مطالب مرتبط:
افزایش قیمت مسکن در تابستان؛ آری یا خیر؟
افزایش متوسط قیمت مسکن در تهران به متری 17 میلیون تومان+جدول
افزایش قیمت نفت و کاهش بهای طلا در بازارهای جهانی
قیمت مسکن در تهران / اعلام آخرین آمار
دسیسه پشت افزایش قیمت خودرو /پراید 90 میلیونی را نخرید /دلالان خودرو به بازار بورس حسادت می کنند /واکنش دو نماینده مجلس
-57 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 5 خرداد 1399 ساعت 15:052020-05-25اقتصادي

افزایش قیمت مسکن مهر


افزایش بی سر و صدای حدود 20 میلیون تومانی قیمت مسکن مهر در شهر هایی از جمله پرند و پردیس باعث ایجاد نگرانی هایی برای متقاضیان شده است.

- مسکن مهر به عنوان یکی از بزرگترین طرح های مسکنی کشور طی دو دهه قبل به شمار می رود که باعث امیدوار شدن بخش بزرگی از جامعه شد.

اما از زمانی که این طرح کلید زده شد مشکلات بسیار زیادی برای اقشار ضعیف و متوسط جامعه که در این طرح ثبت نام کرده بودند به وجود آمد، بسیاری از آنها تمامی سرمایه و یا بخش زیادی از پس اندازهای خود را برای خرید این واحدها هزینه کردند اما هنوز بعد از گذشت بیش از 10 تا 15 سال هیچ واحدی تحویل نگرفته اند.

بیش از 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر در کشور گلنگ زده شده که پرونده بسیاری از آنها در شهرهای مختلف بسته شده است اما هنوز بخش عمده ای از این واحدها در شهرهای جدید تهران باقی مانده و در چند سال گذشته هم با افزایش قیمت به بهانه های مختلف شوک های زیادی به متقاضیان وارد شده است.

مسکن مهر در سال های 92 تا 96 و با حضور عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی وقت رها شده بود چراکه آخوندی هیچ اعتقادی به مسکن مهر نداشت و این طرح را جزو مزخرف ترین طرح های مسکنی و عمرانی کشور به دلیل فاصله داشتن از کلان شهرها می دانست، همین موضوع باعث شد که بسیاری از متقاضیان و ثبت نام کنندگان نسبت به این طرح دلسرد شوند و تمایلی برای پرداخت آورده خود نداشته باشند.

قیمت هر متر مربع واحد مسکن مهر به 15 میلیون تومان رسید از این فرصت دلالان و سوداگران استفاده کرده و اقدام به خرید و فروش و احتکار واحدها کردند که این موضوع در شهر جدید پردیس بسیار دردسرساز شد به طوری که بعد از گذشت یک سال قیمت واحدهای مسکن مهر در پردیس رشد بیش از 100 درصدی داشته و از متری یک میلیون تا 2 میلیون به متری 10 تا 15 میلیون تومان افزایش یافت.

افزایش 20 میلیون تومانی مسکن مهر در پردیس ورود دلالان به بازار مسکن مهر در شهرهای مختلف باعث ایجاد مشکلات زیادی برای متقاضیان و کلاهبرداری عمده در پردیس و پرند شده است این موضوعات خود باعث شد که دو روز قبل مدیر عامل شرکت عمران پردیس از مصوبه جدید افزایش 20 میلیون تومانی قیمت مسکن مهر برای خریداران دوم و سرمایه گذاران را خبر دهد.

مهدی هدایت مدیرعامل پردیس در این باره گفت: این افزایش قیمت مشمول گروه های هدف و نفرات اولی که ثبت نام کرده اند نمی شود.

او افزود: افزایش قیمت تعبیه شده بخشی از سوبسید 100 میلیون تومانی است که به پروژه های مسکن مهر تخصیص داده شده و برای حمایت از نفرات اول واقعی و تکمیل سریع واحد ها است.

