مطالب مرتبط:
رهبر انقلاب: عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد/وضعیت رژیم صهیونیستی بسی سخت تر خواهد شد/ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه کن خواهد شد
رهبر انقلاب: عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد/وضعیت رژیم صهیونیستی بسی سخت تر خواهد شد/ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه کن خواهد شد
آینده برای رژیم صهیونیستی سخت تر می شود/ مجرم اصلی فاجعه در فلسطین دولت های غربی هستند/ عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد/ ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه کن خواهدشد
آینده برای رژیم صهیونیستی سخت تر می شود / مجرم اصلی فاجعه در فلسطین، دولت های غربی هستند / عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد / ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه کن خواهد شد
عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد/ ویروس صهیونیسم به همت، ایمان و غیرت جوانان از منطقه ریشه کن خواهد شد
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 2 خرداد 1399 ساعت 19:272020-05-22سياسي

رهبر انقلاب: عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد/وضعیت رژیم صهیونیستی بسی سخت تر خواهد شد/ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه کن خواهد شد


رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به مناسبت روز جهانی قدس در یک سخنرانی به ایراد بیاناتی درباره اهمیت روز قدس پرداختند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به مناسبت روز جهانی قدس در یک سخنرانی به ایراد بیاناتی درباره اهمیت روز قدس پرداختند.

- رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به مناسبت روز جهانی قدس در یک سخنرانی به ایراد بیاناتی درباره اهمیت روز قدس پرداختند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به مناسبت روز جهانی قدس در یک سخنرانی به ایراد بیاناتی درباره اهمیت روز قدس پرداختند.

سخنرانی حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به شرح زیر است: و الحمد للّه ربّ العالمین و صلّی اللّه علی محمّد و آله الطّاهرین و صحبه المنتجبین و من تبعهم باحسان الی یوم الدّین.

به همه ی برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان درود می فرستم و قبولی طاعات آنان در ماه مبارک رمضان را از خداوند مسئلت می کنم و پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر را به آنان تبریک میگویم و پروردگار کریم را بر نعمت حضور در این ماه ضیافت الهی، سپاس میگویم.

امروز روز قدس است؛ روزی که با ابتکار هوشمندانه امام خمینی (رضوان الله علیه) همچون حلقه ی وصلی برای هم صداییِ مسلمانان درباره ی قدس شریف و فلسطین مظلوم تعیین شد؛ و در این چند دهه، در این باره نقش آفرینی کرد و از این پس نیز خواهد کرد ان شاءاللّه.

ملت ها از روز قدس استقبال کردند و آن را همچون نخستین کار واجب، یعنی برافراشته نگهداشتن پرچم آزادی فلسطین گرامی داشتند.

سیاست عمده ی استکبار و صهیونیسم، کمرنگ کردن مسئله ی فلسطین در ذهنیّت جوامع مسلمان و به سَمت فراموشی راندن آن است.

و فوری ترین وظیفه، مبارزه با این خیانتی است که به دست مزدوران سیاسی و فرهنگی دشمن در خودِ کشورهای اسلامی صورت می گیرد.

و حقیقت آن است که مسئله ای به عظمت مسئله ی فلسطین چیزی نیست که غیرت و اعتماد به نفْس و هوشمندی روزافزون ملّت های مسلمان، اجازه ی فراموش شدن آن را بدهد؛ هر چند آمریکا و دیگر سلطه گران و پادوهای منطقه ای آنان همه ی پول و توان خود را برای آن به کار گیرند.

اوّلین سخن، یادآوری بزرگیِ فاجعه ی غصب کشور فلسطین و تشکیل غدّه ی سرطانی صهیونیستی در آن است.

در میان جنایات بشری دوران های نزدیک به زمان حاضر، هیچ جنایتی در این حجم و با این شدّت وجود ندارد.

غصب یک کشور و بیرون کردن مردم برای همیشه از خانه و کاشانه و سرزمین اجدادی خود، آن هم با فجیع ترین انواع قتل و جنایت و هلاکِ حَرث و نسل و ده ها سال تداوم این ستم تاریخی، حقیقتاً یک رکورد جدید از سَبُعیّت و شیطان صفتی بشر است.

