مطالب مرتبط:
آغاز دوران پسا خادم در کشتی
احسان شریعتی: اولین تغییر دوران پسا کرونا بر سر درک تازه ای از «جهان» فردا است/ خیل بیکارشدگان اخیر باید تأمین مالی و مادی شوند/ در چنین شرایطی باید زندانیان آزاد شوند
رنگرز ما درمان 3 کشتی گیر را پیگیری کرده ایم/ علاقه ای به تبلیغاتی کردن این موضوعات نداریم
سولانا : بازسازی اقتصادی پساکرونا از اکنون باید آغاز شود
در صورت عدم آغاز لیگ ها تا اوایل تیر، نتایج باطل می شوند
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 فروردین 1399 ساعت 05:572020-03-30ورزشي

آغاز دوران پسا خادم در کشتی


کشتی ایران در سال 1398 بدون شک موفق ترین رشته ورزشی ایران در رقابت های جهانی و آسیایی بود، قهرمانی آسیا در تمامی رده های سنی به همراه کسب سکوهای نخست تا سوم جهان در رده های مختلف سنی حاکی از عملکرد موفق کشتی ایران در سال گذشته است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، کشتی ایران سال پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت، حواشی زیاد پیرامون برگزاری انتخابات و در نهایت انتخاب علیرضا دبیر به عنوان رییس جدید فدراسیون کشتی، مهمترین اتفاق این ورزش در سال 1398 بود.

در بحث نتیجه گیری نیز کشتی ایران سال موفقی را مخصوصا در رده های پایه پشت سر گذاشت.

سومی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران در جهان، قهرمانی تیم های ملی کشتی فرنگی نوجوانان و امید ایران در جهان، نایب قهرمانی کشتی آزاد نوجوانان و امیدها در جهان و سومی آزادکاران جوان در جهان حاکی از نتایج درخشان تیم های ایران در رقابت های جهانی داشت تا جایی که به غیر از تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان، تمامی تیم های ایران به روی سکوی جهانی رفتند.

در آسیا نیز تیم های ایران در تمامی رده ها موفق به فتح سکوی نخست قاره کهن شدند تا کشتی ایران در سال 98 در مجموع نمره قبولی بگیرد.

همچنین کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان ایران نیز با کسب نیمی از سهمیه ها در رقابت های جهانی قزاقستان عملکرد موفقی داشت، هر چند شیوع ویروس کرونا باعث لغو رقابت های گزینشی المپیک در تمامی نقاط جهان شد و به تبع آن تعطیلی اروهای تیم ملی نیز باعث بلاتکلیفی کشتی در سراسر جهان شد.

در ادامه مهمترین اتفاقات کشتی ایران در سال 98 را می خوانید: *پروسه طولانی برگزاری انتخابات پس از ماجراهای دنباله دار استعفای رسول خادم، 2 چهره ورزشی و سیاسی سکان ورزش اول ایران را به عنوان سرپرست در دست گرفتند،حمید بنی تمیم، دبیر و نایب رییس رسول خادم و پس از وی نیز بهروز نعمتی جمعا طی زمانی در حدود 9 ماه عهده دار سرپرستی فدراسیون کشتی شدند.

پروسه برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی روندی کسل کننده و غیر منطقی پیدا کرده بود اما مسئولان وزارت ورزش بدون توضیح قانع کننده ای، نرسیدن پاسخ استعلام تایید صلاحیت برخی کاندیداها را عامل به درازا کشیده شدن انتخابات عنوان می کردند.

* علیرضا تایید شد، امیررضا و عباس نه! بسیاری جنگ اصلی انتخابات را میان دبیر و امیررضا خادم می دانستند و برخی نیز شانس بنی تمیم را بیش از این دو می دانستند، بسیاری حتی نسبت به تایید صلاحیت دبیر با دیده شک نگاه می کردند و برخی دیگر نیز با توجه به جنجال های پیش آمده در دوره رسول خادم و سرپنجه شدن او با وزارت ورزش، معتقد به پایان سلطه خادم ها بر کشتی بودند تا جاییکه حتی احتمال عدم تایید صلاحیت برادر بزرگتر رسول و معاون سابق وزیر ورزش را نیز دور از ذهن نمی دانستند.

