مطالب مرتبط:
35 خط قرمز کرونا برای فوتبال ایران! / تعلیق در انتظار تیم های با 5 مبتلا
35 خط قرمز کرونا برای فوتبال ایران! / تعلیق در انتظار تیم های با 5 مبتلا
35 خط قرمز کرونا برای فوتبال ایران! / تعلیق در انتظار تیم های با 5 مبتلا
گل محمدی: نمی شود تا تولید واکسن کرونا فوتبال را تعطیل کرد
تازه ترین آمار کرونا تا 2 خرداد؛ 2311 مبتلای جدید/7300 جانباخته/ خوزستان همچنان در وضعیت قرمز
-38 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 خرداد 1399 ساعت 02:522020-05-22ورزشي

35 خط قرمز کرونا برای فوتبال ایران!


 تعیین چارچوب های سلامت محور در مورد برگزاری مسابقات لیگ فوتبال که به صورت دستورالعمل قابل اجرا تعریف و ابلاغ شده است، مسائل متعددی دارد که چه از سوی تصمیم گیرندگان و چه از سوی باشگاه ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

- خبرگزاری ایسنا: تعیین چارچوب های سلامت محور در مورد برگزاری مسابقات لیگ و سازمان لیگ قرار گیرد.

خداحافظی تماشاچیان با تمرینات و مسابقات برگزاری مسابقات و تمرینات بدون حضور تماشاچی از جمله مهم ترین مسائلی است که از سوی متولیان امر مدنظر قرار گرفته است و باید به صورت دقیق از سوی باشگاه ها به آن به ویژه در حین برگزاری تمرینات توجه شود.

تعلیق در انتظار تیم ها در صورت وجود بیش از 5 مبتلا در صورت وجود بیش از پنج نفر با علایم مثبت یا مثبت شدن تست های تشخیصی مبنی بر ابتلای فرد به کووید 19، فعالیت تیم مربوطه تا زمان بهبود مبتلایان و کسب گواهی سلامت، معلق خواهد شد، همچنین در صورت وجود علائم یا تست مثبت، فرد مذکور مجوز همراهی تیم را نداشته و ضروری است به مدت 14 روز قرنطینه شود.

موضوع مهم در این بخش سرنوشت برگزاری مسابقات در صورت تعلیق تیم هایی است که تعداد مبتلایان آن ها به بیش از پنج مورد می رسد و به طور حتم چنین اتفاقی دوره زمانی لیگ برتر را به بیش از 45 روز افزایش خواهد داد و موجب می شود تا بازهم پرونده لیگ باز بماند! گندزدایی توپ و یک سوال بسیار مهم بر اساس این دستورالعمل توپ در فواصل زمانی اوت یا توقف تمرین و قبل و بعد از بازی گندزدایی شود، اما نکته بسیار مهم که باید از سوی کارشناسان به آن پاسخ داده شود این است که آیا کیفیت استفاده از توپ بعد از گندزدایی پایین می آید یا این مسئله تاثیری در نحوه حرکت توپ در حین تمرین یا مسابقه ندارد؟ هر مسابقه یک تست انجام تست در زمان مسابقات باید در فاصله زمانی هر پنج روز یک بار انجام شود و با توجه به اینکه اعلام شده است 9 هفته پایانی لیگ برتر در 45 روز برگزار خواهد شد بنابراین دوره زمانی انجام مسابقات لیگ برتر و انجام تست برابر است.

هر نفر یک اتاق و چالش توان مالی برای باشگاه ها اعلام شده است که در محل اقامت در هر اتاق یک نفر استقرار یابد و اگر تا پایان تمرینات بازیکنان در قرنطینه باشند، اتاق افراد باید کاملا مجزا باشد، این مسئله اما به اعتراض برخی از باشگاه ها همراه شده و اعلام کرده اند که با توجه به مشکلات مالی در این زمینه با محدودیت مواجه هستند.

حال اما اجرای دقیق این بند باید از سوی ناظران تعیین شده مورد توجه قرار گیرد تا به صورت دقیق باشگاه ها به آن عمل کنند و با عدم توجه به آن سلامت بازیکانان و سایر عوامل تیم را به خطر نیاندازند.