عامل و مجرم اصلی این فاجعه، دولت های غربی و سیاست های شیطانی آنها بود.

آن روزی که دولت های فاتح جنگ اوّل جهانی، منطقه ی غرب آسیا، یعنی قلمرو آسیایی حکومت عثمانی را به عنوان مهم ترین غنیمت جنگی، میان خود در کنفرانس پاریس تقسیم می کردند، نیاز به یک پایگاه امن در قلب این منطقه را برای تضمین سلطه ی دائمی خود بیش از پیش احساس کردند.

انگلیس از سال ها پیش از آن، با طرح بالفور زمینه را آماده کرده و با همفکری زرسالاران یهودی بدعتی به نام صهیونیسم را مهیّای نقش آفرینی کرده بود؛ و اکنون زمینه های عملی آن فراهم می شد.

از همان سال ها مقدّمات را به تدریج در کنار هم چیدند و سرانجام پس از دوّمین جنگ جهانی با استفاده از غفلت و گرفتاری دولت های منطقه، ضربه ی خود را وارد آوردند و رژیم جعلی و دولتِ بدون ملّتِ صهیونیست را اعلام کردند.

آماج این ضربه در درجه ی اوّل ملّت فلسطین و در درجه ی بعد همه ی ملّت های این منطقه بودند.

نگاه به حوادث بعدی منطقه نشان می دهد که هدف اصلی و نزدیک غربی ها و کمپانی داران یهودی از ایجاد دولت صهیونیست، بنای یک پایگاه حضور و نفوذ دائمی برای خود در غرب آسیا و امکان دسترسی نزدیک برای دخالت و تحمیل و تسلّط بر کشورها و دولت های این منطقه بود.

از این رو رژیم جعلی و غاصب را به انواع امکانات قدرت آفرین چه نظامی و چه غیر نظامی حتّی تسلیحات اتمی مجهّز کردند و رشد این غدّه ی سرطانی را در پهنه نیل تا فرات در برنامه های خود گنجاندند.

متأسّفانه اغلب دولت های عرب پس از مقاومت های نخستین که برخی از آنها تحسین برانگیز بود، به تدریج تسلیم شدند و بخصوص پس از ورود ایالات متحدّه ی آمریکا به عنوان متولّی مسئله، هم وظیفه ی انسانی و اسلامی و سیاسی، و هم غیرت و نخوت عربی خود را به فراموشی سپرده و با امیدهای واهی به هدف های دشمن کمک کردند.

کمپ دیوید مثال روشنی از این حقیقت تلخ است.

گروه های مبارز نیز پس از برخی مجاهدت های فداکارانه در سال های نخست، به تدریج به راه بی فرجام مذاکره با اشغالگر و حامیانش کشانده شدند و خطّ سیری را که می توانست به تحقّق آرمان فلسطین منتهی شود، رها کردند.

مذاکره با آمریکا و دیگر دولت های غربی و نیز با مجامع بی خاصیّت بین المللی، تجربه ی تلخ و ناموفّق فلسطین است.

نشان دادن شاخه ی زیتون در مجمع عمومی سازمان ملل، نتیجه ای جز قرارداد خسارت بار اُسلو نداشت و سرانجام هم به سرنوشت عبرت انگیز یاسر عرفات منتهی شد.

طلوع انقلاب اسلامی در ایران، فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین گشود.

از اوّلین قدم ها یعنی بیرون راندن عناصر صهیونیست که ایرانِ دورانِ طاغوت را یکی از پایگاه های امن خود می شمردند و سپردن محلّ سفارت غیر رسمی رژیم صهیونیست به نمایندگی فلسطین و قطع جریان نفت تا کارهای بزرگ و فعالیت های گسترده ی سیاسی، همه موجب پدید آمدن جبهه ی مقاومت در کلّ منطقه شد و امید به حلّ مسئله در دل ها شکفت.

