مطالب مرتبط:
ماجرای تست کرونا برای برگزاری مهمانی های شبانه
ماجرای تست کرونا برای برگزاری مهمانی های شبانه/ معیار ثبت علت فوت کرونایی ها
جزییات تصمیمات جدید هیئت رییسه مجلس برای برگزاری جلسات علنی پارلمان در روزهای کرونا
شیوع خوشه ای کرونا در پی برگزاری محافل خانوادگی
هشدار نسبت به شیوع خوشه ای کرونا در چهارمحال و بختیاری/ برگزاری محافل خانوادگی عامل اصلی
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 22 فروردین 1399 ساعت 17:452020-04-10پزشكي

ماجرای تست کرونا برای برگزاری مهمانی های شبانه


جهانپور درباره ماجرای تست کرونا برای برگزاری مهمانی های شبانه توضیح داد.

صراط: کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت درباره معیار ثبت علت فوت کرونایی ها در نشست خبری ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران اظهار کرد: - توضیح داد.

صراط:" کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت درباره معیار ثبت علت فوت کرونایی ها در نشست خبری ویدیو کنفرانسی با خبرنگاران اظهار کرد: حتی قبل از اینکه معیار تشخیص موارد ابتلا را به سمت تشخیص بالینی پزشک به اضافه سی تی اسکن ببریم، موضوع در اوایل اسفند ماه رسما از سوی معاونت درمان ابلاغ شد که علت فوت اعم از طریق شرح حال، علائم و سی تی اسکن گواهی فوت مبنی بر ابتلا به کووید قابل صادر می شد و هچنان می شود و هم بر اساس تست آزمایشگاهی برای مواردی که تست شان قبل از فوت انجام شده و جواب آن آمده، ملاک خواهد بود.

او ادامه داد: گواهی فوت را هم پزشک در بیمارستان صادر می کند و بیمارستان هم آن را مهر می کند.

بنابراین آنچه که پزشک در گواهی فوت با تشخیص علت فوت بیمار، بنویسد در تمام سامانه ها و از جمله در آمارهای ما ملاک خواهد بود.

شاید نسبت موارد فوت به کل موارد ابتلا در هفته های ابتدایی شناسایی بیماری اندکی بالاتر بود، به این دلیل بود که همه موارد تشخیص مبتلایان به تست PCR منوط شده بود.

در حالیکه درباره متوفیان این موضوع وجود نداشت.

بنابراین اطلاعات فوت، تعداد موارد فوت را بیش از نسبت مبتلایان نشان می داد.

تست کرونا برای برگزاری مهمان های شبانه وی در پاسخ به سوالی درباره انجام تست های تشخیص کرونا برای برگزاری برخی مهمانی ها و پارتی های شبانه گفت: این اقدامات خلاف قانون بوده و تخلف است، به دنبال مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا تجمعات ممنوع بوده و حال نام این تجمع پارتی باشد که برگزاری پارتی به طور کلی خلاف قوانین است.

در عین حال در این پارتی ها چیزهایی خورده شده و کشیده می شود که خلاف قانون کشور است.

جهانپور افزود: برگزار کنندگان این مهمانی ها و مراسم ها افزون بر سایر خلاف، تخلف تست کرونا را هم به موارد تخلف خود اضافه کرده اند اما باید دانست که تست هیچ کمکی هم در پیشگیری از بیماری نخواهد کردو حتی اگر آن تست به درستی گرفته شود و جواب هم منفی باشد، باز هم هیچ ارزشی ندارد.

زیرا ممکن است که فرد در همانجا یا در هر جای دیگری در مسیر مبتلا شود و این تست هیچ ارزشی ندارد.

جهانپور گفت: باید توجه کرد که اگر روزی قرار است تستی برای برگزاری تجمعات انجام شود، تست الایزا یا سلولوژیک است که نشان می دهد که افراد یک سابقه ایمنی نسبی را به صورت اختصاصی نسبت به کرونا دارند و سایر موارد صرفا هزینه کرد الکی، کاسب کاری و حتی شیادی بوده و هیچج کاربردی ندارد.

گاهی ما برای بیمار مشکوک تست می گیریم تا از ابتلایش مطمئن شویم، اما برخی برای راه اندازی یک کاسبی این اقدام را می کنند و این اعتماد به نفس را به فرد می دهند که شما مبتلا نیستید و باعث می شود فرد همان مقداری را هم که رعایت می کرده، دیگر انجام ندهد و ممکن است ساعتی بعد هم مبتلا شود.

