مطالب مرتبط:
نامه حزب اعتماد ملی به حسن روحانی درباره کرونا
نامه حزب اعتماد ملی به روحانی درباره کرونا
ببینید | حسن روحانی: عیدی امسال، همکاری مردم برای از بین بردن بیماری کرونا است
جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا 9 فروردین
ستاره تیم ملی فوتبال ایران در خیابان با کرونا مبارزه می کند+عکس
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 9 فروردین 1399 ساعت 16:452020-03-28سياسي

نامه حزب اعتماد ملی به حسن روحانی درباره کرونا


حزب اعتماد ملی در نامه ای با عنوان «برای نجات ایران» خطاب به حسن روحانی، رییس جمهور، با اشاره به اینکه پس از شهریور 1320 تا کنون ایران هیچگاه در چنین موقعیت مخاطره آمیزی نبوده است، - حزب اعتماد ملی در نامه ای با عنوان برای نجات ایران خطاب به حسن روحانی، رییس جمهور، با اشاره به اینکه پس از شهریور 1320 تا کنون ایران هیچگاه در چنین موقعیت مخاطره آمیزی نبوده است، به ریشه های بحران کنونی پرداخته و راهکارهایی برای برون رفت از این شرایط ارائه داده است.

در این نامه تاکید شده است: انتظار داریم، حتی اگر برای یکبار هم که شده، حاکمیت بدون انواع پیشداوری ها، در آینه کرونا و فراگیر شدن آن، به واقعیت عملکرد خویش بنگرد و تلاش کند که چاره ای برای کشور بیابد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، متن کامل این نامه تفصیلی به شرح زیر است:   جناب آقای حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران سلام علیکم قانون اساسی، که جنابعالی در مقام رییس جمهور ملت ایران، در پیشگاه مردم و در حضور نمایندگان آنان و مقامات ارشد قضایی بدان سوگند تعهد و وفاداری یاد کرده اید، مهمترین میثاق ملی و راهنمای روزهای سخت و تلخ و شیرین دولت و ملت است.

مناط و معیار تعهد به رعایت حقوق ملت، همین سند ملی قانون اساسی توسط دولت و ملت به صورت توأمان است.

بنابر این آنگاه که چالشی در نظام های تصمیم گیری و اجرایی رخ می دهد، باید با پرهیز از انکار و احاله به توطئه بیگانگان و تلاش برای پرده پوشی و کتمان ، پیش از هر اقدامی باید کوشش ها را در مسیر حل مسأله، طلب همکاری و پاسخگویی صادقانه به ملت متمرکز کرد.

برای خدا پایدار و استوار بوده و به عدالت و راستی و درستی گواه باشید، عدالت کنید که به تقوا نزدیکتر است ، و از خدا بترسید (مائده 5) سخن به پرسش های انباشته شده در خصوص ناکارآمدی، مسئولیت ناپذیری نهادی و شخصی و تعلل و ضعف سیستمی در مواجهه با مصایب بی وقفه ملت بر می گردد.

مهمترین پرسش روزمره مردم این است: آینده چه می شود؟ واقعا این سوال ملی در همه جا فریاد زده می شود؛ پاسخ کو! آقای روحانی، مردم و نخبگان می پرسند، چرا رییس جمهور این چنین عمل می کند؟ روحانی چرا رییس جمهور شد؟ چون پیامی متفاوت از تحلیل ها و پیام های رسمی و رایج حکومتی به جامعه داد.

ولی اکنون چرا روحانی به انکار کننده، توجیه گر و بی توجه به ضرورت ها و فوریت ها و بریده از متن واقعیت جامعه بدل شده است ؟! انتظار داریم، حتی اگر برای یکبار هم که شده، حاکمیت بدون انواع پیشداوری ها، در آینه کرونا و فراگیر شدن آن، به واقعیت عملکرد خویش بنگرد و تلاش کند که چاره ای برای کشور بیابد و از جمله به ضرورت ها و فوریت های زیر بیاندیشد: 1) ضرورت درک و همکاری با جهان، به مثابه یک سیستم: پیام پاندمیک شدن(همه گیری جهانی) کرونا ویروس، یک چیز است، بدون همکاری با نظام جهانی کنونی، نه تنها نمی توان پیشرفت کرد، بلکه حتی نمی توان حتی زندگی کرد.