کمتر از 48 ساعت تا 26 تیر و موعد برگزاری انتخابات باقی بود اما هنوز صلاحیت دبیر و خادم رقبای اصلی این کارزار به همراه عباس جدیدی صادر نشده بود، در نهایت از میان 3 هم تیمی سابق تنها علیرضا دبیر تایید شد و امیررضا خادم که تا پیش از آن به مدت چند سال معاون پارلمانی وزارت ورزش بود تایید صلاحیت نشد! *حذف آخرین بازمانده خادم وقتی امیررضا خادم نتوانست وارد کارزار انتخابات شود، بسیاری معتقد بودند رای های او و حامیان برادرش به سمت بنی تمیم می رود و او رییس بعدی خواهد شد اما در مقابل، بسیاری دیگر او را دارای شانس نمی دانستند.

  انتخابات در دور اول با نتایج عجیبی همراه بود، علیرضا دبیر 18، عبدالمهدی نصیرزاده 12، حمید بنی تمیم 11 و اصغر آزوره 2 رای، این یعنی بنی تمیم با وجودیکه سال ها با هیات های استانی در ارتباط نزدیک بود، نتوانسته بود به اندازه نصیرزاده غریبه با کشتی رای اعتماد بگیرد، این یعنی حذف بی سر و صدای تنها بازمانده خادم و آغاز دورانی جدید در کشتی.

شاید تعامل بنی تمیم و نصیرزاده می توانست کار را در دور اول به سود آن ها تمام کند اما در عمل این اتفاق رخ نداد تا دبیر سکان فدراسیون را در دست گیرد.

آغاز دوران پسا خادم در کشتی! در دور دوم دبیر 31 و نصیرزاده نیز همان 12 رای را از آن خود کردند تا همان تعداد اندک طرفداران بنی تمیم نیز ظرف چند دقیقه در چرخشی 180 درجه ای به سمت دبیر بروند و دوران پسا خادم در کشتی رسما آغاز شود.

* کشتی بازنده اصلی انتخابات! انتخابات همیشه در تاریخ با شکست و پیروزی همراه بوده اما کار وقتی زننده می شود که هدف وسیله را توجیه کند و رقابت سالم جای خود را به توهین و تخریب بدهد.

در انتخابات کشتی نیز برخی افراد از هیچ کاری برای طرفداری از خودی و زدن رقیب دریغ نکردند و آخرت خود را به دنیای افراد دیگر فروختند.

کار حتی به هتاکی و توهین به خانواده رقیب و درگیری زشت برخی گوش شکسته ها تا یادآوری گذشته یکدیگر نیز رسید تا جاییکه صدای پیشکسوتان هم درآمد و کار به دادگاه و شکایت علیرضا دبیر از برخی هتاکان نیز رسید.

هر چه بود جدا از هر نتیجه ای که بدست می آمد، کشتی و مرام پهلوانی بازنده اصلی این انتخابات بودند.

*تغییر عجیب سرمربیان موفق رده های پایه طبق انتظار، دبیر به مرور افراد مورد نظر خود را در مناصب مدیریتی و فنی وارد گود کرد، اما در تیم های ملی بزرگسالان به عنوان ویترین اصلی کشتی ایران، بنا و محمدی با حکم سرپرستان قبلی روی کار آمده بودند و با توجه به زمان یکساله تا المپیک دبیر نیز همکاری را بر قطع آن ترجیح داد.

هر چند انتقادات زیادی به چرایی تغییر کادر تیم های ملی رده های پایه نوجوانان و جوانان با وجود کارنامه خوب آن ها به فدراسیون کشتی وارد شد، اما ادامه همکاری  با غلامرضا محمدی و محمد بنا حداقل تا المپیک نشان از نقشه خوانی خوب دبیر در بعد فنی بود.

بکارگماردن محسن کاوه و حسن رنگرز به عنوان مدیران فنی تیم های ملی آزاد و فرنگی نیز از دیگر تصمیمات اثربخش دبیر در حوزه فنی بود، در این میان هر چند بکارگیری حمید سوریان به عنوان نایب رییس فدراسیون مورد استقبال قرار گرفت اما بدون شک این پست نمی تواند شایسته دارنده 7 طلای جهان و المپیک باشد.

