مطالب مرتبط:
تحرکات خطرناک آمریکا در عراق/کودتای خونین در کار است؟
احتمال کودتای نظامی آمریکا در عراق
بحران کرونا؛ آمریکا منتظر بیکاری فزاینده نیروی کار است
آمریکا درپی کودتا در عراق است!
هشدار کارشناس امنیتی عراق نسبت به ورود اسلحه و تجهیزات جدید آمریکا به پایگاه عین الاسد
-247 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 فروردین 1399 ساعت 20:172020-03-26بين الملل

تحرکات خطرناک آمریکا در عراق/کودتای خونین در کار است؟


در حالی که دنیا با ویروس قاتلی به نام کرونا دست و پنجه نرم می کند اما در کشور همسایه یعنی عراق، ترامپ در حال انجام تحرکات خطرناکی است.

- در حالی که دنیا با ویروس قاتلی به نام کرونا دست و پنجه نرم می کند اما در کشور همسایه یعنی عراق، ترامپ در حال انجام تحرکات خطرناکی است.

: این روزها آمریکایی ها در سایه شیوع کرونا در حال تحرکاتی خطرناک در عراق هستند؛ به طوری که روز گذشته کتائب حزب الله عراق از طرح خطرناک واشنگتن در عراق پرده برداشت.

گردان های حزب الله عراق روز چهارشنبه تهدید کرد هر دستگاه امنیتی عراقی را که در طرح نظامی شرکت داشته باشد که واشنگتن برای آن در عراق مقدمه چینی می کند، هدف قرار خواهند داد.

زنگ خطری که گردان های حزب الله عراق به صدا درآورد گردان های حزب الله در بیانیه ای اعلام کرد: در سایه شرایط دشواری که بر عراق می گذرد و با به حالت آماده باش درآوردن تمامی امکانات جهت رویارویی با خطر ویروس کرونا – که شخص ترامپ تروریست و دولت جنایتکارش به شیوع آن متهم هستند- و با مشغول بودن گروه های مردمی و گروه های مقاومت جهت حمایت از تلاش های دولتی و تقویت آن از طریق ابتکار عمل های ساخت بیمارستان های صحرایی و راه اندازی پویش های گندزدایی و ضد عفونی کردن و دوشادوشی ها برای کمک به مردم؛ که این زیباترین صفحه از جهاد درمانی مقاومت است؛ شاهد تحرکات مشکوک نیروهای آمریکایی و مزدوران آن هستیم که از این شرایط سوءاستفاده می کنند تا اهداف مشکوکی را اجرا کرده و برنامه های خود را پیش ببرند که از مدت ها قبل برای رسیدن به آن تلاش کرده بودند.

در این بیانیه آمده است: طی روزهای اخیر، کمپین های رسانه ای روانی آمریکا شدت گرفته است که این کمپین ها به منزله مقدمه چینی برای یک طرح آمریکایی است که متمرکز بر انجام هلی برن و در کنار آن، حمایت زمینی و پشتیبانی آتشین از سوی جنگنده هایشان در حمله به پایگاه های دستگاه های امنیتی و حشد شعبی و مقاومت اسلامی است که در این اقدام آمریکا، یک دستگاه نظامی عراقی و نیز یک دستگاه امنیتی نیز مشارکت دارد.

این طرح آمریکا زیرساخت های اساسی کشور عراق را در معرض خطر قرار می دهد و به صلح داخلی آسیب می رساند.

اطلاعاتی که ما در اختیار داریم، باعث می شود که به صورت جدی با این طرح با توجه به خطرات و پیامدهای آن برخورد کنیم.

گردان های حزب الله در این بیانیه اعلام کرد: این اقدام و پیامدهای خطرناکی که در پی دارد، در شرایطی که عراق در بحران درمانی اضطراری به سر می برد، اوضاع را وخیم تر خواهد کرد و باعث فاجعه انسانی در سطح جامعه می شود که نمی توان آن را تحت کنترل درآورد.

