مطالب مرتبط:
صرفه جویی 50 میلیون دلاری ارز با تولید 30 داروی جدید 
صرفه جویی 50 میلیون دلاری ارز با تولید 30 داروی جدید 
صرفه جویی 50 میلیون دلاری ارزی با تولید 30 داروی جدید توسط شستا
صرفه جویی ارزی 50 میلیون دلاری با تولید 30 داروی جدید
پیش بینی افزایش تولید ماسک به 5 میلیون عدد در روز
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 20 فروردین 1399 ساعت 01:472020-04-07اقتصادي

صرفه جویی 50 میلیون دلاری ارز با تولید 30 داروی جدید 


وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اعلام تولید 30 داروی جدید در کشور خبر داد که پیش از این از خارج وارد می شد و گفت: - این اقدام کاهش حدود 50 میلیون دلار ارز برای واردات داروی کشور را کاهش می دهد.

   به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، محمد شریعتمداری که با حضور در کارخانجات داروپخش از دستاوردهای تازه گروه دارویی تامین (تی پی کو) رونمایی کرد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از سال حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید عبور کردیم و به سال جهش تولید در سال 99 رسیده ایم گفت: طبیعتاً با پایه گذاری هایی که در آن ایام صورت گرفت؛ به عنوان مثال در دوره ای که در وزارت صنعت بودم با ممنوعیت واردات تعداد 400 قلم کالا به کشور و اعمال برخی از سیاست ها و مقدمات، حمایت از کالای ایرانی بیش از 6 برابر شد.

 وی افزود: در سال رونق تولید تلاش شد تا با اصلاح برخی از مقررات، به ویژه فضای کسب و کار در وزارت دارایی گام های مثبت پایه ای در آن بخش و هم سایر بخش های کشور برداشته شود.

در صدور مجوزها که روش بسیار سختی است، سامانه ای در وزارت دارایی راه اندازی شد برای عبور از مراحل مختلف اداری و ثبت نام برای شروع یک فعالیت اقتصادی و تجاری که این از کارهای زیرساختی خوبی بود که انجام شد.

 وزیر رفاه افزود: طبیعتا این امر منجر شد که تولید شرایط بهتری پیدا کرد؛ به ویژه در شرایط فشار زائده الوصفی که نظام سلطه علیه اقتصاد ملت ایران اعمال کرد.

این موضوع کمک حال ما بود در شرایطی که محدودیت فروش نفت خام در بازار جهانی به گونه ای بود که ما را با طرح جدی مواجه می کرد.

همین موضوع تلاشی در جهت ایجاد رونق در تولید داخلی و حمایت مردم از کالای ایرانی و ایجاد فرهنگ در استفاده از کالای ایرانی ما را از استفاده از ارز خارجی بی نیاز کرد.

شریعتمداری ادامه داد: در این راستا شرکت های نهادهای عمومی همکاری خوبی با دولت داشتند.

امروز در خدمت شرکت تیپیکو هستیم.

مجموعه ای که فعالیت های مربوط به تولید دارو را در شستا برعهده دارد.

حدود 30 درصد از تولید داروی کشور و 35 درصد از پخش دارو در سطح ایران را بر عهده دارد که سهامداران متعددی دارد.

وی افزود: در سال جهش تولید شاهد هستیم که مجموعه عظیم تولیدی دارو در کشور 30 داروی جدید را به بازار ایران عرضه می کند که قبل از این دارو از خارج وارد می شد امروز با تولید مذکور و راه اندازی این بخش حدود 50 میلیون دلار از ارز برای داروی کشور  کاهش و صرفه جویی می شود و این مسیر ادامه پیدا می کند.

100 داروی دیگر که در کشور تولید می شد، اما مجموعه هلدینگ دارویی شستا در آن ورود نداشت امسال با وضعیت بهتری همین داروها در مجموعه شرکت های تولید کننده سازمان تامین اجتماعی به بازار عرضه شد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: ما در تولید دارو از یک مرکزی بازدید کردیم که داروی اختصاصی که قبلا توسط رژیم صهیونیستی وارد می شد و به دلایل متعددی امکان ورود به کشور وجود نداشت و برای بیماری های ام اس مورد استفاده قرار می گرفت در طی سالهای گذشته، حالا امروز در این شرکت تولید شده است.

شریعتمداری با بیان اینکه در طی هشت سال قدم های خیلی بزرگی توسط دانشمندان بزرگ در سایه علم و انگیزه شان برای ملت ایران برداشته و آنها افتخار آفرینی کردند که به لطف الهی در این مجموعه نیز جوان گرایی نخبگانی به عنوان یکی از پایه های تغییر استراتژیک نظام مدیریت کشور، موجب تحولات اساسی در فعالیتهای این شرکت شده گفت: این مرکز توانسته به جهش های خوبی هم در حجم تولید و هم در میزان سود در طی سالهایی که از رکود صحبت می شد داشته باشد.