* دبیر و کار سخت تحقق وعده ها اما انتظارات از دبیر با توجه به شعارهای انتخاباتی اش بالا بود و با رفتن بزرگترین حامی مالی کشتی، اینک نوبت او بود تا نشان دهد چیزی کم از فدراسیون قبلی ندارد اما قیمت ارز به بالاترین حد خود رسیده بود و دیگر خبری از دلار 3 هزار تومانی نبود، اوضاع اقتصادی نیز در بدترین وضع خود قرار داشت و هیچ کدام از بنگاه های اقتصادی رغبتی برای سرمایه گذاری در ورزش حتی کشتی نداشتند تا اینکه فدراسیون دبیر اخیرا با یک حامی مالی نامدار به توافق رسید و باید دید اسپانسر جدید چقدر از کشتی حمایت می کند و آیا دبیر می تواند در سال پیش رو مشکلات را با زیرگیری برق آسا در خاک بنشاند یا خیر؟ * کارنامه قابل قبول با سکوی سومی جهان سومی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان در رقابت های جهانی طلسم چند سال روی سکو نرفتن ایران را شکست تا کارنامه دبیر از حیث نتیجه قابل دفاع باشد، قهرمانی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان در آسیا نیز هر چند شیرین اما قابل قیاس با سومی جهان نبود.

تیم ملی کشتی فرنگی نیز با صعود 7 پله ای نسبت به سال قبل در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

* انتقاد دبیر از حجم بالای بدهی های بجامانده دبیر  بارها در صحبت های خود به تمجید از رسول خادم پرداخته و او را شایسته احترام دانسته اما در مقابل انتقاداتی را نیز نسبت به بریز و بپاش های صورت گرفته از جمله تعداد زیاد کارمندان فدراسیون و حقوق های بالا، هزینه میلیاردی برای عضویت در هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی و رها کردن ناگهانی آن و برجا ماندن 58 میلیارد تومان بدهی را مطرح کرده و مدیریت با چنین میراثی را بسیار سخت و طاقت فرسا عنوان کرد.

هر چند مدیران فدراسیون قبلی هیچ گاه این رقم بدهی را تایید نکردند و خادم نیز بدهی فدراسیونش در پایان 7 سال سکانداری کشتی را مبلغی در حدود 5 تا 6 میلیارد تومان دانست.

حدود 30 تا 35 میلیارد تومان از رقم بدهی ها مربوط به مالیات و باقی آن نیز مربوط به دوران سرپرستی بنی تمیم و نعمتی عنوان شد.

* کسب نیمی از سهمیه های المپیک در نورسلطان  در سالی که مهمترین برنامه کشتی ایران برنامه ریزی برای حضور موفق در المپیک توکیو و کسب سهمیه های کامل بود، کشتی گیران ایران در رقابت های جهانی قزاقستان به نیمی از سهمیه ها رسیدند، کشتی آزاد و فرنگی هر کدام 3 سهمیه بدست آوردند تا از  حیثت کسب سهمیه بتوانم نمره تا حدی قابل قبول را به کشتی ایران بدهیم.

* کسب 3 سهمیه المپیک توسط شاگردان بنا در کشتی فرنگی سهم شاگردان محمد بنا در رقابت های جهانی قزاقستان 3 برنز و 3 سهمیه المپیک بود.

علیرضا نجاتی چهره با آتیه کشتی ایران به همراه محمدعلی گرایی و سعید عبدولی 3 مدال آور ایران در این مسابقات بودند.

هر چند از رنگ مدال های کشتی فرنگی ایران در نورسلطان چنگی به دل نزد اما کسب نیمی از سهمیه های المپیک نتیجه چندان بدی هم نبود.

در رقابت های آسیایی نیز کشتی فرنگی ایران با 5 طلا، یک نقره و 3 برنز بر سکوی نخست ایستاد.

باخت عمدی بهروز هدایت بدلیل مثبت اعلام شدن دوپینگ او در مسابقات قبلی، از جمله حواشی تیم ایران در این رقابت ها بود.

*کشتی آزاد موفق تر از فرنگی اما در بعد نتیجه گیری کشتی آزاد موفق تر از کشتی فرنگی بود.

شاگردان غلامرضا محمدی با مدال طلای حسن یزدانی، نقره علیرضا کریمی و 2 برنز بهنام احسان پور و یونس امامی و کسب 3 سهمیه المپیک به کار خود در رقابت های قهرمانی جهان پایان دادند.

رضا اطری در 57، حسن یزدانی در 86 و اخیرا هم یدالله محبی در 125 کیلوگرم برای ایران سهمیه گرفتند.