با ظهور جبهه ی مقاومت، کار بر رژیم صهیونیستی سخت و سخت تر شد و البتّه در آینده بسی سخت تر هم خواهد شد ان شاءاللّه ولی تلاش حامیان آن رژیم و در رأس آنان آمریکا در دفاع از آن هم بشدّت افزایش یافت.

پیدایش نیروی مؤمن و جوان و فداکار حزب اللّه در لبنان و تشکیل گروه های پُرانگیزه ی حماس و جهاد اسلامی در درون مرزهای فلسطین نه تنها سردمداران صهیونیست بلکه آمریکا و دیگر ستیزه گران غربی را هم مضطرب و سراسیمه کرد و یارگیری از درون منطقه و از درون جامعه ی عربی را در صدر برنامه های آنان پس از پشتیبانی های سخت افزاری و نرم افزاری از رژیم غاصب قرار داد.

نتیجه ی کار پُرحجم آنان، امروز در رفتار و گفتار بعضی سردمداران دولت های عربی و برخی فعّالان خائن سیاسی و فرهنگی عرب، آشکار و جلویِ چشم همه است.

امروز از هر دو سو فعالیت های متنوّعی در صحنه ی مبارزه ظهور می کند، با این تفاوت که جبهه ی مقاومت رو به اقتدار و امیدِ فزاینده و جذب روزافزون عناصر قدرت پیش می رود و به عکس جبهه ی ظلم و کفر و استکبار روز به روز تهی تر و مأیوس تر و کم توان تر می شود.

نشانه ی روشن این مدّعا آن است که ارتش صهیونیست که یک روز ارتشی شکست ناپذیر و برق آسا شمرده می شد و ارتشی های بزرگ دو کشور مهاجم را در ظرف چند روز متوقّف می کرد، امروز در برابر نیروهای مبارز مردمی در لبنان و غزّه مجبور به عقب نشینی و اعتراف به شکست می شود.

با این حال عرصه مبارزه بشدّت خطیر و تغییرپذیر و نیازمند مراقبت دائمی است و موضوع این مبارزه بسی مهم و سرنوشت ساز و حیاتی است.

هر گونه غفلت و سهل اندیشی و خطا در محاسبات اساسی، زیان های سنگین وارد خواهد کرد.

بر این اساس به همه ی کسانی که دل در گرو مسئله فلسطین دارند چند توصیه می کنم: 1.

مبارزه برای آزادی فلسطین، جهاد فی سبیل اللّه و فریضه و مطلوب اسلامی است.

پیروزی در چنین مبارزه ای تضمین شده است، زیرا فرد مبارز حتّی در صورت کشته شدن هم به اِحدی الحُسنیین دست یافته است.

بجز این، مسئله ی فلسطین یک مسئله ی انسانی است، بیرون کردن میلیون ها انسان از خانه و مزرعه و محلّ زندگی و کسب خود، آن هم با قتل و جنایت، هر وجدان انسانی را آزرده و متأثّر می کند و در صورت داشتن همّت و شجاعت به مقابله وادار می سازد.

پس محدود کردن آن به یک مسئله صرفاً فلسطینی و حدّاکثر عربی، خطایی فاحش است.

آنها که سازش چند عنصر فلسطینی یا حکّام چند کشور عربی را مجوّز عبور از این مسئله ی اسلامی و انسانی می شمرند، بشدّت دچار خطا در فهم مسئله و احیاناً دچار خیانت در تحریف آنند.

2.

هدف این مبارزه، آزادی همه ی سرزمین فلسطین از بحر تا نهر و بازگشت همه ی فلسطینیان به کشور خویش است.

فرو کاستن آن به تشکیل دولتی در گوشه ای از این سرزمین، آن هم به شیوه ی تحقیرآمیزی که در ادبیّات صهیونیست های بی ادب از آن یاد می شود، نه نشانه ی حق جویی است و نه نشانه ِی واقع بینی است.

واقع آن است که امروز میلیون ها فلسطینی به مرتبه ای از اندیشه و تجربه و اعتماد به نفْس رسیده اند که بتوانند این جهاد بزرگ را وجهه ی همّت سازند و البتّه به نصرت الهی و پیروزی نهایی مطمئن باشند، که فرمود: وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَن صُرُه، اِنَّ اللهَ لَقَوِیٌّ عَزیزٌ؛ بی شک بسیاری از مسلمانان در سراسر جهان آنها را یاری و با آنان همدردی خواهند کرد ان شاءاللّه.