هدایت با اشاره به اینکه ما تا اواخر تیرماه در صورت تکمیل امکانات دستگاه های خدمات رسان 15 هزار واحد مسکن مهر در پردیس را تکمیل خواهیم کرد، افزود: برای جلوگیری از بورس بازی و برهم زدن برنامه محتکران و دلالان مصوبه افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر پردیس برای سرمایه گذاران را در نظر گرفتیم.

او ادامه داد: دولت برای تکمیل هرچه سریعتر واحد های مسکن مهر برای گروه های هدف حدود 100 میلیون تومان سوبسید در نظر گرفته است، بنابراین متقاضیانی که از ابتدای خرداد ماه اقدام به خرید واحد های مسکن مهر کنند، مشمول افزایش قیمت 20 میلیون تومانی می شوند.

بازار شایعات مسکن مهر همچنان داغ است این خبر باعث شد که خریداران مسکن مهر در پردیس برای زدن وکالت و یا سند به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند که این خود باعث ایجاد صف های طولانی و چند کیلومتری در پردیس آن هم در شرایط کرونایی کشور شد.

از سوی دیگر حاشیه و بازار شایعات در این شرایط بسیار داغ شد و سودجویان و دلالان باز هم به فکر نگران کردن مردم شدند به طوری که از روز گذشته خبر افزایش 25 برابری هزینه نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر مطرح شد که بلافاصله هدایت مدیر عامل پردیس این موضوع را رد و هزینه نقل و انتقال واحد مسکن مهر را همان یک میلیون تومان اعلام کرد.

قیمت واحدهای مسکن مهر از 20 میلیون بیشتر افزایش نیافته است در همین زمینه مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران پردیس در گفت وگو با خبرنگار مسکن اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه متوسط افزایش هزینه قیمت مسکن مهر در پردیس 20 میلیون تومان است، گفت: شایعاتی در رابطه با افزایش قیمت مسکن مهر برای متقاضیان و ثبت نام کنندگان اول مسکن مهر ایجاد شده بود که تمامی آن ها را رد می کنم.

او ادامه داد: هدف ما از این افزایش قیمت مسکن مهر حذف دلالان و بورس بازی در مسکن مهر پردیس است.

هزینه نقل و انتقال مسکن مهر تنها یک میلیون تومان است روز گذشته هدایت در برنامه شبکه خبر با اشاره به اینکه به هیچ عنوان هزینه نقل و انتقال واحد های مسکن مهر افزایش نیافته است، گفت: هزینه نقل و انتقال این واحدها همان یک میلیون تومان است و شایعات منتشر شده مبنی بر اینکه این هزینه ها 25 برابر شده است را رد می کنم.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس تاکید کرد: متقاضیان و خریداران به هیچ عنوان نگران نباشند چرا که هیچ هزینه اضافی قرار نیست پرداخت کنند.

او گفت: برای هر واحد مسکن مهر و جهت تکمیل این واحد ها حدود 100 میلیون تومان هزینه می شود و ما برای دریافت این سوبسید 20 میلیون تومان از خریداران و سرمایه گذاران دریافت می کنیم.

هدایت اظهار کرد: خریداران مرحله اول و اقشار کم درآمد و گروه های هدف، مشمول پرداخت این افزایش قیمت 20 میلیون تومانی نیستند.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس با اشاره به اینکه متاسفانه در پردیس شاهد آن هستیم که یک واحد چند بار توسط خریداران و دلالان به دلیل بورس بازی خرید و فروش می شود، افزود: این افزایش 20 میلیون تومانی برای جلوگیری از بورس بازی و افزایش قیمت و ایجاد ثبات قیمتی در واحد های مسکن مهر است که مصوبه آن را دریافت کرده ایم.