*ایران پس از 5 ماه جای آمریکا را گرفت  بدنبال دوپینگ کشتی گیر سنگین وزن ازبکستان در رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان که با گذشت 5 ماه از برگزاری این رقابت ها مشخص شد، سهمیه المپیک 2020 توکیو به یدالله محبی، نماینده ایران در سنگین وزن این رقابت ها رسید که به رده ششم وزن خود صعود کرد تا با این جابجایی کشتی آزاد ایران هم صاحب سومین سهمیه المپیک شود و هم جای آمریکا را بر روی سکوی سوم جهان بگیرد.

* قهرمانی فرنگی کاران نوجوان ایران در جهان تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران برای چهارمین بار در رقابت های جهانی به عنوان قهرمانی دست یافت.

تیم تحت هدایت فرشاد علیزاده با 4 طلای امیررضا ده بزرگی، سعید اسماعیلی ، رضا ساکی و شاهرخ میکاییلی  با اقتدار و برای چهارمین بار به عنوان قهرمانی دست یافت.

*قهرمانی فرنگی کاران نوجوان در آسیا همچنین در رقابت های قهرمانی آسیا نیز تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران با چهار مدال طلای امیررضا ده بزرگی، سعید اسماعیلی، حجت رضایی و سعید کریمی زاده، 2 مدال نقره دانیال سهرابی و رضا ساکی و یک مدال برنز شاهرخ میکاییلی زاده و کسب 181 امتیاز بعنوان قهرمانی رسید.

فرشاد علیزاده در ادامه به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی زیر 23 سال انتخاب شد.

* نایب قهرمانی شاگردان امیر توکلیان در جهان تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران با 3 طلای رحمان عموزاد خلیلی، امیرحسین فیروزپور و سهیل یوسفی، 3 نقره علی فیروزجا، مهدی ویسی، عرفان الهی و یک برنز ابوالفضل ولی پور پس از روسیه به عنوان نایب قهرمانی جهان رسید.

* اعتراضی که قهرمانی را از ایران گرفت! نمایش درخشان شاگردان امیر توکلیان در حالی بود که یک اعتراض نابجا و سخت گیری داوران، ایران را از سکوی قهرمانی پایین کشید.

در وزن 51 کیلوگرم علی قلی زادگان برای کسب مدال برنز جهان در دیدار رده بندی برابر میکیتا آبراموف از اوکراین به روی تشک رفت و در پایان در حالیکه 5 بر 3 شکست خورده بود به علت اعتراض به داوری و دست ندادن با داور دیسکالیفه شد و 10 امتیاز پنجمی او گرفته شد تا با این اعتراض نابجا و از دست رفتن 10 امتیاز ایران عنوان قهرمانی را از دست بدهد و بعد از روسیه دوم شود.

* آزادکاران نوجوانان بر سکوی نخست آسیا شاگردان امیر توکلیان در رقابت های آسیایی نیز با کسب 7 مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز با اقتدار به عنوان قهرمانی رسیدند.

* سومی آزادکاران جوان ایران در رقابت های جهانی استونی تیم ملی کشتی آزاد جوانان  ایران با کسب 2 مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز بعنوان سومی رقابت های قهرمانی جهان در استونی رسید.

ایران با 2 مدال طلای امیرحسین مقصودی و عباس فروتن، یک مدال نقره امیرحسین زارع و یک مدال برنز محمدصادق فیروزپور و کسب 119 امتیاز بعنوان سوم رسید.

تیم روسیه با 161 امتیاز قهرمان این مسابقات شد و آمریکا با 120 امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت.

* نایب قهرمانی فرنگی کاران جوان ایران در رقابت های جهانی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با هدایت حمید باوفا و با کسب 2 مدال طلا و 3 مدال برنز نائب قهرمان رقابتهای قهرمانی جهان شد.

 ایران با 2 مدال طلای محمد ناقوسی و علی اکبر یوسفی و 3 برنز پویا دادمرز، شاهین بداغی و محمدرضا رستمی و کسب 121 امتیاز به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

تیم های روسیه و ترکیه نیز به ترتیب با 157 و 117 امتیاز اول و سوم شدند.

* قهرمانی مقتدرانه فرنگی کاران جوان ایران در آسیا تیم ایران با کسب 7 مدال طلا، یک نقره و یک برنز با اقتدار قهرمان رقابت های کشتی فرنگی جوانان آسیا در تایلند شد.