3.

هر چند بهره گرفتن از هر امکان حلال و مشروع در این مبارزه مُجاز است و از جمله حمایت های جهانی، ولی مؤکّداً باید از اعتماد به دولت های غربی و نیز مجامع جهانیِ ظاهراً یا باطناً وابسته به آنها پرهیز کرد.

آنها با هر موجودیّت اثرگذار اسلامی دشمنند؛ آنها به حقوق انسان ها و ملت ها بی اعتنایند؛ آنها خود عاملِ بیشترین خسارت ها و جنایت ها به امّت اسلامی اند؛ هم اکنون کدام نهاد جهانی یا کدام قدرت جنایت کار پاسخگوی ترورها، قتل عام ها، جنگ افروزی ها، بمباران ها، و قحطی های مصنوعی در چندین کشور اسلامی و عربی است؟ امروز دنیا یک به یک تعداد قربانیان کرونا را در سراسر جهان می شمارد، امّا هیچکس نپرسیده و نمی پرسد قاتل و مسئول صدها هزار شهید و اسیر و مفقود در کشورهایی که آمریکا و اروپا در آن آتش جنگ را روشن کرده اند کیست؟ مسئول این همه خون به ناحق بر خاک ریخته در افغانستان، یمن، لیبی، عراق، سوریه و دیگر کشورها کیست؟ مسئول این همه جنایت و غصب و تخریب و ظلم در فلسطین کیست؟ چرا هیچکس این میلیون ها کودک و زن و مردِ مظلوم در جهان اسلام را شمارش نکرد؟ چرا کسی قتل عام شدن مسلمانان را تسلیت نمی گوید؟ چرا میلیون ها فلسطینی باید هفتاد سال از خانه و کاشانه ِی خود دور بوده و در تبعید به سر برند؟ و چرا قدس شریف، قبله ی اوّل مسلمانان باید مورد اهانت قرار گیرد؟ سازمان به اصطلاح ملل به وظیفه ی خود عمل نمی کند و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری مُرده اند.

شعار دفاع از حقوق کودک و زن شامل کودکان و زنان مظلوم یمن و فلسطین نمی شود.

این چنین است وضع قدرت های ظالم غربی و مجامع وابسته ی جهانی؛ وضع برخی دولت های دنباله رو آنان در منطقه هم در بی آبرویی و رسوایی بدتر از آن است که به بیان آید.

پس جامعه ی مُسلمِ غیور و دیندار باید به خود و نیروی درونی اش تکیه کند؛ دست قدرتمند خود را از آستین بیرون آوَرَد و با توکّل و اعتماد به خداوند از موانع عبور کند.

4.

نکته مهمّی که نباید از نظر نخبگان سیاسی و نظامی جهان اسلام دور بماند، سیاست آمریکا و صهیونیست ها در انتقال درگیری ها به پشت جبهه ی مقاومت است.

راه اندازی جنگ های داخلی در سوریه، و محاصره ی نظامی و کشتار شبانه روزی در یمن، و ترور و تخریب، و تولید داعش در عراق، و قضایای مشابه در برخی دیگر از کشورهای منطقه، همگی ترفندهایی برای سرگرم کردن جبهه ی مقاومت و فرصت دادن به رژیم صهیونیست است.

برخی سیاستمداران کشورهای مسلمان نادانسته و برخی دانسته در خدمت این ترفندهای دشمن قرار گرفته اند.

راه جلوگیری از اجرای این سیاست خباثت آمیز، عمدتاً خواست و مطالبه ِی جدّی جوانان غیرتمند در سراسر جهان اسلام است.

جوانان در همه ی کشورهای اسلامی بویژه کشورهای عربی، نباید توصیه ی امام خمینی عظیم را از نظر دور بدارند که فرمود: هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا و نیز البتّه دشمنِ صهیونیست بکشید.

5.

