مطالب مرتبط:
واردات شکر به جای خط تولید کارخانه/ متهم برای جعل سند به هفت تپه رفته بود
ژل ضدعفونی دست به همت محققان دانشگاه بیرجند تولید شد
ایران خودرو: خودروهای مجهز به گیربکس 6دنده جدید از شهریور تولید می شود (+جزییات)
ثبت رکورد جدید تولید گندله در فولاد خراسان
کنترل بازار صنعت مرغ و تخم مرغ نیازمند واردات نهاده است
-100 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 خرداد 1399 ساعت 18:262020-05-23سياسي

واردات شکر به جای خط تولید کارخانه


در حالی سومین جلسه رسیدگی به پرونده فساد ارزی موسوم به باند امید اسدبیگی برگزار شد که مشخص شد متهمان به جای واردات خط تولید کارخانه شکر وارد کرده اند.

- "، سومین جلسه رسیدگی به پرونده 18 جلدی تخلفات ارز های دولتی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد.

در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام ضمن قرائت و تفهیم مفاد 193 و 194 قانون آیین دادرسی کیفری، از وکیل متهم کحال زاده خواست در جایگاه قرار گیرد تا دفاعیات خود را از موکل خود بیان کند.

وکیل متهم کحال زاده گفت: اسناد کاملی وجود دارد که نشان می دهد موکل بنده تعهدات ارزی خود را در قالب شرکت بازرگانی کحال زاده تماما انجام داده است.

وی افزود: همچنین موکل بنده در سال 93 تا 96 مقادیر قابل توجهی کالای اساسی از طریق ارز های دریافتی از سیستم بانکی، وارد کشور می کند که در این برهه نیز تعهدات ارزی خود را انجام داده است.

وی گفت: در حالی که موکل بنده تحقیقات را صادقانه پاسخگو بود؛ اما رفع تعهداتی که به اجرا درآمده بود و بانک ها آن را به هر دلیلی اعمال نکردند مشکلاتی را برای موکل بنده ایجاد کرد که در تحقیقات به آن اشاره نشده است.

وکیل متهم کحال زاده در ادامه گفت: از مجموع 14 فقره ثبت سفارش مجموعا معادل 266 میلیون یورو ارز معادل تخصیص پیدا کرده است.

این موضوع و آثار ناشی از آن مورد توجه قرار نگرفته و حضور شرکت های کارگزاری ارزی در اینجا ضرورت خود را نشان می دهد.

وکیل متهم کحال زاده با طرح این ادعا که پرونده از نظر بهره گیری از نظر کارشناسان خبره دارای نقص است گفت: درخواست داریم تحقیقات تکمیل و نقائص رفع شود.

وی گفت: در کیفرخواست تلاش شده از اوصافی به کل عملیات اقتصادی و روابط بازرگانی موکل استفاده شود مثل اوصاف صوری بودن، جعلی بودن و همچنین درج گزینشی برخی از مطالب علیه متهم.

وی بیان کرد: پرونده در شعبه 12 بازپرسی در قسمتی همچنان در جریان است تقاضا دارم دستور فرمایید مدارک مرتبط ارسال شود.

وکیل متهم کحال زاده در مورد فروش ارز توسط موکل خود در بازار آزاد که در کیفرخواست به آن اشاره شده بود بیان کرد: حجم زیادی از تعهدات موکل ایفا شده است.

در مورد کارت های بازرگانی اجاره ای و شرکت های صوری نیز بحث کاغذی و صوری بودن در مورد شرکت موکل یعنی معتمد پارسه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کارت بازرگانی به صورت اجاره ای نبوده است گفت: نیشکر هفت تپه برای ادامه فعالیت های خود مجبور بوده است از شرکت های دیگر استفاده کند و از کارت بازرگانی موکل من نیز استفاده کرده است.

این وکیل عنوان کرد: در خصوص خط تولید نیشکر حداکثر 18 ماه مهلت برای این خط تولید متصور بوده که در زمان بازداشت موکل 9 ماه فرصت باقی مانده بود، اما عملا امکان رفع تعهد برای موکل در بازداشت فراهم نبوده است.