اگر دشمن آمریکایی اشغالگر به اقدام احمقانه خودش مبادرت ورزد، ما را در مقابل گزینه های بسیار گسترده ای قرار می دهد که ما را وادار می سازد مراحل بسیاری را برای معادله رویارویی با آن، پشت سر بگذاریم و کتائب حزب الله عراق: با تمام توان به تمامی تأسیسات نظامی، امنیتی و اقتصادی آن بدون هیچ استثنایی پاسخ خواهیم داد با تمام توان به تمامی تأسیسات نظامی، امنیتی واقتصادی آن بدون هیچ استثنایی پاسخ خواهیم داد و کاری خواهیم کرد پایگاه هایی که آنها برای هدف قرار دادنش برنامه ریزی می کنند، تبدیل به گورستان و نیز لکه ننگی برای آنها و طرف های همکاری کرده با آنها شود.

گردان های حزب الله همچنین با هشدار به هر طرف عراقی که به خودش اجازه دهد در این طرح توطئه آمیز شرکت کند، تاکید کرد: این طرف باید این مسئله را لحاظ کند که با آن به عنوان دشمن برخورد خواهد شد و خیانتش مورد بخشش واقع نخواهد شد و جنایتش بخشیده نمی شود و به شدت در تمامی سطوح عشایری، حقوقی و مردمی با آن برخورد خواهد شد.

گردان های حزب الله بر لزوم آمادگی برادران مجاهد فداکار و ملیِ مخلص از میان گروه ها و طرف های مردمی از طریق فراهم کردن نیرو و تجهیزات برای برخورد با آن شرارتی که این دشمن ظالم برای آن آماده می شود تاکید کرد و اینکه برای مقابله با هر حماقتی که ممکن است دشمن به آن دست بزند و بخواهد عراق را به سمت آن بکشاند، آماده شوند .

از سوی دیگر محمد البلداوی نماینده پارلمان عراق از وجود ادله و شواهد از نیت آمریکا برای نوعی کودتا در عراق از طریق عناصر داعش خبر داد و اعلام کرد: ادله و قرائنی وجود دارد از طرحی آمریکایی برای توطئه علیه عراق از طریق تلاش برای کودتا.

قرائنی که ما به آن دست یافته ایم، حاکی از فعال کردن هسته های خاموش داعش در سه استان عراق یعنی صلاح الدین، نینوی و دیالی است.

به گفته این نماینده عراقی، آنچه اکنون در رسانه های منتسب به کشورهای عربی خلیج فارس مطرح شده مقدمه ای است برای این طرح آمریکا.

هیچ دودی بدون آتش نیست البلداوی: آنچه اکنون در رسانه های منتسب به کشورهای عربی خلیج فارس مطرح شده مقدمه ای است برای این طرح آمریکا.

هیچ دودی بدون آتش نیست.

یکی از ادله دیگر برای این طرح، تلاش آمریکا و فشار بر دولت عراق برای آزاد کردن زندانیان داعشی به بهانه شیوع ویروس کرونا است .

در همین زمینه، یک روزنامه کویتی، روز یکشنبه به نقل از یک منبع آگاه فاش کرد، آمریکا برای اجرای یک کودتای نظامی در عراق برای کنترل قدرت برنامه ریزی می کند و این موضوع را به متحدان خود در بغداد اطلاع داده است.

روزنامه الجریده کویت آورده است: اطلاعاتی موجود است که نشان می دهد آمریکایی ها به متحدان خود در بغداد گفته اند، تکیه بر سازمان های جامعه مدنی دیگر فایده ای ندارد و بدون همراهی با نیروهای مسلح طرفدار واشنگتن موفق نخواهد شد.

ترکیب سیاسی موجود در عراق، این اجازه را به آمریکایی ها نمی دهد که نخست وزیر وابسته به خود را بر سر قدرت بیاورند، مگر در صورتی که کودتایی نظامی طرفدار واشنگتن برای دستیابی به قدرت اتفاق بیفتد.

