی اعضای شورای نگهبان باقی بود .

* لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ها نیز مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت زیرا بر اساس اصل 100 قانون اساسی وظایف شوراها نظارتی است اما این طرح وظایف جدیدی را برای این شوراها در نظر گرفته است.

*{ با اشاره به بررسی لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی سرخس، دوغارون و مازندران در شورای نگهبان}: ایرادات زیادی به این لوایح وارد است و نیازمند اخذ گزارشات بیشتری در این خصوص هستیم.

*{ در خصوص ایراد شورای نگهبان به لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث}: فقهای شورای نگهبان به این لایحه ایراد شرعی داشتند زیرا تکلیف افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند و توان مالی برای پرداخت حق بیمه ندارند روشن نشده است.

طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی نیز مورد ایران شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت مجتمع تشخیص مصلحت نظام قرار گرفته است.

*{ با اشاره به بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو در شورای نگهبان}: این طرح مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی تشخیص داده شد زیرا واردات خودرو در صورت اجرای آن تسهیل می شود، هیئت عالی نظارت مجمع نیز ایراداتی به این طرح داشت.

* لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان نیز مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفت و تاکید شد که بیان شود کلیه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان باید به رعایت احکام و ارزش های اسلامی و شئون انقلاب اسلامی مقید گردد.

* طرح ساماندهی کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور که به دلیل بار مالی مورد اعتراض دولت بود از سوی شورای نگهبان نیز مغایر با اصل 75 قانون اساسی شناخته شد.

لایحه موافقت نامه بین ایران و هند به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بر درآمد ایراد دارد.

* فقهای شورای نگهبان در این مدت، نامه های دیوان عدالت را مورد بررسی قرار داده و نظرات خود را اعلام کردند.

* در دو هفته اخیر مجلس دهم مصوبات زیادی را برای شورای نگهبان ارسال کرده است، سه شنبه گذشته 16 مصوبه به شورا ارسال شد که تلاش می کنیم در فرصت قانون نظر شورای نگهبان در خصوص این مصوبات را اعلام کنیم.

*{ خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم}: فرصت چهار ساله را غنیمت بدانید و برای حفظ حقوق مردم تلاش کنید تا بعد از چهار سال باقیات الصالحات از خود به جا بگذارید.

* به جز منتخب تفرش و آشتیان، گزارش رسمی دیگری درباره مدرک تحصیلی دیگر منتخبان مجلس یازدهم به دست ما نرسیده است.

و*{ درباره سازوکار روال بررسی مدارک تحصیلی در صورت ادعا درباره غیر معتبر بودن مدرک تحصیلی منتخبان مجلس یازدهم}: نباید به شایعات در این خصوص توجه کرد.

اگر گزارشی مستند باشد باید به کمیسیون تخصصی اعتبارنامه های مجلس ارجاع شود.

* امیدوارم در مجلس جدید، گذشته چراغ راه آینده باشد و در این فرصت اندک حل مشکلات مردم به خصوص مشکلات اقتصادی حل شود.

شورای نگهبان هر کمکی که بتواند به مجلس جدید کند، دریغ نخواهد کرد، همانطور که ارتباط تنگاتنگی هم میان شورا و مجلس قبلی وجود داشت.

*{ درباره طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس}: امیدواریم نمایندگان مجلس یازدهم، هر چه زودتر قانون انتخابات را سامان بدهند و اصلاح کنند.

همکاری ها و گفت وگوهایی میان شورای نگهبان و منتخبان مجلس یازدهم انجام شده و امیدواریم مجلس که رسمیت پیدا کرد، اصلاح قانون انتخابات نیز انجام شود.

*{ درباره قتل رومینا اشرفی}: قتل رومینا اشرفی، یک جنایت بود و ما هم انزجار خود را از این جنایت ها اعلام می کنیم.

این مسائل با یک قانون حل نمی شود، بلکه زمینه های اقتصادی و فرهنگی هم دارند.

لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان سال 97 برای ما ارسال شده و ما ایراد گرفتیم و 8-9 ماه بعد دوباره برای ما ارسال شد و یک ایراد دوباره گرفتیم.

* هیچگونه قصوری از سوی شورای نگهبان در تصویب لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان نبوده است و شورای نگهبان در بازه زمانی قانونی اعلام نظر کرده است.

مجلس می توانست به شکل دیگری آن را بررسی و با سرعت به مجلس ارسال کند البته بنده هیچ ارتباطی میان تصویب این لایحه و آن جنایت نمی بینم.

*{ در پاسخ به سوالی درباره اعزام نفتکش های ایرانی به ونزوئلا: تدابیر مقام معظم رهبری و مقاومت مردم در مقابل تحریم ها، باعث کسب پیروزی بوده و رمز موفقیت ها، مقاومت است.

*{ در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اظهارات شورای نگهبان در مورد علل رد صلاحیت نمایندگان مجلس عامل تضعیف خانه ملت بوده است}: بنده در شورای نگهبان همواره در جهت حمایت و تکریم مجلس صحبت کردم.

برای ما مجالس هشتم، نهم و دهم تفاوتی ندارد.

* نمایندگان، منتخبین مردم هستند و جایگاه آنها محترم است، نهاد مجلس، رکن اصلی کشور در امر قانونگذاری و نظارت است و کسی به خود جرأت نمی دهد که در جهت تضعیف این نهاد سخن بگوید.

* شما همواره در جلسات شورای نگهبان از ما سوال می کنید که علت رد صلاحیت ها چیست، قانونگذار ما را منع کرده که به صورت عمومی دلایل رد صلاحیت افراد را اعلام کنیم اما دلایل رد صلاحیت ها طبق قانون مسائل مالی، اخلاقی و ضدیت با انقلاب است، بیان قانونی مسئله به معنای تضعیف نمایندگان نیست.

ما از کسی اسم نبردیم.

ذکر قانون تضعیف مجلس نیست.

* صحبت هایی که نمایندگان در یکی دو هفته اخیر داشتند را با نظرات بنده مقایسه کنید.

کدام توهین، اساعه ادب و تضعیف شورای نگهبان و مجلس بود.

قضاوت با شماست.

*{در پاسخ به سوالی در مورد علت عدم حضور آیت الله جنتی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم}: با توجه به شیوع بیماری کرونا، پروتکل هایی وجود داشت که از ابتدا اعلام کردند تعداد مدعوین مجلس محدود است.

از شورای نگهبان، بنده و آیت الله جنتی برای حضور در این مراسم دعوت شدیم.

آقای جنتی سفر بودند.

تلاش کردند که برگردند اما امکانپذیر نبود به همین جهت بنده در جلسه افتتاحیه حضور یافتم.

*{ در پاسخ به سوال دیگری در خصوص امکان اصلاح قانون مجازات در زمینه قتل فرزند توسط پدر}: شورای نگهبان از هرگونه قانون جدید برای مجازات این گونه افراد استقبال می کند.

اگر این مشکلات با قانونگذار حل می شود شورای نگهبان خود را موظف می داند که گام هایی در این مسیر بردارد.

*{ در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اظهارات رییس جمهور مبنی بر ناهماهنگی وزارت کشور با شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی}: وزیر کشور اخیراً اعلام کرد همکاری و هماهنگی که بین شورای نگهبان و وزارت کشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی وجود داشت در هیچ دوره ای وجود نداشته است.

شاید رییس جمهور اطلاعات دقیقی در این خصوص ندارد و یا گزارش دقیقی برای او ارسال نشده است.

* در حوزه قانونی، فنی و رایانه ای ارتباطات تنگاتنگی بین وزارت کشور و شورای نگهبان در این خصوص وجود داشت و تلاش شد برای تحقق این مطالبه مردم و شورای نگهبان گام های جدی برداشته شود.