محدودیت برای حضور خبرنگاران و عکاسان مورد مهم دیگر ایجاد محدودیت برای حضور عکاسان و خبرنگاران است که باید با همکاری رسانه ها در این زمینه گام برداشت؛ بر اساس این دستورالعمل حداکثر 10 نفر عکاس و 10 نفر خبرنگار با حفظ فاصله فیزیکی می توانند در ورزشگاه ها حضور پیدا کنند و حضور آن ها در تمرینات به میزان حداقل ممکن طبق مفاد این دستورالعمل خواهد بود و در این زمینه باید رعایت بهداشت فردی (با ماسک) و فاصله گذاری در دستور کار قرار گیرد خبرنگاران و عکاسان مجاز با ماسک و دستکش چه در ورزشگاه در روز مسابقه و تمرین حضور یابند.

ماساژ و حوضچه آب ممنوع در طول برگزاری تمرین و مسابقات انجام ماساژ و نیز استفاده از حوضچه های آب سرد و گرم ممنوع اعلام شده است و باشگاه ها باید به انجام این مسئله توجه جدی داشته باشند و به هیچ وجه ممکن تخطی نکنند.

توجه به برخی جزییات از سوی باشگاه در این دستورالعمل همچنین مواردی جزیی اما بسیار مهم نیز عنوان شده که نیازمند رعایت دقیق آن از سوی تمامی اعضای یک باشگاه است که در این زمینه می توان به رعایت فاصله حداقل یک متری بین افراد، حداقل برخورد بدنی با دیگران، ممنوعیت تمرینات کششی به صورت کمک گرفتن از دیگران، برگزاری مراسم استقرار دسته جمعی تیم ها قبل و بعد از مسابقه و دست دادن و رد و بدل کردن نمادهای تیم ها به یکدیگر، ممنوعیت حلقه زدن تیمی در تمرینات و بازی، حفظ فا صله سه متری از سوی توپ جمع کن ها، ضرورت هرگونه تمرینات غیرتوپی با فاصله 2 متری، خودداری از برگزاری جلسات حضوری، ممنوعیت تجمع بازیکنان و مربیان در رختکن و رعایت نحوه حضور در رختکن در 2 گروه، ممنوعیت رفتن به سمت نیمکت تیم مقابل و اهدا جوایز و گل، مجاز بودن حضور حداکثر توانند در طول یک جلسه تمرین، ممنوعیت رد و بدل کردن اشیا، وسایل تمرین، نوشیدنی و خوراکی، ممنوعیت قراردادن بطری آب در کنار زمین و الزام افراد به استفاده از قمقه مربوط به خود و قطع 30 دقیقه ای تمرین برای نوشیدن مایعات اشاره کرد.

در ادامه می توانید مهم ترین موارد تعریف شده در راهنمای گام دوم مبارزه با کووید-19(کرونا ویروس) فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط لیگ فوتبال" که در 35 مورد خلاصه شده است را مشاهده کنید.

1- مسابقات بدون تماشاچی برگزار شود.

2- حضور تماشاچی در طول تمرینات ممنوع است.

3- فاصله حداقل یک متری بین افراد رعایت شود.

4- در هنگام تمرینات گروهی سعی شود حداقل برخورد بدنی با دیگران صورت پذیرد.

5- تمرینات کششی به صورت کمک گرفتن از دیگران ممنوع است.

6- مراسم استقرار دسته جمعی تیم ها قبل و بعد از مسابقه و دست دادن و رد و بدل کردن نمادهای تیم ها به یکدیگر ممنوع است.

7- جهت تردد، بازیکنان و کادر فنی و سایر افراد در صورت امکان از اتومبیل شخصی خود استفاده کنند و در صورت استفاده از ماشین های عمومی ازجمله اتوبوس، مینی بوس، ون در هر ردیف یک نفر و به صورت ضربدری بنشینند و حداکثر از یک سوم تا یک چهارم ظرفیت خودرو استفاده شود و در صورت استفاده از اتومبیل های سواری حداکثر با احتساب راننده، سه نفر در هر خودرو حضور داشته باشند.