ترور سردار سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و ابومهدی المهندس، نایب رییس حشد الشعبی، آغاز تحرکات آمریکا برای حمله به قدرت در عراق است .

همزمان روزنامه القدس العربی به نقل از یک منبع ویژه اعلام کرد: علت عقب نشینی نیروهای آمریکایی از برخی پایگاه ها و تمرکز در برخی پایگاه های خاص به علت وجود عملیات های نظامی آتی علیه نیروهای آمریکایی است.

این نیروها به طور کامل عقب نشینی نکرده اند و برخی مستشاران نظامی و دستگاه های خاص را باقی گذاشته اند.

این منبع می افزاید: شواهدی مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از عراق وجود ندارد زیرا روزانه ادوات و سلاح های سنگین با هواپیما وارد می شود و نیروهای ویژه حضور دارند.

آمریکاییها از طریق استقرار پاتریوت قصد دارند که نیروهای خود را از موشک ها در امان بدارند.

عراق در حال حاضر به کانون توجه آمریکایی ها تبدیل شده است و آنها قصد افزایش نیرو هم دارند.

آمریکایی ها به دنبال حضور در غرب عراق، اقلیم کردستان و بغداد هستند .

از سوی دیگر رأی الیوم هم در مطلبی آورده است: انتقام ایرانی-عراقی به خاطر شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس گرفته نشده است انتقام ایرانی-عراقی به خاطر شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس گرفته نشده است و این دو یعنی عراق و ایران ساکت نخواهند نشست و سکوت کنونی آنها در راستای آماده شدن خوب و طرح دقیقی است و اینکه انتقامی در حد این دو شهید و رفقایشان باشد.

رای الیوم می نویسد: شاید آمریکاییها به متحد خود عدنان الزرفی دلبسته اند اما امیدی به موفقیت آن نمی رود و حتی اگر هم موفق شود جرات نقض مصوبه پارلمان در خروج نیروها و پایگاه های آمریکایی را ندارد.

آمریکا که 6 تریلیون دلار و 3500 نظامی خود را در عراق از دست داده است به طور قطع شکست خواهد خورد و پایگاه های کنونی خود را از دست خواهد داد و نظامیان آمریکایی خوار و ذلیل خارج خواهند شد.

عراق حاکمیت خود را باز می یابد و انتقام خون شهدایش را خواهد گرفت .

قدر مسلم آن است که شرایط کنونی عراق به مثابه آرامش قبل از طوفان و آتش زیر خاکستر است.

اوضاع این کشور طی هفته ها و ماههای آتی آبستن تحولات خطرناکی خواهد بود به ویژه که شرایط سیاسی در این کشور باثبات نیست و مشخص نیست که سرنوشت عدنان الزرفی به کجا منتهی خواهد شد و آیا وی می تواند که کابینه را تشکیل دهد و در صورت تحقق این ماموریت سخت آیا توان عبور از چالشهای دشوار را خواهد داشت.


کلید واژه ها: گردان های حزب الله - عراق - گردان های حزب الله عراق - حزب الله عراق - حزب الله - خطرناک - سایه - الله - گردان - کرونا - واشنگتن - کتائب حزب الله - آمریکا - همسایه - آمریکایی ها - ویروس - ترامپ - آماده باش - دنیا - کشور - چهارشنبه - پنجه - آمریکایی - دستگاه - امنیتی - بیانیه - شرایط - اعلام - تهدید - گذشته