وکیل متهم کحال زاده در ادامه افزود: موکل با ارائه اسناد ارائه شده، 90 درصد تعهداتش را ایفا کرده است و بر اساس مصوبه بانک کشاورزی مطابق ارسال رفع تعهد 90 درصدی به وی ارز ارائه شده است و در این مورد تخلفی صورت نگرفته است.

این وکیل گفت: در برخی صفحات کیفرخواست عنوان ارز دولتی آمده و اعلام نشده است که چه نوع ارزی است.

این وکیل افزود: در حالی که موکل من در بازداشت بوده است بانک ها از این فرصت استفاده کرده و با ارائه شکایت به تعزیرات اقدام به گرفتن حکم کرده اند.

وکیل متهم کحال زاده بیان کرد: بانک ها به دور از انصاف، ارقام و اعداد را کامل اعلام نکرده اند و مدارک را ارائه نداده اند.

وی درباره اتهام جعل به متهم کحال زاده گفت: با توجه به تحقیقات در پرونده، روابط کاری معقول شرکت های نیشکر نشان می دهد که قاعدتا داشتن مهر دو شرکت بورسا و دلتا امری دور از ذهن در عملیات تجاری نیست لذا این به عنوان جعل تلقی نمی شود.

وکیل متهم کحال زاده با اشاره به بحث اخلال در نظام اقتصادی که به متهم کحال زاده منتسب شده افزود: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه اقدامات موکل من با سوء نیت همراه نبوده و هیچ قصد اخلالی نداشته است.

وکیل متهم کحال زاده با بیان اینکه نسبت عدم تعهدات ارزی به موکل بنده درست نیست، گفت: اگر چه خط تولید تعهدات با تاخیر همراه بوده، اما موکل بنده تمام تلاشش را کرده این مشکلات را برطرف کند .

وی با اشاره به اینکه وصف سازمان یافتگی به موکل بنده صحیح نیست، افزود: فعالیت وی بازرگانی بوده لذا در راستای تخصص و حرفه خود از ظرفیت ایشان برای کمک به شرکت نیشکر هفت تپه استفاده می کردند؛ لذا بحث سازمان یافتگی اصلا مطرح نیست.

در ادامه نماینده دادستان بیان کرد: مکاتبات زیادی از سوی مدیر عامل نیشکر هفت تپه با بانک کشاورزی صورت می گیرد که در یکی از این مکاتبات مهلت 20 روزه ای برای به جریان افتادن پرونده حواله ارزی این شرکت در مورخ 12 شهریور 96 تعیین می گردد.

پس از آن، جلسه ای در تاریخ 29 شهریور 96 در بانک کشاورزی تشکیل شده که این 20 روز به 45 روز تبدیل می شود و در نهایت تا 8 آبان 96 دستور رییس همچنان تمدید می گردد بدون آنکه کالایی وارد کشور شود.

به همین منوال در دی ماه 96 نیز این دستور تمدید شده در حالی که هیچ تعهد ارزی صورت نمی گیرد.

وی افزود: بر اساس دستور مذکور شرکت معتمد پارسه که در سال 95 با وجود بدهی 49 میلیون یورویی تا خرداد سال 96، 28 میلیون یورویی دیگر دریافت می کند و پس از آن تا آذر ماه سال 96 با همین دستورات، 200 میلیون یورو دیگر اخذ می کند یعنی شرکتی که هیچ تعهد ارزی انجام نداده همچنان تسهیلات دریافت می کند.

نماینده دادستان خطاب به قاضی بیان کرد: من از دادگاه می خواهم مسئول بانک کشاورزی نیز امروز در جایگاه متهم قرار گیرد.

به گفته خودش وی مدعی است بر اساس فشار های وارده چنین دستوراتی را صادر کرده است، این فرد بیان کند این فشار ها از چه ناحیه ای بوده است و چگونه شرکتی با چنین بدهی بالا بدون انجام اعتبار سنجی با چک و سفته می تواند مبالغ کلان میلیون دلاری اخذ کند.