افزایش 90 درصدی سود آوری مجموعه شرکتها، رکورد خوبی به شمار می رود.

  به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، امروز با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمد رضوانی فر مدیرعامل شستا از 30داروی جدید شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) رونمایی شد.

هلدینگ دارویی شستا در این مراسم به عرضه از 105 قلم داروی جدید شرکت های تابعه خود پرداخت که در این میان، 30قلم آن برای نخستین بار در کشور تولید می شود.

گفتنی است با تولید 30داروی جدید در هلدینگ دارویی تامین موجب صرفه جویی ارزی50 میلیون دلاری در سال می شود.

تقدیر شریعتمداری از فعالیت گسترده شرکت های دارویی شستا شریعتمداری در ادامه این برنامه، در ویدئوکنفرانسی که به همراه محمد رضوانی فر، مدیرعامل شستا، و پویا فرهت، مدیرعامل تی پی کو، برگزار شد؛ شرکت کرد.

دراین ویدئوکنفرانس، محمد شریعتمداری با مدیران شرکت های کلرپارس در تبریز، توزیع داروپخش- شعبه اصفهان و داروسازی اکسیر در بروجرد  گفت وگو کرد و در جریان برنامه های آنها در حوزه تولید و توزیع دارو و مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی و نوع فعالیت آنها در سه حوزه مواد اولیه و شیمیایی، ساخت دارو و توزیع دارو در دوره شیوع ویروس کرونا در شهرهای مختلف قرار گرفت.

شریعتمداری با تقدیر از فعالیت گسترده شرکت های دارویی شستا در حوزه های مختلف تامین مواد اولیه، تولید دارو، پخش و توزیع که در ایام تعطیلات نوروز هم ادامه داشت؛ تاکید کرد که اولویت اول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه به جهش تولید و اولویت های جهش تولید در سال1399 و حفظ نیروی کار در شرایط شیوع ویروس کرونا در کشور است.

او خطاب به مدیران شرکت های حاضر در ویدئوکنفرانس درباره حفظ و حمایت از نیروی کارگر در کارخانه ها تاکید کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: شرکت های تابعه شستا پتانسیل رشد تولیدی بالاتری دارند و باید امسال روی این فرصت ها بیشتر کار شود.

بازدید از خط تولید محلول ضدعفونی کننده دست   شریعتمداری همچنین در بدو ورود به شرکت کارخانجات داروپخش از خط تولید محلول ضدعفونی کننده عمومی دست اتانول 80درصد در این شرکت بازدید کرد.

 وحید محلاتی، مدیرعامل شرکت کارخانجات داروپخش، در جریان این بازدید گفت: پس از شروع ویروس کووید-19 در ایران شرکت کارخانجات داروپخش اقدام به تهیه فرمولاسیونی مطابق استانداردهای سازمان جهانی بهداشت برای تولید محلول ضدعفونی کننده دست کردند و با تغییر در یکی از خطوط تولید شرکت ، از اواخر سال گذشته اقدام به تولید و عرضه این محلول ضدعفونی کننده به بازار کرد.

  بازدید از شرکت توفیق دارو گفتنی است، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در شرکت توفیق دارو از زیرمجموعه های دانش بنیان و تحقیقاتی تی پی کو از بخش ها و خطوط تولید شرکت توفیق دارو در جریان تلاش های شبانه روزی این مجموعه بازدید کرد.

شرکت تحقیقاتی، مهندسی توفیق دارو، از مجموعه های دانش بنیان گروه دارویی تامین اجتماعی(تیپیکو) است که در زمینه تحقیقات، سنتز و تولید مواد موثره داروهای فناورانه و با ارزش اقتصادی بالا فعالیت می کند.

گفتنی است همزمان با شیوع ویروس کرونا در ووهان چین، متخصصان این شرکت مطالعه و آزمایشات مربوط به تولید مولکول های دارویی که در کشورهای دیگر در روند کنترل و درمان احتمالی این بیماری تاثیرگذار بوده اند را نیز آغاز کردند که کار ساخت دو ماده موثره دارویی از تعداد شش مولکول دارویی منتخب، به پایان رسیده است.

محمدامین رضوانفر- مدیرعامل توفیق دارو ضمن تشریح عملکرد شرکت در تولید مواد موثره دارویی، به بیان روند موفقیت های شرکت در سال های اخیر و ظرفیت های ایجاد شده در حوزه توسعه محصولات جدید و صرفه جویی ارزی ناشی از آن پرداخت.