بنابراین این تست هیچ ارزشی ندارد.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره انجام تست در آزمایشگاه های خصوصی، گفت: قاعدتا در دنیا از اواخر دی ماه که توالی ژنی این ویورس مشخص شد و رسما توسط چین اعلام شد و به سازمان بهداشت جهانی معرفی شد، قاعدتا تست های PCR شروع شد و در هفته های اول کمبودهایی در زمینه این کیت ها وجود داشت.

امروز کیت های متعددی در دنیا هست و برای هیچ آزمایشگاه خصوصی دسترسی به آن ها سخت نخواهد بود و با کوچکترین ارتباطی می توانند آن ها را تهیه کنند.

رویکردی که راه افتاده و افراد می روند و تست می دهد، درست نیست.

ما بیمار کووید19 را درمان می کنید، اما برای افراد بدون علامت درمانی وجود ندارد.

جهانپور گفت: بنابراین تست فقط از این نظر می تواند ارزش داشته باشد که افراد بدون علامت شناسایی شده و خودشان را قرنطینه کنند، اما از نظر درمان موضوعیتی ندارد.

در عین حال پاسخ منفی آن هم ارزش ندارد.

اولا منفی کاذب در این تست شایع است و می تواند سایر افراد را مبتلا کند، دوما منفی می توانند اعتماد به نفسی کاذب به فرد دهد و محدودیت هایش را کاهش داده و سپس مبتلا شود.

بنابراین توصیه ای مبنی بر انجام تست PCR برای افراد بدون علامت نداریم.

جهانپور  درباره رپیدتست های موجود فعلی گفت: این ها تایید شده نیستند و اساس این کیت ها را در ایران نداریم و مجوز هم ندارد؛ چراکه ضریب خطای آن بالاست.

همه پیامک های v-behdasht  را وزارت بهداشت ارسال نمی کند جهانپور در پاسخ به سوالی درباره پیامک صادر شده امروز مبنی بر گزارش کودک آزاری به سامانه 123، گفت: پیامک صادر شده امروز در مورد کودک آزاری مربوط به وزارت بهداشت نبود و در اختیار ما نیست.

احتمالا این پیامک از طرف سازمان بهزیستی و با هماهنگی وزارت ارتباطات ارسال شده است.

در عین حال حوزه و موضوع کودک آزاری هم در حوزه بهزیستی است.

او درباره عرضه اوراق کرونا یک و کرونا دو در بورس، گفت: در روزهای اول اوراق کرونا یک و کرونا دو به میزان 15 میلیارد تومان خریداری شد.

این منابع تحت مدیریت یک هیات امنا که از سوی وزارت بهداشت منصوب شده، قرار می گیرد که شامل معتمدین و افراد امین خواهند بود.

این هیات امنا این پول را به صورت سبد سهام یا سرمایه گذاری در بازار بورس مدیریت کرده و از منافع آن برای موضوع کرونا، تجهیز امکانات پیشگیری و تشخیص هزینه خواهد شد.

میزان مراجعه کرونایی به بیمارستان ها سخنگوی وزارت بهداشت درباره میزان مراجعه به بیمارستان ها، گفت: ورودی مان نسبت به خروجی از بیمارستان ها کمتر شده است.

البته در روزهای اخیر ممکن است افزایش نسبی در مراجعین به بیمارستانها در تهران، فارس، آذربایجان غربی و شرقی، کرمانشاه، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده باشد.

البته روند در نگاه کلی کشور کاهشی است.

وی ادامه داد: دیروز در یکی از بیمارستان های یکی از استان های کشور که مخصوص مبتلایان به کرونا بود، فقط دو نفر بستری داشتیم.

همه این موارد به علت اجرای فاصله گذاری اجتماعی یا فیزیکی است.

البته باید توجه کرد که این وضعیت کرونا مدیریت شده، اما شکننده است.

باید به درک مشترک برسیم که این وضعیت به شدت شکننده است و پایدار نیست و کوچک ترین تغییر رفتار در بخشی از جامعه می تواند این وضعیت را از فاز مدیریت شده خارج کند.