چرخش سیاستی در دشمن تراشی و دشمن سازی جهانی از هر اقدامی واجب تر است.

2) ضرورت پرهیز از تخریب بیش از پیش بسترهای همکاری بین المللی: این یک فوریت است که کشور به پویش های جهانی برای مبارزه با این پدیده بپیوندد و نسبت به ترمیم اعتماد همکاری با مجامع جهانی و سازمان های بین المللی از جمله سازمان های داوطلبانه خوش نام نظیر پزشکان بدون مرز و صلیب سرخ و هلال احمرها بپردازد.

3) ضرورت تحلیل و سیاستگذاری مبتنی بر واقعیت: نگاه و تحلیل واقعیت از پس عینک انواع ارزش ها، ترس ها، توهمات، امیدها تعهدات، منافع، آرزوها، سوابق و تعلقات و پیش فرض ها نسبت به رخدادها موجب می شود که نتوان درک درستی از واقعیت بدست آورد و تصمیم گیری بدون فهم واقعیت به مثابه امر ریاضی و فیزیکی می تواند نتایج غیر قابل پیش بینی داشته باشد.

4) ضرورت علم باوری و مرجعیت علمی و کارشناسی در خصوص تحولات جاری کشور: آقای رییس جمهور، علمی بنام مدیریت وجود دارد، علمی بنام سیاست وجود دارد، علمی بنام دیپلماسی وجود دارد، علومی بنام بهداشت و درمان وجود دارند.

این علوم تنها متعلق به جهان غرب نیست، اینها میراث تاریخی همه جوامع انسانی هستند.

لطفا پس از چهار دهه سعی و خطا و از میان رفتن منابع کشور، موضوع مدیریت بر مبنای اصول علمی پذیرفته شده را مبنای سیاستگذاری قرار دهید.

5) ضرورت پایان دادن به بحران ناکارآمدی نهادی حاکمیت و دولت در خصوص زنجیره مسائل و مصائب و درس آموزی و عبرت گیری از رخدادهای دردناک سال 1398:     ناکارآمدی سیستمی در مدیریت به موقع بارش های فصلی فرودین ماه 98     ناکارآمدی در مدیریت موضوع افزایش قیمت بنزین؛ شورش و آشوب های آبان ماه و ابهامات و لاپوشانی ها به امید فراموشی تاریخ و جامعه آنهم در عصر اطلاع رسانی     ناکارآمدی نهادینه شده در تنظیم ارتباطات با همسایگان و قدرت های خارجی و شهادت فرمانده ارشد نظامی کشور     ناکارآمدی فنی و نهادی و ساقط کردن هواپیمای اوکراینی و کشته شدن حدود یکصد و هفتاد سرنشین إن که اکثرا از نخبگان ایرانی مهاجر بودند و قراردادن بی سرانجام حکومت و کشور در برابر جامعه جهانی و ملت     برگزاری انتخابات بی رونق مجلس     ناکارآمدی در تنظیم مناسبات و مدیریت حمل و نقل و نیز مدیریت به موقع بحران اشاعه کرونا ویروس     ناکارآمدی و انفعال و نیز مسئولیت ناپذیری در مدیریت بحران جاری کشور 6) ضرورت شفافیت با مردم به عنوان تنها راه بازگشت حاکمیت به مسیر درست است: ضرورت دارد در عصر رسانه همه نهادها، از جمله دولت دست از پنهانکاری، انکار، توجیه  واقعیت های جاری جامعه بر دارد.