انتهای پیام
کلید واژه ها: حمایت از کالای ایرانی - وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی - تولید - کالای ایرانی - سال حمایت از کالای ایرانی - تعاون کار و رفاه اجتماعی - داروی - رونق تولید - محمد شریعتمداری - ممنوعیت واردات - سال رونق تولید - فضای کسب و کار - کالا - کشور - میلیون - واردات - سال جهش تولید - ایرانی - رفاه اجتماعی - شریعتمداری - حمایت - وزارت - وزارت صنعت - وزیر تعاون - خبرنگاران - جهش تولید - کاهش - کسب و کار - پایه - رونق

آخرین اخبار سرویس:
توسعه میدان نفتی بالارود با سرمایه 41 میلیون یورویی

واکاوی شگرد مفسد اقتصادی محکوم به اعدام

بهره برداری از آزمایشگاه پیشرفته دامپزشکی شرق کشور در خراسان جنوبی

خرابی الکتروپمپ مجتمع آبرسانی روستای خانقاه

مشاهده ارزش دارایی و معامله سهام عدالت، تنها از طریق سامانه کارگزاری ها

افزایش نامتعارف کرایه تاکسی های اینترنتی

هشدار سازمان جنگل ها | افزایش خطر آتش سوزی در جنگل های شمال کشور 

کاهش 20 درصدی ذخایر خونی در کشور

مصرف برق در ایران از دنیا جلو زد

ایروان-افزایش مبتلایان به کرونا در ارمنستان

توسعه میدان نفتی بالارورد با سرمایه 41 میلیون یورویی

معامله پنج هزار میلیارد ریال سهم در بورس مازندران

وام ضروری 44 هزار بازنشسته کشوری پرداخت شد

آسیب به بازار سرمایه با فروش سهام عدالت از طریق بانک ها

نجوا لاشیدایی چگونه 24هزار و 700سکه تمام بهار آزادی خرید؟

مشمولان سهام عدالت افزایش می یابند؟

پروژه توسعه میدان نفتی بالارود به ملی حفاری واگذار شد

جزییات میزان تعرفه های روانشناسی برای سال 99 اعلام شد

جلسه مزدی روز شنبه به چه مباحثی می پردازد؟

زمان پرداخت وام ضروری بازنشستگان کشوری

استفاده از کولرهای فرسوده چه تاثیری بر افزایش هزینه برق دارد؟

149 درصد بارش یکسال زراعی تامین شد

افزایش استفاده از دوچرخه در دوران شیوع کرونا

دو منبع برای تخصیص ارز به قطعه سازان مشخص شد

دلیل دشمنی کره جنوبی با ایران ؟

مردم با حضورمسئولانه در طبیعت ازایجاد حریق در جنگلها جلوگیری کنند

ترفند نجوا لاشیدایی برای خرید 24 هزار و 700 سکه تمام بهار آزادی

مصرف برق در ایران از دنیا جلو زد

مافیای خودروسازی بی کیفیت ترین خودرو ها را به مردم می دهند

مصرف برق در ایران از دنیا جلو زد

آخرین آمار کرونا در ایران؛ تعداد مبتلایان به 160 هزار و 696 نفر رسید

کاهش 16 درصدی حوادث ناشی از کار

شگردهای عجیب زن مفسد اقتصادی که به اعدام محکوم شده است

جدیدترین قیمت مرغ و تخم مرغ

افزایش بی سابقه کاربران زوم در بحران کرونا

سفارش فروش سهام عدالت 500 هزار نفر در بانک ها

کاهش 20 درصدی ذخایر خونی کشور/ مراکز اهدای خون امن ترین مکان در پیشگیری از کرونا/ بهبودیافتگان کرونا برای اهدای پلاسما مراجعه کنند

توزیع بیش از 4 تن گوشت منجمدگوسفندی وارداتی در فروشگاه های «شهرما»