هفته هاست که در کشور تاب آوری در بخش درمان ایجاد شده و توانستیم پاسخگو باشیم، حتی امروز که تعداد مبتلایان نسبت به دیروز هم اضافه شده، باز هم در فاز مدیریت شده هستیم و آی سی یوها پر نشده یا بیمارستان ها تخت خالی بستری دارند.

اگر از این فاز مدیریت شده خارج شویم و به سمت اتفاقاتی رویم که در ایلات متحده، اسپانیا، بلژیک و.

افتاده، فاجعه است.

بنابراین این نگرانی وجود دارد.

امیدواریم با مداخلات لازم، همکاری مردم و توسعه فناوری به سمت کنترل و مهار رویم.

 تست کرونا از مادران باردار اشکالی ندارد جهانپور در پاسخ به سوالی درباره گرفتن تست کرونا قبل از زایمان در برخی بیمارستان های خصوصی، گفت: اگر اکنون این تست برای مادرانی که در آستانه زایمان هستند، انجام می شود، منافاتی با پروتکل های ابلاغی ندارد.

این کار برای حفاظت پرسنل و نوزاد هم ممکن است مفید است.

در حال حاضر امکان انجام تست در کشور افزایش یافته و دیگر مثل هفته های گذشته نیست، گرفتن تست از مادر باردار روی تخت بیمارستان منافاتی با پروتکل های ابلاغی ندارد.

البته هزینه و تعرفه آن مشخص نیست و اگر کیت ها را از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهدشات تهیه کنند، قاعدتا هزینه ای نخواهد داشت.

او درباره اظهاراتی مبنی بر ناقص بودن فاصله گذاری اجتماعی، گفت: نمی توان گفت که فاصله گذاری اجتماعی ناقص است.

فاصله گذاری اجتماعی عملا در هفته اول اسفند با تعطیلی مدراس و دانشگاه ها آغاز شد و تا ابتدای فروردین که تشدید آن ابلاغ شد، در فاز معتدل فاصله گذاری اجتماعی قرار داشتیم.

تکمیل و تشدید آن از ابتدای فروردین نیز آغاز شد که محدودیت های حاکمیتی هم به آن اضافه شد که به معنی کاهش سفرها، ممنوعیت سفرهای غیرضرور و تعطیلی برخی مشاغل بود.

در کل نتیجه آن مدیریت بیماری در کشور بود.

البته اگر این مسیر را ادامه دهیم در این فاز می مانیم، اما اگر بی مهابا از فاصله گذاری اجاتماعی خارج شویم، هر مشکلی می تواند ایجاد شود.

جهانپور ادامه داد:  بر همین اساس فاصله گذاری اجتماعی هوشمند با در نظر گرفتن مولفه های اجتماعی و اقتصادی موثر بر سلامت، مطرح شد و آغاز به کار خواهد کرد.

باید توجه کرد که سلامت مفهومی همه جانبه است که مولفه های اجتماعی و اقتصادی هم بر روی آن اثرگذار است.

فاصله گذاری هوشمند با بازگشت مرحله ای مشاغل و صنوف و بر پایه فناوری اطلاعات، افزایش تست PCR و الایزا در کشور و.

اتفاق خواهد افتاد تا بازگشت به صورت تدریجی و مرحله ای باشد.

پلاسما درمانی برای کرونایی ها به کجا رسید؟ جهانپور در پاسخ به سوالی درباره موارد مطرح شده مبنی بر استفاده از پلاسمای بهبود یافتگان برای مبتلایان به کووید 19 گفت: روش استفاده از پلاسمای بهبود یافتگان تکنیک جدیدی نیست، اما برای این بیماری در هفته های اخیر در قالب مطالعات بالینی استفاده شده است.

در گزارش های اولیه اثربخشی نسبی دیده شده است.

این کار در بیمارستان های مختلفی مانند اصفهان در حال انجام است.

البته تکنیک جدیدی نیست، اما کاربرد آن برای بیماران مبتلا به کرونا تا زمان فراهم شدن فناوری های دیگر به صورت فوریتی می تواند اثر نسبی داشته باشد.

این فرضیه ای بود که به نظر می آید در مطالعات اولیه تایید شده، در ایران هم مانند برخی جاهای دنیا آغاز شده است و همزمان مطالعات بالینی آن هم انجام می شود.

روش کم خطری است و در جاهای مختلفی از آن استفاده می کنند.