ایران با 7 مدال طلای بهرام معروف خانی، محمدرضا رستمی، محمد ناقوسی، حسین فروزنده، حسن فروزنده، حامد عبدولی و علی اکبر یوسفی، یک مدال نقره سعید ارجمندی و یک مدال برنز میلاد رضانژاد  و کسب 218 امتیاز با اقتدار قهرمان شد.

تیم های قزاقستان و هند نیز به ترتیب با 146 و 145 امتیاز دوم و سوم شدند.

* قهرمانی آزادکاران جوان ایران در آسیا  ایران با کسب 6 مدال طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی رقابت های کشتی آزاد جوانان آسیا در تایلند شد.

ایران با 6 مدال طلای مهدی شیرازی، محمدصادق فیروزپور، عبدالله شیخ اعظمی، علیرضا عبدالهی، علیرضا رکابی و امیرحسین زارع، یک مدال نقره علیرضا اشکیور و یک مدال برنز امیرحسین کاووسی و با کسب 201 امتیاز بعنوان قهرمانی رسید.

پس از تیم ایران تیم های ژاپن و هند به ترتیب با 149 و 129 امتیاز دوم و سوم شدند.

* قهرمانی فرنگی کاران امید ایران در جهان تیم ملی کشتی فرنگی زیر 23 سال (امید) ایران در رقابت های جهانی مجارستان با کسب 3 مدال طلا و 3 مدال برنز بعنوان قهرمانی دست یافت.

ایران با 3 مدال طلای میثم دلخانی، محمدرضا گرایی و علی اکبر یوسفی و 3 مدال برنز مهدی محسن نژاد، سجاد ایمن طلب و محمدهادی ساروی و کسب 122 امتیاز به عنوان قهرمانی دست یافت.

تیم های گرجستان و روسیه نیز با کسب 121 و 118 امتیاز پس از تیم ایران به عنوان های دوم و سوم رسیدند.

* نایب قهرمانی کشتی آزاد امید ایران در جهان تیم ملی کشتی آزاد زیر 23 سال (امید) با کسب 3 مدال طلا، یک مدال نقره و 2 مدال برنز عنوان نایب قهرمانی رقابت های جهانی مجارستان را از آن خود کرد.

ایران با سه مدال طلای کامران قاسم پور، مجتبی گلیج و امیرحسین زارع، یک مدال نقره محمد نخودی و 2 مدال برنز علیرضا سرلک و حسین شهبازی و کسب 139 امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت.

تیم های روسیه با 145 امتیاز و آذربایجان با 111 امتیاز عنوان های اول و سوم را از آن خود کردند.

* کشتی فرنگی امید ایران بر سکوی نخست آسیا تیم ایران با 4 مدال طلای میثم دلخانی، امین کاویانی نژاد، مهدی ابراهیمی و محمدهادی ساروی ، 3 مدال نقره پویا دادمرز، محمدرضا گرایی و علی اکبر یوسفی و 2 مدال برنز مهدی محسن نژاد و حسن آریانژاد و کسب 202 امتیاز با اقتدار قهرمان شد.

* قهرمانی آزادکاران امید ایران در آسیا رقابت های کشتی آزاد زیر 23 سال آسیا روزهای 2 تا 4 فروردین ماه در شهر اولان باتور مغولستان برگزار شد و در پایان تیم ملی کشتی آزاد امید با 4 مدال طلای علی سوادکوهی، احمد بذری، ارشک محبی و عباس فروتن ، 3 مدال نقره امیرمحمد یزدانی، فرهاد نوری و نوید زنگنه و 2 مدال برنز محمد نامجومطلق و محمد مرادی  و کسب 200 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت.

پس از تیم ایران تیم های مغولستان و قزاقستان به ترتیب با 177 و 146 امتیاز دوم و سوم شدند.

  انتهای پیام
کلید واژه ها: کشتی - ایران - کشتی ایران - رقابت های جهانی - جهان - تیم ملی کشتی - قهرمانی - کشتی فرنگی - کشتی آزاد - تیم ملی کشتی فرنگی - نوجوانان - تیم ملی کشتی آزاد - تیم های ملی کشتی - تیم ملی - آزاد - انتخاب - موفق - جوان - قهرمانی آسیا - نایب قهرمانی - پشت سر - علیرضا دبیر - رده های سنی - جهانی - تیم های ملی - فرنگی - رقابت - رشته ورزشی - بزرگسالان - آزادکاران

آخرین اخبار سرویس:
مربی استقلال : استقلال جسورترین تیم ایران است

عملکرد آگوئرو به بهانه سالروز تولدش+عکس

6 بازیکن مشکوک به کرونا در ماشین سازی

بیرهوف: تاخیر یک ساله یورو، به تیم آلمان لطمه نزد

به مزایده گذاشته شدن لوگوی سپیدرود

سرمربی ساوتهمپتون پس از تمدید قرارداد؛ امیدوارم تیمم را به مدعی قهرمانی تبدیل کنم!