او با اشاره به اینکه این افزایش 20 میلیون تومانی مشمول خریدارانی که قبل از خرداد ماه اقدام به خرید کردند نمی شود و آن ها نگران نباشند، افزود: این افزایش قیمت شامل متقاضیان اول و اقشار هدف ما نمی شود و در این زمینه 2 طیف از جمله دلال، محتکران و سرمایه گذاران نگران شده اند و ما می توانیم سوبسید هایی که دولت برای تکمیل واحد ها هزینه می کند از محتکران و دلالان دریافت کنیم.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس هزینه نقل و انتقال واحد های مسکن مهر یک میلیون تومان است گفت: ما از خریداران اول به بعد 20 میلیون تومان دریافت خواهیم کرد و هزینه نقل و انتقال همان یک میلیون تومان خواهد بود.

این هزینه شامل متقاضیان اول و اقشار کم در آمد نمی شود و متقاضیان به هیچ عنوان نگران افزایش قیمت نباشند چراکه ما قصد داریم دلال بازی را جمع کنیم.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس اظهار کرد: هزینه ای که برای ساخت هر واحد مسکن مهر تاکنون صورت گرفته 100 میلیون تومان است.

او افزود: افراد دومی که مسکن مهر در پردیس خرید می کنند و افرادی که بعد از اول خرداد ماه اقدام به خرید می کنند مشمول این افزایش هستند.

همچنین برای جلوگیری از تجمعات در کارگزاری ها، افرادی که وکالت می دهند می توانند از طریق نوبت دهی اقدام به سند زدن کنند بنابراین مشکلات در این زمینه را هم برطرف کردیم.

هدایت توضیح داد: شرکت عمران پردیس تمامی اسامی خریداران اول و متقاضیان واقعی را دارد و این افراد به هیچ عنوان مشمول افزایش قیمت نخواهند شد و تاکنون برای این افراد هم رشد قیمتی نداشته ایم.

مدیر عامل شرکت عمران پردیس با اشاره به اینکه مشکل اصلی در پردیس آن بود که یک واحد 10 ها بار توسط دلالان و خریداران خرید و فروش می شد، گفت: این واحد ها بدون آنکه سکونتی در آن صورت بگیرد توسط محتکران خریداری می شد و در نتیجه این اقدام رشد بی رویه قیمت مسکن در شهر پردیس به وجود آمد.

گفتنی است در شهر پردیس حدود 82 هزار واحد مسکن مهر در پردیس هدف گذاری شده است، که تاکنون بیش از 60 هزار واحد از آنها تحویل داده شده و 15 هزار واحد در اواخر تیرماه افتتاح و 10 هزار واحد هم در شهریور ماه به بهره برداری می رسد و 12 هزار واحد باقی مانده هم تا پایان سال افتتاح می شود.

وضعیت مسکن مهر پرند بدتر از پردیس است اما وضعیت شهر پرند هم بهتر از پردیس نیست به طوری که در طی روز های گذشته به برخی از پروژه های مسکن مهر این شهرها افزایش قیمت 7 تا 20 میلیون تومانی خورده که باعث ایجاد ناراحتی و تجمعاتی در شهر جدید پرند شده است.

بسیاری از متقاضیان در شهر جدید پرند با مشکلاتی از جمله کلاه برداری های تعاونی ها و افزایش چندین باره قیمت ها روبرو بوده اند به طوری که تعدادی از متقاضیان در این شهر هنوز بعد از گذشت 10 سال واحدهای خود را تحویل نگرفته اند.

به امید تحویل مسکن مهر 12 سال منتظر هستم در همین زمینه یکی از متقاضیان مسکن مهر در پرند در گفت وگو با خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه بعد از گذشت 12 سال هنوز واحد خود را تحویل نگرفته ام گفت: من به امید خانه دار شدن 12 سال پیش تمام زندگی و سرمایه خود از جمله طلاهای همسر خود را فروختم تا شاید صاحب سقف و سرپناهی برای زندگی شوم.

او ادامه داد: در آن سال فرزند من یک سال سن داشت اما هم اکنون سن فرزندم من به 12 سال رسیده و من هنوز واحد خود را تحویل نگرفته ام.

حسینی بیان کرد: هر چند سال یک بار به بهانه های مختلف قیمت واحدها را افزایش میدهند و قیمت واحدی که قرار بود برای ما 20 میلیون تومان تمام شود اما هم اکنون قیمت این واحدها به 300 میلیون تومان رسیده است.