کلید واژه ها: سخنگوی وزارت بهداشت - کیانوش جهانپور - وزارت بهداشت - کرونا - خبرنگاران - سی تی اسکن - تست کرونا - گواهی فوت - نشست خبری - معیار - برگزاری - بهداشت - کیانوش - مهمانی - ابتلا - شبانه - آزمایشگاهی - گواهی - ویدیو - تشخیص - وزارت - بیمارستان - صادر - خبری - نشست - پزشک - اسکن - معاونت - بالینی - موضوع

آخرین اخبار سرویس:
شناسایی 31 مورد جدید مبتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

کرونا در آذربایجان غربی/ 164مبتلای جدید شناسایی شد

2624 مبتلای به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان

6 دستورالعمل تشخیص و درمان کرونا ابلاغ شده است

آیا سلولیت با کرم و روغن از بین می رود؟

تدوین 6دستورالعمل تشخیص و درمان کرونا در کشور

تا کنون 6 دستورالعمل تشخیص و درمان کرونا تدوین و ابلاغ شده است

مقام مصری: مطمئنم داروی کرونا را ما خواهیم ساخت

افزایش مبتلایان به کرونا در ایلام

آخرین وضعیت غلظت چربی خون ایرانیان

پرستاران از روزهای بحران کرونا گفتند

عادت هایی که باعث ابتلا به دیابت می شوند

مراقبت از چشم با عمل به 3 توصیه ساده

آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در جهان

آغاز اقامه نمازهای جماعت در همه مساجد با رعایت نکات بهداشتی

8روش روش برای پاکسازی کبد

رشد این 2 قسمت بدن هرگز متوقف نمی شود

صعود آمار کرونا در خراسان جنوبی/23 ابتلا جدید شناسایی شد

عناوین پربازدید علمی و پزشکی در 15 خرداد

تا کنون 6 دستورالعمل تشخیص و درمان کرونا تدوین و ابلاغ شده است

آماری که همچنان در سربالایی است/ کارشناسان: با عمل به توصیه ها افسار کرونا را بکشید

مازندران در گیرودار هشدارهای کرونایی

کرونا در ایلام/ زنگ خطر آغاز موج دوم شیوع کرونا به صدا درآمد

سطح کلسترول ایرانیان ثابت مانده است

صعود آمار کرونا در خراسان جنوبی/23 ابتلا جدید شناسایی شد

آزمایشگاه غربالگری ویروس کرونا در اهواز

واکنش دبیرکل فدراسیون فوتبال به خبر تعلیق فوتبال ایران

افزایش ناگهانی مبتلایان به کرونا در فارس

افزایش مبتلایان کرونا در آذربایجان غربی/164نفر جدید شناسایی شد

هشدار مینو محرز درباره موج دوم کرونا

تست سرولوژی معیار تشخیص کرونا نیست

هشدار | بازگشت کرونا در کمین شهرهای سفید

واکنش دبیرکل فدراسیون فوتبال به خبر تعلیق فوتبال ایران

 دبیرکل سازمان ملل بر دسترسی جهانی به واکسن کرونا تاکید کرد

هشدار | بازگشت کرونا در کمین شهرهای سفید

مشکلات تنفسی در بهبود یافتگان کرونا ماندگار است؟

شناسایی 31 مورد جدید ابتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/کرونا ویروس همچنان سرکش