در ادامه قاضی خطاب به وکیل متهم کحال زاده گفت: این نکته را یادآور می شوم که تاکنون هیچ یک از وکلا مستندی ارائه نداده اند و تاکنون سندی برای ورود کالا و میزان ارز دریافتی به دادگاه ارائه نکرده اید.

قاضی مسعودی مقام تاکید کرد: اگر چه ما خودمان استعلام خواهیم کرد و همه موارد را به طور دقیق بررسی می کنیم، اما شما نیز در رد استعلام می توانید اسناد خود را ارائه دهید که تاکنون اقدامی نکرده اید و فقط در دفاع از موکلتان بیان می کنید که وی بازرگان بوده و تعهدات خود را انجام داده است در حالی که در این زمینه اسنادی به دادگاه ارائه نکرده اید.

در ادامه وکیل خطاب به قاضی گفت: مدارک موجود است و برای آنکه وقت دادگاه گرفته نشود آن را بیان نکردیم که در اسرع وقت به دادگاه ارائه خواهیم کرد.

گفتنی است در ادامه وکیل متهم کحال زاده اسنادی را نشان قاضی داد که به زعم خود مشخص می کرد رقم 741 میلیون دلاری اتهامی به متهم کحال زاده واقعی نیست.

گفتنی است وکیل متهم کحال زاده ادامه داد: موکل بنده در بازداشت بوده لذا نتوانسته در این زمینه مذاکره ای با بانک ها انجام داده تا اسناد آن را ارائه کند.

در ادامه نماینده دادستان خطاب به وکیل متهم کحال زاده گفت: تنها یک سند ارائه دهید مبنی بر اینکه موکل شما در زمینه واردات خط تولید 18 هزار تنی رفع تعهد کرده است.

وکیل متهم کحال زاده خطاب به نماینده دادستان بیان کرد: ما در این زمینه اسناد خود را داریم که آن را ارائه خواهیم کرد.

نماینده دادستان گفت: گویا همان اسناد واردات شکر مدنظرتان است در حالی که این اسناد قابل قبول نیست چرا که من هم می توانم به بهانه واردات کالایی ارز دریافت کرده و بعد به جای آن کالا شیر خشک وارد کنم.

این دو قابل قبول نیست.

در ادامه قاضی به وکیل متهم کحال زاده گفت: چه کسی به شما گفته که می توانید کالای دیگری غیر از آنچه تعهد کردید وارد کنید؟ وی افزود: باید پاسخ دهید که این همه ارز برای چه کسی گرفته بودید و نزد چه کسی است که حالا می خواهید آن را تحویل دهید.

وکیل پاسخ داد: بخشی از ارز نزد کارگزاری است.

در ادامه این جلسه دادگاه دیگر وکیل متهم کحال زاده گفت: در کیفرخواست، خیلی از استناد ها به گزارش سایت قطره و به نقل ازبانک هاست، در واقع خیلی از موارد رفع تعهد شده است.

نماینده دادستان خطاب به وکیل متهم کحال زاده گفت: موکل شما به علت فروش ارز دستگیر شده است.

با توجه به صحبت های شما دو فرض وجود دارد: یک بگوییم اسناد جعلی است و با پروفرم های جعلی ارز ها گرفته شده است.

دوم اینکه بگوییم پروفرم ها جعلی نیست و شرکت دلتا برای بصیرانی است و ارز ها را اخذ کرده است.

در هر دو فرض موکل شما متهم است.

وکیل متهم کحال زاده پاسخ داد: موکل من جعل را نمی پذیرد.

نماینده دادستان خطاب به وکیل بیان کرد: ارز ها گرفته شده است، اما خط تولیدی وجود ندارد.

کالای هم جنس هم وارد نشده است.

اگر کالایی وارد شده است مجوزی از بانک مرکزی ندارد.

قرار نیست اگر موکل شما کالای دیگری وارد می کند عنوان شود رفع تعهد انجام شده است.