8- حلقه زدن تیمی در تمرینات و بازی ممنوع شود.

9- حضور عکاسان و خبرنگاران در تمرینات به حداقل ممکن طبق مفاد این دستورالعمل خواهد بود و در صورت حضور ایشان رعایت بهداشت فردی (با ماسک) و فاصله گذاری الزامی است.

عکاسان مجاز با ماسک و دستکش برای حضور در ورزشگاه حداکثر 10 نفر با حفظ فاصله فیزیکی هستند و خبرنگاران مجاز با ماسک و دستکش برای حضور در ورزشگاه حداکثر 10 نفر با حفظ فاصله فیزیکی هستند.

10- توپ جمع کن ها با حفظ فا صله سه متر بر اساس وسعت ورزشگاه در مکان های مشخص با ما سک و دستکش استقرار یابند.

11- ناظر داوری، ناظر بازی و داور چهارم با حفظ فا صله حداقل 2 متر فاصله با ماسک و دستکش مجاز به حضور در کنار زمین هستند.

12- در حین انجام هرگونه تمرینات غیرتوپی حداقل فاصله (2 متر) ضروری است.

13- تا حد امکان از برگزاری جلسات حضوری خود داری شود و جلسات به صورت ویدئو کنفرانسی باشد و در صورت برگزاری جلسات رعایت فاصله گذاری و همچنین استفاده از ماسک الزامی است.

14- به منظور حفظ فاصله فیزیکی، تعداد و تراکم بازیکنان در هر جلسه تمرینی، متناسب با مساحت فضای آزاد تعیین شود.

15- در تمرین بازیکنان به صورت انفرادی، در این مرحله فقط به صورت انفرادی و در فضای آزاد با حفظ فاصله فیزیکی مجاز (2 متر از هر طرف) صورت گیرد و در حین تمرین در صورت حضور مربی در کنار بازیکن" باید فاصله حداقل 2 متر رعایت شود.

16- برای حضور در رختکن در ابتدا 11 نفر اصلی در دو گروه پنج و شش نفره برای دریافت خدمات پزشکی (درصورت لزوم) و نیز پوشیدن لباس وارد رختکن شوند که هر گروه 10 دقیقه فرصت آماده شدن را خواهد داشت و بقیه بازیکنان در دوگروه پنج و چهار نفره وارد رختکن شوند.

17- کاهش مواجهه چهره به چهره کارکنان و استفاده حداکثری از تلفن، شبکه های اجتماعی مدنظر قرار گیرد.

18- کادر بیمار بر مجاز، با ماسک و دستکش چهار نفر با حفظ حداقل فاصله فیزیکی خواهند بود.

19- تمامی افراد که ملزم به حضور در محل تمرین یا مسابقه هستند و نیاز به استفاده از وسیله نقلیه تیم هستند، باید به این صورت در وسیله مذکور استقرار یابند؛ ابتدا اینکه در هر ردیف اتوبوس تنها یک نفر قرار گرفته و نفر بعدی در ردیف بعدی به صورت متقاطع بنشیند، دوم اینکه محل نشستن در هر وسیله مشخص و مختص به همان فرد باشد و مورد سوم اینکه با توجه به شرایط مذکور هر تیم باید توسط حداقل 2 اتوبوس انتقال پیدا کند.

20- رفتن به سمت نیمکت تیم مقابل و اهدا جوایز و گل ممنوع است.

21- کادر صدا و سیما با حداقل افراد و با پوشویدن ماسک و دستکش مجاز به حضوور در ورزشگاه هستند.

22- افراد مجاز برای نشستن روی نیمکت هر تیم با حفظ فاصله یک صندلی شامل سرپرست تیم، سرمربی، یک نفر مربی، یک نفر مربی دروازه بان ها، یک نفر پز شک یا فیزیوتراپیست، یک نفر امدادگر، یک نفر تدارکات می باشند و سایر بازیکنان (بازیکنان ذخیره) باید در نزدیک ترین جایگاه به نیمکت با حفظ فا صله استقرار یابند و در صورت حضور پزشک و فیزیوتراپیست با هم، امدادگر حضور نخواهد داشت.