آخرین آمار کرونا تا پانزدهم خرداد/ 3574 مبتلای جدید شناسایی شدند

تست سرولوژی معیار تشخیص کرونا نیست

ماهواره ها، ابتلا به کرونا را در نواحی فقیرنشین ردیابی می کنند

موج جدید و پرخطر بیماری کرونا در کهگیلویه وبویراحمد

عکس/ ترخیص بیمار کرونایی پس 105 روز بستری در بیمارستان

شناسایی 35 مورد جدید ابتلا به «کرونا» در استان اردبیل

5 پروژه بهداشت و درمان در شوشتر آماده بهره برداری است

واکنش مهدی محمدنبی به تعلیق فوتبال ایران؟

شهرستان فیروزه خراسان رضوی در وضعیت زرد کرونا قرار گرفت

شهرستان فیروزه خراسان رضوی در وضعیت زرد کرونا قرار گرفت

آزمایشگاه تشخیص کرونای اهواز

سقط جنین مادران باردار به خاطر آب در تربت جام صحت ندارد

نکات تغذیه ای برای بهبودیافتگان بیماران کرونایی

ماهواره ها، ابتلا به کرونا را در نواحی فقیرنشین ردیابی می کنند

چند روش ساده برای مراقبت از چشم ها

نبی: در نامه فیفا اشاره ای به تعلیق نشده است

طرز تهیه شیرینی نعلی حرفه ای و خوشمزه در منزل

5 عامل اصلی شوره سر را بشناسید

میوه هایی که نباید به صورت ناشتا مصرف شوند

پرسپولیس به مصاف سایپا می رود

چند روش ساده برای مراقبت از چشم ها

واکنش مهدی محمدنبی به تعلیق فوتبال ایران؟

روش های طبیعی برای مراقبت از چشم ها

پرسپولیس به مصاف سایپا می رود

نبی: در نامه فیفا اشاره ای به تعلیق نشده است

توضیحات دانشگاه علوم پزشکی تربت جام درباره سقط جنین چند مادر باردار در روستای بشیر آباد

جزییات آمار تفکیکی مبتلایان کرونایی 15 خرداد ماه 99 استان خوزستان اعلام شد/اهواز و دزفول در صدر ابتلا

مجوز برگزاری دیدارهای تدارکاتی صادر شد/ تصمیم گیری درباره برگزاری لیگ تا 25 خرداد

مکمل هایی که شما را قوی تر و سالم تر نگه می دارند

چطور با 2 قاشق سرکه سیب لاغر کنیم؟

تست سرولوژی معیار تشخیص کرونا نیست

نیاز ارزی دارو تا پایان خردادماه تامین می شود

توضیحات دانشگاه علوم پزشکی تربت جام درباره سقط جنین چند مادر باردار در روستای بشیر آباد

ماهواره ها، ابتلا به کروناویروس را در نواحی فقیرنشین ردیابی می کنند

کرونا در فارس از نفس نمی افتد

تست سرولوژی معیار تشخیص کرونا نیست

نبی: تاوان سخنان احساسی را کل فوتبال ایران می دهد

آغاز موج دوم کرونا در گیلان

نبی: سخنان حاشیه ساز به اقتدار فوتبال ایران در سطح جهانی لطمه می زند

نبی: باشگاه ها به اقتدار فوتبال ایران در سطح جهان آسیب نرسانند

باشگاه ها درباره لیگ مصاحبه نکنند/ حرفی از تعلیق فوتبال نشده است

25 درصد از بیماران کرونایی در هرمزگان از زنان خانه دار هستند

ماهواره ها، ابتلا به کروناویروس را در نواحی فقیرنشین ردیابی می کنند

ماهواره ها، ابتلا به کروناویروس را در نواحی فقیرنشین ردیابی می کنند

هشدار مینو محرز درباره موج دوم شیوع کرونا در تهران

ماهواره ها، ابتلا به کروناویروس را در نواحی فقیرنشین ردیابی می کنند

بازگشت کرونا در کمین اسد آباد

باشگاه ها درباره لیگ مصاحبه نکنند/ حرفی از تعلیق فوتبال نشده است رسانه7 | اخبار ورزشی

ادامه روند افزایشی ابتلا به کرونا در خوزستان

روحانی: مردم باید زندگی خود را با ویروس کرونا سازگار کنند

خطر ابتلا به کرونا بیخ گوش شهروندان کرمانشاهی

افزایش چشمگیر مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی

افزایش ناگهانی مبتلایان به کرونا در فارس/ شناسایی 152 بیمار جدید

توصیه هایی برای استفاده از انواع نمک

تست سرولوژی معیار تشخیص کرونا نیست

تست سرولوژی معیار تشخیص کرونا نیست

افراد مبتلا به دیابت نگران نباشند/دارو های حاوی متفورمین عبیدی، بدون ناخالصی و با کیفیت در دسترس همه بیماران

تاکید دبیرکل سازمان ملل بر دسترسی جهانی به واکسن کرونا

کرونا مسافری که از قم خیال رفتن ندارد/ 35 مورد ابتلای جدید

5 نفر به تعداد بیماران کرونا در زنجان افزوده شد

زنگ خطر شیوع مجدد کرونا به صدا درآمد

نبی: در نامه فیفا اشاره ای به تعلیق نشده است

افزایش آمار روزانه فوتی های کرونا در عربستان سعودی

ماجرای تست کرونا برای برگزاری مهمانی های شبانه

ماجرای تست کرونا برای برگزاری مهمانی های شبانه