بر اساس اقاریر متهم 30 تا 40 میلیارد تومان سود آقای بصیرانی در یک بازه کوتاه مدت بوده است.

وکیل متهم کحال زاده در ادامه این جلسه دادگاه گفت: موکل من جعلی انجام نداده و نهایتا استفاده غیر مجاز از مهر ها داشته است که قاضی خطاب به وکیل گفت استفاده غیر مجاز از مهر ها نیز بنا بر قانون جعل است.

این وکیل متهم ادامه داد: تحصیل ارز توسط موکل اینجانب بر اساس روند قانونی انجام شده و ارز هایی که موکل بنده گرفته قسمتی از آن رفع تعهد شده است.

در ادامه وکیل متهم کحال زاده گفت: اینکه ارزی گرفته شده و در جای دیگر هزینه شده ارتباطی به انجام ندادن تعهد ندارد.

وی افزود: دلیل ورود موکل بنده به شرکت هفت تپه داشتن کارت بازرگانی بوده که این شرکت برای انجام معاملات خود به آن نیاز داشته است.

بعد از پایان صحبتهای وکیل متهم کحال زاده قاضی از متهم مسعود جلالیان خواست در جایگاه قرار گیرد و بعد از تفهیم اتهام به وی از او خواست توضیحات خود را بیان کند.

متهم جلالیان گفت: در کیفرخواست عناوین و مواردی ذکر شده که به ترتیب به همه این موارد خواهم پرداخت و توضیحاتی را ارائه خواهم کرد.

وی یادآور شد: ما اکنون درباره سال 96 سخن می گوییم سالی که هیچ گونه التهاب ارزی وجود نداشت.

از سوی دیگر حساسیت بخش تولید واعتراضات کارگری از جمله مواردی بود که سیستم بانکی با آن درگیر شد.

این متهم ادامه داد: بنده به مدت 5 ماه و نیم در سال 96 با این شرکت همکاری کردم؛ در فروردین ماه 96 از بانک کشاورزی با بنده تماس گرفتند تا جلسه ای با شرکت معتمد پارسه داشته باشم و با توجه به اینکه قرار بود از این شرکت 2 هزار میلیارد پول در بانک متمرکز شود لذا پیگیری برای انجام هر چه سریعتر این جلسه از سوی بانک صورت گرفت.

وی گفت: در این جلسه گزارش خوبی از فعالیت های این شرکت ارائه شد تا جایی که بر اساس این گزارش ها تمامی تعهدات ارزی شرکت هفت تپه تا آن زمان انجام شده بود.

لذا بعد از طی شدن پروسه کار در نهایت مصوبات این جلسات در کارگروه مدیریت تصویب و برای اداره مرکزی ارسال شد.

متهم جلالیان در ادامه گفت: از آنجایی که ما تفاهم نامه نوشتیم در تاریخ 3 خرداد سال 96 با امضای من برای شعبه می رود و 7 خرداد 96 مجددا با یک صورتجلسه نامه می زند که ما این را از 15 به 75 تبدیل کردیم.

در قبال چک شرکت و مقررات ارزی بوده است و در سامانه اعتباری بانک کشاورزی و اعتبار سنجی ایرانیان رتبه بندی A اعمال می شود.

وی در ادامه گفت: در تاریخ 10 تیر سال 96 اداره عملیات ارزی نامه ای به ما می دهد که قبول درخواست مطروحه صرفا منوط بر تعهدات قبلی شرکت است.

هر چند در شرح وظایف اداری عملیات ارزی نیست؛ اما ما این موضوع مستمسک قرار دادیم در ادامه جلسه مشترکی با آقایان کحال زاده، اسد بیگی، طالبی و طحال بیگی و دیگران برگزار کردیم و موضوع را صورتجلسه کردیم و در تاریخ 14 تیر سال 96 کار متوقف و منوط به 7 بند شد.

متهم جلالیان خاطر نشان کرد: در نامه ای که برای شرکت حامی مهر می رود اشاره به نامه 10 تیر سال 96 می شود و موضوع همکاری را مطرح می کند.