سیاست عادّی سازی حضور رژیم صهیونیستی در منطقه یکی از عمده ترین سیاست های ایالات متّحده ی آمریکا است.

برخی دولت های عربی منطقه که نقش پادوی آمریکا را ایفا می کنند، در این باره به تهیّه ی مقدّمات لازم آن، از قبیل ارتباطات اقتصادی و امثال آن پرداخته اند؛ این تلاش ها یکسره عقیم و بی نتیجه است.

رژیم صهیونیستی زائده ای مهلک و زیان بخش برای این منطقه است و بیقین ریشه کن و ازاله خواهد شد، و بی آبرویی و سیه رویی برای کسانی خواهد ماند که امکانات خود را در خدمت این سیاست استکباری نهاده اند.

برخی برای توجیه این رفتار زشت، استدلال می کنند که رژیم صهیونیستی واقعیّتی در منطقه است، بی آنکه به یاد آورند که با واقعیت های مهلک و زیان بخش باید مبارزه کرد و آن را ازاله کرد.

امروز کرونا یک واقعیّت است و همه ی انسان های باشعور، مبارزه با آن را واجب می دانند.

ویروس دیرپای صهیونیسم بی گمان از این پس دیری نمی پاید و به همّت و ایمان و غیرت جوانان از این منطقه ریشه کن خواهد شد.

6.

اصلی ترین توصیه ی اینجانب توصیه به تداوم مبارزه و سامان بخشیدن به سازمان های جهادی و همکاری آنان با یکدیگر و گسترش عرصه ی جهاد در همه ی سرزمین های فلسطینی است.

همه باید ملّت فلسطین را در این جهاد مقدّس یاری کنند.

همه باید دست مبارز فلسطینی را پُر، و پشت او را محکم کنند.

ما با افتخار، هر چه در توان داشته باشیم در این راه انجام خواهیم داد.

یک روز تشخیص ما این شد که مبارز فلسطینی، دین و غیرت و شجاعت دارد و تنها مشکل او دستِ تهی از سلاح او است.

به هدایت و مدد الهی برنامه ریزی کردیم و نتیجه این است که موازنه ی قدرت در فلسطین دگرگون شد و امروز غزّه می تواند در برابر تهاجم نظامی دشمن صهیونیست بایستد و بر آن پیروز شود.

این تغییر معادله در بخش موسوم به سرزمین های اشغالی خواهد توانست قضیّه ی فلسطین را به گام های نهایی نزدیک کند.

تشکیلات خودگردان در این امر تکلیفی بزرگ برعهده دارد.

با دشمن وحشی جز با اقتدار و از موضع قدرت نمی توان سخن گفت، و زمینه ی این اقتدار بحمداللّه در ملّت شجاع و مقاوم فلسطین آماده است.

جوانان فلسطینی امروز تشنه ِی دفاع از کرامت خویشند.

حماس و جهاد اسلامی در فلسطین و حزب اللّه در لبنان، حجّت را بر همه تمام کرده اند.

دنیا فراموش نکرده و نخواهد کرد آن روزی را که ارتش صهیونیست مرزهای لبنان را شکست و تا بیروت پیش آمد و آن روزی را که قاتل جنایت کاری به نام آریل شارون در صبرا و شتیلا حمّام خون به راه انداخت، و نیز فراموش نکرده و نخواهد کرد آن روزی را که همین ارتش در زیر ضربات کوبنده ی حزب اللّه چاره ای جز این نیافت که با دادن تلفات فراوان و با اعتراف به شکست، از مرزهای لبنان عقب نشینی کند و برای آتش بس به التماس بیفتد؛ دست پُر و موضع قدرت یعنی این.

حال بگذار فلان دولت اروپایی که باید به خاطر فروش موادّ شیمیایی به رژیم صدّام تا ابد شرمسار باشد، حزب اللّهِ مجاهدِ سرافراز را غیر قانونی بداند.

غیر قانونی، رژیمی مثل آمریکا است که داعش را تولید می کند و رژیمی مثل آن دولتِ اروپایی است که هزاران نفر در بانه ی ایران و حلبچه عراق بر اثر موادّ شیمیایی اش به کام مرگ می روند.