23- تیم ها تا اطلاع ثانوی اجازه بکارگیری ماساژور را ندارند و بدیهی است پس از بررسی وضعیت شیوع و بروز کرونا در این خصوص تصمیم گیری و نتیجه ابلاغ می شود.

علاوه بر این در طول برگزاری تمرین و مسابقات انجام ماساژ و نیز استفاده از حوضچه های آب سرد و گرم ممنوع است.

24- درصورت وجود بیش از پنج نفر با علایم مثبت یا مثبت شدن تست های تشخیصی مبنی بر ابتلای فرد به کووید 19، فعالیت تیم مربوطه تا زمان بهبود مبتلایان و کسب گواهی سلامت، معلق خواهد شد.

25- حداکثر نفراتی که می توانند در طول یک جلسه تمرین برای هر تیم در زمین فوتبال" حضور یابند شامل بازیکنان 25 نفر، حداکثر کادر فنی یک نفر سرمربی، یک نفر کمک مربی، یک نفر مربی بدنساز، یک نفر مربی دروازه بان، یک نفر از کادر پز شکی، یک نفر امدادگر ورز شی و دو نفر تدارکات، دو نفر آنالیزور و یک نفر سرپرست تیم است.

26- انجام تست در زمان مسابقات باید در فاصله زمانی هر پنج روز یک بار انجام شود.

27- تجمع بازیکنان و مربیان در رختکن ممنوع است.

28- در محل اقامت در هر اتاق یک نفر استقرار یابد و اگر تا پایان تمرینات بازیکنان در قرنطینه باشند، اتاق افراد باید کاملا مجزا باشد.

29- امکان رد و بدل کردن اشیا، وسایل تمرین، نوشیدنی و خوراکی ممنوع است.

30- توپ در فواصل زمانی اوت یا توقف تمرین و قبل و بعد از بازی گندزدایی شود.

31- قراردادن بطری آب در کنار زمین ممنوع بوده و هر فرد باید از قمقه مربوط به خود برای نوشیدن مایعات استفاده کند.

32- قطع تمرین برای نوشیدن مایعات هر 30 دقیقه و زیر نظر کادر پزشکی الزامی است.

33- در صورت وجود علائم یا تست مثبت، فرد مذکور مجوز همراهی تیم را نداشته و ضروری است به مدت 14 روز قرنطینه باشد.

34- در مدت زمان تمرین انفرادی در صورت بروز علایم ضروری است بلافاصله از فرد تست گرفته شود.

35- مدت زمان دقیق تمرینات انفرادی حداکثر 90 دقیقه خواهد بودکه حداکثر به میزان 5 جلسه در هفته انجام می شود.


کلید واژه ها: برگزاری - مسابقات - تمرینات - صورت - باشگاه ها - سلامت - تماشاچی - مورد - قرار - باشگاه - فوتبال - مسائل - دستورالعمل - سازمان لیگ - محور - زمان - خبرگزاری - خداحافظی - مهم ترین - متولیان - خط قرمز - انتظار - فعالیت - سازمان - تصمیم - تعلیق - گواهی - ابلاغ - بهبود - علایم

آخرین اخبار سرویس:
جنگل هایی که همچنان می سوزند/ نقش جهان، جهانی شد/ چالشی با مهریه های عجیب/ زاینده رود بسته می شود

درخواست محمدباقر قالیباف از سردار سلیمانی؛ خطرناک ترین جاده های کوه های هیمالیا کجاست؟؛ جدیدترین و آخرین نسخه واتس اپ

فروش قدیمی ترین تیم فرمول یک

نوستالژی| اولین قهرمانی شیاطین سرخ

گزارش تصویری| افتتاح آکادمی موتورسواری و اتومبیلرانی در پیست ورزشگاه آزادی

واکنش علیپور به قهرمانی پرسپولیس و آقای گلی لیگ

منابع جدید برای درآمدزایی پرسپولیس/ پرداخت طلب برانکو در اولویت

اعلام نتیجه چهارمین تست کرونای تیم ریوآوه

تباس: لالیگا را از 11 ژوئن با صدای مجازی هواداران از سر می گیریم/ تاریخ شروع فصل آینده را هم مشخص کردیم