و هفته گذشته هم دوباره خبر افزایش 15 تا 20 میلیون تومانی را به ما اعلام کردند.

7هزار واحد مسکن مهر شرکت کیسیون 7 تا 20 میلیون تومان افزایش یافته است در همین رابطه وطن خواهی مدیر عامل پرند در گفت وگو با خبرنگار مسکن اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه شرایط واحدهای مسکن مهر در پرند با سایر شهرهای جدید از جمله پردیس تفاوت دارد، گفت: هرکدام از بلوک های شهر جدید پردیس دارای هزار تا 1200 واحد است اما بلوک های شهر جدید پرند 100 تا 114 واحدی هست بنابراین هزینه ساخت این واحدها کمتر است.

او ادامه داد: در شهر جدید پرند حدود 7 هزار واحد مسکن مهر در پروژه های کیسون به دلیل افزایش اجتناب ناپذیر قیمت ها در بخش های از جمله مصالح ساختمانی و تجهیزات با مشکل روبرو شده بود بنابرابن باید متقاضیان این واحدها 7 تا 20 میلیون تومان هزینه بیشتر پرداخت کنند.

وطن خواهی بیان کرد: با رایزنی های که از طریق وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران انجام شد توانستیم 45 درصد از افزایش قیمت ها را کاهش دهیم در غیر این صورت باید متقاضیان هزینه بیشتری پرداخت می کردند.

مدیر عامل شرکت عمران پرند یاد آور شد: در ابتدا بسیاری از متقاضیان ناراحت و گله مند از این افزایش قیمت بودند اما بعد از صحبت با آنها و قول تحویل هرچه سریعتر این واحدها متقاعد به پرداخت هزینه ها شدند.

وطن خواهی تاکید کرد: باید هرچه سریعتر متقاضیان آورده خود را تکمیل کنند متاسفانه با وجود درخواست های چندین باره تنها تعدادی متقاضی حاضر به تکمیل آورده خود شدند.

به طور مثال از هزار متقاضی کمتر از 500 نفر آورده خود را تکمیل کرده اند.

گفتنی است تکمیل نکردن آورده ها توسط متقاضیان باعث سو استفاده دلالان و سوداگران برای بورس بازی و احتکار واحدها می شود بنابراین باید هرچه سریعتر با تکمیل آورده و همچنین همکاری بیشتر پیمانکاران برای ساخت واحدها بتوانیم تا پایان امسال پرونده این پروژه بزرگ عمرانی کشور را ببندیم.

فصل تجارت /
کلید واژه ها: مسکن مهر - قیمت مسکن مهر - افزایش قیمت - مسکن - افزایش - قیمت مسکن - واحد - متقاضیان - میلیون - قیمت - شهرهای جدید - جامعه - مختلف - کشور - بزرگترین - هایی - ثبت نام - مشکلات - سرمایه - نگرانی - پرونده - یکی از - تهران - هزینه - پردیس - اقشار - متوسط - واحدی - گذشته - تحویل

آخرین اخبار سرویس:
کره گیری کُره ای ها از آب گل آلود تحریم

افزایش هزینه های مردم در ایام کرونایی

داغی بیش از حد EOS R5؛ دلیل نبود فن در دوربین و موارد بیشتر

راهکار وزارت صنعت برای کنترل بازار خودرو

چه مقدار نقدینگی وارد بورس شد

گزارش حریرچی از هزینه های سنگین کرونا برای هر خانوار ایرانی

رونق مناطق آزاد با هم افزایی و تبادل اطلاعات

یکهزار و 6 روز تولید بدون توقف در فجر انرژی خلیج فارس

افزایش ظرفیت استخراج بیش از هزار معدن/انجام 996 هزار بازرسی از واحدهای صنفی، تولیدی و خدماتی

