مطالب مرتبط:
احتمال پیک کرونا تا میانه فروردین / پلاسمادرمانی آری یا خیر؟
احتمال پیک کرونا تا میانه فروردین/ پلاسمادرمانی جواب می دهد؟
احتمال پیک کرونا تا میانه فروردین / پلاسمادرمانی آری یا خیر؟
پیش بینی مان برای مهار شیوع در ایران، سناریویی میانه است/ سخت گیری تشدید می شود اما مثل همه طرح ها در همه جای جهان، دائمی نیست/ فرد مدعی طب اسلامی بویی از «روحانیت» نبرده است
پیش بینی مان برای مهار، سناریویی میانه و رسیدن به پیک در فروردین است/ سخت گیری تشدید می شود اما مثل همه طرح ها در همه جای جهان، دائمی نیست
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 فروردین 1399 ساعت 16:352020-03-26بين الملل

احتمال پیک کرونا تا میانه فروردین/سرانجام برخورد با مدعی طب اسلامی


سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور، به اظهاراتی درباره پلاسمادرمانی بیماران کرونا و همچنین زمان پیش بینی شده برای مهار بیماری در کشور را تشریح کرد.

- کیانوش جهانپور در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با رد اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا درباره حضور پزشکان بدون مرز در ایران گفت: ما از وزیر امور خارجه آمریکا انتظار نداریم که حرف راست بزند.

وی گفت: چیزی به عنوان اخراج پزشکان بدون مرز نداریم.

اینکه این گروه پزشکی غیرسیاسی و غیردولتی به فکر ایران بودند مثبت است، اما محتوای کمک های درمانی منطبق با نیازهای ما نبود.

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اقدام پزشکان بدون مرز برای راه اندازی بیمارستان 48 تخت خوابی گفت: ما در اصفهان نیازی به بیمارستان 48 تختخوابی نداریم و دهها برابر این میزان در این استان موجود است.

قاعدتاً این امکانات می تواند برای اتباع خارجی که به ویژه در استان های شرقی ما هستند، در کنار امکانات ما استفاده شود، اما ما در داخل کشور به چنین کمکی نیاز نداریم، البته تاکید می کنیم که این اقدام قابل تقدیر است.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید هیچ کس اخراج نشده چراکه آنها ویزا گرفتند و مطالب پمپئو به مانند همیشه دروغ و کذب بی اساس است، گفت: به نظر می رسد این سخنان برای پوشاندن اقدامات غیربشری آمریکا علیه بشریت و ایرانیان است.

پلاسمادرمانی بیماران کرونا؛ آری یا خیر؟ وی درخصوص انتشار برخی اخبار مبنی بر آغاز پلاسمادرمانی بیماران کرونا گفت: این شیوه از کمیته اخلاق و معاونت پژوهشی وزارت بهداشت مجوز گرفته است و این فرضیه ها در مرحله تحقیقات قرار دارد و تا زمان وصول نتیجه و بررسی نهایی در کمیته علمی و درمان وزارت بهداشت نمی توانیم در مورد اثربخشی این روش ها صحبت کنیم.

پس ضمن احترام به تلاش های محققین ایرانی، ما هیچ کدام از مطالعات را پایان یافته و اثربخش نمی دانیم و منتظر می مانیم که این روش ها از سوی کمیته درمان ستاد کرونا بررسی و تعیین تکلیف شود.

هانتاویروس، بیشتر موضوعی ژورنالیستی است جهانپور درخصوص انتشار اخباری از شیوع هانتاویروس گفت: این ویروس موضوع جدیدی نیست.

بلکه بیماری مشترکی بین انسان، حیوان و جوندگان کوچک است که در حال حاضر نه تنها در چین بلکه در هیچ کجا گزارش اپیدمی این ویروس را نداریم و به نظر می رسد بیشتر یک موضوع ژورنالیستی باشد تا دغدغه حوزه سلامت؛ البته هشدارها در مورد این ویروس به مانند گذشته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دیده شده مردم به کارشناسان 4030 اطلاعات نادرست می دهند، گفت: هر ارزیابی مبتنی بر اخذ شرح حال عمدتاً دارای سوگیری است و ممکن است برخی ها اطلاعات زیاد و برخی ها اطلاعات کمتری از روند بیماری شان بدهند که پنج درصد انحراف معیار طبیعی است؛ هرچند پزشکان ما نسبت به راستی آزمایی اقدام می کنند.

احتمال پیک کرونا تا میانه فروردین جهانپور همچنین درخصوص نگرانی از شیوع موج دوم کرونا در کشور و زمان پیش بینی شده برای این شیوع گفت: برای هر بیماری سه سناریوی خوش بینانه، میانه و بدبینانه طراحی می شود که با توجه به روند بیماری سناریوها انتخاب می شوند.