7) ضرورت شنیدن صدای نخبگان به عنوان نمایندگان عرفی جامعه: در کشوری که سازمان های گوناگون کشوری و امنیتی اجازه ای برای شنیده شدن صدای آزاد ملت را نمی دهند، انتظار دردهای جاری جامعه، پیش از عفونی شدن و سر برآوردن نباید داشت، لطفا صدای نخبگان را بشنوید و جدی بگیرید.

8) ضرورت تعهد به سوگند خود به قرآن کریم برای نجات نهادهای انتخابی از بی اعتباری: بی اعتبارسازی صندوق رای ناشی از نادیدن نمایندگان مردم و بی اثر کردن تصمیمات ایشان و نیز عملکرد غیر مدبرانه در برابر مجموع ناملایمات پیش آمده، به ویژه در 2 سال اخیر، واجد مسئولیت هایی است که در پیشگاه خداوند و ملت پاسخگویی می طلبد.

9) ضرورت بازنگری و تغییر در سیاست های اساسی کشور و تن دادن به انعطاف و اصلاح.

10) ضرورت نجات حاکمیت و دولت از عقب ماندگی: حکومت و دولت نه تنها از جامعه عقب ، بلکه بخش های ستادی پایتخت از بخش های ستادی خود در شهرستان ها هم عقب مانده تر است.

قضایای جاری در خصوص قرنطینه و اقدامات خوجوش مردمی و ناگزیری برخی مقامات محلی نشان داد چقدر حکومت و دولت از مردم عقب تر است.

11) ضرورت اجتناب از ناامید کردن بیش از پیش ملت: این امر عواقب دردناک و غیر قابل جبرانی دارد.

12) ضرورت اجتناب از اصرار بر اتلاف سرمایه اجتماعی و نهادی کشور: دولت اتلاف سرمایه های اجتماعی کشور را به عنوان بزرگترین تهدید امنیتی ایران جدی بگیرید.

13) اهتمام در حفظ همبستگی ملی و بستن واقعی مسیرهای مداخلات بیگانگان: ایزوله شدن افراد و حجم حیرت انگیز داده هایی که ذهن افراد جامعه را درگیر کرده است حیرت انگیز و ناتوانی و ناکارآمدی سیستم در اقناع افکار عمومی و امیدبخشی موجب وضعیت خطرناکی در فروپاشی همبستگی اجتماعی و باز شدن گسل های هویتی و باز شدن راههایی برای هجوم بداندیشان به لایه های درونی تر جامعه باشد.

جمهوری اسلامی متعلق به هیچ فرد، قشر و گروهی نیست، از آن همه ملت ایران است لطفا به نجات ایران بیاندیشید.

حزب اعتماد ملی هشتم فروردین 1399
کلید واژه ها: حزب اعتماد ملی - حسن روحانی - رییس جمهور - ایران - روحانی - نامه - اعتماد - جمهور - رییس - شهریور - کرونا - خطاب - سلام - نجات - عملکرد - واقعیت - انتظار - اسلامی - فراگیر - تفصیلی - حاکمیت - گزارش - شرایط - انواع - بحران - بنگرد - قانون - کشور - تلاش - داده

آخرین اخبار سرویس:
بیش از 40درصد مردم شهر زاهدان حاشیه نشین هستند

نمایشنامه زندگی حضرت امام خمینی(ره) به زیر چاپ رفت

نمایشنامه زندگی حضرت امام خمینی(ره) به زیر چاپ رفت

میزگرد بررسی تاثیر دیدگاه های امام خمینی (ره) بر جهان اسلام

ضعف عملکرد مجلس دهم به دلیل رد مصوباتش توسط شورای نگهبان بود/ حتما برای ریاست جمهوری باید اشکالات شورای عالی را رفع کنیم/ ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات مهمترین کار اصولگرایان و اصلاح طلبان باشد

اظهارات انتخاباتی امام جمعه شیراز در اولین نماز جمعه بعد از سفید شدن شهر/مشارکت نکنید حق انتقاد ندارید