پیش فروش 45 هزار دستگاه از محصولات ایران خودرو از هفته آینده

واریز وام ازدواج فرزندان بازنشستگان تا آخر خرداد

اضافه شدن 22 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج

سوهان قم به طور ویژه مورد توجه قرار بگیرد

رایزنی با جوانان برای سرمایه گذاری در حوزه گسترش ماهواره های کوچک

معمای تاکسی سواری در تهران؛ از کرایه های گران تا لغو طرح ترافیک

افزایش دوچرخه سواری در اروپا +عکس

وزیر راه و شهرسازی: قیمت فعلی مسکن متاثر از بازارهای موازی است

استخدام کارشناس فروش حضوری آقا آشنا با قطعات یدکی خودرو در اصفهان

استخدام چند ردیف شغلی جهت کار در مشهد

مردم با حضورمسئولانه در طبیعت از ایجاد حریق در جنگلها جلوگیری کنند

قیمت فعلی مسکن متاثر از بازارهای موازی است

فردا، آخرین مهلت تعیین روش آزادسازی سهام عدالت

رکورد جدید مصرف برق؛53 هزار مگاوات

مانیتور خمیده اچ پی رونمایی شد

معجزه ی بورس

کارگزاران پرریسک از عاملیت فروش سهام عدالت کنار گذاشته شدند

استخدام چند ردیف شغلی در تبریز، صوفیان و مرند

‍ کشف کالای قاچاق 95 میلیاردی در ماکو

استخدام چند عنوان شغلی در شرکت مفصل سازان راوین

افزایش 40 تا100 درصدی کرایه تاکسی های اینترنتی صحت دارد؟

شعبانی: وام ضروری 44 هزار بازنشسته کشوری پرداخت شد

استخدام 4 ردیف شغلی در شرکت پخش آیسان تکنام پویا

پرداخت وام ضروری بیش از 40 هزار بازنشسته کشوری

تخصیص بودجه به بیمارستان ولیعصر (عج) و طرح های ورزشی

تخفیف 50 درصدی برخی سرویس های پست به کسب و کارهای استارتآپی

خُلف وعده «معیشتی» دولت!

واحد اول بخش بخارنیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه به بهره برداری می رسد

کفایت نقدینگی دربازار بین بانکی/جزییات عملیات عملیات بازار باز

سهام آسیا اقیانوسیه جهش کرد

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی امروز

وزیر راه و شهرسازی: قیمت فعلی مسکن متاثر از بازارهای موازی است

کاهش 20 درصدی ذخایر خونی کشور/ مراکز اهدای خون امن ترین مکان در رابطه با پیشگیری از کرونا/ بهبودیافتگان کرونا برای اهدای پلاسما مراجعه کنند

انتظار چهار ساله مردم روستای خاش برای اجرای طرح توسعه برق

برداشت گل محمدی وامنان

سکونت 2 میلیون نفر در بافت فرسوده تهران

هرگز در تبدیل اندیشه ها به محتوای شکلی از فرآیند نشر غافل نبوده ایم

توان تولید سالیانه بیش از 40 هزار تن گوشت مرغ در سیستان و بلوچستان

اجرای طرح جونده کشی با هدف کنترل بیماری سالک

آخرین مهلت برای آزادسازی سهام عدالت

خودروهای 200 میلیونی بازار تهران +جدول

وزیر راه: دلیل گرانی مسکن، وضعیت بد بازارهای اقتصادی است

توصیه های مهم به دارندگان سهام عدالت

شگرد نجوا لاشیدایی همسر اعدامی سلطان خودرو برای خرید 24 هزار و 700 سکه طلا

قیمت جهانی طلا امروز

بهره مندی از مزایای قوانین مناطق آزاد در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور

دلار برای چهارمین روز متوالی در معاملات خارجی ریزشی شد

قیمت جهانی طلا امروز

8 پروژه صنعت آب و برق فردا به بهره برداری می رسد

قطر پروازها به چند شهر اروپایی را از سر گرفت

آخرین آمار کرونا در ایران؛ تعداد مبتلایان به 160 هزار و 696 نفر رسید

کمک مجتمع مس سرچشمه برای مقابله با ویروس کرونا

قیمت سبد نفتی اوپک در آستانه 35 دلار

جبران عقب ماندگی تخصیص ارز به منظور ذخیره سازی دارو

پروازها در فرودگاه های مازندران به حالت قبل بازگشت/ افزایش 2 پرواز فوق العاده در فرودگاه رامسر

روزانه 2790 کامیون محصولات کشاورزی خوزستان را جابه جا می کنند

اخرین مهلت آزادسازی سهام عدالت

گزارش وزارت نیرو از 10 رکورد برقی ظرف یک سال

آخرین وضعیت شماره گذاری تاکسی های یورو 4

شگرد نجوا لاشیدایی برای خرید 24 هزار و 700 سکه تمام بهار آزادی

میزان تمایل مردم به مهاجرت به شهرهای دیگر

شرکت بازآفرینی شهری مکلف به ساخت 145 هزار واحد مسکونی در کشور شد

صرفه جویی 50 میلیون دلاری ارز با تولید 30 داروی جدید 

صرفه جویی 50 میلیون دلاری ارز با تولید 30 داروی جدید