بر اساس نظر ستاد اپیدمیولوژی نیز در خوشبینانه ترین حالت نیمه فروردین، در حالت میانه تا اردیبهشت و در بدبینانه ترین حالت تا خردادماه ممکن است این بیماری ادامه داشته باشد که به نظر می رسد باید بیماری را مدیریت کرد.

ما نمودارهای هیجانی و خیزهایی که مابقی کشورها اعلام می کنند را نداریم.

به نظر می رسد با توجه به همراهی مردم و مداخلات انجام شده، این پیک تا بعد از میانه فروردین باشد و بعد از آن وارد مهار و کنترل می شویم.

هرچند که این مساله از شرایط بهداشت و درمان کشورهای همسایه نیز تاثیر می گیرد.

به عنوان مثال درست است که چین کرونا را مهار کرده، اما ممکن است بعد از این از سایر کشورها این ویروس را دریافت کند که این هشدار برای شرایط ما نیز وجود دارد.

طرح فاصله گذاری اجتماعی وی با ارائه جزییاتی در مورد طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: اعمال محدودیت سفرهای غیرضرور بین شهری، ایجاد محدودیت در برگزاری مراسماتی همچون عزا و غیره و همچنین تقلیل کارکنان ادارات تا یک سوم از جمله جزییات این طرح است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره ماندگاری این ویروس، با بیان اینکه این ویروس نوپدید است و اطلاعات همه جهان در مورد این ویروس اندک است، گفت: ما نمی دانیم این ویروس ماندگاری دارد یا نه، اما فرض بر ماندگاری است؛ به همین دلیل نیز با توجه به روند بیماری تصمیم گیری کردیم و تصمیمات انفجاری و ضدونقیضی که در برخی کشورها وجود داشت، نیست.

همچنان توصیه به شستن دست با آب و صابون جهانپور همچنین درخصوص توصیه های یک سلبریتی در مورد استفاده از ماسک گفت: اینکه گفته می شود ذرات این ویروس ساعت ها در هوا می ماند، درست نیست و سازمان جهانی بهداشت نیز توصیه ای به استفاده از ماسک برای همه مردم نداشته و یکی از راه های مهم پیشگیری شستن دست با آب و صابون است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می توان نابویایی را به عنوان یکی از علائم بیماران پنهان محسوب کرد، گفت: 18 درصد افرادی که مبتلا می شوند هیچ گونه علائمی ندارند و حتی ممکن است ناچشایی و نابویایی در این 18 درصد نباشد، اما برخی افراد تنها یک علامت نابویایی یا ناچشایی دارند که جزء علایم نیست، اما دقت داشته باشید که آمار بیماران پنهان و افرادی که علائم کمی دارند در این شرایط طغیان ممکن است وارد آمار رسمی نشوند.

وی درخصوص عدم پاسخگویی برخی از شماره های اعلامی مراکز بهداشت که از سوی سامانه سلامت معرفی می شوند، گفت: افراد در صورت مواجهه با عدم پاسخگویی این مراکز موضوع را به شماره تلفن های 190 و 4030 اطلاع دهند؛ چراکه این مراکز باید از ساعت هشت صبح به مدت 16 ساعت پاسخگو باشند.

سرانجام برخورد با مدعی طب اسلامی که بر بالین بیماران کرونا حضور یافته بود وی همچنین درخصوص سرانجام برخورد با یک مدعی طب اسلامی که در یکی از بخش های بستری بیماران مبتلا به کرونا حضور یافته بود، گفت: این فرد دخالت غیرمجاز در درمان داشته و این مساله مربوط به چند ماه اخیر است که در فضای مجازی دروغ پراکنی کرده و با انتشار مطالب غیرواقع از احساسات مردم سوءاستفاده کرده است.

هرچند که این فرد متخلف در سطحی نیست که نظام سلامت را درگیر کند، اما هر کسی که با ورود وی به بیمارستان همکاری کرده، متخلف است.

وی افزود: البته مسئولان بیمارستان عنوان کردند که این فرد از سوی سازمان تبلیغات اسلامی محل معرفی شده، اما این سازمان این مطالب را نپذیرفته است و این موضوع باید در کمیته تخلفات اداری و حراست دانشگاه علوم پزشکی مربوطه تعیین تکلیف شود.