استانداردسازی و کاهش قیمت خودرو های تولید ایران در دستور کار است

رقابت غول های خودروسازی جهان برای دستیابی به فناوری خودرو های خودران

حمایت از تولید موتورسیکلت و خودروی برقی در دستور کار است

از قطع کارت بانکی اتباع افغانستانی تا سهمیه سوخت ناوگان باری درون شهری

توقف 15 مورد تغییر کاربری غیرمجاز در قیروکارزین

تحقق جهش تولید نیازمند همراهی بانک هاست

آمادگی ایران خودرو برای خرید تضمینی محصولات قطعه سازان استان کرمانشاه

ترفندهایی برای مدیریت زمان در مطالعه

اندر احوالات مردم در دوران شیوع کرونا! + کاریکاتور

تحقق جهش تولید نیازمند همراهی بانک هاست

اختصاص 20 میلیارد ریال برای رفع مشکل اطفای حریق و آسانسور مسکن مهر تربت حیدریه

زمان قرعه کشی کوییک اس ، شاهین ، ساینا اس سایپا اعلام شد + پیش پرداخت

شرکت هواپیمایی امارات: آغاز پروازها به تهران از 17 جولای (فردا جمعه)

از جوجه کُشی تا مرغ 18هزار تومانی!

روحانی: صنعت برق در کشور به خودکفایی 90 درصدی رسیده است

افزایش ابر و وزش باد برای نواحی مرکزی استان

شرکت هواپیمایی امارات پروازهای خود را به تهران ازسر می گیرد

ویروس کرونا، زوج بریتانیایی را میلیونر کرد

درآمد نفتی ایران در 2019 بیش از 41 میلیارد دلار کاهش یافت

اجرای پروژه فرهنگی و ورزشی درمنطقه 5 شیراز

استقبال بانک مرکزی از شفاف سازی قوه قضاییه

ثبت رکورد هزار و شش روز تولید بدون توقف در پتروشیمی فجر/ 33 درصد از خرید شرکت از خوزستان و شهرستان صورت می گیرد/ یک و نیم میلیارد کیلووات برق جنوب استان از فجر تامین شد

دو ماه تا پایان فصل چانه زنی؛ آقای وزیر، مستاجران به وام ودیعه مسکن دلخوش باشند؟!

خبر مشروح 20 پنج شنبه 26 تیر 99

آبرسانی به دورترین نقطه کشور را وظیفه خود می دانیم

70 هزار تن گندم از مزارع شهرستان کازرون برداشت شد

کرونا باعث افزایش هزینه های سبد خانوار ها شده است

70 هزار تن گندم از مزارع شهرستان کازرون برداشت شد

نگرانی فاروجی ها از افزایش مبتلایان به کرونا

واحدهای آسیب دیده از کرونا برای تسویه حق بیمه تا پایان سال مهلت دارند

پیگیری 20:30 در بازار دلالان دارو های کرونایی

تصاویر/ گزارش رسانه خارجی از استفاده از ماسک در متروی تهران

افزایش نرخ سود بانکی بازار ارز را آرام می کند؟

احیا 2200 واحد تولیدی راکد در دستور کار وزارت صمت است

کدام نمادهای بورسی متوقف شده اند؟

تسلا دهمین شرکت ارزشمند آمریکا

مشکلات اقتصادی کرونا در انگلیس 

خسارت سیل به 1150 هکتار اراضی کشاورزی منطقه شمال اردبیل

کوه پارک مشهد به بهره برداری رسید

کاهش نرخ میوه نوبرانه/ موز و انبه گران شد+جدول

قیمت مرغ بالاخره تثبیت شد: 15 هزار و 750

نیمی از شهرستان های بوشهر برق را متعادل مصرف می کنند

عرضه مرغ با نرخ بالای 19 هزار تومان گرانفروشی است

ثبت رکورد هزار و شش روز تولید بدون توقف در پتروشیمی فجر/ 33 درصد از خرید شرکت از خوزستان و شهرستان صورت می گیرد/ یک و نیم میلیارد کیلووات برق جنوب استان از فجر تامین شد