شانس بزرگی که تعلیق بازی ها به بارسلونا داد؛ سوارز ریکاوری خود را پشت سر گذاشته و آماده حضور در میادین است

واکنش ستاره پرسپولیس به آسان بودن بازی های تیمش

منچستریونایتد نیازی به کوتینیو ندارد

ویسی: رعایت پروتکل های بهداشتی غیرممکن است/ فوتبال تعطیل شود چه کسی از گرسنگی خواهد مرد؟

فاش شد ؛ چرا فرهاد مجیدی به مدیران استقلال لیست نمی دهد؟

اعلام نتیجه چهارمین تست کرونای تیم ریوآوه

ببینید | بدترین سوتی پیمان یوسفی موقع گزارش فوتبال

جنگ میلیاردر ها در والیبال؛ رونمایی از بازیکن 2 میلیارد و 300 میلیونی و مربی یک میلیارد و 500 میلیونی

لیگ برتر به این دلایل نباید ادامه پیدا کند

غیبت پر حرف و حدیث پزشک باشگاه پارس جم

اعتراض مربی سپاهان: تمرین هم مانند بازی دوستانه خطرناک است

لیورپول در آنفیلد قهرمان لیگ برتر نخواهد شد

کسی از این تیم های لیگ برتری خبر دارد؟!

فوتبال از بیرون امن تر است!

ادعای عجیب بازیکن سابق تراکتور در فرانسه

وضعیت دیاباته فردا مشخص می شود

فوتبال از بیرون امن تر است!

تصویر امیدوارکننده برای طرفداران استقلال

چلسی به دنبال گرفتن «کرونا» از پورتو

وضعیت مبهم دو نیمکت لیگ برتری در آستانه شروع لیگ

مارادونا: پیراهن شماره 10 آرژانتین تا ابد به من تعلق دارد!

نجات کوهنورد مصدوم شده در ارتفاعات البرز

اعتراض مربی سپاهان: تمرین هم مانند بازی دوستانه خطرناک است

قهرمان پروری در هیئت های ورزشی سرلوحه امور قرار گیرد

اختلاف دو پرسپولیسی در ملوان!

اعتصاب نکنید، قبل از بازی فولاد پول می دهیم

مربی سپاهان: اگر بازی دوستانه خطرناک است تمرین کردن هم خطرناک است

منتظری برای بازگشت به استقلال آماده نیست

تصاویری از دومین تست کرونا سپاهانی ها

ستاره جوان زردپوشان به علت مصدومیت ادامه فصل را از دست داد

تمرکز بی نظیر و دیدنی رونالدو + سند

کسی از این تیم های لیگ برتری خبر دارد؟!

اعلام نتیجه چهارمین تست کرونای تیم ریوآوه

عکس ؛ قلعه نویی هم تست کرونا داد

لیورپول در آنفیلد قهرمان لیگ برتر نخواهد شد

تمرکز بی نظیر و دیدنی رونالدو + سند

سردار آزمون خبرساز تر از لوتارو مارتینز!

اعتراض مربی سپاهان: تمرین هم مانند بازی دوستانه خطرناک است

ستاره جوان زردپوشان به علت مصدومیت ادامه فصل را از دست داد

غیبت عجیب پزشک پارس جنوبی در اردوی جم

اعتراف عجیب سرمربی سابق بارسلونا

جلسه AFC با کشورهای غرب آسیا 14 خرداد برگزار می شود

استقبال گردشگران از همایش اتومبیلرانی و موتوسواری در آستارا

گزارش تصویری|افتتاح آکادمی موتور سواری و اتومبیل رانی در پیست ورزشگاه آزادی

چرا پول مفت به بازیکن درجه چند خارجی می دهید؟

استقلال| مهاجم سابق استقلال حسابی شاکی شد؛ پادووانی را بازی دادند، نمی توانند من را بازی دهند!