این نامه در زمان مدیریت بنده ارسال شد و کار تا 13 شهریور سال 96 متوقف شد که در ادامه من به اداره مرکزی منتقل می شوم.

وی در ادامه گفت: ثبت سفارش با وزارت صمت است تخصیص اعتبار وارز با بانک مرکزی است و بانک عامل فقط حواله دهنده است.

در ادامه این جلسه دادگاه متهم جلالیان گفت: 28 میلیون ارز پرداخت شده در سه بخش 17 میلیون یورویی سه و هشت میلیون یورویی است این پرداخت ها بر اساس مقررات قانونی انجام شده است.

نماینده دادستان خطاب به متهم جلالیان بیان کرد: قبل از خرداد سال 1396 شما رییس کل شعب استان تهران بوده اید و اعلام می کنید که بعد از آن مسئولیتی نداشته اید، اما آقای فهیمی اعلام کرده طی تماس تلفنی که شما داشته اید گفته اید در پرداخت 200 میلیون یورو مساعدت کامل داشته باشید.

فهیمی آن زمان مدیر شعب لرستان بوده است و بعد از آنکه شما ارتقا می یابید جایگزین شما در تهران می شود.

فهیمی اعلام می کند از جزییات روند پرداخت 200 میلیون یورو اطلاعی ندارد و شما با وی تماس تلفنی داشته اید و این موضوع را خود شما تایید کرده اید، برای چه به وی زنگ زدید و به او چه گفتید؟ نماینده دادستان ادامه داد: در تاریخ 10 تیر سال 96 جلسه ای با آقایان کحال زاده، اسد بیگی و دیگران داشتید و نهایتا تصمیم به توقف تعهدات ارزی می گیرید.

در 26 شهریور سال 96 چه اتفاقی افتاد که شما مهلت های گوناگون دادید؟ متهم جلالیان در پاسخ بیان کرد: 12 شهریور 96 اسد بیگی نامه ای داده که یک فرصت بدهید.

نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: چه کسی به شما گفت که در این مورد مساعدت داشته باشید آیا شخص ثالثی به شما گفت اسم این فرد را بگویید.

متهم جلالیان در این بخش از جلسه دادگاه از پاسخ دادن طفره رفت و در ادامه گفت: یکی از اعضای هیات مدیره زنگ زد و گفت مهلت بدهید.

در پایان این جلسه دادگاه قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم گفت: با توجه به نیمه کاره ماندن صحبت های شما و نزدیک شدن به زمان اذان صحبت های شما را در جلسه بعدی دادگاه مورخ 10 خرداد 99 ساعت 9 می شنویم.


کلید واژه ها: قاضی مسعودی مقام - تعهدات ارزی - رسیدگی - خط تولید - کارخانه - مفسدان اقتصادی - شرکت بازرگانی - ارزی - زاده - واردات - پرونده - متهم - تعهدات - مسعودی - کالای اساسی - آیین دادرسی - تولید - اخلالگران - قاضی - بنده - بازرگانی - مقام - وکیل - اقتصادی - دریافتی - تخلفات - برگزار - دادرسی - دادگاه - اسناد