احمد ایراندوست و همسرش در یک رستوران لاکچری +عکس

کشف گلوله توپ به جامانده از دوران جنگ تحمیلی در سرپلذهاب

امام (ره) منطق مقاومت را به جامعه بین الملل صادر کرد

تفریحات همایون شجریان در دربند

واکنش ظریف به تازه ترین اظهارات ترامپ درباره توافق با ایران

صدای خواننده زن لس انجلسی روی آنتن شبکه دو! + ویدئو

چهره همیشه خندان خاله شادونه / عکس

خسارت های کرونا از اعتیاد بیشتر نیست

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات مداخله جویانه مقامات فرانسوی

اولین نماز جمعه شیراز پس از شیوع کرونا

دشمنان اسلام خوی گرگ صفتی خود را در ظلم به سیاه پوستان نشان دادند

برگزاری نماز جمعه شیراز پس از 100 روز

تشکیل مجلس درتراز انقلاب اسلامی/وحدت رمز موفقیت است

مساجد مهاباد همچنان تعطیل است

قتل رومینا لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت را به جریان انداخت

درخواست های دنباله دار سعید جلیلی از نمایندگان جدید

امام جمعه الیگودرز: حفاظت از محیط زیست در آموزه های دینی است

یک گلوله توپ جنگی در سرپل ذهاب کشف شد

مشکلات برق شهرستان لامرد برطرف شود

10 هزارمیلیارد برای همسان سازی حقوق بازنشستگان/حداقل حقوق بازنشستگی 2 میلیون و 800 هزار

صندوق بین المللی پول و FATF در لیست «دشمنان خارجی پاکستان»

راهکار امام جمعه دیشموک جهت اشتغال جوانان بیکار منطقه

غرب گرایان چهره بی روتوش آمریکا را ببینند

عادی انگاری کرونا ممنوع

اتصال هوایی استان گیلان به استان هرمزگان از 18 خرداد

فیلم؛ مجلس خبرگان چگونه رهبر انقلاب را برگزید

کنفرانس مجازی علمای هند، کشمیر و ایران

اقامه نماز جمعه بعد از سه ماه در شیراز

درخواست های دنباله دار سعید جلیلی از نمایندگان جدید

آموزش جستجوی پیام های متنی در آیفون و آیپد

درخواست های دنباله دار سعید جلیلی از نمایندگان

تمامی روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

پاسخ موسوی به درخواست فرانسه برای آزادی فریبا عادلخواه

برای «CNN زدگی» چه کردیم؟!

نماینده آستارا: مجلس یازدهم با فساد و رانت خواری مقابله خواهد کرد

نماینده آستارا: مجلس یازدهم با فساد و رانت خواری مقابله خواهد کرد

فیلم: مجلس خبرگان چگونه رهبر انقلاب را انتخاب کرد

درخواست های دنباله دار سعید جلیلی از نمایندگان جدید

پیشنهاد اعطای یارانه ارزی 14 میلیارد دلاریِ کالاهای اساسی به خود مردم

دفاع مقدس دایره المعارف جامعی برای همه دوران هاست

امام (ره) جایگاه ویژه ای بین آزادی خواهان جهان دارد

میرسلیم: مجلس یازدهم گام های اساسی برای شفافیت برخواهد داشت

فرهنگ مقاومت در حال صدور به جهان است

واکنش ظریف به تازه ترین پیشنهاد ترامپ:به خودتان مربوط است

امام جمعه پیشوا: انتظارات از مجلس زیاد است

فیلم | جای امر به معروف و نهی از منکر را عوض نکنیم

پایان عملیات ساختمانی بیمارستان شهید هاشمی نژاد به زودی

بن بست مذاکرات برگزیت در میانه راه

جهان بدون کدخدایی آمریکا را تجربه خواهد کرد / گفتمان غالب دنیا گفتمان مقاومت شده است

اظهارات انتخاباتی امام جمعه شیراز در اولین نماز جمعه بعد از سفید شدن شهر/مشارکت نکنید حق انتقاد هم ندارید