لذا در انتخابات مجلس احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام شد.

* امنیت آرای مردم برای ما مهم است، ما باید پاسدار آرای مردم به عنوان حق الناس داشتیم.

در صورت تأمین امنیت آرا مشکلی با برگزاری الکترونیکی انتخابات نداریم.

* با وزیر ارتباطات که فردی متخصص در این زمینه است مشورت کردم اما او هم اعلام کرد تردید جدی در خصوص این سازوکار وجود دارد.

*{ در پاسخ به سوال دیگری پیرامون طرح نمایندگان مجلس دهم برای نظارت بر حقوقدانان شورای نگهبان}: بررسی طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس در این خصوص در دستور کار شورای نگهبان قرار دارد و زمانی که شورا نظر خود را اعلام کند بنده نظر شورا را اعلام می نمایم.

* در قوانین موجود نسبت به تخلفات همه مقامات از جمله اعضا و حقوقدانان شورای نگهبان و مخصوصاً انتخابات، مجازات وجود دارد و اگر اعضای شورا تخلف کنند قانون می تواند آنها را مورد تعقیب قرار دهد.

* اعضای حقوقدان شورای نگهبان، کارشناس هستند، اگر بخواهند آنها را به خاطر نظراتشان تحت تعقیب قرار دهند خلاف است اما اگر تخلفی انجام دهند قوانین ما مقررات لازم برای برخورد با این گونه تخلفات را دارد.

کپی شد
کلید واژه ها: سخنگوی شورای نگهبان - شورای نگهبان - مجلس شورای اسلامی - شورای - شورا - شورای اسلامی - قانون اساسی - حذف چهار صفر از پول ملی - نگهبان - استفساریه - مجلس - قانون - کدخدایی - رژیم صهیونیستی - اسلامی - مصوبات مجلس - اساسی - اعلام - لایحه - مصوبه مجلس - صهیونیستی - آرای مردم - نشست خبری - ماده - کارشناسی - عباسعلی - ایرادات - اقدامات - استخدام - پول ملی

آخرین اخبار سرویس:
شورای شهر و شهرداری تبریز محل شخصی نیست/ از عملکرد صفر جذب سرمایه گذاری تا تبدیل تبریز به بتن شهر

امیر موسوی از اردوگاه دو دانشگاه افسری ارتش بازدید کرد

از افتتاح کتابخانه در قطارشهری تهران تا جمع آوری ایستگاه های مطالعه قطارشهری مشهد

اجمالی/ عقب ماندگی ها در استیفای حقوق جامعه جانبازان کم نیست

باید مدیران نالایق از صحنه مدیریت حذف شوند

روزنامه اطلاعات: دو گروه درباره عزاداری حرف نزنند!

استخدام 2 ردیف شغلی در موسسه شتابدهی استعداد پل استار

رییس جمهور: افتتاح طرح های عظیم ملی پیام قدرت ملت ایران به آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع است

لرستان دارای ظرفیت های بالای سرمایه گذاری است

معاون استاندار خراسان رضوی بر ساماندهی گمرک و مرز دوغارون تاکید کرد

طرح فروش نفت در شورای سران قوا مورد تصمیم قرار گرفت

صوت | از هم اندیشی وعاظ و خطبای مشهور تا برگزاری همایش جبهه جهانی شباب المقاومه در مشهد

نبیه بری: هفته گذشته شاهد توطئه ای علیه پارلمان بودیم

قم/ پای صحبت اولین کسانی که اموات کرونایی را غسل دادند

افتتاح طرحهای عظیم ملی پیام قدرت ملت ایران به آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع است