معاون پزشکی استقلال : در شرایط فعلی احتمال مصدومیت بسیار بالا است

نساجی با 4 فاکتور در بین برترین های لیگ

ایگالو: ماندن در منچستریونایتد رویای من بود

کاریکاتور: وقتی بزرگان جهان فوتبال مسی را برتر از رونالدو می دانند

صحبت های خسرو قمری در مورد مشکلات ورزشکاران دوچرخه سواری

دادکان: به خدا قسم محروم می شویم/ آقای دبیرکل! در این سن و سال به خودت بیا/ رییس جمهوری وارد شود

حرکت جالب کاپیتان رئال مادرید در تمرینات

ادعایی عجیب درباره بارسلونا؛ کاتالان ها هم بازیکن کرونایی داشتند!

عملکرد مهاجم من سیتی به بهانه سالروز تولدش+عکس

نساجی با 4 فاکتور در بین برترین های لیگ

رقابت رحمان رضایی با ستاره فوتبال عراق/عکس

زمان بازگشت پیام صادقیان به دنیای فوتبال

ایگالو: آنقدر هیجان زده شده ام که نمی دانم خواب هستم یا بیدار!/ ماندن در منچستریونایتد رویای من بود

معاون پزشکی استقلال : در شرایط فعلی احتمال مصدومیت بسیار بالا است

عکس| پوشش عجیب دیاباته در تمرین استقلال

دزدی 500 هزار پوندی از ستاره سیتی؛ منچستر هم ناامن شد!

دادکان: به خدا قسم محروم می شویم/ آقای دبیرکل! در این سن و سال به خودت بیا/ رییس جمهوری وارد شود

دلایل حضور ورزشکاران رزمی از مناطق پایین شهر

پل پوگبا به کشور خودش برمی گردد؟

ایگالو: ماندن در منچستریونایتد رویای من بود

نساجی با 4 فاکتور در بین برترین های لیگ

سرمربی ساوتهمپتون پس از تمدید قرارداد؛ امیدوارم تیمم را به مدعی قهرمانی تبدیل کنم!

به مزایده گذاشته شدن لوگوی سپیدرود

دادکان: به خدا قسم محروم می شویم/ آقای دبیرکل! در این سن و سال به خودت بیا/ رییس جمهوری وارد شود

ناراحتی شدید رادوشویچ از رسول پناه

فوتبال اروپا| تمرینات بازیکنان منچسترسیتی (13 خرداد)+ویدئو

اعلام پروتکل های بهداشتی برای از سرگیری لیگ جزیره

ادعایی عجیب درباره بارسلونا؛ کاتالان ها هم بازیکن کرونایی داشتند!

پل پوگبا به کشور خودش برمی گردد؟

6 بازیکن مشکوک به کرونا در ماشین سازی

حقیقی: کی روش هشت سال برای فوتبال ایران جان کند

مربی استقلال : استقلال جسورترین تیم ایران است

سلطانی فر: در زمان تعیین شده سرخابی های پایتخت را وارد بازار سرمایه می کنیم

روش عجیب برای اعلام قهرمانی پرسپولیس

فاش شد؛ قرارداد من 6سال پیش میلیاردی بود!

رنگ موی جدید و لباس صورتی نیمار خبرساز شد +عکس

ایگالو: آنقدر هیجان زده شده ام که نمی دانم خواب هستم یا بیدار!/ ماندن در منچستریونایتد رویای من بود- اخبار ورزشی رسانه7