آخرین اخبار سرویس:
همه پرسی قانون اساسی در روسیه یک ماه دیگر برگزار می شود

روحانی:سکوت و بازگو نکردن اقدامات دولت جفا به کل نظام و ملت است

وضعیت اقدامات زیرساختی اربعین حسینی(ع) در استان های هدف بررسی شد

قدردانی مجدد مادورو از ایران

پاسخ نویسنده «کیمیا» به گلایه های دریادار سیاری

دستاوردهای دولت افتخارات مجموعه نظام محسوب می شود و مایه دلگرمی مردم است

رییس جمهوری: بازگو نکردن اقدامات دولت جفا به کل نظام و ملت است

اتحاد و همدلی کلید تحقق شعار جهش تولید است

قدردانی مجدد مادورو از ایران

تامل بیشتر تهران در پی زلزله اخیر دماوند

صحنه سازی از حادثه خاییز با هدف زیر سؤوال بردن مدیریت بحران

روحانی: اگر در جهش تولید هم مانند کرونا متحد عمل کنیم موفق خواهیم شد

روحانی: متحد باشیم مانند کرونا موفق خواهیم بود

نامه جلیلی به قالیباف

استخدام مسئول دفتر مجرب در پردازنده هفت ستاره پاسارگاد

صحنه ای هولناک از یک منطقه در ایران! + عکس

واکنش تاجگردون به ادعای تهدید نمایندگان معترض به اعتبارنامه اش

شمخانی: ادعای ابرقدرتی آمریکا با حضور ⁧‫نفتکش های ایرانی‬⁩ در کاراییب باطل شد

قدردانی مجدد مادورو از ایران

دلجویی شهردار کرمانشاه از خانواده آسیه پناهی

استخدام پشتیبان فروش خانم در سوپرمارکت آنلاین هایپرترولی

پاسخ نویسنده «کیمیا» به گلایه های سردار سیاری

کنایه توییتری شمخانی به فرار ترامپ به زیرزمین کاخ سفید از ترس معترضان

جزییات جدید از انتقال سهام عدالت متوفیان

شمخانی: نشانه های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده است

شایسته نظام اسلامی نیست که دستاوردها و اقدامات مثبت دولت برای مردم بازگو نشود

غرب وحشی روی دیگر مجسمه آزادی! در آمریکاست

مشهد میزبان نمایشگاه دستاوردهای مقابله با کرونا

روحانی: دولت توانسته چرخ اقتصاد را بگرداند/ اگر در جهش تولید هم مانند کرونا عمل کنیم، موفق خواهیم بود

نشانه های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده است

روحانی: سکوت و بازگو نکردن اقدامات دولت جفا به کل نظام و ملت است

شمخانی: نشانه های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده است

واکنش شورای شهر فردیس به اظهارات شهردار/شهردار آن عضو شورا را که خواسته غیرقانونی داشته معرفی کند

نامگذاری سال جهش تولید نشان دهنده اعتماد رهبری به دولت است

نوبخت و همتی فردا به مجلس گزارش می دهند

روحانی: متحد عمل کنیم مانند کرونا در جهش تولید هم موفق خواهیم بود

حوزه علمیه جامعه امیرالمومنین طلبه می پذیرد

قالیباف: ایران و افغانستان اقدامات مهمی برای مقابله با تروریسم و مواد مخدر می توانند انجام دهند

مجلس نیازمند تشکیل یک فراکسیون قوی از مهندسین و متخصصین است.

امام خمینی اسلام ناب را احیا کرد/ 15 خرداد آغاز راه پیروزی انقلاب

شمخانی: نشانه های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شد

عضو شورای شهر تهران تفهیم اتهام شد

مدل های متفاوت و زیبای لباس بندری زنانه را اینجا ببینید

بازدید معاون رییس جمهور از شرکت های دانش بنیان خراسان جنوبی

قدردانی مجدد مادورو از ایران

 اجرای طرح فیبر نوری در اندیمشک شتاب می گیرد

نمایشگاه اسناد قیام خونین 15 خرداد در ورامین گشایش یافت

برنامه های شبکه اشراق به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام(ره) و قیام خونین 15 خرداد

استخدام کارشناس برنامه ریزی ، نظارت و کنترل پروژه خانم

همراهی مراکز دینی کنگان در مقابله با ویروس کرونا قابل تحسین است

نمایشگاه اسناد قیام خونین 15 خرداد در ورامین گشایش یافت

نشانه های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده/ تحریم با حضور نفتکش های ایرانی در کاراییب باطل شد

همکاری دوجانبه برای مقابله با تروریسم و موادمخدر

روحانی: اگر در جهش تولید هم مانند کرونا متحد و یکپارچه عمل کنیم موفق خواهیم بود

روحانی: دولت توانسته چرخ اقتصاد را بگرداند/ اگر در جهش تولید هم مانند کرونا عمل کنیم، موفق خواهیم بود

روایت رهبر انقلاب از کتاب «تقاضایی برای اقدام»