7ـ سخن آخر آن است که فلسطین متعلّق به فلسطینیان است، و باید با اراده ی آنان اداره شود.

طرح همه پرسی از همه ی ادیان و اقوام فلسطینی -که از نزدیک به دو دهه ی پیش از این ارائه کرده ایم- تنها نتیجه ای است که باید بر چالشهای امروز و فردای فلسطین مترتّب شود.

این طرح نشان میدهد که ادّعای یهودی ستیزی که غربیان با بوقهای خود آن را تکرار میکنند، بکلّی بی اساس است.

در این طرح، فلسطینیانِ یهودی و مسیحی و مسلمان، در کنار هم در یک همه پرسی شرکت و نظام سیاسی کشور فلسطین را تعیین میکنند؛ آنچه قطعاً باید برود نظام صهیونیستی است و صهیونیسم، خود بدعتی در آیین یهود و کاملاً بیگانه از آن است.

در پایان، یاد شهیدان قدس، از شیخ احمد یاسین و فتحی شقاقی و سیّد عبّاس موسوی، تا سردار بزرگ اسلام و چهره ی فراموش نشدنی مقاومت، شهید قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ عراقی، شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای قدس را گرامی میدارم و به روح امام خمینی عظیم الشّأن که راه عزّت و جهاد را به روی ما گشود، درود میفرستم، و نیز برای برادر مجاهد، مرحوم حسین شیخ الاسلام که سالیانی در این راه تلاش کرد، رحمت الهی را مسئلت میکنم.


کلید واژه ها: رهبر معظم انقلاب اسلامی - انقلاب اسلامی ایران - رهبر معظم انقلاب - انقلاب اسلامی - روز جهانی قدس - انقلاب - سخنرانی - اسلامی - بیاناتی - روز قدس - ایران - رهبر - مناسبت - آیت الله سید علی خامنه ای - جهانی - اهمیت - ایراد - سید علی خامنه ای - رژیم صهیونیستی - علی خامنه ای - آیت الله سید - صهیونیستی - صهیونیسم - آیت الله - خامنه ای - برادران - فلسطینی - سید علی - منطقه - خامنه

آخرین اخبار سرویس:
آمریکا یک تبعه لبنانی مرتبط با حزب الله را آزاد کرد

ابوعزراییل هم کرونا گرفت!+عکس

سمن های قم آماده کمک به کاهش آسیب های اجتماعی هستند

استاندار سیستان و بلوچستان: بازارچه مرزی پسابندر تصویب شد

والدین به نیاز فرزندان در دوران بلوغ توجه کنند

روس ها را چطوری ایران بیاوریم؟

رییس جمهور روز ملی فرانسه را تبریک گفت

آرمان ملی نوشت: انتخابات 1400؛ انتخاب سیاستمدار یا اقتصاددان ؟

حرف های جدید کدخدایی درباره اعتبارنامه تاجگردون | تاجگردون: همین یک حرف را ثابت کنند ادعاها را می پذیرم

مقصر اصلی پسرفت تبریز / از ابطال انتقال آب ارس تا دچار تشتت عملکرد و فقدان برنامکه در توسعه تبریز

استاندار سیستان و بلوچستان: بازارچه مرزی پسابندر تصویب شد

رونمایی از جدیدترین نامزد انتخابات 1400 با شعار دولت زندگی

استفاده از ماسک ناقلان خاموش را به قاتلان خاموش تبدیل نمی کند

رشت به عنوان شهر ملی رشتی دوزی ثبت می شود

تقویت پایگاه رفاه ایرانیان ضعف آماری ما را برطرف می کند/همه دستگاه ها باید در به روزرسانی داده های این پایگاه همکاری کنند/ بررسی طرح ارائه بن کارت دارو و کالاهای اساسی در کمیسیون برنامه و بودجه