زهیر صیدانلو داش قاسم

حرکت جالب کاپیتان رئال مادرید در تمرینات

صحبت های خسرو قمری در مورد مشکلات ورزشکاران دوچرخه سواری

گردهمایی دوچرخه سواران به مناسبت روز جهانی دوچرخه

فوتبال اروپا| برترین گل های نیمار از روی ضربات ایستگاهی+ویدئو

اعتراض اعضای بی خبر مجمع فدراسیون از اصلاح اساسنامه

پل پوگبا به کشور خودش برمی گردد؟

شاگردان برانکو به مصاف تیم ملی می روند

آخرین وضعیت پرونده تعلیق جودوی ایران در CAS

ستاره پیشین پرسپولیس باز هم در بیمارستان بستری شد

حقیقی: کی روش هشت سال برای فوتبال ایران جان کند

نظری جویباری:شانس قهرمانی استقلال فقط 10 درصد کمتر از پرسپولیس است

عکس/ خونریزی شدید مدافع استقلال در تمرین

آذری: نورافکن کرونا گرفت دردسرش برای من بود

تاریخ جدید نقل وانتقالات لیگ برتر

«بابک بردبار» رییس هیئت بوکس گیلان شد

یحیی در تمرین پرسپولیس دست به راکت شد

کلیپی از مراحل آماده سازی سالن پورشریفی تبریز برای برگزاری فینال لیگ برتر فوتسال

تست کرونای دیاباته منفی شد

تاریخ جدید نقل وانتقالات لیگ برتر

سلطانی فر: در زمان تعیین شده سرخابی های پایتخت را وارد بازار سرمایه می کنیم/ در بین دستگاه های اجرایی همت جمعی خوبی برای واگذاری به وجود آمده است

سه بازیکن جذاب در راه پرسپولیس | اسامی احتمالی

رئال مادرید برای جذب ستاره لاتزیو رقیب پیدا کرد

شاگردان برانکو به مصاف تیم ملی می روند

افشاگری سرمربی لیگ برتری علیه مجری معروف؛ از من درخواست 4500 یورویی کرد!

اتلتیکو مادرید با یک غایب بزرگ مقابل بیلبائو

کلیپی از مراحل آماده سازی سالن پورشریفی تبریز برای برگزاری فینال لیگ برتر فوتسال

کاریکاتور: وقتی بزرگان جهان فوتبال مسی را برتر از رونالدو می دانند

فوتبال اروپا| تمرینات امروز تیم رئال مادرید (13-03-99)+ویدئو

صادقیان: از فصل آینده به فوتبال برمی گردم

گل محمدی: چالش 6 قهرمانی متوالی با پرسپولیس؟ چراکه نه!

نام مهد طارمی جزو خریدهای جدید تیم فوتبال پورتو پرتغال

سرمربی ساوتهمپتون پس از تمدید قرارداد؛ امیدوارم تیمم را به مدعی قهرمانی تبدیل کنم!

منزوی به هیئت مدیره استقلال بر می گردد؟

عکس ؛ مصدومیت شدید دانشگر در تمرین تیم فوتبال استقلال

عکس ؛ تولد فرهاد مجیدی در تمرین تیم فوتبال استقلال

آذری: نورافکن کرونا گرفت دردسرش برای من بود

تبریک تولد فرهاد مجیدی در تمرین استقلال

نظری جویباری:شانس قهرمانی استقلال فقط 10 درصد کمتر از پرسپولیس است

سلطانی فر: در زمان تعیین شده سرخابی های پایتخت را وارد بازار سرمایه می کنیم/ در بین دستگاه های اجرایی همت جمعی خوبی برای واگذاری به وجود آمده است

فرهاد مجیدی فوق ستاره است به این دلایل

سانچس در اینتر می ماند

توضیحات باشگاه استقلال درباره مطالبات پادوانی- اخبار ورزشی رسانه7

عکس/ مسی هم در اینستاگرام سیاه پوش شد

توسعه ورزش استان ایلام با برنامه ریزی های هدف دار

منزوی به هیئت مدیره استقلال بر می گردد؟

سانچس در اینتر می ماند

نام مهد طارمی جزو خریدهای جدید تیم فوتبال پورتو پرتغال

ادعای جالب ستاره والیبال درباره قرارداد میلیاردی دوست پرسپولیسی اش

گل محمدی: چالش 6 قهرمانی متوالی با پرسپولیس؟ چراکه نه!

صادقیان: از فصل آینده به فوتبال برمی گردم

حقیقی: کی روش هشت سال برای فوتبال ایران جان کند

یحیی در تمرین پرسپولیس دست به راکت شد

فردوسی پور هم از کرونا می ترسید!

سانچس در اینتر می ماند

یحیی در تمرین پرسپولیس دست به راکت شد

برونو فرناندز : منچستریونایتد بهترین تیم انگلیس است

آغاز دوران پسا خادم در کشتی

آغاز دوران پسا خادم در کشتی