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد از خاییز بازدید کرد

ایران و افغانستان می توانند با دخالت کشورها در منطقه مبارزه کنند

ظریف:تکنیک زانو روی گردن چیز تازه ای نیست

رییس جمهور: اگر در جهش تولید هم مانند کرونا متحد و یکپارچه عمل کنیم موفق خواهیم بود

عضو شورای شهر تهران تفهیم اتهام شد

دستگاه رادیولوژی بیمارستان امام رضا (ع) دلگان راه اندازی شد

ملایر یکی از شهرستان های موفق در حوزه توسعه اقتصادی است

شمخانی: دروغ بزرگ دموکراسی آمریکا آشکار شد

کانون های فرهنگی هنری مساجد، پایگاه های جذب و تربیت جوانان هستند

اصلاح طرح طبقه بندی مشاغل و استفاده از نظام مزدی استاندارد از اولویتهای chr(034)ایران خودروchr(034) باشد/اهمیت ایجاد تشکلهای کارگری در واحدهای صنعتی بزرگ

خاموشی چراغ های برج میلاد به مناسبت ارتحال امام خمینی (ره)

پلمب 910 واحد صنفی در آبادان

قدردانی مجدد مادورو از ایران

حرکت های کشورهای اسلامی مقدمه ظهور خواهد بود/ اهمیت الگوگیری همه از نهضت خمینی(ره)

مجلس باید مظهر اقتدار و استحکام نظام باشد

رییس جمهور: اگر در جهش تولید هم مانند کرونا متحد و یکپارچه عمل کنیم موفق خواهیم بود

حمایت پارلمان اروپا از سرکردگان گروهک تروریستی حرکه النضال

روحانی: متحد باشیم مانند کرونا موفق خواهیم بود

دادستان: سارقین مسلح طلافروشی قم دستگیر شدند

شمخانی: نشانه های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده

شمخانی: نشانه های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده است

خاموشی یک ساعته برج میلاد در شب رحلت امام خمینی (ره)

مهاباد در وضعیت هشدارکرونایی

همراهی مراکز دینی کنگان در مقابله با ویروس کرونا قابل تحسین است

دلجویی شهردار کرمانشاه از خانواده آسیه پناهی

واکنش تاجگردون به ادعای تهدید مسلحانه نمایندگان معترض به اعتبارنامه اش

گلایه رییس جمهور از بازگو نکردن اقدامات دولت

شمخانی: نشانه های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده است

پیشگیری خسارت ناشی از حوادث در دستور کار قرار گیرد

افزایش بیماران کرونا از تحمل کادر درمان خارج است

واکنش شورای شهر فردیس به اظهارات شهردار/شهردار عضو شورای شهر را که خواسته غیرقانونی داشته معرفی کند

541 زندانی در همدان به آغوش خانواده خود بازگشتند

تنها راه غلبه بر دشمنان و حل مشکلات پیروی از رهبر انقلاب است

شمخانی: نشانه های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده است

عالم ترکیه ای: انقلاب امام خمینی اسلام حقیقی را در زمانه ما احیا کرد

همکاری ایران و افغانستان برای مقابله با تروریسم و مواد مخدر

همه پرسی قانون اساسی روسیه 11 تیر برگزار می شود

واکنش دایی به آتش سوزی زاگرس: محیط بان ها تنها می جنگد.../عکس

معاون استاندار کردستان: یاد امام خمینی (ره) در قلب مردم جای دارد

رییس جمهور: اگر در جهش تولید هم مانند کرونا متحد و یکپارچه عمل کنیم موفق خواهیم بود

شمخانی: نشانه های افول شیطان بزرگ، بیش از پیش نمایان شده است

دری نجف آبادی :اتحاد و همدلی کلید تحقق شعار جهش تولیداست

اگر در جهش تولید هم مانند کرونا متحد عمل کنیم موفق خواهیم بود

برج میلاد شامگاه 13 خرداد خاموش می شود

واردات شکر به جای خط تولید کارخانه

واردات شکر به جای خط تولید کارخانه