تعارضی میان برپایی عزاداری و رعایت پروتکل های بهداشتی وجود ندارد

دانشگاه ها باید در راستای رفع چالش ها و نیازهای جامعه گام بردارند

تجلیل از ایثارگران باید شایسته زحمات آنها باشد

استخدام حسابدار و حسابدار ارشد در شرکت معظم تولیدی و صنعتی

رییس دیوان عالی کشور: قاضی صادرکننده رای اشتباه سلب صلاحیت می شود

مجلس با اقدام خود به معیشت مردم لطمه زد

استخدام برنامه نویس c# در یک شرکت معتبر

ممنوعیت برپایی ایستگاه صلواتی در تهران

فردا، قطع آب خیابان امام (ره) چالشتر

فیلم| رییسی: شوراها باید دژ محکمی در مقابل نفوذ، رانت خواری و فساد باشند

تولید واکسن روسی کرونا + تصاویر

هنر نیروی قدس سپاه، میلاد قدرت است/ انتقام خون حاج قاسم گرفته خواهد شد

برپایی ایستگاه صلواتی و حرکت دسته های عزاداری ممنوع است

رییس جمهوری: افتتاح طرح های عظیم ملی پیام قدرت ملت ایران به دشمنان است

اجرای سامانه گرمسیری از افتخارات نظام است

قول وزیر نیرو برای تأمین اعتبار مجتمع تصفیه خانه طول لات رحیم آباد

جلسه کمیته ایثارگران دادگستری استان مازندران برگزارشد

استخدام اپراتور وایرکات و چارمیلز آقا در شرکت بهداد الکتریک

تصاویر | افتتاح اولین کتابخانه عمومی در مترو تهران

اگر دادگاه ها جولانگاه دلالان شود، فساد جامعه را می گیرد

باید راه برای قانون مداران هموار و برای متخلفان سد شود

علل افزایش خشونت در جامعه را بررسی و تحلیل کنید.

رییس دیوان عالی کشور:کوچک ترین خطا در قوه قضاییه قابل اغماض نیست

صوت | از هم اندیشی وعاظ مشهور تا برگزاری همایش جبهه جهانی شباب المقاومه در مشهد

افتتاح طرحهای عظیم ملی در ایران اسلامی در هر پنجشنبه پیام قدرت ملت ایران به آمریکا، صهیونیسم و ارتجاع است

افزایش سرانه گازرسانی به روستاهای الموت/مسؤولان گازرسانی به الموت و طارم را جدی بگیرند

شرق: بازگشت به برجام با پیروزی بایدن هم تقریبا محال است

اهداف دشمنان با حضور مردم ولایت مدار شکست خواهد خورد

صادرات تولیدات صنایع دفاعی کشور در دستور کار است

توضیحات مبسوط یک مدیر در پی انتشار گزارش مالی فارابی

فرمانده سپاه: دشمنان بدانند انتقام سخت در راه است

انعقاد تفاهم نامه تامین مسکن و اشتغال ایثارگران با استانداری لرستان

34 هزار اصله نهال در گرمسار توزیع شد

واکسن ایرانی کرونا وارد فاز انسانی شد

امام جمعه قیروکارزین: وجود امنیت مانع قانون شکنی است

7 هزار مترمربع از اراضی دولتی در بافق رفع تصرف شد

برگزاری نمایشگاه مجازی عکس مؤسسه بیت الاحزان

برگزیدگان آخرین بار جایزه ارغوان اعلام شدند

نماز جمعه این هفته در شیراز و 31 شهر استان فارس اقامه نمی شود

فرمانده کل سپاه: انتقام خون حاج قاسم گرفته خواهد شد

چیزی که ابرقدرت های جهان دنبالش هستند

نبیه بری:تعداد مفقودی های انفجار بیروت بیش از 30 نفر است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین: خبرگزاری حوزه نقش حرفه ای خود را به خوبی ایفا کرده است

مرحله دوم رزمایش «ایران همدل» در چهارمحال وبختیاری اجرا می شود

سرلشکر سلامی: انتقام خون حاج قاسم گرفته خواهد شد

معرفی مدیر جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان سمنان/ خداحافظی با پیرچه بعد از 39 سال

چرا این همه تفاوت بین رأی دو قاضی در یک پرونده مشابه وجود دارد؟

چرا حقوق دان ها به کمیسیون قضایی نمی روند؟ دشتی اردکانی: کمیسیون برنامه و بودجه هم حقوق دان می خواهد