وی با بیان اینکه حکم جلب این فرد صادر شده اما نمی دانیم دستگیر شده یا نه و باید دادسرای ویژه روحانیت و مقام قضایی گیلان به این مساله ورود کند، گفت: این فرد با ایجاد جریان انحرافی در سال های اخیر و با سوءاستفاده از احساسات پاک مردم اقدامات شیادانه و کلاهبردارانه به نام دین و مذهب داشته و خلاء قانونی در برخورد با این متخلفان و جریان انحرافی وجود ندارد.

کپی شد
کلید واژه ها: پزشکان بدون مرز - وزیر امور خارجه آمریکا - سخنگوی وزارت بهداشت - وزیر امور خارجه - وزارت بهداشت - امور خارجه - پزشکان - بیمارستان - کرونا - اظهارات - کیانوش جهانپور - مدعی طب اسلامی - بیماران کرونا - درمانی - آمریکا - بهداشت - بیماری - بیماری کرونا - آخرین وضعیت - ایران - خارجه - وزارت - راه اندازی - طب اسلامی - کشور - وزیر - در ایران - پیش بینی - امکانات - بیماران

آخرین اخبار سرویس:
روزنامه شهروند/ 18 فروردین ماه 99

فرمانده برکنار شده ناو هواپیمابر روزولت به کرونا مبتلا شد

بیانیه سفارت ایران در کویت درباره شرایط ایرانیان

تغییر کاربری قطارهای سریع السیر فرانسه

ضرر کرونا به اقتصادهای عربستان و امارات

انتخاب اتمر در افغانستان نشان از نفوذ اپوزیسیون دارد/ کابل مدیر نمی خواهد، رهبر می خواهد/ عدم تبادل زندانی ها، طالبان را خشن تر می کند

نامه ای از وزارت خارجه آمریکا در خصوص مذاکره دریافت کرده ایم

کشته شدن 9 شبه نظامی و 3 سرباز هند در درگیری های کشمیر

افزایش مبتلایان کرونا در سرزمین های اشغالی به 8258 نفر

حمایت از فعالیتهای استارت آپی در قالب تعاونی ها

کرونا؛ له یا علیه ترامپ/ نگاهی بر آینده کارزار انتخاباتی 2020

ژاپن وضعیت اضطراری اعلام می کند

بوریس جانسون راهی بیمارستان شد

عربستان بزرگ ترین قربانی جنگ نفتی می شود

استعفای عالی ترین مقام پزشکی اسکاتلند

منابع لبنانی: موساد مظنون به طراحی ترور فرمانده حزب الله است

عدنان الزرفی از نخست وزیری خود دفاع کرد

شرط آزادی برادر منصور هادی؟

چین شیوع تب خوکی آفریقایی جدید را تایید کرد

المیادین: کرونا چهره واقعی اروپا و آمریکا را برملا کرد

استعفای مسؤول اسکاتلندی به دلیل نقض محدودیت تردد

دعوت نخست وزیر عراق از ایران و آمریکا برای سرمایه گذاری در این کشور

نخست وزیر انگلیس به بیمارستان منتقل شد

جامعه جهانی باید در مقابل تحریم های آمریکا علیه ایران بایستد

نخست وزیر بریتانیا به علت ادامه علائم کرونا در بیمارستان بستری شد

افزایش 78 درصدی خشونت شهرک­ نشینان علیه فلسطینیان

فرانسه از کمترین میزان تلفات کرونا از زمان همه گیری خبر داد

نخست وزیر بریتانیا به علت ادامه علائم کرونا در بیمارستان بستری شد

«محمود جبریل» بر اثر کرونا درگذشت

روسیه انحلال «اوپک پلاس» را رد کرد

بوریس جانسون راهی بیمارستان شد

استعفای عالی ترین مقام پزشکی اسکاتلند به دلیل نقض محدودیت تردد

جامعه جهانی باید در مقابل تحریم های آمریکا علیه ایران بایستد

اینفوگرافیک | دوستان ایران در جنگ علیه کرونا

خروج ناو هواپیمابر «هری ترومن» آمریکا از آب های خلیج فارس

ژاپن وضعیت اضطراری ملی اعلام می کند

تصاویر/ قرنطینه همیشگی در کره شمالی، اینجا خبری از کرونا نیست!

استعفای عالی ترین مقام پزشکی اسکاتلند

ژاپن وضعیت اضطراری ملی اعلام میکند

لغو ترم تابستان دانشگاه chr(034)دوکchr(034) به دلیل شیوع chr(034)کرونا ویروسchr(034)

لیبرمن: 200 هزار مبتلا به کرونا در اسراییل وجود دارد

بازداشت استاندار قدس توسط نظامیان صهیونیست

خروج ناو هواپیمابر «هری ترومن» آمریکا از آب های خلیج فارس

آمریکا از یک توافق نامه بین المللی دیگر خارج می‍ شود

لغو ترم تابستان دانشگاه «دوک» به دلیل شیوع «کرونا ویروس»

نظر بهتاش فریبا در مورد استفاده از نام و نام خانوادگی اش در پایتخت

تصاویری از دفن قربانیان کرونا در جهان

کره جنوبی چطور به الگوی موفق جهانی در مقابله با کووید 19 تبدیل شد؟

فرض کنید روحانی به جای ترامپ بود!