100 کانون مسجد لرستان؛ میزبان فعالیت های اوقات فراغت

از ضدعفونی هواپیما ها تا طبیعت دریاچه چورت

نخستین انتشار فیلم کامل بیانات رهبر انقلاب درباره حاج قاسم سلیمانی

سوابق بیمه خدمت نظام وظیفه و حضور در جبهه به چه کسانی تعلق می گیرد

فضای مجازی از بهترین شیوه ها برای ترویج حجاب است/رعایت حجاب و عفاف مختص بانوان نیست

«راه حل» برنامه جدید رادیو گفت و گو برای جهش تولید

نخستین انتشار فیلم کامل بیانات رهبر انقلاب درباره حاج قاسم سلیمانی

کودک کالایی و روایت نان آوران مدرن/اعجوبه های دوران سرمایه داری

پیشگیری از فروپاشی بنیان خانواده درکاهش آسیب های اجتماعی موثر است

شناسایی نیازمندان کار دشواری نیست/ افرادی که به نام اقشار کم درآمد کارت بازرگانی گرفته یا حساب بانکی ایجاد کرده اند باید شناسایی شوند

افرادی با حقوق های نجومی برای کسانی که مشکلات معیشتی دارند، تصمیم گیری می کنند/ مستمری حداقلی کفاف 10 روز زندگی بازنشستگان را می دهد

تقویت پایگاه رفاه ایرانیان ضعف آماری ما را برطرف می کند/همه دستگاه ها باید در به روزرسانی داده های این پایگاه همکاری کنند/ بررسی طرح ارائه بن کارت دارو و کالاهای اساسی در کمیسیون برنامه و بودجه

برگزاری دوره طرح مطالعاتی آثار شهید مطهری به صورت مجازی

احتمال انتقال هوابرد کرونا در محیط های بسته

استفاده از ماسک ناقلان خاموش را به قاتلان خاموش تبدیل نمی کند

فرشته های زمینی خسته اند / حالا نوبت مردم است

بیانات رهبر انقلاب خستگی را از تن ما دور کرد

مسابقه طرح قرآنی 1454 | سه شنبه، 24 تیر

شانس پیروزی ترامپ در انتخابات چقدر است؟

رونمایی از نوع جدیدی از موشک های بالستیک

ابوعزراییل هم کرونا گرفت!+عکس

روحانی روز ملی فرانسه را تبریک گفت

والدین به نیاز فرزندان در دوران بلوغ توجه کنند

رسانه و هنر مبارزه با فساد

تدوین اسناد راهبردی؛ ضرورتی برای تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی

رژیم ترامپ درصدد است تا قطعنامه 2231 را مختل کند

صفحه اول روزنامه های سه شنبه 24 تیر 99

انتخابات کانون مداحان سمنان با سبک و سیاق جدید برگزار می شود

مجلس باید قانون انتخابات را اصلاح کند

ایران نوشت/ مسعود پزشکیان : مدام دنبال این هستیم خائن پیدا کنیم

گزارشی از نشست تخصصی بانوان در خبرگزاری حوزه

پاسخ دبیر ستاد امر به معروف درباره مجوز رائفی پور | اصلاح طلبان هم بیایند | نظارت استصوابی نداریم

فهرست پروازهای فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

فارس من| باقرزاده: بدون تعارف با فساد برخورد می کنم

معنای سکوت چین چیست؟

مخالفت با پروتکل های بهداشتی خلاف شرع است

آیا فرآیند انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا دموکراتیک است؟

یکی از شیرینی های زیر را انتخاب کنید تا بگوییم چه شخصیتی دارید؟

«شعسا» از پای بست ویران است...

مجوز عجیب برای خطیب جنجالی | کوچ رائفی پور به سوی امر به معروف 

نتیجه تشخیص هویت جنازه قاضی منصوری شگفتی ساز می شود؟ | رشوه های میلیاردی به بیت المال برمی گردند؟