زمان آغاز گفت وگو با طالبان مشخص نیست

گیلان| ضرورت نهادینه شدن امر به معروف در جامعه؛ مسئولان در اولویت نهی از منکر هستند

نغمه پرداز بزرگ کرمانج نام نیکی از خود بر جای گذاشت

قانون استفاده از فایل های الکترونیکی منابع/ نشر کتاب دیجیتالی

هنر نیروی قدس سپاه، میلاد قدرت است/ انتقام خون حاج قاسم گرفته خواهد شد

قرار بر حق؛ بوطیقای موسیقی حقانیت پیامبر اکرم

جانباز 70 درصد کاشانی به همرزمان شهیدش پیوست

مسأله امنیت غذایی برای ما مهم است/ مردم در برابر مشکلات می ایستند

نذورات محرم به قرارگاه مواسات اهدا شود

مباهله عیدی مهجور در میان مسلمانان

ائمه جمعه در راستای حل مشکلات مردم کمک حال مسئولان باشند

ثبت نام اردوی جهادی تابستان 99

بهره برداری از خط بهینه سازی و ارتقاء توان عملیاتی تانک های نیروهای مسلح در 31 مرداد روز صنعت دفاعی

امام جمعه مهریز: کاهش حوادث رانندگی نیاز به همکاری مردم دارد

تعادل نوشت: مدرس، قربانی اختلاف

استخدام کارمند اداری آقا در یک شرکت معتبر در محدوده شهریار

آیا محمدرضا حیاتی از ایران مهاجرت کرده است؟ + فیلم

رزمایش سراسری اهدای خون در همدان برگزار می شود

امام جمعه مهریز: کاهش حوادث رانندگی نیاز به همکاری مردم دارد

همکاری رسانه با هیئاتی که دستورات بهداشتی را رعایت کنند

اعضای هیأت رییسه سال چهارم شورای اسلامی شهر یاسوج انتخاب شدند

موافقت مجلس لبنان با استعفای 7 نماینده/ مروان حماده استعفای خود را پس گرفت

راه ایجاد ثبات مذاکرات، تثبیت امنیت جمعی در منطقه است

استخدام مدیر امور جاری و اجرایی در یک هتل آپارتمان در صادقیه

نرم افزار اکسل ژن های انسان را تغییر می دهد

سمنان| اجرای دستورالعمل های بهداشتی در ایام محرم و صفر با جدیت دنبال شود

شهرهای تویسرکان و بهار، لالجین، صالح آباد و مهاجران نماز جمعه این هفته اقامه نمی شود

هنر نیروی قدس سپاه به روایت فرمانده کل سپاه | انتقام خون حاج قاسم گرفته خواهد شد

فرمانده سپاه: دشمنان بدانند انتقام سخت در راه است

باید مدیران نالایق از صحنه مدیریت حذف شوند

روحانی: افتتاح طرح های ملی در هر پنج شنبه پیامی به دشمنان است / عدم توقف ملت ایران از مسیر آبادانی و سازندگی

تیپ متفاوت همسر داور عصر جدید +عکس

افتتاح کارخانه لاستیک سازی صنایع دفاعی دورود با حضور وزیر دفاع

دیدار رییس سازمان زندان های کشور با خانواده قاضی شهید کریمی

سی و چهارمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها

رفع مشکل بیمارستان خصوصی آرین فردیس تا دهه فجر امسال

موزه شهید عاشوری راه اندازی می شود/ تدوین کتاب پرچم دار نهضت انقلاب در بوشهر

واکنش سخنگوی شورای نگهبان درباره قتل رومینا اشرفی/ طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی تایید شد/ امنیت آرای مردم برای ما مهم است

واکنش سخنگوی شورای نگهبان درباره قتل رومینا اشرفی/ طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی تایید شد/ امنیت آرای مردم برای ما مهم است