واشنگتن پست: میزان تلفات کرونا در آمریکا بیشتر از آمارهای رسمی است

معامله جان با پول/ هزینه قرنطینه بیشتر است یا ابتلای مردم به ویروس کرونا؟

ترکیه محموله کروناییِ اسپانیا را مصادره کرد

دعوت الزرفی از ایران برای سرمایه گذاری در عراق

ترکیه تجهیزات تنفس مصنوعی چینی ارسالی به اسپانیا را مصادره کرد

استعفای عالی ترین مقام پزشکی اسکاتلند به دلیل نقض محدودیت تردد

نخست وزیر انگلیس به بیمارستان منتقل شد

هشدار سازمان جهانی بهداشت به آفریقا: آماده طوفان کرونا باشید

شیوع ویروس کرونا در آفریقا

بی بی سی هیچ وقت چنین تیتری نمی زند! +عکس

نخست وزیر انگلستان راهی بیمارستان شد

سرقت ماسک اروپایی ها توسط آمریکا

بوریس جانسون راهی بیمارستان شد

حشد شعبی: خروج نیروهای آمریکایی از عراق خواست همه اقشار ملت عراق است

ترکیه تجهیزات تنفس مصنوعی چینی ارسالی به اسپانیا را مصادره کرد

پناه بردن اروپا به اذان در بحران کرونا + فیلم

همسر بوریس جانسون هم به کرونا مبتلا شد

ورزشت کاران| مردم نباید کار کنن؛ مسئولان باید کار نکنن!

دلجویی وزارت خارجه ایران از چینی ها به خاطر کرونا+عکس

شیوع کرونا در جهان/انگلیس و ترکیه به بالای جدول رسیدند

کار نخست وزیر انگلیس به خاطر کرونا به بیمارستان کشید

نوروز رفت و روسیاهی به «دورهمی» ماند

دعوت الزرفی از ایران برای سرمایه گذاری در عراق

بوریس جانسون در بیمارستان بستری شد

دعوت الزرفی از ایران برای سرمایه گذاری در عراق

اخطار شدید عضو ارشد کارگروه ترامپ

ترکیه تجهیزات تنفس مصنوعی چینی ارسالی به اسپانیا را مصادره کرد

اکثر نمایندگان عراقی در جلسه رای اعتماد به دولت الزرفی حاضر می شوند

زندگی ما بعد از کرونا! + کاریکاتور

شیوع کرونا در جهان/انگلیس و ترکیه به بالای جدول رسیدند

بوریس جانسون در بیمارستان بستری شد

مبتلایان کرونا در ترکیه از 27 هزار نفر گذشت/574 نفر جان باختند

افتضاح حقوق بشری آمریکا با شیوع کرونا/ بازار مسکن پشت ماسک کرونا

میراثی شگفت انگیز از یک کشاورز / چه کسی سیم خاردار را اختراع کرد؟

انتقال «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس به بیمارستان

سخنرانی کم سابقه ملکه الیزابت: مسئله کرونا با چالش های قبلی بریتانیا متفاوت است

کار نخست وزیر انگلیس به خاطر کرونا به بیمارستان کشید

نخست وزیر انگلیس در بیمارستان بستری شد

اخطار شدید عضو ارشد کارگروه ترامپ

نخست وزیر انگلیس هم رسما کرونایی شد!

آمریکا در عراق به دنبال چیست؟

کرونا و سیاست در ایران و جهان

کرم هایی که از «متان» تغذیه می کنند!

نخست وزیر بریتانیا در بیمارستان بستری شد

توافق احزاب شیعی عراق بر سر انتخاب جایگزین برای عدنان الزرفی

ضرر کرونا به اقتصادهای عربستان و امارات

کرونا ناو جنگی آمریکا را فراری داد

نخست وزیر انگلیس در بیمارستان بستری شد

بوریس جانسون راهی بیمارستان شد

کرم هایی که از متان تغذیه می کنند!

نخست وزیر بریتانیا در بیمارستان بستری شد

احتمال پیک کرونا تا میانه فروردین/سرانجام برخورد با مدعی طب اسلامی

احتمال پیک کرونا تا میانه فروردین/سرانجام برخورد با مدعی طب اسلامی