اختلاف دو پرسپولیسی در ملوان!

استقبال گردشگران از همایش اتومبیلرانی و موتوسواری در آستارا

دیدار دوستان سیامند از خانواده سیامند/ پاراوزنه برداران بر مزار ابرقهرمان+عکس

تایسون فیوری پردرآمدترین بوکسور جهان در سال 2019

پیشکسوت استقلال: صحبت از تعطیلی لیگ خجالت آور است

کسی انتظار نداشت پوگبا به چنین ستاره ای تبدیل شود

راه بازگشت پژمان منتظری به استقلال بسته است ؛ منتظری در قطر از فوتبال خداحافظی می کند؟

ستاره آبی پوشان بالاخره در تمرینات شرکت کرد

عکس ؛ ادامه تمرینات مدافع ملی پوش ایران با ترابزون

عکس ؛ تصویری زیر خاکی و جالب از شجاع خلیل زاده

انتقاد دشان از شروع مجدد مسابقات فوتبال

مدیران ورزش خراسان رضوی از نگاه مشهد محور فاصله بگیرند

احتمال گرفتن میزبانی فینال لیگ قهرمانان از استانبول

دیدار دوستان سیامند از خانواده سیامند/ پاراوزنه برداران بر مزار ابرقهرمان+عکس

منتظر سورپرایز مهدی طارمی باشید

اعتراض مربی سپاهان: تمرین هم مانند بازی دوستانه خطرناک است/ نمی توانیم بین بازیکنان دیوار بکشیم

«حسینی» در ترابزون ماندنی شد

احتمال برگزاری متمرکز بازی های لیگ قهرمانان در خاک آلمان

چشم وزیر ورزش و سهیل مهدی روشن | آمار مبتلایان به کرونا به نزدیک 3000 نفر در روز رسید!

پرسپولیس| مربی محبوب پرسپولیسی ها جدا نخواهد شد

اعتراض مربی سپاهان: تمرین هم مانند بازی دوستانه خطرناک است/ نمی توانیم بین بازیکنان دیوار بکشیم

انتقاد دشان از شروع مجدد مسابقات فوتبال

از ماسک اختصاصی باشگاه تراکتور رونمایی شد/عکس

«کشتارگاه» کشته شد!

نامه انصراف از لیگ نمایشی بود؟

پیشکسوت استقلال: صحبت از تعطیلی لیگ خجالت آور است

خلیلیان: کسی با آزمایش دنبال مچ گیری نیست

لیورپول در آنفیلد قهرمان لیگ برتر نخواهد شد

«حسینی» در ترابزون ماندنی شد

وضعیت بازیکن خارجی آبی ها فردا مشخص می شود

از ماسک اختصاصی باشگاه تراکتور رونمایی شد/عکس

بازی های دوستانه استقلال به تعویق می افتد

اتفاقات جالب و عجیب در مسابقات تنیس

غلامپور: اوضاع جسمی دروازه بانان خوب است، ولی نگرانند!

از ماسک اختصاصی باشگاه تراکتور رونمایی شد/عکس

لیورپول در آنفیلد قهرمان لیگ برتر نخواهد شد

عکس ؛ تصویری زیر خاکی و جالب از شجاع خلیل زاده

درخشش ورزشکار زنجانی در نخستین دوره مسابقات آنلاین طناب زنی

قهرمان پروری در هیئت های ورزشی سرلوحه امور قرار گیرد

آث میلان به جمع مشتریان سردار آزمون اضافه شد

ادعای عجیب بازیکن سابق تراکتور در فرانسه

من اینجا خوشحالم، جایی نمی روم

بازگشت فوتبال به قاره سبز 

نباید حداقل های بهداشتی فعلی را برای برگزاری لیگ برتر نادیده گرفت

حکم عجیب خانم مدیر برای همسرش که پسر بازیگر سرشناس است!!

35 خط قرمز کرونا برای فوتبال ایران!

35 خط قرمز کرونا برای فوتبال ایران!