آخرین اخبار سرویس:
5453 مبتلا و 149 کشته جدید کرونا در آلمان

موسوی: تحرکات آمریکا در عراق وضعیت منطقه را به شرایط فاجعه بار سوق می دهد

کرونا در فلسطین / شمار مبتلایان به 134 نفر رسید

تمدید قرنطینه سراسری در ایتالیا تا 13 آوریل

دستور پنتاگون برای پنهان کردن آمار کرونا در میان نظامیان امریکا

حسین شریعتمداری: باید عاجزانه از خدا خواست که ترامپ کرونا نگیرد

فرزندان عراق آماده پاسخ به هر گونه ماجراجویی جدید آمریکا هستند

سیزده ای متفاوت

تمدید قرنطینه سراسری در ایتالیا تا 13 آوریل

شمار جان باختگان کرونا در اروپا از مرز 30 هزار نفر عبور کرد

ممنوعیت استفاده از اسم «ویروس کرونا» در ترکمنستان

فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی به قرنطینه رفت

کرونا به یک میلیون شغل در اروپا صدمه زد

آیا بوی جنگ در خاورمیانه به مشام می رسد؟

آنتی وار: جنگ های پنهان و مرگبار علیه ایران: جنگ دارویی، جنگ اقتصادی

آمریکا به دنبال منحرف کردن روند سیاسی عراق است

شمار مبتلایان به کرونا در پاکستان از 2000 نفر فراتر رفت

فرمانده ارتش رژیم صهیونیستی به قرنطینه رفت

افشای طرح آمریکا برای نخست وزیر کردن الزرفی

تخریب منازل فلسطینیان از سوی نظامیان صهیونیست

استقرار سامانه دفاع موشکی آمریکا در پایگاهی در شمال بغداد

ارسال کمک های پزشکی ترکیه به اسپانیا و ایتالیا

5453 مبتلا و 149 کشته جدید کرونا در آلمان

ملت فلسطین ذره ای از خاک و مقدسات خود کوتاه نمی آید

هزارتوی تحریم های ایران و بشکه باروت خاورمیانه/گره روابط میان تهران و واشنگتن کورتر از گذشته

شناسایی اهداف و مراکزی در بغداد از سوی بالگردهای آمریکایی

ناو هواپیمابر روزولت آمریکا گرفتار ویروس کرونا شد

کندن گور دسته جمعی برای قربانیان کرونا توسط زندانیان در آمریکا

دولت ترکمنستان استفاده از ماسک و حرف زدن درباره کرونا را ممنوع کرد

واکسن کرونا چه زمانی آماده خواهد شد؟

کمک های پزشکی روسها در راه امریکا

دستور پنتاگون برای پنهان کردن آمار کرونا در میان نظامیان امریکا

همکاری ویدال با صلیب سرخ شیلی برای مبارزه با کرونا

دستور دولت چین برای تعویق لیگ بسکتبال

واکنش ایران به «حضور و تحرکات نظامی آمریکا» در عراق

آمریکا بنا دارد با اعمال فشار پذیرش عدنان الزرفی را تسهیل کند

صندوق بین المللی پول: تاثیر کرونا بر اقتصاد اروپا شدید خواهد بود

کرونا به یک میلیون شغل در اروپا صدمه زد

عراق|واکنش «سرایا السلام»به تهدیدهای آمریکا

غول های خودروسازی جهان به کمک بیمارستان ها آمدند

هزارتوی تحریم های ایران و بشکه باروت خاورمیانه/گره روابط میان تهران و واشنگتن کورتر از گذشته

گفتگوی تلفنی وزرای انرژی آمریکا و روسیه

عملیات امنیتی الحشد الشعبی آغاز شد

عملیات امنیتی الحشد الشعبی آغاز شد

کمک های پزشکی روسها در راه امریکا

کرونا در اروپا همچنان قربانی می گیرد

تمامی تفرجگاه های تالش تعطیل شدند

واکنش وزارت خارجه ایران به تحرکات نظامی آمریکا در عراق

نماینده ائتلاف الفتح: آمریکا ممکن است سیاستمداران مخالف خود در عراق را هدف قرار دهد