گروه سرود خیابانی در قم اجرا شد

تلاوتی کمتر شنیده شده از محمود علی البناء/ آیاتی از سوره آل عمران+صوت

تمامی روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند

وزارت نیرو مشکل آب خرمشهر را برطرف کند / وزیر را به صحن می کشانیم

فیلم | اهمیت تولید محتوای قرآنی در فضای مجازی

دلایلِ به تعویق انداختن انتخابات خانه مطبوعات

درخواست آیت الله مدرسی برای تأسیس ارتش سفید مقابله با کرونا

نادری: نیاز به «انقلاب آموزشی» در کشور داریم

سفیر ایران در قرقیزستان: امام خمینی وحدت را راه حل مشکلات مسلمانان می دانست

فیلم | فکر برای حفظ محیط زیست دائمی باشیم

تقدیر رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی فارس از دانشگاه علوم پزشکی شیراز

تشت رسوایی مدعیان حقوق بشر بر زمین افتاده است

قطعی مکرر آب در برخی از مناطق روستایی و شهری

امام خمینی(ره) تحولی عظیم در ایران و جهان ایجاد کردند/ حقوق بشر آمریکایی مملو از جنایات و وحشی گری است

جهان بدون کدخدایی آمریکا را تجربه خواهد کرد / گفتمان غالب دنیا «گفتمان مقاومت» شده است

یک گلوله توپ جنگی در سرپل ذهاب کشف شد

علی علیپور: پلیس به خاطر شهرتم ماشینم را به پارکینگ نبرد!

حفظ سلامت مردم اولویت اساسی دولت است

انقلاب اسلامی ایران پایه گذار نخستین حکومت مردم سالاری دینی

گشت و گذار سام درخشانی با دوستانش در روزهای کرونایی / عکس

کار آمریکا، قطع کردن نفس ملت هاست/ بروز تحول سازی امام در جریان کرونا بین مردم

اقامه نماز جمعه در 6 شهر استان قزوین

واکنش وزیر امور خارجه به اظهارات اخیر ترامپ

حال و هوای امامزاده سید فتح الدین(ع) یزد پس از بازگشایی

وزارت نیرو مشکل آب خرمشهر را برطرف کند / وزیر را به صحن می کشانیم

نماز جمعه شیراز

سفیر ایران در قرقیزستان: امام خمینی وحدت را راه حل مشکلات مسلمانان می دانست

رضا صادقی عزادار شد + عکس و بیوگرافی

دفاع مقدس دایره المعارف جامعی برای همه دوران هاست

یک گلوله توپ جنگی در سرپل ذهاب کشف شد

شهادت بالاترین درجه ولایتمداری و آرمانگرایی است

رضا صادقی عزادار شد + عکس و بیوگرافی

ارسال نفتکش های ایرانی از زوال آمریکا حکایت دارد

مجلس یازدهم تحول گرایی را سرلوحه برنامه های خود قرار دهد

اقامه نماز جمعه در برخی از شهر ها پس از 3 ماه

نجا ت 61 نفر از غرق شدن در نوار ساحلی مازندران/ مردم وارد طرح های دریا نشوند

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات مداخله جویانه مقامات فرانسوی

رییس جمهور صربستان: برای موج دوم ویروس کرونا کاملا آماده هستیم

انشقاق در جریان اصولگرایی و افزایش اختلافات درون جناحی

مصوبه دولت برای قطع یارانه موالید جدید، یک اقدام ضد جمعیتی است

اخراج یک مدیر به خاطر تمجید از معین خواننده در لایو اینستاگرام

امام جمعه شیراز: فرهیختگان در تدوین نقشه های راهبردی فارس دخیل باشند

تلاوتی کمتر شنیده شده از محمود علی البناء/ آیاتی از سوره آل عمران+صوت

آمریکایی ها باعث و بانی مرگ میلیون ها بی گناه هستند

نامه حزب اعتماد ملی به حسن روحانی درباره کرونا

نامه حزب اعتماد ملی به حسن روحانی درباره کرونا