روس ها را چطوری ایران بیاوریم؟

نامگذاری معابر بااستفاده از المان های فرهنگی انجام شود

خدمت بی منت تا پای جان

رویداد های خبری سه شنبه 24 تیرماه 99؛ مرکز لرستان

کودتاگری که قرار بود بیت امام را بمباران کند اما سرلشکرِ شهید شد/ عکس

جلوس کالای ملی بر سکوی نخست فروش

2 هزار فرصت شغلی برای مددجویان تهران ایجاد می شود

نباید اراضی کشاورزی توسط عده ای تبدیل به برج و ویلای مسکونی شود

رویداد های خبری سه شنبه24 تیرماه 99؛ مرکز لرستان

روایت سخنگوی دولت از جزییات جلسه سران قوا

حکم اعدام دو جوان بحرینی؛ تشدید فاصله آل خلیفه با ملتش

حضور سید محمد ناظم رضوی فرصتی مغتنم، جهت توسعه و پیشرفت شهرمان است

جلوس کالای ملی بر سکوی نخست فروش

عمل گرایی به جای نظریه پردازی؛ لازمه وحدت حوزه و دانشگاه

ماجرای دستگیر شدگان کرمان با پرونده طرح ترور سردار قاسم سلیمانی ارتباط دارد؟

راهبرد نگاه به شرق

چرا فکر می کنیم همه دارند خودنمایی می کنند؟

ابتکار نوشت: داس کرونا میان صندلی های سبز بهارستان

2 نفر از برگزار کنندگان مراسم های جشن در جیرفت بازداشت شدند

طرح ها و لایحه های مالیاتی روی میز مجلس

گفت وگوی زنده تلویزیونی قالیباف با موضوع تبیین بسته اقتصاد مردمی مجلس

همکاری امورمالیاتی و نیروی انتظامی باید منجر به عدالت مالیاتی شود

انتقاد از دولت، منطبق با موازین شرعی و عقلی باشد

حمایت کمیته امداد استان یزد از کودکان مبتلا به سوء تغذیه

ضرغامی: آقامیری بعد از خلع لباس، فالوئرهایش زیاد شد/ دوران خلع لباس یک روحانی به خاطر اندیشه اش گذشته است

راز پولدار شدن با پدر پولدار

نوروزی: مخالفت با پروتکل های بهداشتی خلاف شرع است

مسابقه کتابخوانی با محوریت عفاف و حجاب در قزوین برگزار می شود

افتتاح هزار واحد مسکونی محرومین در چهارمحال و بختیاری

امام جمعه بوشهر: گرانی ها باعث به هم ریختن توان قدرت مردم شده است

وطن امروز نوشت: توقف در ایستگاه نخست یادداشتی از مهدی چمران

احتمال انتقال هوابرد کرونا در محیط های بسته

«تقوا»؛ اساسِ مسجد / دین با سیاست هم نشین است

آیا قرارداد 25 ساله تهران - پکن شعار «نه شرقی نه غربی» را نقض کرده است؟

حمایت کمیته امداد استان یزد از 1200 کودک مبتلابه سوء تغذیه

خودشناسی، راه رسیدن به خودباوری

خبرهای تازه از تاسیس بنیاد خودنویس/ مهدی قائمی: یک نماد رسمی برای گردهمایی علاقمندان و کلکسیونرهای خودنویس

ضرورت استفاده از ظرفیت مساجد برای امور نیکوکاری

نمره منفی میرسلیم به هیات رییسه /رقابت پرحاشیه در حلقه اصل 90

علائم کرونا در جوانان چیست؟

نوروزی: مخالفت با پروتکل های بهداشتی خلاف شرع است

جزییات مالیات 2 برابرِ اجاره از خانه های خالی / تمامی دستگاه ها مکلف به تکمیل سامانه املاک و اسکان شدند

راز پولدار شدن با پدر پولدار

سال ها تحریم ، تأثیر منفی بر سلامت عمومی در ایران داشته است/جامعه جهانی در پساکرونا با آمریکا به عنوان مجرم جنگی رفتار کند/ آمریکایی ها برای اصلاح قانون اساسی «عقب افتاده» خود فکری کنند/ واشنگتن به برجام خیانت کرد

رهبر انقلاب: عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد/وضعیت رژیم صهیونیستی بسی سخت تر خواهد شد/ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه کن خواهد شد

رهبر انقلاب: عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد/وضعیت رژیم صهیونیستی بسی سخت تر خواهد شد/ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه کن خواهد شد