انتشار فراخوان یک نمایشگاه آنلاین در روزهای کرونایی

در تونس ربات ها دستور قرنطینه می دهند

ایران با دو ویروس کرونا و ویروس تحریم ها می جنگد

کرونا در استرالیا؛ 60 روزنامه تعطیل شدند

کرونا در اروپا همچنان قربانی می گیرد

ونزوئلا آمریکا را به دخالت در امور داخلی متهم کرد

افشای طرح آمریکا برای نخست وزیر کردن الزرفی با تهدید نظامی

الفتح: آمریکا ممکن است سیاستمداران مخالف خود در عراق را هدف قرار دهد

انتشار فراخوان یک نمایشگاه آنلاین در روزهای کرونایی

تصویری از رفتار مسئولانه مردم

شریعتمداری: خدا کند ترامپ کرونا نگیرد

الجزیره: کرونا در آمریکا به بالاترین نهادهای این کشور رسیده است

توییت مهاجرانی درباره تحرکات آمریکا در منطقه

حمایت 70 تن از نمایندگان شیعه در پارلمان عراق از عدنان الزرفی

کرافت: افغانستان برای ورود به مذاکرات بین الافغانی به دولت فراگیر نیاز دارد

آمریکا به دنبال منحرف کردن روند سیاسی عراق است

موسوی: آمریکایی ها از تشنج آفرینی در منطقه پرهیز کنند

دیدنی های امروز؛ از فقرای آمریکا تا سبک جدید زندگی در چین

آیا کرونا تمدن بشری را به پایان خواهد رساند؟

در تونس ربات ها دستور قرنطینه می دهند

چهار تروریست در دیاله عراق به هلاکت رسیدند

استقرار سامانه دفاع موشکی از سوی آمریکا در پایگاه التاجی بغداد

کرونا بهانه ای برای بازگشت به برجام؟!

چهار تروریست در دیاله عراق به هلاکت رسیدند

ناخدای ناو هواپیمابر آمریکا در اقیانوس آرام برای مبارزه با کرونا درخواست کمک کرد

حسین شریعتمداری: باید عاجزانه از خدا خواست که ترامپ کرونا نگیرد

نظامیان صهیونیست سه منزل را تخریب کردند

خنثی سازی طرح تروریستی داعش در تونس

«کرونا» محور نشست فوق العاده سران اتحادیه اوراسیا

حمایت 70 تن از نمایندگان شیعه در پارلمان عراق از عدنان الزرفی

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 4 هزار نفر فراتر رفت

کمک های پزشکی روسها در راه امریکا

کرونا در روسیه /440 مبتلا و 7 قربانی جدید

شمار قربانیان کرونا در سرزمین های اشغالی به 21 تن رسید

صهیونیست ها عمدا ویروس کرونا را در میان فلسطینی ها انتشار می دهند

پنتاگون دستور داد اعلام آمار دقیق کرونا در میان نظامیان آمریکایی متوقف شود

صهیونیست ها عمدا ویروس کرونا را در میان فلسطینی ها انتشار می دهند

فنلاند چگونه شیوع کرونا را کنترل می کند؟

کرونا در افغانستان؛ کابوس یک فاجعه در کشوری جنگ زده

ارسال کمک های پزشکی ترکیه به اسپانیا و ایتالیا

ونزوئلا آمریکا را به دخالت در امور داخلی متهم کرد

تاکید بر آمادگی کامل مقاومت برای هر نوع رویارویی با آمریکا

آمریکا بنا دارد با اعمال فشار پذیرش عدنان الزرفی را تسهیل کند

گفتگوی تلفنی وزرای انرژی آمریکا و روسیه

الجزیره: کرونا در آمریکا به بالاترین نهادهای این کشور رسیده است

تحرکات نظامی آمریکا در عراق می تواند وضعیت منطقه را به شرایطی فاجعه بار سوق دهد

الجزیره: کرونا در آمریکا به بالاترین نهادهای این کشور رسیده است

کرونا در تایلند / 120 مبتلا و دو قربانی جدید

کرونا در آمریکا؛ کالیفرنیا 3500 زندانی را آزاد می کند

 هشدار ائتلاف فتح عراق: ممکن است هدف حمله احتمالی آمریکا سیاستمداران مخالف واشنگتن باشد

حمله موشکی به ریاض، محور گفتگوی قریشی و بن فرحان

تحرکات خطرناک آمریکا در عراق/کودتای خونین در کار است؟

تحرکات خطرناک آمریکا در عراق/کودتای خونین در کار است؟