مدیرعامل ایران خودرو: تولیدکنندگان قطعات خودرو وارد میدان شوند

شهرستان شوش از نظر زیرساخت های فرهنگی وضعیت مطلوبی ندارد

افتتاح خط تولید 150 تنی تصفیه روغن کارخانه گنجه رودبار + عکس

واگذاری اراضی معطل صنعتی به سرمایه گذاران جدید در قزوین

میانگین قیمت مرغ در خرده فروشی

بانک مرکزی اعلام کرد: سفارش فروش اوراق بدهی دولتی دریافت نکردیم

فصل خرمنکوبی در مهاباد

سفارش فروش اوراق بدهی دولتی دریافت نکردیم

هدر رفت میلیارد ها ریال سعودی در پروژه های تفریحی

کفایت نقدینگی در بازار بین بانکی

افزایش نرخ سود بانکی بازار ارز را آرام می کند؟

قم قطب تولید چادر مشکی در کشور است

chr(034)طرح جامع طلاchr(034) کلید خورد

تجهیز آرامستان مشهد به غسالخانه پرتابل/مهم ترین مشکل عمرانی بجنورد

احیا 2200 واحد تولیدی راکد در دستور کار وزارت صمت است

منطقه ویژه علم و فناوری، یکی از سازوکارهای اقتصاد دانش بنیان است

سهام آسیا اقیانوسیه افت کرد

بسیاری از قوانین فعلی نیازمند تغییر به نفع تولید است

سایه کرونا بر سر کارگران فصلی/آنها برای هزینه سلامتی پولی ندارند

آزمایش واکسن کرونا ساخت چین در امارات

84 هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بورس شد

آغاز آخرین مرحله آزمایش واکسن چینی کرونا در امارات

ادامه توقف گردشگران اروپایی در مرز بازرگان به علت محدودیت های کرونا

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/26

می خواهیم به مباحث حیاتی فرهنگی بپردازیم/ لوایح در مجلس از نظر فرهنگی بررسی خواهند شد

اجناس توقیف شده گمرک در اهواز تعیین تکلیف می شوند

اختصاص 20 میلیارد ریال برای رفع مشکل اطفای حریق و آسانسور مسکن مهر تربت حیدریه

خودروهایی که در مرداد سهمیه بنزین نمی گیرند

بازدید معاون وزیر صمت از گروه خودروسازی سایپا

ورود 84 هزار میلیارد تومان نقدینگی به بورس از ابتدای امسال

کرونا باعث افزایش هزینه های سبد خانوارها شده است

انتقال تجهیزات بندرچابهار به بندری دیگر صحت ندارد

حذف هزاران شغل با خام فروشی سنگ

دو خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی

شکستن رکورد تولید گوجه فرنگی کشور در پارس آباد

مجوز معدن خاک پیت اراضی شهرستان اقلید باطل شد

از جوجه کُشی تا مرغ 18 هزار تومانی!

کرونا باعث افزایش هزینه های سبد خانوارها شده است

طلا از پارسال تا امسال چقدر گران شد؟

بحران اقتصادی کرونا بدتر از سقوط اقتصاد دنیا در سال 2008/ هزینه 700 هزار تومانی وسایل حفاظتی به ازای هر بیمار/ هزینه های کمرشکن کرونا برای خانوارها/ افزایش نیاز به اکسیژن ساز از 7 به 95 درصد

بخش خبری نیمروزی 14 شبکه یک سیما 26 تیر

ضرورت استفاده از ظرفیت های معدنی تسهیل گر صنعتی در سبزوار

عوامل سرسام آور افزایش مسکن و اجاره بها در مهاباد

فرماندار کرج : نحوه دفن زباله های عفونی نظارت شود

66 قربانی جدید کرونا در بریتانیا

نظارت های ویژه بر فعالیت نانوایی ها همزمان با افزایش قیمت نان

برداشت انگور از باغ های قم چند روزیست آغاز شده است

افزایش قیمت مسکن مهر

افزایش قیمت مسکن مهر